Keresés

Részletes keresés

golbat Creative Commons License 2002.08.27 0 0 570
Kartacsok!

Hatha van, aki meg nem ismeri: van egy nagyon jo kis legfegyeres oldal, a http://www.geocities.com/mikiduran/ . Sajnos eddig nem igazan volt ertelmezheto szamomra a lenyeg (sajnos no habla espanol) viszont most talaltam egy nagyon jo (es gyors!) webforditot, amivel vigan meg lehet tekinteni mondjuk ekes nemet/angol/francia/orosz nyelven is:
http://www.translate.ru/eng/
(Azert az ex-elvarsak nemcsak jo /leg/fegyvereket tudnak csinalni-Makarov rulez! ;)
Golbat

golbat Creative Commons License 2002.08.27 0 0 569
Gvass mester,

Koszi a tanacsokat, ugy erzem hamarosan meg fogom lepni magam egy ilyen szerkezettel... ;)

Golbat.

Előzmény: gvass1 (568)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.26 0 0 568
hi,
a Lov-21 a GunBoxban 17.900- Ujonnan, garanciaval. Hozza 2 db tomiteses kupak.

Amugy a cucc nagyon megbizhato (leven alig van benne alkatresz) hosszabb tavon a lovedek-toltodugattyu szokott kikopni, es lovedkor esetleg kinyit hatrafele, de ez pikk-pakk orvosolhato hazilagosan is.

A berendezes igen elterjedt, lehet hozza alkatreszt beszerezni.

Előzmény: golbat (567)
golbat Creative Commons License 2002.08.26 0 0 567
Gvass mester!

Lattam egy Lov-21-es nagyon csabito aron (20 eFt alatt). Olvastam rola a cikket a kulonszamban, erosen gondolkodom a megvetelen. :) Mik a tapasztalataid ezzel a kutyuvel kapcsolatban? Mikre kell odafigyelni, ha esetleg hasznalt a pisztoly? (A boltban a vitrinben vegyesen voltak az uj es a hasznalt cuccok.)

TIA,
Golbat.

Előzmény: gvass1 (566)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 566
hi,
"A .22-es kaliber mond valamit? "

bezonyam:-))
Anno lehetett kapni elegge szar minosegu kinai legpusekokat 8-10 ezer forintert. Az 5,5 mm-est vittek az emberek, mint a cukrot, a 4,5 mm-es viszont a kutyanak sem kellett:-))

Erdekes, amig rajta van a cso a legpuskan, addig szabadon tarthato, ha lefureszeled, akkor mindjart lofegyver fodarabba valtozik:-))

Előzmény: little747 (564)
SaGa Creative Commons License 2002.08.23 0 0 565
mond...

SaGa

Előzmény: little747 (564)
little747 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 564
Ne haragudj, nem rajtad mulatok. A .22-es kaliber mond valamit?
Előzmény: SaGa (562)
little747 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 563
:-)))
Bocs, ma ilyen nap van.
Előzmény: SaGa (562)
SaGa Creative Commons License 2002.08.23 0 0 562
Tartottam valami ilyesmitől.

Miért pont az 5,5-re lenne ekkora igény?
Nem vagyok otthon a szakmában...

SaGa

Előzmény: gvass1 (560)
little747 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 561
:-)))
Előzmény: gvass1 (560)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 560
hi,
elvileg (leg)-fegyvermester (pl. Bata, cimet lasd: Sarga loveszujsag) szerelhet be ilyent.

Kulon csovet itthon sehol nem tudsz venni..pedig 5,5 mm-es legpuskacsore imho 100 meterekben kifejezheto igeny lenne:-))

Előzmény: SaGa (559)
SaGa Creative Commons License 2002.08.23 0 0 559
Hali!

Olvastam a Kaliberben az "űrpuskás" cikket. Ebben van egy gondolat arról, hogy a "csőtoldatba" esetleg beépíthető egy légpuskacső egy gumitömítéssel, s ezzel a pisztoly tényelgesen puskává is alakulhatna...

Kérdés: hol lehet külön csövet venni, illetve ilyen célra milyet lenne érdemes? S kb menniyért?

Félreértés ne essék még nincs ilyen szerkentyűm, egyelőre csak elvi síkon érdekel a dolog...

SaGa

Dworkyll Creative Commons License 2002.08.22 0 0 558
Doktorom,

láttam. Sajnos új CF-20-at is, és jól rá kellett döbbenjek, hogy a nekem oly igen tetsző vöröses cseresznyefa tus már a múlté, úgyhogy a szépség faktor kiesett :-(.

De ha már a németeknél tartunk, amiben ők nagy killerek az a recézés. A HW45-öm markolata az elején frankón feltörte a kezem :-) Ilyet tényleg nem látni az alsóbb osztályokban. Viszont, éppen az árak miatt, nem is javasolnám őket első beszerzésnek.

