Van olyan is meg ilyen is. A meleg hocserelore nyomja a vizet es a kivezeto csovon parakent kinyomja. Ha jol tudom spilteknel is van olyan technika, hogy a belteritol a kondenzvizet a kulteri hocserelojere nyomjak.
Valaki tudna segiteni? A kepen lathato (elso) mobil klima csepvizszivattyuja behalt (nem tekno point hanem suntec cimkezesu, de ganzegal, 2.6KW). Van hozza csere alkatresz vhol? Kellene egy kis segitseg is a szetszedeshez, esetleg szervizdoksi? Koszi!
A regebbi plazmak futottek mint allat, az teny. A mostani plazmak mar lenyegesebben takarekosabbak, raadasul a fogyasztasuk fugg attol, hogy eppen mit nezel rajtuk (mennyi a vilagos-sotet kepek aranya) ellentetben az LCD-vel, ahol a fix hattervilagitas adja a fogyasztas nagy reszt.
Egy LCD tv töredékét fogyasztja egy hagyományos CRT-nek, ez igaz monitorra is. A plazma egy másik téma, ott közel hasonló lehet a fogyasztás, viszont nincs korrekt összehasonlítási alap, mert akkora CRT szinte nincs is, amekkora plazmákat árulnak legkisebbként. Szóval ne terjesszünk általános rémhíreket, mert hátha olyan olvassa, aki tök satu az ügyben és téves információk maradnak meg benne :o)
Próbálj meg beszélni velük, hogy neik milyen ötletük van a megoldásra, azon kivül, hogy szerelj te is fel egy klímát, ez is lehet, de szálljanak be valamennyivel :)
Nem tudok aludni, mert a szomszédunkban egy 3 beltéris McQuay készülék működik 2 ventis kültérivel. Ahogy néztem 61-66dB között van a kültérije.
A mi ablakunk kb. 8m-re van a klímától. Az összes hálószoba feléjük van.
3 ablak is van ezen az oldalon.
Este 40bB nappal 50dB a megengedett érték nálunk. Gondolom építési engedély sincs.
Mit lehet tenni, hogy ne legyen ilyen zaj? Nem akarok mindjárt a önkormányzathoz rohanni, mert ahogy néztem elég komoly büntetést kapnának és bonthatnák az egész kültérit.
Nem szeretnék összeveszni velük, de aludni is szeretnék.
ha már fogyasztás: pl. egy 4,3 eer körüli jó kis inverteres klíma mennyit fogyaszt egy áruházi "csúcsmodellhez" képest? kb. a felét is megspórolhatjuk? mert munkatársam szerint (aki mérnök), sosem hozza be az árát :)) azért számolni kellene az élettartammal is, de ő megvette a kapható legolcsóbbat, és csodálkoznak, h a torkuk fáj...
p.s.: plazma 94 cm-től van... sztem meg 82 lcd a favorit M.o.-n, de ez csak az én meglátásom
Köszönöm a lávaszt, akkor azthiszem ezzel nem próbálkozok.
Kicsit drága mulatság lenne venni+felszereltetni valamilyen (inverteres) készüléket, és utána elkönyvelni, hogy kidobtam egy halom pénzt, mert nem működik.
És nem csak a klímákat kell a növekvő energiafelhasználásért hibáztatni, bár tény hogy egyre több van belőlük nálunk is.
Arra is tessék gondolni, hogy viszik az egyébként tv-zésére használt és kaki képminőséget hozó LCD és Plazma tv-ket mint a cukrot az emberek. Csak azt nem tudják, vagy tudjákés nem érdekli őket, hogy ezek 3X-4X annyi áramot fogyasztanak mint hagyományos CRT-s társaik (az enyém 60 W-t 72 cm).
Egy beépített erkélyen láttam pont ugyanezt, nehéz volt megitélni, hogy melyik született, elöbb, mert régi a kinézetre mind a 2 mármint a kültéri és a erkély beüvegezése Valószínű, hogy ő is hasonló cipőben járhatott mint Te, megjegyzem azon a házon, nem látni kültérit sehol sem, az utcafronton, legalábbis.
OFF Na jó, azért nem mindegy, hogy milyen gépről beszélünk. Az enyém nagyságrendekkel többet fogyaszt Igaz, hogy TFT ém van, ennek a hátulján, max 70 W a fogyasztási adat 8800 GTX, e 6600 as CPU, 3 HDD, 2 Optikai, stb... A 400 as táb (márkás) kevésnek bizonyult
Nálam úgy lehetne csak megoldani, hogy a kültéri az ablakra merőleges falra kerülne. Így 90 fokkal el lenne forgatva az ablakhoz képest, mint ahogy az a képeken szerepel (és az ablakot kinyitnám). Ez is működne, vagy felejtős?
Felette erkély van egy picit látszik a lába, tényleg nagy zuhé kell hogy beázzon. Ha pedig beázik egy kicsit klíma be és kültéri egység megszárítja maga körül pikk-pakk. :-) :-) :-)
Az más kérdés, hogy ugye a homlokzatra nem lehet rögzíteni. Na ez nem ott van. De mi a különbség? Látványra?
Nem, hanem normál használat mellett, esetleg játék közben Az én gépem fogyasztása csipkedi a 400 w -ot+80 W az 5.1 hangbak Persze max terhelés mellett, ez legtöbbször játékok alatt fordul elő, a moni mondjuk TFT A klímám 800 W körül vesz fel, de mivel nem jár állandóan, tekinthetjük 400 W osnak is, kb ugyanannyit megy a kompresszor, mint amit nem. És ez nem egy korszerű inverteres, bár kétségtelen, hogy a hagyományos létére becsületére válik a 3,2 es coop érték. Ha inverteres lenne nyilvan kedvezöbben alakulna a fogyasztása.
Egy katódsugaras monitor és a számítógép együtt 80-90 wattot fogyaszt nálam óránként. Kikapcsolva 30 watt!!! Érdekes. Egy klíma ennél jóval többet fogyaszt.
A klímám kikapcsolt "stand by" állapotban 23 wattot (Samsung Forte). Ezért érdemes használaton kívül áramtalanítani.
Elektromos fogyasztámérővel mértem az értékeket, több fogyasztóval is tesztelve, szóval nem mér félre.( pl egy 40 wattos égőnél valóban 40 wattos fogyasztást mutat a kütyü)
Ez jó, de ezzel az ember egy kicsit beengedi az időjárást a lakásában. Egy nyári zivatar szépen elusztathatja az OSB lapos boxot. Elő van erre készítve, vagy nem volt szempont?
belül ledobozolod ablakszárny le és kész. Ez itt van nálunk Szegeden a belvárosban a sétáló utcai műemlékek közelében. És semmi problémája a hatóságoknak vele.
K.K.
ps: Nem merek vízjelet tenni rá mert megint leleszek hurrogva .... de más weboldalon való közzétételhez nem járulok hozzá!!!!
Természetesen úgy értettem, hogy a kültéri egy olyan helységben lenne, amit nem akarok klimatizálni, nyitva maradhat az ablak. A beltéri egy másik szobába kerülne.
Érdeklődni szeretnék, hogy tudna-é valaki nekem eljuttatni egy normális kezelési leírást Belcor Classic klímához? Lehetőleg olyan kéne, amiben a távvezérlőn lévő jelek normálisan le vannak írva, mert sajnos amit kaptam hozzá az alapján képtelen vagyok kitalálni, hogy ki kivel van :-((
Gondolom megköveznek majd a hozzáértők, de megkérdezem, hogy lehet esetleg egy kültérit egy helységbe, ablakhoz közel telepíteni (és nyitott ablaknál használni)? A lenti kis "rajzon" a "?" jelölné a kültérit, az "AAA" az ablakot...
Elméletileg építési engedély kellene egy split telepítéséhez. Röhej. A valóságban a többség ezt abszolút nem veszi komolyan. Ha saját magamról lenne szó, én bizony felszerelném. A XII. kerületben voltam most felmérni. A tulajt egyáltalán nem érdekli, hogy mit szól az önkormányzat a fronton lévő kűltéri miatt. Ha felrakják, a kutya sem tőrődik vele.
Még annyit elfelejtettem, hogyha valaki katodsugarcsőves monitort használ, és abból is egy nagyobb méretűt, akkor a gép is fogyaszt annyit, mint egy korszerű klíma, különösen ha egy bika gépről van szó, és számítógép is egyre több van
Szerény vélményem szerint télen is sokan fűtenek villannyal, többen, mint ahányan klímát használunk, akkor ez nem lép fel ? Jó tudom, hogy sok erőműben karbantartás van, ezeket is muszály, de ez talán megint egy a sajtó által felkapott dolog. Lehet, hogy az energia szektorban ezek mindennaposak, csak nem tudunk róla
Mi lenne akkor ha minden lakásban lenne klíma ?!?!
Azért szép lassan érdekes infók látnak napvilágot az áramkrízissel kapcsolatban: Az első, hogy a klímák miatti 60 MW plusz áramfogyasztás az országos napi fogyasztás kb. 10% -a, mégis szólnak a vészharangok. Ez viszont nem valami biztató a magyar villamosenergia rendszerrel kapcsolatban. Gyakorlatilag nincsenek tartalékok.
A másik érdekesség, hogy a mostani ellátási nehézségek egyáltalán nem lennének normális esetben. A napi 6000 MW (illetve klímákkal 6060 MW) fogyasztással szemben 8000 MW termelői kapacitás van, csak 2000 MW különféle okok miatt (műszaki hiba...) kiesik. Máshol kéne a problémákat keresni.
Nem túl régen még fizettek is érte, hogy vegyél klímát és más fogyasztót. Most hogy megvetted meg kiderült nincs is ennyi áram szállító/termelő kapacitás. Üdvözöljük Magyarországon. :-) :-) :-)
Közérdekű info: a XI. kerületben (legalábbis Albertfalván, de lehet, hogy az egész kerületre vonatkozik) a panel lakásokra NEM lehet hivatalosan klímát szerelni, csak úgy, ha az utcáról nem látszik!
Eddig nem kapcsolgattam valami sokat, de amiket biztosan jól csinál: sleep function (alvás): a funkció bekapcsolása után egy órával engedi a szoba hőmérsékletét 1 fokkal emelkedni (közben a kinti hőmérséklet úgyis hül), majd szuper csendes automata üzemmódba kapcsol, főleg a ventillátor megy meg az ionizátor. Lehetőség van gyors lehűtésre, kellemes szellőre, ezen kívül párátlanításra is az összes funkció négy fokozatban. Egy éjszaka alatt kb 6-8 liter vizet szűr ki a légtérből. A melegítő funkciót még nem próbáltam, de hőszivattyús, így állítólag meglepően jó hatásfokkal dolgozok. Egyébként B/C leírás van az EER és COP értékek mellett, de magyar honlapokon nem sikerült pontos értéket találni, csak horvát meg bolgár oldalakon vannak pontos értékek megadva. Ezek alapján tényleg a megadott fokozaton belül van a jóság. A villanyórát mindenesetre nem pörgeti, inkább komótosan mozog a kerék. Igaz, hogy reggel, még a hajnali órákban jól kiszellöztetetek és a redőnyt napközben félig leengedem. Pedig D-DNy-i a lakás, és földig érő teraszajtó van az egyik szobában.
Azért, mert ez egy mobil split tehát ugyanúgy fel kell tenni a kultéri egységet, nincs Erkély, ahova el lehetne rejteni ? Elég sok helyen látni panel épületeken a kültérieket, kötve hiszem, hogy mindegyik engedélyezve van
Én egy Haier 2,6-os készüléket vettem most akciósan a Media Marktban 70 ezerért. Eddig nagyon jók a tapasztalataim. Hallani szinte nem lehet, jól hűt és rengeteg plusz funkciót tud. A kültéri egysége fele, mint az AEG hasonló kategóriás készülékeinek, és az ionizátort kifejezetten észlelni lehet, ha bekapcsolom (általában megy is). Emellett 410-es gáz van benne, ami gondolom a legmodernebb. Van valakinek tapasztalata a Haierekről és tudja-e valaki, hol lehet kapni hozzájuk pótszűrőt? (Most pollen és aktív szenes szagszűrő van benne az ionizátor mellett).
Az Lg - vel, hasonlóan a Samsunghoz kezdetekben voltak zűrök, itt a fórumon is volt róla szó. Kiegyensúlyozatlan mókuskerék, zörgő kültéri, eresztő sarokszelep, stb. Ilyen hibákkal találkoztunk pár éve az ArtCooloknál, de mostanában már egyáltalán nem fordult elő hiba, ebből tudok arra következtetni, hogy a szerelők visszajelzései alapján jobban odafigyeltek ezekre a dolgokra. A Samsungnál is hasonló apró dolgok fordultak elő, pl. az egyik kültéri egysége zörgött, itt egy cső került túl közel a burkolathoz, és a rezgést felerősítve átadta a lemeznek. Az inverteres készülékek pedig helytelen kódsorral jöttek ki a gyárból, és áramszünet után nem indultak újra. Itt egy fél perces programozás szükséges, a helyes kódsort a távirányítóról elküldeni a készüléknek, és már üzemel is. Szóval ilyen jellegű apró és kezelhető gondjaink voltak, de szerintem mostmár a két gyártó közül bármelyik ajánlható.
Olyat ami elektromos elven működik és nem kell cserélgetni csak takarítani. Persze ha légtisztítás fontosabb mint a hűvös akkor csak is légtisztítót, de abból is elektromost. (PLASMA, Flash Streamer - kb. mint a rovar csapda, belemegy a por/allergén/szag és a szikra/villám szétégeti.).
Márka, belátásod szerint. Én mindenképpen olyat ajánlanák amelyik jelen van Magyarországon saját cégével.
"Az Lg ArtCool-jai a kezdeti hibákon túlesve mára már kiforrottak, megbízhatóak, a Samsung 2007-ben teljes modellváltást hajtott végre, nagyon magasra tette a mércét, szinte minden mutatója aranyérmes, de néhány gyerekbetegséggel azért még küzd, mint minden új termék." kEDVES WINDY, az lenne a kérdésem, hogy az artcoolokkal mik voltak a problémák, és mely évjáratok megbízhatóak; másrészt a Samsungnál mik a gyermekbetegségek?
Sziasztok! Szeretnék olcsó de új split klímát venni. Az Electro World-ben van General Electric névre hallgató gép 49.900-ért. Hűtő-fűtő és 2.6kW-os. Mi a véleményetek erről? Azt nem kérdeztem jár-e hozzá cső és egyéb szerelvény, de meg fogom kérdezni.
Értem a gondod, de ez klíma oldal. Van a családban Orion lejátszó. (apósómé) Még működik. (fél éves) Ez volt a legolcsóbb az Electro World-ben anno. De hát tudod amennyi a lóvé addig szól a muzsika.
Szia Nem azt mondtam, hogy minden ORION rossz, csak leírtam a saját tapasztalatomat. Ha egy készülék elromlik, akkor ott a szerviz, hogy megjavítsa, és itt a szervizzel voltak a legnagyobb gondok. 2 és fél hónap alatt nem javította meg rendesen a készüléket. Aki vesz egy klímát, és tönkre megy nyáron, nem hiszem, hogy azt szeretné, hogy több hétbe, akár hónapba teljen, még megjavítják, ha megjavítják rendesen. Sajnos ez pont a Budapesti központi szervizzel történt meg. Én továbbra sem ajánlom azt a márkát. De mindenki maga dönti el, hogy mit vesz, hát én pár hónappal ezelőtt rosszul döntöttem és most szívok érte.
Ne hasonlíts össze egy lejátszót egy klímával. Jó pár Oriont üzemeltem már be. Abba a kis D kategóriájában (hűtés) szépen eldöcög viszonylag elég kevés problémával. Ha pedig a feliratot leradíroznád róla akkor akár mi is lehetne az olcsó márkák között.
ezzel tisztában vagyok, de ha olyan a helyzet, hogy egymás mellett 2 ajtó van, és azokkal szembeni falra teszi fel az amber, akkor jó eséllyel mind a 2 ben hűvös lsz
Ha nézzük, impasse helyzetét, a 7 m2 es szóbába milyet tennél ? Mert a legkisebb is sok oda, minden szinten Még a légáramlat szinten is
Nálam egy 3,6-os teljesen megfelelően lehűti ventilátor nélkül a vele szemben levő falon nyíló két ajtó mögötti helységet, sőt az egyikből oldalt nyíló fürdőt is (össz. kb. 33nm), és ez is volt a tervem vele.
Egy klimával egy helységet tudsz hüteni igazából, ha úgy szerelik fel a klimát, hogy a közös ajtóval szemben lévő halra akkor egy ventivel át tudod valamennyire hajtani a hideg levegőt.
Szia Egy jó tanács, ORIONT semmi képpen ne vegyél. Jó pár hozzászólással ezelőtt egy másik fórumozó is kérdezte az ORIONT, hát őt is lebeszéltem róla. Lehet, hogy nem lenne vele gond egy darabig, de ha tönkremenne garanciaidőn belül, akkor a szervizre nem igazán számíthatnál (legalábbis a Budapesti központira nem). Igaz nekem csak egy ORION lejátszóm van, amit már 2 és fél hónapja állandóan szervizbe van, és cserutalványt nem hajlandók adni. Ma kaptam vissza újra, de valamit szerintem bennfelejtettek, és összerakták, vagy amivel kipróbálták lemezt, a maradt benne és szállítás közben kiesett a helyéről, mert ha felemelem a készüléket, akkor valami ide-oda esik benne. Na ennyit az ORION-ról.
A kisebb szobába ha csak azt a helységet vesszük figyelembe biztosan sok a 2 KW hacsak nem hatalmas az ablak
De ilyen pici szobában szerintem gond lehet a légmozgás erössége os, akárhova is teszed a gépet
Tegyél már be egy alaprajzot, akkor a szakik is tudnak esetleg mondani valamit Akár a fontosabb beredezésekkel együtt Ágyak íróasztal, kanabé (tv néző) tehát azok, ahol relative sokat tartozkodik az ember Tudnilik azért, mert lehet, hogy be lehet vetni egy olyan megoldás, hogy a kisebb szobának nem a nagyobbik hanem a másik ajtóval nagyjából szemben egy másik helységbe legyen telepítve, stb ....
