Keresés

Részletes keresés

Kis Alfi Creative Commons License 2009.11.06 0 0 209
Kedves Csillag virág Család!

Köszönjük szépen a beszámolót, ha majd lehet, kérünk szépen képeket is! :-)))

A szökés Rémusz előéletének köszönhető valószínű. Személyes tapasztalatunk, Archi val, (Ö is befogadott kutyus és előttünk "szabad" kerítés nélküli élete volt) jó fél év kellett hozzá, hogy ne szökjön, kötődjön hozzánk, a "falkához" annyira, hogy nélkülünk ne akarjon utcán kóborolni. Türelem kell, ahogy lehet kizárni a szökés lehetőségeit, és (amit amúgy is megadtok, tanács nélkül is) sok sok szeretet. Persze azért azt is tudatosítani kell, hogy nem szeretitek ha MEGY. Szídni, csak tettenéréskor, mászás, szökés közben szabad, az utólagos dorgálás ellenkező hatást vált ki... Reményeink szerint, jövő héten, ha Nektek is alkalmas találkozunk, és akkor személyesen, szívesen mesélünk, ha gondoljátok.
Előzmény: csillag virág (207)
Kis Alfi Creative Commons License 2009.11.06 0 0 208
Én is találtam 1-2 érdekes képet a nem is olyan távoli múltból...
Az első karitatív tevékenysége a "Csapatnak" 2006 márciusából. Itt még nem volt HLT-é, csak "Örömkutyásoknak" hívtak minket az irigyeink... És nagyon összetartó, erős csapat voltunk.
Talán jót tesz mindenkinek egy kis közös múltba révedés...

Ha nem kell több ilyesmi szóljatok, magamba fojtom a folytatást..
Előzmény: arwenleo (206)
csillag virág Creative Commons License 2009.11.06 0 0 207
Sziasztok szép jó estét!!!Szerda este azaz04-én párom névnapján Fruzsi meglepett este minket azzal,hogy elhozta nekünk Rémuszt.Igaz elötte elkeseritett hogy már meg van neki a gazdija de a végén Fruzsinak köszönhetően minden jóra fordult.:)Mikor én először láttam Rémuszt nagyon megijesztett őszintén semmi jót nem gondoltam rólaÚgyan is mi minden séta alkalmával amit Hubával teszünkés Fruzsi rendelője felé tart mi mindig oda megyünk a keritéshez köszöni Spurinak.Ezzel nem is volt gond,addig mig a sőtétböl egy nagyon mély hangú acsarkodó kutyus ránk nem hozta a szivbajt.Mint késöbb kiderül mikor Gordont néztük hogy a rémisztő kutyus a Rémusz volt és igazádiból nem is rémisztő.Hát mit ne mondjak mint Hubánál mindjárt bele szerettünk,Meg is vitattuk itthon hogy nekünk is és főleg a gyerekeknek nagyon jó játszó társ és jó barát lenne.Eldöntöttük elhozzuk Hubussal csak ki fognak jönni.Mint irtam az elején meglepetésként jötthozzánk és hát megsiratott örömünkeben hogy igen itt van ez nagyszerű.Nincs vele az ég adta világon semmi gond hihetetlen szeret adó és szeretetre vágyó nagyon játékos kedves hizelgő csak egy gond van vele hogy elszökik.Első éjjel is megsétáltatott kétszer másnap reggel is és ma is.Hihetetlen akrobata.De kiküszöböljük megoldjuk mert nem szeretném őt elvesziteni.nem csak én hanem a családom se.Igy minden este egyenlőre Rémusz is és Huba is bent alszanak a lakásban.Napközben kint vagyunk velük igyekszünk Rémuszra figyelni.Hubával már nem igazán acsarkodnak viszont nagyon sokat játszanak.Elmondani nem lehet milyen jó érzés látni a két kutyust játszani Huba is teljessen más lett.Idáig csak akkor volt játék mikor Ő akarta olyan spriteket levágott hogy csak na.Most hogy ketten vannak nagyon sokat szaladgálnak el játszanak egymással.Nagyon jó nézni őket és hihetetlen öröm két ilyen győnyörű kutyus gazdijának lenni.Úgyhogy kedves HLT csapata ismételten nagyon szépen köszönjük nektek.Képet csinálni nem volt úgy időm  még de igyekszem és töltöm.Köszönjük mégegyszer a bizalmat és a lehetőséget további szép napot mindenkinek!!!
arwenleo Creative Commons License 2009.11.06 0 0 206

Egy igen érdekes és hasznos cikket találtam az " A KUTYA" c ujság novemberi számában.

