Keresés

Részletes keresés

TamasS Creative Commons License 2002.11.25 0 0 645
sziasztok!

nem is tudom, hogy ki kerdezte korabban (lusta vagyok odaig tekerni a forumot), hogy mi a franc lehet TCFS-sel...

Szoval meg megvagyok... a szamitogepekhez hu maradtam, csak a Plusit hanyagolom mar vagy 10 eve. (Egyebkent most eppen kulfoldon dolgozom, webes fejleszteseket csinalok)

Ja, es valaki kerdezte a magno tipusszamat... azt hiszem a datasette az 1531-volt (hattertar leven beleillett a lemezegysegek szamozasaba)

Üdv
TCFS

bubis Creative Commons License 2002.11.25 0 0 644
Sziasztok!

Na tegnap megcsinaltam a sajat kis FLI rutinomat. 160x100-as felbontas es a szinek pixelenkent teljesen szabadon valtoztathatok! :) Tobbet itt.

Andras

bubis Creative Commons License 2002.10.10 0 0 643
Hat most igen szarul erzem magam! Bevallom oszinten en sem szavaztam. Nem volt idom megnezni a jatekokat es csak ugy nem akartam leadni szavazatokat. Mondjuk nem hiszem hogy rosszul csinaltam, de ez akkor is szar! Sajnalom! Pedig en reklamoztam ezt a kompot! :(

Előzmény: CsaboLOD (642)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.10.09 0 0 642
Mint Bubis említette, kiadatott az Exomizer 1.1, immár Plus/4-en is működik. Maugli, a te scroll verziód nagyon klassz, ügyesen megspóroltál még egy pár byte-ot. Szerintem abba hagyhatjuk ezt. Jobban örültem volna, ha valaki rajtam kívül is írt legalább egy db. 1K-s játékot. Ott aztán gondolkozhattatok volna napestig az optimalizáláson. Dehát nincs mindenkinek ideje programozni.

Ami még jobban elszomorított az az, hogy a Plus/4-es sceneről még csak szavazni sem szavazott senki. A Tetris-em 4-edik lett, de olyan kicsik az 2-3-4-edik hely közti különbségek, hogy ha csak 1(!) emberke szavaz, és ad nekem mondjuk 8 pontot (még csak nem is tizet), akkor dobogós lett volna egy Plus/4-es játék. (Egyébként nem vagyok 100% biztos abban, hogy senki nem szavazott. A weblapon 46 nevet számoltam azok közül akiknek a neve nyilvánosságra lett hozva, szóval van még 11 ember aki szavazott, de nem tudom kik. Viszont gondoltam, hogy ha valaki plusis, legalább egy ici-pici commentet adott volna valamelyik játékomnak, és akkor már látszott volna a nevük.)

Az utóbbi hetekben kiadtam az IDE-t, valaki kérte lentebb, na most kiadatott, teljes forráskóddal. Aki az angol nyelvű fórumokat olvassa, abban megírtam (és most megerősítem), hogy ezentúl mindent amit kiadok a Plus/4-el kapcsolatban (akár plusis akár PC-s program) teljes forráskóddal fogom kiadni. Ebben a négy 1024 byte-os játékom is benne lesz, csak még időm nem volt felrakni.

Közben az IDE-n is dolgoztam az új verzió nemsokára kint lesz, (pár meglepetéssel remélem) majd nézzétek a lapunkat (http://plus4.emucamp.com). Belekezdtem egy játék írásába is. Egész szépen megy, kb. 80%-ban kész. Most kell igazán belehúznom, mert mindig a befejezés a legnagyobb probléma.

Szóval nem tudom tömörítőt írni mennyire érdemes, nem hiszem hogy az Exomizert meg lehet verni. Defendert írni - na ezt sosem értettem miért kell. Bennem pont az ellenkezője van: inkább mutassam meg, hogy hogyan készült valami minthogy elrejtsem. A nagy defender-írásnak annyi haszna lett, hogy a gyengébbek haszontalanok (az emulátorok miatt), a "jobbak"(?) pedig meggátolják az emulátoron való futtatást (lásd Methabolix Time Defender. Pedig Atival már annyit szenvedtünk pont azon).

