Keresés

Részletes keresés

Tozatu Creative Commons License 2004.09.22 0 0 755
Azért kéne a világos,mert örökzöld,de nagy túlélő növény.
Előzmény: Len (754)
Len Creative Commons License 2004.09.22 0 0 754
Minden ismerősömnél sötét pincében telelteti a leándert. Persze csak jobb híján. Mindenki 5 fokos világos helyen tartaná, ha tehetné... Locsolni alig kell, de azért ki se száradjon. De ezt úgyis tudod:)
Előzmény: Cincogi (753)
Cincogi Creative Commons License 2004.09.22 0 0 753

A gazdabolt aszongya:

 

Szeptemberig hetente egyszer tápoldatozzuk balkonnövények részére ajánlott tápoldattal, vagy 5:10:5 NPK arányú összetett műtrágyával. A leándert télen hűvös, de világos helyen kell teleltetni. Behordás előtt az elsárgult levelektől és hervadt virágszirmoktól tisztítsuk meg a növényt, de a virágkocsányt ne szedjük le.

Előzmény: Cincogi (752)
Cincogi Creative Commons License 2004.09.22 0 0 752

Komolyan? Ha ez így van, akkor nagyon boldog vagyok! Már várom a jövö nyarat!!!

Èn a lépcsöházban tervezem a teleltetést, ablak mellett, remélem, jó lesz neki.

Köszi a tanácsokat.

Előzmény: mézontófű (751)
mézontófű Creative Commons License 2004.09.22 0 0 751

Nehogy lesz szedd a bimbókat!!!!!

Az a jővő évi lesz!!!!!

Mézontófű

Előzmény: snejderfáni (747)
snejderfáni Creative Commons License 2004.09.22 0 0 750

Nem tudom, hogy mi az igazság, nekünk ilyen félszuterém jellegű borospincénk van, azaz a fele a föld alatt van, a fele meg fölötte. Télen is, fűtetlenül fagypont felett van benne a hőmérséklet és van egy kis szellőzőablaka, ahonnan kapnak a növények némi fényt. Máshol nem tudnám tárolni őket, így ez lett a megoldás. De bírják! :)))

Ha valakinek van hivatalos infoja a teleltetés szabályairól, azért írjon bátran! :)

fáni

Előzmény: Zitka (749)
Zitka Creative Commons License 2004.09.22 0 0 749

Én az első fagyoknál viszem be őket a borospincébe, eddig nem panaszkodtak.

 

Jééé, nekem eddig mindenki azt mondta, hogy világos helyen kell teleltetni. Akkor most mi az igazság? :-)

Előzmény: snejderfáni (747)
Cincogi Creative Commons License 2004.09.21 0 0 748

Hja, a takácsatkákról már múlt idöben beszéltem, legalábbis nagyon remélem, hogy nem jönnek vissza, hamár megvettem nekik ezt a speckó BAYER sprét (Lizetan plus)10EUR-ért...

A tanácsokat köszönöm, akkor még hagyom egy kicsit kinn.

Előzmény: snejderfáni (747)
snejderfáni Creative Commons License 2004.09.21 0 0 747

Sziasztok!/Szia!

 

Itt a hideg, és elnyílott a leánderem elsö és egyetlen virága :(((

Vagy 10 bimbó van még rajta, ami nem nyílt ki. El kéne távolítanom ezeket a besült bimbókat, ugye?

Szerintem még nincs vége a nyárnak, legalábbis leander szempontból egyáltalán nem. Hagyd kint, hagy érje a nap, lehet, hogy nem fog már kinyílni, de a teleltetésig ne csinálj vele semmit.

 

A bimbók mellett elkezdtek új, kis ágacskák növögetni, takácsatkáék nagy örömére, azokban tették a legnagyobb kárt.

Takácsatkára, spray-formában lehet atka elleni szert kapni, otthon van, most nem jut eszembe a neve, de megnézem.

