Keresés

Részletes keresés

Timna Creative Commons License 2003.03.18 0 0 679
6510? Az valami Nokia? :)
Na de komolyan, a 7510 (nem 8502?) csak akkor megyen 1.8-on amikor a TED nem nyúlkál le karakterekért, én úgy tudom. Azaz a keret kirajzolásakor. Ahogy anno mondtuk, kereten. Amúgy 0.9-es.
Előzmény: Ciklotron (678)
Ciklotron Creative Commons License 2003.03.18 0 0 678
Ja, bocs... figyelmetlen voltam, én a soros portról beszéltem. TIA-n keresztül természetesen egészen más a helyzet. (Mentségemre legyen szólva, annak idején - sok évvel ezelőtt - elkövettem néhány háttérbufferelő rutint 1541-esre, amelyek a standard soros porti kommunikációt használták.)

C64-nél egyébként biztos megéri háttérszámítás-végzésre használni a floppy 6510-esét, hiszen ott így két azonos teljesítményű proc. dolgozik egymás mellett. Pluszin a 7510-es viszont csaknem kétszer akkora órajellel ketyeg (1,8 MHz), szóval itt már nem ennyire egyértelmű a dolog. Könnyen elképzelhető, hogy egy rövidebb lélegzetű demónál csak lassítaná a programfutást. Egy nagyobb számítási kapacitást igénylő programnál viszont már lehet hogy megéri.

Előzmény: bubis (676)
bubis Creative Commons License 2003.03.18 0 0 677
Szoval! Mi a baja annak az 1551-nek?
Előzmény: putyi (668)
bubis Creative Commons License 2003.03.17 0 0 676
> A 1551-es a TIA-n keresztul 12 biten tud
> kommunikalni ebbol 8 bit kozvetlenul be van
> mappolva a memoriaba, tehat az adat atkuldes
> megfelelo szinkronizalassal egyszeru sta-lda.

Ugy ertem, hogy a 12 bit mindket oldalon ugy van mappelve a membe, hogy 8+2+2. Azaz az egyik 8 bit kommonikalhato sta/lda-val. A TIA egyebkent 3*8 bitet tudna, szoval nincs maximalisan kihasznalva, de ha ki is lenne, szerintem az nem jelentene, azt, hogy gyorsabb kommunikaciot lehetne folytatni a gepek kozott. Max kenyelmesebb lenne a programozasa.

Rakerestem a neten a 6510T-re, es tenyleg ugy tunk, hogy 1Mhz-es.

Andras

Előzmény: bubis (675)
bubis Creative Commons License 2003.03.17 0 0 675
Az 1551-ben egy 6510T van, ami tudtommal 2Mhz-en ketyeg. Az 1541-ben valoban gyengebb proci van de nem 0,9Mhz-es hanen pontosan 1Mhz-es az orajele. A 1551-es a TIA-n keresztul 12 biten tud kommunikalni ebbol 8 bit kozvetlenul be van mappolva a memoriaba, tehat az adat atkuldes megfelelo szinkronizalassal egyszeru sta-lda.
Az 1541-eshez a leggyorsabb kommunikacios protokol is egyszerre csak ket bitet tud atkuldeni! (Most hallottam, hogy valaki talan megcsinalta, hogy kuldjon 3-at.) Mindezen kulondbegek ellenere C64-en sikeresen hasznaljak a driveot koltseges szamitasok elvegzesere, pl 3D-s animokhoz vegpontok kiszamitasa.
En sem azt mondtam, hogy a drive fog nekem rajzolni a kepernyore. De ha erdekel valoszinuleg meg ezt is meg lehet csinalni ugy, hogy kifejezetten megerje, mert a kommunikacio adott esetbe kevesebbe kerulhet, mint a plusin megcsainalni minden szamitast.

Andras

Előzmény: Ciklotron (674)
Ciklotron Creative Commons License 2003.03.17 0 0 674
Hali!

Nem akarom letörni a lelkesedésedet, de a 6510-es csupán 0,9 MHz-en ketyeg, szóval nem látszik túl életképes ötletnek a folppidrájvval végeztetni az animhoz hasonló sebességigényes munkákat. Arról nem is beszélve hogy az adat áttöltése/visszatöltése már önmagában is lassú (hiszen a gép nem tudja közvetlenül címezni a drájv memóriaterületét, vagyis csak a 1551 adatátviteli protokollján keresztül tudja mozgatni az adatokat). Ezért a drájv memória- (és számítási) kapacitásának inkább a nem időkritikus adat-háttértárolásban lehet szerepe. Ennek persze csak akkor van értelme, ha a gép rendelkezésre álló memóriája már csordultig van.
Egyébként nem muszáj kifejezetten 1551-esre vadásznod. A 1541-esben működő 6502-es proc. kompatibilis a 6510-essel és szintén 0,9 MHz-es.

