Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1012
szenyor Lopez:
ConservativeSwapUsage=1
Azt jelenti, hogy addig ne használja a win a swap memóriát, ameddig van szabad fizikai memória. Alapértelmezésben nem így tesz!
Működés közben azt láthatod, hogy miután progikat állítasz le, a swap mérete rövid időn belül csökkenni kezd, mert amit tud, visszavesz a hagyományos memóriába.

"A memória 2x-ének a beállítását nem tartom mindig célravezetőnek"
Én sem, de pl. a Linux is így tesz. Kisebb teljesítményű gépen általában kisebb igényű progi fut, tehát valahol van benne logika is. Nemrég egy játékprogi readmejében láttam, hogy legalább 200M swap kell neki.
A legjobb megoldás -szerintem is- megfigyelni, hogy mennyi kell a rendszernek, de a "Consevative" beállítás mellett a max. értéknek nincs különösebb jelentősége, pl. nálam is általában 1M-ás swapfájl szokott lenni a vinyón.

A Hálózati kiszolgáló beállítás teljesen evidens, ha 24M-ánál több RAM van egy gépben.

A CacheMan-t ismerem, miatta kellett a másfél éves w95-ömet újratelepíteni, és 1 db kivételével az összes eddigi elb@szott cd-írásom az "ő" lelkén szárad.

Előzmény: szenyor Lopez (1008)
Smithi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1011
géza

Ha külső modem, akkor tudod használni standard modemdriverrel, nem kell a sajátja ( acorp modemek esetében jobban is jársz ).

Smithi

Előzmény: géza gumikutya (1010)
géza gumikutya Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1010
Ha már driver...
Van egy használtan vett Acorp 56 kbit-es külső (típusa: FM-56XT) modemem. Sem a driverzone.com-on, sem az acorp.com.tw-on nincs hozzávaló driver. Sőt, az acorpon levelezgettem egy supportos csókával, az sem tudott küldeni hozzávaló drivert. Nem tudjátok, merre lenne érdemes keresgélni?
igazi hős Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1009
Két tűrhetően update-elt magyar ASUS mirror (többnyire a beta driverek is fent vannak 1-2 napon belül):
ftp://ftp.macroda.hu/pub/ASUS/vga
ftp://ftp.silicondreams.hu/mirror/ASUS/vga
(Én többnyire az utóbbit használtam.)
Előzmény: mr_ricsi (1002)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1008
mr_ricsi:

"1. A system.ini [386Enh] része végére (új sorba) írd be:
ConservativeSwapUsage=1 "
Ez mire jó?

A memória 2x-ének a beállítását nem tartom mindig célravezetőnek, mert bizonyára jó 32, 64, esetleg 128 MB RAM esetében, de ha 128-nál több van, akkor minek beállítani annak a 2x-ét, amikor több fizikai memóriával pont kevesebb virtuálist fog használni a Windows. A legjobb szerintem az, ha megnézed néhány gyakran használt progival az erőforrás figyelővel, hogy mennyit használ és egy akörüli értéket beállítani.

A gépgyorsító ötlethez:
Én a Windowsban szoktam Asztali gépről Hálózati kiszolgálóra állítani, úgytudom, hogy ez is állítgatja a FileCachet, csak nem tudom, hogy mennyire. Mindenestre köszi, kipróbálom. A Cacheman nevű progit ismered? Azzal is ilyesmi beállításokat lehet eszközölni, csak Windowsból.

Lopez

Előzmény: mr_ricsi (1007)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1007
szenyor Lopez:
A virtuális memória beállítására van más megoldás is:
1. A system.ini [386Enh] része végére (új sorba) írd be:
ConservativeSwapUsage=1

2. A virtuális memória átkapcsolása kézi vezérlésre, és a minimumnak 1M-át, a maximumnak a memória 2x-esét beállítani. (Játékosoknak a memóriától függetlenül legalább 256M javasolt a max. értékre. Minimumnak a "0" nem működik!)

3. gép újraindít

A Te megoldásod annak jó, aki imád egyidőben többtucat progit futtatni, vagy kevés a fizikai memóriája. Az enyém pedig a játékosoknak, valamint azoknak, akik kevés progit futtatnak, és viszonylag sok a memória a gépükben.
A System.ini beállítást -egyébként- nálad is célszerű elkövetni!