A barkácsáruház kínálatot nézegettem, ezeket találtam: Daewoo 5,2 KW 99.990,- Ft (Baumax) Orion 2 KW - 5 KW 52.990,- Ft 99.990,- Ft (OBI) Akai 3,6 KW 64.990,- Ft (Praktiker) Genex 2KW - 7,5 KW 51.990,- Ft 129.990,- Ft (Bricostore) Az lenne a legjobb, ha egy klímával meg tudnám oldani a két szoba hűtését. Az OBI-ban kérdeztem az eladót, ő azt mondta egy 3,6-os elég lenne, hogy lehűtse a két szobát. Már csak az a kérdés, hogy becsukott szobaajtónál (a körbejárás miatt a másik oldalon nyitott ajtónál) mennyire lenne hatásos / érezhető a hűtés. Lehet, hogy jobb lenne két 2 KW-ost venni a két szobára külön-külön?
Ennyibe inverteres gép nem fér bele. A hagyományosok közül válogass Pl . ez Megnéztem LG és a Daikin nak is a hagyományos belépő árát, és a EER / COOP értékét is, a Daikin nak kevesebb a fogyasztása, amennyiben a katalógus beli adatokra támaszkodunk
Nyugati fekvésű, másfélszobás (20 illetve 7 m2) panelba szeretnék klímát. A lakás körbejárható (nagyszoba → előszoba → fürdő → gardrób → kis szoba → nagyszoba). Van olyan helyzet, hogy a két szoba közötti ajtó zárva van (ált. éjszaka). Mekkora teljesítményűt és milyet érdemes?
Köszi Impasse
Ui: Klíma felszerelés engedélyezése a XXI. kerületben (panel lakásba): Az utcafrontra néző lakásokhoz beépítési engedély kell (az önkormányzat által megadott építésztől, ára 40-50 ezer ft). A kapott tervel és a társasház hozzájárulásával lehet menni az önkormányzathoz ahol azt az önkormányzat engedélyezheti. A nem utcafrontra néző lakásoknál csak a társasház hozzájárulása kell, de a klímából kicsöpögő víz nem folyhat a ház oldalára illetve (ha van) az alatta lakó ablakára, párkányára.
hát igen, végülis a semmihez képest bármilyen szűrő jó...:) én a Hitachi Summit Framed Flat és a Panasonic Deluxe (új) között vacilálok, a Panában van e-ion meg Patrol Sensor, Alleru-Buster szűrő v milyen, és kicsit jobb a hatékonysága, Hitachiban viszont nemtom, van-e nano-titán szűrő (mint az Air Exc.-ben), de ennek a design-ja stílusosabb, és hát az a fránya márkarangsor, 20dB éjszakaiban, és ugye 10 év gari... árban meg uaz. :)) ha vkinek van jó tanácsa, melyiket érdemesebb :) de azért nem márkakereskedőktől várok "elfogulatlan" tanácsot.
Ha kinéztél egy típust válszd nyugodtan a sok szürővel ellátott kivitelt, biztos hozzájárul a tisztább levegőhőz. De ne válaszd csak azért, mert ilyen meg olyan szürő van benne, mert nagy az esély rá, hogy csalódni fogsz
A géped egyértelműen gázhiányos. Mivel azt írod, hogy nemrég szerelték, valőszínűleg nem gáztömör a hűtőkör és elszivárog a hűtőközeg a gépedből. Célszerűen ne használd addig, amig a szaki meg nem keresi a szivárgás helyét.
Csak a szivárgás megszüntetése után szabad újratölteni a gépet.
vkinek van konkrét és hosszabb távú tapasztalata arról, h ezek az ionizátoros, ionos, bioniser-es dolgok tényleg jók és hatásosak, frissebb a levegő tőlük, meg tisztább?
Túl párás nem igen lehetett, mert azért + tartományban van ami kijon levegő Olyan már nekem is volt, maga a hőcserélő jegesedhetett, le de ebből csak annyit vettem észre, hogy leállt, gondolom átváltótt fűtés módra, leolvasztotta magát , majd visszatért az eredeti céljához Forgott a beltériben a venti ? rendesen ? Ez milyen gép, má hogy a szakik jobban szakértsenek majd ?
Üdv! A nemrég felszerelt klímánk alatt a szőnyegen ma találtam egy tócsát. Kihajtottam az elejét és a lamellás rész felső harmada teljes szélességben és kb. 10cm magasan egybefüggő jég volt. Megvártam míg elolvad, azóta megy rendesen. Ez mitől lehet?Túl párás volt a szoba? A szerelő aki szerelte közben külöldre ment nyaralni, 10 nap múlva jön haza. Használhatom így addig?
Hát igen Abban a super deluxe ot nem találtam meg, amit le lehet a panasonic.hu ról szedni katalógust Pár évről korábban emlékszem, hogy volt ilyen nevű, korábbi fejlesztés lenne (2-3 éves) ? Viszont ha korábbi , akkor hogy lehet a cop ja az ururu sarara-tól jobb ?
Megtaltam a 2006 os katalógust is abban van 1 ilyen, ebben nem úgy írja, hogy oxigen zuhany, hanem ugy hogy ventilation controll Erre törtlnetesen : CS-XE9EKE CS-XE12EKE Ilyen EER / Coop ot ír rá 4.56 /4.44
Ha nem ezt, akkor Te melyik típust láttad, már kiváncsivá tettél, hogy mi is a helyzet ?
kicsit bekevertem, van Super Deluxe és Deluxe Slim! a Slim az 240+áfától van, a Super pedig az, amit írtál, 290+áfától megy, de azért tegyük hozzá, h jobb hatékonyságot írnak rá (euroventen nincs pana...), mint az ururu-sarara-ra!!! 5,1 és 5,22! meg ionizátor, oxigénzuhany, miegymás... csak kissé drága :) még 30+áfa, és megvan az pöpec Daikin
Pedig régebben volt nekik ilyen, vagyis írta a katalógus is, az a gép, akkor drágább volt mint a Daikin Presztizs készüléke, vagy 50 000 Ft al, azonos teljesítményen persze
sziasztok! A Panasonic Super Deluxe Slim-ről van vmi tapasztalat vkinek? az oxigéndúsító, ionizátor, levegőminőségellenőrző és a többi kütyü benne tényleg hatásos? mennyire halk, mert papír szerint azért a Hitachi-tól (Summit) hangosabb? és mennyire megbízható? (azt tudom, h benne van a top5 gyártó között...) előre is köszi!
Nem tudom, hogy igazából mi a helyzet beszerzés ügyben . Én még nem tapasztaltam hiányt. Sőt rézcsőre, csőhéjszigetelésre múlt héten kaptam -30%-os ajánlatot. (Német) Persze ez is viszonyítási alap. (mi mennyiért). Készülékügyben 2-3 nap alatt összejönnek a megrendelések. A megrendelőnek én mindig ajánlok 2-3 alternatívát azonos minőségen belül és valamelyik úgyis lesz. Úgy is azt veszik meg, amire rábeszéljük. Ez tapasztalat. Beépíthető konyhagépekkel foglalkozom 1993 óta. Ez mindig így volt. Holnap Pestre megyek megbeszélni egy kozmetikát-fodrászatot-cukrászdát. Már most tudom mi lessz a márka. Ki lehet tapogatni.
Sziasztok, Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen mobil klímát vegyek. Tudom ez a lehető legkevésbé hatékony és a legdrágább megoldás, de mást nem lehet felszerelni. A szoba kb 35 négyzetméter, de néha egybe van nyitva egy 15 négyzetméteressel. Sajnálom, hogy unalmas kérdést teszek fel, próbáltam visszaolvasni, de nem találtam választ a kérdésre. Segítségeteket előre is köszönöm. üdv papanick
tulhűtőtt még hagyományossal sem lesz hisz a beállított hőfoknál nem hűt lejjebb De néhány hsz al ezelött , írta valaki, hogy az inverteresnél is fontos a méretezés helyessége, mert akkor tud igazán gazdaságosan müködni, de nagyon egyszerű a megoldás, a legtöbb cégnél van ingyenes felmérés, és akkor megmondják mekkora kell
a szerelőktől/értékesítőktől kérdezem: a Hitachi felsőkategóriás gépei (Air Exchanger, Frame Flat, Summit) milyen szűrőkkel és egyéb tisztító "csodákkal" rendelkeznek? van bennük ionizátor? előre is köszi!
Ezen filóztam én is, de nem merek 2,6Kw-osat venni. Voltak rossz tapasztalataim mobil klíma elégtelen hűtésével. Persze nem ugyanaz, de aki egyszer megégette magát..
Gondolom az inverter miatt nem lesz "túlhűtött" a lakás, mert visszavesz a teljesítményből ha megvan a kívánt hőfok.
Köszi a választ! Már legalább tudom, hogy nagyjából mit kell kérni.
Tudsz ajánlani klímás céget? Ha van velük tapasztalatod, akkor esetleg olyat, akik nem úgy fúrják szét a falat, hogy mindegy, csak a cső bent legyen. Köszi!
ahogy nézem, arra a kérdésedre hogy lehet - e ágyfelett a beltéri még nem kaptál választ, ha az ágy a hosszabik oldalával van a fal mellet (1 személyes) akkor lehet, mert a klíma elfuj felette, tehát nem rád nyomja a hideget közvetlen
Klímavásárlás és nagy dilemma előtt állok. 32 nm-es nappali+konyha hűtése a célom, a fő szempont a klíma kiválasztásánál a minél csendesebb éjszakai üzemmód lenne, mert aludni szeretnék mellette. A helyiség elrendezése miatt az ágyhoz viszonylag közel 1,5m-re helyezkedne el a beltéri, ezen változtatni sajnos nem tudok. A kültéri a beltérivel azonos falon lenne, a 30cm-es téglafal túloldalán. Bruttó 220e+szerelési költség amit áldozni tudok rá. Netet átböngészve az alábbi 3,5 kw-os inverteres készülékeket találtam amik beleférnek a költségvetésbe:
eltudom fogadni hogy a környezetből sugárzott hő pl fal; járda; betontetőcserép; némi plussz munkát adnak a klímának de akkor ha télen nézzük még jól is járunk jobb lesz COP :))))))))))))
Szerintem azok a szondák elég sz@rok... csak menj végig az utópályán és nézz meg egy szabvány hőmérőt azok mind a napon vannak és sosem azt mondja a rádió hogy a pályamelleti hőméréklet 40 fok....
hm..
a sugárzó hőtől kell védeni mivel ez nem napkollektor....(ja és az UV mit említett egy másik hozzászóló)
de veszek egy ventillátort és az északi oldalról csak szívom be a jó hűvös levegőt...hihi és már klíma sem kell :)
Egyben lenne egy kérdésem is a szakikhoz Ha minden méretezés rendben van Akkor mennyi idő alatt kell lehűtenie 30 ról 26 ra 30 fokos külső hőm melett ? függöny behuzva
"Hogy miért a Daikin a király, Talán azért mert ők csak klímaberendezéseket gyártanak már vagy 70 éve"
A Daikin legalább annyira híres a hidraulikus eszközeiről. Csak a legjobb szerszámgépgyártók alkalmaznak Daikin hidraulikus tápegységet. Ahogyan a Denso veri a Boscht a gépjármű-elektronika terén, az SMC a Festo-t pneumatikiában, úgy veri a Daikin a Rexroth-ot és a többi fostalicskát hidraulikában.
Persze, ahogy az ilyenkor lenni szokott, nem annyival, mint amennyivel drágább.....
Valóban nem értettem pontosan Abból indultam ki, hogy mikor mentünk a kocsival a PO sikságon (autópálya), surolta a piros sávot a hűtővízhömérséklet, Mikor nem sutött a nap, felhős lett az idő, lement normálra, holott a kinti levegő hőmérséklete nem változott, a kocsi hőmérője szerint
Ok, elhiszem neked, hogy nem jelent jelenősebb hárányt ha nem az északi falra teszi valaki fel, miért lehet olyanokat olvasni, hogy "... a kültérit lehetőség szerint északi oldalra helyezzék ..."
Ez valóban így van Soha nem értettem, hogy mért tesznek egy kültérit a kilogó eresz alá, hogy lehetőleg a kilépő levegő se találjon szabad utat, ott is megrekedhet a meleg.
Már annak 3 darab olyan klímának amit "akartunk", meg 2-nek amilyet nem annyira, is tudtunk örülni Péntek 4-kor amikor megkaptuk. Kicsi öröm is öröm, megkell becsülni.
A felhajtó erő lebegteti a kültérit a tető felett, ezért is kell lecsavarozni, hogy el ne szálljon... :)
A hajtóerő viszont az általában valami különbség, jelen esetben a hőmérséklet, elektromosságnál a potenciál, a felhajtóerőnél a sűrűség, légmozgásnál nyomás, stb.
A téma általánosság volt, mondván, a napos oldalnak lehetnek hátrányai, de nem ez a jellemző. Egyébként van nem hőtechnikai hátránya is: UV sugárzás káros hatása a festésre, műanyag alkatrészekre. Na ezek is úgy vannak tervezve, hogy a hasznos üzemidő alatt ne menjenek tönkre.
Mi is kaptunk ehhez hasonlót. Ott még arra is "megkértek", hogy mérjük fel az igényt és előre jelezzük a saját eredményünket.....hát nem ki sfeladat :)
Talán nem véletlen, hogy egyes forgalmazók az "olcsó" gépeiket kezdték el akciózni...abból ugyanis még van....
:) értem... nem a bitumenlemezes lapostetőről van szó, hanem egyszerűen egy oldalfalról, ahova odasüt a nap...pl panel épület 7. emelete. Ha erről az oldalról vizsgáljuk, akkor rosszabb a hatásfok egy erkélyre berakott kültéri esetén, ahol megszorul a meleg...
Nem egészen értem, hogy mit akarsz kihozni a felhajtó erőből és a készülék árnyékolásából.... :)
Idézek egy NagyKer hírleveléből, ahol szinte már elnézést kér hogy nem tud adni inverteres. (Sem)
...Az inverteres berendezések minden várakozásunkat felülmúlóan fogynak, ebben az évben több készlet fogyott, mint 2006-ban. Bár jelentős inverteres készlettel rendelkezünk, kérjük a szezonban kövessék nyomon a készletek alakulását!...
És ez 2007-05-22-én jött, azóta csak romlott a helyzet. Vagy javult?
Nem a klíma dobozának a melegedése a gond a napos oldallal, hanem pl. egy napos lapostető felett a levegő hőmérséklete is magasabb pár fokkal, mind az 1500 m3-é, így a hőcserélőben kisebb lesz a hajtóerő. Ez persze nagyon függ a környezettől, és egyben azt is jelenti, hogy sokat nem ér csak a készülék árnyékolása....
Nagyon-nagyon egyetértek azzal, amit itt leírtál. A rangsorrendet én is ugyanúgy állítanám, min Te. A Daikin nagyon ott van. Nekem utána a Hitachi, Samsung, Fujitsu, LG a sorrend. Az LG tényleg nagyon rendbe lett rakva. Az inverteres megoldásoknál sajnos még mindig tapasztalom, hogy nem akarnak "áldozni" a megrendelők rá. Pedig megéri egyre jobban. Az energia ára csak felfele fog menni, nem kis mértékben.
a hőmérő szondákat tedd szabvány dobozba (mindet), majd áramoltass 1500m3 levegőt 1 órán keresztül....kíváncsi vagyok a napos és a "hűvös" oldalon mért levegő hőmérsékletekre...
Lehet, hogy nem ártana tisztába tenni, hogy miért is gazdaságosabb (mérhetően) egy helyesen méretezett inverteres berendezés, mint egy fix fordulatos kompresszorral működő.
Azt tudni kell, hogy akár inverteres, akár fixes, ha teljes fordulaton üzemel, akkor közel ugyanolyan EER/COP értékkel rendelkezik, azaz kb. ugyanannyit fogyaszt mindkettő (természetesen itt ugyanarról a minőségről, ugyanarról a hűtőközegről, teljesítményről beszélünk). Amikor viszont már nemszükséges a kompresszor teljes kapacitású működése, az inverteres visszavesz a fordulatból, ezáltal kisebb kompresszorteljesítmény jut ugyanakkora hőcserélő-felületre (hiszen a hőcserélőink mérete nem változott), tehát arányában ugyanakkora hűtésteljesítményt nagyobb hőcserélőn adunk le, hatékonyabbá válik a hűtésünk, valamint a kondenzációnk. Ezáltal jelentősen megnő a készülék EER/COP értéke, míg ez a fixfordulatos készüléknél azonos hőmérsékleti körülmények között állandó. Ha helyesen méreteztük a készüléket, akkor viszonylag keveset megy teljes fordulaton a masina, nagyrészt a magasabb energia-hatékonyságú szabályozott üzemben dolgozik. ezáltal lehetséges a tetemes energiamegtakarítás.
Más
Daikin, Hitachi, Lg, Samsung, stb. Mivel mi nem vagyunk elkötelezve egyik márkának sem, ezért pártatlanul állíthatom a következőket: a japán gyártók hasonló minőségű, magas színvonalú klímaberendezéseket gyártanak. Több szempontból (ránézésre, tapintásra a készülék minősége; működés közbeni zajszint, recsegések, rezonanciák, tartósság, meghibásodások száma, telepítés nehézkessége, katalógusadatok, és azok megbízhatósága, az ár, és az azért kapott érték aránya, KÉSZÜLÉKVÁLASZTÉK, stb.) vizsgálva a dolgot, a szerelő és értékesítő szemével nézve a pálmát a Daikin viszi el. Nagyon közel hozzá a Hitachi, Fujitsu, Panasonic sorakoznak. Az LG és a Samsung belépő modelljeiről tudnék elég sok rosszat mondani, de ez még mindig elenyésző arányaiban, mint a középkategória egyéb képviselőinél tapasztalható (Midea, Elektrolux, Hisense, Haier, stb.) A koreaiak prémiumgépei viszonylag kevés problémával küzdenek, dehát kétszázezer felett azt hiszem nem is szabadna problémáról beszélni. Az Lg ArtCool-jai a kezdeti hibákon túlesve mára már kiforrottak, megbízhatóak, a Samsung 2007-ben teljes modellváltást hajtott végre, nagyon magasra tette a mércét, szinte minden mutatója aranyérmes, de néhány gyerekbetegséggel azért még küzd, mint minden új termék.
