Keresés

Részletes keresés

Dangerous.cc Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8831
Üdv.

Olvastam erről a tv moki kapcsolatról ...
Hát nem tudom mit gondoljak most.
Mandulám május 14-e óta van velem. A szobába van a mokus és a tv is.
Mivel picike a szoba, akár hova teszem a ketrecet a moki mindenhonnan látja
a tv-t. Ezért különösebb rendezkedés nem is történt a szobába a moki érkezésekor.
A ketrec melett van most a tv, kb. 1.5 méterre, az előbb említett kicsi szoba miatt.
Csak itt volt ugymond hely a ketrecnek, de rendezkedés után se lenne ez másképp,
max. annyival hogy nagyobb távolságra lenne a ketrec.
Eddigi látottak alapján a mokit nem zavarja a készülék. Igaz hogy a tv magasabban
van mint a ketrec teteje, de ha nagyon akarja látni mandulám a tv-n a képet akkor
látja is. Semmi vadságot vagy rosszullétet nem tapasztaltam eddig, sőt abszolút nem érdekli a készülék (nem nézi mint egy cica pl.). A tv igaz hogy inkább este van
bekapcsolva amikor a moki már alszik, de van hogy nappal is megy 1-2 órára ha
épp olyan a műsor.
Ezért érdeklődnék hogy, honnan indult el ez a tv-mokus kapcsolat dolog, hogy a tv ártalmas a mokusra ...
Csak azért kérdezem hogy tisztába legyek vele.

Régebben én is halottam hogy a cica nem látja magát a tükörbe ... és ez
igy nem igaz, tökéletesen látja hogy a tükörbe is egy cica van. :D

A másik kérdésem pedig az lenne hogy, tapasztalt -e már valaki olyat hogy, a
mokus úgy csinál mint ha halott lenne ? Ezt úgy értem mint több állat vagy madárfajnál is van. Ha éreznek valami veszélyt halottnak tetetik magukat a
biztonság kedvéért. A mokuskám semmi ilyesztő nem érte és veszély sem fenyegeti, de tegnap délután pl. feldobta a lábacskáit majd nyitott szemmel megmeredt ugymond a ketrecben ... Hiába nyúltam felé és bökdöstem a ketrecet meg se rezzent. :) Végül benyúltam hozzá és oldalba böktem kicsit, így már felébredt és eszegetett tovább. :D
Ma ugyan ezt megcsinálta, de most nem meredt meg teljesen, hanyat fekve evett
majd ugrált egyet kettőt és megint hanyatt feküdt. :D Nagyon kis édike ...
De ilyenkor mindíg megilyedek hogy valami baja lehet, ezért ha csak pihen akkor
is megbabrálom mert sose vagyok biztos abban hogy csak csinálja a fejét a moki
vagy épp tényleg valami probléma van. :)

rimoczi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8830

Szia Roli!

 

Te mit raksz a ketrec aljára nekik, csak mert én is ugyanazt akarom a kislánykának, hogy megszokott legyen!

Tudod már mikor mehetünk érte pontosan?

Előzmény: roli310 (8828)
1ibolya Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8829
Nagyon sajnálom!!!Szőrnyű érzés elveszteni őket.
Előzmény: Szamigazdi (8820)
roli310 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8828

Cseperednek a kicsik, 29naposak!

Már kezdenek mászkálni, 2-3nap és már ki is jönnek az odúból.

