Akkor a kincstárhoz soha nem tudnék utalni, mivel a számlaszámhoz tartozó megnevezés: Budapesti és Pest Megyei Igazgatóság Állampénztári Iroda Budapest, melyet csak rövidítve tudok beírni.
Kicsit más téma, de érdemes nagyon figyelni rá: átutaláskor a számlatulajdonos nevét egyáltalán nem veszik figyelembe, bármit odaírhatok, csak a számlaszám számít.
Azaz, ha elgépelsz egy számjegyet, akkor simán megkapja egy idegen a pénzt, hiába nem stimmel a név. Ez egyfelől jó, mert sokszor nem tudjuk a pontos megnevezést, pl. "xy és neje" gyakori pl. az OTP-nél.
Másfelől viszont az lenne a korrekt működés, hogy tudjak akkor is utalni, ha nem pontos a név, de legalább egy figyelmeztetést feldobhatna a rendszer, hogy biztos így akartam-e.
Bankon belül végképp nem jelenthetne problémát a rendszernek.
3.8. Egységes vagy különböző lesz az egyes pénzforgalmi szolgáltatóknál az elektronikus banki felület? Egyelőre nem lesz egységes, de az elektronikus banki felület hosszabb távon az egységesítés irányába tart. Azon ügyfelek, akik több pénzforgalmi szolgáltatónál is vezetnek számlát, ma a különböző pénzforgalmi szolgáltatóknál különböző számú és akár különböző elnevezésű beviteli mezővel találkozhatnak. Ennek az az oka, hogy minden pénzforgalmi szolgáltató elektronikus rendszere eltérő.
A közleménytől függetlenül tudok választani jogcímet, és van még néhány egyéb mező (pl. átutalás azonosítója) Ettől még bármit beírhatok a közlemény mezőbe is.
Persze ettől elképzelhető, hogy utána mindent a közlemény mezőben továbbítanak.
A linket nem értem, hogy jön ide, a bankszámlaszám részeinek mi köze az utalás egyéb paramétereihez, pl. a közleményhez?
Ha viszont a bank csak a közleményt nézi, akkor én is utalhatok magamnak másik saját számláról úgy, hogy közleménybe beírom, hogy "MUNKABÉR"...
Le kéne tesztelni, de erste szupernullánál viszonylag drága a tesztelgetés, mert elég magas a havidíj, ha nem teljesülnek a feltételek.
Az ügyintézőt még régebben kérdeztem, aki állította, hogy valóban munkabérnek kell lenni a bejövő összegnek, de hogy mit állítanak, az kb. semmit sem jelent...
Az biztos, hogy a rendszerben létezik ilyen azonosító.
Nem létezik. Hogy egy banknál menüből kiválaszthatod az átutalás jogcímét, kényelmi funkció, ugyanezt kézzel beírhatod a közlemény rovatba egy másik banknál.
Az biztos, hogy a rendszerben létezik ilyen azonosító.
Legalábbis a k&h céges számlánál a netbankban lehet választani, hogy mi az átutalás jogcíme, ami munkabértől kezdve hiteltörlesztésig kb. 100 féle lehet.
Hogy az erste rendszere ezt nézi-e, és minden munkáltató tényleg kiválaszt-e ilyet utaláskor, azt nem tudom, annyi biztos, hogy technikailag lehetséges.
Elméletben a Citi és a CIB is beérkező jövedelemutalást kér, gyakorlatilag mégis járnak a kedvezmények saját utalás esetén is. Ersténél még nem teszteltem, de én is kíváncsi lennék rá, mert most vszínű máshová fog jönni a bérem, ha elég lenne ideutalnom magamnak, akkor talán nem szüntetném meg a számlám náluk.
Anno nekem azt mondtak h nem eleg ha csak ugy utalsz 150et, annak tenyleg jovedelmnek kell lennie. Azt hogy ezt hogy nezik, arra elvileg aszondtak h van vmi azonosito amit meg lehet adni az utalasnal, de en ezzel szkeptikus vagyok.
