Keresés

Részletes keresés

robicsek Creative Commons License 1999.03.05 0 0 191
ugye, hiszen abbol indultunk ki, hogy B igaz.
no ez nem stimmel. ekkor ezt még nem tudod, hogy igaz-e vagy sem.
hogy hívják deákul azt, amikor egy állítást felteszünk hogy helyes, és ebből kiindulva bebizonyítjuk hogy tényleg???
szvsz 50-50.
de engem az 5 3szöges dolog jobban érdekel, már összetörtem az összes gyufát - most keresek fogpiszkáókat.
Előzmény: vikoca (173)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 190
Jaaaaaaaaa, ertem mar (remelem), mit akarsz.
Szoval a lista TENYLEG vegtelen, nem tetsz. nagy, te pedig azt akarod, hogy megis VEGES ido alatt kapjunk megoldast?

Ez vele a baj? Mert akkor fel tudom oldani.

Előzmény: N e t S h a r k (187)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 189
Mindjárt, csak közben vikocaval is "küzdök" meg még néha dolgoznom is kéne. :)
Előzmény: zuzmo (186)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 188
Meg az enyemert....

Zuzmo, olvastad ez en javallataimat?

Előzmény: zuzmo (186)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 187
Az nem tetszik a megoldásodban, hogy nem jó. Feltéve, ha jól értettem, amit mondani akartál. Te azt mondtad, hogy megjegyzed az n-edik elemet, és onnan indulsz, és figyeled, hogy visszaértél-e. Legyen n=1. Tehát megjegyzed az első elemet. Aztán szépen lépegetsz, és mondjuk a 10. elem visszamutat a másodikra. És aztán szépen lépegetsz a végtelenségig. :)
Előzmény: vikoca (178)
zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 186
Definiáld már légyszí újra a feladatot!
Csak kedvemért..

zuzmó

Előzmény: N e t S h a r k (175)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 185
Zuzmom,

csak nem arra celzol, hogy pl. legyen az az 1-es, amelyik paratlan?

Marmintarragondolok, hogy ha feketebol van paratlan, es feherbol paros, akkor mondjon feketet az elso - es persze a feket jelentsen 1-et?

Csakhogy ez ugyanannyira "elore megbeszelt", mint ha azt rogzitenenk, hogy a fekete 1-et jelent... Masreszt, mi van, ha nem paratlan szammal indul a moka? Akkor a feher es fekete sapkak szama kulon-kulon megegyezo paritasu lesz. (asszem az elejen nem rogzitettuk, hogy hany infost visznek kivegezni. Vagy megis?) Ebben az esetben teljesen semmitmondova valik az elso manus benyogese.

Előzmény: zuzmo (182)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 184
Figyu, most szemelyeskedunk, mert akkor en is le foglak hulyezni. Nagyon nem birom ,amikor valaki a masik b@szogatasaban latja annak a feloldasat, hogy nem kepes kovetni egy gondolatmenetet.
Előzmény: SebDani (181)
zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 183
Teljesen mindegy, ha jól emlékszem IRL csinos...
:-)))

zuzmó

Előzmény: SebDani (181)
zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 182
Erre amit pedzegetsz.
Ugye azért eddigi iterálásaink során rájöttünk ketten is arra hogy a paritásos játék rendelkezik ezzel a paraméterrel, eloször tehát ezt kell megadni.
Vagyis mivel itt 1. és egyetlen egy paraméter van (bindeléssel nem kell foglalkozni) az elso "áldozat" ezt határozza meg, innen marad a probléma a régi. :-)))))
Menjünk tovább: Van-e másik algoritmus, ami ugyanígy alkalmas lenne? Ha van melyik a legegyszerubb? Mégiscsak ezt akarjuk választani :-)))

zuzmó

Előzmény: vikoca (176)
SebDani Creative Commons License 1999.03.05 0 0 181
Én csak abban reménykedem, kedves Vikoca, hogy Te nem vagy matematikus...
:-)

Legközelebb hétfőn.

