Keresés

Részletes keresés

MagicBoy Creative Commons License 2005.01.16 0 0 268
Jó játék is az!
Előzmény: _ Liar _ (267)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.01.16 0 0 267
tegnap végignyomtam az Prince1et.... egy halállal 20perc volt...
MagicBoy Creative Commons License 2005.01.16 0 0 266
SBob Creative Commons License 2004.09.22 0 0 265

majd szerzek egy emulátort is...

macim nincs, de 1-nek a közelébe tudok jutni, sz'al azon is ki fogom próbálni majd... jónak mondod egyébként, mert soha nem értettem, hogy lehet PC-re ilyen szar operációs rendszert csinálni mint a Windows, mikor lásd MacOS mekkora ász...

Előzmény: sala71 (264)
sala71 Creative Commons License 2004.09.22 0 0 264

A helyedben én gyorsan beruháznék egy régi macira (pl LCII). Néhány ezerből megvan caklipakli. A PoP macis verziója megér ennyit...

Vagy ha nem akarsz beruházni (nagy kár lenne), akkor egy mac emulátort mindenképp érdemes beszerezni.

Előzmény: SBob (263)
SBob Creative Commons License 2004.09.21 0 0 263

nincs gáz, ilyenkor viszont már nekem nem jön be a HOTU, biztos a netem a gáz... pedig a Mac-es verziót lekaptam volna... mind1, majd holnap...

szerintem a PoP minden géptípuson siker volt... szuper játék!

a Mac-es verziót már láttam képekről, leesett az állam a grafikája , mint a Pop második része PC-n...

az underdog dolog szerintem azért is hülyeség, mert a PC-s eladások sem lehettek véleményem szerint olyan egetverőek... akkor még mindenki másolta össze-vissza a programokat... tehát akár az is felkerülhetne a Mac verzió mellé... igazából az ISDA, vagy most ESA csak valamikor 93/94-ben alakult, addig mindenki azt csinált amit akart.... így a vett játékok száma PC-n addig elenyésző lehetett, PC-t meg 91-ig szinte senki nem vett... drága volt, a konkurensek jobbak voltak, stb...  tehát 93-ig szerintem minden PC-s játékra rá tudom fogni, hogy underdog volt...

Előzmény: sala71 (262)
sala71 Creative Commons License 2004.09.21 0 0 262

Bocsi, igazad van mindkettőben. összekevertem a free- és abandon- kategóriát. A linket meg csak gépeltem, véletlenül hagytam ki a "the-" betüsort.

mea culpa

 

A mac verzió is nagy népszerűségnek örvendett, csakhát kevesebb az "Igazhitü" :)))

Előzmény: SBob (260)
SBob Creative Commons License 2004.09.21 0 0 261
Előzmény: SBob (260)
SBob Creative Commons License 2004.09.21 0 0 260

"A PoP nem freeware, de ABANDONWARE, tehát már szabadon terjeszhető"

ez így ellentmondás nem gondolod testvér?

nem hiszem, hogy értelme van a szavakkal dobálózni ha nem tudod mit jelentenek...

abandonware olyan játék lehet, amelynél a szerzői jogok megsértését nem tudja az érdekelt cég megtorolni, mert már nem létezik, vagy nem foglalkozik a játékiparral...

no már most ha nem tévedek vannak új PoP részek, valszeg mint ma már manapság minden nagyobb cég az ESA-t azér pénzeli, hogy te ne szórakozz a szerzői jogaival... nem így van? ha létezik a cég, ha nem a 80 év akkor is áll, és az abandonware az ESA és a kormányzatok szerint illegális, és a jog őket támogatja, tehát jogilag igazuk van, tehát nem freeware... freeware=szabadon terjeszthető... tehát ha felrakod törvényt sértesz, és mehetsz a kalitkába!

sajna nem jön be nekem most a HOTU, de nem hiszem, hogy felkerültek a PoP-ok oda, hiszen csak underdogok kerülnek fel elviekben... gyakorlatilag ez szerintem nem igaz, de ez most mind1, a Mac verzió más tészta, az biztos piaci bukás volt...

a 4D Prince of Persia tényleg fenn van...  

A HOTU-nak pedig ez a linkje:

Előzmény: sala71 (259)
sala71 Creative Commons License 2004.09.21 0 0 259

Hi

 

A PoP nem freeware, de ABANDONWARE, tehát már szabadon terjeszhető.

A mac verzió: http://mac.the-underdogs.org/index.php?show=game&id=112

 

Pöcös verzió is elérhető a http://www.underdogs.org oldalon, tehát sztem felrakhatod.