Előzmény: gvass1 (557)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.22 0 0 557
hi,
" CF20. A fa felületkezelés szvsz a legkirályabb a piacon. "

hmm, mond csak testverem, lattal te mar Diana-t, vagy Weihrauchot?

Jok ezek a spanyol legpuskak, de azert sehol nincsenek a nemet termekek tobbsegehez kepest...

(Igaz, hogy a CF-20 telejsitmenykategoriajaba tartozo fenti nemet termekek 80-170 ezer kozt leledzenek...)

Előzmény: Dworkyll (555)
Zaku Creative Commons License 2002.08.22 0 0 556
Sziasztok !

Köszönöm a hozzászólásokat. Megszületett a döntés.
Meger?sítettétek a Gamo CF-20 + 4x32 Opt. párosba vetett bizalmamat. A jöv? héten indul a beszerzés.
Mivel telefonon "járom" körbe el?ször az üzleteket
(nem Bp-en lakom), ha tudtok a távcs?re konkrét típust vagy gyártót amit kesehetek, az megköszönném.

Üdv: Zaku

P.S Azért a Walther Lever-Action nem semmi darab.
Rákerestem a neten, igen jókat írogatnak róla.
De az ÁRA !! :)

Előzmény: Dworkyll (555)
Dworkyll Creative Commons License 2002.08.22 0 0 555
Zaku,

CF20 - nagyon finom, jól kidolgozott puska. A fa felületkezelés szvsz a legkirályabb a piacon. Árban szerintem olcsóbban juthasz egy oldalkaros Haenelhez, amivel viszont két problémád lehet:
1. igen igen ritka, csak használtak vannak :-), és az állapotuk darabról darabra változik
2. a távcsőnútja (legalábbis annak, ami nekem volt) pár milivel keskenyebb a szabványosnál+hullámos, ezért egy ultraronda orosz szerelékkel tudtam csak távcsövet rakni rá, és azt is folyton lerázta.
Diopterrel viszont (rugós létére) elképesztően pontos.

4x32, nagyon okés. Kidolgozottságban, minőségben fényévekre van a 4x20-as 4x15-ös (brrr) lepkelesőktől. Általában kétféle szálkereszttel kapható, a széles vadászoknak ajánlott, mert félhomályban is látszik. Viszont a széles szálkereszt jó sokat kitakar a célpontból, lévén egy jó légpuska sokkal pontosabb, mint a széles szálkereszt. Ezért erre a vékony szálkeresztet javaslom. 8-10 rugóért már elég jókat lehet kapni.

Előzmény: little747 (554)
little747 Creative Commons License 2002.08.22 0 0 554
Helló!

A CF-20 szvsz egy jó választás (bár tudjuk ló meg dícséret :-)), én egy 5.5-öset használok ami nagyszerűen szuperál. A merev cső különösen alkalmas a távcsőhöz, és a rögzítőhorony végénél egy lemez is van felcsavarozva, hogy ne mozdulhasson el a távcső. A 4x32-es távcső szerintem a minimum, ennél kisebbet nem érdemes venni (bár én már bánom, hogy nem egy zoom-osat vettem anno :-( ). A többi meg már csak pénz kérdése. Még annyit tennék hozzá, hogy a CF-20 kinézetre sem utolsó, azért ha sokat lenne használva (neadj húzzák, vonják, dobálják), akkor tényleg megfontolandó inkább egy Slavia :-).

Előzmény: Zaku (552)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.21 0 0 553
hi,
az Umarex/Walther Lever-Action a maga nemeben (tobblovetu CO2-os hobbilegpuska) igencsak remek darab, nagyon pontos, nagyon elethu, szepen meg van csinalva, tenyleg 7,5 J-t tud (koppanasig).

Azonban imho az ara el van szallva, nalunk 89.900- ft-ert kinalja a importor.

Ehhez az arhoz tudni kell, hogy Nemetorszagban 299 euroba kerul ugyanez, ami ugye max. 75 ezer forint!

Az sem keves, de kisse tan realisabb, mint a hazai ar, ami imho nagy gatja a csuzli elterjedesenek.:-((

De, hat persze a nemetek hiresen rosszul fizetett nepseg:-))

UI: en sem ezt a berendezest javaslom elso legpuskanak, nagyon jo arra egy Slavia.

Előzmény: Zaku (549)
Zaku Creative Commons License 2002.08.21 0 0 552
Üdv Dworkyll mester !

