Keresés

Részletes keresés

144000 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 501
1Tim 4.1-6
A Lélek világosan állítja, hogy a végső időkben némelyek elpártolnak a hittől, megtévesztő szellemekre és sátáni tanításra hallgatnak.
Ezek képmutató hazudozók, akiknek meg van a lelkiismeretük bélyegezve.
Tiltják a házasságkötést és bizonyos ételek fogyasztását, jóllehet ezeket azért teremtette az Isten, hogy a hívő és igazságot ismerő ember hálaadással fogyassza.
Hiszen Istennek minden teremtménye jó, és semmi sem megvetendő, amit hálaadással veszünk magunkhoz,
mert az Isten tanítása és az imádság megszenteli.
Ha ezt tanítod a testvéreknek, jó szolgája leszel Krisztus Jézusnak, hiszen annak a hitnek és igaz tanításnak szavaival táplálkozol, amelynek követője lettél.



1Tim 6.20-21
Timóteus, őrizd meg a rád bízott kincset. Kerüld a világias, üres fecsegést, az áltudomány ellenvetéseit,
amelyeket némelyek átvettek, és el is tévelyedtek a hittől. Kegyelem veletek!



2Tim 2.14-26
Ezeket idézd emlékezetükbe, és hívd Istent tanúul, nehogy üres szóharcba bocsátkozzanak. Nem jó az semmire, csak a hallgatók tönkretételére.
Törekedj rá, hogy az Isten színe előtt megbízható maradj, munkás, akinek nincs miért szégyenkeznie, s aki az igazság hirdetésében a helyes úton jár.
A haszontalan, üres szócsépléstől azonban óvakodjál. Ezek ugyanis egyre inkább belesodornak az istentelenségbe,
s fecsegésük úgy terjed, mint a rákos daganat. Közéjük tartozik Himeneusz és Filétusz is,
akik eltévelyedtek az igazságtól, mert azt állítják, hogy a feltámadás már végbement, s ezzel nem kevés embert megzavartak hitében.
De azért az Isten alapköve szilárdan áll, s ez van ráírva: "Az Úr ismeri övéit." Továbbá: "Aki az Úr nevét hívja segítségül, szakítson a bűnös élettel."
Egy nagy házban nemcsak arany- és ezüsteszközök vannak, hanem fa- és cserépedények is akadnak: azok megtisztelő, ezek alantas használatra.
Aki tehát távol tartja magát az ilyen dolgoktól, az megtisztelő rendeltetésű edény lesz, gazdájának megszentelt, hasznos és minden jóra alkalmas eszköze.
Kerüld az ifjúkor vágyait, törekedj igaz életre, hitre, szeretetre és békességre azokkal egyetemben, akik tiszta szívvel hívják az Urat segítségül.
Az oktalan és értelmetlen viták elől térj ki, hisz tudod, hogy csak veszekedéssé fajulnak.
Márpedig az Úr szolgája ne veszekedjék, inkább legyen mindenkihez barátságos, a tanításban ügyes és türelmes.
Ellenfeleit szelíden intse, hátha megadja nekik az Isten a megtérést, felismerik az igazságot,
és kikerülnek a sátán kelepcéjéből, aki foglyul tartja őket, hogy alávessék magukat akaratának.


„Ezek a jövendölések kifejezetten a ti időtökre  vonatkoznak. Azután 2 Tim 3,1-17 részben a ti korszakotok állapotáról szól a jövendölés, arról, amilyennek most mutatkozik, mert ezek az utolsó napok az idők vége előtt.  Komolyan kérlek benneteket, hogy kétszerezzétek meg imáitokat a "visszatérésért." Szent Szívem nyitva áll minden lélek számára, aki bűnbánatot akar tartani és vissza akar térni hozzám .”

2Tim 3.1-17
Tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők következnek.
Az emberek önzők, kapzsik, elbizakodottak, kevélyek, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, istentelenek,
szeretetlenek, összeférhetetlenek, rágalmazók, mértéktelenek, kegyetlenek, lelketlenek,
árulók, vakmerők és felfuvalkodottak lesznek. Inkább az élvezetet keresik, mint az Istent;
a jámborságnak a látszatát még megtartják, de a lényeget megtagadják. Kerüld az ilyen embereket.
Mert közülük valók azok, akik betolakodnak a házakba, és megnyernek maguknak olyan nőket, akiket bűnök terhelnek s mindenféle vágyak hajtanak,
akik mindig csak tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem jutnak.
Mint ahogy Jannesz és Jambresz ellenszegültek Mózesnek, úgy ezek is szembeszállnak az igazsággal - romlott agyú, ingadozó hitű emberek.
De sokra nem viszik, mert ostobaságuk mindenki előtt nyilvánvalóvá válik, mint ahogy azoké is nyilvánvalóvá vált.
Te követtél a tanításban, életmódom és életcélom tekintetében, a hitben, a kitartásban, a szeretetben, a türelemben,
az üldöztetésekben és a szenvedésekben, amik Antióchiában, Ikoniumban és Lisztrában értek. Mi minden üldöztetést magamra vállaltam! De az Úr mindig kimentett.
S az üldözésből mindenkinek kijut, aki buzgón akar élni Krisztus Jézusban.
A gonoszok és csalók viszont egyre mélyebbre süllyednek: tévúton járnak és tévútra vezetnek.
Te azonban tarts ki amellett, amit tanultál, s amiről meggyőződtél, hiszen tudod, kitől tanultad.
Gyerekkorod óta ismered a Szentírást: ez megadja neked az útmutatást ahhoz, hogy a Krisztus Jézusba vetett hitben eljuss az üdvösségre.
Minden Írás, amit az Isten sugalmazott, jól használható a tanításra, az érvelésre, a feddésre, s az igaz életre való nevelésre,
hogy az Isten embere tökéletes legyen és minden jóra kész legyen.
144000 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 500
„Béke legyen veletek! Egész nap veletek voltam, és felétek nyújtottam kezemet: "Népem, örökségem, ivadékom, fordulj felém, köss békét velem! Köss békét velem!... Az örökkévalóságtól fogva szeretlek titeket. Térjetek vissza hozzám, és én is vissza fogok térni hozzátok. Vessetek szeretetet, hogy szeretetet arathassatok! Vessetek békét, és meg fogjátok örökölni békémet! Vessetek kiengesztelődést, Lelkem áldott gyermekei, és el fogjátok nyerni dicsőségemet!...

