Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

santamann Creative Commons License 2003.04.28 0 0 184
Hello nálam is volt ilyen, meghúzták a tömítést, azóta semmi, folyás.

Ha lesz találkozó engem is érdekel, helyszínre már tettem javaslatot, időpontot nem tudok mondani.

Üdv. Santa

Előzmény: santamann (179)
profile Creative Commons License 2003.04.28 0 0 183
Ez a hiba 10-ből 8 Riónál jelentkezik:-(
Előzmény: Winssenta (180)
Sanzi38 Creative Commons License 2003.04.27 0 0 182
Sziasztok ! Sanyi vagyok Győrből. Egy 1.5-ös RIÓ tulajdonosa vagyok, már 5 hónapja. A kocsiba HIFI-t szereltettem(még nincs teljesen kész). 1000 km-es olajcserére vittem, ahol
az általam vitt olajnál gyengébb minőségüt, de sokkal drágább (csak náluk drágább) olajat akartak a kocsiba tölteni. A RIÓ nagyon tetszik, szerintem ezért a pénzért egész jó.
Egyébként a RIÓ a 17. autóm, de az első ami új.Más tipusokat is megnéztem,de szerintem jól döntöttem a vásárláskor.Egy kicsit értek is a kocsikhoz, a szakmám autószerelő és autógépész mérnök.
A találkozó érdekel.
Winssenta Creative Commons License 2003.04.26 0 0 181
Kérek mindenkit, aki résztvenne a RIO-s találkozón, dobjon meg egy e-mail -el a winssent@enternet.hu vagy winssent@freemail.hu cimen, és kérlek írjátok meg mikor lenne jó az időpont, és hogy hova valósiak vagytok. Hogy ne keljen senkinek 100 km-ket autókázni e miatt.

Köszönöm

Winssenta Creative Commons License 2003.04.26 0 0 180
Hi Skacok!

Hát ma pánikba estem, mikor észrevettem, hogy a kocsi alatt egy jókora olajfolt van. Repültem is a szervizbe. Nagyon korrektek voltak, azonnal megnézték, és betömték az izénak a bigyóját. A hogyhívjákot meg kicserélték. (Bocs de nem vagyok egy autós szaki). Kb 30 perc alatt megvoltak. Remélem ez nem fog többet előfordulni, mert komolyan mondom, megijedtem.

santamann Creative Commons License 2003.04.26 0 0 179
Üdv Nektek!

Ha találkozót szeretnétek, tudom ajánlani a Mátyásföldi repülőteret. Ott szokott lenni mindenféle rendezvény, találkozó.

Üdv.: Santa

Előzmény: Ender_Wiggin (178)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.04.25 0 0 178
Bp.-i vagyok, és Szabóékhoz járok, nagyon tisztességes csapat 1ébként...

A 15ezres az 17e HUF volt, olajjal, szűrővel stb... Nekem az 1000km.-es revíziót ingyen csinálták, de nem kellett olajat cserélni, pedig nekem a régi Rio-m van.

Olyan 30-40e HUF ra számítok, mert most már gondolom gyertya, légszűrő, üzemanyagszűrő csere is lesz, a többi mellett...

Majd írok ha túl vagyok rajta...

Előzmény: Winssenta (177)
Winssenta Creative Commons License 2003.04.25 0 0 177
Na akor majd ird meg legyszi, hogy mennyit is kertek el toled a kotelezo 30000-ert. Budapesti vagy egyebkent ?
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.04.25 0 0 176
Hááááát.. jövő hét magasságában kell megcsináltassam a 30ezres kötelezőt.. Utána lemos, kitakarít, és hajrá...

Szervezzük meg..

Előzmény: Winssenta (175)
Winssenta Creative Commons License 2003.04.25 0 0 175
Hali!

Ender_Wiggin > Ok, most már értem az RS, LS mizériát. Kezdhetem gyüjteni a pénzt :)
Mikor csinálunk egy Rio találkozót ?

Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.04.25 0 0 174
Neeem.. Kicsit félreértetted..

Nem kapok tesztelésre autót, autókat pláne nem.
Régebben amikor még Pride-om volt, és volt 1 hoszabbra nyúlt garanciális javítás, akkor kaptam 1 hónapra 1 1.5-ös Rio-t..

