Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2001.07.05 0 0 1155
Szenyor Lopez:
2. A vinyók a keletkező hő egy részét a tartó fémlemezén keresztül adják le. (Jó pár éve ezért nem gumiágyazású tartó sineket használnak.)
A rackben viszont műanyaghoz van csavarozva (ami hőszigetelő) és a levegőáramlás is rosszabb.
Na, ezért kérdeztem, amit kérdeztem.

De azért köszi!

Előzmény: szenyor Lopez (1154)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.07.05 0 0 1154
Halihó!

1. Passz.
2. Nekem Quantum LM 15-ös van, ez is 7200-es. Nincs rackben és nem melegszik annyira, hogy hűteni kellene. Az AS sorozat állítólag még jobb is.

Lopez

Előzmény: mr_ricsi (1153)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.07.05 0 0 1153
Üdv mindenkinek!

Két kérdésem lenne:
1, Egy árlistában láttam Quantum LD típusú ATA-s vinyót. A Quantumnál (ill. most már a Maxtornál) ilyen típus nincs, és a bolt sem tudta megmondani, hogy mi ez, mert a nagyker árlistájában is így szerepel.
Nem találkozott valaki ilyen vinyóval?

2, Nincs valakinek tapsztalata arról, hogy 7200-as fordulatú vinyót érdemes-e rack-ben használni, nem melegszik-e túl? (Quantum AS)

DrBacardi Creative Commons License 2001.07.05 0 0 1152
Hali!

Segitség kellene! Intel 815 alaplapom van. Most szereztem egy ASUS V6800-as videókártyát. Elvileg mükszik minden rendesen de az ASUS kiegészítő program szerint az AGP szlot feszültsége 3.04V
és azt mondja hogy a rendszer sérülhet. Lehet állítani valahogy azt az AGP feszültséget vagy az alaplap rossz?

DrBacardi

mr_ricsi Creative Commons License 2001.07.02 0 0 1151
NesQuick:
A gép indulásakor annál a képernyőnél, amikor a sárga EnergyStar csillag látszik, ill. a memóriát számolja, nyomok egy [Pause/Break] billentyűt.

A képernyő alján, a legalsó sorban látok valami hasonlót:
08/14/2000-693-596-W977-2A6LGPNEC-00

Ennek az eleje a dátum (2000.08.14). A tied csak hasonlít rá, mert ez egy Procomp Viás alaplapé.

A Biosfrissítés menete az alaplapodhoz adott könyvecske 4. fejezetében megtalálható, de ha eddig nem csináltál ilyet, akkor inkább lebeszélnélek: ne a sajátoddal kezdj el kísérletezni. ;-)
(Főként a megfelelő Bios kiválasztásánál lehetnek problémák, mert az alaplapod verzióját pontosan be kellene tudnod azonosítani.)

És nem röhögök, inkább lebeszéllek...

Előzmény: NesQuick (1149)
oldskool.hu Creative Commons License 2001.06.30 0 0 1150
sziasztok!
segítsetek nekem! van egy usb-s mikroszoft egerem ami a scannerrel együtt csatlakozik a gépbe. a hub-ot nem használom. a hangkártya és a usb-állomásvezérlő is a 12-es irq-n van. véletlenszerűen leakad az egér és csak kihúzás-bedugás után megy újra. nem ír ütközést, de szerintem amikor megszakítást kér az egyik akkor fagy a másik....manuálisan nem engedi kiosztani az irq-t, pedig a biosban próbáltam már átállítani, hogy az irq-t ne osszon usb-re, de akkor sem engedte. mi a megoldás?
aki érdemben hozzá tud szólni, kérem tegye

oldskool@freestart.hu
icq #120032843

::kösz

NesQuick Creative Commons License 2001.06.30 0 0 1149
Mr-Ricsi: köszi.
Még annyit árulj el légyszí - és ne röhögj ki -, hogy a bios verzió dátumát hogyan tudod megnézni, illetve hogyan kell frissíteni, ha találok újabbat?
Előzmény: mr_ricsi (1147)
saimon Creative Commons License 2001.06.30 0 0 1148
Ha van köztetek olyan aki a számítástechnikában
profi és szeretné ezt kamatoztatni az irjon egy
E-mailt egy rövid bemutatkozással.
szügséges ismeretek: Windows 9x

Windows 2000 pro & server

Hálózat szerelés & beálítás

Számítógép szerelés

Hibafeltárás

Csak Budapestiek E-mail: saimon@axelero.hu

mr_ricsi Creative Commons License 2001.06.29 0 0 1147
NesQuick:
Mikori Bios van a gépeden?

