Keresés

Részletes keresés

firmitudo Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40511

Nah nem mondod hogy ismered :-D :-)?????

 

Tudod az embernek nem csak a gugli a barátja, hanem a facse is;)...ill. kinek barátja, kinek ellensége:).

Előzmény: mikagi (40492)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40510

Dagaszt már az a gép? :)

Előzmény: Szötyke (40454)
blaze73 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40509

Mindenképpen vegyíteném, igen.

 

Akkor így lenne, ugye ?

 

320 ml víz  

400 gr teljes kiőrlésű liszt

160 gr BL80 kenyérliszt

2 kiskanál só

3 evőkanál (lehetőség szerint barna) cukor

3 evőkanál vaj vagy olaj

2 kiskanál zacskós élesztő (ez rendes élesztőből mennyi?:) 


amit ismerős adott az ilyen , nem próbáltam még :

 

350 ml víz
250 gr teljes kiőrlésű rozsliszt
300 gr finomliszt
2 evőkanál olaj
1 csapott evőkanál só
1 kávéskanál cukor
1 zacskó szárított élesztő
1 marék napraforgómag

Előzmény: .ETNA. (40508)
.ETNA. Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40508

A csak rozslisztből készült kenyér sűrű, zömök... nem igazán ajánlják csak önmagában ezt a lisztet. Még a "nagyok" is keverik sima, fehér kenyérliszttel.

 

Én 400 gr sima fehér+160 gr teljes k.rozslisztet használok... nálunk ez az "alapkenyér":-) Ennek fordítottja, kicsivel több vízzel (+10 ml) pedig a teljes kiőrlésű - legalábbis nálunk.

 

 

A Hausmeisterem használatijában lévő recept, teljes kiőrlésű progin sütve (a csak teljes kiőrlésű variációt még nem próbáltam, így nem tudom milyen):

 

320 ml víz + 1 evőkanálnyi

560 gr teljes kiőrlésű liszt

2 kiskanál só

3 evőkanál (lehetőség szerint barna) cukor

3 evőkanál vaj vagy olaj

2 kiskanál zacskós élesztő

 

Ha vegyíted sima liszttel, akkor csak 320 ml víz + 400 gr teljes kiőrlésűt keverj 160 gr sima fehér liszttel... a többi hozzávaló ugyanaz. A "kiskanál" és "evőkanál" a géphez kapott müa. adagolókanál nagyobb, ill. kisebb felét jelenti.

 

 

Előzmény: blaze73 (40507)
blaze73 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40507

Hölgyek, urak !

 

Van valakinek gépi sütésre bevált rozskenyér receptje ?

 

Gépi, nem sütős sütésre.  A gép kétlapátos, 850W gép amibe menne.
Egy tuti jó rozskenyér recept kéne :)

Köszi :)  

ágika1 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 40506

Az üstöt cserélném.

Előzmény: ágika1 (40505)
ágika1 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 40505

Ember itthon nem barkácsolós típus, ezért  valószínűleg nem tudom vele megjavíttatni, a lötyőgős tengelyű, szabvány egylapátos üstömet.

Lelőhelyben tudtok segíteni?

Tigrincs_007 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 40504

Szépen kelő kenyeret mindenkinek! :)

  

Mint ígértem, beszámolok a lisztváltási akciómról.

 

Technikai okok miatt nem sikerült a Szabó malom lisztjéből beszerezni (leltározott a bolt ami elérhető közelségben volt), de mivel fogytán volt a lisztkészlet, és még egyszer nem akartam autóba ülni, így más forrásból-, és más fajtát ugyan, de vettem kenyérlisztet, mégpedig a Nagyi titka kollekcióból.

  

Elől járóban megjegyzendő, hogy nem voltak nagy elvárásaim. :) 

Mindezek ellenére azt kell mondjam, messze a Szatmári malom lisztje felett szerepelt a nagyi féle kenyérliszt. Két kenyérsütésen vagyok túl, de mindkét esetben kiváló minőségről adott tanúbizonyságot.

  

De nem adom fel, igyekszem a Szabómalom lisztjéből is beszerezni, ha mostani készlet kifogy.

