Keresés

Részletes keresés

csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 120

 

Ez a Szent István királunk által veretett ezüstpénz a LANCEA REGIS. Kinyújtott kéz vágásos zászlós lándzsát tart.

Előzmény: freelance (110)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 119
Szerintem is, ezért élvezem amint hőbörögnek mindenhol miatta!
Előzmény: A falu Bikája (116)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 117
lehet, de más nem hordja, ergo megkülönböztető jel egyben!
Előzmény: Törölt nick (114)
A falu Bikája Creative Commons License 2007.03.29 0 0 116
szerintem a legtöbben azért használják az Árpád-sávos zászlót, mert jó látni a szadeszosok vérvörös fejét, ahogy majd felrobbannak. :o)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 115
Jóember! Ünnepelni csak ünnepi hangulatban/kedvben lehet! Ez már nem a szocializmus, amikor tetszett/nem tetszett ünnepelned kellett! Nos, kedvenc kormányod elveszi az emberk kedvét az ünnepléstől és szeretnénk visszakapni nyugodt ünnepeinket. Aki elvette, az adja vissza!
Előzmény: Törölt nick (109)
AAAaaa Creative Commons License 2007.03.29 0 0 112

Ha neked és nekem is árpádsávos matricám van, akkor mi összetartozunk, függetlenül minden mástól.

 

Szerintem a szimbolikarol beszelgess el nehany zsido es kereszteny ismerosoddel. Miert hordanak a nyakukban David csillagot, keresztet es mond rajuk is ugyanezeket a szavakat. Azert hordod a David keresztet (!!) mert vilaguralomra akarunk torni...

 

A szimbolika nagyon fontos es tessek lenyelni, hogy az Arpad savos zaszlo a magyar szimbolika egy resze (lasd cimerek, jelvenyek) Zsido es kereszteny szimbolumok alatt is oltek embereket megsem akarja senki betiltani Mozes feszuletet (!!).

Előzmény: KukacAV (105)
Laci082 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 111
Ugyanmár emberek...
Az ároádsávos lobogtatók egy része valóban "csak" mint régi magyar jelképet használja. Viszont amíg az ilyen tüntetéseken ahol mindenki ezt a lobogót tartja (még véletlenül se másik törénelmi zászlót, pedig van egy pár...) végig megy az önfeledt zsidózás, akkor ne akarják már bemagyarázni nekem, hogy esetleg azért is ezt viszi mert a nácik is hasonlót használtak.
Pedig én nem vagyok nagy zsidóvédő, de azért ami nyilvánvaló azt nem kell letagadni...
freelance Creative Commons License 2007.03.29 0 0 110

Itt a kép készítésének az időpontja érdekes, nem pedig az, hogy a készítője milyen forrásokra támaszkodhatott.

 

Az árpádsávos zászló feltűnése az anakronizmus, mivel állítólag azt csak a 13. sz-ban kezdték el használni, így a festő egyszerűen visszavetítette egy korábbi korra azt, amit a saját korában tapasztalt.

 

Ilyen például Malory-nak az Arthur királyról szóló története (készült 1450 körül), ahol a feltehetően 6-7. sz-ban játszódó történetben ágyúval lövik a Towert.  

Előzmény: csanak (93)
csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 108

Aki az ősi Árpád-házi szineket a 8 voros-fehér csíkot nem tartja összmagyar szimbólumnak, annak a piros-fehér-zöld lobogó sem való.

 

 

Előzmény: KukacAV (105)
Vasalat Creative Commons License 2007.03.29 0 0 107

Biztosan tele vagyok gyűlölettel, ha rámutatok: az árpádsáv ma gyarkolatilag azt jelenti, hogy "abba" a politikai csoportba tartozik a lengető.

 

Mi van stigmatizálunk ??

 

Egyébként ettől még nem vagy tele gyűlölettel szerintem sem.

Előzmény: KukacAV (106)
KukacAV Creative Commons License 2007.03.29 0 0 106
Biztosan tele vagyok gyűlölettel, ha rámutatok: az árpádsáv ma gyarkolatilag azt jelenti, hogy "abba" a politikai csoportba tartozik a lengető.

