Keresés

Részletes keresés

QQ Creative Commons License 2003.11.25 0 0 292
koszi a sok tanacsot.
Lehet meg nem derult ki en Londonban vagyok Ebayen nem talaltam hasznalhatot csak egy kisvaros fotosbizomanyiban Ł450-ert de a fene tudja mindig maximalizalok aztan ra kell jonni hogy a kulombseget ugyis csak a kremje veszi eszre:o) eleg nekem $150-200 apo macroS
Előzmény: hsoma (291)
hsoma Creative Commons License 2003.11.25 0 0 291
QQ
bocs, kb. 250E körüli összegre jön ki, tehát inkább a használt (ebayon 300-400€)
hsoma
Előzmény: hsoma (289)
hsoma Creative Commons License 2003.11.25 0 0 290
Unclerabbit
nincs külön (r)os(s)ztrák oldal, a 'sógorokra' ugyanazok vonatkoznak mint a teutonokra
tehát: www.nikon.de
hsoma
Előzmény: Unclerabbit (287)
hsoma Creative Commons License 2003.11.25 0 0 289
QQ!
használtan nézd meg az ebayon, ill. nézz meg külhoni lapokat (majd írom a címeket), én találtam már 740$ - ért is (kb. 170 000+vám+posta - 220E - re jön ki (HUF - ban)- ha nem kezdik el kavargatni a sz..t a pénzügyesek, akkor talán ennyi is marad...
hsoma
Előzmény: QQ (282)
KerGe Creative Commons License 2003.11.25 0 0 288
Én itt szoktam venni:
www.knips.com

Nagyon korrektek, van sok cucc, és értenek is hozzá.

Előzmény: Unclerabbit (287)
Unclerabbit Creative Commons License 2003.11.25 0 0 287
Hello Mindenkinek!

Objektivet szeretnek venni. Nikont. Azt hallottam, hogy Ausztriaban olcsobban lehet hozzajutni ilyesmihez. Kiprobalt, megbizhato cimek kellenének. Sajnos nincs osztrak Nikon oldal:(.

Thanks

U.R.
unclerabbit@mailbox.hu

QQ Creative Commons License 2003.11.24 0 0 286
hat akkor marad az a apo macroS 100-300 sigma. ha nem beszeltek ra masra 150000ig:o)
KerGe Creative Commons License 2003.11.24 0 0 285
Bocs ha megbántottalak, ma egész nap szabadkozok... :( Apám azt mondta nekem az üzletekkel kapcsolatban, hogy amíg lószar van, veréb is akad. És én is eszerint üzletelek, szóval biztos vagyok benne, hogy el tudod adni majd valakinek. És mielőtt megint megsértődnél, semmi párhuzam nincs a lószar és az obid között, ezt remélem érzed!
Előzmény: Majdnem (284)
Majdnem Creative Commons License 2003.11.24 0 0 284
Nézd, nincs ezen mit lamentálni. Én 120-ért vettem, napellenzővel, 110 az utolsó amiért eladom. Menj ki, oldd meg, vegyél napellenzőt is hozzá. Én lusta voltam, más is lehet az.
Előzmény: KerGe (283)
KerGe Creative Commons License 2003.11.24 0 0 283
Kicsit soknak találom ezt a 115-öt, mert 579 euró a sógoroknál, és abból visszajön az adó, tehát 120e körül van az új. Szerintem ennél jóval olcsóbban kéne adni használtan, persze tudom hogy senki sem akar rajta sokat bukni, szóval nehéz ügy.
Tényleg szép lehet a rajzolata, ha ezen a képen is túltesz, amit belinkeltél. :)
Előzmény: Majdnem (271)
QQ Creative Commons License 2003.11.24 0 0 282
en nem 1.5 milliot irtam csak 150 000ret:o)
Az ajanlott objektiv 388500 az elinfonal
Bar tenyleg jo 1.4xezovel dslr1.6x 672mm 5.6-al az mar jo:o)
Előzmény: hsoma (275)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.24 0 0 281
sigmát ha jól tudom, a hama forgalmaz, egy dealer elinfo.hu.
Előzmény: QQ (280)
QQ Creative Commons License 2003.11.24 0 0 280
Koszi az infokat.Mennyik ezek most magyarorszagon? nem talalom a sigma arlistat.
Tudtok hasznalt objektiv arakat a neten? regi menetesek,stb .
hsoma Creative Commons License 2003.11.24 0 0 279
Hevesmark!

