Keresés

Részletes keresés

miki_ng Creative Commons License 2001.06.17 0 0 209
én az élettől félek
Wallace Creative Commons License 2001.06.17 0 0 208
Hol itt a gonosz? A Halál csak szeretkezés. A gonosz az önzésben van: mikor valaki mindenáron magának akarja tartani nyomorult földi életét.
Előzmény: Sarkany (207)
Sarkany Creative Commons License 2001.06.16 0 0 207
"Inkább tűrni a jelen gonoszt, mint ismeretlenek felé sietni?"
Előzmény: Wallace (206)
Wallace Creative Commons License 2001.06.16 0 0 206
"...De eljő a nap, s feltör a Vér
Szívem megnyitott zúgából.
S boldog leszek: az lesz a Vég..."

(Hádész passió - részlet)

Örülök, hogy újra írt valaki.

Előzmény: Sarkany (205)
Sarkany Creative Commons License 2001.06.16 0 0 205
"Ki viselné a kor gúnycsapásit,
zsarnok bosszúját, gőgös ember dölyfét,
útált szerelme kínját, pör-halasztást,
a hivatalnak packázásait,
s mind a rúgást, mellyel méltatlanok
bántalmazzák a tűrő érdemet:
ha nyugalomba küldhetné magát
egy puszta tőrrel?"
Wallace Creative Commons License 2000.12.23 0 0 204
Ha odaát vannak kocsmák, majd meghivhatsz valami italra.
Előzmény: Daikini (202)
Magustanonc Creative Commons License 2000.12.15 0 0 203
Beatty: egy kerdes, te szo szerint veszed a Bibliat, ami szerinted szent, pedig ugyanolyan emberek irtak, mint te vagy en.
Előzmény: Beatty (200)
Daikini Creative Commons License 2000.12.15 0 0 202
A topicra valaszolva:
Nem felek a halaltol, de nem akarom siettetni. Ha itt az ideje, ugyis meghalok.
Hitem szerint a mostani eletem fogja tobbe kevesbe meghatarozni a kovetkezot.
Talan igazam lesz :-)
Biztosat majd ha visszajottem :-))
Wallace Creative Commons License 2000.12.15 0 0 201
Áljatok le! Nem tudom követni, miről folyik a vita.
Beatty Creative Commons License 2000.12.14 0 0 200
Olvasd kedves Magustanonc figyelmesebben a Szentírást, és rájössz, hogy abból ilyesmit nem tudsz kiolvasni. Sem mint tanítást, sem mint valóságot.
Előzmény: Magustanonc (199)
Magustanonc Creative Commons License 2000.12.13 0 0 199
Beatty: nem tudom, hogy olvastal-e masfajta ezoterikus irodalmat is a keresztenyen kivul, de tartok tole, hogy azt sem olvastad el rendesen, mar jart a kezedben.

A Bibliaban is le van irva 1-2 dolog a reinkarnaciorol, es arrol, hogy mi a halal, ill. mi van utana. A halal egy elet, egy ciklus lezarasa, ami utana az ertekeles es kritika kovetkezik. Ha valaki egesz eleteben horrorjelenetekrol fantazial, es esetleg meg elkovetoje is 1-2nek, akkor nem szeretnek a helyeben lenni, mert a fantaziak a halal utan szamara valosagga valhatnak.

A mennyorszag annyit jelent, hogy a lelek elegedett az abban az eletben veghezvitt tetteivel es kozelebb kerult ahhoz a ponthoz, amikor mar nem kell inkarnalodnia a fizikai sikon. A pokol azt jelenti, hogy nem elegedett azzal, amit csinalt, a sajat remkepei gyotrik, es vissza akar jonni (ki ne akarna kijonni a sajat kinzokamrajabol?), hogy jovategye azt, amit bunkent elkovetett, es tovabb tanuljon.

Es igenis kell beszelni a halalrol, mert az emberek tobbsege beleremeg a gondolatba, hogy meg fog halni, mert nem tudja, hogy a halal csak egy lepcsofok a fejlodesben.

Előzmény: Beatty (186)
Magustanonc Creative Commons License 2000.12.13 0 0 198
barnabás: nem tudom, hogy milyen korulmenyek kozott tortent a baleset, de ajanlom, hogy gondold at jol, hogy mi miert tortent akkor. Az hogy nem haltal meg, annyit jelent, hogy meg van dolgod ezen a vilagon.
Előzmény: barnabás (196)
ugyanaz Creative Commons License 2000.12.12 0 0 197
Szóval Te is paroláztál a halállal? Ez már velem is előfordult néhányszor, de mindig kiengedett a markából... Katartikus élmény...
Előzmény: barnabás (196)
barnabás Creative Commons License 2000.12.12 0 0 196
Volt egy autóbalesetem múlt szombaton, megcsúsztam az úton, meg át is fordultam 1-2-szer.
Akár meg is halhattam volna...