 

"Csipőizületi diszplázia"

alcím: "Növendék nagytestű kutyafajták helytelen táplálásának következményei"

szerző: Dr. Berkényi Tamás

 

Érdemes elolvasni sok minden kérdésre választ ad.

 

ugyanebben az ujságban az új oltási könyvekről, az oltási könyvek kötelező cseréjéről is van egy cikk.

 

 

üdv

 

B.

 

rézibizi Creative Commons License 2009.11.06 0 0 205
ALFI

rézibizi Creative Commons License 2009.11.06 0 0 204
ALFI

UJOKA Creative Commons License 2009.11.05 0 0 203

De szép képek!

Köszi!

Előzmény: rézibizi (202)
rézibizi Creative Commons License 2009.11.05 0 0 202
ALFI

UJOKA Creative Commons License 2009.11.04 0 0 201
Kedves Melinda/Csillagvirág!

Köszönjük, hogy Te is megemlékeztél Alfiról!

Már elárulhatjuk, hogy Ti lettetek végül Rémusz befogadói!
Nagyon szépen gondozzátok Hubát, örülünk, hogy ilyen remek emberekhez került!
Kérünk szépen majd képeket, beszámolót, hogy vannak a kutyusok!
Előzmény: csillag virág (200)
csillag virág Creative Commons License 2009.11.04 0 0 200
alfivalAlfi és gyerekeim
csillag virág Creative Commons License 2009.11.04 0 0 199
Szomoruan hallottuk ma Fruzsitól,hogy mi történt Alfivala hétvégén.Nagyon és tiszta szivböl sajnájuk őt  és eggyütt érzünk a gazdikkal.Csatlakozom én is a megemlékezéshez egy -két képpel.Melinda
UJOKA Creative Commons License 2009.11.04 0 0 198

Egy kis aktualitás:

A HLT-nek jelenleg két gazdikereső leója van, de remek gazdijelöltjeink vannak mindkét kutyusra! :)

 

Rémusz, a leonbergi keverék és Gordon, a fajtatiszta leonbergi! Utóbbiról a tenyésztője  és a gazdija is lemondott, nagyon félénk, "nemszeretett", nem jól tartott kutyus.

Pár hónap és csodás kutyák lesznek!

www.leonbergerteam.com

 

 

 

Gordon

 

 

Rémusz

 

 

 

UJOKA Creative Commons License 2009.11.04 0 0 197

Alfi és Bubu

 

 

Előzmény: arwenleo (196)
arwenleo Creative Commons License 2009.11.04 0 0 196

      Köszi, hogy "csatlakoztál" 

                      

 Így szebb az emlékezés

 

 

Más is tehet fel hasonló képeket!!!!!

Már ha van :)

rézibizi Creative Commons License 2009.11.04 0 0 195
Csatlakozom!

Előzmény: arwenleo (192)
UJOKA Creative Commons License 2009.11.03 0 0 194
Remek ötlet! Itt sokkal jobb, tényleg! :)

Nekem ez a kedvencem, PBK-s kép:



Előzmény: arwenleo (193)
arwenleo Creative Commons License 2009.11.03 0 0 193

És ezekkel folytatom:

 

 

arwenleo Creative Commons License 2009.11.03 0 0 192

Kedves Mindenki!

 

Most, hogy már a megdöbbenéstől szóhoz tudok jutni, javaslom, hogy vita helyett ezen a topicon állítsunk méltó emléket Kis Alfinak.

Akinek van róla valamilyen képe tegye fel ide ezzel emlékezzünk rá.

A sort ezekkel a képekkel kezdem:

 

 

arwenleo Creative Commons License 2009.11.02 0 0 191

Rettentően sajnáljuk, hogy Alfi már nincs köztünk. Nagyon hiányozni fog nekünk, de a szívünkben mindig ott lesz, sosem feledjük el Őt!

 

Előzmény: UJOKA (190)
UJOKA Creative Commons License 2009.11.01 0 0 190
Alfi emlékére:

"Fekszem egy álomszép réten
s körülöttem táncolnak az angyalok.
szaladnék feléd, sietnék hozzád...
de sajnos már nem tudok!

Ha majd leszáll az éj,
válassz magadnak egy szépen fénylő csillagot!
Az a fénypont vigyáz majd Rád,
ha hiszed azt, hogy ott vagyok!"

Isten veled, Alfi!

arwenleo Creative Commons License 2009.11.01 0 0 189
JANI !!

 

Valami elképesztően rossz hírt hallottam ma délután

Remélhetem, hogy nem igaz?

 

B.

