Keresés

Részletes keresés

bubu Creative Commons License 1999.03.06 0 0 251
dear Mrs Alfred
jo a megoldasod
vari, hogy az elso lepesben akar ket kannibal is atmehet ;-)))

feleseggyilkolasosat sajnos ismerem

Előzmény: Alfredné (245)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.06 0 0 250
Jónak tűnik a megoldásod. Csak kicsit időigényes. Mert egyre lassul a móka. De persze gratula. Viszont és ismerek egy nagyon szép megoldást. Nyálcsorgatóan szép és egyszerű.
Előzmény: KoLa (239)
Alfredné Creative Commons License 1999.03.06 0 0 249
Benne van, hogy tegye a felesége hulláját a templom lépcsőjére.
Előzmény: KoLa (247)
Mr Spock Creative Commons License 1999.03.06 0 0 248
Kedves dzsekk,

Gratulalok a helyes megoldashoz,

Gabor

Előzmény: dzsekk (166)
KoLa Creative Commons License 1999.03.06 0 0 247
Alfredné:
Most látom, a feladványod pontatlanul van megfogalmazva, ebben a formában megoldhatatlan. Kiegészítés (ha megengeded):

***************
Az a szabály, hogy annak a férjnek, amelyik rájön, hogy a neje ribanc, másnap délben kell a nője tetemét a templom lépcsőjére tennie!

KoLa Creative Commons License 1999.03.06 0 0 246
Üdv!
Palánk:
Végül is a válasz a párbajosra(kinek van nagyobb esélye) helyes. Csak 50%-os pasi stratégiáját rosszul írtad le. Ugyanis ha ő következik, és a másik kettő még él, számára az a nyerő, ha a levegőbe lő (ha úgy tetszik direkt mellé...), meg kell várnia, amíg az ellenfelei közül az egyik kinyiffan. Na, nem akarok sokat irogatni: a 100%, 80%, és 50%-os revolverhősök túlélési esélyei sorban: 30%, 18%, és 52%! (ki hinné, hogy a középsőnek - aki mégiscsak 80%-os - csak 18% esélye van...:-))
A hamis pénz: tökéletes, de az az igazság direkt a könnyebb verziót adtam elsőre...;-) Jöjjön a nehezebb:

*****************
Van 12 db. pénzérménk, és egy kétkarú mérlegünk. Tudjuk, hogy az egyik érme hamis, azt is tudjuk, hogy súlyában eltér az igazitól, de azt NEM tudjuk, hogy könnyebb, vagy nehezebb.
Mennyi az a minimális mérésszám, amellyel meg tudjuk határozni a hamisat, és azt is megtudjuk, hogy a hamis könnyebb, vagy nehezebb, mint az igaziak.

Alfredné:
Nem szólok bele, mert ismerem..:-) (még középiskolában egy szakkörön rágódtunk ezen)

Alfredné Creative Commons License 1999.03.06 0 0 245
Ehhez mit szóltok?
1. Egy hittérítő és egy kannibál áthajózik, és a kannibál a túlparton marad, hittérítő visszajön.
2. A maradék két kannibál áthajózik a túlpartra, és egy ott marad.
3. A kannibál aki visszajött, kiszáll a csónakból, és átmegy két hittérítő.
4. Egy hittérítő ott marad a túlparton egy kannibállal, visszahajózik egy hittérítő és egy kannibál. Így ezen az oldalon lesz két hittérítő és két kannibál.
5. Ezek közül két hittérítő átevez a túlpartra, és ott kiszállnak a csónakból. A velük levő egy darab kannibált átküldik a többi kannibálért, akiket egyesével át fog hozni.

Na?