Köszi a gyors választ.
Teljesen egyetértek a sorrenddel.
Valamikor régen gyerekkoromban elég sokat lövöldöztem.(Iskolai lövészklubb,MHSZ) Slavia
és valami orosz nemtudom a tipusát puskákkal.
Egyszer látogattunk egy nagyvárosi MHSZ klubba, ott
sikerült kipróbálni egy oldalkaros Haenel-t is (Micsoda álom volt). Sok év kihagyás után megint kedvet kaptam a dologhoz, ráadásul a gyerekeim is megnöttek a dologhoz. Az említett puska (talán valami Walther) jelen pillanatban pusztán elméleti síkon éredekel, de nagyon. Ténylegesen - a topic végigböngészése után - egy Gamo CF-20-at szeretnék
venni a közeljöv?ben, egy 4x32-es optikával.
Jó a válsztás ? Esetleg a távcs? típusára egy javaslat kellene.

Üdv Gábor

Előzmény: Dworkyll (550)
golbat Creative Commons License 2002.08.21 0 0 551
Udv!

Csatlakozom az elottem szolohoz. :) Tippeket a Kaliber Leg- es Flobertfegyverek kulonszamaban szerintem boven talalhatsz, izlesednek es penztarcadnak megfeleloen.

Golbat.

Előzmény: Zaku (549)
Dworkyll Creative Commons License 2002.08.21 0 0 550
Sir Golbat,

köszi az infót, majd megkóstolom magam is :-)

Zaku,

először is isten hozott a klubban :-). Másodszor 1 kérdés. Biztos, hogy egy trükkös mechanikájú, drága puskát akarsz venni elsőre? Szerintem hasznosabb, ha 1. kipróbálsz sok különböző tipust, 2. veszel egy (esetleg olcsóbbat), ami teljesen megfelel az igényeidnek. 3. ha "kinövöd", eladod a régit és megveszed az újat. Az egyes számú puskám a negyedik a sorban:
Grosman Backpacker -> Gamo CF 20 -> Haenel ->Walther LGR.

Dwo

Előzmény: golbat (548)
Zaku Creative Commons License 2002.08.21 0 0 549
Sziasztok !

Új vagyok a fórumon. Régóta tervbe van véve egy
jó kis légpusek vásárlaása. Rengeteg hasznos információt olvastam a topikban.A következ? lenne egy kérdésem. (vszeg kés?bb lesz több is)
A Kaliber magazin júliusi (51.) számában a borító
bels? olalán szerepel? hirdetésben egy "vadnyugati"
CO2-es alsókulcsos légpuska szerepel. Kipróbálta már valaki ezt a puskát? Valami egyéb információ róla ?
Érdemes egyáltalán foglalkozni vele ? (Gvass tanár úr ?) Így fényképen nagyon pofásnak tünik,igaz jó húzós áron. Érdekelne a véleményetek.

Üdv ! Gábor

golbat Creative Commons License 2002.08.21 0 0 548
Dworkyll mester!

A multkoriban kerdezted, hogy van-e a KG&KG-nek diabolo skuloja is. A het vegen vettem 1 dobozzal, az eddigi tapasztalataim:
-jo egy szazassal ocsobb mint pl. a Gamo Match/Pro Match
-u.a. a muanyag (adagolonyilasos) doboza van, mint az olomsoretesnek
-teljesen _lagyolom_ az anyaga (a Gamo Match vmifele cinkotvozet, a Pro Match lagyolom boritasu, belul cink merevitesu)
-deformaltat ennek ellenere nem talaltam benne
-Makarov legpisztollyal (Slavia nem volt keznel :( ) 5 m-rol 2 10-es es 3 9-es sikerult vele 5 lovesbol.-becsapodas utan kb. 3 mm vastag korong marad belole :) ugyhogy tuti nem pattan vissza...
Remelem segitettem,
Golbat.

golbat Creative Commons License 2002.08.16 0 0 547
Koszonom az infokat! Legkozelebb (ha hozzajutok) a Daisy skulokat is kiprobalom majd. (Az orosz acelsoret amugy sokkal jobban bejott, mint a Copperhead...)
Amugy neha sorosdobozra "brutalkodni" kifejezetten udito ;)

Golbat.

Előzmény: gvass1 (546)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.16 0 0 546
hi,

"az MP-651K "urlegpuskarol". Ezzel kapcsolatban az lenne a kerdesem, hogy kiprobaltad-e acel helyett olomsorettel is ez a szerkezetet?"

Nem. Az emlitett Crosman Copperheaddel probaltam ki, azzal 100%-osan mukodott, amiben imho resze van a kombinalt rugos tarbol-forgodobba adogatasi mechanizmusnak (nem hulyek am az ex-elvtarsak!)

De nekem jobban esett olom diaboloval lodozni a 8-as tarbol (pontossagi szempontbol plane), hiszen az acelgolyok nehezebbe tettek a sutest.
Az (es a 23-lovetuseg) imho fokent brutalkodasra jo.

"Milyen acelsoretet ajanlanal alt. az erre alkalmas legfegyverekbe?"

