Keresés

Részletes keresés

konok Creative Commons License 1999.12.09 0 0 29
A korona se több, se kevesebb nem lesz attól, hogy múzeumban őrzik, ezért kár misztifikálni a dolgot. A korona átszállítása csak egy pr-ötlet, ha bármi köze lenne a korona által megtestesített eszményekhez, akkor már korábban meglépték volna, pl 1990 és 1994 között. A jelenlegi kormánypártok meg lobbiztak volna érte 1990 és 1998 között.
Előzmény: Mercurius (28)
Mercurius Creative Commons License 1999.12.09 0 0 28
Tudod az úgy van, hogy vannak akiknek nemcsak térkép e táj és a korona nem csak egy múzemi tárgy.
Előzmény: konok (27)
konok Creative Commons License 1999.12.09 0 0 27
T. Hun!Ha "a korona útja olyan út lesz, olyan történelmi tett, amilyet nem látott az évezred", akkor elmondhatjuk, hogy igen gyengusz kis nép vagyunk. Ha 1000 év alatt az lesz a legnagyobb tettünk, hogy néhány múzeumi tárgyát át tudunk szállítani egy pár kilométerrel odébb, akkor az igen silány teljesítmény.
Előzmény: Hun (-)
fekete kéz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 26
Támogatom, probáljuk ki!
a korona átvitelét támogatok álljanak az ut két szélén a járdán, (talán az asztoriáig elérnek) a nem támogatok meg áljjanak meg az uttesten. Aztán vihetik kerülövel ö királyi alatvalok.
Mercurius Creative Commons License 1999.12.09 0 0 25
"Mint sok hülye cuclib közül az egyik kérdezem, vajon miért nem tudod felfogni, hogy
számomra a Szent Korona a királyságot és egy meghaladott rendszert jelképezi?"

Ugyan nem tölem kérdezted, de erre eléggé adódik a válasz, ez a te fóbiád és nehéz kezelni, mert miért pont a korona ? Miért nem mondjuk a cimerünk, vagy a Budai Vár ?

Persze sok mindent nem értetek még:

A koronázás egyéb kellékei csak a koronázáshoz képeznek egységet a koronával. Az sem mind, mert Szent István palástja pl. nem volt használatban a kesőbbi koronozásokkor. A Szent Koronának csak önmagában van meg az szimbolikus jelentése, amely a nemzet egységét jelenti.

Előzmény: teevee (18)
ethrnz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 24
Szerintem attól még, hogy valaki nem támogat abszolút értelmetlen dolgokat, nem bolsevik. Szerintem lapozd fel az értelmezo szótárt, vagy a valamelyik lexikont a bolsevik szónál!
Előzmény: Sumir (23)
Sumir Creative Commons License 1999.12.09 0 0 23
ethrnz: Egy szánalmas kis bolsevik csapat számára. Bár nekem inkább úgy tünik egy kicsit vörös lett a fejetek attól, hogy mi tisztelni merjük. Nyugodjatok le.
Előzmény: ethrnz (22)
ethrnz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 22
"A Szent Koronáról és az államalapításról szóló törvénytervezet szerdán kezdődött általános vitáját Dávid Ibolya expozéja nyitotta. "Remélem, hogy a Szent Korona parlamenti jelenléte jótékony hatással lesz a törvényhozásra, a képviselok tevékenységére, mert olyan kisugárzása van, amely alól nem vonhatjuk ki magunkat" - szolgáltatta az ereklye átszállításának eddigi legkomolytalanabb érvét beszédében Dávid Ibolya. A miniszter asszony kifejtette, hogy a javaslat egyik célja a rendszerváltás tíz éves időszakának lezárása. Kiemelte, hogy a törvény a vitákon felülkerekedve egyesíteni akar. "

Nevetséges, szánalmas.

jobbhorog Creative Commons License 1999.12.09 0 0 21
Bár engem a legkevésbé sem lehet ellenzékiséggel megvádolni (Majd ha lesz normális szocdem és/vagy liberális párt, talán leszek ennek a kormánynak ellenzéke), én sem helyeslem az egész cécót. Drága, hatástalan és megosztó.
ethrnz Creative Commons License 1999.12.09 0 0 20
"A korona a Magyarság egységének jelképe. "

Nekem semmi kedvem nincs veled bérmilyen egységet vállalni, még akkor sem, ha ilyen eszement baromságokkal te testesíted meg a magyarságot.
Bár ha neked attól bizsereg a hátad, hogy egy ezer évvel ezelotti cuccot egyik épületbol a másikba hurcolnak rengeteg pénzért és néhány magát mindenki másnál magyarabbnak tituláló ember örömére, akkor hát egészségedre.

Előzmény: Hun (-)
mekklátja Creative Commons License 1999.12.09 0 0 19
Kedves alfalfa58!