...egy átlag kültéri 1500-1800 m3/óra levegűt szállít át a kondenzátoron..... ugye nem gondoljátok komolyan, hogy számít a klímát érő napfény energiája????
Szerintem a napos oldal nem sokat jelent, hisz a ventillátor a levegő hőmérsékletétől függően hűt...
Van itthon időjárás állomásom és összesen a ház három különböző oldalán van mért hőfokom. Bizony a napos oldal és a hűvös között simán lehet akár 10°C fok. Ha a kültéri egységet süti a nap, akkor annak a burkolata is felmelegszik, ami melegíti a benne keringő levegőt, mellesleg az egység környékén - pl. házfaltól - a levegő is jobban felforrósodhat, ami a radiátorba jutva ismétcsak csökkentheti a hűtés hatásfokát.
Szerintem a napos oldal nem sokat jelent, hisz a ventillátor a levegő hőmérsékletétől függően hűt...és nem süt a gépre ugy a nap, hiszen dobozban van.
Az a pár fok amit egy doboz nélküli vagy dobozzal árnyékolt ezsközön mérhetünk szerintem elhanyagolható. (kb olyan lehet mint napon kicsikázni (gépkocsihűtű szempontból) vagy árnyékban...a levegőhőmérséklet egyforma)
Másik szempont ,amit mint műszaki ember de nem klímás szaki, az inverter a fordulatszámot és a szállított közeg menyiségét szabályozza...tehát nem mindegy hogy maximális terhelés (fixes) vagy szabályzott teljesítménnyel hűtünk ill. fűtünk.
ez logikus (bár a számok is bizonyítják)
nekem egy bizonyíték volt.....beszerelték a klímám és láss csodát döcögött a villanyóra...pedig..egy fixes nonem klíma csapágyasra tekeri !
idézlek.... "Hogy mennyivel gazdaságosabb akkor, ha az árnyékos helyen van a kültéri, ezt pontosan nem tudom, de bizonyosan könnyebben adja le a meleget, mintha sutné a nap
Az inverteres, meg azért gazdaságosabb, mert egyaltalán nincs, vagy nagyságrendekkel kevesebb ujraindítás van a kompresszorra vonatkoztatva És köztudott, hogy egy elektromotor az indulásnál veszi fel a legnagyobb áramot"
...azt hiszem, nem egészen értetted a kérdést... Ha szerinted az árnyékos oldalon elhelyezett klíma kevesebbet fogyaszt, mint az amelyikre rásüt a nap, akkor ezt a kijelentésed biztosan alapozod valami mérésre, tapasztalatra, esetlegesen elvre. Talán a nagyságrendjét ezek alapján meg tudod határozni..... (1 ezrelék ?, 1 százalék ?, stb...) A kérdés második részét megint nem értetted. Nem azt kérdeztem, hogy melyik a gazdaságosabb (a fix teljesítményű vagy az inverteres).... A kérdésem arra irányult, hogy amennyiben árnyékos helyen van egy fix teljesítményű és egy inverteres gép, akkor azok mennyivel fogyasztanak kevesebbet (szerinted), ha ugyanazon gépekre rásütne a nap.....
Az hogy valaki régen gyárt, még nem jelenti azt, hogy "király"... Azt elismerem, sőt tudom, hogy a Daikin egyes termékeire nyugodtan rálehet mondani, hogy vezető szerepet tölt be a piacon.
Elérkezett a pillanat amikor már nem bírom tovább és veszek egy klímát. Kérdésem az lenne, hogy milyet. Van egy kemény 10m2-es szobám keletre néző nagy ablakokkal és olyan kiugró része ez a háznak, hogy akár 2-3 oldalról is éri a nap(szoci panel remekmű). Nálam elsődleges szempont az ár(sajnos). Olvasgattam, hogy nem éri meg üzletházláncba venni klímát. Ár szempontjából nekem ugye ez lenne a legjobb. Most láttam valami Hausemaister-t 50e-ért. Ezt még kinyögöm, a felszerelését meg megoldanánk házilag egy volt klímás ismerősömmel. Kérdés megéri ez így, ha nem kéne egész nap mennie. Vagy nézzek esetleg egy olcsóbb kínai márkás klímát 70-80ért? A beszerelében sajna nagyon favorit a házi munka, mondom azért lesz egy segítség aki csinált ilyeneket, mert 40-50ezer nagyon drága. Anyagköltség sokkal olcsóbb, tudom garancia(hát ez kérdéses), de ha olyan oldalról indulok, hogy olcsó klíma olcsó beszerelés ha megy 1-2 évig rendesen utána akár az egész lakás klímásítása már mehetne szakszerűen rendes termékekkel, akkor talán megérné. Vélemények?
Remélem nem túl láma a kérdés! Válaszotokat előre is köszönöm!
Hogy mennyivel gazdaságosabb akkor, ha az árnyékos helyen van a kültéri, ezt pontosan nem tudom, de bizonyosan könnyebben adja le a meleget, mintha sutné a nap
Az inverteres, meg azért gazdaságosabb, mert egyaltalán nincs, vagy nagyságrendekkel kevesebb ujraindítás van a kompresszorra vonatkoztatva És köztudott, hogy egy elektromotor az indulásnál veszi fel a legnagyobb áramot
Hogy miért a Daikin a király, Talán azért mert ők csak klímaberendezéseket gyártanak már vagy 70 éve Szinte az összes új fejlesztést tölük láthatjuk elösször.
A normális beszerelés nagyságrendileg 50 000 Körül van Mindenféleképpen szakboltban célszerű venni, a kényelem gari, stb szempontból Hát hogy az árnyékos oldalon van akkor könnyebben leadja a meleget, ergo valamelyest gazdaságosabb lesz Aza 15-20 méteres táv pont határeset ami a csőshosszt illeti általában Ha neked fontos a csend, költséghatékonyság, kényelem, akkor inverters készüléket célszerű váűlasztani, azt is a magasabb , esetlegesen prenium kategóriából Hogy milyen gépet választasz az rajtad mulik. Értelemszerűen olyan közül tudsz választani amit az adott cég forgalmaz ill. be tudja szerezni. Daikinnal, Panasonic -kal, LG -vel ,Hitachival biztos nem jársz rosszul Ezek a legnagyobb gyártók a teljesség igénye nélkül Ezek közül a Daikin emelkedik ki, a többi nagyrészt egy szinvonalon van.
Milyen szolgáltatásokat akarsz a géptől, azon kivül, hogy hütsön ? Ilyenekre gondolok, hogy légcsere, stb...
Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem, hogy hol, és milyen klímát vegyek.
Mindenképp egy kültérivel szeretnék két beltérit, két szomszédos, 15nm-es szobához. A gazdaságosság, megbízhatóság, és a működtetés kényelmessége(pl hangerő, a többi szempontot nem ismerem) sokkal fontosabb mint az ár.
Mennyit számít az, hogy a kültéri egység az árnykos oldalon van, vagy ott, ahol egyfolytában rásüt a nap? Megéri-e ezért 15-20 métert vezetni a lakás szétfúrásával?
Lehet ágy fölött e beltéri egység, vagy nem tanácsos?
Tud valaki ajánlani olyan céget Bp-en, akik igényesen, és relatíve olcsón szerelnek be klímákat? A klímaválaszték ilyenkor rajtuk múlik?
Előre is köszi a választ! Nagy segítség lenne! Üdv., Gergő
Ha arra gondoltál, hogy éjszaka nyitott ablaknál megy, ez akkor van így, amikor kint alacsony a hőmérséklet mondjuk 18-20 fok van De bent pl 30, ekkor azt gondolom, hogy hamarabb kihul ha megy a klíma, és az ablakon is megy ki a meleg, ha nem így van javítsatok ki, és ekkor nem kell klímázni éjszaka, csak addig amig lehul
Nem szívesen csinálok nekik reklámot, de az a mobil-split, amit kinéztél, az igen jó minőségű, és meg leszel vele elégedve. Teljesen jó megoldás olyan esetekre, ha tényleg előfordulhat, hogy le kell kapni a kültérit. A rejtett kültéri egységes klímák, és a monoblokkosok azért jelentősen drágábbak.
Az a helyzet, hogy túl van méretezve még a 2 kw is sok lenne ebből kifolyólag nem mukodik kiegyensulyozottan, csak tikkasztó kánikulában mikot kint 36 fok van Akkor sajat maga szabályoz, de már írtam a cégnek, hogy nézzék meg, ill. hogy fejezzék be a karbantartást
Na, itt valamit elba...öö..elszúrtam, nekifutok mégegyszer.
Idézet egy tájékoztató oldalról:
A mobil split klímaberendezések a mobil klíma berendezések közül a leghatékonyabb hűtést biztosítják. Hasonlóan a telepített split (osztott) klímaberendezésekhez ezek a berendezések is két részből állnak, egy beltéri illetve egy kültéri egységből. A két egység fixen össze van kötve, a kötés néhány típusnál oldható. A kültéri egységet a klímatizálandó helyiségből ki kell tenni, itt csak a beltéri egység maradhat. Általában ezen berendezésekhez adnak tartó konzolt amire ráhelyezhetjük a kültéri részt. Mobil jellegük abból adódik, hogy amennyiben a kötést nem bontjuk meg, szakszerviz nélkül áthelyezhetjük a berendezést az egyik helyiségből a másikba. Zajszintjük magasabb a telepített split klímákénál. A mobil klímaberendezéseket általában olyan helyre javasoljuk, ahol más típusú berendezés elhelyezésére nincs lehetőség.
Egy kis off: A Te dolgod hol veszed meg a klímát, de ha elfogadsz egy tanácsot, inkább erre szakosodot cégnél tedd. Egyrészt nem biztos, hogy a MM olcsóbb, másrészt nem egy szemét külföldi multinak adod a pénzedet.
Léteznek kültéri nélküli (kissé drágább) parapet klímák is , de erre majd a szakik válaszolnak.
Nem vicceltem. Csakis egy jó ár érdekel. Én mindig üzletelek. És egy jó is. Bunyó, kártya nem oké. A kártyához nem is értek. A póker az oké. Mindig az "utólsó sor" érdekel. Licitálni meg elvből nem szeretek.
Okay, akkor mégegyszer, egy alaprajzzal(inkább skicc:))
cm-ben(550,330,320,280,150,650)
Szakiktól kérdezném:
Ha veszek 2 db -jelenleg a MediaMarktban látott - Honeywell 3KW-os mobil-split klímát, az vajon le tudja e hűteni a 40m2-es panel lakást, ha sikerül megoldanom a kültéri és beltéri egység között a teljes hőszigetelést?
A lakást csak délelőtt süti a nap-cserébe nagy ablakok vannak,és mivel tulajdonképpen egy hosszú folyosó a kecó, egyik végébe (nappail) állítanám az egyiket, másik végébe(konyha) a másikat.
Ez mennyire működhet?
Sajnos split klíma kizárva. :( Erkély nincs, a kedves lakóközösség pedig nem engedi felszereltetni a homlokzatra a kültéri egységet.(a napokban szereltettek le 2 "illegálisan" ott levőt:( )
Ablakot nyitogatni azért kell, hogy kiszellőztesd a lakást, a távirányítót meg csak akkor kell nyomkodni, ha valóban szükséges. Ha büdös a klíma, az azt jelenti, hogy elhanyagolt, abban pedig biztos lehetsz, hogy a Daikin csendesebb, mint a Dimarson, nem is kicsivel. Általában mindegyik zavaró jelenség megszüntethető, és még véletlenül sem márkaspecifikációk.
Számomra az, hogy büdös, zajos, buzizni kell a távirányítót, meg ablakot kell nyitogatni, hogy ne legyen kellemetlen a használata, eléggé kultúrálatlan működést jelent.
Szerintem az elnyúlt KI-BE kapcsolásra gondolt mikor össze-hasonlította a klímákat. Gondolom az érzékelője van elfáradva (csere). Meg a zuborgásból gázhiány is megfordult a fejemben, de az elvileg ilyet nem okozhatna ... de majd szabadidőmben agyalok rajt. :-)
Semmi jelentős különbség nincsen működtetésben a készülékek között. Ha van benne automatikus szárítás, akkor nem kell szárítani, ha nincs benne, akkor kell. A Dimarsonodban nincs ilyen, úgyhogy kétlem, hogy kulturáltabban működne, mint a Daikin. A Hitachi sem mássemmiben. Itt csak arról van szó, hogy valaki egyszerűen bekapcsolja a klímaberendezést és hagyja, hogy hűtsön, valaki meg figyelgeti a működését elmerül a részletekben.
Te tudod, de ha így kéne használnom egy klímát, pláne egy Daikint, tuti tökönszúrnám magam, ennél a hároméves Dimarson klímám is kulturáltabban működik, pedig az még nem látott szerelőt, az inverteres Hitachi-k távirányítóját meg szinte nem is tudom, hogy hol vannak.
Biztos,hogy több lesz a fogyasztás, azzal tisztában vagyok, hogy emelkedni fog, nem is ezen rágódom (akkor nem szereltettem volna be klímát:) , hanem azt gondoltam, hogy esetleg meg lehet növelni valamelyik használattal a klíma élettartalmát, vagy valamelyik üzemmódot jobban szereti. De úgy gondolom, hogy célszerű lesz nekem is akkor bekapcsolni és lehűteni a lakást, amikor haza érkezünk. Tehát ha naponta pl. csak 1 órát megy a gép, leállítás előtt tegyem szárításra? Még akkor is,ha másnap biztosan be fogom kapcsolni? Látod pl. nekem ez meg sem fordult kicsi buksimba, azt gondoltam, hogy olyankor érdemes kiszárítani, amikor biztos, hogy pl. 2-3 napig, 1 hétig stb. nem lesz használva. Mondjuk egy ilyen jellegű tájékoztatást hiányolok egy ilyen, jónak mondott márkájú klíma használati útmutatójából. Mégegyszer köszönöm a segítségedet.
igen, a távírányító nem alszik ki, mutatja mindig az aktuális üzemmódot, még ha a gép nem is megy, nekem már 2 éve benne van az elem, már kezd halványodni a távkapcs fénye, de még müködik
Hogy fogyasztásban hogyan jobb, azt nem tudom, mivel én még sosem néztem, hogy menynit fogyasztott, külön nem tudom nézni, hogy a klíma mennyit eszik, mert hát ilyenkor többet megy a hűtő, fűnyíró, egyéb kerti gépek, amik télen ugye nem
Én a távírányítóval kapcsolom ki és be Úgy vettem észre, ha saját maga szabályozza, akkor jobban ingadozik a hőmérséklet. (Új korában nem így volt, lehet elszennyezödött a hőmérö szenzor) Persze éjszaka nem kelek fel kapcsolgatni :)
Ha nincs kint vészesen meleg (mint mostanában), akkor úgy szoktam, hogy beállítom a gépnek, hogy kapcsoljon ki egy óra mulva, és nyitva hagyom az ablakot, így könnyebben elalszom, és mégsem kell "hallgatnom a hangját", nem elviselhetetlen, de akkor is. És reggel kiszárítom, DE általában nem szükséges járatni, msot még
Köszi a tájékoztatást. Végülis sajnos nagyon felmelegszik (legalább is számomra) a lakás,mert az egyik oldalt délelőtt,míg a másik oldalt délután süti a nap. Végül is azt tapasztaltam eddig, hogy gyorsan lehűti a lakást, de mivel sokáig akarom használni, így nem szeretném hamar kipurcantani a lelkét:) ezért kérdeztem,hogy melyik a jobb,energiatakarékosabb használatimód? Ki, hogyan szokta használni, mennyire vált be, mennyire emelkedett a villanyszámlája. Vagy pl. a távirányítón lévő off/on gombot megnyomva ki és bekapcsolom a gépet, de példálul teljesen meglepődve tapasztaltam, hogy a távírányító nem "alszik" ki. Ennek így kell működnie? Tudom, sokaknak teljesen blődnek tűnnek a kérdéseim, de egy laikusban, mint amilyen én is vagyok, ezek felmerülnek, és nem szeretnék tudatlan maradni:)
Ha megnézed egy átlagos panellakást, ott sem igen lenne magasabban Azóta már több készülék is tudja a teljesen viszintest, amikor a cikk készült még nem így volt Nekem is töluk van egyébként
Persze be lehet állandóan kapcsolva De a beltéri ventije is eszi azért az áramot
Mennyire melegszik fel a szoba / lakás, ha nincs klíma járatva?
Ha nagyon, akkor érdemes emelt hömérsékletnél otthagyni, pl 30 fokra állítva Ha nem vészesen, lehet jobban jársz azzal, ha akkor kapcsolod be amikor hazaérsz, én így szoktam relative gyorsan lehűt, vagyis legalábbis nincs olyan melegem, mert tovább nem melegszik, ma este 7 kor kapcsoltam be és 1 óra alatt esett 5 fokot, 31 nél indítottam be
Egy 19nm 3,9*4,8m-s helyisébe milyen klímát rakjak? Nagyon alacsony a belmagasság 2,38m. Van olyan klíma ahol nem kell hagyni fölötte helyet? Az LG Artcool panel megoldás lenne, de oda nem húztam kábelt. Egy kicsit drága is. Áruljuk a házunkat és nem is fizetné meg senki ezt a töbletköltséget. De ha más megoldás nincs, akkor csak ez marad. A mobilklímát ne is említsétek, mert van és macerás és hangos is.
az enyémnek a leírásában az van, hogy 3 óra alatt De ha éjjel nem használod, akkor reggel mikor elmész nyomd rá a ventit, és mondd meg neki, hogy kapcsoljon ki késöbb feltéve, hogy nincs riogató a háézban mert ugorhat rá
Valószínű azért, mint ahogy az autóm használati utasításában sem szerepel, hogy miként kell takarékosan vezetni. Egyszerűen ezt meg kell tanulni, ki kell tapasztalni. Természetesen segítünk. Ha folyamatosan megya készüléked, akkor is ki fogja szárítani magát, hiszen sokszor lesz olyan, amikor nem kell hűtenia, tehát leáll a kompresszor, és nem lesz hideg a hőcserélő. A ventillátor ilyenkor is forog, tehát szárítja a berendezés belsejét.