És még egy gépgyorsító ötlet:
Szintén a system.ini-ben a [386Enh]után -egy sor kihagyással- írd be:
[vcache]
MinFileCache=16384
MaxFileCache=16384

A számértékek: 64 MB RAM-ig a memória negyede ( ?MBx1024), afölött 16384.
Ez az "képlet" csak az én tapasztalataimat tükrözi, de nem volt időm alaposan tesztelni, hogy milyen körülmények között nyújtja az optimális teljesítményt. Én évek óta igy állítom be a gépeimet.

Előzmény: szenyor Lopez (969)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1006
Smithi:
Én is a v3800-ra gondoltam, csak az zavart, hogy a manuáljában a TNT2, a TNT2Ultra és az M64 van említve.
Az ftp.asuscom.de-t (ezt ajánlja az Asus site)próbálgatom reggel óta, de nem bírok csatlakozni.
Igazából valami magyar site kellene, nem ragaszkodom a legfrissebb driverhez.
Előzmény: Smithi (1003)
Smithi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1005
géza

Frissíts biost, ha még nem tetted meg eddig.
Amúgy a vinyónak mind1, hogy milyen sebességgel hajtod, felülről kompatibilis az összes szabvánnyal. A probléma a bios 8,4Gb-os határa lehet, mint az előző írásomban említettem. Vagy hogy hibás a vinyó. :)

Smithi

Előzmény: géza gumikutya (1000)
Smithi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1004
rozsoma1

Ha neked nagyobb vinyód van, mint az említett, akkor próbáld ki, mert 50% az esélye.
Emlékeim szerint a régebbi bios-ok max 8,4Gb-ig kezeltek vinyókat.

Smithi

Előzmény: rozsoma1 (1001)
Smithi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1003
mr_ricsi

Aus v3800 a neve, de azon belül a fene se tudja.
driver meg pl a www.asuscom.de felől jöhet gyorsan, de ez szolgáltatófüggő.

Smithi

Előzmény: mr_ricsi (1002)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1002
szenyor Lopez:
Serial2000 kilőve, nincs a TVtoolhoz serial.

Azért van egy újabb ötletem, talán működni fog.

Egy kérdés: Asuséknak van-e TNT2Pro chipes videokártyája, mi ennek a típusszáma, és Asushoz drivert honnan lehet elfogadható sebességgel letölteni?

Előzmény: szenyor Lopez (994)
rozsoma1 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1001
Köszi Lopez, megkaptam.
Nem tudja valaki, hogy az ujabb (10GB-nál nagyobb) winchesterek belemennek-e a régi PI-es(max. 150 MHz-es processzorokat fogadó, tehát nem MMX-es) alaplapokba? Haveromnak akarok venni egyet ÁFA nélkül és neki P100-as gépe van és csak 400MB-os a vinyója:-(((
A késöbbiekben akar venni új gépet, de most csak vinyóra van pénze.A DMA-t nem érdekes, hogy nem kezeli,meg az ATA100-at, de az alaplap fel tudja-e ismerni a jóval újabb vinyót?
géza gumikutya Creative Commons License 2001.05.15 0 0 1000
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, ha nyitott kapukat döngetek, de most nem tudom végignézni a hozzászólásokat, viszont gondban vagyok.

Vettem egy Quantum 40 GB AS ATA 100 (7200 ford., 2 MB cache) IDE winchestert. Nem detektálja az alaplapom (Abit BH6). Sőt, amikor a BIOS-ban Detect hard drive-t választom, lefagy, amikor a Quantumhoz ér (!).
Mi lehet a gond? Le kell cserélnem az alaplapot? (Asszem csak ATA-66-ot bír.)

szenyor Lopez Creative Commons License 2001.05.15 0 0 999
Nem is figyeltem. De vajon ki lehetett a 98 ? :))

Lopez

Előzmény: Szabcsi (998)
Szabcsi Creative Commons License 2001.05.15 0 0 998
Millenium (1000) :)
Előzmény: szenyor Lopez (997)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.05.15 0 0 997
???
Előzmény: Szabcsi (995)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.05.14 0 0 996
Köszi, de már önálló szellemi innovációval is eljutottam eddig. A Go!Zilla már hozza lefelé.
Előzmény: szenyor Lopez (994)
Szabcsi Creative Commons License 2001.05.14 0 0 995
Ez a hozzászólás olyan mint a Windows.
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.05.14 0 0 994
mr_ricsi: Próbáld egy keresőbe beírni és jutalmad linkek tömege lesz :)

rozsoma: Elküldtem, egyelőre egyet. Ezt én is nézegettem már, de ha kell, van még.

