Keresés

Részletes keresés

DJG Creative Commons License 2008.01.05 0 0 657
Nem bántottál meg senkit, nem vagyunk a cégtől... :-)

Egyébként, minden szoftverhez ilyen licenszerződés van, sőt, én is ilyet adok a magaméhoz. Annyiban azért eltérek a Microsofttól, hogy én kijavítom a vevőknek, ha valami hiba van; viszont nem is lett belőlem a világ leggazdagabb embere... :-))) De ezek a jogi dumák akkor is kellenek, mert ellenkező esetben még valakinek eszébe jutna, hogy milliós kára keletkezett abból, hogy az ő gépén nem futott az én tízezer forintos programom (és még az is lehet, hogy nem is én vagyok a hunyó, annyiféle hardver- és szoftverkörnyezet van, hogy semmit nem lehet előre megjósolni és garantálni). Az ilyeneket hárítja el előre ez a szokásos jogi duma. Ez van... :-)

Üdv,
Gábor
Előzmény: Papalaci58 (656)
Papalaci58 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 656

Nem akartam ennyire belemenni ebbe a dologba, csak felháborított az a cikk a lefoglalásokról. Bocsi ha valakit megbántottam.

Csak 1 megjegyzés:  a licenszszerződést olvasva a cég semmiért nem vállal felelőssséget, még azért sem, hogy a program működik!

 

De azt hiszem nagyon eltértünk az eredeti témától. NK.BIN-t akarok! :-)

 

Előzmény: DJG (653)
sza2 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 655
Je-je-je!

Mellesleg az emlitettek mind opensource-ok es free-k! Opensource rulez:-))) Es elobb volt Linuxos valtozatuk mint Windowsos! Linux rulez!

Najoejt...

/sza2
Előzmény: DJG (653)
Papalaci58 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 654

Teljesen igazad van. Az nk.bin része a gépnek, főleg, ha ilyen gyakran sérülhet az oprendszer. Pestieknek még könnyű, de én hogyan fogom felvinni 150 km-ről. Ha meg a bolton keresztül intézem, akkor meg soha nem kapom vissza.

Most is veszekszem egy bolttal, mert a karácsonyra vásárolt DVD lejátszó akksija tönkre ment. November 26-tól még nem jött vissza pestről. Jó kis ajándék lett. A boltban azt mondták a karácsony miatt, mert zárva voltak a szervizek :-)

Előzmény: Törölt nick (651)
DJG Creative Commons License 2008.01.05 0 0 653
Ha megnézed az alkotói lista végét, ott még további licenszek is fel vannak tüntetve.

Abból kettő a sajátjuk (pdamill), a többi pedig kommersz programozói könyvtár. Nem találsz senkit, aki nulláról írna tömörítést (Zlib), SQL-adatbázist (Sqlite), fontmegjelenítőt (FreeType) vagy egy hangformátum lejátszóját (OGG). Ezek alfeladatok, amire már vannak megírt könyvtárak, és az ember felhasználja őket, csak illik megemlíteni, hogy kitől vannak. Ezzel semmi baj, ha baj van a programmal, akkor nem emiatt van.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Papalaci58 (649)
sza2 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 652
Huh.

A lincenszekkel nem en vitatkoztam:-)

A terkepek lehetnenek jobbak, nekem igy is sokat segitett mar. Egyebirant inkabb a iGO kinezetere, hasznalhatosagara, felhasznalobaratsagara gondoltam mint a terkepek helyessegere, POI-k sokasagara.

A GPS vevonel a mi cuccunk 9600-nal mukodik, de kutyunel lehet mas is. Az NMEA-183 szabvany szerint az adatatviteli sebesseg 4800bps. De szerintem ez senki nem tartja be.

http://en.wikipedia.org/wiki/NMEA_0183

Sem a BP350-ben sem az AN-318-ban nincs TMC, nem is lehet sehogy csatlakoztatni. Igy a 38400-nak sincs ertelme. Mas eszkozoknel pedig szerintem akar mas is lehet. Mivel a TMC az RDS-hez hasonlo, az FM savban kuldott info, ugy gondolom 38400bps-nel sokkal kevesebbel is beerne. De mindket adat mehetne 115200-on is, csak felesleges, ha nem kell akkora savszelesseg.

