Hát a tövet benne hagytam a cserépbe de szerintem neki annyi. Én debreceni vagyok. Nem tudom temerre laksz de a részleteket lebeszéljük akár itt akár mailban. Köszi a segítséget.
Nem tudhatod hogy kipusztult-e az csak tavasszal derül ki.
Az én fehérem már vagy 40 éves, egyik ősszel megfagyott, mert azon a nyáron meghalt a bácsikánk, és nem volt aki levigye a pincébe. Végül valaki mégis levitte, aztán tavasszal a nagynénénk nekünk adta hogy mi jobban tudunk rá vigyázni. Úgy is volt. Kihajtott tőről, azóta is megvan. Igaz fa volt, most meg bokor, de az végtére is mindegy.
Különben tudok adni, olyan kb.20cm-est, talán pirosat is, ha érdekel. Meg ha el tudjuk egymást érni.:-)
Hát igen! Én minden nap elbotorkálok ide, hogy van-e erre valaki de nem senki. Nálam éppen úgy néz ki a dolog elpusztul két fám! Hát igen! A szár közepén lebarnukt és elkezdett az egész fonnyadni!
Ha nagyon száraz a talaj inkább locsold többszőr . Lakásban nem szerencsés tartani mert télen megnyúlnak a hajtásai . Pajzstetves lesz stb. Lépcsőház ...?
Kicsit el vagyok keseredve. A leandereim levelei száradnak el. A szobába van de nem fűtőtestnél aránylag hideg helyen. Ritkán locsolom és szeretgetem sokat. Na most mi van? Már lakóteret is változtattam a szobán belül!
Lehet, hogy félreértem, de ha nem, akkor a dupla rózsaszin 'rétes' nevének eredete a kérdés? Talán a fehér csikok miatt, amik a virág szirmain vannak. De ez csak tipp.
Ha magról neveled ,nőveszted, az oleander/eket akkor szimpla virágja lesz .
Mert vissza áll az eredeti állapot amiből oltották ,vagy nemesítették.
Nekem is van 1 Rodosz szigetről hoztam a 7 forrás völgyből de nem magot hanem magoncot . A folyó ágyból szedtem rettemtő sok nőtt ott. A buszban mindenki kapott 5-10 gyökeres tövet .
Szerintem ne aggodalmaskodj, mert a leander az egyik legigénytelenebb növény, ugyanúgy mint a yukka is. Akinek sikerül kipusztítani, az már tényleg nagyon elvetemült és inkább gyűjtsön bélyegeket....
Szóval ugyanúgy tartsd mint az idősebbeket....semmi különleges nem szükségeltetik nekik talán a hidegre érzékenyebbek, mint az idősebb példányok, mivel még nem fásodott be a száruk. Egyébként jó hely az az ablakpárkány. Kevés viz és tápoldat. Pihenjenek. Februártól lehet nagyobb dózist adni nekik, hogy beinduljanak.....
Óóóó, végre valaki, aki segít nekem a magról nevelt leanderekkel kapcsolatban (már az öt-tíz centis növénykékből gondolom)! Nekem van vagy 20 aprócskám (kb 15-20 cm-esek). Nagyon szépen fejlődgettek, de most leálltak. Téli álmot alszanak? Benn vannak már a konyhaablakban, de sajnos igazán sok fénnyel nem tudok nekik szolgálni. Főleg így, tél elején, amikor sosem süt igazán be a napocska. Szerinted túlélik? Mit csináljak, hogy szépek maradjanak és biztosan ne pusztuljanak el?
Köszi a tanácso(ka)t előre is! :-)
Ami azt illeti, nagyon is jól ráéreztél a lényegre.
Eléggé mediterránnak érzem magam. Ilyenkor csak szenvedek hogy mit tehetnék, de se költözőmadár nem vagyok, se nem bújhatok melegházba tavaszig, se pénzem nincs hogy elutazzak valahova télre.
Én két-három éven keresztül apám sötét és hűvös (kb. 10 fok) pincéjében teleltettem át az összes leanderemet, akkor voltak 5-10 cm-es fiatal növénykék is köztük, de semmi bajuk sem lett.....persze jobb világosban ha megoldható!
Hááát igen, a szeptember az egyik legbujábban virágos hónap. Milyen régen is volt! Mennyit kell még aludni tavaszig?
A petúniák és muskátlik még nagyon szépek odakinn pedig már szúrkálós, hideg eső esik.
Ugye a pincuri leándereket nem jó fénytelen helyen teleltetni? (Tudom, a nagyoknak sem jó, de azért megvannak így is.)