Ne sírjatok anyagi dolgok miatt, emeljétek tekinteteteket az égre, és szívetek keresse mennyei törvényeimet, hogy ezeken keresztül eljöjjön szívetekbe mennyországom, és akaratom megvalósuljon szívetekben, ahogyan már megvalósult a mennyben élő szentjeim szívében.
Ma is úgy kiáltok, ahogy egykor Jeruzsálemben:
"Ha ismernéd békeüzenetemet, amelyet mind a mai napig felkínálok neked, nem késlekednél, hogy elfogadd!" De ezek a dolgok el vannak rejtve a tanultak és a bölcsek elől, és csak az egyszerű gyermekek előtt nyilvánulnak meg. A mennyek országa az egyszerűeké és az alázatosaké.

Hozzátok rendbe szíveteket, és végül meg fogjátok kapni jutalmatokat. Ha megkérdezitek: "Mit kínálhatunk fel most Neked?" Mondom nektek: "Ajánljátok fel most szíveteket nekem, és segíteni fogok visszaszerezni hiteteket. Nyissátok ki szíveteket, és mennyországommá teszem, Istenetek mennyországává, hogy szívetekben megdicsőülhessek. Jöjjetek, és addig egyetek a gyümölcsből, amelyet ma kínálok fel nektek, amíg még van idő! Jöjjetek hozzám! Mesteretek már rálépett a visszatérő ösvényre, ezért mondom nektek: Kössetek velem békét, és legyetek egyek Nevemben! Szeretetem sóhaját hagyva homlokotokon megáldalak benneteket Nevemben.”
144000 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 499
Hol a kilincse ablakomnak? hol találom zárját? kulcsát hol lelem meg?

Én vagyok a kilincse, zárját én nyitom meg

Magamat megkeresem, kilincs én leszek

Magamat megtalálom, kilincsét lenyomom

Magamat meglátom, zárja megnyílik előttem

Alázatot megtalálom, megtalálom Szeretetet

Nekem adja kicsi lángot, lángot felismerem

Fogom, ablakomba teszem
144000 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 498
„Az ördög és az Ő angyalai elszántan mesterkednek azon, hogy véghez vigyék veszélyes tervüket, és mindabból a jóból, amit én küldök nektek, veszélyes utakat készítsenek. Aggodalommal tekintek a Földre, mert sokan nem veszik figyelembe a tanításokat, amelyeket adok, és sok házba behatol a halál. Ennek ellenére sokan nem akarják megérteni, hogy a gonoszság gonoszságot vonz magához. Gyermekem, a világ saját magát fogja elpusztítani hitehagyásában.

….. Így szóltam egykor Mártához:
„Márta! Sok mindennel törődöl, sok minden nyugtalanít, pedig csak egy a szükséges. Mária a jobbik részt választotta. Nem is veszti el soha.”
Ezt mondom neki és azoknak is, akik meg akarják tiltani, hogy lábamhoz jöjj, mint most, hogy figyelj rám, írj és folyamatosan velem légy.
Sok mindennel törődtök, és sok minden nyugtalanít benneteket, amire nekem nincs szükségem! Valójában ma egyetlen dolgot kérek:
Szívből fakadó őszinte beszélgetést,
szüntelen imádságot,
és imádást lábamnál.
Egyesítsétek szíveteket az enyémmel! Ez a jobbik rész!”
144000 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 497
Kereszteddel, ha utamon találkozom, kezemet emelem…
Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében
Kezemmel szívemet emelem
S mint kezemet emelem, kezemet látó szem megáll, s Reád néz
Észre sem veszi, beszél Hozzád, s beszélsz neki
Szobrod előtt lépek, megállok, jó itt megpihennem
S mint megpihenek, megpihensz bennem
Mikor elindulok ellépek Tőled kereső szemmel
Következő lépésemmel meglellek
Jó, hogy figyelmezel, jó mikor megtalállak, jó lépésben együtt lépni Veled
Jó szemünkkel együtt nézni, együtt meglátni
Jó, mikor belsőnk egy, jó egymás felé fordulni
Kezemen viszlek, s mint gyermeket viszel engemet
Nyújtom, és te örömmel lépsz tovább
Szívből szívbe, tűzből parázsba, tűzet gyújtva
144000 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 496
Jó ott hol gyűlölet nem lobban fel

Jó Jézus Szívében, hol gyűlölet fellángol

Előzmény: Latta (495)
Latta Creative Commons License 2007.07.28 0 0 495

Az én prófétáimat mindig üldözni fogják. Elítélik, megostorozzák, elnyomják, városról városra űzik őket; megvetéssel néznek rájuk és megfeszítik őket.

 

Tégedet is üldöz valaki  144000? Nem hinném.Háboritatlanul nyomatod és senki sem bánt !

