Keresés

Részletes keresés

iscsu Creative Commons License 2003.09.24 0 0 109
Full-Time Manual (focus). Nem kell átkapcsolnod MF-be, AF közben is tekergetheted a fókuszgyűrűt.

-iscsu

Előzmény: Feketelista (108)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.24 0 0 108
Mit jelent az az FTM?
Előzmény: MoJo2 (107)
MoJo2 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 107
Az EF 50/1.8 nem tud FTM-t, micro motorja van.

EF 50/1.4 USM, tud FTM-t, fényerőben jobb.
Árban 3-4x többe kerül.

Nekem az olcsóbb van.
Ha nyerek a lottón lecserélem :-)

Előzmény: Feketelista (99)
Jveres Creative Commons License 2003.09.24 0 0 106
Csatlakozok Csabi7777777-hez (ami persze a te kérdésedre nem ad választ). A lent említett SIgma obi (nekem is Eos rendszerem van) kíválló!
Előzmény: Csabi7777777 (104)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 105
Szerintem ez még nem az a kategória, ami a túl nagy átfogás miatt rossz lenne. Véleményem szerint legalább olyan jó, ha nem jobb, mint a hasonló zoom-ok (28-80, 28-105).
Előzmény: Feketelista (103)
Csabi7777777 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 104
Tapika!
Nekem egy Sigma 180/3,5-ösöm van, csak ajánlani tudom, a Tamronról még nem sokat hallani.
Előzmény: tapika (100)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.24 0 0 103
Sőt örülök ha beléd botlok, mert úgy látom nagyjából az a cuccod van, amit én kinéztem. :)

Sajna csak egy obit tudok most venni indulásnak a 10d-hez, és ezt a 28-135-t néztem ki hozzá.

Kicsit elbizonytalanított a 10d fórumban _Pompi_ hozzászólása, miszerint nem túl jó a nagy zoomátfogásu objektív. De remélem nem lesz vele gondom.
Azt én is láttam hogy elég nehéz, de gondolom azért nem zavaróan nehéz, legalább stabilan áll a cucc a kezedben :)

Előzmény: xgab76 (102)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 102
Hoppá, megint csak belém botlottál. :) Remélem nem baj! Röviden: tetszik. Optika és felépítés szempontjából egyaránt. Jóllehet az obi hossza változik, de nem forog a frontlencse, így nincs probléma pl. polár szűrővel. A frontlencse átmérője meglehetősen nagy, így javasolt virágszirom (shade vagy hood?) beszerzése. Nehéz! Az IS nagyon sokat tud segíteni kézből. Állvány üzemmódja sajnos nincs, és egytengelyű sem, így sajnos ilyenkor nem lehet (célszerű) használni. Nekem időnként nehezemre esik a hátteret megfelelően elmosni, így jól jönne egy-két értékkel tágabb blende, de hát melyik obi esetében nem jönne jól!?
Előzmény: Feketelista (101)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 101
Erről az obiról tud valaki mondani valami hasznosat? Van valakinek ilyen?

Canon EF USM 3.5-5.6/28-135 IS

tapika Creative Commons License 2003.09.23 0 0 100
Sziasztok! A véleményetket szeretném kérni egy dologgal kapcsolatban. Amatőr természetfotósként viszonylag sokat makrózom és nagyon piszkálja a fantáziámat az új Tamron 180/3.5 makróobjektív. Mi a véleményetek róla ?? A Sigma 180/3.5-höz képest milyen ?? Melyiket ajánlanátok a kettő közül ?? (Nekem EOS renszerem van, azzal használnám). A válaszokat előre is köszönöm ! Üdv: Tapika
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 99
Melyiket vennétek a kettő közül? Nagy különbség lehet minőségben köztük? Mert árban nagy van... :(

Canon EF 1.8/50 II 52 117,00 EURO

Canon EF USM 1.4/50mm 58 465,00 EURO

Kenny_McCormick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 98
Nekem is szimpatikusabb a D10, ráadásul a sógoroknál "csak" 50%-kal drágább, mint a 300D.
Előzmény: Feketelista (97)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 97
Bár én is leginkább kérdezősködök itt, mert jóval tapasztaltabbak vannak itt nálam, de ezt a dolgot az utóbbi hetekben elég jól körbejártam.
Szóval ha megteheted, akkor a 10D-t vedd meg. Igaz hogy kicsit drágább, de szerintem megbízhatóbb és többet tud. Most nézegetem én is az obikat, nem tudom milyeneket vegyek hozzá.
Erre várok én is, hátha segít valaki :)
Előzmény: Kenny_McCormick (96)
Kenny_McCormick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 96
Hali!

