Keresés

Részletes keresés

Briko Creative Commons License 2003.05.15 0 0 93
Tavaly előtt nyáron. Minden papírunk megvolt ( ugyanannyi pénz, lakás, munka, stb. )
Előzmény: vilagutazo (92)
vilagutazo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 92
Ez mikor volt?
Előzmény: Briko (91)
Briko Creative Commons License 2003.05.15 0 0 91
Erről azért tudnék mesélni...
Nekem szó nélkül megadták 10 évre, az asszonyt meg elzavarták, még az útlevelébe is bepecsételték, hogy elutasítva. Marad az a lehetőség, hogy keletnek indulva megyünk Bora Borára.
Előzmény: vilagutazo (90)
vilagutazo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 90
azért nem olyan reménytelen dolog ez az amcsi vízum, főleg ha nem az USA a cél!
Előzmény: Briko (89)
Briko Creative Commons License 2003.05.15 0 0 89
Ja, és az előbb lehagytam a végállomást: Tahiti...
Előzmény: Briko (88)
Briko Creative Commons License 2003.05.15 0 0 88
Ugyanebben az irányban?
Amerikán keresztül én is tudom, hogy olcsóbb, csak az asszonykámnak nincs amcsi vizuma...
Előzmény: vilagutazo (87)
vilagutazo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 87
Az Aerovivanal 240 000 !
Előzmény: Briko (86)
Briko Creative Commons License 2003.05.15 0 0 86
Naszóval: találtam egy miskolci utazási irodát, akik tudnak repjegyet Bécs-Szingapúr-Sidny útvonalon 330 000 pénzért. Azért az mégsem egy milla... Ausztrál tranzitvizumot pedig gond nélkül kap mindenki.
Előzmény: vilagutazo (85)
vilagutazo Creative Commons License 2003.05.15 0 0 85
Karácsonykor megyek Tahitire. Remélem végre valaki hasznos infóval is fog tudni szolgálni...

Előzmény: dredd24 (84)
dredd24 Creative Commons License 2003.05.14 0 0 84
-OFF-
Én most márciusban voltam Brazíliában három hetet. Karnevál Rio de Janeiroban (a legszebb város ahol jártam eddig, a kilátás a Cukorsüvegről egyszerűen leírhatatlanul gyönyörű!), a felvonulás egy vizuális orgia (a kernevál nem csak vizuális ;), Vitóriában strandoltam és Péruát ettem (sült tengeri hal, nagyon finom és kb. 600 forint 3 emberre) és söröztem, utána Foz do Iguacu a világ legnagyobb vízesésével, kötelező program Brazíliában, fantasztikus, a helikorpterezés biztos jó lehet, én nem voltam annyira eleresztve sajnos hogy kipróbáljam. Utolsó Állomásként én Belo Horizontéban voltam, tanulmányozni az ottani éjszakai életet, minden este buli, szórakozás, tánc, caipirinha, lányok :) Nekem az egész olyan 550ezerből jött ki, ebből 300ezer volt a repülőjegy (Bp-Frankfurt-Rio Variggal, Airpass az országon belüli repkedéshez szintén Variggal), a maradék a szállodák, kaja, szuvenírek, és hazautazás előtt még elvásároltam a maradék pébnzem ruhára - nagyon olcsó az ország! Rioban volt csak eszméletlen drága a szállás, de mint megtudtam ez a Karnevál miatt van, ilyenkor, 4-5-szörösére (!!!) emelkednek a szállodák árai.
Én is úgy vagyok vele, mint Briko: minden fillér megérte, amit ott költöttem el, sajnáltam hogy nem volt több pénzem, mert a helikopterezést én is ki akartam próbálni Rióban és Iguassuban is, de az ott sem olcsó mulatság, 80-100 US$ körül van egy 7 perces repülés, az igazi élmény meg a fél-egyórásoknál kezdődik, ki lehet számolni az mennyibe kerül. Mindezek ellenére csak ajánlani tudom én is az országot mindenkinek, egész évben meleg van, minden lakásban/szállodában van légkondi, a brazilok pedig kedvesek.
Előzmény: Briko (62)
Briko Creative Commons License 2003.05.13 0 0 83
Ha le tudsz jönni az én szintemre agyilag dedóba és elmondod hogyan kell csinálni úgy, hogy ne csesszem el az eddigi munkásságot, akkor én is szívesen töltögetek, írogatok majd.
Előzmény: Lokator (82)
Lokator Creative Commons License 2003.05.13 0 0 82
Vannak ugyes kis progik, amik automatikusan megcsinaljak a html-t, meg a thumbnail-eket a kepekhez. Nem ismerem oket (nalam php van :-) ), de korul kell nezni pl. a letoltes.com-on, biztos teli van ilyen cuccokkal.
Előzmény: Briko (80)
Pelican Creative Commons License 2003.05.13 0 0 81
Köszi, megjött, meg is néztem, PHP nem fut. :-(
Na jó, akkor vállalom a töltögetést, amíg meg nem unom. :-)
Előzmény: Briko (80)
Briko Creative Commons License 2003.05.13 0 0 80
Na, beszéltem velük, csak html kódokat lehet futtatni, hozzáférés megy emilben.
Előzmény: Briko (79)
Briko Creative Commons License 2003.05.13 0 0 79
Foggalmam sincs a lehetőségekről, mivel még nem próbáltam, azt se tudom, hogyan lehet hozzáférni! Tudom, nagyon lamer vagyok, de most felhívom az axelero-t és megkérdezem, biztos keményen röhögni fognak rajtam...
Előzmény: Pelican (78)
Pelican Creative Commons License 2003.05.13 0 0 78
Mit lehet ott futtatni? PHP?
Ha nem használod úgysem, küldj egy hozzáférést, hogy körülnézhessek. Már ha megbízol bennem. :-)
Előzmény: Briko (74)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.13 0 0 77
Akkor viszont reménykedjünk a többiek képességeiben! :-D
Előzmény: Briko (76)
Briko Creative Commons License 2003.05.13 0 0 76
Szintén...
Előzmény: csinnnKA (75)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.13 0 0 75
Igen, egyébként épp azt akartam mondani, hogy a kep.tar-nak a feltöltő progija tetszik. Akármilyen x@r is az egész rendszer (nyilván ezerszeresen túlterhelt), de gyors és logikus, amatőrök számára is érthető és kezelhető a feltöltője.
Én sajnos nem értek hozzá, csak egy gyenge júúúúzer vagyok! :-(
Előzmény: Briko (74)
Briko Creative Commons License 2003.05.13 0 0 74
50 MB helyem van, ott szerintem rengeteg kép, útleírás elférne.
A tar.hu képfeltöltő progiját kéne lenyúlni, vagy valami hasonlót keresni, úgy nem kéne sokat vacakolni a képek feltöltésével.
Előzmény: csinnnKA (73)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.13 0 0 73
Igen, La Digue is nyerő! :-)
Ami azt illeti, ez is szerepel a középtávú terveim közt (Seychelle-topic RULEZ)! :-)
Előzmény: Sexpert (72)
Sexpert Creative Commons License 2003.05.13 0 0 72
La Digue a nyerő.