144000 Creative Commons License 2007.07.28 0 0 494
"Tanításom ragyogjon mint hajnalpír,
akarom, hogy messze hatoljon sugara.
Prófétai szózatként osztom tanításom,
hadd hallják, akikre hagyom:
a késő nemzedékek."
Sir 24,32-33.

Igen, így szóltam én, az ég és a Föld Teremtője, és tudd, hogy hamarosan teljes tervem megvalósul. Sorra mindegyik városba beköltözöm és újjáépítem őket. Sorra újjáépítem romjaitokat és felállítom oltáraimat. Ha majd egyszer feloldják az átkot, az egész emberiséget felajánlják Szentséges Szívemnek és Édesanyátok Szeplőtlen Szívének. Az Ecclesia új életre kel.
144000 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 493
Szavad élő olaj, megadja értelmedet
Szavad szelíd, engem keres
Ha megtalálom, megtalál
Veszem sorát, enni ad, veszem gondolatát, innom ad
Mint friss habzó tej, éltet
Veszem egyik szavát, veszem másik szavát
Mit ad egyszerre adja, együtt adja
Ha ki nem nyitom is éltet, de kinyitom, hisz innom kell
Szavadat ma adod, ma segít nekem
Ma lépek még közelebb Szívedhez, ma találom meg benne akaratod
Szelídséged megköti kezemet, szelídséged jó tanácsadó
144000 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 492
"Ki az, aki hajlandó eréllyel és szeretettel dolgozni düledező házam felépítésén? Van-e benne valaki, aki kész megvédeni ezt a házat? Van-e valaki, aki megérti, amit mondok? Van-e az Úr házában valaki, aki hajlandó kiterjeszteni Isten országát? "

Ha készen áll erre valaki, fényemmel felragyogok felette, és felruházom saját magammal. Megismertetem magamat vele, és ő látni fog engem, amint előtte állok. Látni fogja az örök és halhatatlan Királyt.

Minden embert hozzám fog hozni, mert gazdaggá teszem lelkét változatlan istenségemmel. Feldíszítem minden elképzelhető ékességgel, így ő királyi adottságaival meggyógyítja ezt a nemzedéket. Hallani fog a süket, és látni fog a vak. Együtt, egy hangon fogják kiáltani: "Mi a Szentháromsághoz tartozunk: az Atyához, a Fiúhoz és a Szentlélekhez!"
144000 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 491
Körbejárlak, szeretetem körbejár, vágyam körbejár
Elgyöngülsz vágyamtól
Vágyamat elfogadod, úgy veszed, ahogy kapod, annak veszed ami
S tudom, megteszed

Megfogtál, és kérdeztél
S válaszom lépéseim
S mint tüzet raktál belém, tüzemmel megkereslek Téged
Fogom, átviszem sivatagon, és átnyújtom Neked

S tüzemre tüzet raksz, édes tüzet
Akkor lépek bentre, mikor akarok
Akkor nézek Reád, mikor akarok
Hát nem lépek ki belőled, arcodat le nem teszem

Rajtad állok, és ezt Te tehernek nem érzed
Rajtad állok, és ez jó nekem

Ha lépek, Veled lépek
Magammal viszlek, s Te viszel engemet
Hagyod menjek előre, visszanézek Reád, mosolyod megtalál
Mikor táncolsz, még jobban örülök Neked
144000 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 490
Te vagy a hívó Szó
Te vagy a felkiáltójel
Szavad: nézz Rám és megismersz

Tartok valamit, és le nem engedem, és ez eltakar Tégedet
Pedig keresnélek, keresnélek ott, hol nem kell lépnem
Mi lesz, ha közelembe nézek ? mi lesz, ha magam mellett talállak ? ó

Ha mellettem Rádnézek, megtudom, mi a Szeretet
Megtudom, mi a lángoló tűz, megtudom tüzem nem más, mint felizzó parázs
Megtudom emlékedet

Oda kell lépnem, ahonnét elkergettem szemeimet
Szám megtudja hallgatást, és megismeri beszédet
Most nem nézek rá beszédemre, de akkor jó lesz nekem

Ajtót viszem magam előtt, de az ablakon Te kopogsz be:
Engedj be! Szívem eleped! Szívem megszakad! nincs pihenésem, nyugodalmam érted ejtett könnyeim nem engedik
Első szóra szobádba lépek, csak hívj
Első szóra hozzád szaladok, ölembe veszlek, karomat megismered, karom melegéről megismersz engemet, felismered emlékemet
Kérlek, hívj!
144000 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 489
„Ahogy az írástudókat és farizeusokat figyelmeztettem, úgy figyelmeztetem ma azokat, akik üzenetvivőimet üldözik és elítélik Szavamat. Figyelmeztetem azokat, akik kinevetik a Lelket. Újból figyelmeztetem őket, hogy maguk ellen tanúskodnak, egyikük sem változott meg. Művük ugyanolyan maradt, gondolkodásmódjuk ellenük beszél:

Vezetők! Ti ugyan lelki üzenetekről prédikáltok, mégis semmibe veszitek azt, ami a Lélektől származik! Vezetők! Ti ugyan testemmel tápláljátok bárányaimat, de távol tartjátok tőlük Véremet! Elfelejtettétek tanításaimat?”

144000 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 488
„Az Amen útban van, hogy emésztő tűzzel megtisztítson minden népet, mert iszonyodom a hitehagyók tetteitől.”
144000 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 487
„Bizony mondom nektek, hogy az én juhaim felismerik hangomat.