És akkor végül is állandóan be lehet kapcsolva a klíma? De ha pl.most bekapcsolom, beállítom egy bizonyos hőfokra,mondjuk 24 fok, és majd októberben kikapcsolom, akkor nem tudom szárítani a gépet. Nem? Ha viszont naponta bekapcsolom, pl. amikor hazaérek, és este ki, akkor mielőtt kikapcsolnám, nyomjam rá a szárítást? Mennyi ideig? Tényleg bocs, de tök tulok vagyok ezekhez a gépekhez:(((
windy!!! ilyen fontos információk miért nem szerepelnek a Daikin leírásban?? :DDDDDD
Általában x-tól - y- ig intervalumot adnak meg, és ugyanarra a gépre különböző oldalakon más értékek szerepelnek, legalábbis előfordul, de olyat is láttam, hogy ugyanazon oldalon, 2 kulönböző gyártmányú, de ugyanolyan teljesítményre is szintén más adatok vannak meg ... "Persze tudjuk mindnyájan az adatok csak tájékoztató jellegűek :)"
De abban igazad van, amire válaszoltam ott nem láttam a maximum... szót :)
Én is köszönöm az általatok szerelt klímát.:) Jelenleg tesztelés alatt, illetve próbálkozom eligazodni az általam oly távol álló fizikától és elektronikától. A távirányítót már tudom használni (legalább is azt hiszem), de magával a géppel még vívjuk a harcunkat.
Mit javasolsz, hogy lenne érdemes energiatakarékosan használni? Ha állandóan be van kapcsolva, és ő maga érzékeli a hőmérséklet ingadozást - de akkor hogy oldom meg a szellőztetést? Vagy amikor hazamegyünk akkor bekapcsolni, és amikor már elég volt a "hidegből", akkor le? Minden kikapcsolásnál muszáj párátlanítani? Vagy csak fogom a távírányítót és off/on?
Klíma illetve fütés ügyben keresnék vállalkozó kedvü igazi hozzáértöt (nincs hosszú ö és ü, bocs).
A fütésemet szeretném korszerüsíteni, kb. 140 m2 23 KW-os gázkazánnal.
Olvastam hogy kezd elterjedni (nyugaton) a levegö-víz kazán (utánanéztem rendesen, müködési elv, hazai lehetöségek), de elég horror ára van.
Az az ötletem támadt, hogy egy kb. 10-12 kW-os -15C -ig müködö légkondit fel lehet e használni erre a célra? Hütésre és beltérire nincs szükség, a beltéri helyett egy höcserélö kellene. Nem szükséges az inverteres üzemmód, de a jobb hatásfok miatt valószínüleg mégis ez kellene, minél nagyobb COP a cél. A jelenlegi fütést meghagynám nagyobb hidegekre és vésztartaléknak.
Ha van valakinek használható ötlete, esetleg hajlandó kivitelezni is azt - bennem vevöre talált.
A fórumot ritkán látogatom (de most fogom egy darabig), emailt szívesebben fogadnék.
akkor már csak arra tudok gondolni, hogy a kifolyó cső ben van valami emelkedés vagy hurok és vízcsapda vagy hogy szokták mondani, keletezik és esetleg ezért megáll benne egy kicsit a víz
Biztos hogy koszos vagy valami rendellenesség van, met amikor álló ventinél kinyitom a lamellát és a fal felé részhez, a lamella alatt , betolom az ujjam korom fekete lesz Jobbik esetben por rosszabb esetben olaj :((
hát kb ennyire pontosak az adatok mind a 2 valós lehet különböző helyzetekben, én is láttam már ilyet, nem is nézem Az elöbbi lehet igaz akkor ha egy orsszul szigetelt tetőtér tetőablakkal a második is lehet igaz, ha egyjobban szigetelt keleti , vagy netán északi felvésű helység.
Ezért van a komolyabb cégeknél ingyenes helyszini szemle, ahol meghatérozzák, hogy mekkora teljesítmény szukséges
Sziasztok Meg szeretném kérdezni, hogy láttam két 2,5 kW klímát, az egyiknél azt írták, hogy optimális hűtési terület 10-16 m2, a másiknál, pedig azt, hogy maximum 40 m2. Én ezt most nem értem, valaki segítsen. Köszi
Ha veszek 2 db -jelenleg a MediaMarktban látott - Honeywell 3KW-os mobil-split klímát, az vajon le tudja e hűteni a 40m2-es panel lakást, ha sikerül megoldanom a kültéri és beltéri egység között a teljes hőszigetelést?
A lakást csak délelőtt süti a nap-cserébe nagy ablakok vannak,és mivel tulajdonképpen egy hosszú folyosó a kecó, egyik végébe (nappail) állítanám az egyiket, másik végébe(konyha) a másikat.
Ez mennyire működhet?
Sajnos split klíma kizárva. :( Erkély nincs, a kedves lakóközösség pedig nem engedi felszereltetni a homlokzatra a kültéri egységet.(a napokban szereltettek le 2 "illegálisan" ott levőt:( )
Melyik a jobb/ajánlottab megoldás: hűtés után FAN, vagy DRY módban érdemes még járatni a klímát, hogy magát kiszárítsa (a következő bekapcsolásnál jelentkező kellemetlen szagok elkerülése miatt)?
a teljes csőhossznál bárhol lehet, de akár a beltérinél is ahol a csatlakozik a csövekhez, utobbi a valószínű, vagy akár a beltéri ben a rézcsoveknél, ez azért elég sokat hőtágul
Bár nem pont ide tartozik, de azért megkérdezem, hogy az inverteres klímák mennyire bírják a nonstop üzemet (szerverszoba) télen-nyáron 20-22 fok. Azt is hallottam, hogy az inverter a "teliesítő szett" ellenére sem működik -10fok alatt.
Múlt héten volt kinn a szerelő feltölteni gázzal, mert a télen az összes gáz elment belőle. A kültérinél nem talált szivárgást, elképzelhető, hogy valahol máshol engedi a gázt ?
Ha teljesen vízszintesen áll, akkor a csepptálca lejtése úgy van kialakítva, hogy kifollyon belőle a víz.
"B" energiaosztályos a készülék. El kell, hogy keserítselek, de nem lesz már belőle, kb. egy hónapja kifogytak a készletek, csak nekünk van még néhány darab raktáron. A csak hűtős változatból, aminek 94.900 forint+Áfa az ára, érkezik jövő hét elején pár száz darab, de nagyon sok az előrendelés már, úgyhogy az sem fog sokáig tartani.
Nem szívesen, de emlékeztetek mindenkit arra, hogy párhéttel ezelőtt említettem, hogy ez a nyár (legalábbis az eleje) a klímahiányról fog szólni.
Van egy Genex klímánk, amit tavaly szereltek fel de sajnos van némi problémánk vele. A szerelő csak jövő héten tud eljönni, ezért kérdezném, hogy mi lehet a probléma. A klíma alig, vagy nem hűt. Tegnap eljött egy ismerősöm, aki próbált vele ezt-azt csinálni, de csak anyit sikerült megállapítania, hogy csak a legfelső borda hideg, a többi nem hűt.
A Leírás szerint -10 fokig leadja a megadott teljesítményt, bár ez alatt is elindul Tud fűteni onnan tudod, hogy a típus jelében benne van az y Tehát ha FTN csak hűt, ha FTYN akkor fűt is
Amikor mi vettük 2005 ben a 2,5 kw ost akkor "A" nak lett véve ami a hűtést illeti, azóta már többféleképpen láttam, hűtásnél asszem 720 vagy 820 at vesz fel a hálózatból a coop értéke 3 körül van 820 as fogyasztás és a 2,5 KW leadást feltételezve ki kéne mennem megnézni a fogyasztást, nem tudom pontosan
Ez a tip. fogyasztás szempontjából milyen besorolású? A vagy B? Csak annyit találtam róla, hogy olyan 850-900 wattot fogyaszt. Én is néztem ezt a típust, most elég jó az akciós ára. Ha jól tudom, akkor ez fűteni is tud. Tényleg, milyen külső hőmérsékletig lehet vele fűteni?
1 kérdés a fent említett géppel kapcsolatban mivel nekem is olyan van 2005 ös Ha pontosan vizszintesen van a falon a gép, akkor a cseptálcának meg van a lejtése, hogy maradéktalanúl elfollyon a víz, vagy annak az alja is vizszintes ?
Ha megnézed a Daikin invertereseit, ott minden mono beltéri (majdnem) rátehető multi kültérire is. És még csak nagyon állítgatni sem kell, a címzést is elvégzi a gép saját maga. A Samsungnál adott a háromfajta beltéri, amit a Freejoint multikra kapcsolhatunk,és oda kell figyelni a programozására. (Ja, tavaly még nem volt Vivace, sem mono, sem multi) Az Lg esetében sem megy fel a mono beltéri a multi motorra, de a címzés itt egészen egyszerű, ráadásul az osztódobozos megoldás nekem tetszik.
Sajnos nem ez a tendencia. Már ott tart a klíma piac hazánkba, hogy a nagyker rendeljen-e bele 2db AAA elemet vagy majd a kisker benyeli. Úgy sincs bör az arcunkon kiszámlázni 2db elemet, és tényleg nincs, de évi 500 készletnél már kifutna egy két pizzát. :-)
És ugyan ez a Újra Hasznosítási Díjjal - Vagy Hulladék Kezelési Díjjal is. Ami már 1000 Forintos tétel darabonként. Nagyon ritkán láttam még olyan kisker árlistát amiben szerepelne.
Szóval egy multi beltéri 1db az egy darab szenzorban különbözik. Illetve a vezérlő panelban. De ez már jelentős különbség.
Így a mono kültériben is kellene egy kommunikációs panel ... feleslegesen.
Ja és az inverteres beltérik már ezen az elven működnek, de még sem kompatibilisek a multival.
Tehát 3 félét gyártanak és még így jobban jönnek ki anyagilag.
Pl. egy 10.000.000 szetttet gyártó cégnél egy 1€-os alkatrész kihagyása az évvégén 10.000.000€ plusz, ami azért nem rossz.
K.K.
ps: A szoftver (FirmWare) jogdíjakról már nem is beszélve, ami kell egy "AAAA" osztályhoz. Ki-Be kapcsol azt kalap, úgy is azt veszik ami olcsó. :-)
"Érdemes megnézni pár ismertebb klímás szakcég árlistáját. Az országos akciókon kívül nem nagyon mennek le-fel az árak. Rájöttek (rájöttünk ho nem az alacsony ár az egyetlen, amivel ügyfeleket lehet szerezni. A minőségi munka, az ajánlások, a minőségi berendezések, a megbízhatóság, megtalálhatóság, stb. ami még vonzerő lehet."
Ez nagyon így van. Általában a listaártól 2%-al lehet eltérni. Ettől eltérő esetben egyeztetni kell az importör céggel, vagy a nagykerrel.....Tudok esetről, mikor az importőt cég nem adott árut a klímás cégnek, mert indokolatlanul nagy engedményt publikált...... Örülök neki, hogy meglátásod szerint is nem az "ár" az ami elsősorban dönt a választásnál..... Akinek kevesebb pénze van, az 2szer is meggondolja, hogy mit vásárol....és sok esetben a jobb minőségű berendezést választja, mert tudja hogy az neki az idők folyamán megtakarítást hoz...
Igen megtettem, mármint hogy megnéztem pár ismertebbet, vagy itt a forumon ismertebbet, amikkel többen kapcsolatban állnak mármint a linkek alapján És pl a Daikin gépek ára majdnem mindenhol azonos, a télhez képest nincs jelentős különbség
A beltéri esetében miért lenne ? Vagy ha van is, akkor nem jelentős a különbség ami a felépítésben lenne az elekronikája lehet picit más Ha én a gyártó helyében lennék igyekeznék ugyanolyan beltérit használni, mint a mono esetében, mert akkor ugye kisebb az előállítási ár, a beltérire vonatkoztatva
Talán jobban jársz egy olyan szerelővel aki már szerelte az általad kiszemelt áldozatot biztos ami biztos, jó persze honnan lehetne előre tudni
Hisz ugyanaz itt a kültérinél van a tudomány elásva, mert neki kell adott esetben egy kompresszorral akár több beltérit is ellátnia
Egy pár cég akiknek az oldalán van némi info És egy pár cikk Elsőként a Cool Amikor keretük, akkor enél a cégnél a tulaj cikkei, gyöztek meg Úgy vannak leírva a dolgok, hogy mindenki megértse És még 2 link2 Link
Tudnátok ajánlani 1-2 oldalt, ahol klímákról meg lehet tudni sokmindent? Keresgettem google-el, de nemtudom megtaláltam-e a legjobb oldalakat :)
Minden segítséget szívesen vennék.
Egyébként egy ~28nm-es szobába kellene egy split-klíma.
Többféle megoldás is érdekelhet, de még nemtudom milyet vegyek. (A FISHERről jókat hallottam...) de nemtudom akarok-e sokat költeni rá - bár, ha ez is úgy működik, mint minden más, akkor talán jobban megéri egyszer egy jót venni...
Igen, ez erdekes. Igazabol ezzel nem volt gond, mert mondta, hogy arra keszuljek, hogy minimum 3 het, mire megjon, de mondtam is neki, hogy ez a resze nem problema, mert eloszor ugyis csovezunk, oszt majd ha kesz a lakas, festes, minden, vmikor ha megjon, beszereljuk a cuccost. Szoval az ido nem gond Azt mondta is egyebkent, hogy ilyet meg nem szerelt konkretan, de nem is azt mondta, hogy szerinte sok a hibas, hanem hogy a szallitoja mondta neki. Persze ettol fuggetlenul siman lehet, hogy vmi mas trukk van a hatterben. Szoval szted megbizhato cuccok? Amugy multis vivace iden jon eloszor, de van jelentos kulonbseg a multis belterik, meg a sima splites belterik kozott? Mert sima splites vivace mar volt tavaly is, nem?
A szakid valószínű csak azért mondta ezt, mert nem tud szerezni ilyen gépet, és mivel nem akarja elveszíteni a melót, sározza azt a gépet, amit nem tud beszerezni, hogy másikat hozhasson helyette. Nem is lehet semmilyen tapasztalata a Vivace készülékekkel, ugyanis még egyet sem telepíthetett. A Samsung Freejoint multi gépek szerintem igen jól szerepelnek (már annál, akinek sikerül hozzájutnia) Nagyon csendesek és szépek a Vivace Beltérik, és igen jó az áruk a konkurenciához képest. Szerintem keress olyan céget, aki le tudja neked szállítani a gépet (van ilyen), ne hagy magad hülyére venni.
Sziasztok, Epp rendeltem volna a klimat ma, egy multisplit Samsungot neztem ki: MH060FXEA3 kulteri +3x MH023FVEA belteri. De a szaki, aki a klimat szerelne, mondta, hogy mondtak neki a beszallitonal, akitol hozza a klimakat, hogy ezzel a vivace cuccal allitolag eleg sok baj volt, nagyon durva a meghibasodasi rataja (20% folott). Megijedtem. Hallott valaki errol vmit? Valoban igy lehet? Esetleg elofordulhat, hogy tavaly ota javitottak ezen? Vagy ez csak vmi remhir? Mennyi amugy a garancia a Samsungokra? Elbizonytalanodtam, hogy mit csinaljak. Neztem most egy Pana-t hasonlo arkomboban: CU3-E18EBE kulteri +3x CS-E7GKEW belteri Ha jol tudom, a Pana megbizhato, jol tudom? Csak hat nem latom, hogy a Pana tobbet tudna (bar mintha az egyertelmuen A-s lenne, a Samsung A es B hataran van), a Samsung belterije viszont kategoriakkal szebb. Nezegettem az LG-t is, FM19AH +3x MC07AHR (art cool mirror), de olyan nagyon nem gyozott meg. A Samsung szebb is, meg takarekosabb is, szurokben is ott van. Most mi legyen? :)
Nagyon egyszerű ez. Van ugye a listaár, amit a forgalmazó (importőr) meghatároz. Ettől a viszonteladók eltérhetnek, mindenkire rá van bízva, hogy milyen mértékben. Amikor nincs olyan nagy igény a klímára, vannak akik úgy gondolják, hogy az árak csökkentésével nagyobb forgalomra tesznek szert. Amikor meg szalad a szekér, nagyon kell az embereknek a klíma, akkor feltolják az árat, hisz úgyis elviszik a terméküket. Ezek általában webboltok, webáruházak, stb. Raktárkészletük általában nincs, rendelésre dolgoznak, nem telepítenek, eladják aztán kész. Érdemes megnézni pár ismertebb klímás szakcég árlistáját. Az országos akciókon kívül nem nagyon mennek le-fel az árak. Rájöttek (rájöttünk ho nem az alacsony ár az egyetlen, amivel ügyfeleket lehet szerezni. A minőségi munka, az ajánlások, a minőségi berendezések, a megbízhatóság, megtalálhatóság, stb. ami még vonzerő lehet. Ja és a szolgáltató cégek is tudják, hogy nem az az ügyfél a legvonzóbb, aki mindent a lehető legolcsóbban akar. Az olcsóság sokszor csalódottságot szül.
Tegnap délelőtt a 9780. hozzászólásban egy Panasonic klíma áráról volt szó.
Pontosabban a Panasonic CS-RE12GKE ára 162.330Ft volt az eBolt-ban.
Megnéztem, valóban annyi volt. Bár a hozzászólásban a típus kicsit másként van leírva, de az ár egyértelműen azonosította. Mondom délelőtt. Feljegyeztem egy másik típus árát is.
Este mégegyszer odamentem nézelődni, és meglepett, hogy már nem a délelőtti ár szerepelt, hanem 169.700Ft. Ez 4,5%-al magasabb.
Megnéztem a másik termék árát is, az is 4,5%-al magasabb lett.