Na én is megyek haza. Munka over.

Lopez

mr_ricsi Creative Commons License 2001.05.14 0 0 993
Aha! Én meg a www.serial2000.com-mal próbálkoztam.
Előzmény: szenyor Lopez (989)
rozsoma1 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 992
Most már holnapig nem leszek. Mindenkinek köszönöm a segitséget. Munkaidő vége:-)))))
Előzmény: rozsoma1 (991)
rozsoma1 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 991
Azt megköszönném.A cimem : bazsinka@yahoo.com

Előre is köszönöm..

rozsoma

szenyor Lopez Creative Commons License 2001.05.14 0 0 990
rozsoma:
Ha kell olyan tweaker, ami jó az MX-hez, elküldhetem e-mailben. Nekem megvan.

Lopez

szenyor Lopez Creative Commons License 2001.05.14 0 0 989
Mindenféle progihoz serial numberek. Gondolom van már 2001 is. Lehet, hogy a TVTool is benne van.
Előzmény: mr_ricsi (988)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.05.14 0 0 988
Ez mi akar lenni?
Előzmény: szenyor Lopez (987)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.05.14 0 0 987
Serials2000?
Előzmény: mr_ricsi (985)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.05.14 0 0 986
Ja, és 10 perc után újra kell indítani, és akkor megint 10 perc, és így tovább.

De ez a progi csak a TVkimenet beállítására szolgál, a videókártyára (monitor kimenetre) nem hat.
Ha jól értem mit szeretnél, neked valamelyik Tweak??? progi kellene, ezekkel lehet mindenfélét beállítani a NVidia chipeken.

Előzmény: mr_ricsi (985)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.05.14 0 0 985
rozsoma:
A TVTool 5.01-et volt szerencsém kipróbálni a hét végén. Tényleg nagyon jó, csak regisztrálás nélkül 10 percig működik.
Éppen azt szerettem volna itt a topicon megkérdezni, hogy tud-e valaki egy "olcsó" megoldást a problémára.
Előzmény: rozsoma1 (981)
rozsoma1 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 984
http://www.hwsw.hu/ubb/Forum1/HTML/000390.html
Lapon télleg érdekes dolgok vannak, azt hittem,hogy a hangkártyának nincs vagy nem lehet köze a másoláshoz.Újfent tévedtem...
Nem pécsi vagyok, csak Baranya megyei: Vásárosdombó, ha ez mond valamit.Az uccsó baranyai falu Dombóvár elött.A gépet nem Pécsett vettem, hanem itt Pesten(itt dolgozom, meg itt olcsóbbak is a gépek, mert a vidékiek is innen vesziknagyker+szállitás) egy volt középsulis osztálytársamnak van kis-és nagyker Kft-je.Vele van a garancia is.
A brooktree kulcsszó beirása után ez a progi hasonlitott a legjobban mert a többi Geforce Gts, 256, vagy TNT alapuak, ennél volt feltüntetve a Geforce MX, meg hogy tök sok ujdonság: manuális kártyaválasztás, meg hogy a TV-outos kártyák optimalizálására szolgál...

Előzmény: szenyor Lopez (983)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.05.14 0 0 983
A TVTool nevezetű progi a TV kimenetes videokártyák finomhangolására szolgál. Hogy volna ennek köze bármi teljesítményhez?

Az árak tekintetében pedig más okból érdekelne a haszonkulcs. A Ready árait azért említettem, mert azt az egy nagykert találtam, aminek publikus az árlistája. Csak nem pécsi vagy? Ha Pécsett vetted, akkor elárulod, hogy hol?

Egyébként én is egy nemalegolcsóbb boltban vásároltam a cuccaimat és nem bántam meg. Tönkrement az alaplapom és maximálisan normálisan cserélték újra úgy, hogy közben 3-4 hónapra nálam volt egy másik alaplap csak használatra, amíg kiválasztottam az utódját.

Lopez

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!