Keresés

Részletes keresés

kirgizke Creative Commons License 2010.12.09 0 0 241

"Azért nem szabad előre ülni, mert akkor te adogatod a pénzt és a jegyeket."

 

És akkor mi van? Tök jó buli. Egyébként se neked kell kiszámolni a visszajárót, azt mindig a sofőr teszi meg.

Előzmény: yons (240)
yons Creative Commons License 2010.12.09 0 0 240

 

Elnézést kérek mindenkitől - Ti emlékeztek jól. A hárembe kellett vezetés, és a D.-ba is anno. 

 

hattyuver:

 

Tolvajoktól alapvetően nem hiszem, hogy jobban tartani kell, mint Budapesten. Fura figurák előfordulnak, nekünk pl. egy úr 20 euróért "bármire" vállalkozott volna, megint másik az utcán problémázott - azóta sem tudjuk min. Vannak még mindenféle árusok is, főleg este az Eminönü környékén - jutányos áron lehet hamis parfümöt és ilyesmit venni :)) Általában érdemes szó nélkül továbblépni.

 

A Dolmus az egy ilyen minibusz-jellegű dolog, vannak mindenféle útvonalai, de viszonylag kötetlen. Azért nem szabad előre ülni, mert akkor te adogatod a pénzt és a jegyeket. Tengerpartban nem tudok tanácsot adni, elvileg viszonylag rövid idő alatt fel lehet hajózni a város szebb (kevésbé beépült) részeire, de mi nem mentünk.

 

-

 

Mecsettől lefelé: én nem tudom milyen hotelek vannak ott, de konkrétan nagyon mehetnékünk volt mind a kettőnknek, pedig nem vagyunk félősek :)))

Előzmény: hattyuver (232)
bckm Creative Commons License 2010.12.08 0 0 239

Hali!

"A két híres mecset mondjuk 1 óra maximum / darab - a kék biztos, a Hagia Sophia esetleg lehet több. A Kék mecset mögött hangulatosnak TŰNŐ utcácskák indulnak lefelé a tengerpartra - valójában nem túl bizalomgerjesztő negyedbe vezetnek, kerüljétek."

 

Pár híres mecset azért még van Isztambulban! A nem túl bizalom gerjesztő negyedben van Pl. For Season, gondolom ezért kell kerülni:)))

Előzmény: yons (231)
ajran Creative Commons License 2010.12.08 0 0 238

Sok hasznosat nem hiszem hogy tudnék mesélni, mert nem én szerveztem az utat (kis csoportos céges út volt ).

Antalyaból repültünk reggeli Sun Expressel Isztambulba, majd 2 nap Isztambul után kisbusszal lecsorogtunk Antalyaba vissza, sok-sok látnivalót útbaejtve.

Amit láttunk:

Topkapi Palota, Topkapi Hárem, Kék Mecset, Agia Sophia, Hippodrom tér, Fűszerbazár, Nagybazár (nem tudom hogy a legnagyobb-e), Galata torony, Atatürk rezidenziája (kívülről), Hidak, most ennyi jut eszembe. Este villamossal céltalanul bóklásztunk, élmény volt. Utcán kajáltunk.

Időjárás Isztambulban (november utolsó napjai): reggel 9-10-ig szakadó eső, azután kisütött a nap és 2 nap napsütés, futó felhőkkel. Kb. 15 fok lehetett. A kiskabát elkelt.

Előzmény: hattyuver (236)
COOP Creative Commons License 2010.12.08 0 0 237

engem is minden érdekelne, bár március még messze van...

Előzmény: ajran (235)
hattyuver Creative Commons License 2010.12.08 0 0 236

Múlt héten? Mesélhetnél! Az idő milen volt?

Előzmény: ajran (235)
ajran Creative Commons License 2010.12.07 0 0 235

A múlt héten a Topkapi Palotába nem kellett semmiféle vezetés, de a háremébe sem.

Előzmény: koteczki (233)
COOP Creative Commons License 2010.12.07 0 0 234

A Dolmabahce van vezetéssel-vagy rosszul tudom?

Előzmény: koteczki (233)
koteczki Creative Commons License 2010.12.07 0 0 233

Topkapi Palota - csak vezetéssel tudsz menni,- ez mióta van így ?

voltam már néhányszor, de eddig még sose volt így

a Harembe régebben valóban csak vezetéssel lehetett bemenni, de legutóbb ( pont egy éve ) már oda sem


Előzmény: yons (231)
hattyuver Creative Commons License 2010.12.06 0 0 232

Köszi!

