Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298100

De teljesen szabályos, hogy odaállnak, amíg a támadó nem kéri a 9m-t, addig azt nem is kell betartani, nem?

Előzmény: rich.mond (298097)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298099

"igazából csak azt mondom az élet egyik területén sem igen bírom az agyonszabályozást és a túl nagy hatalmat azoknak akik a hülye szabályokat betartatják."

De akkor miért van az, hogy más sportágakban ez nem divat? Valaki írta a rögbit, pedig az aztán nem egy kisasszonysport, ott az adrenalin gondolom még inkább dúl a játékosokban, mégsem reklamálnak, a bíróhoz sem szólhatnak. De ugyanez igaz a legtöbb csaptsportra. Itt meg mindenki ugathat. Miért jó ez?

Előzmény: bigacsiga2003 (298093)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298098

szerintem egy fikarcnyival sem lenne jobb, és én csak arról csevegek h automatikus sárga minden reklamálésrt. aki meg nem bírja elviselni h beszólnak neki és csak úgy tudná kezelni a helyezetet h a 15 percre kiállít mindenkit reklamálásért az ne menjen bírónak. én se mentem az állatkert üvegházába kigyóetetőnek mert utálom a kígyókat.

tele vagyunk ígyis "kötelező" sárga lapozással, aminek jórésze jó nagy faszság. sípszó előtt labdaelrugás? gólörömnél mezlevétel? ja persze, legyen még több ilyen, csodás lesz.

Előzmény: rich.mond (298094)
rich.mond Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298097

em, ez annak a poblematikája, hogy a támadó csapat ne végezhesse el a szabadrúgást gyorsan. Ezt akadályozzák meg "rutinosan", egy "taktikai fault" után.

Előzmény: __Feyd (298095)
__Feyd Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298095

Mondjuk a labda elé állás az a "kér vagy nem kér sípszót a szabadot elvégző játékos" problematikája, nem lenne túl fair a védekező csapattal szemben, csak ha mondjuk párosítanánk olyan szabállyal, hogy mindig kell sípszó.

Előzmény: rich.mond (298094)
rich.mond Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298094

Igen, jobb lenne.

Ugyanis pörgősebb, és éppen ezért látványosabb lenne. Jobb lenne, ha szabadrúgás megítélése után a vétett fél játékosainak automatikusan  távolodniuk kéne a labdától, nem állna valaki a labda elé "rutinosan". Jobb lenne, ha nem lenne időhúzó-csere.

Jobb lenne, ha nem mennének el percek teljesen hiábavaló pofázással - főleg egy tizenegyes után. itt a fújás és a rúgás között kb két perc telik el, mire a védő csípőre tett kézzel, nagyokat legyintve kisétál a tizenhatosról, a kapus hajlandó odaadni a labdát a rúgónak. Ugyanez a helyzet szabadrúgásnál 25 méteren belül.

A hőbörgés a néző és az edző dolga. Én játékosként is utáltam nagypofájú csapattársaimat és ellenfeleimet. Teljesen tönkre tundták tenni a meccset a kakaskodással, pózolással, játékmegszakításokkal.

Arra amúgy nem gondoltál, hogy a bíró is ember és nem egy kibaszott robot? Hogy a figyelmének java része az ugatással, fegyelemzéssel, fetrengéssel szóródik szét. Hogy az ő agyvize is felforr egy büdös szájú tahótól, aki 2basszájbaazanyád, há' hozzá se nyút'tam a csávóhoz, verjem a szádba!" felhorgadástól?