Erste Kolléga Extra számlacsomag esetén a jövedelem/munkabér átutalás mit jelent, mennyire nézi ezt a bank? Megteszi ha másik bankból egyszerűen átutalok 150e-t?
Mai érdekes tapasztalatom az Erstével és a banki tranzakciós díjjal:
Hó végén már jórészt üres számlával az ember rajt hagy a számlán 5000 FT-ot,tudom,hogy a van 3300 FT-os állandó átutalás lesz.Sajnos közben, plusz adtam egy szintén havi szintű 2000 FT-os átutalást.
Szóval tesztkörnyezetnek nem rossz,-300 Ft-ban vagyok.
Ez szept1-n van.Namármost jön a tanulság:
szept 2,3,4,5 mindennap jön az SMS,hogy nincs fedezet a számlán,de a 200 FT tranzakciós díj minden nap levonva!!!,az egyelegből 200 ft levonva.
Magyarán:ha állandó átutalásotok van,mindig legyen fedezet a számlán,mert ha nincs,minden nap kapjuk a levonást,magyarán 200 FT napi bünti!!!
Iskolának be kell vinni az eredeti csekket, hogy kifizetted a tankönyvek árát. Enélkül nem adják oda a könyveket. Na most ez utalva lett. A közlemény tartalmazza a gyerek nevét, iskoláját ill. egy azonosítót.
Csoda, új netbankból egy utalást szeretnék kinyomtatni. Számlatörténetben megkeresem, meg van, lenyitom, minden látszik. Nyomtatás ikon, szépen pdf-ben megkapom. Színes, szagos, szép pdf, viszont az utalás közleménye nem kerül bele. :(
A felhasználóbarát megvalósítás úgy nézne ki, hogy először kiválasztom hogy SEPA utalást szeretnék, utána a rendszer automatikusan ellenőrizné hogy a megadott adatokkal tud-e olyat, és visszavágná ha valami nem stimmel... Nem pedig majd ő utólag eldönti hogy a megadott adatok alapján milyen utalást tud teljesiteni...
Az információ / számlatörténet menüpontban NEM lehet megnézni, hogy kinek és hova utaltam, csak azt mennyit! Ha erről igazolást nyomtatnék, azon se lenne rajta SEMMI! Végül csak úgy tudtam megnézni, kinek és hova ment a pénz, hogy az Ügyfélszolgálat (!) menüpontban a Tevékenységnaplóban még látszott a tranzakció valamennyi részlettel!
Természetesen SEPA tag bankba utaltam. Az utalást a bank "Normál deviza utalás bankon kívül" típusként azonosította. A hiba pedig az volt, hogy a költségviseléshez a logikus "our (megbízói)" volt a kiválasztott... Ezt bárki benézheti és tuti be is fogja...
A teljesítés módjánál van a "Normál" ami ezt jelenti:
"Normál = a Hirdetményben szereplő sztenderd, SEPA Cradit Transfer vagy FIT átutalás. Azokat a sztenderd deviza átutalásként benyújtott fizetési megbízásokat amelyek adattartalma megfelel a FIT vagy a SEPA Credit Transfer feltételeinek, a bank FIT ill. SEPA Credit Transfer átutalásként teljesíti."
Netbankbank van külön deviza utalás meg teljesen külön SEPA utalás ill. PriEURO. Neked a SEPA kellett volna (gondolom HUF számláról utaltál EUR-os számlára EUR-t).
Tanulópénz. Nem érdemes tovább ragozni. Az netbank rendszer sajnos nem tudja kitalálni, mit szerettél volna csinálni.
Nem kötekedésnek szántam, 1x én is megszívtam ezt. Azóta sepa, prieuro, deviza utalások - teljeses tiszta, mi, micsoda és miért.