….. Az én prófétáimat mindig üldözni fogják. Elítélik, megostorozzák, elnyomják, városról városra űzik őket; megvetéssel néznek rájuk és megfeszítik őket. Így vonjátok magatokra minden szent ember vérét, amelyet a földre kiontottak. A Szentírás sohasem hazudik. Én vagyok az Ige.”

144000 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 486
Ki az ki elesőt felemeli ?
Te vagy
Ki kérdez az eltévelygőtől ?
A kérdést Te teszed fel

S kérdésből válasz fakad, szó megelevenedik, életre kel és megszólít
Ki felveszi szó fonalát és kérdez, megtalálja válaszát
Válasz végén Te állsz, ott áll vágyad
Kérdésből beszélgetés kerekedik

Beszélgetni jó Veled és egyszerű
Válaszodat megkapja szívünk
Szólsz minden percben, szólsz minden helyzetben
Ki kutatja, megtalálja, ki figyeli megérti

Ha veszem a gondolatot, és megosztom Veled
Ha kiejtett szó előtt, megkérdezlek
Mikor lépés előtt arcodra nézek
Örülsz nekem

Kezeiddel átölelsz, barátodnak nevezel
Lépsz előttem, és lépsz mögöttem
Még gondolatom végig sem ért, és Te már ott állsz
Még kérésemet meg sem formáltam, és elém rakod a megoldását

Játszva beszélgetünk és játszva lépünk
Nincs benne komorság
Mikor örömöd forrást kap, táncra lépsz
Mikor megtesszük akaratod, örülsz nekünk

Tűzbe ha lépni kell, meg nem éget
Szakadék nem csábít
Nyomod követése percről percre felüdít
Fogom terhemet, válladra teszem, futok egyet önfeledten, boldogan nevetsz
144000 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 485
Bejöttél kertembe Fény Virága
Kérdezted: jössze Velem?
Kinyitottad ablakomat, kérdezted: itthon vagy kedvesem?
Bújtam előled, kerestem menedéket, hangod mégis megtalált
Futottam sötétbe, mégis Fényben fürdettél
Léptem hátra, megfogtál, mondtad: gyere, lépjünk előre
S mint igen hangja felszakadt, örömöd úgy teljesedett
Emeltél karodban égre
Ó asszonyok között legszebb, énekelj nekem
Énekel a szívem, énekel minden gondolatom
Kövess
Megyek erdőnek, megyek mezőnek, megyek sűrű rengetegnek
Ne vigyél mást csak Engemet, ne hagyj el Engemet
Lépek mezőre, viharos szélben, öröm a nappalom, lépek szembe süvítő széllel, jó nekem, állok, ha fogódszkodót nem találok, fogom kezeidet, áradattal szemben önként lépek, örömöt találok szél zúgásában, vihar porában
Emelsz fel kezeddel tánc örömébe, forgatsz mosolyod fényében, árnyékot messze kergeted
Tánc éjjelem,tánc nappalom, tánccal lépem lépéseket, tánccal játszunk Veled
Édes a játék, édes a virága, édes a gondolata
Nem hagysz engemet búsuló magányban
Virágot raksz elém, elbújsz és figyeled, észreveszem?
Emelem magasba, nyújtom vissza Neked, ó dobd fel magasba, ne engedd leesni
144000 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 484
Mely út mellett állsz ?
Az ima oda vezet
Mely út mellett állsz ?
Az ima megtalál
Száraz sorokat megtöltöd élettel
Sorok, szavak életre kelnek
Beszélnek és kérdeznek, kérdésre választ énekelnek

Szent Szavak kedves magok, veszek egyet és lenyelem
Megadja értelmét, úgy adja ma, ma értsem, ma megsegítsen
Köszönet rá megigéz Téged
Magadat már el nem takarod, előlépsz, miközben megértem, itt álltál mellettem
Ha kezemet nyújtom, kezemet megfogod
Ha szívemet nyújtom, többet adok virágnál
Segítesz illatossá tenni, illatát el nem feleded

Ha küzdök, megérted
Hagyod küzdelmem
Ha végigjárom feljebb emelsz
Küzdelemben látlak, Veled járok
Hagyom örömödet Te nyújtsd nekem
Tudom, ha állva maradok édes tüzed megtalál
Ha elesem, de Nevedet pajzsként emelem, hibámat meglelem
Hibám, mégha gyengeségem, kezedben megbocsátásra lel
Tanításodban még jobban magadhoz ölelsz

S mit legjobban szeretsz, egyszerű szavak, egyszerű gondolatok, megosztom Veled
Te is megosztod velem mindened
Örülsz mikor mondom: ketten, örülsz mikor szerelmemet megvallom, ha mondom, ha gondolom egyek vagyunk, egyek vagyunk
144000 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 483

„….., de hamarosan, igen hamar eljövök, ledöntöm a lázadót, és uralkodni fogok szívetekben, nemzedék. Isten országa hamarosan veletek lesz. Megáldom drága garabandali gyermekeimet. Tudd, hogy Én vagyok mindig melletted van!” 



2Kor 1.10
Ő mentett ki bennünket a súlyos életveszélyből, és ezután is ki fog menteni. Belé vetjük minden reményünket, hogy ezentúl is mindig megment minket.
2Kor 1.11
De ti is segítsetek: imádkozzatok értünk, hogy a nekünk jutott kegyelemért sokak ajkáról szálljon fel hála a nevünkben.