Előzmény: vikoca (173)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 180
Alejandro,
na neeeee. Ez nem ilyen szavazasos kedes. Tudod, egzakt eredmenye van. Tenyszeru.
Előzmény: Alejandro DeSilva (174)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.05 0 0 179
A lancolt listan meg gondolkodok! Plane, ha frappans a megoldasa, es letezik.
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 178
Figyu, gondolkodnek en rajta, de mar reg nem ertem, mia bajod a megoldasommal. Tekintve hogy en mondtam mar egy olyan megoldast, amire nem jott olyan valasz, hogy "jaaa, hat azt nem lehet csinalni, csak elfelejtettem mondnai", se pedig olyan, hogy " oke, de van kevesebb lepesszamu is", igazan nem tudom min toprengjek meg. Szoval, mi nem tecc a megoldasomban?
Nem megengedett n-szer olvasni a listat, vagy kevesebb lepesszam kene?
Előzmény: N e t S h a r k (175)
zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 177
Mivel hosszú a topic összegeznél?
Lehet két lánc?
Csak az ido kedvéért...

zuzmó

Előzmény: N e t S h a r k (175)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 176
Nem ertem a kerdest :-(
Arra gondolsz, hogy van-e valami strategia, amivel elobb eldontve a szint mar lehetne alkalmazni a paritasos modszert? Pl. lehetne az, hogy az elso megmondja az egyes szinet. De ez ugyanolyan szintu egyeztetest jelent, mint ha az egesz strategiat megbeszelnek, az egyes szinevel egyutt... mire gondolsz megis?
Előzmény: zuzmo (171)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 175
Hahó vikoca! A láncolt listát feladod? :)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.05 0 0 174
Azt hiszem, nem fogadnam el az ajanlatodat. Kevesellem a ram eso 1/2 eselyt :) (kozben itt paran osszeultunk, es, bar volt nemi ellentet, vegul az 1/2-es tipp nyert)
Előzmény: zuzmo (170)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 173
Oke, nezzuk ezt az ajtos dolgot meg egyszer....

Szoval. Elso tipp: A esemeny: eltalalod,azt valasztod, ami modott a nyermeny van.
B esemeny: nem talalod el.

P(A) = 1/3, P(B) = 2/3.

Eddig oke?

Akkor tfh, B tortent. Tehat mellenyultal elsore. Akkor ha kinyitnak neked egyet, ami mogott NINCS nyermeny, es nem is az, amelyiket te mutattad, akkor mar CSAK a harmadik mogott lehet. Tehat a masodik valasztasnal az eredeti tipped megvaltoztatasaval igy mar biztosan megvan a nyeremeny. Mi volt ennek az eselye? 2/3, ugye, hiszen abbol indultunk ki, hogy B igaz.

Tfh, A tortent. Ekkor a masodik ketto kozul kinyitnak neked egyet. Most ha maradnal az eredetinel, akkor nyernel biztosan, mig ha a masikat valasztod, biztosan nyersz. Akkor nezzuk az :elsonel maradok" stategia nyeresi eselyeit: Pontosan akkor nyersz vele, ha elsore eltalaltad a nyeremenyt rjto ajtot, azaz, ha A igaz. Mi is volt A valoszinusege? 1/3

Tehat zusammen: ha a masodik valasztasnal megvaltoztatod a tippet, akkor 2/3 esellyel nyersz, mivel ez BIZTOSAN nyero strategia olyan esetben, ami 2/3 valseggel kovetkezik be.

Aki meg mindig nem erti, ne menjen matematikusnak :-)

Odin Creative Commons License 1999.03.05 0 0 172
zuzmó

Hát a játék még korai lenne, de ha lesz időm az este, akkor egy is programmal kipróbálom a dolgot.

Előzmény: zuzmo (170)
zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 171
És meg tudod indokolni, hogy a többi OKOS ember is csak ezt értheti rajta?
(megoldás nem ismert, sejtés van)

zuzmó

Előzmény: zuzmo (170)
zuzmo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 170
De ezek OKOS emberek tehát felismerik hogy áldozatra van szükség, tehát tegyük fel, hogy eloször adottnak véve a paritásos stratégiát, meg tudják-e határozni azt a színt amire fogják alkalmazni a paritást.
Vagyis van-e mód szavazásra? (talán ez segít)

OFF
Aki az elozo magyarázatokkal nem ért egyet azzal szívesen játszanék úgy, hogy o választ elsore, én a maradék 3. ajtót kapnám, és a nyeremény mondjuk legyen a két játékos által betett összeg. (Kezdetnek néhány ezres...)
:-))))
ON

zuzmó

Előzmény: vikoca (167)
SebDani Creative Commons License 1999.03.05 0 0 169
És mire beírtam az előzőt, már többen is kifejtették hasonló véleményüket...
SebDani Creative Commons License 1999.03.05 0 0 168
Szerintem, amikor kinyitnak egy ajtót, akkor nem marad meg az (eredeti) 1/3 valószínűsége az általad választott ajtó mögötti nyereménynek.
Előzmény: vikoca (162)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 167
Zuzmo,
megis melyik felvetesre?