Mi az a Dolmus?

Tengerpartja hol szép, ahová érdemes menni?

Kell tartani utcán tolvajoktól ezek szerint?

Előzmény: yons (231)
yons Creative Commons License 2010.12.05 0 0 231

A két híres mecset mondjuk 1 óra maximum / darab - a kék biztos, a Hagia Sophia esetleg lehet több. A Kék mecset mögött hangulatosnak TŰNŐ utcácskák indulnak lefelé a tengerpartra - valójában nem túl bizalomgerjesztő negyedbe vezetnek, kerüljétek.

 

Topkapi Palota - csak vezetéssel tudsz menni, ha mindent megnéztek ez olyan 3-4 óra.

Galata torony: 20 perc

Ciszterna: 1 óra

Bazár: többórás műsor (még ha nem vásároltok akkor is), a bazár melletti árusokkal teli utcában fokozottan figyleni, qrva nagy tömeg van, könnyű elveszíteni egymást és a pénztárcát is. Ha nem akartok pénzt költeni, boltba nem menjetek be fizikailag, különben muszáj valamit venni kb. :))

Villamosra nem tudok felszállni, csak tokennel, ebből érdemes egyszerre többet is beszerezni. Csak úgy fellépni nem lehet.

 

Metróban nem szeretik a fényképezést, Dolmusban ne üljetek előre ha használjátok.

 

Mindehol security check, táska le, gépbe be.

 

(ezek persze a nettó ott töltött idők)

 

 

 

 

Előzmény: hattyuver (230)
hattyuver Creative Commons License 2010.12.05 0 0 230

Sziasztok!

Megyünk két héten belül, minden infó jól jönne!

Pl. mennénk csakúgy tengerpartra sétálni, merre találunk közel szépet és miképp jutunk oda?

Mi fér bele egy napba - esetleg aki már volt le tudná írni a napitervet? 5 napunk lesz...

Köszi!

zsolti033 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 229

A malévtours ajánlata: repjegy+illetékek+szállás reggelivel 45000ft/fő .

A szállás a bookingcomon 327 euro 2 főre. Ez eleve több mint az ajánlatuk.

Nagyon várjuk az indulást ,megvan a dvd már csak egy jó utikönyv kell. 

amaszat Creative Commons License 2010.11.21 0 0 228

És így mennyiért sikerült foglalnod?

1-2 alkalommal én is megnéztem az ajánlataikat, de nekem nagyon irreálisnak tűntek az árak.

 

Előzmény: zsolti033 (224)
COOP Creative Commons License 2010.11.20 0 0 227

Örülök, hogy sikerült!

Előzmény: zsolti033 (224)
katihurghada Creative Commons License 2010.11.20 0 0 226

Ahogy már többen is írtuk, Atatürkről nagyon egyszerű bejutni: metró és villamos. Jegyet (zsetont) a reptéren tudsz venni automatából, kezelése nagyon egyszerű. Netről le tudott tölteni a tömegközlekedési térképet és megnézheted, hogy a legegyszerűbb eljutnod a szállodához.

Török lírát Ferihegyen forintért a valutaváltónál tudtunk venni nagyon jó árfolyamon, így nem kellett Atatürkön csomagokkal valutaváltót keresni.

Malévvel nagyon jó a járatok indulása, mert érkezéskor és távozáskor is rengeteg időtök jut a városra.

Előzmény: zsolti033 (224)
nagy szél fúj Creative Commons License 2010.11.20 0 0 225

Hol rendelted?

Előzmény: zsolti033 (224)
zsolti033 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 224

Sziasztok! Sikerült 4 nap 3 éjszakát foglalni a MALÉVNÁL szállással eggyütt !!!

Január 11.-14 megyünk.

Nagyon jó ajánlatokat adott a malévtours!

A hivatalos malév jegyrendelő rendszerben csak 3/2 vagy 5/4 éjszakát tudtunk volna foglalni jóval magasabb áron!!

Igy most az a kérdés , hogy az Atatürk reptérről milyen bejutási lehetőségek vannak a belvárosi szállodákhoz? 

 

neomedia Creative Commons License 2010.11.18 0 0 223
Előzmény: zsolti033 (222)
zsolti033 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 222

Köszi a tanácsokat, de úgy néz ki a dolog , hogy csak a wizzairnél tudunk 4nap 3éjszakát foglalni.

 

Igy most az érdekelne ,hogy a reggeli visszaindulást ,hogy lehet megoldani? Gondolok itt reggeli komp stb...