/sza2
Előzmény: Papalaci58 (650)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 651

                               KEDVES TOPIKTÁRSAK .

 

Szerintem lassan ki kellene vernünk valamilyen módon a forgalmazóból (nekem nem sikerült), hogy az nk.bin állományt tegye közkincsé, mivel e nélkül a vasunk a gar lejárta után csak a levélnehezékeink sorát fogja bővíteni. Bár a gar idő alatti száva utcai expedicók sem tartoznak a kedvenc elfoglaltságaim közé.

 Persze nem értem, hogy az egyébként semmi másra nem használható nk.bin miért nem része a csomagnak , mivel láthatóan lassan a normál müködés része lesz a futtatása. Nálam elem lemerülés nélkül képnézegetés közben halt meg. Az nk.bin megjavította.

  Ezért kérem a soros logo nézőket , hogy ők is próbálkozzanak!

Papalaci58 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 650

Szerintem

A TMC vevők 38400

Az NMEA 4800 vagy 9600

A SIRF 38400 bauddal megy.

Érdemes belenézni a pocket_pc.ini-be.

 

Előzmény: sza2 (648)
Papalaci58 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 649

Nem sokat láttam még eddig, de ha ez a legjobb akkor szomorú vagyok.

 

Új térképfrissítés: kb 2 hónap termése. Ha jól tudom az előző októberi volt, bár november 29-es frissítést is láttam már.

 

"Az előző frissítés óta 37 település helyszíni felmérése történt meg, ezek mindegyikében pontosították a térképadatokat. Kamerás méréssel ellenőrizték és korrigálták a sebességhatárokat az M1, M15, M3, M30, M5, M6, M7, M8, M9-es autópályákon, illetveaz 1, 6, 45, 47, 442-es úton. Emellett ortofotók segítségével helyesbítették 25 főváros környéki település úthálózatának geometriáját és látványrétegeit. Az frissített Magyarország térkép POI adatbázisa jelenleg 44.264 db érdekes pontot tartalmaz, vagyis több mint 7.000 új étterem, szálloda, benzinkút, és sok más fontos hely került be a választható célpontok közé. Az online hibabejelentő szolgálat továbbra is sikeresen működik. A lelkes felhasználók bejelentéseinek köszönhetően 3218 helyszínen tudták korrigálni a térképhibákat."

 

Ez a 3218 nekem nagyon soknak tűnik!

Tudtommal a magyar térkép a TOPMAP KFT fejlesztése. A NavNGO licenszeli.

A neten sok helyen ingyenes útvonaltervezést találni.

Ha megnézed az alkotói lista végét, ott még további licenszek is fel vannak tüntetve.

 


 

Előzmény: sza2 (648)
sza2 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 648
Lehet, hogy az iGO nem jo, de amiket lattam azok kozott a legjobb:-)

A 4800 szerintem tortenelmi idokbol valo. Manapsag a legtobb kutyu multispeed-es, detektalja hogy mennyivel kerdezik le, vagy beallithato. Meg van ahol a soros sebesseg nem is ertelmezheto - a bluetooth-nal pl.

Meghatugyea 9600 mindenkinek mukodik:-)

/sza2
Előzmény: Papalaci58 (645)
DJG Creative Commons License 2008.01.04 0 0 647
Kerek 3600 bájt... És tegnap még ment, küldtem sza-nak leveleket, és egyszer csak megállt. Ismerős a dolog, gyakran kell munkadolgokat freemailes címre küldenem, és szokott ilyen lenni. Az is biztos, hogy nem nálam van a baj, mert ilyenkor már megkértem mást más szolgáltatótól, hogy ő is próbálja meg továbbítani ugyanazt freemailre, és neki is visszapattant.