*** Van egy falu, ahol 100 házaspár lakik. (Azaz 100 férfi és 100 nő) Nagyon vallásos a község, és papnak mindent megtesznek. A pap egy vasárnap kihirdeti, hogy a faluban kurvák vannak (azaz olyan feleségek, akik megcsalják a férjüket), és felszólítja a férjeket, hogy öljék a kurvákat, és tegyék a hullákat a templom lépcsőjére. Minden kurvát csakis a saját férje ölhet meg. Minden férfi tudja a másik feleségéről, hogy az kurva-e, de a sajátjáról nem. Nem tudja senkitől megkérdezni, magának kell kitalálnia, hogy mi a helyzet.
Csütörtök reggelre Négy hulla van a templom lépcsőjén. A pap elégedett. Hogyan jöttek rá, hogy kiket kell megölni??

bubu Creative Commons License 1999.03.06 0 0 244
szija vikoca
a feladat az eredeti
azaz ket ut van
es az egyik jo a masik rossz

de harom informatorod van, akik errol aket utrol es egymasrol mindnet tudnak

Előzmény: vikoca (121)
bubu Creative Commons License 1999.03.06 0 0 243
baj van
a 2. pont utan a parton egy hitterito marad ket kanniballal.
azt ott megeszik.

szigoritanam az eredeti kerdesfelvetest:

barhol barmennyi idore tobb kannibal van jelen mint hitterito,
elo a kesekkel, zaba

Előzmény: BZoltan (223)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.06 0 0 242
Ja, rizikózva, szerencsével egy méréssel akkor lehetne megtudni, ha négy-négy érmét tennék fel, és pont nincs közöttük a hamis.

A westernes: én azt számolgattam, hogy az 50%-osan lövo gyereknek van a legjobb esélye, amennyiben az összes csávó nagyon okos, és nem össze-vissza lövöldözik. Hogy miért?, Mert ezesetben az elso halott biztosan nem o lesz, 100%-os eséllyel kerül be a második körbe az aranyéremért. Hiszen amíg hárman vannak, addig sem a 100%-osan, sem a 80%-osan lövo nem rá fog loni, hanem arra, aki rájuk nézve veszélyesebb, vagyis egymást veszik célba. Tehát a halott közülük kerül ki. Én azt számoltam, hogy a 100%-osan lövo gyerek 17/37-ed, a 80%-osan lövo pedig 20/37-ed valószínuséggel jut tovább. Azért van a rosszabb lövonek nagyobb esélye itt, mert a legrosszabb lövonek mindig a 100%-osra kell lonie, hogy késobb nagyobb eséllyel megússza a dolgot. Mikor ketten maradnak, akkor 50-50%-os valószínuséggel jut egyikre-másikra a lövés. Ebben a körben az 50%-osan lövo ellenfele mindig 25%-os valószínuséggel hal meg(50%x50%), vagyis 75%-os valószínuséggel marad életben. Az 50%-osan lövo esélye itt 50% a 100%-ossal, és 40% a 80%-ossal szemben.
Az életbenmaradási valószínuségeket kell a két körre nézve összeszorozni.
A 100%-osan lövo tehát 17/37-ed x 3/4, a 80%-osan lövo 20/37-ed x 3/4, az 50%-osan lövo pedig 1 x 1/2, ill. 1 x 60% eséllyel marad életben.
Az 50%-os esélye tehát valahol 50 és 60% között lesz a túlélésre (a másik két csávó bekerülési valószínuségével kellene itt súlyozni), míg a többieké 50% alatt lesz.
Palánk

Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.06 0 0 241
Remélem két mérésnél kevesebbel nem lehet, legalábbis nem lehet biztosan.
Szóval, én háromszor hármas csoportra osztanám. Egy-egy ilyen hármast feltennék.
a. Ha egyenlo a tömegük, akkor a harmadik csoportban van a könnyebb. Ekkor egyet-egyet felteszek. Vagy elbillen a kar, és megvan a hamis, vagy az az, amit nem tettem fel.
b. Ha az egyik hármas csoport könnyebb, akkor azzal folytatom, ugyanúgy mint az elobb. Tehát mindkét esetben két mérés kell.
Palánk
Előzmény: KoLa (240)
KoLa Creative Commons License 1999.03.06 0 0 240
Az infós-kivégzéses feladvány nagyon tetszett, tényleg király. A két páros-óvszeres meg jópofa (persze, gusztus dolga...;-))

Na, hadd jöjjön egy klasszikus.
*************
Van 9 db. érme és egy kétkaros mérleg. Az egyik érme hamis, és könnyebb mint a többi.
Hogy lehet megállapítani a legkevesebb méréssel, hogy melyik a hamis?

