Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8134

"Gvass! Ez az imént Box-ból jól megszerzett HW-40 PCA nagyon állat!"

 

Gratula....en mondtam, hogy jo cucc.:-))

Előzmény: ponggi (8133)
ponggi Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8133

Huaaaa!!!

Gvass! Ez az imént Box-ból jól megszerzett HW-40 PCA nagyon állat!

Mostantól ha venni akarok légpukkancsot, ragaszkodni fogok a véleményedhez! (szegény te! :-)))

THX: Ponggi

gvass1 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8132

"Köszi az infókat, most már tuti hogy a makarov mellett döntök, bár a torkolati sebességét jó lenne tudni, felhúzható a szánja? Double-Single action?"

 

V0 az olyan 110-120 m/s.

 

Szanja termeszetesen hatrahuzhato, MINDEN kezeloszerve ugyanugy mukodik mint az elesen. No persze dorej meg hatrarugas az nincsen:-))

 

Elsutoszerkezete termeszetsen DA/SA.

 

Bovebben: Kaliber Leg- es flobertfegyverek kulonszam, 1250- www.gunbox.axelero.net

Előzmény: Johnnydepp86 (8131)
Johnnydepp86 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8131
Köszi az infókat, most már tuti hogy a makarov mellett döntök, bár a torkolati sebességét jó lenne tudni, felhúzható a szánja? Double-Single action?
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8130
Thank's
Előzmény: transzmoha (8129)
transzmoha Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8129
Szia,
 
a Magnum Vadászbolt: weboldal
Előzmény: STEVE.5 (8128)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8128

Hol ez a vadászbolt?

Mi a kínálat (típus-ár), vagy mik az elérhetőségeik?

Előzmény: transzmoha (8125)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8127
"

Hali!

 

A múlt héten voltam egy vadászboltban, és ott lehet ME és Alfa flóbert revkókat kapni"

 

 

Ehem, mert a hulye balf..sz nem szabadult meg tole idoben!

 

De importalni soha tobbet senki nem fog, a kereslet ugyanis minusz nulla iranyaba tendal.

Előzmény: transzmoha (8125)
nemtokregelni Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8126

 

Szeintem Gvass a betiltás alatt az elvtelen engedélyezési procedúrát érti.

Előzmény: transzmoha (8125)
transzmoha Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8125

Hali!

 

A múlt héten voltam egy vadászboltban, és ott lehet ME és Alfa flóbert revkókat kapni. A megvásárlásához kell egy rendőrségi engedély és utána már haza is vihető mindenféle vizsgálgatás nélkül.

Előzmény: gvass1 (8121)
I.Blasius Creative Commons License 2005.08.24 0 0 8124

Esetleg véleményt mondani róla. IZS-53M márkájút megtaláltam a neten, de ahoz alkatrészt nemlehet kapni. Ismeri valaki ezt? Milyen esély van arra, hogy meghibásodjon?
Patronosnál egy patronnal kb hány golyót lehet kilőni, úgy hogy ne csaljon

 

 

Hali, nekem van egy ilyen orosz "csodám". Nekem nagyon tetszik, relatíve pontos, 20 m-ről a sörösdobozt el tudom vele találni. Kicsit nehéz volt pontosra beállítani, de most már egész jól működik. 20 m-ről átlövi hegyes tölténnyel a sörösdobozt.

 

Hibát nem produkált. Szerintem az árát (13 e a Gunboxban) tökéletesen megéri.

Előzmény: sly1 (8123)
sly1 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8123
Sziasztok!
Szeretnék egy légpisztolyt venni, lehetőleg csőletörőset.
Tudnátok ajánlani valamilyet amihez alkatrészt is lehet kapni. Esetleg véleményt mondani róla. IZS-53M márkájút megtaláltam a neten, de ahoz alkatrészt nemlehet kapni. Ismeri valaki ezt? Milyen esély van arra, hogy meghibásodjon?
Patronosnál egy patronnal kb hány golyót lehet kilőni, úgy hogy ne csaljon?
condriXM Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8122

"Szerintem nem a szemeddel, hanem a lőtávval van a gond."

 

Aha, ilyesmi is lehet... a 24X-es 30 meteren tiszta kepet adott. (Na meg utoljara mar szurkuletben probaltam a cuccosokat, az is bekavarhatott... Na ha jovo heten hazajutok, meglesem a dolgokat...