 

Várok minden javaslatot.

Előre is köszi mindenkinek!

 

katihurghada Creative Commons License 2010.11.17 0 0 221

Malévnál van egy olyan lehetőség az éjszakai és hétvégi jegyvételen túl, hogy telefonon még kedvezőbb árat lehet elérni.

A tömegközlekedés olcsó, 1.5, a kaja szintén. Ha ugyanazt a színvonalat hasonlítod össze akkor olcsóbb kint a kaja mint itthon.

Víz élelmiszerboltban harmada, nagyede mint az utcán.

Vízipipázás viszont nagyon drága, az alma tea drága és többnyire fekete tea alapú.

Előzmény: zsolti033 (214)
COOP Creative Commons License 2010.11.17 0 0 220

Most ebben VAN január 21- jan 25-ig 26900,- ft ért / fő repjegy, ha érdekel!

Előzmény: COOP (219)
COOP Creative Commons License 2010.11.17 0 0 219
Előzmény: zsolti033 (218)
zsolti033 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 218

köszi , igy már értem a foglalást.

Előzmény: COOP (217)
COOP Creative Commons License 2010.11.17 0 0 217

Január 27-február 3-ig 26900,- / fő de ez 7 nap.

 

Január 27- febr 1-ig 5 nap 38100/ fő ez 5 nap.

Előzmény: COOP (216)
COOP Creative Commons License 2010.11.17 0 0 216

Akkor olcsóbb a Malév jegy ha minimum 70 nappal előtte vezsed meg. DE szoktak lenni akciók pl. szerda este 18 órától reggel 6-ig. Vagy hasonlók.

Mindig meg kell nézni és úgy igazítani a napokat illetve  afoglalást, hogy  alegkedvezőbb jegy ár jöjjön ki.

Ha idén akarsz menni, aakor szerintem nem fog menni, hacsak nem dobnak be ilyen késő esti akciót.

Mi 5 napot leszünk 2011. március 16-20-ig.

Előzmény: zsolti033 (215)
zsolti033 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 215

SZIA! MEGKÉRDEZHETEM MILYEN IDŐPONTRA TUDTÁL 26000 ÉRT MALÉV JEGYET VENNI, SAJNA NEKEM NEM JÖN KI ENNYIRE SEHOGYSEM!!!

4NAP 3 ÉJSZAKÁT SEHOGY NEMTUDOK ÖSSZEHOZNI.

HA TUDSZ SEGTS BENNE , HOGY TUDNÁM MEGOLDANI.

KÖSSZI

Előzmény: COOP (213)
zsolti033 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 214

Sziasztok!

 

Mi most tervezzük az utat január elejére.Valószinűleg Wizzairal. Érdekelne hogy lehet bejutni a repülőtérről az európai oldalra a szállodákhoz?

Érdekelne milyen árak vannak istanbulban , gondolok itt étkezésre. Éttermire és szendvicsfélékre.

Előre is köszi mindenkinek.

 

COOP Creative Commons License 2010.11.15 0 0 213

Én sem a wizz járatát választottam, mert nagyon messze van a központtól/Sultanahmet negyedtől pl.

A malév akcióban vettem 26100 ft -ért, és természetesen Atatürkre repül.

A wizz kora reggeli visszaindulása is nagyon zavart, mert ugye kompozni is kellett volna , na akkor milyen korán kell elindulni a reptérre?

Engem ez (is) riasztott meg.

katihurghada Creative Commons License 2010.11.15 0 0 212

Mi októberben voltunk és  4* szállodában kb 200 euro/4 éj. Nem hazai színvonal, de városlátogatásra tökéletes volt.

Kicsit féltünk, mert értékelésben lehúzták, de szerencsére semmi gond nem volt, villamostól 500-600 m-re, Grand Bazártól egy megállónyira voltunk.

Olyant kerestünk ami nem főút mellett van, de a központhoz közel, további szempont volt, hogy legyen hamamja, mert ki akartuk próbálni. Először városi hagyományos hamamban gondolkodtunk, de figyelembe vettük a sok egyéb programot és tartalékként volt a szállodai. Olyan fáradtak voltunk esténként, hogy maradt a helyi török fürdő. Nem volt olyan autentikus, de fáradt testünknek isteni volt, ráadásul a férjem férfi masszőrnek nem fekszik le és itt nők voltak - míg a hagyományos hamamban inkább férfiak dolgoznak.

Előzmény: hattyuver (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!