Keresés

Részletes keresés

Winnie77 Creative Commons License 2002.04.26 0 0 342
Hali!

Lama kerdes (bocs, ha mar volt): Slavia 630 es 631 miben ter el egymastol? 631-es 21.600 Ft-ert korrekt ar?

Van valakinek lolapja barmilyen formatumban? Ha igen, pls emilben...

Koszi elore is!

Winnie

golbat Creative Commons License 2002.04.25 0 0 341
Gvass mester!

Van valami hired arrol, hogy lehet-e mar ujra kapni a Makarov legpisztolyt? Jovo heten megyek Pestre, ha megjott a szallitmany muszaj lesz egyet vennem... ;)

Elore is thx!

Golbat.

golbat Creative Commons License 2002.04.18 0 0 340
En osszegyujtom. Regi elefonkonyvet (reklamujsaggal megtomve) hasznalok golyofogonak, loveszet vegen "kirazom" belole a skulokat. Ha mar eleg sok lesz belole, haverom apja olomlemezt ont belole, abbol meg majd lovedekeket sajtolunk- a regi Slaviaba megteszi ;)
(Regebben teherauto-akksik olomlemezeibol gyartottak lovedeket haveromek.)
Golbat.
Előzmény: kopaszgyik (337)
Degeczi Creative Commons License 2002.04.18 0 0 339
nekem joreszt bennemarad a feszer falaban :) (fahaz)
ami meg nem, azt a gyerekek amugyis szivesen szedik ossze maguktol is (egyelore legalabbis)
Előzmény: little747 (338)
little747 Creative Commons License 2002.04.18 0 0 338
Hello !

A kérdés engem is érdekelne. Egy biztos, nem a legjobb dolog, ha az ember jópár kiló ólmot "szétszór" a kertben.

Előzmény: kopaszgyik (337)
kopaszgyik Creative Commons License 2002.04.17 0 0 337
Hali!

Hadd kérdezzek rá még1x: mit csináltok a használt skulókkal? Összeszeditek, van golyófogótok, vagy hagyjátok a csudába?

thnx
gyik

Dworkyll Creative Commons License 2002.04.14 0 0 336
Kérdés,

a szórásod csak növekedett, vagy egy adott irányba húzott el? Ha csak a szórástölcsér nőtt mag, akkor valszeg a Cometa skuló öntése nem olyan egyenletes, mint a Gamo-é, és a pörgés során öszeszed némi excentricitást. Ha viszont a pontatlanságnak van egy kitüntetett iránya, akkor az célzási vagy irányzékhiba. Próbáld meg a lehető legfixebb állapotból lőni a tesztsorozatot, akkor ki tudod szűrni a saját hibáidat (testtartás, izomtónus, légzés stb), és maradnak az irányzék, illetve lövedék okozta hibák.

Dwo

Előzmény: Degeczi (335)
Degeczi Creative Commons License 2002.04.13 0 0 335
Ez a ketfajta lovedek van nalam a FEG-hez. Eredetileg a jobb oldalon lathato Gamo-t kaptam hozza, ami mar kezd elfogyni. Amikor legkozelebb Cometat szereztem, meg orultem is mivel ranezesre aramvonalasabb - ezert gondoltam gyorsabb, es talan meg pontosabb is lesz. A fej latvanyos elteresen kivul annyi kulonbseg lathato meg, h a Gamo szoknyajan a bordak eleg melyek, a masikon szinte csak jelkepes karcolasok.

De most mar (tul a sokadik kiserletezgetesen) szinte teljesen biztos vagyok benne, h a "laposfeju" Gamo nalam jobban bevalik: 5-7 m koruli tavolsagon gyakorlatilag pont oda megy ahova celzok, mig a Cometa akar 1.5-2 centivel is kepes melle csapodni...

Ez mitol lehet?