Meg kell nézned a gyártónál, hogy a Te alaplapodhoz (több verzió is van) van-e friss Bios. Ha tavaly szeptemberit találsz, akkor bármekkora vinyó (nincs a 8.4G-ás határ), és a P3 összes 100MHz-es verziója meg a C2-k működni fognak. (Átalakító mindenképpen kell, és olyat vegyél, ami "feszültség-állítós". Ezzel a túlhajtás is szóba jöhet és némelyik celeronhoz feltétlenül kell is.)

Hogy jelen állapotában mit tud, az attól függ, hogy melyik bios van benne.

(Legyél nagyon figyelmes, mert kétféle 661 van, és mindegyiknek vagy 3 verziója.)

spacewalker

Előzmény: NesQuick (1139)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.06.29 0 0 1146
Elrond:
Létezik DX8 uninstaller. Valamelyik régebbi ChipCd-n rajta is volt. Keress rá a neten.
Előzmény: elrond (1140)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.06.29 0 0 1145
Papa5353:
A Seagate csak akkor, ha 66 vagy 100MHz-es FSB-vel akarod használni. 33MHz feletti PCI-nál mindenképpen rizikós a használata.

A 7200-as vinyóknál figyelni kell, nehogy túlmelegedjenek. (Zsúfolt, kicsi, rosszul szellőző ház, hőmérséklettől függő fordulatszámú házventillátor, túlhajtott proci, sok kártya-2vinyó-2cd, stb.)

Ne legyen Quantum LCT és a Quantumnak bármelyik "sub7200"-as fordulatszámú típusa.

Egyébként meg olyan teljesen mindegy, hogy melyik. (Ha másodmagával lesz egy dróton, akkor célszerű egyforma márkát választani -> megkönnyíted vele a saját életedet.)

Előzmény: papa5353 (1141)
Degeczi Creative Commons License 2001.06.29 0 0 1144
"milyen a valóságban, azt innen lehet megtudni: www.tomshardware.com"

Lehet, h tenyleg jo lesz, de elobb lassuk a kesz termekeket (arral egyutt!) - majd azutan lehet dicserni.
Nemi ovatossag azert kell, mert a tomshardware igen suru es mely nyelvcsapasokra ter at mindig, ha nvidia termekrol van szo.

Előzmény: Eperkutyus (1143)
Eperkutyus Creative Commons License 2001.06.29 0 0 1143
attilav:

"Régóta szeretnék már egy acorp 6A815EP-t, de sehol sem kaptam rohangálok több különböző helyről is megrendeltem már
de nem tudták leszállítani.
Nem vagyok multimilliomos csak egy szerencsétlen diák aki kinézett a chip alaplaptesztjéből egy alaplapot, és meg szeretné vásárolni.
KÉREM SEGÍTSETEK!!!!!

attilav@mailbox.hu"

Nos, én lehet, hogy megvárnám az nvidia nForce chipsetet! (Ez másoknak is szól).

Kicsit brutáljó, persze hogy milyen a valóságban, azt innen lehet megtudni:

www.tomshardware.com

Szerintem több, mint kurvajó!

Én most elmegyek USA-melóra dolgozni a nyárra. Ha visszajöttem, asszem, bejátszik.

Előzmény: attilav (1119)
Eperkutyus Creative Commons License 2001.06.29 0 0 1142
nézd meg a vinyók technikai adatait!

NE FOGLALKOZZ AZZAL, hogy milyen ATA szabványt támogatnak. Akár 66, akár 100, tökmindegy, ez ne hülyítsen meg.

A legfontosabb: az átlagos elérési idö (ms), ez legyen minél kisebb. Másodjára pedig a cache a vinyón, ami régebbieknél 512k, újabbaknál 2Mb.

De esetleg nézz el ide:

www.depo.hu

Hardver rovat.

Kukucskáld meg az "AS" szériájú Quantum-okat. Én most olyat vennék, habár nem csipolom annyira a Quantumot.

Inkább IBM.

A Seagate-et felejtsd el sztem, csigák.

A WD is jó.

De a Quantum AS széria nagyon ottvan.

Maxtor-ból volt nem is annyira rég egy DiamondMax Plus széria, az nagyon ász volt, nem tudom, van-e még, nincs kedvem elnézni az oldalra... :)

Nézd meg a cégek Weboldalain a vinyók adatait és válassz!

Sok sikert.