Roli

MogyiGazdik Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8827
Szia

NAgyon örülök hogy meglett a drága. Én ezért vagyok extra óvatos. Ha bármelyiküket kiengedem minden ajtót, ablakot zárunk. Itt pest szívében esélyünk sem lenne megfogni őket. Pláne hogy 100 m-re itt egy nagy forgalmas út... Máskor bukóra nyíló ablakot se hagyj nyitva. Meleg van, tudom, de ezek a kis csöppek 1 mp(!!!!!) alatt a ház egyik végéből a másikba teremnek. És nincs olyan amit ne tudnának kirágni. És tényleg, most egy darabig ne engedd ki, hogy visszaszokjon a helyére, nem tudni hogy eztán nem akar-e majd direkt megszökni a szabadba. Nagy szerencsétek volt hogy meg tudtátok fogni.
Előzmény: betty & timó (8825)
roli310 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8826
Szia!
Nyugodj meg, nem lesz semmi baj!
Ha a kinti világban nem érte sérülés(pl a száktól megsérült vagy megsebestítette a macska) akkor nem lesz semmi baj, meg fog szelidülni újra!
Most 1hétig ne engedd ki, de majd látni fogod hogy mikor lesz újra bizalmas veled, mert most elég bizalmatlanul frog viselkedni. De mivel emlékszik ő arra is hogy régebben milyen jó volt veletek, nem bántották soha, ha megint ezt látja 12-hét alatt újra szelíd lesz.
Nekem is volt már a kertben többször is mókus, de ők is mindíg meglettek és egy idő után megszelidültek.
Lászy is mesélte hogy Szipi mókusa nemrég kiszökött a kertbe, és a szomszédban sikerült megfognia a macskája segítségével, mert az találta meg a mókust. És Szipi és megszelidült pár nap alatt!
Szóval semmi okod félni, nem idegbeteg állatok ezek:)

Szamigazdik: Sajnálom Szamitokat, nagyon rossz lehet most nektek!
Igen, 1 vagy 2kislány móki még van lefoglalható, és talán még 1fiú(egyik jelentkező még nem döntötte el hogy fiú vagy lány kell neki)
Ha érdekel, légyszíves add meg a tel számod, vagy hívj fel.2hét múlva(26-tól) elvihetőek, ma nyílt ki a szemük.
Tel: 0620-9423-764
Előzmény: betty & timó (8825)
betty & timó Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8825
Köszönöm a gyors választ MogyiGazdik!

Most szedtem össze Topit úgy ötven méterre a háztól,mert nem vettem észre,h a nappapli ablaka bukóra van nyitva.Hiába szúnyogháló,a rólól átmászhatott valahogy az utca felóli oldalra és kiszökött(utcafronti a lakásunk).Kb. másfél óra alatt tudtuk osszeszedni,de az igazat megvallva,már úgy éreztem elveszítetem:((((
MÉg elrohant az utcán mellettem kétszer is,de nem jött hozzám.Szeintem összezavarodott.A párom szerint megszüntek eddigi élete korlátai és nem tudott mihez kezdeni.Közben szép lassan sötétedni kezdett,úgyhogy reménytelen lett a helyzet.Egy macska már kibökte magának és én tudtam,hogyha nem tudjuk megfogni akkor nem sok esély marad.
A lényeg,hogy egy "jó indulatú szomszéd" kihívta a rendőrőket,mivel más kertjében volt a drága,sehol egy lakó.Átmásztam egy szákkal(a párom horgászik szerencsére).
Szóval ha a rendőrők nim jönnek ki akkor nincs olyan erős lámpa,amivel nyomon követhettük volna a mozgását.....
És sukerült megfognom,már fél tíz is elmúlt ekkor.
,Berohantam vele a házba és visszadugtam gyorsan a ketrecébe.
Azóta az odujában van.Nem tudom,mi zajlik kicsi lelkében.De nekem borzasztóan fáj.
Most nem tudom,vajon el fog e vadulni?Vagy hogy holnap kiengedjem e?Vagy mit tegyek vele?Mennyire tudom ezt a traumát enyhíteni nála és mivel?
Szóval most végképp tanácstaln vagyok.Tudom hogy én voltam a figyelmetlen.
Köszi,hogy "meghallgattatok".
Betty
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8824
Sorry, megviccelt a fórum. Beküldtem a választ, de nem jelenítette meg a fórum, ezért újra írtam. De most úgy tűnik az előző hsz-em is megérkezett.
Snickers88 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8823
Észre vettem egy kis foltot Snickers bal vállán, mintha kihullott volna onnan a szőre... Nem tudom mitől lehet, mert nem vakarózik és semmi olyat nem kap, amit ezelőtt ne evett volna. Itt egy kép, amit telefonnal sikerült elkapnom, de nem látszik tökéletesen, ettől egy kicsit nagyobb!
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8822
Szia!
Az LCD tv nem zavarja a mókit. A plazma tvről viszont nem tudok nyilatkozni. A régi típúsú tv ( ami nem plazma és nem LCD tv) az zavarja a mókikat mert annak nem látják rendesen a képét. A LCD tv képét látják, az nem zavarja meg őket, az nem okoz gondot. Én is hallottam már olyat h megvadult a móki a tvtől vagy meghalt. Valamelyiküket költöztesd át, vagy a móki ketrecét takard úgy el hogy ne lásson rá a tvre.
Előzmény: betty & timó (8819)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8821
Szia!