De közben végig teljesen tudatos voltam, és megijedni sem volt időm. Aztán mikor megállt az autó még mindig éltem, bár kb. ugyanennyi esélyem volt arra is hogy nem.

Azóta néha eszembe jut, hogy mi lett volna ha mégis?

Nem félek, csak mérges lennék, hogy kihagytam egy csomó mindent, meg hogy már megint elszúrtam :)

Az is egy érdekes téma és most nem hagy nyugodni, hogy miért? Miért történt a baleset és miért vagyok még életben?

Egyébként nagyon szabadnak éreztem most magam a baleset után... És most gondolkodom azon is, hogy állást változtatok.

Ahogy olvastam nektek is ilyesmik járnak a fejetekben, ugyhogy:

Élj minden nap úgy mintha az utolsó lenne!

ugyanaz Creative Commons License 2000.12.12 0 0 195
Ebben egyetértünk... Folytathatjuk bármikor, ha kívánod...
Előzmény: Beatty (194)
Beatty Creative Commons License 2000.12.12 0 0 194
Igen, ugyanaz!

A választott nép az választott nép.

Ma már lelki Izraelről beszélhetünk. Ebbe bele tartozhat minden megtért zsidó, ha erre céloztál.

Mára jó éjszakát. Majd még folytathatom veled, ha akarod.

Szia

Előzmény: ugyanaz (193)
ugyanaz Creative Commons License 2000.12.12 0 0 193
A választott nép ettől még választott nép marad, akik szövetséget kötöttek Istennel...
Előzmény: Beatty (192)
Beatty Creative Commons License 2000.12.12 0 0 192
Ja, hát itt a másik nagy nemlátás:

Mert az ÚSZ valójában az eredeti szövetség, mert az arról szól, hogy Isten az egyénnel köt szövetséget, s az is egy más kérdés, hogy ez egy gyülekezete világszerte az Istennek. de ebbe most nem mennék bele (nem x egyházra, v. y gyülekezetre gondolok).

Az ÓSZ azért volt egy egyáltalán másfajta szövetség, mert Isten egy népet hívott ki (a világból) arra a célra, hogy a halálba menetelő világnak Isten törvényét, evangéliumát megismertesse, hirdesse, és példaképül kiélje. Isten nem csak Izraelt, hanem az egész Világot szereti, és nem akarta magára hagyni. De megszólítani alig-alig lehet, és szemmel látható tanúkat jelölt ki magáról és akaratáról. És aki hajlandó volt, az Izrael népéhez csatlakozhatott, és az Ő népévé válhatott. Ez volt szándéka.

Az is egy más dolog, hogy Izrael ezt hogyan teljesítette és hogyan nem teljesítette, és amiért végül nem teljesítette, az a szövetség felbomlott, és Óvá lett, tehát Újra az eredeti szövetség értelmében közelíti meg az embereket.

Mert úgy szerette Isten a VILÁGOT, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, ha VALAKI HISZEN Ő benne, (az a valaki bárki, egyén) el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Tehát az ÚSZ az előbbi szövetség, a régebbi, és az nem lett óvá.

Előzmény: ugyanaz (191)
ugyanaz Creative Commons License 2000.12.12 0 0 191
Ha nem lenne különbség, akkor nem lenne Új és Ó Szövetség...
Előzmény: Beatty (190)
Beatty Creative Commons License 2000.12.12 0 0 190
Kedves ugyanaz!

Valami nincs rendben a megládásoddal: A zsidók az áldozati rendszerben az áldozat gyakorlásával Jézus Krisztusra, mint bűneikből Megváltóra tekintettek előre, Arra, aki (az Ósz-i időkhözképest) majdan eljövendő, és azt az áldozatot beteljesíti, amely áldozatra az áldozati rendtartás mutatott. Ezt is jól meg kell vizsgálni, és akkor megérted, hogy nincs különbség az ÓSZ üzenete és az ÚSZ üzenete között.
Az egy más kérdés, hogy a keresztény világban leginkább ez a félrelátás uralkodik, amit most itt beírtál.