utánanéztem: a te helyedben nagyon gyorsan lecserélném:
1, a Sigma fényereje: 4.0 (fix fényerő),
Canon: 4.0-5.6
2, a Sigma fókusztartománya kevésbé széles (bár ennek ma már egyre kissebb a jelentősége),
3, tanárom azt mondta, hogy: "A fotózásban szinte mindent kilóra kell venni", szerintem az objektívek ebbe a 'kilóáru' csoportba tartoznak, tehát:
Sigma tömege: 3.05 lb (kb. 1.4kg)
a Canoné: 1.05 lb (kb. 0.45kg)
4, az ár: Sigma: 800$ (www.bhphoto.com)
Canon: 165$ (www.bhphoto.com)
5, ha jól látom: a Sigmának van állványcsatlakozója, a Canonnak pedig nincs
6, nagyítás v. leképezési arány: Sigma: 1:5
Canon: 1:4
Továbbá: Sigma: HSM motor (nagyon halk), és csak 1-2 éve konstruálták (EX jelzés)--
Egyedüli előnye a C.-nak a rövidebb fókusztáv (de hát erre való a Macro), vagyis: a Sigma technikában kilométerekkel veri a C. - t (mielőtt vki megvádolna, hogy lenyeltem egy-két katalógust, bevallom, hogy ezeket most szedtem le a netről, és pár nap múlva csak nézek, hogy mi van, ha megkérdezik ugyanezt)
mielőtt azonban végleg döntenél: mindenképp nézd meg a bolt(ok)ban (pl. Hama Magyarország), vagy, ami még jobb: próbáld felvenni a kapcsolatot olyan személyekkel, akiknek van ilyen obijuk (nem lesz könnyű)

Sok szerencsét: hsoma

Előzmény: hevesmak (276)
JoséMendez Creative Commons License 2003.11.24 0 0 278
Én is már egy ideje kinéztem magamnak a 100-300/4-et. Elég sok review-t olvastam róla, és mindenhol az írták, hogy elképesztően éles, torzításmentes stb. szóval profi optika, még elviselhető áron. Ja, és az 1,4-szerezővel is megy az AF, csak lassabban (a teszt szerint, nem tudom, milyen vázzal).

A 120-300-ról is ugyanilyen jókat írtak, csakhogy az 2x ennyibe kerül, és szerintem dögnehéz. Kezemben nem volt, de hát 1,5 kg vs. 2,5 kg.

Előzmény: hevesmak (276)
hsoma Creative Commons License 2003.11.24 0 0 277
Hevesmark!
nem ismerem Canon árait (Nikonos lévén), de utánanézek.
hsoma
Előzmény: hevesmak (276)
hevesmak Creative Commons License 2003.11.24 0 0 276
Az Eos topicban tettem fel kérdéseket a minap teleobjektíveket illetően. Az eltelt időben én is a Sigma 100-300/4 obiját találom a legjobb vételnek, bár a Sigma 120-300/2.8 is nagyon vonzó. Csak az előbbi 900 EUR, míg az utóbbi 2500 Eur.(A 135-400 már 500 EUR alatt is kapható!)
A fentebb említett Sigma 100-300 valóban, láthatóan jobb a Canon 75-300 usm is objektívemnél???
Érdemes lecserélnem?
Előzmény: hsoma (275)
hsoma Creative Commons License 2003.11.24 0 0 275
QQ!

Ebben a topicban már én is feltettem már ezt a kérdést, válaszokból, tesztekből okulva a 100-300mm/f:4 EX jelű Sigmát ajánlom (ez még belefér az általad megjelölt ártartományba).
A 135-400mm - est nagyon leszólják (pl.: www.photodo.com 2.8 pont - ot adott neki az 5 - ös skálájáról), az ára is gyanús (www.bhphoto.com: 499$/!!!/), két előnye a visz. kicsi torzítás és az APO tulajdonság.