Előzmény: papa5353 (1141)
papa5353 Creative Commons License 2001.06.29 0 0 1141
Tapasztalt szakemberek tanácsára van szükségem, mivel az üzletekben nem mindíg korrekt "szakemberek" állnak vevők rendelkezésére.
A gépemben egy ASUS P3B-F alaplap van (i440bx bios). Egy 30 GB HDD-t szeretnék vásárolni. A különböző cégek listáiról az alábbiakat szemeltem ki:
MAXTOR 53073H4
MAXTOR 5T030H3
SEAGATE ST330620A
WESTWRN DIGITAL WD300BB
Mindegyik 7.200 rpm/30 GB és az áruk is közel azonos.
Melyiket vegyem??
elrond Creative Commons License 2001.06.29 0 0 1140
Helló mindenkinek!!!
Van egy kis gondom, hátha tudtok segíteni!?
Kaptam a minap egy DirectX 8.1-et (hogy honnan kerítették arról elképzelésem sincs, merthogy az MS oldalain hírét sem láttam), nagy bátran telepítettem és első ránézésre frankónak is tünt. Viszont ezenközben felraktam a legújabb Detonator 3 V12.41-et is. Na ez a páros nem bizo-
nyult nyerőnek, mert a DXDiag azonnal ugatott hogy "Beta DirectDraw expired" és ettől kezdve
lőttek a 3D-nek. Sebaj, rakjuk fel az Elsa V4.13.01.1240-es új csudáját (Elsa Gladiac
GeForce 2 GTS a Hardware). Nos a helyzet katasztrófálisan nem változott, így aztán vissza a
régebbi Detonatort: dettó ugyanaz, felküldtem a régebbi Elsa-t: nyugaton a helyzet még mindig
változatlan! Itt azután jött egy fertályórányi varázslás DirectX 8.0 visszaáltása ügyében, aminek
a végkifejlete a C: vinyó eredeti állapotának viszzanyerése drive backup-ból (természetesen
DX 8.1-gyel). Most itt tartok, néha megnézem hogy mennyit őszült az a maradék hajam amit még nem téptem ki és azon gondolkodok, ha az USA-ban mindenki csak annyira képes mint
ezek a redmondi fiúk, akkor mi az istentől vannak így tele lóvéval. Ha valakinek van valami hasznos ötlete (azon kívül, hogy szerezzek be néhány vállról indítható rakétát és irány Redmond, vagy reinstall windows, mert akkor már inkább az elöbbi), azt nagyon megköszönném!

Üdv. mindenkinek!
Elrond

UI.: Billy a Király!!!

NesQuick Creative Commons License 2001.06.28 0 0 1139
Amikor vettem a gépet azt kértem, hogy ne annyira kiélezett csúcsszuper, inkább megbízható, stabil alaplapom legyen. Erre ajánlották ezt a Shuttle-t, én annyira nem értek hozzá, de bajom nemigen volt vele.
Ha jól érzem, te ismered elég jól a nűanszait.
Légyszí adj tanácsot, hogy ha procit akarnék cserélni, milyet tehetek bele átalakítóval vagy anélkül, egyáltalán maximum milyent érdemes beletenni. És hasonlóképpen mekkora vincsesztert tud - másodikként - fogadni. Esetleg konkrét típust is ajánlhatnál.
Köszönöm.
Előzmény: mr_ricsi (1138)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.06.28 0 0 1138
NesQuick:
Még egy jó hírrel is szeretnélek megörvendeztetni:
Az alaplapodon 4 db SD-foglalat van. 3-nál több foglalatot csak úgy kapcsolnak össze, hogy az egyes modulok pufferelve vannak. (Ezt 6 db Texas gyártmányú IC végzi.)
Eredetileg azért pufferelnek, mert enélkül a memóriasebesség látványosan visszaesne, de van egy olyan "mellékhatása" is, hogy ritkábban fordul elő a "két SD nem szereti egymást"-jelenség. <- ez a jó hír!
Sajnos, nem 100%-os a védelem, egy hasonló (Abit)alaplapon nemrég egy Siemens SD fogott ki.
Előzmény: NesQuick (1137)
NesQuick Creative Commons License 2001.06.27 0 0 1137
Én voltam a hunyó, nem volt rendesen bekattintva...
Most már semmi gond vele.
Köszi (a többieknek is).
NQ
Előzmény: mr_ricsi (1134)
mkoteles Creative Commons License 2001.06.27 0 0 1136
>UDMA33-as alaplapomba ha teszek UATA-100-as >vezérlőkártyát akkor 8 IDE eszközt tudok >használni?

Igen.Nekem az UDMA66 mellé van egy ULTRA100-as promise.Mivel az alaplapom BIOS-a tud SCSI eszközt bootként választani, így most erről bootolok.

mr_ricsi Creative Commons License 2001.06.27 0 0 1135
Division by zero:
Nem tudod véletlenül, hogy az "DMI Poole Data" néven milyen beállításokat tárol az Bios?
Előzmény: division by zero (1125)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.06.27 0 0 1134
NesQuick:
Pl. hajszáll a memóriafoglalatban, vagy nem nyomtad teljesen a helyére a RAM-ot, vagy nem a két legkisebb sorszámú slotot használod.

