Keresés

Részletes keresés

Micumucu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 313

A képek ArchCAD-del készültek.

 

A harmadik változat már el van vetve, mert a főzőlap jobb felső részéről nagyon kényelmetlen lenne leszedni az edényt, ha a többin is főzök. Ezért készült a negyedik változat, amiben a sarokfőzőlap ismét előkerült.

 

A reggelizőpultos megoldáson is sokat agyaltunk, de mivel kb. két lépésnyire lesz az étkezőben az asztal, így fölösleges flancnak tűnt ez a megoldás. Hogy értsd:

 Ahol az étkező felirat van, ott lesz kb. az asztal.
Előzmény: diamac (310)
Micumucu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 312

Munkák már bőven elkezdődtek, jövő hétre várjuk a nyílászárók beépítését, meg jön a bádogos, víz-gáz szerelő, és emberem már tervezi a villanyos dolgokat. Szóval, kicsit igyekeznem kell.

 

Igazából mi nagyon tervezgetős fajta vagyunk, ezzel nincs gond. Jelenleg az én döntésképtelenségemmel van a gond.

Előzmény: diamac (309)
diamac Creative Commons License 2009.11.04 0 0 311
Ez is egy szempont lehet a kényelmesebb használhatósággal szemben!

Bár a páraelszívó sem szippantja ki teljesen az illatot :) Ráadásul a környezetemben senki nem kapcsolja be mikor kinyitja a sütő ajtót.

De hát mindenki másra harap :)

Én pl. a folyosón való dohányzásra :) nyáron mikor nyitva az ablak csak úgy dől be a szag (ennek van! szaga)
Előzmény: Törölt nick (303)
diamac Creative Commons License 2009.11.04 0 0 310
Ezek csuda jó képek mert az elrendezés már látszik rajta. A színek, minták már részlet kérdés, alapoknak nagyon jók.

Melyik programmal rajzoltad?

Nekem egyébként a harmadik, negyedik változat tetszene.

Látom azért gondolatok voltak a hűtő konyhai helyéről, én most is azt mondom inkább ide mint a spájzba rakd. Főleg ha sokat fogsz főzni sok felesleges séta :)

Az ajtó elé benyúló pultot lehetne tovább fejleszteni egy bárszékes reggeli nassoló pultszerűséggé (ha nem baj ha a magasságával elveszi a látványt) vagy egy vitrines-világítós szekrénnyé.

Nekem a kétsoros ill. a G alak is szimpatikus :)
Előzmény: Micumucu (308)
diamac Creative Commons License 2009.11.04 0 0 309
Elszívó: a kivezető csövet azért lehet vízszintesen is vinni, persze nem erősködöm hogy oda tedd :)

Mielőtt akármilyen munkába kezdesz a legjobb ha kész terved van mit hova teszel.
víz, csatorna, sütő, mosogatógép, fali konnektorok, világítás, telefon ...

Sok pénzkidobás ill. nem szép látvány lehet a vége a változtatásnak.

Mennyi idő van még a tervezésre, mikor kezdődnek a munkák?

Előzmény: Micumucu (307)
Micumucu Creative Commons License 2009.11.03 0 0 308

Nálam eddig ezek a változatok születtek:

 

 

 

 

 

 

 

Persze ezek nem olyan profi rajzok... Szóval még mindig a nem tudom fázisban vagyok. Olyan nehéz ezt így eldönteni!

Micumucu Creative Commons License 2009.11.03 0 0 307

Semmi gond, szerencsére megérte a várakozás! :) Köszönöm!!!

 

Víz az ablak másik oldalán megy ki, mint ahová tetted a mosogatót. Ehhez még annyit, hogy nekem pont a másik irányba kellene a mosogatótálca, jobb kézbe mosogatószivacs, ballal öblítek és pakolok.

 

Elszívó: Itt nagyon tetszik, de az elvezetést közvetlenül fölfelé nem tudnánk megtenni, mert fölötte van szoba van. Ezért gondolkodtam inkább a sarokra rakott főzőlapba, mert ott a szoknyatetőbe ki lehetne vezetni.

 

Áram: Ezért kellene most döntenem a konyha elrendezését illetően, hogy hová hozzák az áramot.

 

Bal oldalra azért nem szeretném a hűtőt, mert ott lesz egy kiugró rész, ami már az étkező, és szerintem hülyén mutatna.

 

Ezek szerint szerinted a legjobb megoldás ebbe a konyhába az U alak. Vagy ez csak az első változat?