Digitális váz + objektív-vásárláson töröm a fejemet (ideje váltani a kisfilmes gépről). Azt hiszem Canon D10 vagy 300D lesz belőle.
Obi-ban a következőkre gondoltam:
Canon EF USM 3.5-5.6/28-200mm
vagy
Tamron XR 3.5-5.6/28-200mm
Mi a véleményetek? Úgy halottam, hogy gond lehet az objektív-kompatibilitással. Ezek szerint felejtsem el a Tamront?

Előre is kösz a segítséget.

iscsu Creative Commons License 2003.09.23 0 0 95
félOFF:
Jó ez az oldal... :c)

How to test a lens?

Fit and finish

Best: Lens feels like a Mercedes. Metal barrel,...[...].

Good: Lens feels like a Volkswagen. Metal or plastic barrel,... [...].

Bad: Lens feels like Lada. All-plastic, moving parts jiggle, squeak,...[...]

:c)))) Ezt a bad-dolgot az 1200-es zsigámnak nem mesélném el...:c)
ON

-iscsu

Előzmény: Badmotorfinger (94)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.09.23 0 0 94
Bár már letettél róla, de itt egy részletes teszt:

EF 90-300

Előzmény: Feketelista (93)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 93
Jójó, köszi, ezt elsőre is értettem, hogy ezt az obit el kell felejteni. Kinéztem egy másikat, ami szimpatikus, nevezetesen Canon EF 28-135mm 3,5-5,6 IS USM vagy a nem IS-es változatot, egy 50mm-est is szeretnék, még a nagylátószöggel van gondom. Azt nem tudom hogy a sigma obik mennyire jók, mert azok viszonylag olcsóbbak mint a canon.
Előzmény: xgab76 (92)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 92
Akkor rossz ember válaszolt neked. :) Csak ismételni tudom magamat: szerintem, számomra, szinte kidobott pénz. Szembefényben teljesen meghal, szint már-már használhatatlan. Élességével komoly problémáim vannak és nem csak 8-as blende alatt, hanem 11-nél és 16-nál is. Felépítés szempontjából még elmenne, az annyira nem zavar, föleg, hogy relatív kicsi (vö.: 100-400). A forntlencse forog és a lencse hossza is változik, ami időnként zavaró lehet. Persze lehet, hogy ha ez lenne az első és egyetlen obim, és nem néztem volna bele más obijába, akkor nagyon elégedett lennék vele. De nem ez az egyetlen és nem ebbe néztem csak bele. Lehet, hogy nem az én tudásomat dícséri, de nekem eddig csak 1-2 normális képet sikerült vele készítenem.
Pozitívum, hogy 58-as szűrőátmérője van, így nem kerül túl sokba a szűrő rá. Csak sajnos pont, ahol én használni szerettem volna (200-300 mm között), ott a leggyengébb a minősége.
És ismételten: én egy 90-300 DC-s Canon obiról beszélek. Elképzelhető, hogy egy beteg példányt fogtam ki...
Előzmény: Feketelista (91)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 91
Hát sajna én nem vagyok olyan profi, hogy megállapítsam egy lövésből az objektím minőségét! Ezért kérdezgetlek itt titeket, mert ahogy olvastam itt a hozzászólásokat, akadnak itt eléggé "haladó" kollégák. :)))
Előzmény: xgab76 (90)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 90
Azért magát az objektívet itthon kipróbálhatod... Be kell menni a boltba, kérni kell egy gépet meg egy obit, vinni kell CF-et és lőni kell. Ennyi.
Előzmény: Feketelista (89)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 89
Köszi szépen, gondoltam hogy valami furmány van a dologban hogy ilyen olcsó.
Digitre használnám, egy 10d-t szeretnék venni, és ahoz próbálok összeállítani valami induló objektívkészletet.
Nem tudom hogy mennyire megoldható a próba, mert ausztiai webáruházakat nézek ( http://www.digicamabholshop.at/pi-1546992813_3.htm?categoryId=29 ), és azt hiszem ha személyesen akarom átvenni, akkor előzőleg meg kell rendelni a konkrét típust. :(
Előzmény: xgab76 (88)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 88
Lássuk csak: Nekem 90-300 DC van! Digiten nagyon felejtős. Szerintem nem szabad megvenni. Észrevételem szerint nem javul jelentős mértékben a minőség még a blende szűkítésével sem. :( Röviden: véleményem szerint nem szabad megvenni.
Abból a feltevésből indultam ki, hogy a DC és az USM optikában azonos, amennyiben ez nem igaz, akkor visszavonom a fentieket az USM-esre vonatkozóan.
Amennyiben mégsem a tervezett Canon digitre akarod rárakni, akkor lehet, hogy jó lehet számodra.
75-300: ehhez sajnos nem volt szerencsém, de: ha ez minőségben jó, akkor megvehető ennek nem IS-es változata is, ami azért olcsóbb ennél. Ha jól emlékszem, akkor az IS és nem IS között optikailag nincs igazán különbség.