Jól hangzik, az enyém tuti legalább 2 szer ennyit kajálna be, ennyi idő alatt ilyen hőmérsékletnél, én amúgy 24 re állítom ekkor kb 25 - 26 fok van, ingadozik is ennyit
Persze nem azt jelenti, hogy szar, de nagyobb az esély rá hogy nem a megfelelő készülék található ott Persze, hogy hűt, ezt nem is vitatom, de ha valaki nem akar rá sokat áldozni, mert nem milliomos, akkor annak a áramfogyasztás is számít, ez elég logikus, feltéve, hogy napi szinten lenne használva, mondjuk minden éjjel, amikor szükséges És ebből a megfontolásból nem mindegy, hogy milyen szerkezetet tesz fel
Első nap tapasztalatai (ururu sarara)....végigolvastam a kezelésit....logikus még igy is ha sokat tud, kicsit ilyesztő volt a sok gomb a tvirányítón (12 előlapon; 16 belül)
-második tapasztalat "rohadt halk" vagyis alig szuszog de ha kell süvít a "szél" belőle.
-mérés: 7 óra hűtés üzemmód "A" ventillátor mód 23fokon 6,5 kw pár fogyasztóval együtt (pl.: hűtő, számítógép)
tanacsot szeretnek kerni. van egy 37 nm2es lakas, egy szobas (20nm2) ahova keresek egy nem tul szar, amde elfogadhato aru klimat (nem fullextras hiperszuper klima a cel, a lenyeg h ne a legszarabb lehetoseg legyen).
konkretan 100ezer Ft van cakkumpakk az egesz mokara, a szerelest ismeros csinalja olcsobban, szoval kb olyan 60 ezer (esetleg kicsit tobb) marad a klimaberendezesre.
a kiraly dolog az egeszben az h olyan kene aminek minel kisebb a kulteri egysege, mert tetoteri lakas, limitalt kulso falfelulettel ahova szerelni lehet....szoval nem egyszeru a dolog.
kineztem en is mint a legtobb ember a media mark akcios klimaibol a hausmeistert, de azt olvastam itt h az gazos, ugyh most kene vmi mas alternativa.
Tényleg sok van ami mind 26 felett van, amikor új volt, csendesebb volt, most valamiért hangosabb Ezek szerint valóban igaz a mondás, miszerint ami a másoknál a maximum az a Daikinnál a minimum, na akkor képzelem a többi milyen lehet Annak idején LG inverteres akartunk, de hogy végén hogy kötöttünk ennél ki, azt nem tudom.
Már írtam a cégnek akik szerelték ha kijönnek okosabban leszünk, valami nem koser vele az biztos a mostani panacnál ha jól emlékszem 22-24 db körül volt a hangja persze az az 1-2 db lehet nem számít semmit sem
Öszintén szólva nem is az alap hangja zavar, hanem ha megy a kompresszor akkor hangosabb nem kicsit, és ez eddig nem volt idén csinálta elösször, tavaly nem volt ilyen gond
A szagára meg amig nem jonnek ki, azt találtam ki, hogy a távírányítóval kapcsolom ki meg be, hogy ne forogjon a venti kompresszor üzem nélkül.
És a nap végén, ha nem kell éjelre is, akkor kiszárítom 1 óra csak ventivel
Ne bolondozz már! A 26 dB az egy nagyon jó érték, pláne egy fixes klímától. Sok gyártónak az inverterese sem tud ez elá menni. Csak kérdezz rá hányan alszanak LG, Samsung, Midea, Panasonic, stb. - és nem beszéltem a számtalan OEM-ről - fixes klíma mellett, amiknek mind 30 dB fölött van a zajszintjük. Egyszóval a 26 dB az nagyon jó érték. Bár lehetne kapni, de sajnos hetek óta nincs, most jön belőle egy-két száz darab, ami kb. három nap alatt elfogy, aztán fogalmam nincs mi lesz tovább.
ha már így pont szóba is került, lehetséges az, h egy ururu-sarara a használati idején belül (mondjuk 10-12 év), a jobb hatásfokával behozza az árkülönbözetet a Panasonic v. a Hitachi felső kategóriás kütyüihez képest? (más nem jön már szóba, az új Samsung nem rossz, de majdnem annyi mint a Hitachi, ami takarékosabb és 10 év a gari, Fujitsu is kb. ott van, de abból még kicsit design-osat sem láttam... és vmiért nem szimpi, Toshiba meg Mitsub. meg nem elterjedt...) egyébként 43nm-t akarunk hűteni és fűteni valszínű a 2,8-assal...
a másik kérdésem (nem kell hülyének nézni:)): a kondenzvíz ugye a beltérinél keletkezik? ezt bele lehet vezetni a mosogató szennyvízcsatlakozójához?
Hitachi Summit FH5-ről van vkinek vmi közeli infója, tapasztalata (ez egy inv. Frame Flat fantázianevű, közel csúcskészülék). az Air Exchanger valszínű ugrott, mert egy helyet felhívtam, és ott azt mondták, a légcső csak egy méter, meg drágább és hangosabb is, és ne várjak ettől csodát... és nem is túl formatervezett.
windy12! tudsz írni egy honlapcímet? ahol melózol, v akit képviselsz...:)
Attól függ, hogy hova akarod tenni hálóba nem igazán javasolt azért az a 26 Db elég hangos, bár kétésgtelen, hogy a 30 fokos szoba jobban zavaró lehet alvás közben Nekem ugyanez van annyi különbséggel, hogy fűt is
Hát éppen ez az, hogy nem pucolták ki a gépet semmien módon, csak a tisztítófolyadékkal, nem igen volt hatása, szaglik ugyanúgy Portalanítás sem bent, sem kint nem volt
elkezdtem tesztelni egy ururu sarara-t...ma lett kész.. beüzemelve...most mérem a fogyasztást és megpróbálom megtanulni a távirányító kezelését...nem semmi bonyolult elsőre
A karbantartó azért felel, hogy elvégezte e megfelelően a feladatot. Az nem az ő felelőssége, hogy mondjuk a tisztítás után két héttel, a nyárfavirágzás, vagy a környéken nagy porral járó építkezés miatt a géped ismételten elszennyeződik és te ennek ellenére üzemelteted a masinát.
A példákat általánosságban soroltam, hiszen a kérdés is az volt.
Ok értem, egy lakószóbában van, ami egynem háló is Elszennyezödött hőcserélők, ezt a karbantartóknak kéne tisztítani szvsz - 20 fokban nem fűtőttem vele -15 ben kipróbáltam bekapcsolt holott a leírásban az vagyon írva hogy akkor már indul el a fűtés általában olyan kulső hőmérséklet mellett szokott menni, amikor a ház többi része nem hul ki tulzottan kikapcsolt kazán mellett
Például a technológiai felhasználás, nem megfelelő üzemeltetési körülmények, stb.
Ha egy háztartási felhasználásra gyártott klímával szerverhelységet, szoláriumtermet, trafóházat, stb. hűtesz, az egyértelműen nem rendeltetésszerű használat.
Ugyanez vonatkozik a megadott üzemeltetési tartományon kívüli használatra is, pl. minusz húsz fokban történő üzemeltetés, elszennyeződött hőcserélők melletti üzemeltetés, stb.
Ők szerelték fel, akiktől véve lett, ők üzemelték be, ők 'tartják karban " tehát a nem rendeltetésszerű beüzemeléssel saját magukra mutagtnának, megtehetik ?
Hát a párátlanítás valóban nem ér semmit sem, én nem hallok különbéget normál hűtés és a párátlanítás hangja közt Annyi a különbség, hogyha párátlanítok, akkor ugyanúgy hűt mint az állat, majd egy idő után megáll még vagy 15 - 20 percig forgatja a ventit , pára nagy részét visszafujja, hisz a kiszáradás megindul Majd a venti is leáll nem mondhatni túl hasznosnak az opciót, nem szoktam használni
A beltéri ventilátorát lelassítja nagyon kicsi fordulatra, és így hűt. A helységet nem hűti le csak az áthaladó levegőből vonja ki a párát. De ugye ha a hőcserélő -7°C fok alá hűl akkor 7 percre le kell álljon hogy leolvadjon a zuzmara. Szóval inkább "paraszt vakítás".
Persze egy szabályozott inverteres az egy kicsit jobban tudja, ott a kompresszor is letud lassulni a kültériben.
Ha pedig az ururu-sarara megosztott hőcserélős, adagolószelepes rendszerét nézzük akkor azt már nevezetjük párátlanításnak.
Az igazi márkák "lágy párátlanításnak" hívják, nem is párártlanításnak
K.K.
ps: És persze a klímák nagy részét csak +18°C külső hőfok felett szabadna erre használni. Meg jól kiszárítani ha elég volt ... meg nincs is bennük páratartalom érzékelő ... csak az ururu-ban ha jól tudom.
Annyit nem ér egy mini-split-klíma hogy lefejtsd a gázt. Kicseréld az olajat és kimosd a rendszert, és savszűrőt tegyél bele. A munkadíj meghaladná egy alsó kategóriás gép árát. Meg igazából engedélyezett mosó folyadék sincs nagyon ...
Miért van az az érzésem, hogy ha gari időn belül is jönne ki a savasodás miatti meghibásodás, nem lenne garanciális meghibásodásnak minősítve? Szerintem nem rendeltetésszerű beüzemelés vagy használat lenne az indoklás.
Talán segíthet még egy utólagos lefejtés, levákuumozás de őszintén szólva ebben (sem :-)) már nem vagyok kompetens, majd a szakik megmondják.
Igazad van kompresszort illetően. Szerintem max. egy folyadékütéstől mehet tönkre a rotációs, vagy ha elsavasodik a hűtőközeg. Van olyan szerelő sajnos, aki nem vákumól le egy hűtőkört beüzemeléskor. Láttam már nem egyet. Egy scroll bírja a folyadékokat, de nem erre találták ki. A szivárgást tényleg látni az olyajnyomokról, de egy rendes klímás vesz egy normális szivárgásérzékelőt. Ott nincsenek trükkök.
Igen illik ellenőrízni a nyomást, meg a tömörséget , de úgyveszem észre, hogy leginkább nem csinálnak semmit sem Hisz a szürőket bárki ki tudja mosni, ez nem igényel szakképzettséget, többször mondtam nekik, hogy büdös, fura hangokat ad, és soha nem történik semmi sem
Ne mondja senki, hogy ezek normális jelenségek hisz újkorában nem voltak, csak akkor ha fűtésről volt hűtésre átváltva az üzemmód, a szagot kivéve, az már 2 - 3 hét hét után jelentkezett
Ez a mondat természetesen nem zárójeles, hanem idézőjeles. Bocs. "...persze a gáz esetleg elszivároghat de az akkor is megtörténik, ha járnak karbantartani, mert leginkább akkor veszik észre ha nem hűt vagy fűt rendesen... "
"...Ha megnézzük hogy ebbe egy kompresszor nagyságrendileg mennyi Mert leginkább arra jellemző hogy szétmegy..."
Ez nem helytálló, a kompresszor az egyik legmasszívabb eleme a gépnek. Gyakrabban szoktak meghalni a műanyag mütyűrök, kondenzátorok, ventillátormotorok. A kompresszor meghibásodása általában egy másik hibára vezethető vissza. (kondi elszennyeződés miatti leégés, nem rendesen kitisztított hűtőkör, elszökött hűtőközeg)
(...persze a gáz esetleg elszivároghat de az akkor is megtörténik, ha járnak karbantartani, mert leginkább akkor veszik észre ha nem hűt vagy fűt rendesen...)
A karbantartáskor illik a rendszer gáztömörségét és a hűtőkör nyomásviszonyait is ellenőrizni. A szivárgás igen gyakran felfedezhető szemmel is, általában olajnyomok jelennek meg a szivárgás helyénél..
Hát nekem azt mondták erre, hogy a hűtő fütőket 2 szer szokás évente Én tényleg használom fűtásre is Arra többet mint hűtésre, mert napközben egyedül vagyok itthon és akkor a kazán ki van kapcsolva hacsak nincs kint -10 Ha garis a klímád akkor a karbantartáshoz kötődik annak hossza Namármost ha minden alkalmommal 6 000 Ft ot fizetek A gold gari miatt erre 10 év teljeskörűt adnak akkor már ott vagyok, hogy 180 000 csak karbantartásra. Megkérdeztem a manuszt aki jött, hogy mennyi ment szét azok közül amikre megkötötték a goldot, azt mondta 0 hozzátette, ha gyakori lenne a hiba nem vállalnák rá a 10 évet..., ez logikus A hűtő - fűtöket min. 2 szer nézik egy évben meg a hűtöket min. 1 szer, ez is logikus, hisz a fűtés miatt elöbbi többet megy
Ha megnézzük hogy ebbe egy kompresszor nagyságrendileg mennyi Mert leginkább arra jellemző hogy szétmegy vagy talán ez a leggyakoribb hiba, így gondolom legalábbis hát 50 000 nél nem igen lehet több, az egész volt szerelés nélkül 80 000
Az hozzá tartózik, hogy legalább 2 havonta kimosom a szürőket ingyé :) és abból a 180 000 ből jelenleg ettől sokkal jobbat tudnék venni
Amúgy tavaly összel elfelejtettek jönni :)
Persze azzal is tisztában vagyok, ezekből a karbantartásokból él a cég leginkább. És akkor érthető, hogy a Dakint miért adják, az általam ismert oldalak közül, legolcsobban, kisebb a haszonkulcs valószínű
Azt elfogadom, hogy rá kell a gépre idönként nézni, de ha te pl csak hűtésre használod akkor elég lenne 1 szer, hiszen ha nincs használva akkor nem igen mehet tönkre, persze a gáz esetleg elszivároghat de az akkor is megtörténik, ha járnak karbantartani, mert leginkább akkor veszik észre ha nem hűt vagy fűt rendesen
Most belegondoltam lehet, hogy nem éri meg a gold gari erre az alapmodellre Természetesen más lenne a helyzet ha pl egy ururu sararat rakatnék fel, mert a karbantartás arra is ennyi lenne.
Én azt nem értem, hogy miért kell egy klímát évente kétszer karbantartani? Miért nem elég egyszer használatbavétel előtt? Vagyis ha a nyári szezon után egyszerűen kikapcsolom és áramtalanítom, az miért nem elég? Hiszen tavasszal az első bekapcsolás elött úgyis megcsinálják elötte a karbantartást! Javítsatok ki ha tévedek!
A Panasonic a legjobb készülék ezek közül. A Daewoo-t szerintem felejtsd el. A Samsung ár-érték arányban talán a legelőnyösebb. Mondjuk és a Pana CS-RE12 gépre bruttó 179.000 ezret találtam.
inverteressel jobban jársz, drágébb, de komfortosabb is, és még kevesebbet is fogyaszt Az általad felsorolt márkák közül a Panasonic a legmegbizhatobb, bár a Samsung is feljovőben van, Daewo felejtős
A 25-45 m2 egyenkénti szobaméret, vagy össz alapterület ?
Nálad karbantartás ürügyén mit csináltak ? Mert nálam kilépő levegőt nézték 7 fokos volt túl hideg szvsz , mert kellemetlen, dehát nem inverteres :( Meg a fertőtlenítő löttyöt fujták bele Meg talán a nyomást mérték meg, de ezt nem láttam mert ugye nem tudok 2 helyen lenni egyszerre, és a szürőket mosták ki, és persze vizesen tették őket vissza :( Szerintem az is hozzátartózna, hogy a csepptálcát és a lamellázatot is kitisztitsák, portalanítsák, meg a kültériből a szöszöget kiszedjék, portalanítsák Annyit még hozzáteszek, hogy hallatóan nincs valami rendben mert indításnál lehet hallani, ahogy áramolni kezd a hütöközeg, ujkorában nem volt hallható, szvsz levegős a rendszer :(
Gondolom hűtésnél a vízszintes, vagy ezt megközelítő állapot, fűtésnél a függöleges vagy ezt megközelítő állípot az alapértelmezett, legalábbis ez lenne a logikus Nálam nincs alapértelmezett oda áll vissza, ahonnan kikapcsoltam
Persze semmi gond sincs vele, csak észrevettem ezt a kis különbséget a két beltéri közt! És nem tudom, hogy ez hiba-e!
Igazából nem részletezi ezt a részt, csak azt írja, hogy a függőleges légterelőt ne mozgassuk kézzel,mert megsérülhet a mozgató mechanika! Kézzel csak a vízszintes terelő mozgatható, az is úgy, hogy ha a függőlegest az air direction gombal olyan helyzetbe állítottuk, hogy hozzáférünk! Mondjuk ez egyértelmű, ha nem férek hozzá, akkor nem tudom állítani! :-)
Alapállapot: Hát az alapállapot az az, amikor az air direction gombal elállítom bármelyik irányba, de a kikapcsolás és az azt követő újrabekapcsolás után visszaáll a gyári alapállapotba! Csak az a baj, hogy eddig ezt nem néztem! Most is csak véletlenül vettem észre, mert megkarbantartották őket!
Hát ha végig jár azon az uton, ahol egyébvként is járnia kellene akkor olyan nagy gond nincsen Még az lehet, hogy a lamella végállás kapcsolóival van gond vagy a gyárban a + - polusokat felcserélték, ami a mozgató motort hajtja
De ettől a klíma még müködik rendesen nem ? Mit ír a leírás, hogyan kellene müködnie ? Mi számít alapállapotnak ?
Bocsi rosszul írtam! Kikapcsolás és újrabekapcsolás után áll vissza eredeti állapotába! Ráadásul úgy áll le kikapcsoláskor, hogy a lamellát teljesen átforgatja a másik irányba is! Ennek ellenére lehet, hogy mégis meg van szorulva a másik irányba?
Egy technikai kérdésem lenne! Mitől függ az egy inverteres duo klímánál, hogy a két beltérinek alapból mennyire nyílik le a függőleges légterelője? A hűtőteljesítmény az egyiknél 2.65 a másiknál 3.6kw! A gyengébb teljesítményűnél szinte majdnem teljesen lehajlik bekapcsoláskor, míg a nagyobb teljesítményű csak kb félútik nyílik le! Szerintetek ez normális?
Szia. Pénteken Kecskemétre megyünk, ha jó neked beugorhatunk.