 

 

Előzmény: diamac (306)
diamac Creative Commons License 2009.11.02 0 0 306
Bocsi :) úgy látom kicsit megvárattalak :(

Rajzolgattam kicsit ez lett belőle nagy hirtelen. Beszórtam mindent, gépet de adódnak megint a kérdések. A gépészet a legfontosabb hol van ha van már a viz, csatorna, áram, elszívás.



Szerintem ez akkora konyha, hogy a bal oldalra ki lehetne hozni a hűtőt a kamrából vagy esetleg mást odatenni.

Holnap folyt...
Előzmény: Micumucu (305)
Micumucu Creative Commons License 2009.11.02 0 0 305
Nézek, nézek...
Micumucu Creative Commons License 2009.11.02 0 0 304
Már tűkön ülök... Mikor lesz este? :)
Micumucu Creative Commons License 2009.11.01 0 0 302

Tetszene! :)

 

Rendben, benézek! Kíváncsivá tettél!

Előzmény: diamac (301)
diamac Creative Commons License 2009.11.01 0 0 301
Most már csak egy kérdésem lenne :) de csak mára :)

Ha sokat fogod használni a sütőt tetszene ha nem a munkalap alatt hanem mondjuk egy kamraszekrényben lenne így kényelmesen hajlongás nélkül tudnál dolgozni vele?


Holnap (hétfő) este nézz be ide :)

Előzmény: Micumucu (300)
Micumucu Creative Commons License 2009.10.31 0 0 300

Na, akkor a válaszok:

 

177 cm

Jobb

270 cm

Kamrában

Villany

Sokat

Naná, hogy lehet!

Igen, nagyon

 

Még valami? :D

Előzmény: diamac (299)
diamac Creative Commons License 2009.10.30 0 0 299
Micumucu azért lenne még pár kérdés!

Milyen magas vagy (gondolom Te dolgozol benne a legtöbbet)
Jobbkezes vagy balkezes vagy?
a belmagasság hány cm?
A hűtőszekrény beépíthető vagy különálló? ide a konyhába szeretnéd vagy a nappaliba?
A főzőlap villany vagy gázos lesz?
A beépíthető sütőt sokat fogod használni vagy csak alkalmanként?
A mosogatótálca lehet az ablak alatt vagy ott nem szimpatikus?
a képen látható kürtő tetszik ?

hirtelen most ennyi :)
Előzmény: Micumucu (298)
Micumucu Creative Commons License 2009.10.30 0 0 298

Szia!

A víz már megvan, az a bal oldalon valahol az ablak mellett megy ki, ez volt a legpraktikusabb kivezetés csatorna szempontból. De nem biztos, hogy oda szeretném a mosogató blokkomat.

 

Méretezés:

 

 

Az ablak belső színe fehér (viszketőgörcsöt kapok a színes ablakra rakott fehér függönytől, márpedig én fehér függönyt és élénk színű drapériákat képzeltem el), a belső ajtó barna (mármint a kamráé). Földszínek és mély, telt meleg színek az elképzelésem. Ez a konyha hangulatában nagyon tetszik, más fal és padló színnel.

 

 

Pár ötletet leírhatnék? Hát már megrajzoltam minden félét, U-alakot, reggelizőpultosat, szigeteset, tettem már minden falhoz a mosogatót, főzőlapot... De valahogy nem bírom eldönteni, hogy melyik is lenne a legjobb. Szóval tényleg szabad a gazda. Kíváncsi vagyok, hogy ki hogy rendezné be, hátha jön valami megvilágosodás, amire még nem is gondoltam.

Előzmény: diamac (297)
diamac Creative Commons License 2009.10.29 0 0 297
szia Micumucu!

A gépészeti kiállások megvannak már?
Azért egy pár ötletet leírhatnál ne a sötétben tapogatózzunk :)

Az alsó résznél lehetne kicsit pontosabb a méretezés? (fal-ablak-fal)
Milyen színűek az ablakok és az ajtó?
Esetleg fal színe vagy a padló megvan már?
Előzmény: Micumucu (296)
Micumucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 296

SZiasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Lassan időszerű, hogy megtervezzem épülő házunk konyháját. Van egy elképzelés a fejemben, de szeretnék független véleményeket is hallani, szerintetek hogy lenne jó berendezni. Íme a tervrajz részlet a konyháról:

 

 

 

 

Ha a képet nézzük: Fönt jobbra kamra ajtó, mellette a fal 3 m. Bal oldalt a fal 3,3 m, az ablak pont középen 150 széles. Lent a fal 3,5 m, az ablak a teraszra néz, szintén 150-es. Jobbra lesz az étkező.