Előzmény: bigacsiga2003 (298087)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298093

jóhát persze. pl mikor a felcsút elleni Fradi meccsen 5 percig az összes akadémista reklamált és nem hagyta elvégezni a büntetőt akkor az egész csapatot lezavartam volna, 3-0 a hazainak és mindenki mehetett volna haza korábban valami jobb meccset találni a tévében.

igazából csak azt mondom az élet egyik területén sem igen bírom az agyonszabályozást és a túl nagy hatalmat azoknak akik a hülye szabályokat betartatják. most is óriási hatalma van már a bíróknak akik hülyeségeikkel milliók szórakozását és millió eurókról döntenek. nemhiszem h kellene az, hogy minden reklamálásért egyből sárga. a mai rendszer ebből a szempontból elég jó, ha kirívóan hülye a játékos megkaphatja a lapot, de nehogy már kötelezően mindig, első esetben is.

Előzmény: Törölt nick (298091)
jobbhorog Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298092

Ok, ezt támogatom.

Előzmény: Törölt nick (298090)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298090

Igen, de ezen felül mit lehetne még csinálni? A játékvezető dolga megítélni, ahogyan minden mást is (bedobás, les, szöglet satöbbi).

És persze sokszor téved ezzel kapcsolatban is, de ez egészen addig így lesz, amíg emberek vezetik a meccseket.

Ami szükséges lenne, az egy jól működő videóbíró rendszer, mondjuk úgy, hogy a mostani 4-5-6. számú játékvezetők egy közvetítőkocsiban figyelik a meccset, és amint egy nyilvánvaló tévedést észlelnek (szabálytalanság, les, tizenegyes, ütés satöbbi), rászólnak a spori fülére. Ezzel a nagyobb tévedések kiszűrhetőek lennének, és mégsem éreznénk úgy, hogy gépek vezetik a meccseket.

Előzmény: jobbhorog (298085)
_midnite Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298089

Nekem Anja Andersen rémlik, aki dán, női kapitányként folyamatosan végigreklamálta a meccseket.

Előzmény: Fradista Utazó (298086)
jobbhorog Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298088

na ezzel is egyet tudok érteni...

Előzmény: bigacsiga2003 (298077)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298087

de most őszintén, mint néző mi a fenét azavr titeket ha reklamál egy játékos? elmondja h nem így volt, ennyi. esetleg hangosabban is. attól még az ellenfél ha akarja gyorsan elvégezheti a szabadrúgást. vagy készülődhet arra. igazából egy-egy reklamálás tizedannyi időt rabol el mint mikor a kapusok bohóckodnak kirúgásnál, a játékosok bedobásoknél, szabadrúgásoknál.

nagyon várom már azt a pillanatat mikor mondjuk Leonardo megkapja az ötödik sárgáját mind azért mert sípszó előtt elrúgta, utána meg beszól, hogy bazmeg spori nem is hallottam/nem is mondtad, akkor ez reklamálás és pont, kiállítva.

valóban kurvára jobb lenne ettől a foci! 

Előzmény: Törölt nick (298083)
Fradista Utazó Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298086

Kézilabdában nem egy olyan edző van, közte nagyon sikeres szakemberek, akik többször beszéltek arról, hogy sokszor úgy reklamálnak, hogy közben ők maguk tökéletesen tudják, hogy a bíró helyesen ítélt. Futballban ez ugye kicsit más, már csak a pálya méretei miatt is, ott leginkább a negyedik játékvezető arcába kiabálnak néhányan 30 centiről, holott ő aztán végképp nem tehet semmiről :-)

Előzmény: rich.mond (298079)
jobbhorog Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298085

Ott a gond, hogy csak büntetHETŐ... de általában az időhúzó csapat nyer. 

Előzmény: Törölt nick (298081)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298084

Nem feltétlenül. Bár én is minden meccsen idegállapotba' vótam és reklamáltam a bíróknál (hozzáteszem: mindig jogosan, természetesen), de miért van az, hogy egy csomó sportban nem divat ez, a fociban meg a játék része? Biztosan innen is ki lehetne szorítani, csak döntés kérdése.

Előzmény: bigacsiga2003 (298080)
losik Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298082

Megszokás kérdése. Rugbyben sem lehet hozzá sem szólni a bíróhoz, és kézilabdában is elég könnyen jár (járt) érte kétperc.