 

Jövöre ezeken kellene virágzania, ha jól tudom. Jó lenne, ha még erösödhetnének.

 

Mikor kell elkezdeni a teleltetést?

Én az első fagyoknál viszem be őket a borospincébe, eddig nem panaszkodtak.

 

Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)))

Előzmény: Cincogi (746)
Cincogi Creative Commons License 2004.09.21 0 0 746

Sziasztok!

 

Itt a hideg, és elnyílott a leánderem elsö és egyetlen virága :(((

Vagy 10 bimbó van még rajta, ami nem nyílt ki. El kéne távolítanom ezeket a besült bimbókat, ugye? A bimbók mellett elkezdtek új, kis ágacskák növögetni, takácsatkáék nagy örömére, azokban tették a legnagyobb kárt. Jövöre ezeken kellene virágzania, ha jól tudom. Jó lenne, ha még erösödhetnének. Mikor kell elkezdeni a teleltetést?

Len Creative Commons License 2004.09.12 0 0 745
Szerintem is fontos ilyesmiről is beszélni. Igaz, jórészt nem uzsonnának termesztjük a leándert, de jó ha tudatosul, ugyanúgy résen kell lennünk apró embertársaink kíváncsisága okán, mint a konnektorok esetében. Valahogy ott elterjedtebb az elővigyázatosság - lásd vakdugó vagy ujjacska biztos konnektor :)
Előzmény: kisgabo2 (744)
kisgabo2 Creative Commons License 2004.09.12 0 0 744
na jó, csak sarkítottam, rögtön olvasgattam a mérgező kerti/szobanövényekről, meglepő. szerintem sokan nem tudják hogy kedvencük nem "ártatlan", és esetleg nem megfelelően kezelik.
Előzmény: taramiram (741)
taramiram Creative Commons License 2004.09.11 0 0 743
És még azt is mondják, hogy lányos háznál nem jó leandert tartani, mert a lány nem megy férjhez. Nekem nincs is, de majd lesz.:-)
Előzmény: kisgabo2 (740)
mézontófű Creative Commons License 2004.09.11 0 0 742

Hát még  a gyöngyvirág!!!

Meg a tiszafa!

Nem kell túlzásokba esni, csak okosan bánni ezekkel a növényekkel.

Spec az állatok ezt kapcsiból tudják, kivéve a hülyerigót, amelyik megeszi a tiszafa bogyóját, igaz a mérgezőrészt ott hagyja.

Szóval, a természet ezt is bölcsen rendezte, csak nekünk is alkalmazkodni kell hozzá, s a gyerkőcöt megtanítani, hogy nem ehetők, miként a gombáknál is tesszük.

Gyönyörködj nyugodtan a leánderekben.

Mézontófű

Előzmény: kisgabo2 (738)
taramiram Creative Commons License 2004.09.11 0 0 741

Mertem remélni, hogy nem ölöd meg a leandert, mert ezt olvastad róla. :-)

A gyerekeim sosem rágták meg a növényeket, koszos kézzel nem szoktam kenyeret kenni, de ha kis makula marad a leanderből a kezeden, biztos nem rogysz össze tőle. Gyógynövényeket is mérgezőnek tartanak, és ha megiszol egy üveg ecetet, bizony attól is beteg leszel. Nem kell összekeverni a cápával a leandert, ezt szerettem volna írni.

Előzmény: kisgabo2 (740)
kisgabo2 Creative Commons License 2004.09.11 0 0 740

vicces, ezt Te sem mondtad komolyan.

 

gondolok arra hogy a kiszabadult hörcsög megrágja, a kölök szintúgy, vagy dugványozás után ( földes, levélfoszványos kézzel ) megkenek egy zsíroskenyeret, és holtan rogyok össze.

 

lamerkertészként nem tudtam hogy "fokozottan veszélyes".

