Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1960
Javítom. Kicsi a LED-ek dinamikus belső ellenállása, ezért ha különböző az azonos áramhoz tartozó nyitófeszültségük, akkor a legkisebb nyitófeszültségű LED-en folyik majd az áram jelentős része, ő világít csak. A nyitófeszültségek kölönbsége részint különböző színű LED-ek esetén a különböző adalékolások - régebbi kifejezéssel szennyezések - miatt, részint a nyitófeszültség hőmérsékletfüggése miatt, részben pedig a gyártási szórások miatt áll elő.

Egyébként feszültséggenerátorok, csak sorba van velük kötve egy ideális dióda. Meg persze a belső ellenállás. Így már igaz a kép, ha azért szóltál, hogy passzív állapotában nem mérhetünk a kapcsain feszültséget.
Előzmény: enpesta (1959)
enpesta Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1959
"LED-eket nem kötünk párhuzamosan, hiszen feszültséggenerátorok." Gondolom, ez nyomdahiba. Kijavíthatnád. (tudjuk, mire gondolsz, de javítani kellene a mondat második felét)
Előzmény: locsemege (1956)
locsemege Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1958
Ez a rajz elvileg is rossz. Ami pedig azt illeti, megfelelő körülmények között elég sok alkatrész képes világítani - rövid ideig. :) Lehetőleg ne ilyen megoldásokat mutassunk itt be.
Előzmény: Mr_Bell (1957)
Mr_Bell Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1957

:)) Nos ez egy eléggé "elvi vázlat", bár 3 Voltra nem is annyira eretnek.

A villogó LED elé is kell, valóban.

A kollektor körben lévő teljesítmény LED-hez pedig a szövegben említem a dolgot.

Rajzlap helyett ez akadt a kezembe. Egy kereskedőnél láttam valamikor, hogy a vásárló kívánságára 4,5V-os zseblámpaelemmel "tesztelte" és "rendesen" világított. :)

 

 

 

Előzmény: locsemege (1956)
locsemege Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1956
Nem ismerek rád. :( Szégyelld magad emiatt a kapcsolási rajz miatt. Hiába nem Te rajzoltad...

1. LED-eket nem kötünk párhuzamosan, hiszen feszültséggenerátorok.
2. A tranzisztort telítésig vezéreljük, viszont éppen ezért kell a LED-ek elé előtétellenállás. Így a tranzisztor, LED(-ek), tápfeszültség kapacitív hurkot alkot!
Előzmény: Mr_Bell (1949)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1955
Az agri töltőn keresztül megy az akkukra. Nappal minden megy az agri 220-as részéről. Este átdugják az inverterre. A legegyszerűbb kihúzomavillásdugót 1.0 szofver szerint. A vezérlés biocomputer által, amit embernek hívnak.
Előzmény: Clarvoyant (1953)
hamvasat Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1954
Mr Bell!

Köszi szépen!

Üdv: Hamvas Attila
Előzmény: Mr_Bell (1949)
Clarvoyant Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1953
Egyszerre ezek mehetnek azonos rendszerbe kotve, vagy amikor az aggregator megy le van valasztva az akkumulatorrol a huto?
Amikor az aggregator all akkor meg vissza van kotve es az akkumulator hajtja az inverteren keresztul?
Vagy fixen be van kotve minden es csak be kell inditani meg leallitani az aggregatort?
Előzmény: Törölt nick (1952)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1952
Napközben megy az agregátor. 2 db 150 Aó-s aksi van. Egyébként 24 V-os az inverter is. Nem színuszos, csak éjszaka megy akksiról közvetlenül.
Előzmény: Clarvoyant (1950)
hal65 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1951
Köszönöm! Asszem megcsinálom, mechanikus(kézi) átkapcsolásra:( Ha lent vagyunk, a csónakét töltöm, ha nem ,akkor a házat ellátó akksit.
De köszönöm, hogy foglalkoztatok a problémámmal. Azt hittem, hogy ez sokkal egyszerűbb.
Előzmény: Mr_Bell (1948)
Clarvoyant Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1950
Mekkora akkumulatorrol megy ez a 150W-os huto?
Mivel toltod az akkumulatort?
Gondolom ez is tiszta szinuszos jelet produkal?!
Előzmény: Törölt nick (1946)
Mr_Bell Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1949

Nem láttam még nagy teljesítményűben villogót. Egy kisteljesítményű bármilyen színű villogó LED-el, és egy nagy teljesítményű pirossal oldanám meg a dolgot ehhez hasonlóan.

Azzal a különbséggel, hogy a nagy teljesítményűvel sorosan kell kötni egy megfelelő áramkorlátozó elleneállást. Az viszont fog melegedni.