 

Amit tudnotok kell: Sokszor főzök, általában sokat, sok emberre. Nagyon szeretem. :)

 

Várom a sok-sok jó ötletet tőletek, aztán majd írom az én ötleteimet is. Köszönööööööööööööööööm!

csocso50 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 295
Okés.
Egyéként gipszkartonhoz szoktuk használni a fém dübelt a hő miatt, lehet ide is az kéne.
Előzmény: fefefe (294)
fefefe Creative Commons License 2009.10.28 0 0 294
én eddig amikkel találkoztam, azoknak a rögzítése 2 vagy 4 db csavarral volt megoldva, a nyitott sütőajtónál hozzáférhető előlapi részen, ami kb fél-egy centire rátakar a bútor (mindegy, hogy forgácslap, tégla vagy más) korpuszára. (van gyárilag lyuk, és csavarokat is adnak)
ugyan a milliméterpontos nyíláskialakítás nem feltétel, de azért illik fél centin belül maradni.
szeintem fontosabb, hogy ahova betolod a sütőt az vízszintes legyen, a bútor elülső része meg függőleges. jelölsz, fúrsz (esetleg ferdén, ha nagyon a szélébe menne), szögletes tipli, aztán hajrá!
Előzmény: csocso50 (293)
csocso50 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 293
Értem.
Akkor hogy tudom rögziteni a tégla falhoz?
Vannak rajta "fülek"?
Előzmény: diamac (292)
diamac Creative Commons License 2009.10.28 0 0 292
azért a hőálló doboz elég felesleges tűnik a beépíthető sütőnek.

Kékkemberrel sem értek egyet, azért érdekes lenne ha a munkalapra fúrnánk lyukakat vagy szellőzést

A legkényelmesebb a sütőt kamraszekrénybe tenni aminek a szellőzése is megoldott.

Vannak olyan gépek is aminek a szellőzését előre a front felé megoldotta a gyártó.
Előzmény: csocso50 (291)
csocso50 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 291
Hát én is erre gondoltam,hogy valmi dobozba kéne rakni.
Sőt a legjobb valami hőálló doboz lenne,nem?
Előzmény: Törölt nick (290)
csocso50 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 289
Hát igen kiváncsiak vagyunk.:)
Gondoltam a kőműves cimborám megcsinálja a falakat ingyé.
De amúgy mindent mi szeretnénk megcsinálni.
Tehát ahová be lesz építve a sütő ott a faloldalára kéné csinálni szellőzőt?
Egyébként téglafalba hogy tudom beépíteni a sütőt?
diamac Creative Commons License 2009.10.20 0 0 288
Szia

Ez így nagyon általános :)

Melyik barkácsból, mekkora méret, ár esetleg kép?

Kíváncsiak vagyunk :)
Előzmény: az egyszarvú gyöngytyúk (287)
az egyszarvú gyöngytyúk Creative Commons License 2009.10.20 0 0 287
Mi nemrég csináltuk a konyhát, a bútor nemrég lett befejezve, barkácsároházból rendeltük, de a beszerelést egy ismerős által ajánlott asztalos csinálta. Én nagyon elégedett vagyok, csodaszép lett minden:)
diamac Creative Commons License 2009.10.18 0 0 286
Mindenképp a szekrénybe építést javasolnám főleg ha több fiók is van.

A sütő beépítése sem olyan ördöngösség. Ha nem szekrénybe kerül csak két oldalra padkát kell építeni amire be lehet tolni. A szellőzésre viszont figyelni kell mint bármilyen beépíthető készüléknél.

Minden munkát amit lehet Ti csináltok meg?
Előzmény: csocso50 (285)
csocso50 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 285
Jelenleg az új víz bevezetésére gyűjtünk:))
Nem tartunk még ennyire előre.-sajnos

Melyiket ajánlod?
Még egy kérdés a beépíthető sütőt, hogy lehet beépíteni tégla bútorba?
Előzmény: diamac (284)
diamac Creative Commons License 2009.10.13 0 0 284
Azon a képen is és sok helyen ahol ilyet csináltak egy szintben van a lábazat a szekrénytesttel.
Ha kényelmesen akarja használni a konyháját erre mindenképp figyeljen! Beljebb kell tenni az alsó téglasort, hogy mikor a szekrényhez áll a cipő papucs akármi kicsit bemenjen kicsit alá.

Eldőlt már hogy a téglára rakja a pántokat, csúszókat vagy szekrénybe?

Üdv Mac
Előzmény: csocso50 (283)
csocso50 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 283
A 267 hsz első képén látható patkára gondoltam.
Maga konyha helye már meg van, csak a szekrényt kell felfalazni.
yetibácsi Creative Commons License 2009.10.11 0 0 282
Üdv, diamac,

köszönöm az infókat, a segítséget, így már könnyebben boldogulok
Előzmény: diamac (279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!