Előzmény: STEVE.5 (8085)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8121
"

Volt is pár éve egy olyan időszak, amikor valamelyik kivonult a magyar piacról ilyen gond miatt, ugye?"

 

1998-99 magassagaban egy jo idore minden nem-Keseru 6 mm-est kitiltottak.

 

Aztan ME, Alfa, Kora sorrendben terhettek vissza. Most meg mindegyiket betiltottak.

Előzmény: nemtokregelni (8120)
nemtokregelni Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8120

 

Volt is pár éve egy olyan időszak, amikor valamelyik kivonult a magyar piacról ilyen gond miatt, ugye?

Előzmény: gvass1 (8119)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8119

"Én nem félnék az MKH-tól, úgy vettem észre a flóbertekkel qrvára nem csinálnak semmit a pénz leszedésén és a sajtcetli kiállításán kívűl "

 

Az baj, hogy hallottam mar olyant, hogy megis, Alfa es Kora floberteket eloszeretettel mernek be. Es gyakran tenyleg nem 7,5 J alatti - foleg ha kintrol hoztak be oket maganimportban.

Előzmény: nemtokregelni (8116)
nemtokregelni Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8118

 

OK, csak nem értettem a félelem okát. Nekem is van egy ilyen "falidíszem", nem volt vele semmi gond az MKH-nál.

Előzmény: JIMI84 (8117)
JIMI84 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8117
Nem volt megbabrálva a fegyver!!A lefúvónyílás nem volt babrálva!!
Előzmény: nemtokregelni (8116)
nemtokregelni Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8116

 

Hi,

 

miért félsz attól, hogy nem sub 7,5 J a puska? Valaki babrált vele a Keserű-féle átalakítás óta? :-)

 

Én nem félnék az MKH-tól, úgy vettem észre a flóbertekkel qrvára nem csinálnak semmit a pénz leszedésén és a sajtcetli kiállításán kívűl (esetleg számgravírozás, amelyiken nincs gyárilag). Szerintem nem adnak le vele 1 büdös lövést sem.

Előzmény: bauci (8114)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8115

"Hogyan lehet a fegyver teljesítményéről meggyőzödni? "

 

Kell egy OMH altal hitelesitett tomegmero eszkoz (gyk: analitikai merleg), es egy hasonloan hitelesitett lovedeksebessegmero.

 

Ezutan kell loni a meghatarozott magyar szabvanyban szereplo szamut, es a meresi eredmenyekbol az ugyanott levo matematikai statisztikai szamitassal (szorasok figyelembe vetelevel) kiszamolni a csotokolati energiat.

 

Szoval atlagpolgarnak ez igy nem fog menni.

 

(Te ennyire szereted a Lamperth Monikat, hogy meeeeeg tomod bele a penct???)

Előzmény: bauci (8114)
bauci Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8114

Sziasztok,

 

kicsit OFF, bocs.

 

érdekelne egy flóbertté átalakított puska (Kesernye-csoda) de csak akkor, ha tartási rá aggálytalanul szerezhető.

 

(tartásit akarok és kész, kéretik elmeállapotom és indokaim vizsgálatának mellőzése, korábban erről Gvass1-el részletesen levelezgettem).

 

A tartási engedélyhez, ugye, be kell számoztatni és szemléztetni a pukkát az MKH-nál. Ez rendben is lenne. DE: nem igazán szeretnék abba a helyzetbe kerülni, hogy MKH-ban közlik, hogy nem 7,5 J, hanem 8, így gond van. Ha kifizetek érte némi cash-t, szeretném is használni, nem további pénzekért hatástalaníttatni v. leadni, stb, sem magyarázkodni, hogy hogy is került hozzám a fegyver és ezzel mást is kellemetlen helyzetbe hozni, még akkor sem, ha végül büntetlen maradok.

 

Hogyan lehet a fegyver teljesítményéről meggyőzödni? Hol lehet olyan megbízható mérést végezni, amely kedvezőtlen eredménye nem járhat senkire negatív következményekkel. Valamivel precizebb eljárást szeretnék, annál, hogy napnyugtakor becsukott szemmel három lépésről hátrafelé lőjünk fenyődeszkára... Fegyvermester???

 

Köszönöm!

