Keresés

Részletes keresés

gumistukker Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8342
Gratulálok én is a sasszemű győztesnek! :o)

Sajnos most nem tudtam menni, pedig nagyon be akartam állni a puskások közé légpittollal, talán majd legközelebb. :o))
szg307 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8341
Nincs is ekkora hasam, és sokkal szebb is vagyok :-))
Előzmény: Howard, de nem a kacsa (8339)
condriXM Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8340

Most fértem csak ide, gratuláció megvolt :))) Jó buli volt, minden szempontból a vasárnapi FT lövészet :)))

Szerencsére úgy néz ki, hogy Debrecenben is ott tudok lenni, nem olvastam a kiírást mert laptop-mobil kombóval netezek és nehézkes, de állítólag az már még közelebb lesz az igazi terepi ticsungoláshoz :D

Reméljük akkor még többen leszünk, na meg hajj, azok a puskák :)))

 

Howard, de nem a kacsa Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8339

 

I. ésII.helyezettek

szg307 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8338

Most nézem, hogy tiszta családi party volt az első 11 helyezésig:

 

Straubinger family 2 fő

Tajthi 2 fő

Dokupil 3 fő

Előzmény: springer (8337)
springer Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8337
Felkerültek az eredmények a ND site-ra:

http://www.nimrodderringer.hu/rend_ndlegpuska20050904.htm

springer
springer Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8336
igen, a torta királyság volt. monitor maradhat :)
Előzmény: szg307 (8335)
szg307 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8335

Köszönöm mindenkinek a gratuláció minden formáját :-)

 

Én az eredménytől függetlenül (is) nagyon jól éreztem magam.

Remélem, hogy Debrecenbe a topic többi lakója is ellátogat egy FT versennyel összekötött topictalálkozóra.

 

Nem is írtam, - de hogy azoknak akik nem voltak ott, a szívét tovább fájdítsam -  a nap egyik fénypontja volt JFery speciálisan erre az eseményre készített tortája! Hamarabb elfogyott, mint ahogyan a lőtéri cowboyok kilőttek egy tárat. Köszönet érte!

 

szg307 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8334
200+ÁFA :-))
Előzmény: JFEry (8332)
springer Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8333
És betartja, amit ígért...
Hozom el a monitort...
Előzmény: JFEry (8332)
JFEry Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8332

gratunya!

 

Persze a feneked vágányában folyó izzadságpatakról, és a 200-as vérnyomásodról egy szót sem!

Előzmény: szg307 (8327)
durst Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8331

 Én is GRATULÁLOK!--A nagyszerü beszámoloitokból kiderült az is,hogy nagyon sokan

 high tech puskával is versenyeztek,Te mivel érted el a gyözelmet?Az persze nyilván-

valo,hogy a tudásoddal.Igazából arra lennék kiváncsi,hogy véleményed szerint  a jó

vagy jobb felszerelés mennyire jelentett elönyt.--Az is egyértelmü(szerintem is)hogy

a szorakozás legjobb formája ez volt.--Megjegyzem én is hasonlon vettem részt,mint

korábban irtam.Sajnos nem lehetett volna lemondani,pedig elmentem volna.Persze

rád nem lettem vola "veszélyes",valszeg a Zozomanoval külön versenyt vivtunk vol

na sereghajtásért(remélem nem sértem meg Öt,de azt irta anno,hogy "utsonak is

 lenni kell...!)

Előzmény: szg307 (8327)
Messer22 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8330

www.sportlovesz.hu

 

HI

Ezen van hírdetmény a Debreceni FT-ről.

 

üdv:Messer

gvass1 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8329
"

én nyertem a vasárnap megrendezett II. Crosman-Derringer kupát.

"

 

Granulalunk!

Előzmény: szg307 (8327)
springer Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8328
Jaaaj, ne légy már ily türelmetlen!

Itt van király, ki tetteid elzengi...

Csak ki kell még derítenem a többi dobogós nevét is, mert nem vagyok egy nagy névmegjegyző :(

springer
Előzmény: szg307 (8327)
szg307 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8327

Na ha már senki nem leplezett le, akkor közreadom nagyon apró betűvel jelezve:

 

én nyertem a vasárnap megrendezett II. Crosman-Derringer kupát.

 

 

Hol van ki zengi tetteim, elő egy... ?  :-))))

Előzmény: springer (8326)
springer Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8326
Dear Sparrow,


http://www.nimrodderringer.hu/rend_fieldtargetdebrecen.htm

ezen a linken megtekinthető a hirdetés.

springer
Előzmény: __Sparrow (8324)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8325

"...meg tudod hosszabbítani egy méretre készült kis falvastagságú csővel..."

Ez a módszer - sajnos - csak optikailag javít a helyzeten.

( Céberendezést rendesem meg lehet csinálni)

Azon viszon el kell gondolkodni, hogy a rövid cső miatt a Feinwerkbau (amúgy is versenyszerű) torkolati sebessége nem csökken-e túlságosan "mélyre".