És ha majd elmúlik ez a divat - olyan ez, mint egyes nőknél az aktuális fogyókúra: mindig a legutóbbi a tuti, pár hónapig, aztán jön a még igazibb -, jön egy új jelkép, ami megint csak arra lesz jó, hogy aki alá áll, az igazi magyar, a többi meg eladta a lelkét a globalista idegeneknek.
Előzmény: Vasalat (66)
KukacAV Creative Commons License 2007.03.29 0 0 105
Igen, röntgenszemem van. Azt is megláttatják velem, hogy az autókra kiragasztott árpádsávos matricák miről árulkodnak: a tulajdonos szerint a politikai irányultság a legfontosabb tudnivaló a személyiségéről. Ha neked és nekem is árpádsávos matricám van, akkor mi összetartozunk, függetlenül minden mástól.
Nekem erre ott van a magyar zászló.
Előzmény: Törölt nick (55)
KukacAV Creative Commons License 2007.03.29 0 0 104
Írtam én valahol olyat, hogy ne lengessenek árpádsávos zászlót? Ezt te magyarázod bele. Megvan róluk a véleményem, de nem indítok mozgalmat a betiltásáért.

Előzmény: Vasalat (64)
Vasalat Creative Commons License 2007.03.29 0 0 103

Pontosabban:

 

 

Felteszem a kérdést: MIT CSODÁLKOZOL, HA EGY EGY 6 500 000 000 000 -OS ELKÚRÁSSAL, HAZUGSÁGGAL HATALOMRA JUTÁSSAL, AZ EUNAK A KÖZT ELNÖKNEK, A POLGÁROKNAK PERMANENSEN HAZUDÁSSAL FÉMJELZETT MINISZTERELNÖKRŐL FEKETÉN FEHÉREN DERÜLNEK KI A TURPISSÁGOK ÉS ENNEK NYOMÁN TÜNTETÉSEK TÖRNEK KI ??

 

MIÉRT, MINEK KELLETT VOLNA TÖRTÉNNIE SZERINTED ? MINDENKINEK OTTHON KELLETT VOLNA MARADNIA ÉS AZTÁN MÁSNAP MINDEN MENJEN ÚGY AHOGY ÖSZÖD ELŐTT VOLT ? MINDENKINEK LE KELLETT VOLNA NYELNI EZT A VARANGYOS BÉKÁT ??

 

SZÓ NÉLKÜL EL KELLETT VOLNA MENNÜNK EGY EKKORA ORBITÁLIS LEBUKÁS MELLETT ???  A "LEGŐSZINTÉBB BECSÜLETSZAVAMRA MONDOM" BRUTÁLIS HAZUGSÁGA ÉS A VALÓSÁG KÖZÖTTI ÁTHIDALHATATLAN ELLENTÉT MELLETT ???

 

Hál Istennek, nem csak birkák laknak ebben az országban !

Előzmény: Vasalat (96)
csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 102
1944. október 16. pedig nemzetünk szégyenéé :(
Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 101
A fene tudja, szerintem karácsony, husvét asz áhitaté (illetve más vallásoknál más ünnepek), az újév a vidámságé, aug 20 a méltóságé, okt 23 a és március 15 a nemzeti büszkeségéé, hogy mertünk nagyok lenni! Mig nov 4 a fájdalomé.
Előzmény: Törölt nick (92)
sajtházi Creative Commons License 2007.03.29 0 0 100
Hol zsidóztak?, ez sem igaz.
Az egyik újság hallotta egy 70-es években járó nyugdijastól, ennyit erről.
Kint voltam a legtöbb helyszinen, nem hallottam a zsidózást.
Takarodj kajabálás, meg a tojás repült az stim.
Előzmény: Törölt nick (78)
csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 99
:D Mit nem értettél az Anonymus idézetből?
Előzmény: Törölt nick (97)
jozanesz60 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 98

Teljesen igaza bvan annak, aki azt írta, mindegy hogy az Árpád - sávos zászlón hány csík van. Ezt a náci , fajgyűlölő jelklépet ki  valóban szégyelleni kell.