Hazankban (es amugy nagyjabol az egesz vilagon) a Daisy (cinkburkolatu) vagy a Crosman (rezburkolatu) acelgombjeit lehet venni legfegyverbe. IMHO nagy kulonbseg nincs. A Makarovokkal adott acelgolyok is egyebkent cinkbevonatosak.

Előzmény: golbat (545)
golbat Creative Commons License 2002.08.16 0 0 545
Gvass mester!

Olvastam (az egyebkent szvsz kimerito) cikkedet a Kaliber magazinban az MP-651K "urlegpuskarol". Ezzel kapcsolatban az lenne a kerdesem, hogy kiprobaltad-e acel helyett olomsorettel is ez a szerkezetet? Mivel az eddigi tapasztalataim szerint az acelsoretek 4.35-4.37 mm atmerojuek-szemben az olomsoretek 4.45-4.51 mm-es atmerojevel- nem tudom hogy a szerkezet mukodhetne-e vele. (Ugyebar a Makarov legpisztolyok mukodnek, de ott mas (egyszerubb) az adagolas modja...)

Milyen acelsoretet ajanlanal alt. az erre alkalmas legfegyverekbe? Eddigi tapasztalataim alapjan a Crosman Copperhead nem eppen a leggommbolyubb (van benne boven deformalt), a Makarovhoz kapott acelsoretek viszont szinte csapagygolyo minoseguek - es kemenyseguek :) - de kulso bevonat nelkuliek (ami nemigen tesz jot a huzagolt csonek).TIA,
Golbat.

springer440 Creative Commons License 2002.08.15 0 0 544
kedves Légsűrítők!
szerintem ne vesszetek azon össze, ki mit szeret a légpuskával lőni. van, aki ezt, van aki azt. van aki néha ezt, néha azt szeret lőni (lőlap, sörösdoboz vs. csuri, macska, stb) egyéb iránt a légpuskás vadászat szerintem tiszteletreméltóbb cselekedet, mint a tűzfegyveres változat, mert kis teljesítményű a csúzli is, kis méretű a kill zone is, viszont a vad nem enged közelebb azért, mert légpuska van a kezedben, és nem egy dragunov. ráadásul egy csőtörős pusku megtöltése-felhúzása több időbe telik, mint egy bolt action puskun húzni egyet. sajna nálunk illegális légpuskával vadászni, pedig egy fácánt, nyulat, kacsát szerintem sokkal sportszerűbb egy 5,5 gamo match-el elejteni, mint egy fél marék söréttel, ami átmegy a közfalon is (álgyúval verébre? vagymi) tudom, tudom, sebzés, meg ilyen-olyan kifogások... láttam én már három lábú őzet is! ha van valakinek egy darab papírja, hogy ő aztán vadász a javából, vagy valami spanja egy vadásztársaság-gittegyletben, még nem jelenti azt, hogy lőni is tud. egy légpuskás könnyebben tud (és akar) gyakorolni, nem sajnálja a pízt lövedékre, mert olcsó, nem kell lőtérre mennie, stb.
ritkán szólok, de akkor be nem áll a szám.
csé:springer
springer440 Creative Commons License 2002.08.15 0 0 543
ajaj, bocsánat, kicsit figyelmetlen vagyok!
a nimród derringerben lehet kapni baracuda-t, a vámházkörúton. bikább csúzliba való, nehéz mint sár.a 4,5mm-s 10,65 grain! akkor ajánlom, ha messzire szeretnél lődözni, és fontos a nagy becsapódási energia. egyéb iránt olyan hegyesdomború vagy milyen fajzat, kemény anyagból van, nagy az átütő ereje. pl 4,5-es hunterhez jó választás lenne, ha lenne olyan feladat, hogy "lődd át 30m-ről a szekrényajtót :)"
csé: springer
Előzmény: shakal (515)
killerlynx Creative Commons License 2002.08.15 0 0 542
Az angol kifejezésekkel tökéletesen tisztában vagyok. De magyarul az orv nem rejtőzködőt jelent. Ez kifejezetten pejoratív kifejezés (lásd orvgyilkos, orvhorgász, orvvadász). Aki katonai vagy rendvédelmi feladatokat lát el az mesterlövő. Ha ez volt a nagypapa akkor valóban büszke lehet rá, de ha orv volt akkor maximum az ellenséges oldalon állt. (Már csak az a kérdés nekünk éppen akkor ki volt az ellenség.) Szóval ez csupán nyelvi kérdés.
Elnézést azoktól akiket nem érdekel, bár nagyöbű topic nincs. Talán kevesen vagyunk.
LYNX
Előzmény: Dworkyll (540)
kiskorúbézoltán Creative Commons License 2002.08.15 0 0 541
Köszi világosabb a kép .
"az, aki le tudja lőni a snipe nevű kicsi és gyors indiai madarat" :)))

Előzmény: Dworkyll (540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!