Előzmény: bigacsiga2003 (298080)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298081

Egyébként is az időhúzás meg a szimulálás, pofázás is jó ideje lapokkal büntethető. Hol itt a gond?

Előzmény: MZ/Y (298074)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298080

világos. attól még az automatikus sárga lap minden reklamálésrt óriási baromság marad.

Előzmény: rich.mond (298079)
rich.mond Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298079

Nézd, én alacsony szinten egy évig voltam játékvezető. Igaz, nem fociban.

Az egyik fiatal játékos beleboxol a labdába, ami kipattog az alapvonalon túlra. Bedobás az ellenfélnek. Széttárt karral hergeli az edzőjét és a nézőket, hogy a bíró mekkora köcsög, mert ő hozzá sem ért.

Na most a fociban százszor látom ugyanezt.A reklamálás célja kizárólag a nyomásgyakorlás a játékvezetőre.

Ja, és ha valami tényleg összezavarhatja a sporit, az az állandó "visszajelzés", amiben a játékosok és az edzők gyakorlatialg csak a saját balfaszságukat akarják menteni és magarázkodni. Sportoltam éppen eleget, nem kell féltenia  fodbalistákat.Van, aki sportot űz a pofázásból.

Igen, Tököli, Váczi Zoli, Kabát peti és a többi szószátyár spíler is csakember, akiket folyamatosan bántanak a sporik.

Előzmény: bigacsiga2003 (298077)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298078

Szerintem ezek hozzátartoznak ehhez a játékhoz. Ahogy eggyel alattam is írják, a nagyobb baj az lenne, ha teljesen sterillé próbálnánk tenni a focit. Akkor lenne aztán hőbörgés.

Előzmény: MZ/Y (298074)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298077

- tilos a reklamálás (automatikus sárga lap)

óriási baromság. nem is beszélve róla, hogy ezt már a legtöbb fasz spori most is alkalmazza. bazeg a focisták emberek. a bírók meg tévednek. miért ne reklamálhatna ha kap egy sárgalapot műesésért mondjuk miközben felkúrta rendesen a védő?? ha reklamál ezért akkor még állítsa is ki a sporti mi? zseniális gondolat, adjunk mégnagyobb hatalmat a sporiknak, akik így se bírják követni az eseményeket és összevissza fütyülnek.

utálom az ilyen steril buzi felfogást, faragú szokott állandóan ezen hőbörögni jaj miért reklamál jaj jaj ő nem érti. perszehogy nem érti mert soha nem focizott és egy köcsög.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (298068)
rich.mond Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298076

Fradista Utazónak több remek írása volt ebben a  témában. A kézilabda egyszerűen kevésbé elterjedt, sokkalta kevesebb játékossal operáló sport, mint a kosárlabda. A röplabda pedig szerintem még a kosárlabdát is veri.

Főleg női vonalon, ahol kézilabdában gyakorlatilag az egyetlen professzionális bajnokság a magyar.

Nem véletlen, hogy kosárlabdában azért egy VB-n újabban jóval kisebb a sansz arra, hogy az orosz medve odacsap.

Kéziben jellemző volt mindig is rájuk, hogy egyetlen csapatban játszott az összes válogatott játékos (plusz a ffiaknál a barcás Igropulou). Nőknél ez elég volt VB-címekhez, férfiaknál már a legjobb 16 is necces újabban.

Előzmény: i perseguitati_ (298069)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298075

http://valogatott.blog.hu/2014/04/25/bettaandwin_tippjeink_az_nb1_26_fordulojara_401

lehet tippelni eredmények meg minden kicsit később de még ma valszeg

Előzmény: divaoni01 (298073)
MZ/Y Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298074

Persze, csak a fél perc nem kompenzálja az időhúzó cserét: lecserélendő elmegy a legmesszebbre, aztán "nem veszi észre", hogy Ő megy le, ha csk, akkor jó messze elporoszkál a karszalaggal, aztán kezet fog még a szögletzászlóval is, majd halálos betegként levonszolja magát.