 

egy "árpád-sávos" , ami megfelel a fentieknek
Vasalat Creative Commons License 2007.03.29 0 0 96

A liberális seggünk azért viszket e miatt (bár én nem tartom magam politikailag liberálisnak), mert az első árpádsávos tüntetés idején megostromolták az ártatlan, pénztelen, haldolkló magyar köztévét valami gyerekes petíció miatt, aztán a második árpádsáv alatt véres összecsapások voltak, aztán a harmadik alatt zsidózás és eszelős ordítások futballhuligánokkal, aztán a nemzeti ünnep meggyalázása. Aki magyar, az március 15-ét nem gyalázza meg aktuálpolitikai randalírozással.

 

 

 

Több sebből vérzik az érvelésed.

 

"mert az első árpádsávos tüntetés idején megostromolták az ártatlan, pénztelen, haldolkló magyar köztévét valami gyerekes petíció miatt"

 

A:

A köztv letámadása egy elemi erejű felháborodás következménye volt amely a gyurcsányi lebukás következményeként manifesztálódott. Felteszem a kérdést: MIT CSODÁLKOZOL, HA EGY EGY 6 500 000 000 000 -OS LEBUKÁSSAL, HAZUGSÁGGAL HATALOMRA JUTÁSSAL, AZ EUNAK A KÖZT ELNÖKNEK, A POLGÁROKNAK PERMANENSEN HAZUDÁSSAL FÉMJELZETT MINISZTERELNÖKRŐL FEKETÉN FEHÉREN DERÜLNEK KI A TURPISSÁGOK ??

 

Érdekes, hogy erről sosem beszéltek. Miért fáj az neked ha  emberek ezrei azt gondolják amit te esetleg nem, mert - felteszem - még nem birkák és a fenti történéseket elegendőnek érzik ahhoz, hogy akár durvábban is hangot adjanak felháborodásuknak ? Az a megmozdulás nem csak úgy megtörtént ! Egyszercsak ! Nem csak úgy véletlenül jött össze 50 000 ember az öszödi beszéd estéjén ! O K A   V O L T !!! Mégpedig BŐVEN ELEGENDŐ ok arra, hogy tüntessenek. Ami pedig a TV elfoglalását illetti: MINDENKI TUDJA MÁR E HAZÁBAN, HOGY A ZOLTÁN UTCÁBAN RENDŐRCSAPATOK VÁRTÁK A BEVETÉSI PARANCSOT DE NEM KAPTÁK MEG. Erről miért nem beszélgetünk ? Mi van ha kiderül - amire nagyon komoly esély van -, hogy azokat a rendőröket személyesen GYURCSÁNY PARANCSÁRA nem vetették be ??

Hm ? Akkor mi van ???

 

Ki a valódi húnyó ?? Az a 100 renitensebb tüntető aki tényleg behatolt a TV-be vagy a 6 500 000 000 000-ot elkúró egyén ? 

 

 

B:  

"...aztán a második árpádsáv alatt véres összecsapások voltak..."

 

Itt voltál BP-en vagy csak ballibes körökből hallottad a torzított adást ?

 

Nos, kedves álommókus ! A rendőrök lőttek a tömegbe EZ TELJESEN, MINDEN ELLENTÉTES PÁRTPROPAGANDA ELLNÉRE ÍGY IGAZ. Páran dobálóztak rájuk ez igaz. Ezeket az embereket el kellett volna fogniuk és be a dutyiba. Ehelyett véresre lődözték, kardlapozták AZ  Á R T A T L A N  EMBEREKET IS.  Ja és azon most ne kezdj el rúgózni, hogy azok az emberek nem voltak ártatlanok, mert a 90 %-uk az volt. Teljesen ártatlan polgár. Érted ???? Nézz utána nyugodtan, beszélj velük és számodra is világossá válik, hogy SAJNOS, TÉNYSZERŰEN ÍGY VAN. Persze lehet hinni az Oroszjózsinak meg a Bulgárgyurinak is amikor azt mondják cinikusan, hogy "Miért voltak ott ???" . Ez utóbbi undorító igazi antidemokrata beszóláskat ha megengeded nem is kommentálom.