Előzmény: ugyanaz (189)
ugyanaz Creative Commons License 2000.12.12 0 0 189
Mondják ezt azok, akik elfogadták Krisztust megváltónak, tehát az újszövetségiek...
A zsidó vallás egészen mást mond, a muszlim megint mást, hogy a távolkeleti vallásokról már ne is beszéljek...
Előzmény: Beatty (188)
Beatty Creative Commons License 2000.12.12 0 0 188
Mélyen igaz.

Ő bűnné lett értünk. Az egész vilá elmúlt, jelen és jövőbeni bűneit magára vette, és bűnné és átokká lett érettünk. Nem közönséges halál volt az Ő halála.
Az Ő halála : A KÁRHOZAT halála volt.
Jézus átment a KÜLSŐ SÖTÉTSÉGEN.

Tudod mi van a KÜLSŐ SÖTÉTSÉGBEN?
Az az Istentől kívül eső terület, ahol nincs már semmi. Nincs Isten, nincs kegyelem, nincs jövő, nincs semmi más, mint sírás, és a fogak vacogása...
Ez a kárhozott helyzete - és a végső, a második halál.
Ettől akar Isten minket megóvni. És ezt a helyettes kárhozathalált le kellett a bűn miatt fizetni, de csak az ajándékozhat meg ennek mentességétől, aki az Ő igazságával betakarhat minket, Akinek az IGAZ voltát/létét magunkra öltjük. Mert nekünk nincsen igazságunk.
Ezt kell jól megérteni.

Feltámadásával és jelen közbenjáró szolgálatával igazolja, hogy Ő benne nincsen bűn.
Üdv.

Előzmény: ugyanaz (187)
ugyanaz Creative Commons License 2000.12.12 0 0 187
Krisztus is a halála által váltotta meg az embereket...
Előzmény: Beatty (186)
Beatty Creative Commons License 2000.12.12 0 0 186
Aha.
Lehet.
De az az érzésem, valósággal barátkozni akar a Halállal, hátha így "kegyesebb" lesz hozzá. Pedig nincs haverság. A Halál nem valaki, de aki azt eredetileg előidézte, az a keserves Halálba tud űzni idő előtt, ha parolázunk vele, és addig is míg élünk, félelmet lehel belénk-felénk.

Mi bátran is élhetünk, ha akarunk.
Az élet : Ajándék.
Isten adta.
Örök életre szánt minket, és örökké is élhetünk. De ahhoz nem a Halál felé, hanem Ő felé kellene orientálódni. Ő róla beszélni. Nem a halálról.
Köszi.

Előzmény: Magustanonc (185)
Magustanonc Creative Commons License 2000.12.12 0 0 185
Beatty: te alaposan felreertetted Wallace-t.

Bar Wallace-nak is erdekes halalkepe van, o megszemelyesiti azt a kaput, ami a fizikai letet elvalasztja a szellemi lettol.

Az eljegyzes nem egy szerzodest jelent, hanem azt, hogy elobb-utobb egybekelnek, az en szohasznalatomban atlepi a kaput elobb vagy utobb.

A Halaltol pedig csak es kizarolag az Eleted ertekeleset varhatod, te nem adhatsz neki meg semmit.

Előzmény: Beatty (184)
Beatty Creative Commons License 2000.12.11 0 0 184
Szevasz kedves Wallace :)

Mi jót nyújt neked a Halál?

Mi áll a szerződésben?
Ha jó, megkapod-e?
Te mit adsz a Halálnak cserébe azért, amit ő ad (tehát a meghalást meg még gondolom, a meghalás előtt valami mást, amire kíváncsi vagyok) ?

Meg még mesélj már nekem valamit ennek a szerződésnek az értelméről, értékéről, eddigi hasznodról és jövőbeli reményeidről.

Elmondod?

Üdvözlettel: Beáta

Előzmény: Wallace (171)
Luminous Creative Commons License 2000.12.11 0 0 183
félek.
Sarkany Creative Commons License 2000.12.09 0 0 182
Rendben... majd mailon egyeztetünk egy időpontot...
Előzmény: Wallace (181)
Wallace Creative Commons License 2000.12.09 0 0 181
Ebben benne vagyok. Mindig örülök testvéreimnek. Majd némi pia mellett mindent átbeszélünk.

a Halál nevében...

Előzmény: Sarkany (175)
ugyanaz Creative Commons License 2000.12.03 0 0 180
A materialistáknak csak a másik anyagi javai a mértékadók ebben a világban...
Előzmény: Magustanonc (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!