Előzmény: hamvasat (1947)
Mr_Bell Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1948

A két különálló szabályzó együtt nagyobb terhelést jelenthet a napelemnek, mint a megengedett. De ha ez nem kritikus, mehet együtt.

A diódák bemenetre kötését akkor lenne érdemes fontolóra venni, ha tudnánk, mi van a szabályzóban.

Mert ha pl. egy kapcsolóüzemű táp, vagy jelfogós átkapcsoló, akkor nincs is rá szükség. Eredetileg ezt automatikus töltésváltáshoz gondoltam.

Előzmény: locsemege (1943)
hamvasat Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1947
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mivel elektonikában abszolút laikus vagyok és a netet böngészve nem igazán találtam, amit szeretnék. Jól jönne a tanács, hogy hol kaphatom meg ezeket:

-Szükségem volna egy nagy fényerejű, irányított fényű, villogó piros ledre (motoron nappali fénynél is észrevegyem, hogy villog)
-vízálló kis méretű fekete billenő kapcsoló, vagy vízálló nyomókapcsoló, motorkerékpár kormányán kellene elhelyeznem (12Voltos)

Egyelőre sehol nem találtam megfelelőt. Köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdv: Hamvas Attila
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1946

Invertertől függ. Jó 10X-es a gyakorlatban. Van olyan inverter, ami ha rövid időre is túlterhelést kap, lecsuklik és hibajelet adva úgy marad. Van amelyik lekorlátozza a túláramot és amint az csökken, úgy áll fel magától.

Konkrétan 150 W-os hűtőláda (vitrines) egy 400/800-asról nem éled. Az egyik 1000/2000-es szintén hülyét kap. Egy másik, öregebb ugyanekkora meg elviszi. Teljesen normálisan megy vele már hónapok óta.

Előzmény: Clarvoyant (1945)
Clarvoyant Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1945
Nem, nem aldoznek fel egy hutot ezert plane, hogy fiatal jo szerkezet.
Milyen nagysagrendben kell nagyobb teljesitmeny inditaskor?
2x/5x/10x nagyobb?
Előzmény: locsemege (1944)
locsemege Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1944
Azt irjak, hogy mivel induktiv terhelesrol van szo a huto motorja miatt, ezert tisztan szinuszos invertert kell hasznalni. Ez mennyire okolszabaly?

Ez több, mint ökölszabály. Az aszinkron villamosgépben forgó mágneses mezőt kell létrehozni. A trapéz jelet felbonthatod különböző feszültségű, frekvenciájú, fázishelyzetű szinuszos jelek összegére - Fourier-transzformáció. Ebből az alapharmonikus létrehozza a forgó mágneses mezőt, a felharmonikusok pedig 3-szoros, 5-szörös, stb. szinkron fordulatszámú elliptikus mezőket hoznak létre a motorban. (Elliptikus, mert az egyfázisú táplálás miatt a harmadik fázist vélhetően kondenzátorral állítják elő, amelynek reaktanciája frekvenciafüggő, de ellenkezőleg, mint az induktivitásé.) Az alapharmonikus meghatározza majd a motorod fordulatszámát, a többi viszont durva veszteségeket okoz majd elsősorban a - vélhetően kalickás - forgórészben. Ezzel két baj van. Rossz lesz a hatásfok, s éppen az a bajod, hogy kevés az energia, de az sem kizárt, hogy ezt a hőterhelést már nehezményezi a motor, s kárt okoz benne. Noha 120 W nem az a hatalmas teljesítmény. Jó hír viszont az, hogy a motor tekercseinek reaktanciája egyenesen arányos a frekvenciával, így mondjuk a harmadik harmonikus azonos feszültség mellett csak 1/3 áramot hajt át a tekercsen. Ez a trapézos móka műszakilag semmiképpen sem korrekt, de ha a kísérletre beáldozol egy hűtőt, akkor várom a mérési eredményeidet, kíváncsi vagyok. :)

Vajon mekkora lokest jelent indulaskor egy hutomotor bekapcsolasa?

Nagyot. Az aszinkron gépek indítási áramfelvétele igen nagy, cserébe viszont az indítási nyomatékuk kicsi. A billenő slipet elérve azért magukhoz térnek. :)
Előzmény: Clarvoyant (1936)
locsemege Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1943
Kockázatos lehet a két szabályzót párhuzamosan kapcsolni.

Szerinted miért? A szabályzók előtt viszont zokszó nélkül használhatók a diódák. Igaz, okoznak némi veszteséget.
Előzmény: Mr_Bell (1941)
vascóó Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1942
Szervómotor esetleg itt tanálsz:http://www.hobbycnc.hu/Magyar.html?Cache-Control=no-cache
vagy itt:http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=szerv%F3motor&c=0
Előzmény: stuncenpudli (1931)
Mr_Bell Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1941

Kockázatos lehet a két szabályzót párhuzamosan kapcsolni.