üdv: hsoma

Előzmény: QQ (269)
harm2 Creative Commons License 2003.11.24 0 0 274

Úgy látszik, más irányból közelítjük meg a kérdést.

Az én luxusdolgaim: :-) egy évvel ezelőtt vettem az EOS 5 vázat használtan, a nyáron pedig az obit. Addig is amit használtam -és még most is üzemben tartott- luxuscikkek: Revue ML (Practika MTL 5B) gépváz, Revuenon 1,8/50 (Pentacon 1,8/50) obi, ezek huszonévesek. Dölux: használt 2,8/135 Pentacon, majd 3,5/135 Sonnar obi 10-12 eFt, a Hama Star 45 állvány (ez új) ~9.000,- (a Szegeden kapható egyik legmasszívabb, nyista Manfrotto), 3 db napfény izzó, darabja 300 alatt. Ja, meg egy szintén huszonéves vaku a Prakticához, a Canonhoz még nincs. Szóval ne féltsw attól, hogy egy komplett stábbal vonulnék ki fotózni. :-) Azaz :-(

Az 50-es obi pedig nagyon jó; a jó rajzolaton kívül -ami általában jellemzi a fix ötveneseket- IMHO megtanítja az embert fotózni.

Előzmény: Vincent (262)
handras Creative Commons License 2003.11.24 0 0 273
"Ennél jobb a 100/2!"

Nyugtatgatjuk magunkat?? :DD

Előzmény: Majdnem (271)
keresohotmail.com Creative Commons License 2003.11.24 0 0 272
Csodaobjektív az van de rendes kabátot nem vesz a gyereknek :)
Előzmény: Majdnem (271)
Majdnem Creative Commons License 2003.11.23 0 0 271
Tökéletes állapotban van, 115-ért hajigálom (kicsit többért vettem).
De azért, hogy ne gondoljátok, hogy ellendrukker vagyok a 70-200/4 L -nél, föltettem egy képet valakinek megmutatni, még egy napig fönn hagyom. Módosítatlan kép, persze a RAW konverter azért megfelelően volt beállítva (remélem). Érdemes elnézegetni a rajzát, a mélységélességét (kicsi) a haj, a két szem, a kapucni mélysége, 200mm-, f4-nél. D60, cca 5m-ről.
egy bő portré ilyen lesz vele

Ennél jobb a 100/2!

Előzmény: KerGe (270)
KerGe Creative Commons License 2003.11.23 0 0 270
Mennyiért hajigálod, milyen állapotban van?
Előzmény: Majdnem (265)
QQ Creative Commons License 2003.11.23 0 0 269
Tudtok mondani webcimet ahol magyar hasznaltobjektiv arak vannak?
Hasznal valaki Sigma 70-300 APO MacroS-t? vagy 135-400APO-t?
Vagy valami telezoom 150000ig?
andrei1 Creative Commons License 2003.11.23 0 0 268
kb 1000 x...
Előzmény: Koen_brader (249)
Majdnem Creative Commons License 2003.11.23 0 0 267
:)
Előzmény: handras (266)
handras Creative Commons License 2003.11.23 0 0 266
Könnyű annak aki ilyen jó áron jut hozzá az új obijához. :D
Előzmény: Majdnem (265)
Majdnem Creative Commons License 2003.11.23 0 0 265
:)
Most a 100/2-őt hajigálnám, de nem nagy a tolongás...
Előzmény: rgb99 (264)
rgb99 Creative Commons License 2003.11.23 0 0 264
Majdnem:
Azért azt a vacak "lealázott" zoomot mielőtt kihajítanád, értesíts, lécci!!! :)))
Előzmény: Majdnem (260)
Majdnem Creative Commons License 2003.11.22 0 0 263
Ez az fiuk! Értelmes fogalmazással meg lehet érteni egymást! :)
Előzmény: Vincent (262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!