Na remélem írtok ti is valamit (bármit) és megindul egy kicsit a Plusis élet. TLC: köszi mégegyszer a képeket, hamarosan felteszem.

Előzmény: MaugliEDC (641)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.10.09 0 0 641
Most egy kicsit én is hanyagoltam a plusit. Elkedztem ugyan írni egy Maugli 2002 defendert meg tömörítőt egyben, de csak nem haladok. MC, te csinaltal mar vmit? :)

Ja és Csabo, esetleg vélemény az optimalizálással kapcsolatban? (esetleg még mindig sikerült belőle leszedni?)

Üdv mindenkinek: Maugli

Előzmény: Timna (637)
bubis Creative Commons License 2002.10.09 0 0 640
Lett is. Eljen! :)

Remélem kódolnak...

En kodolok. Mondjuk nem a pluszira, hanem a csunya 16 szinure. :) De szokasaimhoz hiven semmi olyat nem csinalok, amit majd ne tudnek atportolni.

bubis

Előzmény: CsaboLOD (634)
Timna Creative Commons License 2002.10.08 0 0 639
Határeset, elfogadom :)
Előzmény: Herr X (638)
Herr X Creative Commons License 2002.10.08 0 0 638
Esetleg dolgoznak látástól mikulásig....
Előzmény: Timna (637)
Timna Creative Commons License 2002.10.08 0 0 637
Remélem kódolnak. Esetleg isznak vagy szexuális életet élnek. Más mentség nem lehet :)
Előzmény: putyi (636)
putyi Creative Commons License 2002.10.08 0 0 636
De leálltatok az írással! Mindenki elveszett?
bubis Creative Commons License 2002.09.23 0 0 635
Eljen! :)
Előzmény: CsaboLOD (634)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.09.21 0 0 634
írtam az Exomizer szerzőjének, válaszolt is. Beszéltünk vele a Plus/4 és a C=64 közti különbségekről, szóval elképzelhető, hogy lesz Plus/4es verzió is.
Előzmény: bubis (633)
bubis Creative Commons License 2002.09.20 0 0 633
Tömörítőként asszem a PuCrunch-nál nem találtok jobbat.

Van meg egy jobb, az Exomizer: nekem mindig vagy 10%-al jobb eredmenyt ad, mint a PuCrunch. Ezt nem lehet kapasbol hasznalni Plus/4-en, viszont nagyon konnyen portolhato.

http://www.student.oulu.fi/~loorni/covert/tools/exomizer.zip

Andras

Előzmény: TLCCNS (632)
TLCCNS Creative Commons License 2002.09.20 0 0 632
Szevasztok!

Jó rég nem írtam ide. A nagy helyzet az hogy melóhelyet váltottam, most Pesten dolgozom. Ha valakinek nem válaszoltam bocsi, de a Terrás e-mailjeimet kb. kétnaponta olvasom (vagy legalábbis olvastam), ICQ nincs, saját gépem itt melóhelyen még nincs, saját albérlet még nincs stb... sz'al még futnak a tranziensek ;-).

(Más lapra tartozik, de szokás szerint nem bántam meg a váltást :-). Bár most egy darabig nem lesz embedded kütyü téma, helyette viszont lesz RS/6000 és AIX valamint Linux meg Solaris téma ezerrel. Nem rossz alkalom hogy végre otthon legyek Linuxban).
Akartam reagálni:

Csabo, a képekr?l már írtam magánban, sz'al elég pocsékak lettek. Az AntIQ még mindig jó party, de kevesen voltunk. És nem nagyon volt "felhozatal". Pár éve pl. még el?zs?rizték a zenéket, mert annyi nevezés volt. Most meg hát valahogy ezt sem kellett.