Boarhunter Creative Commons License 2002.04.11 0 0 334
Kösz. Ha esetleg nálam kopik ki, javítható? Egyáltalán létezik hozzá alkatrész?
Előzmény: gvass1 (333)
gvass1 Creative Commons License 2002.04.11 0 0 333
hi,
peldaul, hogy a csozaro dugattyucska ne legyen annyira kikopva, hogy loveskor hatra kinyiljon.
Előzmény: Boarhunter (330)
Birdhunter Creative Commons License 2002.04.10 0 0 332
Mondjuk inkább úgy, hogy CSIRKELÖVŐ. Na azért Boarhuntert sem kell félteni, a csirkefogó jelző egy kicsit gyenge rá. Tényleg Boarhunter megkaptad a címedre a kicsi huszárt? Amúgy a témánál maradva ha tudtok internetcímeket ahol a Lov 21 sebességéről valamit meg lehet tudni akkor küldjétek el, légyszi. Furdall a kíváncsiság. Másik, valamilyen komolyabb célzót fel lehet szerelni a GAMO AF-10-es re mert a gyári célzójával nem igazán vagyok megelégedve.
Előzmény: Boarhunter (331)
Boarhunter Creative Commons License 2002.04.10 0 0 331
A "Birdhunter" az csirkefogó?
Előzmény: Birdhunter (329)
Boarhunter Creative Commons License 2002.04.10 0 0 330
Köszi!
Találtam egy sebességmérő tulajdonost, úgyhogy a jövő héten komoly tesztelés lesz, mindenféle lövedéktípussal és többféle csúzlival.
Ha használt LOV 21-et veszek, mire kell figyelni?
Van valami típushiba?
Üdv.
Boar
Előzmény: gvass1 (328)
Birdhunter Creative Commons License 2002.04.10 0 0 329
Na csá! Ez a téma engem is érdekel. Hány m/s a Lov 21 kezdősebessége ? Erről a típusról bármi adat érdekel. Kösz
Előzmény: gvass1 (328)
gvass1 Creative Commons License 2002.04.10 0 0 328
hi,
lenyegesen erosebb, mint a rovidke csovu soklovetu legpisztolyok, imho olyan 6 joule kornyeken tudhat.
Ez abbol is leszurheto, hogy 25 meterig is egeszen pontosan lehet loni vele. Szerintem a Lov-21, bar megelhetosen ormotlan joszag, a maga araert (18-20 ezer) hihetetlenul pontos legpisztoly es sokkal dragabb/komolyabb modellekkel is felveszi a versenyt.
Előzmény: Boarhunter (327)
Boarhunter Creative Commons License 2002.04.09 0 0 327
Sziasztok!
Lov 21 sebességről, energiáról van valakinek infója?
Dworkyll Creative Commons License 2002.04.09 0 0 326
Degecz,

idéznék egy hozzászólást az elejéről, hogy jó legyen a hétvégi lő-zsúr :-)

Remek móka kártyalap méretű deszkadarabokra lőni, amiket egy homok vagy sóderhalomba állítotok fel, bukócél stílusban, szélességban és mélységben ízlés szerint tagolva, egymást átfedve, esetleg fedezékféléket imitálva. Ez amolyan zsebszituációs lőgyakorlat, igényesek különböző pontértékű (méretű, színű, státusú) darabokat definiálhatnak, s velük akár túszdrámákat is lejátszhatnak:-)

Kieg: figyelni kell a "lepattanókra" ezért ilyet jó messziről egészséges játszani.

Ha többen vagytok, lehet párbajozni. Ehhez kell két lövő, két célpont és egy bíró. A bíró egy sorozatot kezd mondani (számok, ételek, állatok, akármi) és az első kakukktojás elhangzásakor kell elkezdeni a lövést, célzást stb. Ezzel jól ki lehet egyenlíteni az esélyeket pl különböző méretű vagy távolságú célpontok, vagy különböző startpozíció. Így versenghet a távcsöves puska a pisztollyal. Persze ha célnak háttal kezditek a mókát, egymásra vigyázzatok a forduláskor :-)

Dwo

Előzmény: Degeczi (322)
golbat Creative Commons License 2002.04.09 0 0 325
GVASS1:

1, A celzas konnyitesere abban az ertelemben golndoltam, hogy egy uvegszalas iranyzek gyakorlatilag ugyanugy megfele(het)ne erre a celra-es valoszinuleg joval olcsobban kijonne. Marha nem szurkuletben szeret valaki celbaloni... (Persze gondolom a kulonbozo nagyitasi faktoru optikak is jocskan megdobja az arukat.)

2, Megnyugtattal ;) ezek szerint nem kell semmit reszelgetni a Makarov-on. :)

Koszi a valaszt!

Golbat.

Előzmény: gvass1 (323)
gvass1 Creative Commons License 2002.04.09 0 0 324
hi,
A spanyol legpuskak (Gamo, Norica, Cometa) es a nemetek (Weihrauch, Diana) jobb modelljei alapbol 7,5 J felett tudnanak, de hozzank csak legyengitve kerulhetnek be, ergo rugocserevel, vagy dugattyun levo luk betomesevel mindegyik joval erosebb lesz 8persze ezek buncselekmenyek).

Az enegdelyezese a 7,5 J feletti LEGfegyvernek semmivel sem konnyebb (sportfegyverkent), mint egy eles lofegyvere, tehat baromi sok penzbe, veszodsegbe kerul, es nagyon-nagyon maceras, plusz ugye merlegelesi jogkor. Nem eri meg.

Előzmény: kopaszgyik (320)
gvass1 Creative Commons License 2002.04.09 0 0 323
hi,
1, miert, a lezer nem a celzast konnyiti?
(az elrettento hatasa legalabbis ketseges...)

2, Az oroszosan kemeny makarov sutes meg igy is jopar modellenel joval finomabb, es hobbi celra elegge jol lehet vele loni.

Előzmény: golbat (319)
Degeczi Creative Commons License 2002.04.09 0 0 322
Huha, tenyleg, figyelmesebben is olvashattam volna az elozmenyeket, bocs!