-sexpert-

Előzmény: csinnnKA (-)
BOLOND Creative Commons License 2003.05.12 0 0 71
Nagy otlet, benne vagyok
Előzmény: Briko (69)
Pelican Creative Commons License 2003.05.12 0 0 70
Nem túl nagy munka. Akár én is megcsinálom. Csak ne nekem kelljen feltenni a képeket...
Mekkora az a nagy tárhely?
Előzmény: Briko (69)
Briko Creative Commons License 2003.05.12 0 0 69
Sziasztok!

A képekről jutott eszembe a következő ötlet:
Kéne csinálni egy olyan honlapot, ahová mindenki feltehetné a saját maga készített képeit (persze nem akárki, akármilyen disznóságokat), csak a tájképeket. A tár.hu-t én is próbáltam, hát egy rettenet. Én Axelero ADSL előfizető vagyok, emiatt elég nagy tárhelyem van, ami ott áll kihasználatlanul, ezennel ünnepélyesen felajánlom erre a célra. Viszont honlapot szerkeszteni nem tudok, de ha valakivel vagy valakikkel így kiegészítenénk egymást, akkor én szívesen írok egy CD-t a képeimmel, amit oda fel lehet tölteni. Szerintem innen sokunknak vannak képei, így megspórólnánk az emilezgetést. Nem tudom, mekkora meló összerakni egy honlapot minden csicsázás nélkül, illetve arra feltenni új képeket, ha érkeznek, emiatt lehet, hogy az ötletem badarság...
Mi a véleményetek?

Előzmény: csinnnKA (68)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.12 0 0 68
A magam részéről -mint topicgazdi- lazán kezelem a kérdést, úgyhogy szerintem ez is belefér! ;-)
Várjuk a fotókat! :-)
Előzmény: BOLOND (67)
BOLOND Creative Commons License 2003.05.12 0 0 67
Kedden megyek egy par napra videkre dolgozni de utana teszek fel tengerparti kepeket Costa Ricarol, Mexicorol, Jamaicarol a http://bolond0.tripod .com-ra. Probalom elkerulni a szokasos turista tanyakat mint Cancun, Acapulco, Mazatlan, Jaco Beach, etc. Remelem nem okoz csalodast. Sajna (vagy nem) tobb videot csinalok mint kepeket es ha a videorol veszem le a kockat az nem olyan eles. Nem akarom elterelni a topic vonalat, szolj ram ha kilepek a sorbol.
Előzmény: csinnnKA (61)
csinnnKA Creative Commons License 2003.05.12 0 0 66
Nyugi, topicgazdi egyáltalán nem olyan kinyírós fajta... :-)))... amúgy meg veszettül érdekelnének azok a fotók, ha esetleg kep.tar.hu-n, vagy valahol fentlennének a neten (a küldéssel az a gáz... szóval: lásd lentebb), egyszerűbb lenne neten keresztül. :-)
Amúgy nagy irigykedés Brazilért, elég nagy kedvet csináltál hozzá. Hiába no, ha az ember szeret utazni!!!!!!!!!!!! :-)
Előzmény: Briko (62)
Pelican Creative Commons License 2003.05.11 0 0 65
Akkor gyere ide:DÉL KELET ÁZSIA.
Előzmény: Briko (64)
Briko Creative Commons License 2003.05.11 0 0 64
Itt kinyír a topicgazdi...
Előzmény: Pelican (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!