 

ON

STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8113

"TELJESEN acelbol van!!! "

Lehet, hogy ez sem mindenkinek egyértelmű:-)

Előzmény: gvass1 (8112)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8112

"
A makarov nem rossz de akkor mar inkabb a CP99 COMPACT, olcsobb es jobb."

 

Marhasag, mar megbocsass.

A Makarov TELJESEN acelbol van!!! Eles fegyverrel azonos minosegu, a tobbi felsorolt hobbilegpisztoly meg eleve legpisztolynak tervezett, gyakorlatilag telejsen muanyagbol es spiaterbol!

 

A CP99C hatrarugasa stb. valoban remek es valosaghu, de valosaghusegben, elettartamban a Makarovnak nem er nyomaba egyetlen CO2-os pukkantyu sem.

Előzmény: Gido1982 (8110)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 8111

OFF:

Az én Beretta 92 FS-emmel szélben is jól lehet célozni.

Igaz, hogy az cal .9 Parabellum.

ON

...bocsi:-)

Előzmény: Gido1982 (8110)
Gido1982 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8110
A ketto nem egeszen ugyanaz, szerintem miket eddig olvasgattam a CP99 ezerszer jobb, de nem az a kategoria, ami ugyanaz lenne az a CP99 COMPACT BLOW-BACK ami 28900Ft vagys meg olcsobb es ahogy itt irogattak, a legjobb ilyen sorosdobobz gyilkolasra, raadasul van visszarugasa. Ezek kb 10 meterrol lovoldozo pisztolyok, ha tavolabbrol akarsz akkor a sima CP99 jobb valasztas. Ez nagyban hasonlit az en Beretta 92 FS-emhez, amivel eleg jol lehet celozni, ha nem fuj a szel 20m-rol el lehet talalni a sorosdobozt.
A makarov nem rossz de akkor mar inkabb a CP99 COMPACT, olcsobb es jobb.
Előzmény: Johnnydepp86 (8105)
nemtokregelni Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8109

 

1. a gyúelegy nem külön csappantyúban van, hanem a hüvely talpából kialakított peremben.

 

2. a fegyverbe a lövés irányával ellentétes irányból, külön kell elhelyezni a lőport, a fojtást és a lövedéket. természetesen a defendernél a lőpor és fojtás nem jáccik.

 

3. gyakorlatilag mindegyik, kivételek a töltőpatronosak (a töltényt egy nagyobb műa. v. fémhüvelybe kell helyezni tárazás előtt). Bár megjegyzem, az utóbbi kivételt nem mindenhol ismerik el a hatóság nagyrabecsült tagjai.

 

 

Javaslom egyébként a kereső használatát, valamint a megfelelő topikot, mivel ez itt kicsit OFF...

Előzmény: Steam (8108)
Steam Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8108
Hello!

Enyhe fogalomzavarban szenvedek.
Mit takar a peremgyújtásos lőszer?
Mi az, hogy elöltöltős? (néhány képen egyértelműen revolverdobba kell rakni a lőszert, pl. Keserű művek Magnum Defender)
Most akkor melyik az a flóbert, ami bejelentésköteles?

Köszi.
gvass1 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8107

Brutalkodni, sorosdobozokat halomra loni: Makarov, tobb fer bele (13 vs 8), viszont a gomblovedekbol adodoan pontatlanabb (lolapra nem rulezik azert egyikse).

 

Viszont 100% ACEL, orok darab. Ruszki brutalitas.

 

(es meg olcsobb is 33.900- www.gunbox.axelero.net)

Előzmény: Johnnydepp86 (8105)
JFEry Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8106
Nagyon változó, de jellemzően a CP ponotasabb, erősebb. A veréb eu-védett és ezek a pisztolyok plinkerek. Verebészni, még a szabályozás elött a légpuskák voltak alkalmasak. Mat tiltott.
Előzmény: Johnnydepp86 (8105)
Johnnydepp86 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 8105

Hello!!!!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy Makarovot vagy CP99 est vegyek, mert árban kb megegyeznek, de nem tudok torkolati sebességet, pontosságot stb, a neten mindenütt összevissza adatok vannak fenn(A makarov az egyik oldalon 125m/s ot tud a másikon 70 m/s ot)

Sörös, kólás, tiktakkos stb doboz irtásra kellene brutálkodni (+elméleti verébvadászatra, alkalmas-e) melyik a tartósabb, pontosabb erősebb?

Előre is köszi mindent!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!