Bubis: (? vagy Maugli dobta fel a témát? ): 1 frame-es dolog: annak hogy korábban igyekeztek mindent egy frame-be zsúfolni, az a háttere hogy sokan dolgoztak digilejátszóval, vagy digiconverterrel (tulajdonképp szoftveres SID emulátor Plus/4-re, öreg Plus/4-es motorosok ismerik a témát). Namost, a 8501-es processzoron nincs NMI, a gépben meg nincs CIA2, mint a C64-ben. A digilejátszás sima id?zít?-megszakban megy.

Ekkor viszont vagy nincs rasztermegszak (a régi programokban többnyire nincs), vagy van, de osztoznia kell az id?zít?vel, "kézzel" eldöntve hogy mikor melyik megszak jött be (no, a régiek közül ilyen kódot nem láttam, nyilván mert macerás és lassú is mint a dög). A képerny?-id?zítéseket tehát IRQ nélkül kell megcsinálni (a zenelejátszó frame-enkénti hívását is).

Ha ilyen a program, elég macerás mindezzel egyid?ben olyan programot futtatni ami nem fut le egy frame alatt (ill. "majd valamikor" befejez?dik).
A régi vektor-demók rutinjai azért többnyire nem egy frame-esek, hanem úgy m?ködnek mint az "újabbak" (vagy mint a jelenlegi C64 vektorok). Ott van Steve "Silence" demója, vagy asszem Edhellon (SJP :-) ) is írt pár ilyen rutint annak idején. ...Ezekben a demókban persze nincs digi :-).
Digi téma: az ember ma fog egy gagyi Soundblastert meg egy Sound Forge-ot, vagy CoolEdit-et, ledigizi a kívánt részeket PC-n, a sz?kös memória helyett kényelmesen szerkesztve (sokszor ez sem kell, mert a stuff adott pl. CD-n nyers 16 bites hangminta formájában, vagy pl. mod-okból vagy XM-ekb?l kiszedve). A köv. lépés megváltoztatni a mintavételezési frekvenciáját (downsample...) a kívánt értékre (olyan 4-5 khz körül lehet "kevés" processzorid?vel lejátszani, kb. 10-15 körül pedig sokkal). Ezután kimented pl. raw 8 vagy 4-bites unsigned sample-ként, ha a program hagyja (ha nem hagyja akkor kimented akármilyen PCM formátumban és írsz hozzá C-ben, Pascal-ban vagy akár Basicben egy kb. tízsoros programot ami a forrásfile-t beolvassa és olyan formátumra konvertálja ami neked kell). Voilá!

(Célszer? figyelni arra hogy a hullám minél jobban közelítsen a dinamika-tartomány határaihoz, mert 4-bitesre lebutítva alapvet?en ez fogja meghatározni a lejátszás zaját).

Fejlesztés: asszem jobban jártok ha valamelyik "szabványosabb" cuccot használjátok, de pár éve magam is írtam egy segédprogramot fejlesztéshez. Ez a ComLink, letölthet? pl. innen: http://www.funet.fi/pub/cbm/crossplatform/transfer/CBM-to-PC/clink098.zip . DOS kell neki (vagy Win9x), egy jó parallel port + X1541 cable. Arra jó hogy amit PC-n megszerkesztesz és lefordítasz, azt villámgyorsan átküldd egy Plus/4-re és kipróbáld, majd kezdd elölr?l :-). Továbbiak a docban.

Assemblerként Table Driven Assemblert használok (már a SidWinder is TASM + ComLink párossal készült), de efelett asszem kicsit eljárt az id? és legközelebb (ha lesz ilyen) DASM-ot vagy AS65-öt használnék.
Tömörít?ként asszem a PuCrunch-nál nem találtok jobbat.

Kb. ennyi.

Üdv!,

L.

bubis Creative Commons License 2002.09.18 0 0 631
Bocs! :)
Előzmény: Reddog (630)
Reddog Creative Commons License 2002.09.18 0 0 630
Nekem CSAK a GÉp kell! :)))) Nem akarom javítatni, mert nincs mit... :)
Előzmény: bubis (628)
edhellon Creative Commons License 2002.09.18 0 0 629
Mea culpa, tenyleg regen kodoltam mar plus/4-re. :)
Affene az egeszbe. A rantas belefer tulajdonkepp, bar esztetikailag nem az igazi, persze.