Vagy hibás a RAM, próbáld ki csak az újat egyedül.

Előzmény: NesQuick (1130)
Csodaszarvas Creative Commons License 2001.06.26 0 0 1133
"Reset Configuration Data" enable és nem változott semmi (mikor megint visszamentem a biosba, már disable volt). Próbálgattam a cache-ket kapcsolgatni de semmi.
Egyik cimbi melóhelyén van lehetőség próbálgatni, ha jutok valamire elmesélem mi lett. Addig is kössz a tippeket, kár hogy egyik sem segített.

Adios
CsSz

igazi hős Creative Commons License 2001.06.26 0 0 1132
Próbálkozz a két memória felcserélésével. (Ok: az automatikus beállítás az első RAM beállításait veszi át, ha ez a gyorsabb baj lehet.)
Előzmény: NesQuick (1130)
Laszlo-- Creative Commons License 2001.06.26 0 0 1131
:)))))))))))))))))))))))))))))) Plug and play processzor :)
Jo persze a bios megismeri ,de nekem akkor is tetszik kurvara.

A regi celek 66mhz-esek ha jol tudom . Lehet ,hogy a memoria nem fekszik ezen a frekin tokeletesen.

Előzmény: NesQuick (1130)
NesQuick Creative Commons License 2001.06.25 0 0 1130
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
A konfigom (idemásolom, amit leírtak nekem, jómagam lelkes amatőr vagyok):
Shuttle-HOT 661 Slot-1 BX, ATX MS PC97, Intel 440BX, CPU PnP, iP-III-450-500, iP-II-233-500, Celeron 266-433, 133 MHz, Award 3ISA, 1*AGP, 4PCI, 4xSDRAM (max: 1024 MB), USB, IrDA, PS/2 mouse/keyb., PCI EIDE (UDMA-33) 2S/1P
Celeron-A 333 MMX (128 kB cache)
64 MB 64 bites SPD SDRAM 100 MHz-es alaplapokhoz
Voodoo3 2000 16MB AGP videokártya
Quantum 4.3GB Fireball UDMA-66 HDD
Creative SB 16 hangkártya
Sony CD-ROM
LG CD író/újtaíró
Dialcom modem,
stb.

A gondom:
Vettem egy PC133 64 MB "PAN RAM" memóriát. Betettem. Indítom. A Bios memória tesztje 64 megáig fut, Windows (ME magyar) indul. A rendszerinfo is csak 64-et mutat persze.
Lekapcs, idít.
Most a memóriateszt elfut 128-ig, betöltöget ezt azt, de amikor a Windows igazán indulna, újraindítja magát a gép.

Hol csesztem el?
Ezt is valahol kézzel be kell állítani?
Vagy a hardver elemek nem passzolnak?

Köszi, ha tudtok segíteni.


Thas Creative Commons License 2001.06.25 0 0 1129
Helló!

Segítségre lenne szükségem. Tudja valaki, hogy Pesten hol lehet gyorsan és olcsón aksi-t venni az alaplapba? Sajna a mostani kb. 1-1,5 nap alatt lemerül aztán minden CMOS beállítás törlődik :(
Előre is köszi!

division by zero Creative Commons License 2001.06.25 0 0 1128
vigyázz! mert a BX6 is két kiadást ért meg, volt az 1.xx verziójú, meg a 2.0-ás, nem lehet felcserélni a BIOS-ukat...
Előzmény: purcika (1127)
purcika Creative Commons License 2001.06.25 0 0 1127
Szeva!

Úgy néz ki, hogy lesz egy 600-as cerkám, amit állítólag (ki van próbálva) lehet 112Mhz-es FSB-n járatni, és közel 1 Ghz-ig fel lehet húzni. :)
Jól hangzik.
Nade!
1) Az én csodabogárka Abit Bx6-omhoz a letöltött frissítés valamit nyivákol, hogy nem jó a lapomhoz, pedig bx6 van ráírva és én azt szettem le
2) Ha felhúzom 800-ra mondjuk, akkor milyen hűtő kell? Van egy hűtőm 750-es athlonhoz (ment vele 800-on is), az jó?
3) Mekkora tápfesz kell neki? Kisebb v. nagyobb?

Köszii!

mr_ricsi Creative Commons License 2001.06.25 0 0 1126
Az alaplapom már vagy 5x eljátszotta ezt a hibát, de a FlashRom még nem volt kiszedve belőle. :-)
Előzmény: division by zero (1124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!