Előzmény: SBob (257)
princess3 Creative Commons License 2004.09.21 0 0 258

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni!

Elakadtam a POP 3D-ben a könytárszobában!

Le kellene vennem egy könyvet a polcról, de levágja a fejem egy kard, a másik két lehetséges könyvnél pedig kitesz a játékból!

Hogy lehet továbbmenni?

Előzmény: SBob (257)
SBob Creative Commons License 2004.09.14 0 0 257

Szia!

 

"Az iden frissiteni akarom a web-oldalalmat, igy a Price oldalt is atnezem, mibol van uj. Sala linkje (http://www.geocities.com/princeofpersia123/index1.html) eleg jonak tunik, atbongeszem azt is, bar ha ennyi platformra keszult... huh..."

 

ez Jalal barátom honlapja! mellesleg az egyik legjobb külföldi PoP fan oldal...

tessék szavazni! mert az új PoP nagyon szorongatja az első részt... :

 

"Szoval johetnek 5letek es miegymas. Es bocs, amiert ily sokaig eltuntem :)

Ja, azt tudja valaki, hogy immar 15 ev utan szerzoi jogok mikent vedik a programot? Jo lenne felrakni az 1.0-t es az 1.3-at is, meg amit meg lehet.. es juteszembe... jovore jubilalhatjuk az 5. evet :)"

 

ehh... 80 évig élnek a szerzői jogok... a kiadó nem tudom létezik-e még, de ha igen akkor azt fogják mondani, hogy nem engedélyezik a felrakását... ez a tapasztalat!

vagy írhatsz az ügyben a készítőnek, de nem vagyok biztos benne, hogy ötleted kitörő örömmel fogadja majd, de biztos megértőbb lesz, mint egy kiadó...

ha majd azt mondják, hogy a játék freeware, akkor rakhatod fel.. elvileg... :(

Előzmény: Zambizi (256)
Zambizi Creative Commons License 2004.09.13 0 0 256

fbiagent:
Te hol jatsztottad technika oran? En meg anno 92-ben a Bixadi suliban ismertem meg. Az egesz osztaly ezzel jatszott. Igy ismerkedtunk meg a PC-vel :)
amugy a kodok: inditasnal prince megahit
majd CTRL + L a palyalepes
CTRL + T a plusz elet
a tobbire nem emlekszem probalgasd a sima gombokat, meg a CTRL es a SHIFT-eseket!

csimpok6:
ha jol emlekszem, olyannal szivattam, hogy a palyak egymashoz kepesti kepernyoje lett megkavarva... pl ha jobbra-balra-jobbra mesz, akkor juszt elobbre
meg valahol ki van centizve az ugras, es ilyen szemet dolgok... de nem emlekszem mar ra :)))

Viszont ujra beneztem ide, es talan hosszabb ideig tudok maradni a forummal.
Az iden frissiteni akarom a web-oldalalmat, igy a Price oldalt is atnezem, mibol van uj.
Sala linkje (http://www.geocities.com/princeofpersia123/index1.html) eleg jonak tunik, atbongeszem azt is, bar ha ennyi platformra keszult... huh...

Jah, palyakodok. Ha valakinek nem mukodik, javaslom a memoria hacket :) legalabb az elet feltuningolsara jo lesz :)
Legujabb, amit talaltam: CheatEngine4
Elegge kellemes program, ha nem szeretned, hogy valemly erteked csokkenjen :) Valtozokat is nagyon jol tud keresni, ajanlom mas programokhoz. Es Ingyenes, ha jol tudom:
http://www.cheatengine.tk/

Szoval johetnek 5letek es miegymas. Es bocs, amiert ily sokaig eltuntem :)

Ja, azt tudja valaki, hogy immar 15 ev utan szerzoi jogok mikent vedik a programot? Jo lenne felrakni az 1.0-t es az 1.3-at is, meg amit meg lehet.. es juteszembe... jovore jubilalhatjuk az 5. evet :)

KR!SSZ Creative Commons License 2004.09.09 0 0 255
Én a Prince of Persia 2-ben ott akadtam el végleg, amikor valamilyen jeges felületű pálya volt, meg egy nagy pók... Sok volt még onnan a végéig? Esetleg valaki tudja, hogyan kellett volna onnan továbbjutni?
SBob Creative Commons License 2004.09.04 0 0 254
Majd mesélj, hogy ment... sikerélmények a játékban, és hasonlók! :D
Előzmény: AdamSavoy (253)
AdamSavoy Creative Commons License 2004.09.03 0 0 253

oksi, próbálkozás, köszi,

 

üdv,

 

AS

SBob Creative Commons License 2004.09.02 0 0 252

http://retrogames.intranet.hu

 

Prince of Persia

Prince of Persia 1.3 (némely pályán új grafika + setup)

Prince of Persia 2

 

vigyázz, mert link lopások kivédésére php védelem van, tehát miután rákattansz, be kell írnod a következő oldalon látható számokat egy boxba és utána indul a letöltés...