Daikin, Hitachi, Pana, Fujitsu, Toshiba, Sanyo, Sharp, Mitsubishi. A japánk verhetetlenek minőségben, tartósságban. LG, Samsung: felzárkóztak, sőt bizonyos tekintetben sokszor ár-érték arányban jobb választásnak tűnnek. Hisense, Haier, Midea, szerintem nekik még van mit tanulni, fejleszteni, de nem lehet figyelmen kívül hagyni.
Ez mind szép és jó, sőt tökéletes! Annyit hozzáteszek, hogy 6-szori mosásig "garantálja" a működőképességet a gyártó.....Háááát, nem túl sok. Ha poros a helyiséged, kötve hiszem, hogy fél évente mosod csak ki a szűrőt... Ha meg igen, akkor a poros felületű szűrőd nem sokat ér.
Ezen a téren én jobbnak tartom a "korlátlan" számban mosható szűrőket. Nevezetesen az elektromos "plazma" szűrőket. Ha lesz időm, akkor még ma este teszek fel elektromos "plazma" szűrőről képeket, ami kb 1 hónap alatt koszólódott el... Ha ugyanazon helyen katalitikus, zeolit, meg különböző enzimes szűrő lenne, akkor azt hiszem évente vehetne bele az ember új szűrőket ami nem kevés pénz... apropó, tudsz-e, lehet-e egy aktuális árat mondani most erre a szűrőre (ha nem publikus, jöhet mailban is) köszönöm
A Hausmeister sima fantázianév, nem gyártó. A Haier kína egyik legnagyobb klímaberendezés, és a legnagyobb hűtőgépgyártója. Nagyon komoly rendszerei vannak. Split-kategóriában középszint.
Szép ha igaz Nálam nem fedi le a porszürő mögötti részt teljes egeszében Ennek a szűrönek, hogy az enyémben milyen van nem tudom Van első és hátso oldala ?
ha van tetőablakod, akkor kevés lesz a mobil klíma teljesítménye Jobban jársz a splittel Egy nagy gyártó alapkészüléke is jobb mint bármely mobil az általad megénekelt 2,5 100 000 Ft ból már kijön ebben mondjuk nincs benen a felszerelés Ha lejjebb mész a szinvonalban akkor lehet kevesebb Nézz körbe pl. itt Link
Sziasztok Én is láttam a Media Markt új szórólapját, és azt szeretném megkérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy mi a különbség HAUSMEISTER és a HAIER klíma között. Árban 20000Ft a különbség. Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a két klímával kapcsolatban? A válaszokat előre is köszönöm.
Összeszedtem pár képet, hogy a Daikin szűrők hogy működnek.
Ez a fenti a fotokatalitikus szagtalanító szűrő. Az autóban ugye a katalizátor nem dugul el, hanem a szennyező anyagokat ártalmatlan komponensekre bontja. Ez zs ezt csinálja így bontja a szagokat. és azért foto... a neve, mert a természetes fényre reaktiválódik. Emellett ártalmatlanítja a vírusokat és a baktériumokat (nem tudom, milyen %-ban). Itt két szűrő van egybeépítve. Az eleje az megfogja a port, pollent.
Vedd meg! Valakinek ezeket is meg kell venni, különben a kereskedő nyakán maradnak. És ha már megveszed, tényleg ne költs rá többet, mint muszáj, úgy is lecseréled valami normálisra, ha majd tellik rá, nem? ;o)
Hogyan viszed ki a csövet az ablakon kivülre, láttam a környéken hasonlót, és az abalk nyitva volt, hogy a cső kimenjen. Mellette meg öblött be a meleg!
Sziasztok! Eddig csak olvasgattam a hozzászólásokat, de most szeretnék kérdezni. Tetőtérben szeretnék klímát, de anyagi korlátok azért vannak. Ezért mindeképp mobil klímát szeretnék. Most már egész jó árakon vannak alapkészülékek is 50-60-ezer között kb 2,6KW-ak. De most találtam egy mobil split klímát 3 KW-al 3 év garanciával 59.900.-ért a Mediamarkt-ban. szerintem előnnye, hogy 1. split 2. 3 KW 3. 60.000 ft 4. 3 év garancia 5. talán még a 40dB ami jobb a többinélm, de nem nem egy szuper csendes.
A tetőtér két egymásba nyíló egyenként 12.5 négyzteméter alapterületü szobából áll két déli fekvésü tető ablak egy terasz ajtó.
Hogy milyen kategóría, ezeknél az olcsó daraboknál, az valszeg marketing duma Abból kindulva, hogy még a nagy cégek termékei közt is taláni, olyat ami nem A kategóriás És ezektől az olcsobbaktól bizony drágább Olvastam egy oldalon, ha Kinai akkor Midea
Az AEG is kinában gyártat, már korábban volt róla szó, nem mondhatóak túl jónak ha olcsó, akkor az elárulja a minőséget, legalábbis nagyobb az esély, hogy rosszabb mint egy nagy gyártó terméke, pl Daikin, Panasonic, LG, stb...
Mindenkinek köszönöm a duálos válaszokat! Én két szobát elválasztó fal két oldalára szánnám ezeket a beltéri egységeket (egyik rokonomnál jól bevált megoldás). Szóval a Nile 10 éves Samsungnak felel meg. Tud valaki valami infót az AEG klímákról, duálokról, mert ezek is viszonylag olcsóbbak, és a háztartási gép kategóriában az AEG - Stiebel - Eltron nagyon jól cseng. A klímáknál mi a helyzet? Itt már nem olyan jók a tapasztalatok? A kategóriás hűtőként írják le őket.
Nem képtelenség, de talán már a multé Elavult technika, hangos, sokat fogyaszt, egy csúcskategóriás splithez képest Nem véletlen hogy alig találni, a szakcégek kinálatában
A Tied inverteres multi készülék, ahol nincs különösebb jelentősége 2-3 méteres csőhosszkülönbségnek. Általában én azért javaslom inkább a mono készülékeket, ahol van rá lehetőség, meret kisebb a meghibásodási lehetőség, és sokkal nagyobb a készülékválaszték.
Hali! Nekünk idén szereltek Windyék egy multi Hitachit, az egyik 6 a másik 9 méterre van a kültéritől, és nincs hűtési gond. Megnéztük a kettő single árát is, a multi alig jött ki drágábbra, mondhatnám, hogy annál az összegnél már nem jelentős a különbség. Persze a single ugyanabból a típusból, hasonló tudással. Az tény, hogy multiból nem nagyon van olcsó alsó kategóriás készülék.
Az tény, hogy a szakik valamiért nem szeretik, és az is igaz, ha a kültéri bedöglik, nincs egyik szobában sem hűtés, de pl. nálunk a két kültéri nem nagyon fért volna szépen el.
Automatikus tisztítás Igen ez csak a szűrőt tisztítja. De ha szűrő tiszta, nem kerüli ki a por olyan könnyen. Ergo tisztább marad a belseje. Egy kis videó róla Itt >>>
Ez a beltéri kívül-belül régi Samsung és Nile-line néven szerepel.
Mcdok
Folyadékhűtős - fancoli-os megoldásra gondoltak szerintem, bár ez családi háznál még nem túl elterjedt megoldás. A mini VRV renszerre általába 8 beltéri kapcsolható, és ezek lehetnek légcsatornásak is, tehát benn a hálószobában nem lesz beltéri egység. A Daikinnak van inverteres multi kültérije, amire öt darab beltéri köthető, ezeket is lehet variálni, oldalfali, flexi, légcsatornás, stb.
Hát nézd Sok élvonalbeli gyártónál olvashatunk hasonlókat a negavtiv töltési ionok, anionokat is sokhelyen olvastam már, különböző elnevezésekker Mivel a fizika egyféleképpen mukodik. Ebből az következik, HA valóban van a klímánál ilyen, akkor mindegyik ugyanazon elven megy
Mivel a városban sokfelé található szenzor ami a légszenyezetséget méri, ez akár tényleg mukodhet klímánál is, itt mondjuk más adatokat ellenöriz (pl. oxigénszint, CO, CO2 szint,...stb)
Sokhelyen olvastam azt is, hogy a negativ ionok kellemesek pl vízesés közelében erdőben Szintén minden élvonalbeli gyártónál lehet erről olvasni, biztos igaz ......
Egy másik gyártónál olvastam a UV lámpás sterilizálást Mivel a Vízműveknél is használnak ilyet, más módszerek mellett / helyett Müködhet
Hogy a tények mellé, feltételezzük, hogy valóban müködik, és hogy milyen nevet adnak neki, és hogy milyen magyarázatot írnak melé , hogy ez meg az, ezért és ezért jó, ez biztosan marketingduma
De ha onnan közelítjük meg, hogy a sok szűrőétegen át kell préselni a levegőt, és ez hanggal és erővel jár, mivel tudjuk, hogy a gépek legtöbbje büszke arra, hogy milyen csendes.... hát nem tudom
De azt, pl nehezen tudom elképzelni, hogy egy klímánál az automatikus tisztítás, és itt most a por jellegű szennyeződésre gondolok, nem arra, hogy ki kell szárítani Hogy egy kefével lepucolná a bordát, talán a panasonicnál olvastam erről is, ha le is pucolja a kefe, akkor csak a felületéről tudja, és mint tudjuk a lamellák közé is be megy a por és társai. Ebben pl nem hiszek annyira, mert biztosan nem olyan hatékony mintha kiszeded a lamellázatot és kimosod slaggal, de arra jó, hogy tovább emelje a gép árát
2-3 éve a Pana klímáknál volt olyan, hogy Oxigénzuhany, mára eltünt ... Vajon miért?
Én itt új vagyok (értsd, még nem szóltam hozzá, bár jó ideje naponta többször is betekintek ide).
Nagyon pörgős topik ez, lehet, hogy a közelgő kánikulának is tudható?
Ma, a világ legkényelmesebb autójában utazva a rádióban 10:30-kor a következő hírt hallottam:
... Kínában törvényben írják elő, hogy a középületekben a klímákat 26°C-nál nem lehet alacsonyabb hőmérsékletűre állítani (energetikai megfontolásokból), valamint betiltják az elavult klímaberendezések forgalomba hozatalát ...
------------------
A legkényelmesebb autó értelmezéséhez csak annyit, aki fájós derékkal is könnyen be-ki tud szálni egy kocsi-ba/-ból, az érti mire gondolok! :)
Szüleim építkeznek, apám valamiféle központi klímában gondolkozik.Tehát nem akarja hogy minden szobában külön legyen beltéri meg kültéri hanem valami olyant mint ami a hotelekben irodákban van.Tudotok valami ilyemit ajánlani ?az egyik klima ismerősöm a ,,felkont" mondta. Nem tudom hogy kell leirni.
Vagy van olyan hogy egy erős kültérire több beltérit lehet tenni ?Köszi a segitséget.
A régi samsungot és utánzatait onnan lehet felismerni, hogy a kijelző középen van, max a fedlap nem így néz ki.
Más.
Amúgy duál gépben a két kompresszorost ajánlanám a multisplittel szemben, mivel ha viszonylag nem egyenlő hosszú a multinál a csövezés hossza, akkor a leghosszabb körön levő gép nem fog rendesen hűteni, ha egyszerrre megy a két beltéri. 2-3m különbség lehet, de a kanyarok száma is jó ha egyezik.
A mobilklima felejtős Hangos rossz hatásfokú sokat fogyaszt
Ha 60 70 e Ft ot szánsz rá, akkor abból egy alsokategóríás gép jön ki A felszerelés Az átlag 40 000 Ft körül mozog (meghatározott csőhosszig általában 5 méter körül)
A mennyiért fog szuperálni, ha a fogyasztására gondolsz, akkor a nagy gyártók termékei jobb hatásfokkal működnek, hisz modernebbek Ezek közül is az inverteresekkel jársz a legjobban
40 m2 be kb. 3 kw körül kell a teljesítmény, ez modosulhat a helység jellegétől, fekvésétől stb ..
Engem az érdekelne hogy ha beszereltetek egy ilyen 60-70e -es klímát a 40nm -es lakásunkba ,az hogy és mennyiért fog ott szuperálni tekintettel a klímaváltozás közepette átlag 35C' nyári hőmérsékletre .Meg ha tudja valaki esetleg hogy mennyiért szerelik be ,vagy vegyek inkább mobil klímát.........Tapasztalatok??
Én nem tapasztaltam semmien hatást, ezen a alapszürő felületére van a keret rákattintva a belépőt tisztítaná, tapintásra olyan mint egy közönséges szivacs, azt hozzáteszem a készülék a Daikintól a legalapabb. Hogy cserélni kellene - e azt nem tudom Az tény mindenesetre, hogy miutan fel lett szerelve 2005 ben abban az évben gyakorlatilag nem volt használva hisz olyan volt az időjárás, talán 2 napot ha ment
Helló! Senki nem tud/akar válaszolni arra a kérdésre, hogy a duál split klíma mennyire jó megoldás, vagy el kell felejteni? Egy nagyobb társasház több szobáját hogy a legcélszerűbb hűteni, ha a külső falon elég kevés hely van?
A kényelem és a komfortérzethez nagymértékben hozzájárul az autó utasterének a szélessége is, ahol arányaiban is és mérhetően is a Passat jóval nagyobb.
Minden Samsung klímaberendezéshez jár szűrőbetét. Bele van a csomagolva a nemzetközi manuál nejlontasakjába. Az előfordulhat, hogy telepítés végén a szerelő elfelejti berakni a helyére, aztán elkallódik, de gyárilag van mindegyikhez. Utólag beszerezni már lényegesen nehézkesebb, de nem lehetetlen. Két céget ismerek, aki gyárt szűrőt klímaberendezésekbe, az egyik a Bitex.innofilt Kft., a másik az Experten. Esetleg mi is tudunk segíteni.
Anno valami olyasmit írtak a kocsi leírásában, hogy azért kell járatni, hogy a tönítések ne száradjanak ki, ezzel megakadályozva a gáz elillanását, ha a csövek rézből vannak, ez igaz lehet a lakásklímákra is
Köszi a választ. Az azért sántít, hogy mert az autóban gumicsöveken megy a hűtőközeg... Nekem határozottan fémnek tűnnek a klímacsövek, de holnap kíváncsiságból megnézem. Ami biztos, hogy az autó klímákat ékszíj (bordás-ék) hajtja állandóan, de van egy mágnestekercses kuplung szerkezetük a klíma kompresszoroknak, amik csak akkor húzzák be a hajtást ha kell. Szóval az ékszíj nem őregszik meg egyhelyben ha nem használjuk aklímát... Na, de nem is akarom kiigazítással "meghálálni" a válaszodat, bocs. Azért ha valaki még hozzá tud szólni a kérdésemhez, tényleg szeretném tudni ezt a megjáratás dolgot.
A klímát pedig szakemberen "keresztül" vettem, Samsung boltot nem is láttam. Kíváncsiságból néztem a fedél alá és a használatiban leírt szűrők gondozása fejezetbe és hát nem látom a két kis szűrőt (deodorizing és bio) installálva. A használati szerint opcionális, aminek a jelentése magyarországon egyenlő a ninccsel, de azért gondolom beszerezhető. Szóval tud valaki helyet, forrást ezekre, esetleg on-line shopot?
Az autoknál azért kell a klímát relative gyakran megjáratni, mert ott a hutőközeg gumicsovekben megy a kocsi jellegéből adodoan rázkodás stb ... A lakásklimát, ilyen szempontból nem kell megjáratni, ellenben azért szokták javasolni mégis, mert a szezonon kivül amikor sokát áll, a kultéri ugyanúgy porsodhat, és amikor elindítod akkor a venti a por egy részét kiviszi belőle, meg persze az ékszijjak meg miegymásnak sem tesz jót ha sokáig ugyanabban a helyzetben van (feltéve, hogy a motor ékszijjon keresztül hajtja a kompresszort), gondolom azért is, hogy az olaj körbemenjen rajta
Én szerintem ott ahol árulnak samsung klimat De Lehet, hogy bármely klímába való jó bele, ha be tudod tenni, vagyis stimmel a méret Mivel azért csodák nincsenek
Nekem a Daikinra is azt írták ami a keretben van, hogy fotokatalitikus szagtalanító szürő, aztán nem szagtalanított ez soha semmit, teljesen úgy tunik mintha egyszerű szivacs lenne, a karbantaró szerelők, szerint az egyik azt mondta, hogy nem szagtalanító a másik azt mondta, hogy szagtalaító, utobbi nem mosta ki víz alatt elöbbi igen .
Egy nagyon fontos adat a tengelytáv. Lényegében ez határozza meg az utastér nagyságát és ettől lesz messze az üléstámla a gyerek lábától :-) Na ebben a Superb 10 centivel nagyobb. Amikor a térded messze van az üléstámlától, akkor már önmagában ettől hajlamos vagy elhinni egy autóról, hogy nagy
De, térjünk vissza a klímák világába: 1. a lakás-klímákat is "illik" ugyanúgy elindítani havonta-hetente szezonon kívül, ahogy az autóklímákra javasolják? 2. opcionális szagtalanító stb szűrőbetétet hol lehet beszerezni Samsung klímákhoz? Ez "persze" nem volt benne a magyar piacos felszerelésben...
OFF Ha az adatok szerint nem is kisebb, akkor sokkal jobb az ergonomiája a superbnek, mert kényelmesebbnek és tágasabbnak érzed, és ez a lényeg, a hossz esetében, meg egyszerű a helyzet, mivel a superb nek valamelyest kisebb a csomagtartója, ezt visszakapja az utastér, tehát több a hely a lábamnak, nem mellékes
Hát a Te szubjektív méretérzéseddel nem tudok mit kezdeni, de a megadott és mérhető, azaz objektív adatok, méretek számomra a mérvadóak, és az alapján állapítható meg egy kocsiszekrény nagysága. Tök mindegy, hányszor ülsz bele, sajnos akkor is pl. a belső szélesség a Superb-nél 1459/1436, míg a Passatnál 1466/1511. Ezek szerint pedig a megállapításod, hogy "...a Passat sokkal kisebb, mint a Superb. Minden szempontból.", sántít. Nézz utána.
Hát ez esetben pedig ahelyett hogy itt írogatsz menj és mozogj hogy ne légy olyan széles.172 az rengeteg...