KoLa Creative Commons License 1999.03.06 0 0 239
Na, elolvastam a topicot...
A listásra adnék egy megoldást, remélve, hogy egy - azaz egy - rekord azonosítóját meg lehet jegyezni.
Elkezdem olvasni elejétől a listát. Olvasok egyet, az azonosítót megjegyzem.
Vissza az elejére, most olvasok kettőt, és az utólsót jegyzem meg. Megint az elejére, most már hármat olvasok, és a harmadikat jegyzem meg. Így tovább, amíg vagy a végére érek, vagy a hurkot meg nem találtam.
Hogy hogyan? Egyszerű. Ha az aktuális (mondjuk x-edik) olvasásnál az x-1. elem elött megtalálom azt a rekordot, aminek az azonosítóját az előbb (mint x-1. elemet) megjegyeztem, megvan a hurok.
Remélem sikerült érthetően fogalmazni...:-)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 238
Ne mondd meg! Valóban nem ragadott meg a dolog, de inkább gondolkozom rajta.
Palánk
Előzmény: KoLa (236)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 237
-nemecsek-
Vagy én nem értem, vagy tévedsz kólásüveg ügyben. Mi a fenébol következik egy ilyen forgástestnél, hogy az általad megnevezett sík felezi a térfogatot?
Előzmény: -nemecsek- (125)
KoLa Creative Commons License 1999.03.05 0 0 236
Hali, bocs, hogy eltüntem, de dolog volt, meg minden, ráadásul Vikocának valami baja támadt velem, kedvemet vette. De látom, szépen beindul ez a topic (nagy ötlet volt!), ha lesz időm rendszeresen benézek.
Most lementem, és átolvasom elébb a topicot, mert eléggé lemaradtam.

Csak azt áruljátok el, hogy most írjam a revolverhősök megoldását, vagy ne (a topic elején van)? Most ez ilyen nehéz (szerintem nem), vagy csak senkit nem fogott meg?

Bye, olvasok, és visszanézek.