Ha tenyleg csinalunk sizecompot, az ilyeneket is ki kene kotni, a hozzam hasonloan kotozkodo alakok keedveert.

Előzmény: MaugliEDC (618)
bubis Creative Commons License 2002.09.18 0 0 628
http://www.atom.hu/Atomkft/sub_szerviz-hardver.php

Iranyar 3000Ft mindennel egyutt. Persze ha szerencsed van ennyiert gepet is kapsz.

Andras

Előzmény: Reddog (617)
Herr X Creative Commons License 2002.09.18 0 0 627
Így viszont plusz 1 byte
Előzmény: Timna (626)
Timna Creative Commons License 2002.09.18 0 0 626
Nem nagy bűn, ha az első karakter szóköz a szövegben akkor nem láccik :)
Előzmény: MaugliEDC (618)
Timna Creative Commons License 2002.09.18 0 0 625
Esetleg itt próba: http://louise.amiga.hu/apro/index.php
Előzmény: Reddog (622)
Reddog Creative Commons License 2002.09.18 0 0 624
De már javuló... :) Venni akarok 1et... csak hogy honnan lehetne... Lehetőleg 1541-el...
Előzmény: Timna (623)
Timna Creative Commons License 2002.09.18 0 0 623
Jaaa :) Az egy fokkal súlyosabb helyzet :)
Előzmény: Reddog (622)
Reddog Creative Commons License 2002.09.18 0 0 622
Olvass vissza! Nem nekem rossz a gépem... :) Nekem NINCS! :(
Előzmény: Timna (620)
Timna Creative Commons License 2002.09.18 0 0 621
"Ki kezdene egy pl. 1000 ft-os hangkártyát javítgatni?!?"
Ezt autóknál gazdasági totálkárnak nevezik.
Előzmény: MaugliEDC (618)
Timna Creative Commons License 2002.09.18 0 0 620
Nem tudom, mitől használhatatlan a géped, gondoltam hátha 1-2 alkatrész csere elég...
Előzmény: Reddog (617)
Reddog Creative Commons License 2002.09.18 0 0 619
Egyiket sem... Nekem 1 gép kellene... :)
Lehetőleg olyan, ami működik is, és nincs lelakva.
Előzmény: MaugliEDC (618)
MaugliEDC Creative Commons License 2002.09.18 0 0 618
Mármint szervízt vagy emulátort? :)
Szervíz Szegeden a csongrádi sgt.-on volt, Novotrade. De szerintem ma már kivágnának a géppel együtt. Vagy azt mondanák, hogy 2000e ft-os órabérben bemérik a hibát, ami eltarthat 1 hétig is.... De ki tudja. Van akinek még ez is megéri :) Nekem az Amigámra ezt mondták. Ha nem lehet vmit úgy javítani, hogy kihúzom a rossz kártyát, bedugom a jót, akkor aszonnyák javíthatatlan. Kicsit ellustultak. Bár nem csoda. Ki kezdene egy pl. 1000 ft-os hangkártyát javítgatni?!?

Ja, Herr X! Köszi a választ, szerintem edhellon barátunk elnézte az "AND #$07"-et. Vagy tényleg olyan nagy "bűn" az első frame-ben az a "rántás"? :-)

Maugli

Előzmény: Reddog (614)
Reddog Creative Commons License 2002.09.18 0 0 617
>>http://www.atom.hu/Atomkft/usedakcio.html

És rakjam össze alkatrészekből? :) Az apróhirdetéseket nézegetem, dehát... :( 1et találtam, de ahoz nincs táp, ki sem lehet próbálni.

Előzmény: Timna (616)
Timna Creative Commons License 2002.09.18 0 0 616
Bubis 582 írta: http://www.atom.hu/Atomkft/usedakcio.html
Előzmény: Reddog (614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!