Nem is értettem azt hogy mit jelenthet az, hogy a csőcsere "nem kifizetődő"

Ehhez a fegyverhez - még használtan is nehéz 50.000 alatt hozzájutni.

Mennyi lenne a csőcsere?

 

Előzmény: Chronoss (8314)
__Sparrow Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8324
Ti hol találtatok Debrecenre utalást? Mármint hogy hol hirdetik, hogy Debrecenben is lesz, meg mikor (nem mikor hirdetik, hanem mikor lesz)?
Előzmény: springer (8323)
springer Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8323
Hm...
Azt hiszem ehez a tudósításhoz nincs mit hozzátenni, köszönet!
A bajnokok távozását követően mi, egyszerű légpuskások még puffogattunk egy kicsit, majd összeszedtük az áldozatok földi maradványait, horpadt töltényhüvelyeket, lukas sörösdobozokat, egyéb céltárgyakat, majd távoztunk a lőtérről. Elköszönésnél még kijelentettük, hogy "Majd megmutatom én debrecenben..." Aztán nem tudtunk bejutni a saját autónkba, de szerencsére a kollégák hazahoztak.

Technikai oldal:
Számomra külön öröm volt, hogy rengeteg fajta légpuska megtapogatására nyílt alkalom. Köztük olyan finomságok, amilyeneket közelről még nem is láttam, csak fényképen. Volt ott a slavia 620-tól a high-end PCP-ig minden, mi szem-szájnak ingere. (respect a nyílt irányzékkal versenyző kollégáknak)

Emberi oldal:
Nagyon jó volt a verseny, olyan borzasztó izgalmas hajrával, hogy pár percre még JFERy is abbahagyta a lőtér közönségének szórakoztatását :)

Anyagi oldal:
Azt hiszem ennél élvezetesebb módját kapásból talán nem is tudnék mondani 500.- Ft elköltésének.

Sötét oldal:
Sajnos a lőtéren nem tartanak 30-06 lőszert, mivel ilyen kaliberű fegyverük nincsen. Szerencsére az elöltöltőssel lődöző úr azért fenntartotta a szükséges zaj, és adrenalin szintet :)

springer
Előzmény: szg307 (8322)
szg307 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8322

Egy kis kiegészítés a vasárnapi FT versennyel kapcsolatos beszámolómhoz:

 

1. Springer kartácsnak természetesen 30.06-os vadászpuskája van.

2. Bármilyen felszereltségű puskával lehetett nevezni, csak légpuskának kellett lennie :-)

Előzmény: szg307 (8316)
fbfb Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8321

gvass1!

 

Köszönöm a lényegre törő választ :-), akkor maradok a cp99-nél

minden jót!

durst Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8320

 Én ugy tudom,hogy a CZ634-nek rövidebb csöve van,viszont a légdugattyuház átmé

 röje vastagabb és a rugo is erösebb,valamint a dugattyu (valszeg a gyürü miatt?)na

gyobb tömegü.--(Szrettem volna hozatni egyet,persze csak7.5-et(adnak)de az isme-

rösöm megilyedt az árátol és inkább aztmondta,hogy nem kapott.)

Előzmény: Chronoss (8317)
durst Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8319

 Köszi a nagyszerü beszámolot!Szinte ott voltam én is ahogy olvastam!Sajnos a valo

 ságban nem igy volt.--Egy kérdést azért ha lehet.Volt valami megkötés a puskákra

 (mint az oktoberre beharangozott FT-n lesz)szabadirányzékos puskát lehetett csak

használni?

 durst

Előzmény: szg307 (8316)
hjosh Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8318
Az ja! Feinwerkbauból Hammerli:)
Előzmény: Chronoss (8315)
Chronoss Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8317
Meg tudja valaki mondani, hogy a Slavia 634 mitől tud 16J-t (www.czub.cz). Szerkezetileg teljesen megyegyezik a 631-el (sub 7,5J), kivéve a dugattyú végét körbefogó "Piston Bearing" névre hallgató gyűrűt, ami valami siklócsapágy-féleség lehet. Kizárólag eme kütyü miatt erősebb a fegyver (nem valószínű), vagy a cső is más? Esetleg a rugó? Megöl a kíváncsiság:)
szg307 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8316

Egy kis tudósítás a vasárnapi gyáli FieldTarget versenyről:

 

Gyál, lőtér, kellemes környezet, folyamatos durrogás a háttérből mindenféle rettenetes cowboy-puskából, valamint néhány swat-feliratú fekete pólós kopasz úriember részéről. A cowboy ruhába öltözött emberkék kb 5m-ről négy tenyérnyi nagyságú vaslapokat lődöztek, és ezt órákon keresztül sem unták meg. Valaki meg is jegyezte, hogy biztosan valami zene-féleséget próbálnak, amelyet vaslapra írtak. (Heavy metal...?)

 

Nekünk egy 50m-es pálya jutott, barátságos fedett lőállással.