Remedios Creative Commons License 1999.03.05 0 0 235
Ez hülyén hangzott!
Úgy értettem, hogy nekem tetszett, és nem gondoltam volna, hogy logikai feladatokat oldok meg este 11-kor.
Előzmény: Remedios (234)
Remedios Creative Commons License 1999.03.05 0 0 234
Jó volt ez is este 11-kor.
Előzmény: oo (233)
oo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 233
köszi gyorsak voltatok
majd egyszer egy jobbat találok ki
Előzmény: Dr. Égely Palánk (232)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 232
Na, amíg szöszöltem, Remedios már leírta, talán még világosabban is.
Palánk
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.05 0 0 231
Az utolsó összeadás természetesen hibás. Összesen 87-et fizettek, ebbol 85 a fogadósnál, ketto a szolgánál van. A szolgánál lévo kettot nem adhatod hozzá az összes kifizetetthez, hiszen az már annak része. Itt van a csalafintaság.
Előzmény: oo (226)
Remedios Creative Commons License 1999.03.05 0 0 230
A két peták már a szolgánál van, nem szabad még egyszer hozzáadni.
90-3 (amit visszavettek)=87.
Ebből (!) 2 a szolgáé=85.
Ez a szoba ára.
Előzmény: oo (226)
soltika Creative Commons License 1999.03.05 0 0 229
logikázunk esetleg az életből meritünk ?
Áfa ,településfejlesztési adó, maffia védelmi pénzmag stb, Azt a hiányzó 1 pesettát meg lenyelte Finci kutya.
/holnap kikoppantja és nem termelt "a bélrendszere útján semmit"
Fintci kutya
aki érdeklődne hogy többszázezerszer hova szánod azt az unlogis 1 pesetát.
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 228
Nincs annyi memoriank, hogy masolatot keszitsunk. Ha lenne, akkor ezer egyszerubbnel egyszerubb megoldas letezne.
Előzmény: Denevér (219)
N e t S h a r k Creative Commons License 1999.03.05 0 0 227
Nem erre gondoltam. Azon meg gondolkodom, hogy egyaltalan jo-e. De nem hiszem, mert pl. az a kiteteled, hogy
"ha pl. N elem van, akkor 1-től N-ig minden szám legyen kiosztva sorszámnak."
Csak ugy teljesitheto minden N-re, ha pontosan sorban vannak sorszamozva 1-tol. Nem jol gondolom? Ugy meg ugye konnyu lenne.
Előzmény: maya (218)
oo Creative Commons License 1999.03.05 0 0 226
Szóval 3 vándor késő éjjel egy fogadóhoz ér.
- Fogadós van-e szobád?
- Igen van 90 peták az ára.
A 3 vándor fizet egyenként 30 petákot. Szobába fel. Egyszer csak jő a szolga, hogy a fogadós tévedett a szoba csak 85 peták.
A 3 vándor mindegyike elvesz 1-1 petákot a megmaradó 2 petákot ott hagyják a szolgának borravalónak.
Namármost ezek szerint mindegyik fizetett 29 petákot.
3*29=87
2 peták van a szolgálónál.
87+2=89
Hol van 1 peták a 90. amivel jöttek?
Lasley Creative Commons License 1999.03.05 0 0 225
OnOFF

Kedves Maya!

Nagyon gyanús vagy Te nekem!
Ugye ez nem a "házi feladatod"?
Ugyanis pont ezt a feladatot kapta egy haverom a napokban egy bizonyos cégtol, ahova jelentkezett, "szintfelméro" feladatnak.
EndOFF

Előzmény: maya (221)
maya Creative Commons License 1999.03.05 0 0 224
Bocsibocsibocsi...

úgy oldja meg a problémát, hogy közben nem jegyez meg _semmit_

Úgy látszik fáradt vagyok. Erre viszont borzasztó kiváncsi vagyok..., azt mondod, hogy zéró memóriával meg lehet oldani? Pfhü, az nem rossz...
Gondolkodom még...

maya

Előzmény: N e t S h a r k (217)
BZoltan Creative Commons License 1999.03.05 0 0 223
A megoldas szerintem a kovetkezo:
1. hitterito atvisz egy kannibalt, majd visszamegy
2. hitterito atvisz egy masik hitteritot
3. hitterito atvisz egy masik hitteritot
4. hitterito atvisz egy kannibalt
5. hitterito atvisz egy kannibalt

Bar a megoldasnal felhasznaltam, hogy egy kanibal nem esz meg egy hitteritot, ha magukra hagyjuk oket, bar a kiiras tobbesszamrol szol (megeszik a kannibálok). Valamint felteteleztem, hogy a ket utolso magara hagyott kannibal nem lep olajra, ha nincs veluk hitterito.

Előzmény: Kham (136)
maya Creative Commons License 1999.03.05 0 0 222
Még egy utolsót mára.. (hétfőn kíváncsi leszek a megoldásokra)

****Lásd infósok kivégzése (brhrhrhr), de tetszőlegesen sokfajta színű sapkával.

(megbeszélhetik!!!!!, IMHO megbeszélés nélkül nem lehet az 50%-nál jobbat találni. Akármilyen okosak is.)

Maya

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!