Én mindenesetre javaslom, hog menj el egy boltba, ahol ki lehet próbálni, és próbáld ki!

Előzmény: Feketelista (87)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 87
Hali!

Tudtok valamit mondani nekem erről az objektívről:

Canon EF 90-300mm 4,5-5,6 USM EUR 252,00

Nagyon olcsónak találom, nem tudom miért ennyi.

Ez a másik amit néztem, de majdnem 3x annyiba kerül...

Canon EF 75-300mm 4,0-5,6 IS USM EUR 619,00

Heeelp! :)

OpTiMiStA Creative Commons License 2003.09.19 0 0 86
Nagyon köszönöm, fiúk!
Ha lesz ajánlatom, visszajövök tanácsért!

Üdvözlettel,
O.

Előzmény: gepet_vennek (85)
gepet_vennek Creative Commons License 2003.09.18 0 0 85
Kiegészítve az előttem szólót, az MD pedig a manuális Minoltákhoz való, így te AF-es obit keresel. MD-shez ha jól tudom átalakító kell.
Arra mindenképpen figyelj, hogy Minolta-AF bajonettes obit vegyél, különben nem fogod tudni rátenni a gépre. Esetleg érdemes elvinni a gépet a vételkor és rápróbálni az obit. Így le tudod ellenőrizni, hogy minden funkció működik-e.
Előzmény: OpTiMiStA (83)
Fresco Creative Commons License 2003.09.18 0 0 84
http://fotoartmagazin.hu/analogfotosuli/02/fotosuli02.htm

Az MC rövidítés többrétegű, (Multi Coating) tükrözésmentesítő réteget jelöl

Az AF tudtommal autófókusz

csővázheveder

Előzmény: OpTiMiStA (83)
OpTiMiStA Creative Commons License 2003.09.18 0 0 83
Sziasztok,
Minolta Dynax 500si-m van. Segítsetek, mi a különbség az MC, az MD és az AF objektívek között?
Nekem azt hiszem AF van, és nem tudom, milyet keressek hozzá.

Köszönettel,
Optimista

fabee Creative Commons License 2003.08.27 0 0 82
Hello Moro_!

Reg jartam ebben a topicban, igy csak most vettem eszre a hozzaszolasodat. En is megkerdeztem egy-ket hivatasost. Az egyik - aki amugy foleg kozepformatumot hasznal - mutatott diakat, amiket Sigmaval keszitett (olyan is volt kozte, amihez 70-200-as Sigmat hasznalt). Eleg meggyozoek voltak. Van egy Sigma EX 50-es makroobjektivem, az is gyonyoruen rajzol, es jol birja a strapat is (egyszer nagyot zuhant a Tatraban). Ugyhogy egy-ket uj Sigma-t mar "teszteltem". Viszont van egy regi (manual) fix Tokinaja a baratnomnek (2.8/135), es tokeletesen meg vagyunk vele elegedve. Szoval meg nem szuletett dontes, de kivancsian varom a gyakorlati tapasztalataidat a Tokinaval kapcsolatban.

-fabee-

Előzmény: Moro_ (81)
Moro_ Creative Commons License 2003.08.13 0 0 81
Re fabee

Ugyanazzal a feladattal bírkóztam, mint amit felvázoltál, azzal az alapvető különbséggel, hogy minoltához kellett. Gyakorlatilag épp ezt a három objektívet néztem ki magamnak, és mondhatni eléggé körbejártam a róluk fellelhető infókat.
Először is a honlapokat néztem meg (szokásos promoanyag), majd átnéztem néhány review oldalt pl: http://www.photographyreview.com/, de találsz még egy csomót. Ezeken belül is a hivatásos fotósok véleményére adtam leginkább.
Nos mindegyik objektív megüti a professzionális mércét.
A Tokinával kapcsolatban többen írták, hogy téglaszilárda építették, és előnye, hogy nem használtak benne műanyagot. Úgy tűnik számosan használják "workhorse" célra. Én végülis a Tokina mellett döntöttem, de a döntés annyira friss, hogy még nincs tapasztalatom a képalkotásával kapcsolatban.
Az általad említett tokinát azóta felváltotta egy fix 2.8-as áttervezett, ami most újonnan 200 felett van. Nekem egy viszonylag szép 2.6-2.8-ast sikerült beszerezni használtan.
A két Sigma 155 és 175 körül van (áfástól). Nekem jobb megoldásnak tűnik minőség szempontjából a 28-70-es, és mellé egy (pl)17-35-ös persze ez a drágább verzió.

Ha érdekelnek a gykorlati tapasztalatok dobj egy mailt. Üdv.

nullahat Creative Commons License 2003.08.12 0 0 80
F707: Köszi
06
Előzmény: F707 (79)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!