144000 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 482
Szent Neved Irgalom
Azt a távolságot léped át, mit felépítettünk
Azokat az akadályokat, miket eléd helyeztünk
S mit kérsz egyszerű: - hívó szó és hívó szív

Erő Téged meg nem ijeszt, vadságra szelíden nézel, magányosan járót magadhoz emeled

Ha meglátlak meglepődöm szelídségeden
Vadságom körbejár, értelmem keresi fonalad
Rohanásomat szelídséged megfogja

Közelséged tisztás, hol szomjamat olthatom
Rév, hol a hullámok csendesek
Karám, hova önként lépek

S mint Veled idő néhány cseppje földre hull, úgy jön meg az értelem
Értelem szétvágja sötétség függönyét
Mit eddig láttam árnyék volt csupán
Tükörből néztem és tükörből láttam, annyit mit mutatott
Szétnézve szép az erdő, szépek vadjai, szépek szárnyasai
Szép a folyó és szép a partja, szépek virágai
144000 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 481
„Nem... nem mindenki engedelmeskedik. Vannak, akik abba a kísértésbe esnek, hogy inkább az emberek elismerését keressék, mint az enyémet... Mások jobban vágyakoznak arra, hogy elnyerjék az emberek tetszését, mint az én tetszésemet, Istenük tetszését. Sokan vannak, akiket csupán önérdekük késztet engedetlenségre. Mások még nem határozták el, hogy lemondanak szenvedélyeikről, saját kényelmükről, és annyiszor vétkeznek, ahányszor lélegzetet vesznek. Beszéltem mások megítéléséről, és hogy miképpen válik nyelvük elítéltetésük okává, de kiegészítem azzal, hogy azok a szájak, amelyek tüzet köpnek, és beleharapnak az emberekbe darabokra tépve őket, szintén szenvedni fognak, mert megbántják Szentlelkemet.

Szentlelkem útjai oly különbözőek! Akit Szentlelkem vezet, az megkapja a kegyelmet, hogy tiszteletben tartsa törvényeimet és utaimat, amelyek szelídek, szeretetteljesek és tökéletesek. Én vagyok a szeretet Forrása, és Jézus a Nevem. A gonosz lélek azonban a bűn és a gonoszság forrása...”
144000 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 480
Nyelvem ki vagy te? önként járod utad, ó mit teszel?
Ha majd színről színre látok, ó mit látok éretted?
Meglátom, rózsa voltál vagy éles fegyver
Meglátom gyógyítottál, vagy sebet ejtettél
Könnyet vagy örömet hozol nekem?

Ó nyelvem mit teszel, mikor vért fakasztasz, mit teszel?
Mért teszed?
Mért hiszem támadó szavamra, jót teszek?
S mit tett nyelvem, ha szóra düh fog el?

Ó látom e arcodat, hogy szólni merészeljek?
Érzem bent tüzedet?
Van e erőm mi van, megfogni, úgy ahogy van, Neked nyújtani?
Lesz erőm megértenem?
dialektika Creative Commons License 2007.07.13 0 0 479

„A világ ma visszautasítja Szívünket,

 

Dehát nem is ismeri ?....!

Infectious Grooves Creative Commons License 2007.07.13 0 0 478
Kedves 144000!

Fajdalommal vegyes megdobbenessel tudatjuk, hogy Forumunkra irt
alabbi hozzaszolasat - amely megsertette moderalasi alapelveinket -
toroltuk.

Ha kifogassal szeretne elni a dontes ellen, irjon a
moderator@mail.index.hu cimre, fellebbviteli forumaink rendelkezesere
allnak, hogy megharcoljon az igazaert.

Ha viszont nincs tovabbi kifogasa, koszonjuk megerteset.
Előzmény: 144000 (477)
144000 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 477
„"Az Úristen jegyzett el engem, saját magával díszítette fel lelkemet! Ó mily nagyon tetszik az Úrnak, ha engedelmes és készséges a lélek, mert akkor felfoghatatlan bölcsessége utat talál benne, és egyre inkább magához vonzza őt."

A Szentírás mondja:
"Boldog, akit kiválasztasz és felemelsz,
hogy csarnokaidban lakjék."

Igen, valóban boldog, mert választottamnak házamból való jó dolgokat adok, és e jó dolgok szent tanítások, melyek az én szájamból fakadnak. Prófétámat mennyei gazdagsággal és ragyogással, azaz erényekkel teszem ékessé. Azt akarom, hogy templomom szent és tiszta legyen! Azt akarom, hogy oltárom olyan tiszta és tündöklő legyen, mint ezernyi drágakő! Nyelvét kétélű karddá teszem, hogy menjen és beszéljen a gőg és az önteltség ellen, a fennhéjázó szónokok ellen, az emberi büszkeség és mindaz ellen, amit az emberek nagyra tartanak. Beszéljen az igazságtalanság és mindaz ellen, ami ellentmond szeretetem törvényének.

Tetszésemre van lakóhelyem, mert Lelkem megpihen abban, akinek hordoznia kell Szavamat. Prófétámat, aki egybekelt az Igazsággal, elküldöm mint királyi követemet a Föld gonosz sarkaiba, hogy himnuszokat énekeljen nektek az igazságosságról, a jóságról, a szentségről és az erényről, és emlékeztessen benneteket az én útjaimra. Emlékeztessen minden rendű és rangú embert arra, hogy

- ÉN VAGYOK a lélekben szegények kenete,
- ÉN VAGYOK a ti jólétetek biztosítója,
- ÉN VAGYOK a fényességes Isten és a magasztos szeretet forrása,
- ÉN VAGYOK az egész teremtés Uralkodója és Vőlegénye,
- ÉN VAGYOK a test és a lélek orvosa és lámpása,
- ÉN VAGYOK azok vigasztalója, akiket az igazság miatt üldöznek,
- ÉN VAGYOK a betegek és a haldoklók balzsama és kenete.
- ÉN VAGYOK a ti Uratok és Istenetek, de barátotok, társatok és Atyátok is.