Azóta Szabóéknál felajánlották a Magentist is 1 rövidebb tesztvezetésre, de még nem éltem az alkalommal, nem fájdítom a szívemet...

Előzmény: santamann (173)
santamann Creative Commons License 2003.04.25 0 0 173
Hello Ender_Wiggin!

Bocsánat a személyeskedés miatt, de hogy nyílik alkalmad neked tesztelni a Kiákat?
Már többszőr is írtad, hogy tesztelésre kaptál autókat.
Üdv.: Santa

Előzmény: Ender_Wiggin (172)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.04.24 0 0 172
A rádió beszereléstől NEM vész el a gari.. Micsoda hülyeség ez? Ezzel az erővel ha nem a garis szervizben rakatod fel a téli gumit akkor elvész a gari? Vicces lenne..

Az RS elvben felszereltségi szintet jelent. Németországban van LS is, ami azt jelenti hogy az RS maximumhoz képest (Nálunk Safety-nek híjják) még jár motoros tetőablak, lehajtható kartámaszok elöl, króm hűtőrács, és küszöbdísz, ködlámpa, plusz rendelhető gyári cd-s hifi, automata váltó stb...

per pill 2db LS felszereltségű Rio van az országban, mindkettő a márkaképviselet tesztautója volt, az 1ik 1.3-as lépcsőshátú, a másik 1.5-ös kombi, az volt nálam 1 hónapig.. A mai napig könnyes szemekkel gondolok rá vissza.

Winssenta Creative Commons License 2003.04.23 0 0 171
Castrol olajat rakott bele a srác, és szürőcsere nem volt. Lehet neked a Szabóék szűrőcserés árat mondtak.
profile Creative Commons License 2003.04.22 0 0 170
Nem a f@szt nem lehet kapni csatit... Én simán beraktam. A keret tényleg gázos, de hát nem először csinálom...

A fóliázás esetleg engem is érdekelne. Már elkezdtem utánanézni. (thomy folia: 43000,- zöld fóliával)

Előzmény: Winssenta (167)
santamann Creative Commons License 2003.04.22 0 0 169
Én felhívtam a Szabóékat, nekem 12-20 Ft-ig mondták az olajcsere árát, olaj minőségtől függően.

A 3 liter neked a tejes mennyiség volt?

Előzmény: Winssenta (167)
Winssenta Creative Commons License 2003.04.22 0 0 168
Még 1 kérdés.

Megmondanátok nekem mi a nyavaját jelent a Rio hátulján az RS jelölés ?

Winssenta Creative Commons License 2003.04.22 0 0 167
Hi!

Az olajcsere 7600 Forintomba került. 3 litert kapott a kicsike, 800 Ft-ot kértek munkadíjnak, a többi az olaj ára.

Igy legalább nyugodt vagyok.

Igaza van Ender_Wiggin-nek. 250 Km rendes huzatós kocsikázás után elkezdtem tartani országúton a 70 Km/h sebességet, és az üres tankig nem is nyomtam neki. Meglepődtem mikor így 6,2l -es fogyasztás jött ki.

Srácok! Nem hittem volna, hogy micsoda mizéria egy autóhifi-t berakni a Rio-ba. A gond ott kezdődött, hogy mikor elvittem az illetékesekhez, hogy csinálják meg, hiányolták a keretet, melyel be lehet fogatna a rádiót, meg egy bizonyos átalakítót, ami az eu szabványnak megfelel. Azt mondta a skac, hogy megtudja csinálni átalakító nélkül is, de akkor le kell vágnia az autóban gyárilag található csatit, amely a hifibe menne be. Gondoltam ne legyen már barbár munka, elviszem a KIA-sokhoz, és veszek tőlük. A meglepi ott ért, hogy figyelmeztetett a csajszi az autószalonban, hogy mit képzelek Én, ha mással rakatom be a rádiót, elvész a gar. (Tatabánya, M1 autójavító). Menjek el Kecskédre (15 km Tbányától), ott van az Ő emberük és majd Ő megcsinálja. Na mondom ok.
Elmentem. És a Kecskédi faszi mit csinál? Levágta a fentebb emlitett csatit, és összeforasztotta a hifi-hez adott kütyüvel a kábeleket, mondván ehez az autóhoz MÉG NEM LEHET KAPNI átalakítót, meg keretet.