Mindenesetre tenyleg jok, hetvegen nagy loveszetet rendezek a sracokkal

Előzmény: Dworkyll (321)
Dworkyll Creative Commons License 2002.04.08 0 0 321
Muy hombre,

tegyük azt is hozzá, hogy a lőlapok elkövetője, ha jól sejtem én voltam :-)

Dworkyll

Előzmény: Degeczi (317)
kopaszgyik Creative Commons License 2002.04.08 0 0 320
Nnna, egy kis élet :-)
Fijjug, mihez kezdetek a hulladék lövedékekkel? imho eléggé szennyezi a környezetet. slavia 630-at fel lehet "tuningolni" vhogyan?
Egyik fegyverboltban mondták, hogy lehet olyan légpuskát kapni (vmi Norica), amelyik engedélyeztetés után 305ms-t tud. Miből áll ez az engedélyeztetés és 1xű földi halandó számára elérhető-é?

gyik

lőlap: az a késes fazon nagyon rulla!!! :))

golbat Creative Commons License 2002.04.08 0 0 319
2 GVASS1:

-Akkor ezek szerint a red dot csak a celzast konnyiti meg? Eleg mogorva aron lattam csak ilyen kiegeszitot.

-Koszi az infot, ezek szerint ho vegig varnom kell meg . :(
Azt irtad egyszer, hogy "oroszosan" kemeny a Makarov sutese. Van lehetoseg esetleg a kemenyseg csokkentesere, vagy az inkabb hatrany, ha tul lagy a sutes? Nem igazan van meg tapasztalatom ebben, eddig csak Gamo Auto45/P23 es Slavia 630 volt a kezem ugyeben.

Golbat.

Előzmény: gvass1 (318)
gvass1 Creative Commons License 2002.04.08 0 0 318
hi,
1, a red dot iranyzekok eseteben egy belso led egy belso lencsere vetit piros pontot, ergo kifele nem tavozik fenysugar, nem a celt festi, csak eppen az optikaba hatulrol belenezve a pottot a celon latod.

2, Makarov pillanatnyilag nincs egy darab sem elaDO, REMELHETOLEG A HO MASODIK FELEBEN LESZ CSAK UJRA. eGYEBKENT JAR HOZZA: KIS muanyag doboz, 200 db acellovedek, tisztitovesszo, tomeites-szett.

Előzmény: golbat (314)
Degeczi Creative Commons License 2002.04.08 0 0 317
akit esetleg erdekel, Golbat pajti szivessegebol a lolapok elvileg innen letolthetoek (kb 500k-s zip)
Előzmény: golbat (314)
Boarhunter Creative Commons License 2002.04.08 0 0 316
Ja, a red dot a vadászatban is engedélyezett, bár nem sokan használják, inkább csak külföldieknél láttam hajtásban.
Az a szomorú, hogy odakint ezt a légpisztoly lézert szinte a játékboltban árulják, nálunk meg akasztanak érte.
Előzmény: gvass1 (312)
Degeczi Creative Commons License 2002.04.08 0 0 315
"kuldott par igazan jo celtabla-tipust. Kulonosen a kalapos, keses-pisztolyos tamado tetszik... "

lehetne ilyet kozkinccse tenni? (extra, vagy hasonlon, gondolom nem nagy)

Előzmény: golbat (313)
golbat Creative Commons License 2002.04.08 0 0 314
Lenne 2 kerdesem:

-mit csinal egy ilyen red-dot tipusu celzoeszkoz? Lathato voros (nem lezer) fennyel festi meg a celt? Mi a mukodesi elve? (Hatha erdekel meg rajtam kivul valakit...)

-A heten megyek beszerezni egy Makarov CO2-os legpisztolyt. :) Milyen felszerelessel forgalmazzak (taska, CO2-patron atalakito, lovedekek)?
Golbat.

Előzmény: gvass1 (312)
golbat Creative Commons License 2002.04.08 0 0 313
2 kopaszgyik:

Vegul is igy is lehet keszulni IPSC-re, csak nehogy bepereljen a Disney ;) vagy jojjenek a kopogtatocedulaval (hajnali 3 fele...) ;)))

(Haverommal mi "humanusabbak" vagyunk ;) Dworkyll szaktars kuldott par igazan jo celtabla-tipust. Kulonosen a kalapos, keses-pisztolyos tamado tetszik... Ha erdekel, erdeklodj nala, vagy en is kuldhetek parat!)
Azert szvsz ne feledkezz meg a gonosz sorosdobozok rendszeres lazadasanak levereserol sem! ;)
Hetvegen mi is jol elszorakoztunk GAMO CO2-s legpisztoly/Slavia 630 kombinacioval. Hihetetlen, mit ki nem bir az a legpuska! (Lokott haverom megnezte, mi lesz ha _feketeborssal_ tolti meg. Haaat, nem szerettem volna csupasz fenekkel eleallni! ;) )
Golbat.

Előzmény: kopaszgyik (310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!