Arra, hogy ha nem beszelnek meg strategiat, akkor mi van? Nem tudom :-(

Volt valami olyan is, (vagy csak felreertettem a kerdest?) hogy mi van, ha csak annyit nem tudnak, hogy az elso ember a feher, vagy fekete sapkat veszi 1-esnek a paritasszamitasnal? Akkor valtozatlanul igaz, hogy az elsonek 50 szazalekos eselye van a tulelesre. A masodik ha ugyanazt gondolja 1-esnek, mint az eslo, akkor megmenekul -> 50 szazalek.

Az osszes tobbiek nem tudnak kovetkeztetest levonni abbol, hogy a masodik meghalt-e vagy sem, mivel nem latjak a sajat sapkajuk szinet, ergo nem ismerik annak a sornak a paritasat, ami szerint az elozo tippelt, ergo ok is 50 szazalekosak maradnak, es ez igy tovabb mindenkire igaz. Tehat _ezzel_ a strategiaval semmit sem nyernek.

Van egy olyan erzesem, hogy osszebeszeles nelkul nem tudnak javtani az eleve adott 50 szazalekon. De bebizonyitani? Mindjart gondolkodom...

Előzmény: zuzmo (161)
dzsekk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 166
Mr Spock: sotet K csak a7-rol johetett, es ott csak felfedeses sakkban lehetett, tehat az utolso lepespar:
?. Hb6-a8 Ka7xa8
(Szep feladvany, csak ezert felraktam az xboard-ot :)))
Előzmény: Mr Spock (128)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 165
Az idoeltolódás miatt ez nagyon nehézkesen alakul....
mal,
A 11-es számrendszerben lévo megoldásod is tökéletes. Az enyém ehhez hasonló, de mégsem ez. Ha valaki követte, akkor már mal megoldásaiból is láthatja, hogy nincs szünetjel a gépelésnél, nincs gyengébb-erosebb leütés, vagyis az egyetlen átadott információ a leütött karakterek száma.
nemecsek,
Ne izélj már: tegyük fel Te vagy az utolsó elotti (mert a Te "megoldásod" alapján én nem lennék az), és a hátad mögött levo azt mondja: "fekete". Az elotted álló sapkája meg történetesen fehér. Akkor most mit mondasz? Ha azt, hogy fekete, akkor Te életben maradsz, de az elotted levot jól megszivatod. Ha fordítva teszed, akkor öngyilkos vagy.
Üdv, Palánk
Odin Creative Commons License 1999.03.05 0 0 164
zuzmo

"Te választasz egy ajtót, mire a MARADÉK kettobol (ITT a NEM FÜGGETLENSÉG!)"
Idáig O.K. De ezután a következő ajtónyitásom már teljesen független esemény. Van két ajtóm, az egyik mögött a nyeremény. Semmi újat nem tudtam meg.
A műsorvezető akciója pedig nem függhet az én első választásomtól (tehát mindig egy másik, üres ajtót nyit ki), mert különben triviális lenne a dolog.

Előzmény: zuzmo (161)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.05 0 0 163
Vikoca, Zuzmo, igazatok van, hogy 1/3 az elso valasztas, viszont, ha a nyertes ajtot talaltad el, az felhoz tovabbi ket alesetet, hogy melyik ures ajtot nyitjak fel. Igy mar osszesen 4 eset van, amibol 2 a nyertes ajto valasztasa.Hm?
Előzmény: vikoca (162)
vikoca Creative Commons License 1999.03.05 0 0 162
Zuzmo, kosz a csokit, nagyon finom :-)

He, masok! Akkor formalizaljunk ha nem tetsz:

No, Eslo valasztaskor P(a nyermenyesre bokok) = 1/3, ugye, ezt meg nem vitatta senki. Namost kinyilik egy masik ajto, ami ures.

Akkor meg mindig igaz, hogy 1/3 esellyes az elsonek valasztott ajto mogott van a nyermeny. Tekintve, hogy az osszes ajtok mogotti ajandek-eselynek muszaj 1-et kiadni, a masik mogott 2/3 esellyel van, ezert kell azt valasztani.

Előzmény: zuzmo (155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!