Valamit félrenézhettél, a Nav N Go a fejlesztő, ő nem licenszel, ő licenszeli másoknak (Mio és egyebek).

Üdv,
Gábor
Előzmény: Papalaci58 (645)
DJG Creative Commons License 2008.01.04 0 0 646
Még egy, hogy belenéztem az új skinbe: ha rábökünk az alsó utcanévre (a kurrens utca neve), akkor a bácsi-néni hangosan elismétli az éppen aktuális parancsot.

Üdv,
Gábor
Előzmény: DJG (643)
Papalaci58 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 645

DJG : Én kérdeztem a be nem mutatott távcsövet :-) Köszi.

A freemail csak 2 MB-os leveleket enged tudtommal.

Tedd fel inkább pl. a filefactory-ra és akkor csak 1x kell feltölteni :-)

Nekünk elég a link is.

 

Az IGO-ről és a komoly navi programról. Szerintem nem nagy cucc ilyet írni. Én leginkább azon akadtam ki, hogy nem is ők írták, csak licenszelik és értékesítik.

Valamikor tanultam a főiskolán hálózat bejárást két pont között. Az útvonalak meghatározott pont értékkel rendelkeznek, pl. hossz, sebesség. Optimális utat lehet keresni a paraméterek alapján.

Amikor egy ilyen program az utcában pár házzal odébbra úgy akar elvinni, hogy elindul ellenkező irányba és a szomszéd utcán egy kört leírva jön vissza, akkor az gagyi! Ha litiltom azt az útvonalat, akkor is arra indul, csak szól, hogy forduljak meg ahol lehet. Ha eltérek a tervezett úttól, akkor az újratervezés csak arra irányul, hogy visszavezessen, még megfordulás árán is, nem vesz figyelembe új lehetőségeket. Valszeg a kereső algoritmus visszalépteti a legutóbbi kereszteződéshez. Záróvonalon keresztül simán bekanyarodásra szólít fel. Szerintem nagyon sok hiányossága van még mind a programnak, mind a térképeknek.

 

A GPS vevőnél nekem eddig bevált az 1, 9600, 0 beállítás. A -1 szerintem csak akkor jó, ha a data.zipconfigpocket_pc.ini-ben jó beállítást talál. Itt annak felsorolva a támogatott készülékek beállításai.

 

Érdekes, hogy az NMEA szabvány 4800-as sebbeséget használ, de ebben a készülékben mégis 9600-as a port sebesség.

MrAll-nál ha jól láttam megtalálta a műhold vevőt (sárga vill. pont) csak a rossz sebesség miatt nem tudta értelmezni az adatokat.

Előzmény: DJG (643)
szenyo12 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 644
na előkerestem a papírokat...
Edigital-nál a szervízbe kell vinni vissza, Visegrádi utca, nem számít, ha másik üzletben vettem.
És persze a szervíznek remek munkavállalóbarát nyitvatartása van H-P 10-17.

Közben leesett hogy a bluepanther.eu-n olvastam, hogy a Madách úti szervizben van a "Garanciális és garancia időn túli szerviz"...

Na sebaj, ha lesz időm, akkor irány az edigital....
Előzmény: sza2 (641)
DJG Creative Commons License 2008.01.04 0 0 643
Ki is kérdezte a távcsövet? A Beállítások > Térkép végén lehet ki-bekapcsolni, a neve Fit To Screen, arra szolgál, amire az útinformációs ablakban az ugyanilyen gomb: az egész tervezett útvonalat felülről megmutatja, olyan méretarányban, hogy az egész ráférjen a képernyőre.