 

http://dosgames.hq.hu

 

4D Prince of Persia (erről alább beszéltem)

 

 

Előzmény: AdamSavoy (251)
AdamSavoy Creative Commons License 2004.09.02 0 0 251

Talán letőthető valahonnan?

 

AS

SBob Creative Commons License 2004.09.02 0 0 250

jut eszembe a 4D Prince of Persia-val azért találkoztál?

Egy nagy pop fan miután 1000-szer végigjátszotta az első részt, úgy gondolta, hogy új kihívás után néz. Teljesen átdolgozta a játék a pályáit. Brutálisan nehéz lett a játék, de freeware + marha jó. :)

Előzmény: AdamSavoy (248)
SBob Creative Commons License 2004.09.02 0 0 249

nekem az is nagyon teccet... :)

de az újakat nem szeretem, 3D-ben már nem az igazi...

mellesleg nem akarod bepótolni ezen hiányosságod? vagy nincs már rá elég időd?

Előzmény: AdamSavoy (248)
AdamSavoy Creative Commons License 2004.09.02 0 0 248

Az má nem vót mög, sajna...

 

AS

Előzmény: SBob (247)
SBob Creative Commons License 2004.09.01 0 0 247

ja igen emlékszem arra a részre... :-)))

az tényleg húzós volt!

egyébként a 2. résszel is játszottál? vagy csak az 1.-öt szereted?

Előzmény: AdamSavoy (246)
AdamSavoy Creative Commons License 2004.09.01 0 0 246

A leggecibb rész: emléxel, amikor az árnyékod zárta be mindig azt a kurva ajtót előtted? Na én attól vertem a fejem a falba :-)))

 

AS

SBob Creative Commons License 2004.08.31 0 0 245

ja-ja... a kaszaboló tényleg marha parás volt... vagy átléptél, vagy nem... :)

tényleg jó kis hangja volt... bár vörös vért egy darabig én sem láttam, de nekem sárga volt a vér... sárga-fekete színeken sem mutatott rosszul a game... :)

még marha jó hangja volt a tüskéknek... ha beleestél a lyukba nyomban "élvezhetted" azt a borzalmat...

szintén leesésnél a csonttörésnek is igen "kellemes" hangja volt... :)

Előzmény: AdamSavoy (242)
SBob Creative Commons License 2004.08.31 0 0 244
valaki elmesélné nekem mért hiszi azt mindenki, hogy ebbe a topikba lehet beledobálni mindenféle szemetet, hirdetést?
Előzmény: frafra (240)
AdamSavoy Creative Commons License 2004.08.27 0 0 243

...vazze, emlékeztek, milyen hangja volt, amikor elkapott? :-))))))))))))) Még most is hallom, azt a trancsírozó hangot :-) Mondjuk a vér az akkori monitoromon nem volt túlzottan piros, inkább szürke :-)

 

üdv

 

AS

AdamSavoy Creative Commons License 2004.08.27 0 0 242

Nesze :-)

 

 

Nekem amúgy ez volt annak idején a legparásabb, átmenni ezeken a kaszabológépeken :-) Régi szép idők...

 

üdv

 

AS

Előzmény: sala71 (239)
csimpok6 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 241
Sziasztok.

Letöltöttem a honlapról a gyakorlott játékosoknak ajánlott pályát (zambizi1.zip), de nem tudom megcsinálni. Próbálta már valaki? Vagy nem lehet megcsinálni vagy valami nagy trükk lehet a dologban...
frafra Creative Commons License 2004.08.26 0 0 240

  Jó játék, először kicsit lassan megy, de utána nem lehet abbahagyni:

http://www.webgrafika.gyor.hu/sokoban/regiszt.html

sala71 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 239

Próbáltam képeket belinkelni, de nem ment, ezért inkább egy webcím:

http://www.geocities.com/princeofpersia123/index1.html

 

Lehet, hogy csak nekem volt újdonság, de a C64 verziónál érdekesek a nevek...

 

Előzmény: sala71 (238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!