De ugyanígy felbasz a kamu sérülés, csere csak utána, majd a kapus csak ezek után kezdi keresni, hol is az az egyetlen pont, ahonnan elvégezheti a kirúgást.

Előzmény: Törölt nick (298070)
divaoni01 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298073

Csigusz, ma forduló !

rich.mond Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298072

Utóbbi meglehet -mármint a bp-i kosárlabda klubok. Bp lehet, hogy fehér folt a honi kosárlabdázás térképén, de szerintem a legtöbb fiatal is innen kerül ki. Jó néhány éven át aktívan látogattam NB2-es és NB1/B-s meccseket. Az NB1/B-ben gyakorlatilag az összes pesti csapat amatőr volt. Leszámítva az éppen kieső MAFC-ot, de nekik egy huszárvágással két teljesen utánpótlás-együttesük is indult akkor ugyanebben a ligában - ott volt még a hegyvidék-Diana és a mi Közgáz-unk, szintén amatőrökkel. A vidéki ellenfeleknél általában volt egy néger, egy, vagy két ics-, vagy ivics. Továbbá a Siófokba lejátszottak a Kaposváriak, a Fehérvár-Kodolányi pedig az akkor még tényleg fiatal, de mégsem amatőr Wittmannal, Soóssal és Cziczással állt fel a heti egy-két edzésre melóból beeső közgások ellen.

Ha így vesszük, a férfi első és másodosztályban nálunk sincs sok profi státusszal rendelkező MAGYAR játékos van - most tekintsünk el a "kosármagyaroktól".

Előzmény: i perseguitati_ (298067)
rich.mond Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298071

A licenced player feltehetőleg a profi szerződéssel rendelkező játékosokat jelenti.. Ennek alapján az észt első osztály félamatőr - gondolom van pár profi csapat, a bajnokság másodikf elében pedig kb az van, mint a magyar NB1/B-ben, vagyis egy-két jobb, kiöregedett játékost fizetnek, a többiek meg a környékbeli csikók, vagy munka mellett heti 3 edzést bevállalók. Esetleg zsebbe fizetettek

Előzmény: i perseguitati_ (298067)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298070

Meg hát, de részben a cserék miatt van a 3-4 perc hosszabbítás a 90 után...

Előzmény: MZ/Y (298064)
i perseguitati_ Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298069

Ez rendben van, de bármilyen ragyogó és magas színvonalú ez az elitista képzés, ha a női kézilabdában is lenne, vagy  lettek volna olyan milliós merítési lehetőségből dolgozó ellenfelei az oroszoknak mint ami például a férfi kosárlabdában az USA-tól, Brazílián és Kínán át gyakorlatilag teljes Európában adott,  semmit nem értek volna el a 20 csapatukkal...

Előzmény: Fradista Utazó (298053)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2014.04.25 0 0 298068

A modern foci legnagyobb problémája szerintem a sportszerűtlen játék. Ebben benne vannak az időhúzó cserék, fetrengések, 2 percig tartó szabadrúgások, sorozatos műesések a 16-oson belül, reklamálások a bírónál. Vagy elfogadjuk, hogy ez a színház része, vagy pedig visszatérve a játék eredeti szelleméhez ezeket is szakcionálni kellene kötelező jelleggel, el is tűnnének néhány éven belül. Az én javaslataim:

- tiszta játékidő (2x35 perc elég lenne)

- ápolás játékmegállítás nélkül (mint a rögbiben) kivéve kapusok, náluk viszont áll az óra

- műesésért utólagos eltiltás

- videobíró (csak gólok visszanézésére)

- tilos a reklamálás (automatikus sárga lap)

Előzmény: Törölt nick (298061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!