Hm...

Hát rendes színdarabokat is gyakran játszanak több szereposztással...
:-))

Előzmény: alfalfa58 (16)
teevee Creative Commons License 1999.12.09 0 0 18
Mint sok hülye cuclib közül az egyik kérdezem, vajon miért nem tudod felfogni, hogy számomra a Szent Korona a királyságot és egy meghaladott rendszert jelképezi?
Előzmény: Patmore (17)
Patmore Creative Commons License 1999.12.09 0 0 17
Arról már lemondtam, h a sok hülye cuclibes felfogja, a MSzK nem a királyságot jelenti.
De mi a retek az a bibliai szent tehén???
Előzmény: Patmore (9)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.12.09 0 0 16
Lelki szemeim előtt megjelent az "ellenmenet": Kis János svájcisapkája körül bohóckodik pár tucat aktivista és negyvenezer közszolgálati és kiegyensúlyozott rádió- és televízióriporter...

:-(

mekklátja Creative Commons License 1999.12.09 0 0 15
Kedves MZperYpsz!

Úgy van, Mercuriustól elnézést, félrenyúltam. Az ő egységfelfogását inkább ez a mondat demonstrálja:
"Ha pedig elkísérjük a Parlamentbe a koronát, akkor többek kozt éppen a veled egy nézeten lévők számára szeretnénk demonstrálni, hogy egyetértünk a döntéssel."

Mecsoda különbség!
:-))

Előzmény: MZ/Y (13)
Sumir Creative Commons License 1999.12.09 0 0 14
Hun! Ott leszünk, nagy ünnep lesz, ez az ajvékoló kis társaság meg csak pöfögjön magában, engem nem zavar, gondolom téged sem! Üdv!
Előzmény: Hun (-)
MZ/Y Creative Commons License 1999.12.09 0 0 13
Üdv, Mekklátja,

az idézett mondat nekem is feltűnt, mint az egység bizonyítéka. Viszont Mercurius ártatlan, azt Hun követte el. (Úgy mellesleg: imádom, mikor azért, mert nem értek egyet az egység bajnokaival, rögtön gyáva, gyülevész és csürhe vagyok :( Na, ennyit a koronáról, mint az egység jelképéről. Kár, hogy már azt is belekeverték a politikába.)

Előzmény: mekklátja (12)
mekklátja Creative Commons License 1999.12.09 0 0 12
Mercurius írja:
"A korona a Magyarság egységének jelképe."
Majd:
"Külön kérdés, hogy számodra miért nem létezik a magyar egység ?"

Ugyanő: "Ne legyen gondunk gyáva és gyülevész csürhékkel, akik most is összevissza kárognak."

Hú, micsoda nagyszerű egység...

Mellesleg: a "magyarság" szó a _magyar_ nyelvtan szerint köznév => kis betűvel írandó. Attól még nem lesz senki magyarabb, ha szándékosan kerékbe töri a _magyar_ nyelvet.

ATTIS Creative Commons License 1999.12.09 0 0 11
megyen=legyen
Bocs. A.
Előzmény: ATTIS (10)
ATTIS Creative Commons License 1999.12.09 0 0 10
IGEN! ÉJJJJJEEEEN!
Meg megyen királyság újra!
És legyen TJ a király, Csurka a hadügyminiszter.
És akkor lehet majd a himnuszt is üvöltözni?????!!!!!!!!........
A korona pedig valóban a történelmünk egyik legnagyszerűbb része. A történelmünk részeit, valóban nagyszerű emlékeit pedig örizzük múzeumban!
De ez is csak egy vélemény...
A.
Patmore Creative Commons License 1999.12.09 0 0 9
>> /bibliai szent tehén/ <<
Hát az meg milyen?
Előzmény: Mercurius (2)
fpete Creative Commons License 1999.12.09 0 0 8
Ha a koronázási tárgyak jelölik a nemzet egységét, akkor miért kell +bontani az egységet!?
Mert ugyebár a palást marad. Vagy az csak 1 db textil?
Kűlönben biztos jót tesz majd neki az évenkénti költözködés, így jól + van becsűlve.
emberforma Creative Commons License 1999.12.09 0 0 7
Bár nem én lettem megszólítva... de mint a bálványimádás kiagyalója:

olimpiai láng:
én szemszögemből:tárgy- tehát bálványimádás.
Ha a keresztény világnézetet vesszük, akkor aki nem keresztény az pogány, aki pogány az bálványimádó. Az olimpikon görögök nem voltak keresztények.

USA zászló:
Amíg csak a szél lengeti nem, amint tisztelegnek neki és csókolgatják igen.