 

egyenlítő Creative Commons License 2012.02.12 0 0 40503

Csíra is, kenyér is, szalados:

http://kapanyel.blog.hu/2012/02/12/szalados_szaladj_el

 

.ETNA. Creative Commons License 2012.02.12 0 0 40502

Köszi, kipróbálom majd én is. Hát, nem tudom, hogy kicsivel több sikér kell-e, csak azért jutott eszembe, mert az olvastam, ill. ezt már eddig is tudtam, hogy a zabliszt sikérmentes. Persze 2 evőkanálnyi mennyiségnél nem biztos, hogy van ennek jelentősége... na majd meglátjuk. MKyváncsi leszek, hogy lesz-e különbség, ha picivel emeled a sikért. A mennyiségeket elnézve, tényleg csak egy minimális emelésre lehet szükség... vagy lehet, hogy nem is kell... na majd kiderül:-)

Előzmény: krnemarika (40501)
krnemarika Creative Commons License 2012.02.11 0 0 40501

Zablisztből 2 jó ek-nál többet még nem tettem. Általában 80 dkg lisztből készítem a kenyereket, de mindig más az arány. Úgy "szemre". Kb. 50 - 60 dkg a fehér, a maradék a különböző tk-s, rozs, graham, zab stb. Mindig teszek hozzá 1 kanálnyi sikért. Lehet, hogy többet kéne? Mert egy kicsit morzsálódik, de erre nem gondoltam. Itt lentebb olvastam. A próbára csak később kerülhet sor, mert nem leszek itthon előreláthatólag egy hétig. (Unokázás.)

Előzmény: .ETNA. (40496)
.ETNA. Creative Commons License 2012.02.11 0 0 40500

Szerintem igen, max. őrlésbeli különbség lehet - gondolom, de még egyiket sem használtam soha, pedig olvastam, hogy pl. jó a gyomorra stb.

Előzmény: Tmanka906 (40498)
Tmanka906 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 40499

Nálam  10dkg zpliszt + 5 dkg sikér, teszek még hozzá fehérlisztet, tk lisztet.

Előzmény: Tmanka906 (40498)
Tmanka906 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 40498

A zabliszt és a zabpehelyliszt az ugyanaz? Én zabpehelylisztet használok.

Előzmény: .ETNA. (40496)
blaze73 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 40497

valaki használ itt Aldi-s kétlapátos gépet?  (SHG BB 1350)

 

.ETNA. Creative Commons License 2012.02.10 0 0 40496

Zabliszt? Hupsz, pl. a bio zabitalt szeretem, de a zablisztből még sosem próbáltam sütni... nem is tudom, hogy miért.. a zabliszt sikérmentes, ezért teszel hozzá pluszban sikért, vagy kevés mennyiség esetén (mennyi volt ennél a kenyérnél ez a kevés?) nem muszáj?

Előzmény: krnemarika (40494)
krnemarika Creative Commons License 2012.02.10 0 0 40495

Jó a klipp, de Feri ... nem ezt vártuk tőle.

Előzmény: firmitudo (40490)
krnemarika Creative Commons License 2012.02.10 0 0 40494

Rendszeres olvasó vagyok. 

Most is arra várok, hogy kivehessem a kenyeret a sütőből. Csak egy sima fehér kenyér, kevés zabliszttel és búzacsírával.

Előzmény: firmitudo (40490)
.ETNA. Creative Commons License 2012.02.10 0 0 40493

Akinek nem inge, de azért viccelődni egy vulkánnal? ... :-)) http://www.youtube.com/watch?v=qtqA1PNSENA

 

Egyébként ez azon kevés új magyar filmek egyike, amelyik méltó az "eredetihez", nekem mindkettő tetszett:-)

mikagi Creative Commons License 2012.02.10 0 0 40492

 mert túl nagy darab a párod:D

Nah nem mondod hogy ismered :-D  :-)?????

Ide a titokkal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

És tényleg elpostázom szívesen !

 

Az a klippppppppp nagyon találó :D!!!

Előzmény: firmitudo (40491)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.10 0 0 40491

Ne add fel!