Szüntelenül neked adom magam, nemzedék, hogy tökéletesítsem képmásodat, amit eltorzítottál és bemocskoltál gonosz tetteiddel, bűneiddel és makacs ellenállásoddal, mert nem ismersz el engem Atyádnak.
Hiszen éppen azért adom magamat szüntelenül nektek, hogy a kegyelem által felemeljelek benneteket, hogy a kegyelem által meggyógyuljon látástok, és lássátok a láthatatlan dolgokat, amelyek soha el nem múlnak. Azért támasztok jóakaratomban szájam egyetlen szavával prófétákat, hogy a Szívemhez kössem őket.

Én, a fényességes Isten, már jóval a ti megteremtésetek előtt előre láttam ezt a nagy hitehagyást. Nincs talán jogom ezért prófétákat támasztani? Az egész menny örvendez, mert kegyes leereszkedésünkben megkönyörültünk közömbösségeteken.
Prófétákat támasztottam, hogy ők minden időben és közvetlenül megkapják mennyei felszólításaimat kegyelmem  áradatával együtt.

Megosztom velük isteni műveimet, mert szívük közel van hozzám. Az én Szívemből leheltem és lehelek sugallatokat a szívükbe, hogy hűséggel tegyenek tanúságot. Előfordul, hogy általuk megbotránkoztatom a gőgösöket, akiknek útjai nem az én útjaim.
Buzgóságomban e nemzedék megmentésére prófétákat támasztottam és eljegyeztem magammal őket. Megtanítottam őket arra, miként töltsék velem idejüket, és miként osszák meg életüket velem, míg a Földön élnek, ahhoz a kegyelemhez mérten, amit én adtam nekik.


PRÓFÉTÁVÁ AZ LESZ, AKIT ÉN MAGAM KENEK FEL

E napokban Fiammal és Szentlelkemmel együtt szállunk le mint három tanú. Lélek vagyok és így küldöm az Igazság Szentlelkét, hogy legyen veletek mindenkor, és vezessen el benneteket a teljes igazságra. Gondolj irgalmamra és imádj engem!

Az Ige, velem volt, és öröktől fogva létezett. Ő, aki a legközelebb áll hozzám, tett mellettem tanúságot, és Ő ismertetett meg engem veletek. Az én Igém úgy tesz tanúságot a Földön, miként én és a Szentlélek. Az én Fiam, Jézus Krisztus, aki saját Vére árán vásárolta meg Egyházát, saját Vérével tesz tanúságot. A Szentlélek, aki elvezet benneteket a teljes igazságra, vízzel tesz tanúságot. Mi hárman teszünk tanúságot mindenben, és mi hárman egységben vagyunk, minthogy egyedül mi vagyunk az egyetlen Isten, egy az akaratunk, egy a hatalmunk és egy az uralmunk. Mindhármunknak egyaránt tulajdonítható a hatalom, a szent bölcsesség és a végtelen jóság.

A szeretet indít engem arra, nemzedék, hogy megadjam egyesek számára a prófétaság lelkét, ők pedig véghezvigyék, amit én parancsolok nekik. Mézzel és olajjal táplálom őket, hogy hirdessék Nevem nagyságát. Hogy megtartsam őket az igazság alapjain és az értelmes gondolkodásban, sokszor megdorgálom, rendreutasítom és tanítom őket, hogy kenetté váljanak azok számára, akiket visszahozok házamba. Szent bölcsességgel tanítom őket. A bölcsesség pedig teljes egészében a törvény teljesítésén alapszik.

Prófétáimat arra tanítottam, hogy szemléljenek engem szentségemben. Megengedem és lehetőséget adok nekik arra, hogy közeledjenek nemességemhez, örvendezzenek közvetlen jelenlétemben és megízleljék édességemet. Az egyetlen teológia, és határozottan hozzáteszem, hogy az egyetlen igaz teológia az, ha engem, a ti Isteneteket szemlélitek, ami egyúttal előre megízlelteti veletek az örök boldogságot. Ez az igaz és a szent teológia. Senki sem úgy készül fel a prófétálásra, hogy tanult teológusként teleírja papírjait saját teológiájával. Prófétává csak az lesz, akit én magam kenek fel szeretetem kenetével, jó helyet készítve számára a Szívemben és elrejtve őt benne, hogy átvegye a Szívemben rejlő, belső, isteni és rendkívüli sugallatokat, hogy majd tűzként tudja hirdetni népemnek.

Ó ….. , hányszor hallottam a Földről a gúnyolódó nevetés és a gőg, a neheztelés és a süketség hangját, amikor az én Nevemben helyreutasítottad őket! Igen, a bűnösök visszautasítják a feddést, mindenféle mentséget találnak arra, hogy azt tegyék, amit ők akarnak.

Kimondhatatlan módon nyilatkozom meg prófétáim előtt, igen, ameddig még itt vannak a Földön, és ők tudatában vannak ennek a kegyelemnek. Felékesítem őket saját magammal, felékesítem őket ruhátlanságukban, önmagammal díszítem fel őket, és ők tudják ezt. Tudatában vannak isteni jelenlétemnek a szemlélődés alatt.

Emlékeztetem népemet, hogy a prófécia élő, mert az én hatalmamból származik, én rendelkezem vele. Mire való tehát ez a gőg a nemzetek részéről? Nem hallottátok, hogy én magam adok nekik elismerést közvetlen beavatkozásommal?
Igen, valóban! A Szívemhez szorítom őket, miként anya a gyermekét. Ily módon tartom prófétáimat közel a Szívemhez. De jaj! Jaj annak, aki ki meri nyújtani karját, hogy megérintse őket az én felhatalmazásom nélkül!