Előzmény: bubis (667)
bubis Creative Commons License 2003.03.17 0 0 673
Ja es vegul is csak a Luca-val kozos produkcionk ment ki, mert a Lavina 16K-s compojara senki mas nem csinalt semmit. Illetve Luca csinalt hogy legyen valami, de mivel nem koder, nem akkarta eluldeni a party-ra, illetve masok is elkezdtek valamit, de nem fejeztek be.

Andras

Előzmény: Timna (670)
bubis Creative Commons License 2003.03.17 0 0 672
Ja, majd a www.forever.sk-rol lesz kesobb minden letoltheto. :)

Andras

Előzmény: Timna (670)
bubis Creative Commons License 2003.03.17 0 0 671
Előzmény: Timna (670)
Timna Creative Commons License 2003.03.17 0 0 670
Drakulálunk! Hol tudjuk megtekinteni a csodaműveket? :)
Előzmény: bubis (669)
bubis Creative Commons License 2003.03.17 0 0 669
Szia!

Mit jelent, hogy nem teljesen jo? Lehet, hogy megvennem.

Ja, egyebkent a wild compot azt megnyertuk ket Atari-s produkcio volt az ellemfel, sajnos teljesen mas kategoriaban:

MIXED WILD COMPO

1. Commodore Plus/4 demo / Bubis & Luca
2. Shot’em All / Raster (16 players atari game,
using 16 joysticks adapter)
3. Atari + Electric Guitar - live performance by Jookie

Andras

Előzmény: putyi (668)
putyi Creative Commons License 2003.03.14 0 0 668
Van 1551-em, 1000 Ft-ért a tied! Igaz, nem teljesen jó, de 1551...
Előzmény: bubis (667)
bubis Creative Commons License 2003.03.14 0 0 667
Itt is megkerdezem, hogy van-e valakinek 1551-es driveja elado, esetleg kolcson.
Nagyon izgat, hogy ebben a driveban egy 2mhz-es 6510-es van, es a TIA-n keresztul gyakorlatilag lda-,sta-kkal lehet egesz byteokat kuldeni!
Ez brutalis! Egy animnal pl a bonyolult szamitasokat vigan elvegezhetne a drive, a pluszinek meg csak rajzolni kellene! Egyszer ezt ki kell, hogy probaljam! Dobbenet, hogy ezeket a tenyeket csak a napokban ismertem meg!

Andras

F.E.K. Creative Commons License 2003.03.13 0 0 666
Üdv mindenkinek!
A topicot olvasgatva feltámadt bennem a nosztalgia :) Anno számomra ez volt A számítógép.
Sajnos, előkeresve a szekrény aljálról, sajnálattal kellett szembesülnöm, hogy régi kedvencem elhalálozás utjára lépett. (gyakorlatilag üzemel, de kb 10 perc után fagy - nyilván melegszik -, és nem hajlandó egy kazettát sem belolvasni.) Kérdésem: Hozzá lehet-e még jutni valahogyan egy alapgéphez, esetleg kiegészítőkhöz ? Esetleg szervíz valahol ? Kecskemét-Budepest előnyben :)
bubis Creative Commons License 2003.03.13 0 0 665
A wild compora be lehet, sot ajanlott video kazettan beadni a demot.
Egyebkent koszi a tippeket.
Előzmény: edhellon (664)
edhellon Creative Commons License 2003.03.12 0 0 664
Nem tudom meg hogy megyek-e a partyra, most dobbentem ra hogy ezen a hetvegen lesz, es most kezdtem szervezni, hogy betarsulhassak valaki(k)hez. Szeretnek elmenni, de nincs kedvem egyedul vonatozni baromi sokat.

Milyen szalagrol beszelsz? Max. lemezrol lehet szo, nem? :) Ki hasznal meg mindig datasette-t? :) Es mivel jelenleg baromi messze vagyok Bp.-tol, nem hiszem hogy az odaadas megoldhato lenne. Poisonek es/vagy Layek mennek szerintem, Poison mobilszama megtalalhato lenne a Colony News online-on, ha epp menne a szerver... :-\ De Lion tudja szerintem.

Előzmény: bubis (662)
TamasS Creative Commons License 2003.03.12 0 0 663
szia CsaboLOD!

Nagyon igenyes lett a Jerry leiras. El is erzekenyultem, hogy ennyi idot megert neked az egyik programom.
Kiegesziteskeppen esetleg meg azt is meg lehetne emliteni benne, hogy a mozgatogombokon kivul a funkciobillentyukkel lehet meg mindenfele cuccot allitgatni (hol legyen a scoreboard, milyen szinu legyen a hattere :-)), illetve music on/off... hogy melyik melyik arra mar igy 11 ev tavlatabol nem emlekszem, de esetleg valaki lecsekkolhatna...