Töltésnél az említett két diódás megoldás használható lenne, ha a fogysztót nem a szabályzóra, hanem közvetlenül valamelyik akkura kötnéd.

Szerintem ez kis költséggel, kockázat nélkül kipróbálható.

Előzmény: hal65 (1930)
Mr_Bell Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1940

Semmi rosszra ne gondolj, ezt humornak szántam.

A neten komoly cég foglalkozik a készülék forgalmazásával.

Még nem vettem, de ha működik, remek befektetés :D

Előzmény: locsemege (1927)
Clarvoyant Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1939
felvett aram.
Nem tudom a multimeter eleg gyors-e, hogy elkapja az indulo impulzust, van benne maximum ertek tarolas, de aszem talan csak 500msec-kent vesz mintat??? Vagy igy valahogy.

Barki mas is akinek van ezzel tapasztalata kerem ossza meg! :)
Előzmény: Clarvoyant (1938)
Clarvoyant Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1938
Igen, ez gyari adat ez a 303kWh.
Valoszinuleg azat fogom csinalni, hogy megmerem arammerovel mennyi aramot igenyel, meg megnezem mennyi az indulaskor
Előzmény: hal65 (1937)
hal65 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1937
A 303 kw-ot ki állapította meg? Gondolom gyári adat. Ezzel csak egy baj van, hogy a gyár lehet, hogy egy 10 fokos helységben gondolta ezt a fogyasztást. Ha Te leviszed a mondjuk tanyádra, és a hűtő egy 25-30 fokos helységben van, máris dupla ideig fog üzemelni. Én is küzdöttem ilyen problémával, azóta PB gázról mennek a hűtőim:) csak hevenyészett számításokat végeztem, áramfelvétel ügyben. De! Mondjuk a hűtőd felvesz (csak példa!) 120W-ot. Ezt elosztom 12V-al, az 10 amperes felvételt jelent. A Te akksidat 3-4 óra alatt lepusztítja! Az inverter (600-as) el fogja bírni! Kérdés, hány wattos a napelemed, mennyit süt a nap? Ha egy viszonylag nagy teljesítményű, mondjuk 120w-os (10A) akkor sm lesz jó, mert éjszaka a hűtő, kivégzi, az akkumulátorodat! Nekem 160Aó akksim van, és azt is lepusztította 8 óra alatt! Ha nincs áramod, én javaslom a gázos hűtőt. Nekem kettő megy, és egy 4napos ott-tartózkodásom alkalmával, 2kg gázt esznek ketten.
Előzmény: Clarvoyant (1936)
Clarvoyant Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1936
Sziasztok,

Hutoszekreny inverterrol valo mukodtetesevel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
303kWh a nevleges eves fogyasztasa a hutonek, van egy 72Ah-s akkumulator, errol kellene tartosan mukodtetni. A taplalasa napelemrol toltesszabalyzoval menne, az akkumulatorra pedig invertert kellene kotni a huto fele.
Ket kerdesem van:
1. Azt irjak, hogy mivel induktiv terhelesrol van szo a huto motorja miatt, ezert tisztan szinuszos invertert kell hasznalni. Ez mennyire okolszabaly? Ugyanis ezek joval dragabbak mint a trapez jelet adok.
2. Vajon mekkora lokest jelent indulaskor egy hutomotor bekapcsolasa?
Tehat mondjuk egy 300W (600W surge) inverter elbirna egy hutot?

Elore is koszonom annak aki csinalt mar ilyet es tud valami okosat mondani ezugyben!
hal65 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1935
Akkor most próbáld a RC modell bolt Kifejezést, és ott az alkatrészek fület keresd!
Előzmény: stuncenpudli (1934)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1934
részletkérdés, de igazad van elnézést.
Ez a baj hogy nem ismerek normális modell boltot arra rákerestem már h szervo neten de nem tul sokat találtam :S
Előzmény: locsemege (1932)
hal65 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1933
Modell boltokban nézz szét. Persze nem szó szerint, hanem itt a neten.
Előzmény: stuncenpudli (1931)
locsemege Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1932
Te, a nyomaték mértékegysége nem a Nm? 13 N*cm lesz az...
Előzmény: stuncenpudli (1931)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1931
Egy gyors kérdésem lenne, honnan tudok olcsón erős és kicsi szervo motort beszerezni?
A Conradnal néztem 2300Ft körül találtam egy egész pofás típust, 13N/cm, 4-6V, és kb 22mm*13mm*23mm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!