Bocs az offért, egészségügy szempontból nézem a dolgokat.
az autókról meg annyit hogy mind2 ben sokszor ültem a Passat belülről sokkal kisebb mint a Superb.Minden szempontból.aki ezt nem látja menjen és győződjön meg személyesen.
Szerintem Te tudod rosszul. Én pusztán elolvasom a forgalmazó által megadott adatokat (lásd. Mblazius 9686-os hozzászólása) és abból nem szűrhetek le mást, csak azt, hogy a két autó nagyjából megegyező méretű. Egyik hosszabb 38 mm-el, másik szélesebb 55 mm-el, meg magasabb. Egyiknek a tengelytávja nagyobb picivel, másiknak a nyomtávja. Mindenhol egy-két centi a különbség. Magyarul: a Superb nem nagyobb, mint a Passat, és fordítva sem. Te 193 centi vagy, neked a hossz valószínű fontosabb, én meg 172 kg. vagyok, tehát a szélesség a fontosabb.
Hát ezt rosszul tudod.Nézz csak utána. A superb sokkal nagyobb belül mint egy sima Passat.193 centi vagyok , beólök hátra és keresztbe tudom tenni a lábam.
De most látom hogy már valaki igazolta az adatokkal is ezt.
Bár a hosszúságkülönbségből nem látszik hogy milyen nagy különbség van hátsó lábtérben.De figyeld meg kivülről a Superb hosszú hátsó ajtaját.
Néztem a honlapotokat, és lenne egy kérdésem a "Rejtett kültéri egységgel rendelkező klímaberendezés"-ről. A kondenzátor egységet lehet úgy szerelni, hogy egy helységben (ahol nem gond a zaj, és nem akarom klimatizálni) az ablak melletti falra kerülne fel, és a 2 db 160mm-es flexi cső végét a nyitott ablakon lógatom ki, amikor használni akarom? Vagy mindenképpen falat kell fúrni, és fixen kivezetni a 2 csövet? Köszi!
Hosszúság, mm 4.803 Szélesség, mm 1.765 Magasság, mm 1.469 Tengelytáv, mm 2.803 Nyomtáv hátul, mm 1.521 Nyomtáv elöl, mm 1.514 Szélesség nyitott ajtókkal elöl / hátul, mm 1.459/1.436 Komfortméret elöl 1.132/903 Komfortméret hátul 1.006/757 Ülésmagasság elöl / hátul 1.005/964 Csomagtartó térfogata, l 462
Passat:
Hossz / szélesség / magasság , mm 4765 / 1820 / 1472 Tengelytáv, mm 2709 Nyomtáv elől/hátul, mm 1552 / 1551 Forduló kör, m ca. 11,4 Komfort méret(ek), mm 1797 Belső szélesség elöl/hátul , mm 1466 / 1511 Üléstér elöl, mm 725 - 1038 Csomagtartó térfogata, l 485
Szerintem a Superb nem nagyobb, mint a Passat, sőt. Azt hiszem, egyedül a hosszmérete több, de mind a szélesség, a belső méretek, a magasság, a csomagtér mérete, nyomtáv, mind kisebb, mint a Passaté.
Én arra alapoztam, amit a Nile Üllői úti bemutatótermében láttam, pontosan ugyanazzal a kasztnival, és valószínűleg ugyanazzal a vezérlőpanellel láttam ott Nile splitet, amivel Alien, meg Vestel néven találkoztam én is szintén a Flag-es pályafutásom során. Lehetséges, hogy több helyről is vásároltak.
Fodorb
Nem vagyok Coolklímás, de Daikinból az egyik legtöbbet forgalmazó cégnél dolgozom:Pannonklima
Igy van ezzel egyetértek :) OFF Superb vs Passat Tapasztalatom szerint a Superb nagyon el lett találva, nekem jobban bejött mint a Passat, igaz attól nagyobb is, Méretben az Audi A6 hoz áll a legközelebb, a Passathoz meg az octavia, egy szalonban(Skoda és VW egyben volt) egymás mellett álltak, ugyanannyiba kerültek, minden paraméterük azonos volt, mikor beültem egyikbe ill. másikba nem volt különbség, mentem mind 2 vel Audi A6 ot eddig nem volt szerencsém vezetni, így erről nem tudok nyilatkozni a Superb hez képest ON
Na nem is a Daewoo javára írtam, amit írtam, inkább mint élményt osztottam meg veletek.
Autóiparban is van Opel motoros GM családtag Chevrolet, meg WV tag Skoda, mégsem Zafira a Tacuma, és sosem lesz Passat a SuperB. Annak ellenére, hogy autó mindegyik, és azonos célnak felelnek meg.
Viszont léttezik a Bosch, meg a Siemens esete, ahol két komoly márka gyárt közösen jó minőségű termékeket, külön vásárlói rétegek részére.
Na ezért jó hogy vannak ilyen fórumok, és ti, szakemberek, hogy ezeket a lepleket lerántsátok.
"A Nile kínai, ugyanarra a tízéves Samsung tevhnológiára épül, mint az Alien, Westel, stb. Néhány éve még ELIN néven futott, csak elvesztették a márkanév-jogot."
Elnézést, hogy kijvítalak, de csak annyi köze van a Nile Linének a Samsung technológiához, meg a Vestel és Alien klímákhoz, hogy ő is hideget fúj.
Pályakezdőként a Flagnél gályáztam amikor bekerült az országba az első Vestel klíma és az első kínai gép. Mivel mi voltunk a kizárólagos szervize nem beszélek hülyeségeket.A Nile Line gépek akkor még nem léteztek, ellenben a Nile cégtől kaptunk különböző matrica nélküli kínai klímákat szakértésre, hogy melyikből legyen Nile Line márkanevű. OLyan klímákat láttam akkor amitől szerelés szempontjából még a lábam is ökölbe szorult.A legnormálisabbat választottuk higyjétek el. Kicsit zöröghet, néha nehéz feltenni a beltérit, de ha egyszer beindul, akkor csak kis százalékban van rá panasz.
A Vestel, Alien, Regal és társai klímákat a JÁMA hozta be az országba és tényleg Samsung gépsoron és törökországan készűl. Ebből manapság csak a General Line néven találtam ezen a nyáron, de h valaki tud más néven ebből a készülékből az hozza a tudomásomra, mivel keresik az ügyfeleim.
Az ARGO az ismert volt, késöbb sokan be is kajálták a kínai gépeiket horror áron.:))
A Hitachi inverteres 2-3 perc alatt lehuti a szobat a panellakasban, ami kb 17 m2, del-keleti fekvesu, hamarabb mint a nem inverteres, es ha lehutotte lehalkul, a fogyasztasa latszik a villanyszamlan, nyaron kb egy ezressel emelte meg havonta, de csak ha abszulute fontos akkor hasznaltuk, a forro nyari napokban 18 oratol ejszakan at reggelig. Akkor mar a 25-26 C is nagyon kellemes volt a korabbi 30 C-hez kepest. Futeni nem erdemes vele, probaltam keso osszel kikapcsoltam a szobaban a tavfutest nap kozben es klimaval futottem fel este. Pillanatok alatt 18-rol 25 C lett, de napi 4-5 kWh-t fogyasztott a szoba futese, azaz visszalltam a tavfutesre.
Halk? halkabb mas klimanal, a kulteri es a belteri is. Se a szomszedot se bent alvast nem zavarja.
Köszönet mindenkinek a Nile-line ügyben. Tehát csodát nem várhatunk tőle, de nagyon be se lehet vele fürödni.
A duálos klímákról mi a véleményetek? Ebben aztán teljesen megoszlanak a vélemények. A szerelők egy része nem kedveli, de mit lehet tenni, ha egymásba nyíló szobákat akar hűteni az ember? Elég egy nagyobb teljesítményű, de jobb készülék, vagy egy duálos jobban megéri? Persze, a duálos jóval drágább, mint két mono split, de ha a kültéri hely korlátozott, mi a megoldás?
A Daikint teljesen szét tudod szedni a tisztításhoz. Le lehet venni a csepptálcát, a burkolatot, hozzáférsz a hőcserélőhöz és a mókuskerékhez is.
A Nile kínai, ugyanarra a tízéves Samsung tevhnológiára épül, mint az Alien, Westel, stb. Néhány éve még ELIN néven futott, csak elvesztették a márkanév-jogot.
Az olasz és spanyol klímaberendezéseket azért nem biztos, hogy egy szinten kell emlegetni a noname kínaiakkal, ugyanis elég nagy múltú gyártóik vannak és az EU legnagyobb klímapiacai is egyben. A ROCA, az ARGO, Olimpia Splendid, Aermec, Bini, csak, hogy néhányat említsek. Nálunk nem nagyon ismertek, viszont otthon elég jelentős szeletet hasítanak ki a piacból. A mediterrán részeken járva, nem sok Samsung, meg LG klíma látható, sokkal inkább a hazai gyártók termékei.
1.4 Elite
Az inverter beépítése önmagában nem kerül többe néhány ezer forintnál. Hidd el az inverteres Daewoo nem nagyon lesz jobb, mint a fixes. A komolyabb gyártóknál az inverteres fordulatszámszabályzás szorosan párosul a computeres vezérléssel. A vezérlőpanelen lévő processzor a bejövő jelek alapján szabályozza a kompresszor és a ventillátor fordulatát, valamint a mágnesszelepek nyitását, a hűtőközeg-mennyiséget, esetleg a bypass szelepek, átkötések működését, hogy mindig a leg-optimálisabb, a pillanatnyi hűtésigénynek megfelelő energia felhasználással történjen a hűtés. Ezek összessége miatt lehetséges, hogy akár 4 fölé is emelkedhet a klímaberendezés COP-értéke, amit sajnos a Daewoo a maga AC inverterével és kapillárcsöves adagolással, R407C- hűtőközeggel meg sem fog közelíteni.
Egy üzletben Daewoo klímát láttam a kirakatban, bementem, és rákérdeztem. Jövő hét végén lesz inverteres, hasonló árban, 70-75 körül. Puff neki. Az érdekes, hogy pl LG-éknél közel 100-ft az "inverter különbözet" Daewoo-éknál meg 10-15?
Ja, és az összes klímát egy gyárban gyártják, és olyan feliratot kap, amit a megrendelő pl:Daikin, Nile, Panasonic kért rá!
Ez bizonyára így is van, mert az eladó mondta! :))
Nem tudom, hogy szoktál - e Daikinnal foglalkozni, ill. szerelni, Kérdésem : FTYN25DV3B típusú beltéri szétszedhető - e a gázrész megbontása nélkül A venti ill. a hőcserélő lehet poros, koszos Mert képzelem, hogy milyen lehet a venti és a rejtett részek benne 2 éve lett felszerelve És szaglik mikor nem megy a kompresszor és már elkezd kiszáradni gondolom koszos , poros lehet
új állapota után kb 2-3 hét használat óta csinálja, és már nagyon unom
Náhány hozzászollással korábban leírtam részletesen , hogy miket produkál
Érdekelne vélemény, tapasztalat bizonyos klímáról: Midea ablak, vagy split klíma ami olyan 1.8 KW és kb. (netto 55 körül mocorog). Pici kis tetőtér ami sajna függöleges fallal nem rendelkezik, annál inkább a kinti hőmérséklettel.
Azért, mert nem terheli a hálozatot a motor állandó ujraindításával, ekkor akár 15- amert is felvehet a hálózatból, és mivel miutan beindul a kompresszor, néhány másodperc, vagy akár 1-2 perc (csövezeték hosszától is függ) is eltelhet mire a hideg megérkezik a beltérihez/nekem kb 1 perc, hagyományosom van :( /, ezzel szemben az inverteres vezérlésnél ilyen nincsen, ott a klíma tulajdonképpen, folyamatosan üzemel, és mindig csak a kivánt teljesítményt adja le, ezáltal annyit is vesz fel a hálózatból ami feltétlenül szükséges Mivel mostmár megjelentek a nem csúcs gyártók is inverteres géppekkel, ezért lassan már az inverter és az inverter közt is különbséget lehet tenni Nyilván a magasabb minőséget képviselő gyártóknál az inverter is jobb "hatásfokkal " dolgozik, mivel modernebb friss fejlesztés, ezért mégtakarékosabb
HA sikerül beszurnom a linket , akkor ott érthetően le van írva, hogy miért is jobb
a Nile Line alsó kategóriás, olasz termék, nem sorolható a legjobbak közé, klímás berkekben az olasz termékeket gyakran a sz*r kifejezéssel jellemzik. Ez esetleg oda lehet alkalmas ahol keveset van használva Ha olyan helyre akarod teni ahol napi szinten lenne használva mindenképp egy jobb kategóríát lenne érdemes választani
Tud valaki valamit mondani a Nile line gépekről? Egész olcsón árulják őket, 2 éves garanciával. Egy baj van, hogy nincs duál splitjük. Miért nem szeretik a szerelők a duált? Van valakinek ilyen készüléke?
Igen, maximálisan egyetértek abban, hogy a Daikin magasabb minőséget produkál Az elöbbi gondolatommal tulajdonképpen arra akartam rávílágítani, csak rosszul fejeztem ki magam Hogyha valaki az alapmodellt keresi, akkor e 2 közül egyértelmű, hogy melyikkel jár jobban :
Tényleg hibás feltételezés. Ha megnézed a Daikin belépő modeljeinek a listaárát, azok jelentősen drágábbak, mint az LG és a Samsung. Az utóbbi kettő közt nincs különösebb különbség, de a Daikint egyikkel sem érdemes összehasonlítani, mivel jóval magasabb minőségű.
E kettő közül szvsz az lg a jobb, gondolom ezt az árából, mert egy lg és egy ugyanolyan Daikin közt igaz az alap modell esetében, alig van különbség árban Aztán persze lehet, hogy hibás a feltételezés
Van egy forrásom, ahonnan LG, szállítási sérült, vagy esztétikai hibás termékeket tudok beszerezni. Vettem már itt LCD tévét, és mosógépet is. A jövőhétre ígértek klímákat. Az LG milyen? Lehet hogy SAMSUNG lesz, mert néha ez a márka is előfordul nálluk. Árban biztos hogy verhetetlen lesz, garival, kérdés, hogy ezek a márkák elég jók e.
Nekem nagyon bevált a Dacia sebességváltó összekötő. Autósboltban kapható ált 4 db egy csomagban, 200 Ft/darab tehát 800 pénzből megvan. Anya alátét ezeknél nincs a csomagban. Ez nem hengeres, hanem gumihasáb itt is alsó és felső lapjára van sütve a menetesszár, így nem megy át rajta. Mondjuk elsőre nem tetszett hogy M6-os a menetes rész, a konzolon illetve klima talpán a M10-es csavar is átmenne de nincs jelentősége túltettem magam rajta jó nagy alátéttel lett áthidalva a méretkülönbség
Ha olyan gumibakot használsz, amelyik szilentblokk elven műkszik, akkor a csavar nem ármenő, tehát nem viszi át a rezgést. Valahogy így néz ki a dolog:
Ennél a gumihenger alsó és felső lapjára van sütve a menetesszár, így nem megy át rajta.
OFF Az inverteres sok tekintetben jobb, nem a fogyasztás az egyetlen szempont, tehát a megtérülés sem az egyetlen mérőszáma a jobbságának. Ha autó lenne, akkor egy Mercédeszben ülve, onnan nézve egy Ladát, mi lenne a véleményed arról, hogy a Mercédesz "csak 10 év alatt termeli vissza az árkülönbezetet" és ezért "nem éri meg"??? :o))))) ON?
Hát nézd végülis 100 000 Ft ból amivel többe kerül a modernebb gép, elég sok villynyszámla kijöhet a klimára vonatkoztatva. Azt olvastam, hogy mennyire igaz nem tudom, hogy a klímázás általános helyzetben és modon, kb 2500 - 4500 Ft al növeli a havi számlát
Azt mondják / írják, hogy az inverteres 30 % - 60 % al eszik kevesebbet
Persze egyszerüen nem lehet kiszámolni, mert függ attól is hogy mennyit használod, ha 24 órán át megy télen nyáron, akkor bizonyosan jobban jársz az inverteressel az olcsóbb fűtás miatt is (feltételezve, hogy a gép képes fűteni egész télen)
Ez nagyon relatív. Mert ha annyival eszik többet, hogy 10 év alatt térül meg a különbözet, akkor nem érdekel a dolog. Ha észrevehető a különbség, akkor már meggondolandó.
Nekem tetőtérben van 1 hagyományos 2,5 kw os Daikin és sok ide a szoba alapterülete valamivel 20 m2 alatt lehet belmagassága a tetőri megoldásokhoz képest nagy, a nem ferde helyeken normál magasság kb 220 cm és érezhetően sok ide a 2,5 kw, nyugatra néz az ablak, 160 as szélességű asszem, tetőablak nincs
Mennyit szánsz a szerekezetre ? Ahogy kiindulok a saját helyzetemből neked szvsz a 2 kw körüli lenne a jó teljesítményben Midea ból pl. látok az egyik weblapon, 1,8 Kw ost (54 990), ez alsókategóriás
Ahogy néztem alig akad a nagy gyártókból ilyen kicsi készülék én is bajban lennék ha a mostanit lehetőségem lenne kicserélni
Érdekes hogy még a szakembereket is megosztja ez az inverter, vannak akik azt modják hogy felesleges oly szinten hogy sokárra térül meg, az azonban nem vitás, hogy az inverteres esetében nincsenek , vagy nincsenek akkora hőingadozások, mint a simánál nálam 1,5 fokon belül van a hőingás, de ez is nagyon zavaró
Nemrég beszéltem egy klímás ürgével, aki szinte lebeszélt az inverteresről. Szerinte egy ilyen kicsinél (szoba,klíma), ami nekem kell, nagyon sokára térül meg az a kb 100.000Ft. Ő LG-vel, meg valami olcsóval foglalkozik, fenti árat az olcsóra értette.
Vályog háznak kb 18m2-es deli fekvésű szobájába, átlagos ablakméret (140x140). Ebből a szobábol nyílik egy kissebb, az kb 12m2. Ablak, fekvés azonos. A két szoba közti ajtó mindig nyitva van, bár csukható. A nagyobb szobában lenne a klíma, és azon van a hangsúly is.