Tcfs

Előzmény: CsaboLOD (646)
bubis Creative Commons License 2003.03.12 0 0 662
Ha minden igaz ma szerzek Murphytol.
De meg mindig nincsen aki kivinne.
Te akkor mesz a partyra? Holnap vagy penteken megoldhato lenne, hogy a felesegem odaadja a szalagot neked? Vagy tudsz valaki mast? Telefonszamok?

Andras

Előzmény: edhellon (661)
edhellon Creative Commons License 2003.03.10 0 0 661
Nincs SID cardom.
Előzmény: bubis (660)
bubis Creative Commons License 2003.03.07 0 0 660
edhellon! Egyebkent neked van SID card-od. Tehat esetleg azt is vallalnad, hogy elosegited, hogy a demok igazi vason legyenek bemutatva?
Egyebkent Lavinaval meg mindig nem sikerult beszelnem.

Andras

Előzmény: edhellon (658)
bubis Creative Commons License 2003.02.28 0 0 659
De igen, resze, ezek pedig kiadatlan dologok.
Az van, hogy ez egy evekkel ezelott kiirt compo, amire ennyi ido alatt is - a Plus/4 scene ismert allapota miatt - csak nehany demo gyult ossze. Ezek pedig meg nincsenek kiadva. :)

Nem tudja valaki Lavina telefonszamat? Irtam neki ma emailt, de meg nem valaszolt. Persze lehet, hogy turelmetlen vagyok. :)

Egyebkent mikor fogok mar vegre rakerulni a Resource honlapra?

Előzmény: edhellon (658)
edhellon Creative Commons License 2003.02.28 0 0 658
Nem rossz gondolat, de nem resze a kiirasnak, hogy kiadatlan dolgokkal kell indulni?

Egyebkent par C-64-es es Amigas biztosan menni fog, es lehet hogy en is elmegyek (szabadido es penz kerdese, mint mindig... :-)

Akos

Előzmény: bubis (657)
bubis Creative Commons License 2003.02.28 0 0 657
Emberek!

Mit szolnatok, hogy a Lavina 16K compojara osszegyult cuccokat elinditanank a Forever party WILD compojan a tobbi 8 bites demo kozott. Amit tennunk kell: videora venni a demokat es elpostazni Szlovakiaba. :)
Tudom, hogy orult otlet, de vegul is ez egy 8 bites multiscene party, tehat a mient is. Szoval miert ne!

Persze onzo erdek vezerel! :) Luca/Fire-al kozosen csinalunk egy egesz jo kis demot, amivel kapcsolatba legyegeben annyi dolgom van, hogy osszehangoljam az effekteket az altala keszitett zenevel. Legszivesebben elkuldenenk erre a partyra is, csak akkor ez egy kisse kompromitalna a jelenletunket a pluszis 16K compon. :) Innen jott az otlet. :)

Andras

putyi Creative Commons License 2003.02.26 0 0 656
Na jó! Meggyőztél! Küldtem egy e-mailt!

PLUS/4 RULEZ!

Előzmény: CsaboLOD (655)
CsaboLOD Creative Commons License 2003.02.26 0 0 655
Szia Pityu (akarom mondani Putyi)!

Megvan a Pumpkin, emlékszem, hogy kerested. Ez a Tarzan által megbuherált Pumpkin plusz verzió, de jobb mint a semmi :-) Ha küldesz képet magadról a lapunkra, akkor elküldöm ;-)

Előzmény: putyi (654)
putyi Creative Commons License 2003.02.13 0 0 654
Na hali mindenkinek...

Boldog új évet!

Nekem volt joy átalakítóm, biztosan megvan még valahol, majd szétnézek, ha lesz egy kis időm...
Joystick-om van vagy 12 db, de egyik sem Plus/4-es. Üdv...

O+A

StingeR Creative Commons License 2003.02.10 0 0 653
Hi :)

Szívás... tönkrement a Joy átalakítóm a Plus!-hez... Akinek esetleg akad olyan átalakítója, amivel a C64-es vagy simán "9 tűs Atari féle" joyokat csatlakoztatni tudnám a plus/4-hez, annak megköszönném..:) Köszi..

Timna Creative Commons License 2003.01.23 0 0 652
C1 - mekkora királyság :))
http://index.hu/tech/hardver/commodor/
CsaboLOD Creative Commons License 2003.01.22 0 0 651
KELL KELL KELL!!! Levél is ment :-) Remélem nem úszott már el...
Előzmény: hefi (650)
hefi Creative Commons License 2003.01.22 0 0 650
Sziasztok!

Akinek kell ingyen egy C+4, kazettas meghajto, tab, es egy joystick, az dobjon egy levelet a hefi(kukac) geek.hu-ra. BP-n van a cucc.

<hefi>

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!