Én már kezdek rájönni, hogy mitől van ez a nyákosodás, a mustárom 3. napos és egyelőre sem nem büdös, sem nem nyákos, igaz nem is csírázik :D

 

Postázás kész anyagi csőd, találkozni meg nem lenne illdomos, mert túl nagy darab a párod:D. Szóval addig is ültesd egy cserépbe, tartsd nedvesen, legfeljebb csak a friss hajtást rágod.

Előzmény: mikagi (40489)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.10 0 0 40490

Annyi sokat írtok a csírákról, hogy nekem is megjött a kedvem hozzá.

 

http://www.youtube.com/watch?v=0iHIkrx_jKM    Jaj, csak nehogy valaki megsértődjön:).

 

Kenyeret naponta sütök, "nagyfogyasztók" vagyunk. 

 

Ehhez képest nagyon keveset jársz errefelé.

 

 

Előzmény: krnemarika (40488)
mikagi Creative Commons License 2012.02.10 0 0 40489

Kedves Etna és Firmi :-) !

 

Sajnos a zsázsám is a wc-ben végezte :-(.Iszonyú kocsonyás lett nem tudtam lemosni,és ahogy beléptünk a lakásba megcsapott a szaga (jó nem olyan büdös mint a mustár de nem jó szag...)

2 napig hárítottam hogy én nem érzek büdöset   :D de ma már én is feladtam :-(.

Szeretném nektek felajánlani ha nálatok bejönnek!!!!!Ha ti esetleg nem kéritek akkor aki kéri viheti!!!!

Nem akarom kidobni ráadásul jóóóó nagy zacsival van mindkettő,Bioorganik márkájú.

Ha megírjátok a címeteket szívesen elpostázom,vagy az árpád hídnál ha tudunk talizni :-).

mikulecz.agnes@gmail.com

Marad a retek mert az nagyon tuti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krnemarika Creative Commons License 2012.02.09 0 0 40488

Sajnálom, ez tényleg nagy bosszúság.

 

Annyi sokat írtok a csírákról, hogy nekem is megjött a kedvem hozzá.

 

Kenyeret naponta sütök, "nagyfogyasztók" vagyunk.

Előzmény: firmitudo (40473)
.ETNA. Creative Commons License 2012.02.09 0 0 40487

Én csak egyet tudok, de azt biztosan, na jó, kettőt:

 

1./ olyan szépséges a kedvenc Holdam az égen, hogy el vagyok tőle ájulva, egyszerűen imáááááádom

 

2./ mostanában sok dolgom van, még éjszaka sincs nyugtom, tegnap éjjel ugyanis újra kitörtem (mármint az Etna) :-))

 

Csírákkal valóban csak óvatosan, egyszerre nem sokat, másrészt a boltban vásárolt kész, nyers csíráknál sokkal jobb az otthon "előállított", mert frissen készül és a fejlődés is nyomonkövethető. Ha mégis boltban veszek, csakis a legfrissebbet!!!

 

Ha itthon csinálom, csak biocsírát használok, mert nincsenek vegyszermaradványok stb. Elkészülte után jó mielőbb elfogyasztani, ezért nem igazán érdemes egyszerre túl sokat, vagy sokfélét csíráztatni, hacsak nem fogyasztja az egész család. Hűtőben ugyan eláll egy ideig (mondhatjuk, hogy de hiszen a boltinak is van x nap szavatossága), de az a tuti, ha - miután fogyaszthatóvá vált - tényleg 1-2 nap alatt elpusztítjátok:-)

Amikor  beteg valaki, ill. betegség utáni időszakban, amikor az immunrendszere gyengébb, inkább hagyja ki a nyers csírát, persze pl. melegszendvicsen megsütve ilyenkor is jó. Ha viszont bármi gond lenne (szag stb.) azonnal ad acta... magyarán irány a kuka, nem teketóriázni!! Én pl. nyers csírát csak itthon ennék, étteremben, éttermi salátában nem, mert ki tudja mióta van ott, a kínaisoknál a mungóbab is csak akkor jó, ha látni, hogy zsenge, friss... nem olyan összetöpörödött, szivacs szerű. Na kb. ennyit még a csírákról:-)

firmitudo Creative Commons License 2012.02.09 0 0 40486

Várj nagypapi, akkor menjünk végig a gondolatmenettel, igaz én sem jól idéztem a zacskón lévő szöveget. Helyesen így hangzik: A termék konyhakerti  termesztésre nem alkalmas.