TOVÁBBRA IS TÁMASZTOK PRÓFÉTÁKAT

Szükséget szenvedtél, nemzedék, és én eljöttem, hogy betöltsem hiányodat, de te nem vagy boldog, mert amióta csak szólok hozzád, zokon veszed tanításomat. Eljöttem, hogy kigyógyítsalak hitehagyásodból, és a bűnbánó szívek meghallgattak engem. Eljöttem, hogy életre keltsem halottaidat, és ők megismerjenek engem Szentlelkem által mint Atyjukat, mert az isteni tudást csak Őáltala lehet elnyerni és felfedni azok előtt, akiket mi választottunk ki, hiszen maga a Szentlélek az ő tanácsadójuk és nevelőjük. Mert nem emberi tudás révén, hanem a Szentlélek által kapták értelmükbe a kegyelmet, hogy lássák a Háromságos Istent és beszéljenek Vele. Az emberi okoskodás semmilyen ügyes érvelése sem képes elhitetni velük, hogy nem találkoztak velem. Mintha csak azt akarnák bebizonyítani nekik, hogy "ruhátlanok", miközben jól tudják, hogy fel vannak öltözve. Én magam ékesítettem fel őket magammal.

Csakhogy az ördög a legjobbat vette elő megbízottjaim közül az Egyházban, hogy tanbeli tévedéssel vádoljon téged. Pedig a Szentlélek által hozzád intézett ismételt sugallataim világossá tehették volna előttük, és megérthették volna, hogy az ördög teszi próbára őket.

A Sátán ugyanis irigyli azokat az adományokat, amelyeket e haldokló nemzedék megmentésére ajándékozok. Irigyel téged, akit én választottam, és akin még meg sem száradt a harmat, ami mennyei udvaromban hullott rád, ahol felnőttél, s ahonnan értékes adományként küldtelek ki minden nemzetnek. Irigységében haragra gyulladva megesküdött, hogy rád önti mérgét és tönkretesz téged, hogy utálatosnak, csúfnak, veszedelmesnek és undorítónak tűnjél.

A te Boldogságos Édesanyád azonban segítségedre sietett és betakart palástjával.
Felemeltelek a kegyelem által, hogy hívj, amikor akarsz. Ez oly egyedüli és királyi adomány, amit ritkán adok meg választottaimnak. A Sátán irigységében arra ingerelt sokakat, hogy tegyenek nevetségessé téged, és a maga oldalára csábította őket.

A sok jó gyümölcs ellenére, melyeket összegyűjtöttem, hogy felkínáljam nekik, továbbra is próbára tesznek engem, lázadó módon megvetik gyümölcseimet és tanácsomat, és éppoly bűnösek és hűtlenek, mint őseik fiai, és kihívnak engem magas rangjukkal.

Vannak azonban, akik elhitték, hogy én szóltam, de a Sátán közömbössé tette még őket is. Csodáimmal kapcsolatban olyan nemtörődömségre indította őket, ami idővel lelohasztotta bennük a csodáim iránti érdeklődést, pedig a csoda életadó forrás, ami az örök életre vezetheti őket.

Bizonyára hallottad a magvetőről szóló példabeszédet, mely szerint, ha valaki meghallgatja Isten országának igéjét, de meg nem szívleli, akkor eljön a gonosz és elragadja, amit a szívébe vetettek. Ezek az emberek erőtlenül, megdöbbenten és értetlenül fogadják a kinyilatkoztatásokat. Azután vannak, akik örömujjongással hallgatják küldöttemen keresztül hangom visszhangját, nagy örömmel üdvözlik prófétámat, majd megrohamozzák a többi várost és elmondják, hogy éppen az ország igéjét hallották nyíltan és hatalommal hirdetni. Csakhogy hamar lelohad lelkesedésük, mert szavam köves talajra hullik szívükben, és nem ver bennük gyökeret. Amikor igém miatt az első üldözés éri őket, vagy valami csekély baj támad útjukon, nem tudnak kitartani. Nem, ők nem azok, akik szilárdak maradnak, amikor az emberek gyalázzák őket és mindenféle rosszat és rágalmat szórnak rájuk az én Nevem miatt, mert nem szilárd az alapjuk.
Ők lesznek az elsők, akik elbuknak.
Nem értették meg, hanem visszautasították a legfelsőbb uralmat… és az én békeköveteim keservesen sírnak az ő kiszáradt szívük miatt.”

144000 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 476
Ó lépj hozzám Fenséges, légy hozzám kegyelmekkel Teljes, légy Forrás, miből meríthetek, ó engedd mannádat megízlelnem, ó lépj közelebb, felismerjem irányt, hogy közeledbe lépjek

Szaladtam hegytetőre, szaladtam erdőben, jártam patak partján, kiáltottam Nevedet
Hagytam álmot másra, vettem erőt lépni, mégsem leltelek
Párom volt a világ, adta mindenét, most is adná mindenét, de kevés nekem, többet kérek
Kérem az Eget, kérem a Földet, kérem a bentről felcsendülő éneket
Kérem a mosolyt örömből kelve, kérem a tüzet, tűzből kiemelkedve
Kérem a vizet, tengerből merítve, Ki adja meg nekem?