Üdv,
Gábor
sza2 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 642
Leginkabb atto fugg, hogy mekkora az iGO-d. Esetleg attol, hogy mekkora a kartyad:-)))

De komolyan, nezd meg a PC-n hogy mekkora a mobilenavigator konyvtarad. Mi 256MB-s kartyaval kaptuk. Kerdes, neked mekkora (a kartyad) illetve az iGO-ba hany terkep van.

/sza2
Előzmény: eternityke (640)
sza2 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 641
Gari:

3 napon belul a vasarlas helyere lehet visszavinni, azon tul a megadott markaszervizhez kell eljuttatni.

Bar sokszor az eladohoz is vissza lehet vinni, de ez csak bonusz.

/sza2
Előzmény: Törölt nick (638)
eternityke Creative Commons License 2008.01.04 0 0 640
Sziasztok
Az mitöl van,hogy a magyar igo-t fel akarom rakni a gyári kártyára és azt írja ki nincs elég hely a kártyán?Elötte leszedtem a smart2go-t.
Köszi
sza2 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 639
Egyetertek, egy nevi program nem kis falat. De lattam mar komoly (nyilt forraskodu + ingyenes - Linux rulez) projecteket, amelyek megkozelitik/felulmuljak a piaci termekeket, tobbek kozt:

1. Linux:-)))
2. gimp
3. openoffice
4. firefox
5. thunderbird
6. blender
7. mplayer

Hogy csak azokat emlitsem amiket hasznalok is es raadasul legtobbjuk multiplatformos. Szoval, ha lenne szabadon felhasznalhato adat(bazis), mivel ez a navigacio eleg szeles reteget erint, szerintem lenne hozza program is.

Persze vannak kezdemenyezesek a navigaciora is: www.openstreetmap.org, www.gpsdrive.cc

Udv,

/sza2
Előzmény: DJG (635)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 638
Akkor valsz "csak" az op rendszerrel van baj, bár az is lehet hardverhiba (sérült rom).
sok sikert a javításhoz.

A garis javítás nem úgy működik, hogy oda viszed vissza ahol vetted és ők intézik a továbbiakat???? ...mintha valami jogszabály is lenne rá...

Amúgy ezt te otthonról javítani nem tudod, mert ehhez kellene az a bizonyos GYÁRI nk.bin fájl amit sd-ről flashel magára a kütyü.

Ha netán mégis eljutsz a szervízbe, esetleg kirabolhatnád tőlük azt a bizonyos sd kártyát!
:D
....csak vicc...
Előzmény: szenyo12 (634)
MR.ALL Creative Commons License 2008.01.04 0 0 637
na uccsó nekifutásra megy minden szuperul!!!!

Köszi mindent mindenkinek! Istenek vagytok!
DJG Creative Commons License 2008.01.04 0 0 636


Ezekből át is lehetne skinnel emelni pár dolgot. A szalagkorlátot az autópályán nyilván nem, meg azt sem, hogy a kereszteződéshez közelítve kirajzolja a járműosztályozó sávokat, de a dizájnelemeket igen (az említettem Data.zipben már ilyesmik a POI-k, bár nincs árnyékuk, meg van sebességhatár, bár nem ilyen szép árnyékos-3D-s). Az előrejelző nyilakat is meg lehetne így csinálni. A térképet is át lehet színezni, az iGo inkább papírtérképre hasonlít, ez viszont az aszfaltszürke stílusával meg a szélvédőn keresztül látott világra.

Üdv,
Gábor
Előzmény: DJG (635)
DJG Creative Commons License 2008.01.04 0 0 635


1. Hova tudnék neked küldeni újabb csomagocskát? Freemail visszalöki már tegnap este óta, nem tudom, mire jó ez neki.

2. A szoftver azért nem kis munka, 3D megjelenítés, útvonaltervezés, térképformátum passzírozása, amíg elfér a kártyára. Azért, persze, mások is tudnak, találtam két képet a Navigonból, eléggé tetszik.