 

A verseny előtt egy kicsit gyakorolgattunk a kb. 12m-en szétszórt 38-as hüvelyekkel küzdve. Meglepően jó hatékonysággal tette mindezt a csapat.

 

A versenyre 21 lövész regisztrálta magát. Két srác képviselte a rendezőséget, akik az elején végignéztek rajtunk, aztán azt mondták, hogy állva fogunk lőni, szabadkézből. Springer topictársunk velem együtt hangot adott azon aggodalmának, hogy a FieldTarget az nem arról szól, hogy olimpiai tartással küzdünk a sörösdobozok és egyéb vackok ellen. A tömeg azonban elnyomta halk megjegyzésünket, és maradt az FT spec. ungarn. változata.

 

A célterület felépítése:

 

20m-en: 3 db sörösdoboz, 2 db kb.10cm átmérőjű műanyag korong.

15m-en: 1 db sörétes hüvely, 2 db (dezodoros?) kupak, 2 db JFery által galád módon kitalált kréta.

10m-en: 5 db 38-as hüvely.

 

A cél: állva, támaszték nélkül lőve, 15 lövést leadva a legtöbb céltárgyat eltalálni. Egy céltárgyra több lövés is leadható volt.

 

Két pálya volt felállítva, így egyszerre két versenyző lőhetett.

 

A magam részéről Springer topictársammal az esélytelenek nyugalmával múlattuk az időt és külföldi nagy FT-versenyekről, és azok szabályairól álmodoztunk. Kicsiny duónk Springer testvérével, valamint CondriXM kollégával erősítve sikeresen szórakoztatta a társaságot, valamint néha el nem ítélhető módon az éppen lövőket és a szervezőket is.

 

Az utolsó előtti+előtti körig a 10 céltárgy leküzdése jelentette az első helyet. Ekkor beesett az első 11-es találat is. Amikor a versenyzőnk már a kezében érezte az aranyérmet, és a hozzá járó flintát, akkor az utolsó körben egy öregúr szintén lőtt egy 11-est. Ekkor versenyzőnk első gondolatai között az öregúr balesetnek tűnő alattomos popónlövése, vagy a WC-be történő véletlen beszögelése kavargott.

 

Ekkor következett a 10 találatot elérők között a 3. hely eldöntése. Jó volt, megvolt.

Az első- és második hely közötti döntés komoly küzdelmet hozott. A szervezők leszedték a 20m-es sort, és 10 lövést adtak a maradék eltüntetésére. Mindkét versenyző 6-6  célt küzdött le. Ezek után a szervezők eltüntették a 15m-es sort is, maradtak a 38-as hüvelyek. A két versenyző egymással egyettértve, a többieket és a szervezőket végső őrületbe kergetve: egyet sem találtak el belőle.

Többen már javasolták, hogy a versenyt az „egymásnak háttal állva, pisztollyal a kézben, 15 lépés előre, harangszóra lövés” megoldással kellene már befejezni. A szervezők ettől gonoszabbak voltak, és a „felváltva lövés a 38-asokra, aki előbb talál, az nyer” - című játékban látták a verseny végét. Az öregúr nem talált, immár boldog győztesünk igen - így a verseny eldőlt.

 

Utána még egy kicsit elmókáztunk mindenféle rettenetes puskával. Az egyik egy Tika 30,08-as vadászpuska volt, amelyet Springer topictársunk biztosított – lőszerrel együtt. Nagy köszönet érte! Egy másik úriember pedig egy fekete lőporos flintával rémisztgette az immár felszabadultan és békésen lődöző FT csapatot. (A valóságban durván lőtt mindenki mindenféle hangszórókra, rádiókra, vackokra, amíg azok nem estek a skulónál kisebb méretű darabokra...)

 

Én ekkor elindultam hazafelé, innen Te jösz Springer kartács.

Chronoss Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8315
Valami ilyesmi még kijöhet belőle rövidben is.

Előzmény: sako (8313)
Chronoss Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8314
Hát toldani nem egyszerű a csövet egy másik darabbal, bár láttam már ilyet. Esetleg "optikailag" meg tudod hosszabbítani egy méretre készült kis falvastagságú csővel, amit ráhúzhatsz a mostani csonkra. Így megfelelő távolságban tehetsz rá céltüskét, meg kissé helyreáll a súlypontja is. Minden esetre barbár dolog egy 300-as Baut így megrövidíteni:( Szerintem azért próbáld meg megtoldatni. Egy darab légfegyver cső és egy jó esztergályos semmi perc alatt összehozza, csak a huzagolás stimmeljen.
Előzmény: sako (8313)
sako Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8313

 

Hi. CHRONOSS

 

Kösz a segitséget.  Beszéltem Bata urral. Sajnos a cső csere nem kifizetödő és nem is ajánlja. Marad igy, gyártok hozzá tust és jó lesz kerti sörösdoboz támadásra. Majd nézek a CO2.de-n valamilyen tust, ami valahogy mutat  ilyen rövid csővel. Sajnos a barbárkodást nehéz helyrehozni.

Előzmény: Chronoss (8311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!