Keresés

Részletes keresés

URobi76 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 15

Nagyot csalódtam!

 

Tele rengeteg vírággal,de mindössze 3 kötött be a többi elszáradt!

 

Porzó szükséges hozzá!

Na ezért nem terjedt el annyira!

Előzmény: URobi76 (13)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.06 0 0 14

Valaha volt egy cseresznyemeggyünk. Igen hasadós volt a fája. Édes volt és inkább fanyar picit keserés, mint savanyú. Világospiros áttetsző nagy "vállas" szemei voltak. Ehez hasonló fajtát milyen néven keressek?

 

URobi76 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 13

Ez a kertészet Nagykállóban van,ha kell telefonszám akkor megadom.

Előzmény: URobi76 (12)
URobi76 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 12

Én vettem egy cseresznyemeggyet,egy faiskolában,az idén fog már teremni néhány szemet.

Kinézetre olyan mint a cseresznye,a rügyek,stb

Termésre,és ízre majd meglátjuk.Befőttjét már láttam elég szép a méreteés jókinézetű,A faiskola tulaja(ő dícsérte,azt mondta,hogy egyre többen keresik manapság),még valamikor az apósa hozta az állami gazdaságból az anyanövényt vagy 30 éve.Valami Eszterházy,vagy valami hasonló nevű a fajta.

Előzmény: csalántea (6)
Mandinka* Creative Commons License 2013.03.10 0 0 11

Köszönöm szépen!

Előzmény: csalántea (10)
csalántea Creative Commons License 2013.02.27 0 0 10

Nem. Ha bemész egy átlagos faiskolába és cseresznyemeggyet kérsz, nézni fognak rád, mint a lőtt medvére ...

Nagyon ritka és elfeledett dolog ez - sajnos. Biokertbe és lusta kertésznek nagyon értékes ez a régi fajta. Vedd fel velük a kapcsolatot és hátha többet tudsz meg (hova és mikor szállítanak, ki szaporítja még stb.)

 

Borbási Faiskola Kft.
6000 Kecskemét, Borbás tanya 42.

(76)322 740

 

vagy

 

Telefonszám 1:76/322-740 Telefonszám 2: 30/299-1611 Mobil 1:30/307-6199 Fax 1:76/481-736

 

Előzmény: Mandinka* (9)
Mandinka* Creative Commons License 2013.02.26 0 0 9

Értem, tehát ha bemegyek egy kertészetbe, akkor cseresznyemeggyet kell kérnem. Lentebb említette valaki a Meteor meggyet. Az hivatalosan cseresznyemeggy, vagy csak egy "rendes" meggy, amelyik kicsit a cseresznyére hajaz?

Vannak szép, nagyszemű meggyfajták, pl a Piramis.

Előzmény: csalántea (6)
csalántea Creative Commons License 2013.02.26 0 0 8

Most látom: http://www.kislexikon.hu/cseresznyemeggy.html

 

"

Cseresznyemeggy vagy édes meggy (növ., Cerasus caproniana DC.), a meggyfa fajtája vagy hamarább a cseresznye és meggy hibrid származéka. Ága nem csüngő, mint a meggyé, hanem felegyenesedő, vége egyenesen szétálló. Levele nagyobb a meggyfáénál, gyümölcse édeses-savanyu, sötét v. fekete-piros, a levele fest. Fajtája a piros, szivalaku, herceg- és muskotály-C.

Forrás: Pallas Nagylexikon

 

"

 

Előzmény: Mandinka* (5)
csalántea Creative Commons License 2013.02.26 0 0 7

Jut eszembe: az is "meggyes" tulajdonsága, hogy gyökérsarjról is jól szaporítható és önporzó (bár már cseresznye is van önporzó).

Előzmény: Mandinka* (5)
csalántea Creative Commons License 2013.02.26 0 0 6

Még nem olvastam vagy hallottam "fajtákról" a cseresznyemeggy fogalom kapcsán, szerintem ez egyáltalán nincs feldolgozva (ha egyáltalán vannak fajták). Kinézetre inkább cseresznye (a levele nagyon, de a gyümölcs is), ízre  inkább meggy. Ez egy praktikus népi elnevezés, nem rendszertani besorolás.

Előzmény: Mandinka* (5)
Mandinka* Creative Commons License 2013.02.26 0 0 5

A cseresznyemeggy az gyűjtőfogalom, de milyen fajták vannak azon belül?

Előzmény: csalántea (4)
csalántea Creative Commons License 2013.02.26 0 0 4

Létezik a cseresznyemeggy, pont ahogyan írod. Nem tudom, hogy természetes kereszteződés vagy mutáció eredménye, de nem is érdekes. Nagy előnye az ellenállósága a moníliával szemben. Nagyra nő, sokat és biztonsággal terem, nagyon igénytelen, egész pontosan semmit nem kell vele csinálni, csak leszedni.

Tavaly ősszel is vettem barátoknak, emlékem szerint a Borbáson levő faiskola (Kecskemét és Szentkirály között) szaporítja, alighanem feketén (hiszen nincs a fajtajegyzékben), mert kézzel írt cimkéja volt. Szép fejlett csemetéket adtak. Ajánlom figyelmetekbe.

Előzmény: Raggi (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.09 0 0 3
Az édi GYDKF-nél próbálkozz /sztem az Érdi nagygyümölcsű is ilyen !/
Előzmény: Raggi (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.25 0 0 2
miért jelenik meg a legtöbb cseresznyefán a "mézga"? nem biztos, hogy ez a helyes szó, de én így ismerem, ami a fenyőgyantához hasonlít?
mosonyi Creative Commons License 2002.10.16 0 0 1
hali,

Nagykörű (Szolnoktól 50 km) a cseresznye hazája. Ott van Magyarország legnagyobb összefüggő cseresznyése, mindenféle-fajta, nemtom a kertészet telefonszámát, de biztos ki tudod deríteni.

Előzmény: Raggi (-)
lacibácsi32 Creative Commons License 2002.10.15 0 0 0
Szia

Nem biztos hogy ezt keresed, de a meteor nevü meggy az hasonló az altalad leirtakhoz. Nézd meg egy katalógusban hátha erre gondoltál

Előzmény: Raggi (-)
Raggi Creative Commons License 2002.08.14 0 0 topiknyitó
Kedves Kertbarátok!
Új vagyok a listán és rögtön kérdéssel fordulnék hozzátok. Jó 20 évvel ezelőtt vett még az édesapám egy cseresznyemeggy fát, ami azóta is kertünk dísze. Hatalmas, nagy szemű termése van, édesebb a meggynél de savanykásabb a cseresznyénél. SÜteményekben egészen különlegesen pikáns. Most szeretnék még egy ilyen fát venni, Budapesten lakom és a környéken kerestem mindenfelé, egyetlen kertészetben sem találtam. Édesapám Érden vette annak idején ezt a fát egy idős bácsitól. Nem tudtok véletlenül olyan kertészetet ahol kapható ilyen fa? Vagy kertészt, aki foglalkozik ilyen fák oltásával?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!