Keresés

Részletes keresés

Messer22 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 8629

HI

 

Nem azért de az IC-vel ott vagy 2óra 40perc alatt

Autóval (pályán) 2.30 volt!

IC 2 óránként indul a keletiből,Debrecenben a 30-as busz(Pályaudvar mellől indul) +10perc séta.

Valszeg kinézek,de csak nézőként mivel pisztolyos vagyok :)

üdv

Messer

Előzmény: Freo (8628)
Freo Creative Commons License 2005.10.03 0 0 8628

Budapest mellől Nagykovácsiból szeretnék Debrecenbe jutni.

(ezt tegnap tényleg kifelejtettem)bocsi :)

Mentségemre legyen mondva ,hogy most lábadozom egy kis megfázásból tegnap még lázam volt.

Előzmény: szg307 (8623)
duli_01 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 8627

Hello,

lejárt az ingyenes használati ideje az Airgun 7.5.2-nek (röppálya számitó program)  és nem tudok levelet küldeni regisztráció céljából. Nem tud valaki adni egy felhasználónevet és jelszót illetve újabb/régebbi verzióhoz elérhetőseget?

 

bryndza Creative Commons License 2005.10.03 0 0 8626

 

Hi Gvass ! szeretném megkérdezni hogy az általam oly büszkén birtokolt hw40 csövének végén milyen kialakítás található ? Pucolás közben láttam valamiféle (esetleg toldási ?) lehetőséget, netán egyéb szerkezetek csatlakoztatására ?

Csak felötlött bennem e kérdés, nem akarom szétkapni, (majd hülye lennék - garanciás ) ezért tudakolnám.

 

danke sehr,

condriXM Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8625

:)

En a Gamot fogom csak vinni asszem...

Előzmény: springer (8624)
springer Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8624
Nem kellenek a kreatív ötletek, jó?
Előzmény: condriXM (8621)
szg307 Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8623
Na jó vazze, de melyik irányból szeretnél Debrecenbe eljutni...?  :-)))
Előzmény: Freo (8622)
Freo Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8622
Tisztelt sport társak !
A debreceni versenyre igyekvők között keresek olyan segítőkész embert ,akinek autójában lehetne a számomra egy szabad hely .
(Természetesen a benzin árába beszálnék.)Ott voltam a két gyáli versenyen is és nagyon szeretnék Debrecenbe is eljutni .(a vonat nem elég gyors)
Tel:06209522609
Előzmény: condriXM (8621)
condriXM Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8621
Szerintem BM-es kartacs ott all majd egy chronoval, aztan lo mindenki egyet az altala adott skuloval, es utana mondja: maga jobbra megy, maga meg itt marad tovabbi intezkedesig :))
Előzmény: springer (8617)
condriXM Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8620
Olyasmi: van ott par nagy korakas, de foleg budos meg koszos :)) Lehuztam mar ott ket evet, most lehet, hogy megint oda esz a fene, remelem oktobert meg itthon szuretelem miegymas... Akkor kineztem ott valami Crossmann pumpalos-soretes-utanzat puskut, hogy mondom sorosdobozokat luggatni jo lesz a homokban, hat, most lehet hogy csak megveszem akkor :)
Előzmény: springer (8618)
szg307 Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8619

A gyáli lőtéren azóta is nézik a cowboyok, hogy vajon mitől van egy kisújjnyi lyuk a céltárgyon, amit ők eddig a kommandósokkal együtt megkarcolni sem nagyon tudtak... az biztos, hogy nem az átrozsdásodástól :-))

 

A többiek kedvéért, a történet jobb érthetőségéért:

Springer kartáccsal pár hete kimentünk a lőtérre puskát belőnni, és a rettenetes 30.06-osával durrogtatni egy kicsit. Az 50m-es céltáblákon kívül felállítottunk néhány kazánlemezből készült tenyérnyi tárcsát is, hogy majd tudjunk rajta "zenélni". Beszélgettünk róla, hogy milyen jó is lenne valami katonai felhasználású acélmagvas lőszerrel keresztüllőni ezt a céltárgyat, - mert ugye az ólommagos-rézköpenyes vaddisznólövő az meg sem fogja karcolni. Ennek tudatában a lőtér vezetőjének társaságában rálőttem a vaslapra, amely csak egy kicsit mozdult meg. Mondtam is, hogy elég halovány ez a bogyó, azt hittem legalább feldönti a tárcsát. A lőtér vezetője halkan (és meglepően higgadtan) megjegyezte, hogy nem kellett volna szétlőni a céltárgyat... Mondtam, hogy "ááááááá", de a céltárgyak közelebbről megszemlélve az előbb említett anomália volt tapasztalható rajta - Springer kartács legnagyobb megdöbbenésére is. Először el akartuk hozni meghegeszteni, de valahogy ott maradt elrettentő példának...