 

 

Na ennyit röviden.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 95
A rendőrségi vezetőket e szerint nem az eszükért, hanem az izmaik mutogatásáért tartjuk?  Lám, okt.23 -án is órákig nem tudták mit csináljanak párszáz emberrel, mig bele nem szoritották őket a távozó fideszesekbe. Ez az eszük vagy a mérlehgelés hiánya miatt történt?
Előzmény: Törölt nick (90)
sajtházi Creative Commons License 2007.03.29 0 0 94
?
"A tény az tény, az is tény hogy az árpádsávost csak a 30-as, 40-es évekkel rokonszenvező csoportok használják."

Ez sem igaz, és mi bajod a 30-as évekkel?
Az Árpád-sávos zászló ,most a jelenlegi politikai helyzetben, nem mást jelent, mint gyurcsányellenésséget.
A kibaszott maszop tiszta vörös, ezt te mint "egyszerű ember" tudomásul veszed, elfogadod, mintha nem tudnád hogy kik voltak 89 elött.
Az igazi egyszerű ember szarik az egészre, próbál megélni a ballibes, kiszes kormány által elkúrt országban.
Előzmény: Törölt nick (75)
csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 93

Ugye tudod, hogy a Képes Krónika kódexmásolói és a miniátorai akkor még 50000 létező kódexet használtak forrásként. Anakronizmus szerinted felhasználni az előző korokban létrehozott forrásokat?

 

"Tehát legjobbnak tartottam, hogy igazán és egyszerűen írjam meg Neked, s így aki olvassa, tisztán láthassa, miképpen estek meg a dolgok. Ha az oly igen nemes magyar nemzet az ő származásának kezdetét és az ő egyes hősi cselekedeteit a parasztok hamis meséiből vagy a regösök csacsogó énekéből mintegy álomban hallaná, nagyon is nem szép és elég illetlen dolog volna. Ezért most már inkább az iratok biztos előadásából meg a történeti művek világos értelmezéséből nemeshez méltó módon fogja fel a dolgok igazságát. Magyarország tehát boldog, jutott neki adomány sok; hisz örülhet minden órán, deákjának ajándékán, mivel megvan íme neki királyai és nemesei származásának a kezdete."

 

Anonymus

Előzmény: freelance (83)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 91
Háát, szerintem, bármikor kijár neki amikor olyan beszédet ir/mond el mint akkor! Vaj, miért ilyent irt otthon? Tojással dobálta x-ik neje?
Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 88
Mivel Sz olvtárs még  a háza védelmében is beveti őket, nem igazán tarthatók az igazság szóvivőinek! mellesleg, jelenleg is kisszámú de fegyverrel rendelkező körözött bünöző van Mo területén, talán jó lenne inkább velük foglalkozniuk. Jóval nagyobb nemzetbiztonsági kockázatott jelentenek, mint pár hőbörgő/randalirozó!
Előzmény: Törölt nick (80)
csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 86
Senki fölé nem helyezem magam. Egyszerűen visszautasítom a magyarul beszélve előadott magyar szimbólum gyalázást. Írd angolul a nemzetem jelképeit gyalázó soraidat.
Előzmény: Der Beste (76)
AAAaaa Creative Commons License 2007.03.29 0 0 84

A liberális seggünk azért viszket ...

 

A segget elfogadom, de liberalis nem vagy. :)))

Előzmény: Törölt nick (69)
freelance Creative Commons License 2007.03.29 0 0 83

A ménfői csatának ez az ábrázolása mikor készült? Az árpádsávos zászló feltüntetése itt nem lehet, hogy anakronizmus? 

Előzmény: csanak (46)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 82
Mivel ez a jelenlegi kormány elleni kiállás zászlója, nyilvánvaló, hogy nem várható el a tefelédtől, hogy kedvelje! De ettől még nem kellene szidni és mindenféléhez hasonlitani, mind a zászlót, mind a lobogtatóit! Ellenfelek,de nem ellenségek! Szerintünk, szerintetek viszont nem.
Előzmény: Der Beste (76)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 79

Bagoly mondja.... ki kezd el bőröndöt csomagolni ? kiknek a vallási vezetője ajánlja a fővéros elhagyását a nemzeti ünnep iejére? kiknek a nemzettársuk űl fel a suggalatoknak és megérkezésekor, egy nagyhatalom nagyköveteként leantiszemitázza az országot, anélkül, hogy tudna róla valamit? stb, stb, stb

 Ez milyen mánia?

Előzmény: Törölt nick (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!