Erővel lépek erőt nyerni
Kéréssel lépek, kérésemet kiérdemelni
Szaladok ellened, hogy megleljelek
Szaladok utánad, nyomodat kövessem

Nem kérek többet, csak megleljelek
Nem kérek kevesebbet, megízleljelek
Szavamat gúzsba kötve leljem
Kiáltásom az Égbe emeljem

Kötelemet adnám, ha meglelnélek
Tudom köteledet adnád, el ne veszítselek
Adnám mit adhatok, s tudom megköszönnéd
Azt mi van, s tudom mondanád, elég
Kérdeznéd kéred e tüzemet, s válaszom csak egy, Tőled eltakarva is tudom egy
Igen
Kérdeznéd, lépnél e Értem, s tudom azt válaszolnám mit menyasszony vőlegényének
Nyújtanám kezemet, és tudom mikor megérintenéd, boldogság könnyeit kezemre ejtenéd
S tudom száraz szemem eleredne, szemed nyomába lépne

Mért hagyod, hogy utánad epedjek?
Mért hagyod szemeimet szárazságban égve?
Mért hagyod ketrecemben járjak?

Szeretnék Benned elmerülni
Szeretnék csodákat kérni és csodákat látni
Szeretnék reggel mosollyal ébredni
Szeretnék este mosolyoddal lefeküdni
Szeretném megtanulni szerelem szavait
144000 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 475
Barátommal járok és dicsekszem Vele

Szabadon ki-, belépek

Szabadon szaladok világosságban

Világ Világosságában

 

Lépek előre és Te követsz

Mosolygok, mikor előttem észreveszlek

El nem hagylak, bár hagyod előre lépjek

El nem hagysz, vágyad Reád nézzek

 

Hagyom örömöt kezedben

És te örömmel adod

Öröm, mikor megtalálom

Örömöd, mikor adod

 

Erővel akkor lépek, mikor gyengeségben állok

Erőben lépek

Lépés előtt Reád nézek

Kérdésemet Neked adom, válaszod megadod

 

Értelem kapuját megnyitod

Kulcsát, ha megtalálom, szereteted pecsét rajta

Ha elalszom, illatod felébreszt

Mondja, itt vagyok, hol jársz nélkülem?

 

Szereted, ha szavam igaz

Úgy adom Neked, ahogy van

És Te úgy fogadod

Szavamat Neked adom

144000 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 474
„A világ ma visszautasítja Szívünket, Szent Édesanyád Szívét és az én Szentséges Szívemet. Ezek az idők, amelyekben éltek, az irgalom idői. Már elmondtam neked, hogy mi következik, amikor feltörik a hatodik pecsétet. Most figyelj és írd:

Közvetlenül azután, hogy a két Szív befejezte tanúságtételét fel fogom törni a hetedik pecsétet és azt egy félelemmel telt csend követi. Ebben a csendben a világi emberek azt gondolják, hogy diadalt arattak Szívünk felett. Örvendezni fognak és megünneplik ezt az eseményt, mert azt gondolják, hogy megszabadultak Szívünktől, akik szócsöveink által tettek tanúságot, mert amiről tanúskodtak, az bántotta fülüket, bántotta érdekeiket és gonosz szándékaikat. Akkor ezt a csendet hirtelen az én napom érkezése töri meg, és jaj a tisztátalannak! Jaj annak, aki nem bánja bűneit! Holttestük e sivatagban fog feküdni, amelyet ők maguk hoztak létre.

Angyalom akkor megtölti parázzsal a tömjénezőt, amelyet trónom és az oltár előtt kezében tart, és ledobja a Földre. És miközben mindenki ezt nézi, heves földrengés keletkezik, a Föld elemei tüzet fognak és szétolvadnak. Sokan elmenekülnek a hegyekbe, hogy elrejtőzzenek a barlangokban és a sziklák között. Felkiáltanak hozzám, de nem fogok figyelni rájuk. Próbára fognak tenni, káromolni fogják Szent Nevemet, és azt fogják mondani a hegyeknek és a szikláknak: „Omoljatok ránk és rejtsetek el a trónon ülőnek színe elől, és a Bárány haragja elől!” Mert eljön az én napom, és ki fogja túlélni? A túlélők térdre fognak borulni, félelem szállja meg őket, és csak engem, az Ő Istenüket fogják dicsérni... Majd ezután eljön az új Föld és az új Ég hozzátok. A világ országa az én országom lesz, és én fogok uralkodni minden szívben. A régi világ elmúlik, Lélek, uralmam a ti napjaitokban fog megkezdődni.”

144000 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 473
Kéred szememet figyeljen, kéred értelmemet észrevegyen

Az útra rózsákat ültetsz

Észreveszem? megkerülöm? átlépem?

Nehézség rózsái, kedves szirmok

Ha belőletek készítek kérésnek nyoszolyát, elém jössz

Megelőzöd kérésem

Ha kérést adsz kezembe, és erővel felveszem, próbádat megállom

S mint nehézség ideje múlik, adsz időt pihenésnek, értelem utolér

Mindig ketten, mint megoszthatom veled nehézségemet, megosztod velem örömöd

Ha értelem hitre áll, nehézség nem nehézség többé

Együtt örülünk nehézségnek

Nyilat mit felém küldesz, érték

Kicsomagolom?

144000 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 472
Tudom e, ha örömöt okozok Neked, örömödben könnyet ejtesz

Örömödben magadhoz ölelsz

Örömödben kezed nyújtod, s adsz, többet, mint kértem, többet, mint reméltem

 

Nyomodat kutatom, s ha meglelem, nyomodba lépek

S örülsz nekem

Rád nézek, megosztom Veled örömöm, bánatom

És örülsz nekem

Körbenézek, és Téged látlak

Örömödben már táncolsz

S táncra perdülök örömödben

Könnyed, boldogság könnye

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!