Előzmény: taramiram (739)
taramiram Creative Commons License 2004.09.11 0 0 739
:-(? Meg akartad enni?
Előzmény: kisgabo2 (738)
kisgabo2 Creative Commons License 2004.09.11 0 0 738

elolvastam én is a cikket, és megdöbbenve olvastam hogy a leánder:

 

halálosan mérgező... :(

Előzmény: Cincogi (737)
Cincogi Creative Commons License 2004.09.10 0 0 737

Takácsatka (jelenleg azzal küzdök) vadászat közben találtam ezt az oldalt, ami elég jól összefoglalja a tudnivalókat a gyökereztetéstöl a kártevökig.

 

gazdabolt

 

Előzmény: kisgabo2 (736)
kisgabo2 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 736
van otthon valami gyökereztetp por ( hormon... ) majd megkenem...
Előzmény: Tozatu (735)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.07 0 0 735
A fehérje,ami a szemben van,attól könnyebben gyökeresedik,de márthatod gyökereztetőporba,ha árpád van,az is jó,anélkül is.
Előzmény: kisgabo2 (732)
bombaba Creative Commons License 2004.09.07 0 0 734

Semmi (ba)baj  :)  A kennel es a rezzel ovatosan kell banni, sok noveny erzekeny ra. Lehet, hogy a kentol lett fekete a novenyked levele.

A korompenesz oka egyebkent pajzstetu vagy egyeb tetu, (aminek a valadekan jelenik meg a korompenesz nevu gomba), tehat a./szappanos (kaliszappanos) vizzel le kell mosni a korompeneszt, b./ rovarolovel (Zolone, Bi-58, Decis) kell kiirtani a kivalto okot, a tetveket. 

Előzmény: Zitka (730)
Zitka Creative Commons License 2004.09.07 0 0 733
Nekem egyszer ezt mondta valaki, akinek sok-sok leandere volt. A búzaszemes megoldást is tőle hallottam.  Lehet, hogy enélkül is kigyökerezik, nem tudom... Én csak így próbáltam még. :-)
Előzmény: kisgabo2 (732)
kisgabo2 Creative Commons License 2004.09.07 0 0 732
hasítsam be?
Előzmény: Zitka (730)
Zitka Creative Commons License 2004.09.07 0 0 731
Bocs, egy "ba"-val több lett. :-)
Előzmény: Zitka (730)
Zitka Creative Commons License 2004.09.07 0 0 730

Behasítottad a szár alját? Én még búzaszemet is tettem közé, hogy szétfeszítse. Úgy könnyebben gyökerezik. Nálam kb. 2-3 hét után indult meg a gyökerezés, de nagyon sűrű lett. Júl. végén jöttünk haza, és múlt héten ültettem el.

Hogy milyen gyorsan nő, arra én még nem tudok választ adni, szeretném, ha jövőre már virágozna...

 

bombababa: mára az eurokénnel lekezelt növénykéim levele befeketedett. :-(((( Mit használtok erre a korompenészre?  Valami gombaölő, ami van itthon...?

Előzmény: kisgabo2 (729)
kisgabo2 Creative Commons License 2004.09.07 0 0 729

én mallorcáról csippentettem leander hajtásokat.... 1 hete csücsülnek a vízben.

 

kb mennyi idő mig gyökereznek, és milyen gyornan nő amúgy a növényke?

Len Creative Commons License 2004.09.06 0 0 728
Köszönöm, és remélem, évről évre gyarapszik a 'szerencséd'!
Előzmény: kiwancsi (727)
kiwancsi Creative Commons License 2004.09.06 0 0 727

 

Őszintén örülök!

Légy velük olyan szerencsés mint én!

Előzmény: Len (702)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.05 0 0 726
Ha mégis permetezel,csak tégy bele Nonitot,vagy kenőszappant,mert viaszos a levélbevonata és így jobban felszívódik.:)
Előzmény: Zitka (724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!