Nemzeti ünnep: nem tárgy

Dicső ősök: nem tárgyak tehát nem /kivéve szt.jobb körmenet-"tárgyiasították az emléket"/ Ehhez kapcsolódik pl.:koszorúzás Petőfi szobránál. Remélem, hogy nem a szobrot koszorúzod, hanem egy halottról emlékezel meg-tehát az sem bálványimádás

Előzmény: Mercurius (6)
Mercurius Creative Commons License 1999.12.09 0 0 6
Kedves Abrakadabra!

Irod:
"A magyar korona történelmi emlék, jelenlegi államformánk köztársaság. (ha nem tudná a
kedves topicnyitó.) Ilyenformán mint történelmi emlék (becses emlék) múzeumban a helye.
Nem eme tárgy fejezi ki a magyarság egységét. (Amely nem is létezik. A magyarságnak
legfeljebb kétsége van.) Valóban olyanok vagytok, mint a bálványimádók. (Hol vannak a
keresztény eszmék?:-)
Hát ha ez zsigeri iszony kedves exwoland... "

Amennyiben érdekel semmi közöm woland nicjkhez. Az indexre mindig is Mercurius nick alatt írtam.

A korona a történelmünk része és Hál Istennek elmúlt az a korszak amikor a történlmünket hivatalos politikai irányzat akarta eltagadni.

Gondolom nem akarod muzeumba küldeni nemzeti zászlónk sem, a cimerünk sem és a Himnuszt sem. A koronának a felsoroltakhoz hasonló jelkép funkciója van. Ha pedig elkísérjük a Parlamentbe a koronát, akkor többek kozt éppen a veled egy nézeten lévők számára szeretnénk demonstrálni, hogy egyetértünk a döntéssel.

Külön kérdés, hogy számodra miért nem létezik a magyar egység ?

Továbbá:

Bálványimádásnak tartod-e az olimpikonok ünnepélyes bevonulást és az Olimpiai Láng meggyújtását az ünnepélyes megnyítón ?

A rengeteg USA zászlót Bill Clinton háta megett ?

A nemzeti ünnepek megünneplését ?

Az elmúlt korok kiemelkedő személyiségeiről, mártírjairól való megemlékezést ?

Mercurius

Előzmény: Abraka Dabra (3)
emberforma Creative Commons License 1999.12.09 0 0 5
Ez nem iszony. Igyekszem nem elfogultan nézni a dolgot, /bár nem értek egyet azzal, hogy a parlamentbe szállítsák/ de:

Szerinted mi a bálványimádás? Mert szerintem bármely_tárgynak_a tisztelete már az. És a korona is egy tárgy./Ezt talán még Te sem vitatod/

Ha valóban úgy érzed, hogy ezt át kell szállítani a parlamentbe /ünepélyes külsőségek stb/, akkor_valóban_ez_a_megfelelő_alkalom?
Most képzeld el amint esetleg több ezer enyhén másnapos hazafi kíséri a koronát, majd a szintén kissé megviselt képviselőink megünneplik.

Üdvözlettel a 11 l/fő tiszta szeszt fogyasztók országából

emberforma /az antialkoholista/

Előzmény: Mercurius (2)
HitetlenTamaska Creative Commons License 1999.12.09 0 0 4
Dr Achibald Donnerwettert!
Statim!
Előzmény: Hun (-)
Abraka Dabra Creative Commons License 1999.12.09 0 0 3
A magyar korona történelmi emlék, jelenlegi államformánk köztársaság. (ha nem tudná a kedves topicnyitó.) Ilyenformán mint történelmi emlék (becses emlék) múzeumban a helye. Nem eme tárgy fejezi ki a magyarság egységét. (Amely nem is létezik. A magyarságnak legfeljebb kétsége van.) Valóban olyanok vagytok, mint a bálványimádók. (Hol vannak a keresztény eszmék?:-)
Hát ha ez zsigeri iszony kedves exwoland...
No meg aztán van már erről topic. Csak a szereplési vágy mozgatja Taszataltársainkat.
uff én beszéltem
Mercurius Creative Commons License 1999.12.09 0 0 2
"Bocs, de ez lassan a bálványimádáshoz kezd hasonlítani /bibliai szent tehén/ "

Miből táplálkozik benned ez a zsigeri iszony ?

Előzmény: emberforma (1)
emberforma Creative Commons License 1999.12.09 0 0 1
. A több beterjesztett javaslatból végül is a lassú, ünnepélyes átszállítást választotta a kormány. Ebből adódóan ünnepélye körülmények között "búcsúztatják" és "fogadják" a koronát. /Idex/

Bocs, de ez lassan a bálványimádáshoz kezd hasonlítani /bibliai szent tehén/

emberforma /az ateista/

Gabó Creative Commons License 1999.12.09 0 0 0
Most nem nullásozok!!

Nem hiszem, hogy olyan helyre kerül, ahol a koronát körülvevo emberek megérdemelék, az egységességrol nem is beszélve.
Gabó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!