Előzmény: springer (8617)
springer Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8618
Egyiptom? Az az, ahol nem kell fűteni?
Előzmény: condriXM (8614)
springer Creative Commons License 2005.10.02 0 0 8617
Dear szg307,

Nem tudom, a kategóriák hogy lesznek meghatározva, mindenesetre aki 50m-ről lő 1,5 cm-es szórást erős szélben, azt javasolni fogom a rendezőknek, hogy a "mozgó-lovaskocsiról-háttal-vállfelett-tükörből" kategóriában indítsák :)

Mikor elküldtem az előző hozzászólást, már láttam is a szörnyű hibát, amit vétettem :(
Természetesen az I. Nimrodderringer és II. Nimrodderringer FT verseny bajnokai, versenyzői már beírták a nevüket a Nagy FT Könyvbe! (rögtön a holvoltholnemvolt után) csak ott nem FT, hanem "2. CROSMAN -DERRINGER LÉGPUSKA VERSENY" név alatt futott a dolog (merthogy nem FT szabályok szerint került megrendezésre). Ez persze nem azt jelenti, hogy egy .38 hüvely, vagy egy "láthatatlan" kréta eltalálása olyan egyszerű feladat lenne. (ha egyszerű lenne, el is találtam volna) Sőt! Szóval respect a győzőknek!

Mindenesetre, ha belövöd a nyereménypuskát, legalább nem fenyeget az a veszély, hogy a lőtérvezető szeme láttára (és erős fejcsóválásai közepette) lövöd keresztül a 10-es kazánlemezből készült céltárgyat :))

springer
Előzmény: szg307 (8616)
szg307 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8616

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy hogyan lesz szétszedve a 7,5 és a "rettenetes" kategória. Ami 10m-en 60cm-re repíti a műmókust, az melyik lesz? :-))

Kénytelen leszek belőni az előző versenyen (az a nulladik vagy a -1. volt ha ez lesz az első...?) nyert vasat, hogy valami esélyem is legyen valamire... azért nem mindegy, hogy 40m-re kell lődözni akármivel, vagy 20 m-re...

 

Arról nem szólt a levél, hogy lesz-e megkötés a testhelyzetre, vagy megint lőhetünk olimpiai pisztolylövő tartásból, légpuskából, egy lábon...

Előzmény: springer (8613)
szg307 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8615

Egyiptomba?

A Discovery/NG/Spectr  csatornák valamelyikén mintha láttalak is volna valamelyik piramisban, csak akkor valami Hawass néven futottál :-))

Előzmény: condriXM (8614)
condriXM Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8614
Ott leszek, ha be nem ut az istennyila addig. Mert akkor irany Egyiptom, munkaugyileg :(((
Előzmény: springer (8613)
springer Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8613
Kíváncsi vagyok hányan leszünk ezen a történelmi versenyen?

Tényleg: aki eljön, beírja a nevét csupa nagy betűvel a magyar FT krónikák 1. oldalára közvetlenül a hol volt, hol nem volt után! Dicső neveinket Gagarinéval együtt fogja emlegetni az utókor! :)

Én a magam részéről egy roppant elszánt 5 fős társasággal indulok Debrecenbe. Beszerveztem 2 új embert is akik nem voltak ott a múltkori ND szervezésű bulin. Tudok olyan elszánt kollégát, aki családosul látogat el a helyszínre. Meg aztán piszkosul készülök én is az eseményre a szomszédok legnagyobb örömére. A puska beállítás fázisában leledzem. (fűben ül és csettinget: mi az?) Néha már tudok lőni támaszékból 2 cm-es szórást 20m-en. Pedig a zsebeimet is kiforgattam már, vettem Baracuda Match golóbisokat, kértem kölcsön Gamo Match típusút is, zsíroztam a Eszközt, mint az ördög, éjfélkor fekete kakas vérével kengettem, mégsem produkál valami hatalmas pontosságot.

Az Eszköz (Vasnyúlkiller) konfigurációja:

Alkoholistától 2600.- HUF áron vásárolt törött tusájú, ordas retkes csövű 1998-as évjáratú (gondolom azóta nem volt pucolva a cső, általam ismert módszerekkel tisztíthatatlan) Gamo CF-20 cal .177. Rajta Gamo gyári kétrészes magas szerelékkel egy Bushnell Trophy 4-12x40AO távcső (vékony szálkereszt), a nyavaja tudja milyen golóbishoz belőve.

Szóval itt tényleg a részvétel a fontos, aki szeretne látni klassz puskákat, fűszoknyás 19 éves lányokat vaspatkányt közelről, mindig szeretett volna vadászni, de állatvédő, vagy csak egy kellemes napot akar eltölteni a friss levegőn, annak okt. 16-án Debrecenben a helye. (ha valaki az én bíztatásomra jön el, és nem fogja jól érezni magát, annak fizetem az utiköltségét, kajáját, bambiját. már ha addig nyerek a lottón)

springer
Előzmény: szg307 (8612)
szg307 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8612

Megpróbáltam lefordítani emberi nyelvre.