Ehez mit szoltok? Szeretnék a gépbe még a késöbbiek folyamán központizárat is. De már előre félek...

Winssent

Ui: Nem tudtok véletlenül egy jó autófóliázót ?

santamann Creative Commons License 2003.04.22 0 0 166
Winssenta!

Mikor viszed olajcserére?

Ingyen csinálják, vagy fizetni kell érte?

Én is elgondolkodtam rajta, hogy elviszem.

Üdv.: Santamann

Előzmény: Winssenta (165)
Winssenta Creative Commons License 2003.04.18 0 0 165
Halika!

Én tatabányai vagyok, és egy piros Rio-val szoktam "száguldozni". Itt Tbányán rajtam kívűl még 2 Rio-rol tudok. Egy fehér 1.5-ről, és egy másik Piros 1.3-ról. Nekem tetszik, hogy nem egy népautó a Rio.

Ugydöntöttem elviszem 2500 Km után egy olajcserére. Megérdemli a kicsike, hiszen úgy tudom, hogy most a legnagyobb a kopás és emiatt az olaj tele lehet trutyival. Most érnek össze az alkatrészek.

santamann Creative Commons License 2003.04.18 0 0 164
Kinek van közületek kék Riója?

Tégnap ki volt olyan rendes és engedett maga elé?

Köszönöm neki.

Különben egy pirosat is szoktam látni a Jászberényi úton.

Vagy egy Zöldet az Újszász utcában.

Estleg egy metálszürke a Zsemlékes úton?

Ha valaki magára ismer, akkor válaszoljon.

Így meg is ismerhetjük egymást.

Köszi.:Santa

santamann Creative Commons License 2003.04.18 0 0 163
Én elvittem 1700 körül szervízbe, de nem azért hogy olajat cseréljenek, hanem azért, mert csöpögött egy kicsit.
Akkor mondták, hogy a "régi" Riókat még kellett vinni 1500-ös szervízre, de az újakat már nem, úgyhogy szerintem felesleges az olajcsere. Ráér az 15000 Km. vagy 1 év után.

Nekem is 1.3-om van.

Előzmény: Winssenta (162)
Winssenta Creative Commons License 2003.04.18 0 0 162
Hali!

Aha, értem. A kocsiba most raktam bele a 2400.-dik kilométert. Mondták, hogy nem kötelező, de célszerű ilyenkor elvinni egy olajcserére. Valóban van haszna a dolognak, vagy csak amolyan pénzlehúzós trükk?

Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.04.17 0 0 161
Úgy tudom senkinek nincs közülönk 1.5-öse...
Előzmény: Winssenta (160)
Winssenta Creative Commons License 2003.04.17 0 0 160
Halika!

Vegyes mellett ennyi a fogyasztás, es 95-os benzinnel tankolva. Ti most mindgyajan az 1,3-as tipusrol beszeltek ?

Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.04.16 0 0 159
Én 95-öst.. mindig.. Soha nem tankoltam bele mást...
Előzmény: santamann (158)
santamann Creative Commons License 2003.04.16 0 0 158
Hello!

Mekkora oktánszámú benzint tankoltok a Riókba?

Előzmény: Ender_Wiggin (157)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.04.14 0 0 157
Megjegyzen, nekem a 1.5-ös kevesebbet fogyasztott..
Előzmény: Ender_Wiggin (156)
Ender_Wiggin Creative Commons License 2003.04.14 0 0 156
Átlagos városi fogyasztás 30e km. után 7,6l/100km.
A legtöbb eddig 8,8 volt, autópályán tartós 150-160-nál, a legkevesebb az országút olyan tartós 70 környékén, kicsivel 6 liter alatt.

Előzmény: santamann (155)
santamann Creative Commons License 2003.04.14 0 0 155
Hello mindenkinek!

Nekem full városi fogyasztásom, 5 hónap és 3700 km után 8,1 liter.

Ha néha megpörgetem a motort utána lehet érezni a lóerőket.

Tehát úgy veszem észre, hogy sprtosan kell használni a szerkezetet...

üdv. minden Riósnak

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!