Ha LCD tv azzal nincs gond, a plazma tvről viszont nem tudok nyilatkozni. A régi fajta tv-k (ami nem LCD és plazma) az zavarja őt, azért mert az úgy bocsátja ki a képet hogy a móki azt nem látja rendesen. Az LCD tv nem zavarja, sőt, néha nézték is a mieink ha bejöttek hozzánk szobába, attól nem lesz bajuk. Én is hallottam már olyat h megvadult a tvtől a móki vagy meghalt. valamelyiküket költöztesd máshova, vagy takard el úgy a ketrecet, hogy a móki ne lásson rá. Jobb az elővigyázatosság.
Előzmény: betty & timó (8819)
Szamigazdi Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8820
Sziasztok!
Szomorúan tudatom mindenkivel, Drága Szamócánk elhagyott minket!
Nagyon hirtelen történt, azt sem tudjuk, mi baja lett. Fél ötkor még ugra-bugrált, hatkor már meghalt. Mély gyászban a család, a gyerekek zokognak.
Roli, van még kis mókusod? Kislányt szeretnénk, bár Szamit nem tudja pótolni senki.Drága Szamikánk
betty & timó Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8819
Sziasztok!

Roli,ígértem hogy küldök képet,de kinyiffant a gépem,meg szabin is voltam,úgyhogy pótolnám a hiányosságot.
Túl vagyunk az első utazáson.Három napra hagytam egyedül a drágát és amikor hazaértem nem csimpaszkodott a ketrecre,ahogy szokott hanem csak nézett rám bizalmatlanul.Kicsi lelkiismeret furdalásom lett:(
Sok kaját és vizet adtam neki,mielőtt elutaztam,természetesen elég is lett,a bizalmatlan viselkedése pár perc után elszállt:)))
Viszont azt olvastam,hogy nem jó a mókusnak,ha rálát a tévére.Nálunk a nappaliban van a kicsike,úgyhogy rálát a készülékre.Tegnap mintha nézte volna.Mit tudtok írni erről a kérdésről?Igaz,hogy streszelheti őket vagy akár meg is halhatnak?????
Valamint egy picit hígabb a széklete,úgyhogy diétának megfelel ha nem kap zöldsége,gyümölcsöt,csupán magokat pár napig??
Köszi a válaszokat előre is.
Betty
*Babi* Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8818

Jó név! Így hívják a kiskutyámat! :D

Előzmény: Snickers88 (8817)
Snickers88 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 8817
Nagyon édesek, nekem is nagyon tetszik ez a fajta móki! Főleg, h párban tarthatóak! :)
Egy név jutott hirtelen eszembe a kisfiúnak, a Füli. A kis fehér pamacs miatt. :)
Előzmény: Lászy (8810)
1ibolya Creative Commons License 2010.07.11 0 0 8816

Nem tudom mennyi idősek lehetnek,de mind a 2 fiúnak már látszik a tojása.Úgy vettem őket,hogy fiatalok....

Egy kedves topik társtól,azt az infót kaptam,hogy párban élnek és ha kiveszed a párját,nem is akar senki mással párosodni.Tetszik ez a hozzáállás:-)

Ha elkezdenek csipogni,majd ugyis kiderül,hogy ivarérettek-e már.

Előzmény: roli310 (8813)
1ibolya Creative Commons License 2010.07.11 0 0 8815
Gratula a mókikhoz!!!!Nagyon édesek!!!!
Előzmény: Lászy (8810)
*Babi* Creative Commons License 2010.07.11 0 0 8814

Nagyon szépek!

Mit szólnál a Pamacs (Pami) és a Picúr nevekhez?