Én a magot bio boltban, bio zacskóban vettem, kimondottan csíráztatásra, emberi fogyasztásra. A konyhakerti nálam is azt jelenti mint Nálad, hogy pl. bevethezem vele a telket. De ugyan miért nem alkalmas erre?

Előzmény: nagypapi51 (40485)
nagypapi51 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 40485

...A tehén nem eheti meg, én meg igen?...

Sztem pont fordítva.

Csávázott mag lehet, ami csíraként nem fogyasztható, kifejlett növényként/szénaként már igen.

/tévedés joga fenntartva/

Előzmény: firmitudo (40483)
mikagi Creative Commons License 2012.02.09 0 0 40484

Azért annyit nem ettem  és a csajok is egy egy csipetet minimálba.

Nah de a déli lencse meg vele a retek :D az már grimbuszol Áhhh :-)

Olcsóért vetted a tálat ,főleg hogy négyrészes!

Most a zsázsát áztatom ,állítólag ez is taknyosodik....nah majd kiderül.

Antal Valit én is előhívom ,most már belemerülök mélyebben.

és legnagyobb bánatomra hagymamagot nem kaptam de rászánom magam és elmegyek a nagy beszerzőbe a viszont eladók is itt vásárolnak és megnézem az ottani felhozatalt.(mediline)

Lucerna érdekes!Valahol azt olvastam hogy 7 nap után ehető csak.de van belőle tabletta is ...nah kíváncsian várom a beszámolódat.

Jó a videóóóóó !

Előzmény: firmitudo (40483)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.09 0 0 40483

Rettentő guszta a szenyód! A retekkel azért csínján az elején(főleg a gyerekeknek)! Antal Vali oldalán olvastam hozzászólást, tud ám grimbuszt csinálni ha megeszel egy kistányérral...olyan mintha megennél kifejlett növényből nagy mennyiséggel.

 

Én is vettem tálat, négy részeset 1.210-ért. Már hajt a lucerna, meg a búza, a rukkolát tegnap áztattam, de mint a békalencse a tóban úgy benyákosodott. Lemosni képtelenség, egymástól elválasztani lehetetlen. Próbáltam kiszárítani...semmi. Ment a paradicsom mellé a földbe, vagy komposzt lesz belőle, vagy kihajt. Mustárt áztatok most helyette...a csodálatos büdös mustárt;).

 

A lucernamagos zacskóra ez van írva: A termék házikerti termesztésre nem használható. Akkor most mi van? A tehén nem eheti meg, én meg igen?

 

 

Előzmény: mikagi (40481)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.09 0 0 40482

.... tényleg nincs munka,...

 

Ezt nem csak hallomásból tudom.

Feleségem munkahelyének központja Miskolcon van. /Igen, igen kedves .ETNA., messzire elér a kezem:)/.

A kirendeltség nyári nagytatarozásához megéri a vezetőségnek Miskolcról festőket, meg mindenféle iparosokat ideutaztatni. Nyilván a nagyobb munkanélküliség miatt olcsóbb a munkaerő...na de ennyivel? Akkor ott tényleg nagy gáz van!

 

Hummerrel jégre SOHA!:)

 

A vízórát nem jelentem a szerv felé, a vízművek felé is majd csak tavasszal,(még a végén hamar megcsinálják és újra ellopják) ha megcsináltam rabolóember-biztosra. A fenének sincs kedve ilyen hidegben hegeszteni, meg betont fúrni:).

Úgy sajnálom, hogy nem nyáron ment le az aknába...ezt nézd, saját felvétel:).

http://www.youtube.com/watch?v=pfLGqdUYUxQ&feature=BFa&list=UU4JedG9-iaeyIuhj6q9H2Yg&lf=plcp

 

Előzmény: .ETNA. (40476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!