 

 

"Kedves ismerőseim, sporttársaim, lövész szimpatikusok!

 

Magyarországon először rendezünk Field Target versenyt október 16-án a debreceni Simon & Wolf lőtéren, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk az ország bármely pontjáról! Mint említettem  ez az első olyan hazai verseny, ami a nemzetközi szabályokhoz legközelebb  áll, a célok kis átmérőjű találati zónával ellátott 6-2 cm közötti állatfigurák. A lövöldözés leginkább a vadászathoz hasonlít, hiszen szabadtéri pályán zajlik, akár erdőben, mezőn, (nem élő)  állatokra, légpuskákkal! A fegyvereknek nem feltétlenül kell a sportágban használatos nagy teljesítményű csúzliknak lenniük (16-24 joule), ugyanis még ezeknek nincs is meg hazánkban a törvényi, ill. sport  háttere. Ezért megadjuk a lehetőséget mindenkinek, hogy akár a legegyszerűbb széria légpuskával is beszálljon a versenybe. Természetesen ők nem fognak távoli célokra vadászni, mert a lövedék nem borítaná le azokat 20-45 méteren. A 7,5 joule-os légfegyvereknek 5-18 méterre tesszük ki a vadakat. E tényekből is látszik, hogy tényleg mindenkinek szól ez a felhívás, hiszen mi szervezők is teljesen kezdők (amatőrök) vagyunk, nem lesz külön profi és szabadidős kategorizálás, mindenki egyenlő esélyekkel indul saját korcsoportjában. Bővebb infó: www.fieldtarget.hu

 

Üdvözlettel:

Pető László
CÉL Sport Kft."

Előzmény: szg307 (8611)
szg307 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8611

Pető Lacitól az október 16-i debreceni FT verseny egyik szervezőjétől kaptam egy levelet. Elég érdekesen jött át, ha valaki át tudja konvertálni valami emberi formátumba, akkor tegye fel.

 

Kedves ismer=F5seim, sportt=E1rsaim, l=F6v=E9sz szimpatikusok!

Magyarorsz=E1gon el=F5sz=F6r rendez=FCnk Field Target versenyt okt=F3ber 16=

-

=E1n a debreceni Simon & Wolf l=F5t=E9ren, melyre minden =E9rdekl=F5d=F5t= =20 szeretettel v=E1runk az orsz=E1g b=E1rmely pontj=E1r=F3l! Mint eml=EDtettem= ez az=20 els=F5 olyan hazai verseny, ami a nemzetk=F6zi szab=E1lyokhoz legk=F6zelebb= =20 =E1ll, a c=E9lok kis =E1tm=E9r=F5j=FB tal=E1lati z=F3n=E1val ell=E1tott 6-2= 5 cm k=F6z=F6tti=20 =E1llatfigur=E1k. A l=F6v=F6ld=F6z=E9s legink=E1bb a vad=E1szathoz hasonl= =EDt, hiszen=20 szabadt=E9ri p=E1ly=E1n zajlik, ak=E1r erd=F5ben, mez=F5n, (nem =E9l=F5) = =E1llatokra,=20 l=E9gpusk=E1kkal! A fegyvereknek nem felt=E9tlen=FCl kell a sport=E1gban=20 haszn=E1latos nagy teljes=EDtm=E9ny=FB cs=FAzliknak lenni=FCk (16-24 joule)= ,=20 ugyanis m=E9g ezeknek nincs is meg haz=E1nkban a t=F6rv=E9nyi, ill. sport= =20 h=E1ttere. Ez=E9rt megadjuk a lehet=F5s=E9get mindenkinek, hogy ak=E1r a=20 legegyszer=FBbb sz=E9ria l=E9gpusk=E1val is besz=E1lljon a versenybe.=20 Term=E9szetesen =F5k nem fognak t=E1voli c=E9lokra vad=E1szni, mert a l=F6v= ed=E9k=20 nem bor=EDtan=E1 le azokat 20-45 m=E9teren. A 7,5 joule-os l=E9gfegyverekne= k=20 5-18 m=E9terre tessz=FCk ki a vadakat. E t=E9nyekb=F5l is l=E1tszik, hogy t= =E9nyleg=20 mindenkinek sz=F3l ez a felh=EDv=E1s, hiszen mi szervez=F5k is teljesen kez= d=F5k=20

(amat=F5r=F6k) vagyunk, nem lesz k=FCl=F6n profi =E9s szabadid=F5s kategori= z=E1l=E1s,=20 mindenki egyenl=F5 es=E9lyekkel indul saj=E1t korcsoportj=E1ban. B=F5vebb inf=F3: www.fieldtarget.hu

=DCdv=F6zlettel:

Pet=F5 L=E1szl=F3

C=C9L Sport Kft.