 

Előzmény: Lászy (8810)
roli310 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 8813
A 3 nagyobb milyen idős?
Az enyémek is 3-4hónaposak.
Azért majd kipróbálom, lehet hogy nem is párzanak össze mert más faj.
Előzmény: 1ibolya (8809)
roli310 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 8812
Szia!
Végre te is beléptél a tamiops tartók körébe :)
Nálam sajnos a hím és az egyik nőstény úgy látszik párba állt, és zavarta a másik nőstényt(meg is harapták) úgyhogy külön került a kislány, és nemsokára kap egy kisfiút hogy ne unatkozzon.
Roli
Előzmény: Lászy (8810)
Jeges84 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 8811
Sziasztok!
Kanadai vörös kicsik eladók több családból Hollandiából behozott.
Érd:70/618-2016
Lászy Creative Commons License 2010.07.11 0 0 8810
Sziasztok!

Kicsit régen jártam errefelé, mert sok tanfolyamra jártam és járom, meg a munka, és nagyon kevés időm volt. De ezt a jó hírt nem tudom nem megosztani veletek!
tegnap kaptunk a Németországban dolgozó unokatesómtól egy pár törpe csíkos mókit a házassági évfordulónkra ajándékba!
És hát nagggyon odavagyunk értük!

Itt egy pár kép róluk, amint éppen egy cserebogarat eszegetnek, amit tegnap fogtunk nekik...
Ha van valami ötletetek a nevükre, annak nagyon örülnénk. A Cuki, a Szipi, a Csuti, a Szöszi, és a Maja nem jó, ők már vannak!
Az első három kép a kisfiú, a második három kép a kislány.



1ibolya Creative Commons License 2010.07.10 0 0 8809

Jó nagy dologba vágod a fejszéd!Pont a viselkedésükért szerettem meg őket,hogy nem alszanak téli álmot,így nem lesznek agresszívak.Lehet őket párban tartani....

Ha kevered őket és HA veszek tőled kismókit,mit mondasz el a viselkedésükről?Gondolom vannak olyanok(nem is kevesen)Akiknek pont a szibériai viselkedése tetszik.Azért nem tartok keverék kutyát,mert szeretem nagyjából tudni,hogy milyen viselkedésre számíthatok.Pl.tudom,hogy a terierek ugatósak,keményebbek,a boxerek játékosak....

A másik fele,ha mindenki így gondolkozna mint én,lehet,hogy nem haladna a világ:-)Ha még is kisérletezel,feltétlenül számolj be róla légyszi!!!

Nagyon édesek így együtt!!!!Keresgettem a neten világos tamiopsot,de nem találtam:-(

A cserét majd megbeszéljük,van még rá 1 csomó időnk:-)Bár nálam 3 nagyobbacska van,csak 1 móki (kislány)4 hónapos körüli.

Előzmény: roli310 (8808)
roli310 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 8808

Igen, olyan nagy helyen mint a tiéd én is nyugodt szívvel tartanám őket együtt, de a 100*50*60  nem valami óriási.

Majd azt is kipróbálom hogy a tamiops hímemet bepároztatom egy szibériai nősténnyel, az anyának nem lehet baja, és érdekes, mert vagy kifejlesztek egy úgy fajt, vagy torzszülöttek lesznek a kicsik és nem próbálkozok többet.

Viszont ha életképesek lennének az óriási dolog lenne.

Ha lesznek kicsik, jövőre majd cserélhetnénk ha gondolod, de maj még erről beszélünk!

 

Készítettem néhány új képet a Tamiopsokról, és hogy látszódjon a méretük beraktam melléjük egy kb 3hónapos fehér hím csíkos mókust! Nagyon érdeklődtek egymás iránt, szagolgatták egymást.