3. Nem tudom, konkrétan ezek a térképek hogyan születtek, én ismerek olyan térképes céget, amelyik nulláról, magának szedte össze az egészet.

Üdv,
Gábor
szenyo12 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 634
logo-villan-logo majd logo logo logo...

Panther szervízeseket meg nem tudtam elérni telefonon.
Egy nyitvatartást érdeklődtem volna...
Remélem nem foglalta le a yard az egész kócerájt ;)
Előzmény: Törölt nick (632)
DJG Creative Commons License 2008.01.04 0 0 633
Ácsi, csigavér! Kezdjük a kályhától, mert valami ottan neked valamivel nem lesz kompatibilis.

(618)-ben ott van a link. Az csak magyar, ha kell hozzá, volt régebben link a komplettre, vagy külön is térképekre, onnan mazsolázhatsz.

Az a Sys.txt itt alant, amelyikben a [ gps ] szekcióban port=-1 van, jó, majd a program maga megtalálja (lehet, hogy az is jó, amelyikbe kézzel be van írva, de erről biztosan tudom, indulj ki ebből).

Ha az így letöltött iGóra felteszed a Data.zip és Lang\Hungarian.zip fájlokat is, akkor a GPS-ablakban (amit lefotóztál) lesz Detect meg Config gomb is, valamint a tetején On/Off. Ha megnyomod a Detectet, akkor kis ideig próbálgatja (ki is írja, mit), és meg kell találnia az 1-es porton 9600-os sebességgel. Ha ez nem jön össze, akkor hardverbajod lesz alighanem, és akkor nem is csoda, hogy ennyit szenvedsz vele, mégsem jön össze.

Ha viszont összejön, tehát a program és a készülékben levő GPS-egység között van kapcsolat, akkor kell elkezdeni megnézni, hogy talál-e műholdat a szegény.

Üdv,
Gábor
Előzmény: MR.ALL (631)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.04 0 0 632
Normál esetben:
Oldalt bekapcs, logó megjön, vár-vár-vár-vár..... villan egyet, logo ugyanúgy látszik majd bejön a menü.

Nálad:
Oldalt bekapcs, logó megjön, vár-vár-vár-vár.....vár-vár-vár-vár.....vár-vár-vár-vár.....
megun és forumon érdeklődik. :)

Ha így van az ciki, mert a vár-villan-várnál kezdi el bootolni a win ce-t, ha addig sem jut el akkor, már a hardver halott.

Legalábbis szerintem.

Visszavittem egy ilyet garira, ha tudják szoftverezik, ha nem cserélik.
Jövőhéten megtudom.


U.I.: Még mindig nem sikerül elég sok programot elindítanom, (GAPI nem támogatja BP-t, dll pack windows mappába nem segített.

Valaki, valami???
Előzmény: szenyo12 (623)
MR.ALL Creative Commons License 2008.01.04 0 0 631
kép


Ugyanez van! áthúzva a gps antenna és sárgán villog! Megőrülök!
Előzmény: Fehérpárduc (630)
Fehérpárduc Creative Commons License 2008.01.04 0 0 630
Helyesbítek, ezt írd be :O

[debug]
show_oneway=1
smart_2d=1
slowsim=0
loop_sim=0
mute_os_key=1
sound_q_length=200

[interface]
;skin="igo_se1"
gxoff=1

[gps]
port=-1
Előzmény: MR.ALL (624)
MR.ALL Creative Commons License 2008.01.04 0 0 629
nekem ilyen nincs benne!

Valaki egy működő igo-t bezipppppelne?

Vagy tippp hogy mi a fax van? Képeket lejjebbbb belinkeltem
Előzmény: Fehérpárduc (626)
Fehérpárduc Creative Commons License 2008.01.04 0 0 628
Igen, ilyent akkor csinál, ha nincs beállítva a GPS port.
Előzmény: MR.ALL (624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!