 

beehind Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8610

A frissen beszerzett CP99C-t lőttem be ma délután öcsémmel, és meglepően jól kontrollálható, kis szoktatás után 5-6 méterről simán lehetett szórni a 10-eseket, de 8-9 méterről is zömmel 5-től felfelé voltak a találatok - pedig ez nem kifejezetten céllövészetre van kitalálva. :)

Következő alkalommal sörösdoboz teszt lesz, meglátjuk, hogy ott mit alkot a fegyver.

Egyébként öcsém annyira belebolondult, hogy el akarja adni az M1911-esét, és be akar szerezni egy ilyen (vagy hasonló) blow-back rendszerű finomságot. Eddig teljesen elégedett vagyok a stukkerral, jó vásár volt.

Chronoss Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8609
Szép lett! Gratula!
Előzmény: sako (8594)
vargaur Creative Commons License 2005.10.01 0 0 8608

"-- Fogpiszkáló, ha el nem rontom, hogy az a ..."

Na ezt jó elcseszted, nem ugy van az kérem,     hanem...

 "fogpiszkál a el nem b@szom ..................." :)

 

V

 

Előzmény: dos48 (8597)
sako Creative Commons License 2005.09.30 0 0 8607

Gvas1: Köszönöm. Igazad van a tusával kapcsolatban. (Annak idején hasonlók miat kaptam 3-ast magyar éretségin.)

 

A cső toldás csak optikai. A tippet a CLG-62-ről vettem. Egy nagyobb átmérőjű csövet dörzsárral ráillesztettem az eredeti csőcsonkra.

Előzmény: gvass1 (8606)
gvass1 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 8606

"Ha valaki nekiáll tust gyártani ,"

 

Minden tiszteletem mellett, csak mert bacsa a szememet:

 

A puska "valltamasza" eseteben a szoto : "TUSA"

 

Targyesetben: "tusÁT"

 

A "tus" az, amivel festettek osidokben a muszaki rajzokat.

 

BTW: itt szerintem az "ágyazás" a megfelelő szó a dologra, amit keszitettel, (es nagyon szep lett).

Előzmény: sako (8602)
norinco Creative Commons License 2005.09.30 0 0 8605

sako: én is gratulálok a munkádhoz

a csőtoldást hogyan oldottad meg?

Előzmény: sako (8602)
sako Creative Commons License 2005.09.29 0 0 8604

OK.

Hidd el nekiállni a legnehezebb, aztán már nem tudod abbahagyni.

Előzmény: durst (8603)
durst Creative Commons License 2005.09.29 0 0 8603

  Köszi a gyors választ(és az instrukciokat!Lehet,hogy én is belevágok és akkor sza-

vadon foglak!)

Előzmény: sako (8602)
sako Creative Commons License 2005.09.29 0 0 8602

Köszönöm a gratulációkat, őszintén mondommagam sem gondóltam vólna, hogy ez lessz belőle.

A Puska javítása (tisztítás, szét- és ősszeszerelés, rugó, tömítéscsere) után befogtam satuba és deszkára lőttem vele. A 10 db. diaboló 7,-mm körön belül maradt. Ez meghozta a kedvemet a tus faragáshoz. Az anyaga cseresznye fa palló. A hozzávaló szerszámok: fúrógép, 15mm-es fúró, kis flex, csiszolókorong a flexre és egy favéső. Csiszolás után beeresztettem tusolajjal, majd lelekkoztam.

Na persze három - négy napi munka.

De megéri, mert egy kis akarattal  szerintem szép eredményt lehet elérni.

Családom szerint ezzel kellene foglalkoznom.

 

Ha valaki nekiáll tust gyártani , nagyon szivesen segitek tanácsokkal.

Ha kell fát is tudok szerezni (Van egy fatalapes ismerősöm, igy nem kellett egy egész pallót megvennem)

 

Szerintem bárki bátran nekállhat, nem kell hozzá nagy faipari tudás.

 

Üdv. sako

 

Előzmény: durst (8601)
durst Creative Commons License 2005.09.29 0 0 8601

 Megemelem a kalapom és gratula!Látni,hogy sok szeretetet vittél bele!-Azért majd

ha van kedved leirhatnád a mesterfogásokat,(milyen fát használtál stb)hátha valaki

szintén megprobálkozik hasonlot alkotni.

Előzmény: sako (8594)
gvass1 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 8600
"

Mennyibe is kerülne egy hw45?  :)"

 

sztem 3-4 havi diakhitel magassagaban:-)))

 

Kb. 250 euro dajcslandban, az itthol 70 ropi korul lenne.

Előzmény: Messer22 (8596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!