Roland

Előzmény: 1ibolya (8807)
1ibolya Creative Commons License 2010.07.10 0 0 8807

4-5nm.-en vannak a kinti ketrecben.2 pár. Nem hallottam ilyet,hanem pont fordítva,hogy simán lehet őket nagy családban is együtt tartani.Persze biztos hely függő.(méret).Azért beraktam 4 odut,biztos ami biztos.Ennek csak az a hátránya,hogy ha lesznek kölykök,nehogy beltenyészeted legyen.Ha lesznek picik,külön fogom rakni őket.Vagy veszek máshonnan még 1 párt,vagy majd a kölyköket szeretném elcserélni,vérfrissítés miatt.Állítólag monogámok.Ha már van párja,nem szexel mással.Kiváncsi leszek ez igaz-e.Főleg nálad,hogy 2 lányra jut 1 fiú.Majd mesélj,hogy elfogadják-e mindketten párjuknak.Sajnos ezeket csak hallottam,a tapasztalat még hiányzik:-)

A rózsabogarat ismerem,de még nem mertem adni nekik.Nálad ezek szerint szeretik.Kipróbálom.Lárváját még nem találtam(nincs komposzt)Viszont most tele a kert a bogarakkal.

Szinte mindent megesznek.Napi 1 joghurtot simán bevernek.Mézet kapnak,a sárga dinnyének a magját is eszik.Tegnap fogtam nekik szöcskéket.

A fekete diót ismered?1kedves mókusos ismerősömtől kaptam pár szemet.Nagon kemény.Egész nap rágcsálják.Ettem túrórudit,kaptak belőle.Érdekes,hogy nem egyforma az izlésük.Az egyik csak a csoki részt ette,a másiknak nemkellett a csoki,csak a túró:-)Azt vettem észre,hogy minden evők,csak az a lényeg,hogy új legyen.Oda vannak az új kajákért:-)

 

 

Előzmény: roli310 (8804)
PandaPain Creative Commons License 2010.07.09 0 0 8806
Sziasztok!

Bemutatjuk Sütit: :)
Itt épp Ági hátán mászkál...
3 hét alatt sikerült ezt is elérni. Iszonyat okos állatok, nagyon örülünk, hogy ilyen kezes lett:)
roli310 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 8805
Én a komposztálóban találtam rengeteg rózsabogár lárvát,bábot,bogarat (zöld színű cserebogár szerű bogár) és azokal imádják! Össze is vesznek néha rajta.
Ezen kívül a meggy és az egres is nagy kedvencük, a meggy magját is feltörik és megeszik.
Előzmény: 1ibolya (8803)
roli310 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 8804
Szia!
Neked hány db Tamiopsod van egy volierben?
Nekem szerintem a 3db lesz egy db 100*50*60(szélesség*magasság*mélység) ketrecben.
Szerinted ha mindkét anyának kicsinyei lesznek nem lesz gond, nem bántják majd egymást vagy a kicsiket?
Lehet hogy kellene még egy hím, és 1ketrecbe csak 1pár. Te mit gondolsz?
Olyat már hallottam hogy kis ketrecben a nőstény majdnem megölte a hímet mert féltette a kicsinyeit.
Roli
Előzmény: 1ibolya (8803)
1ibolya Creative Commons License 2010.07.09 0 0 8803

Azért köszi,hogy megpróbáltad a képeket.Gratula a mókikhoz!Mi ott tartunk,ha bemegyek a ketrecbe,nem tudok kijönni.2 nagyon szelíd.Rajtam rohangálnak,nem szállnak le rólam.Még a fülembe is beleszuszognak:-)Azért ducik,mert egyfolytában esznek:-)

Ma óriás izgalom volt.Találtam 1 csíkos nagy cserebogarat.Beraktam a ketrecbe.Csipogva,farok rezgetve vadászták.A legélelmesebb el is kapta,megküzdött vele és megette.Persze meg is kellett védenie a zsákmányát,folamatosan iszkolt a többiek elől:-)

Előzmény: roli310 (8801)
PandaPain Creative Commons License 2010.07.09 0 0 8802
Sziasztok!

Sütit miután kiengedem egy két órára, aztán visszatessékelem a ketrecbe, akkor utána még vagy egy óráig rágja a ketrec ajtaját, ahol ki szokott jönni. Kis ketrecharcossá válik... :) Azért persze bántani nem bánt, ha benyúlok hozzá, csak egyből ki akar jönni.... hatalmas szabadságvágya van, pedig szuper helye van, szereti a ketrecét.
Valakinek valami ilyen jellegű tapasztalata nincs véletlenül? Hogy lehet megnyugtatni? Vagy másnál is csinál ilyet móki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!