 

arwenleo Creative Commons License 2009.11.01 0 0 188

Aki nem volt, annak tájékoztatásul

 

Tegnap sikeresen lezajlott a LEOE találkozó.

 

A résztvevők baráti hangulatú, elsősorban szakmai tartalommal megtöltött előadáson vehettek részt.

 

Külön élmény volt Kerekes Mária a kutya csontrendszeri felépítéséről, anatómiájáról, mozgásformáiról szóló előadása, aminek bizonyos részleteit szívesen látnánk itt a nagyközönség okulása érdekében (arányok, méretek tipikus anatómiai hibák stb.)

Sőt tovább megyek az előadáson szereplő dolgok kivonatát szerepeltetni lehetne a honlapunkon.

 

A Franciaországi kiállításon készült fotósorozatok és az élménybeszámolók alapján

érdekes kép rajzolódott ki előttünk a Francia Leonbergi állományról. Érdekes volt látni, hogy egyes országokban mennyire eltérő irányokat vett a Leonbergi tenyésztés iránya.

 

Külön köszönet a vendéglátóinknak a hangulatos helyszínért.

 

Ui.: Józsi a kutyák majd megőrültek a jutalomfalat illatától

:) :) :)

:) :)

:)

 

Üdv

B.

 

 

 

UJOKA Creative Commons License 2009.10.30 0 0 187
valami :)
Előzmény: arwenleo (186)
arwenleo Creative Commons License 2009.10.30 0 0 186

Azért néha írjatok ide valamit

PL azt,hogy az új kutyáinkra befogadó gazdik jelentkeztek

 

UJOKA Creative Commons License 2009.10.27 0 0 185
Figyelem, nagyon fontos! A III.kerületből elveszett idős leonbergi kant Visegrád-bobpálya környékén látták ma kora délután.
Ha valaki arra lakik, kérjük, nézzen körbe, de a gazdi is értesítve van!
Gazdi száma: 06/30/311-5689
LEOE Creative Commons License 2009.10.26 0 0 184
Kedves Leonbergit Szerető Emberek!

                                A Leonbergi Ebtenyésztők Országos Egyesülete előadást szervez!

                                Időpont: 2009.10.31. szombat 15:00

                                Helyszín: 2316 Tököl Fő utca 11. - A Budapest felől GPS nélkül érkezőknek felhívnám a figyelmét, hogy a                                 Fő utca a városkába érkezés utáni második buszmegállótól kezdődik ( ez egy enyhe bal kanyarban van, a                                 bal oldalon egy régi temető) és innen kb. 100 m-re van a jobb oldalon a 11-es számú ház.

                                Téma: Leonbergi standard - különös tekintettel a kutya anatómiája, mozgása

                                                                                  Előadó: Kerekes Mária leonbergi speciál bíró

                                                                                 Kiegészítő beszélgetés: Nagyobb európai klubkiállításokról élménybeszámoló, fényképekkel illusztrálva.                                                                                     (Belgium, Csehország, Leonberg, Cluny) - előadók, akik ezeken részt vettek

Az előadás nyilt, várunk minden leonbergi tartót, kedvelőt, vagy csak a kutyázást szerető embert!

Lehet jönni kutyával, családdal, baráttal!

Belépés díjtalan, ha lehet mindenki hozzon magával ropogtatni valót, üdítőt, vagy amit szeretne!

Üdvözlettel

UJOKA Creative Commons License 2009.10.26 0 0 183

Nálunk is így indult, aztán Manó kibontotta a huingarocell szigetelést, tárdig jártunk benne a kertben! :)-így most nem annyira szigetelt a házuk.  

Egyébként a leók nem fázósak, de ha nagyon hideg van, szívesen mennek be a házikóba!

Előzmény: Tinakutyus (182)
Tinakutyus Creative Commons License 2009.10.26 0 0 182

Szia arwenleo!

 

Köszönjük a jókívánságot Bomikám nevében is :-)

És amire nagyon büszke vagyok: a bátyám és az anyukám kreálta a házikókat és dupla falú, hungarocellel szigetelt! :)

Előzmény: arwenleo (181)
arwenleo Creative Commons License 2009.10.26 0 0 181

Szia Enikő

Örülünk, hogy írtál és köszönjük szépen a képeket is. Igazán remek kis házat kaptak a kutyusok, biztos használni is fogják. Majd meglátod Tina is befog menni a házba. Bominak pedig mielőbbi javulást kivánunk!

Előzmény: Tinakutyus (178)
UJOKA Creative Commons License 2009.10.25 0 0 180
a képek:





Nagyon csini házikók! :)
Előzmény: UJOKA (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!