Nekem ennek az elődje van (FS-121HF), de nem hallom a hangját a szobában, sőt mivel az erkélyen van elhelyezve a kültéri monstum és kijárok cigizni, azonkívül, hogy lefújja a hajamat, ott sem tartom hangosnak. A hajszárítóm hangosabb :-)
a héten voltunk egy ismerősnél, és a szomszéd épület falán diszelget egy Lg kültéri, no az igencsak hangos volt hogy mikori készülék volt nem tudom, nem lehetett túl friss, abból itélve, hogy elég koszos volt a doboza, hagyományos volt mert mindvégig egyformán zúgott kb 20 - 40 m re lehetett tölünk
Ehhez képest a mi Daikinungat nem hallani, tőle 5 méterre
Panel, Windy-ék által szerelt Midea mono split, gumibakos konzolon.
Sem nyitott, sem csukott ablaknál nem lehet megállapítani a zajból, hogy megy-e a kültéri vagy sem.
(A csöben közlekedő hűtőközeg hangja hallható teljes csendben, de ha már legalább a tv be van kapcsolva, akkor csak onnan lehet tudni, hogy megy-e kültéri, hogy hideg vagy nem annyira hideg levegő jön be.)
újra a kültéri zajával kapcsolatban kérdeznélek Titeket (továbbra is erősen behallatszik a kültérim zárt ablak mellett, mintha egy hűtő menne a szobában) : - másnál is behallatszik ilyen erősen a kültéri (főleg panellakásban)? - mennyit ér a gumibak? (a szerelők szerint semmit, ők az egyszerű gumicsíkra esküsznek) - egyáltalán mit lehet tenni ilyen helyzetben?
a probléma egyébként elsősorban az, hogy 3 hónapos kisfiamat olyannyira megnyugtatja a monoton zúgás, hogy evés helyett is alszik :) :(
Keresek olyan szakcéget, aki klímabeszerzést majd beszerelést vállal! Eredeti tervemben egy 12nm-es hálót szerettem volna hűteni, de azóta felmerült a nappali klimatizálása is. Mivel egy kicsit bonyolultabb a helyzet, minhogy ide leírjam, szeretnék egy helyszínen történt terepszemle után ajánlatot kérni. Kérlek, ha tudtok megbízható szakembert (aki korrekt az anyagiakban és munkájában), és természetesen nem 3-4hét múlva tud csak megjelenni, akkor írjatok (akár ide a topikba is). Köszönettel: Norbi (készüléknek elsősorban a daikin 25 invertereset néztem ki, de ha van jobb át/értékű ajánlat, akkor rugalmasan kezelem a dolgot)
Az a helyzet, hogy 2 KW körül kellene ebbe a szobába És ilyen méretű akkor egyszerűen nem volt kapható, 2 éve, meg az akkori csúcsmodel, Daikin Prestige, remélem jól írom, nem volt elérhető számunkra De olcsó hús híg lé dolgot sem akartunk. Így lett a Daikin 2,5 ös hagyományos Olyannyira sok a teljesítmény, hogy a 25 fokot tudja tartani nyitott ablaknál és ajtónál, persze ha szélcsend van Az elmult napokban ki lett próbálva . . .
Azt mondjuk nem értem, hogy miért van az, ha saját magára bízom, hogy iszonyat ritkán kapcsol be, de akkor talán túl hosszú időre, ugyanakkor az is hosszú, amikor nem jár a kompresszor, egyszóval úgyvettem észre, hogy riktult az indulási - leállási ütem újkorához képest, és most már bántóan nagy a hőingadozás. Más megoldást nem találván vagy a hőmérséklet állítóval vagy a ki és bekapcs gombbal sűritem ezt a periodust, nem tudom, hogy melyik a jobb a szerkezetnek, vagy hogy meddig birja sok újraindulást ?
Másik kérdésem a hozáértőkhöz, hogy mennyire normális, hogy a kompresszor forgása közben, erőteljesen hallható, ahogy áramlik a hűtőközeg, minden indulásnál, és végig, új korában szintén nem volt hallható, csak akkor, ha elötte fűtő módban volt használva, s rövig ideig lehetett akkor hallani?
Próbálj közlekedni a körúton teljes gáz és padló féküzemben egy 150LE autóval és egy 26LE trabival.
A trabi jobb lesz az 50-es tempóhoz mint a 105LE TDi amiről lefog égni a fék úgy felgyorsul, vagy olyan rövid időre kéne gázt nyomnod hogy nincs turbó feltöltés és lefullad ...
Szóval van egy optimális nagyság. A nagyobb és a kisebb is rossz, el kell találni jó pontosan a méretet.
Ha valaki szeretne többet tudni a Daikin Ururu Sarara gépéről, akkor a következő helyen van katalógus, videó a működésről, illetve magyar nyelvű szerelési és üzemeltetési kézikönyv:
Egyébként több vevő is volt, aki már vett mégegyet egy másik helyiségbe is, mert nagyon meg van a géppel elégedve. Bár a 32 m3/óra frisslevegő az szellőztető funkcióban tud bejutni a helyiségbe, akkor viszont kicsit hangosabbá válik a berendezés.
Az olajat vissza kapja egy pillanat alatt. Hideg nincs nem kell felmelegedni az olajnak. És már nincs rugós felfüggesztés a kompresszoron belül ami leakadna. És az nem is akadt vissza sosem ha 5 napig állt egy helyben akkor sem. ment a KUKA®-ba. :-)
Más miért Orion néven? És miért nem a cipőt cipőboltból elv?
Laikus felvetés: Ez nem úgy van mint a hűtőnél, hogy ha megdöntve szállítod akkor utána bekapcs előtt pár órát tartsd állatva, hogy visszafollyon az olaj? Vagy a hűtőnél sincs így, csak engem etettek vele?! :-)
Itt egy kép a Samsung AQ12FAN-ról. Rittlit érdekelte anno. Ez a nem inverteres. Az alatta látható LG ArtCool 3-as multit emellett be se kell kapcsolnom a Samsung elbírja. :-)
Hát nemtudom. Biztos nem vennék olyan klímát, aminek a súlya nagyobb mint 14cm. Ha mégis, arra tutira vigyáznék, hogy a kifújt hőmérséklet ne legyen nagyobb mint 8 km/h!
2 kw nál semmiképp ne legyen nagyobb, nekem nagyobb van kb ugyanekkora szobába 2,5 ös van, és kinlódok is vele annak ellenére, hogy tetőtér és nyugati ablak Ha teheted inverterest
az inverteres az tudja kvazi fokozatmentesen szabályozni a teljesítményét, ezáltal csendesebb, gazdaségosabb Kb 20% -100 % ig, ez a határ gépenként, márkánként típusonként eltérő lehet
Valószínű, hogy azért mondja, mert ő nem forgalmaz olyat, amikor a miénket szerelték mondta a szerelő, hogy a Daikin az egyetlen aminek a kültéri betáp kell /mono/ 2 éve volt
Vagy azért mondta, hogy olyan nincsen, mert nem tájékozott Célszerübb lenne attól a cégtől venni, aki be is szereli már csak az esetleges garizás, vagy annak hosszú idére való esetleges kiterjesztése miatt is
Anyukának ilyet akartam venni a panelba, de lebeszéltek, mondták hogy inkább vegyem meg a nem-innverterest, tehát a V nélkülit, mert azzal kevesebb lesz a probléma.
Ha a lakásodban klímaelőkészítés (becsövezés) készült, akkor valószínű, hogy elmodtad az igényeidet, és az alapján történt a becsövezés. Alapesetben a multi (duo, trio, stb. ) készülékek valóban kültéri betáppal működnek, tehát ha ilyet tervezett a klímás, akkor nem hibázott. Van viszont egy-két multi berendezés, amelyiknél a beltéri egységhez is kell 230 voltot vinni, ez megnehezítheti a dolgot. Ha viszont van hely a két kültérinek, akkor esetleg érdemes olyan berendezést választani, amelyik mono, de mégis kültéri betápos, ilyenek a Daikin klímái. Tehát nincs gond, csak utána kell járni a dolognak. Ami nagyon fontos, a kondenzvízelvezetés leellenőrzése, mert abból komoly balyok lehetnek.
A nappaliba egy 3,5 kW teljesítményű Daikin 129.900+Áfa, a kisebb szobába ugyanez 2,5 kW teljesítménnyel 104.900+Áfa.
Vedd meg nyugodtan, de tudnod kell, hogy az olcsóságnak valahol "ára" van.... Ha ezzel tisztába vagy, akkor semmi gond...... Tudod minden új készülék elvileg jól működik....itt az időtényező ami nagyon kérdéses.....mikor kezd "elhasználódni" a hőcserélő bevonata, mikor kezd el "zúgni" a berendezésed, mikor kezd "eltöredezni" benne a műanyag, mikor kezd "tönkremenni" a lamellamozgató motor, stb...volna még 1 csomó "apróság" ami apróság, de idővel bosszantó, sőt idegesítő is lehet, ha nem számol vele az ember...
Sose a rosszat emeljük ki a sárból....a jót reklámozzuk, azt részesítjük előnybe.....sokan vannak/vagyunk akik nem engedhetik meg a felsőkategóriás berendezést.....
Szerintem tutira elírás, ha gagyi is a cucc 1200-1300 W-nál nem nagyon lehet nagyobb a felvett teljesítménye, ha csak hűtésre használod, akkor ez is 6-700 KWh körül jön ki átlagban, fűtés esetén is már nyilván más a helyzet.
ok végülis fikázhatjuk de mellette a Coolstar vagy mifene 610kw az ETA meg asszem 680 kw !!!ezért nem stimmel valami....mert ez az érték lehetetlen. És végülis most nem mondtuk ki ha én hasonló kategóriában tudnék vásárolni vegyem vagy ne vegyem??
Minamellett köszönöm a tippet és megnézem a képesben is!!
Nagy melegre ajánlja a gyártó klímaberendezésének ezt a funkcióját. Bár a távirányítón nincs hozzárendelve ikon, manuálisan egész jó eredményt lehet elérni.
Fontos, hogy fix fordulatos készülékkel üzemel csak jó hatásfokkal.
En csak perfekt laikus vagyok, de szvsz mind a 2.5-os mind a 2.7-es boven eleg egy 20nm-nem kisebb helysegben, hacsak nincs extrem hoterhelesnek kiteve.
Segítségeteket tanácsotokat szertném kérni. Kinéztem egy daewoo klímát 60.000-ért valami g300-at (3,5kw) és mivel teljesen analfabéta vagyok ezen a téren nem szívesen venném tanácsotokat tapasztalaitokat ebben (mennyire megbízható vagy jó a készülék)A klímák adatlapjait nézve egy valami nem egészen értek: az ilyen teljesítményű de más gyártmányú készülékeknél az éves fogyasztás 600-700 kw ennél meg 1.670 kw az adatlap szerint!!
Valami nem kóser azt már levágtam de nem tudom még hogy mi. Most vagy a többi gyártó akarja átverni a vásárlót vagy a daewoo számol furán? Valaki tud erről mondani v.mit??
Az az igazság örülnék minden tippnek hozzászólásnak mert ettől tenném függővé a vásárlást.
Hi Annyira ne örülj az "árversenynek"...már így is nyomott áron van a kínálat...Az eredmény az lesz, hogy a gyártók elkezdenek "olcsósítani"....kivesznek ezt-azt a gépből és így tudják kedvezőbb áron adni.... Az LG kezdte azzal, hogy egyes inverteres gépekben már nincs oldalirányú lamellamozgató motor....
válaszd a lehető legkisebb teljesítményűt amit csak találsz Hova néz a szoba ? 26 az határozottan hallható éjjel, az enyém ilyen hangos a legkisebb ventilátor sebességen Ha nagyon álmos vagy, még aludni is lehet melette tehat ettől ha van mód csendesebbet válasz, de semmi esetre sem hangosabbat Ha anyagilag teheted inverterest válassz
Köszönöm a választ Doki :-) Nálam a zaj a fő szempont a panel és a zömében esti-éjszakai használat miatt. Lenne mégegy kérdésem: a felszereléséhez kell alkalmazni valamilyen speciális technológiát ami nem elérhető egy átlagembernek otthon? (szivattyú, spec. gázok ilyesmi).
Nem használok sajna ilyet, pedig jó lenne De lévén a Daikin az egyik legjobb és legnagyobb gyártó, ha nem a legjobb, nem engedheti meg hogy hazudjon Másrészt az egyik forgalmazónál 2007 ben bonuszként kapod a friss levegő csövet tehát van friss levegő beszállíítás
korábban lehetett látni a panasonicnál az un. o2 zuhany ott nem derült ki számomra hogy hogyan jut be az oxigén a leírásában nem utaltak arra, hogy a szabadból hozna be levegőt, de arra utaltak, hogy a beltéri a kultériből nyeri az oxigént + csőről a prospektus nem írt
érdekes mód a mostani panasonic katalógusban nincsen o2 zuhanyos változat, az anno drágább volt mint a Dakin prestige készüléke (azonos teljesítmény kategóriát nézve)
más gyártóknál is talán előfordul a szellőztetás is
dE az ururu esetében nekem az nagyon szimpi, hogy tud hűtés nélkül cak párátlanítani, amit a mostanim nem, és ez bosszant bár ez harmad annyiba került 2 éve mint most az ururu
Kategóriájában igen kedvező az ára, külsőre egészen kellemes, telepítése könnyű, a beltérije csendes, a kültéri egységnek van egy kis fütyülése, ettől eltekintve az is csendes, bár én már mindent a Daikinhoz hasonlítok. Hozzájutni elég nehéz, nem tudom, hogy Te hol fogod megvásárolni.
Leírás az van, nemrég kijött a 2007-es nagy Samsung katalógus, abban kb. minden benne van, amit lehet a készülékről tudni.
Na erre gondoltam én is. Kár lenne eldobni. Alig ment egy-két szezont. Gondolhatod, mennyiért vásárolták 1994-ben. Nem én néztem át, hanem azok akik telepítették anno. Három napig küzdöttek vele, már panelt akartak "gyártani" bele, de feladták. Elég furcsa volt nekem. Tény, hogy nem megy a kültéri az istenért sem, csak direktbe. Addig is köszi.
Ha viricsi kolléga nem tud segíteni, keress meg emilben engem is, mert van kapcsolatom az argo-sokkal, amik köztudottan sanyo gépek, ott még van raktáron pár múzeális alkatrész. Mert a kültéri rossz, attól még lehet a beltéri panel rossz, és nem megy ki a vezérlés. Legroszabb esetben is gyári panel nélkül is munkára lehet bírni egy klímát.
Nagyon köszi. Ma vittem le a raktárba gépet. A tulaj oda adta, mert nem akar vele foglalkozni. Viszont nagyon jó állapotban van. Alig használták 3-4 évet. Holnap megnézem. Megvan minden papírja.
Küldj egy emailt a címemre a gép tipusával, esetleg a panel tipusszámával és jó lenne, ha tudnál mellékelni egy fotót is a panelről. Lehet, hogy tudok segíteni.
Ha valaki tudja, hogy egy 13 éves SANYO hűtő/fűtő splithez honnan lehetne szerezni vezérlőpanelt, az jó lenne. Vagy valami tippet, hogy mit lehetne csinálni vele. Kár lenne eldobni. Alig ment és nagyon szépen jár a gép.
Kedves Fórumozók! Nem nagyon találtam eddig a sok hozzászólás között tapasztalatokat a Daikin Ururu-Sarara gépével kapcsolatban. Van-e valakinek ilyen? Én elsősorban olyan klímát keresek, ami nem csak a bent lévő levegőt forgatja, hanem friss levegőt is szivattyúz be. A Daikin ezt ígéri (nem kis áron), de azért jó lenne tudni, tényleg igaz-e. Használt valaki ilyet? Nekem Frigidaire-m van most otthon, egy 14 négyzetméteres szobában 50 perc alatt ha ketten vagyunk bent, már szellőztethetek. Jó lenne ha nem kéne. Várom a hozzászólásokat
Sziasztok! Sorház emeletére, 30 nm-es helységbe (térelválasztóval elválasztott háló+dolgozószoba) akarunk klímát venni (a földszinten mindig hűvös van, oda nem kell). Szereléssel együtt 150-200 ezernél többet nem akarunk rákölteni, ESETLEG inverteresre max. 250 000 szóba jöhet, de nem szívesen. Nappal számítógép is megy ami zúg, de éjszaka minél csendesebb a klíma, annál jobb. A következő 3,5 kW-osak vannak még versenyben:
- Daikin RYN35D/FTYN35D 138 000 Ft (hátránya: D energiaosztály)
- Hitachi RAS35YH5/RAC35YH5 inverteres, 10 év gari, 230 000 Ft (hátránya: az ára)
- Samsung FORTE AQV12FAN, inverteres, 150 000 Ft
- Samsung MODERATO AQ12MSBX, inverteres, 62 000 Ft
- Panasonic CS-RE12GKE/2FCU-RE12GKE, inverteres, 180 000 Ft
Az inverteres előnyei... - folyamatosan és fokozatmentesen tudja szabályozni a hűtőteljesítményét - ha megközelíti a beállított értéket, nem zúdítja olyan mértékben a nyakadba a hideget, mint a másik...ergo kellemesen hűvös levegő jön ki belőle... - kevesebb áramot fogyaszt (kat. szerint 40% környékén) - csökkentett fordulaton jár, ezért halkabb - indulási áramfelvétele alacsony (nem vágja le a biztosítékod, ha határeseten van a kiterhelésed) - lényegesen kevesebb ki-bekapcsolás ezek voltak a főbb jellemzők..a nem inverteres berendezés ezeket nem tudja...
Egy 54m2 panelbe szereték klímát, olvastam inverteresről, nem inverteresről, nagyjából értem a különbséget, igazából tapasztalat érdekelne pro és kontra, elsősorban zajszint és fogyasztás témakörben. Köszi előre is...
Az ötlet nem merész...sőt jó.....A probléma csak annyi, hogy a jó és tökéletes működtetéshez kell 1-2 dolog a rendszerbe...és ha ezeket alkalmazod, akkor nem lesz abszolút kifizetődő a "vállalkozás".....