Keresés

Részletes keresés

vegyész60 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 59

Gratulálok a Travemathoz! Véletlenül éppen a Soósnál voltam, amikor a barátod elvitte. Arra gondoltam, ezt csak "Ihagee" vehette meg. Annak idején (a 60-as években), nyálcsorogva nézegettem a német Fotomagazinban a leírását. Kicsit most is szemezgettem vele, de aztán "győzött a józan ész". Ez is előfordul -- ritkán.

Üdv. Vegyész

Előzmény: ihagee (57)
fecskea Creative Commons License 2006.08.12 0 0 58
Tudnál legalább egy képet betenni róla, hogy lássuk, milyen is voltaképp? Én még csak hallottam róla, de nem láttam. Mert ha TTL-mérést tud, akkor a Varex nem volt semmi – még akor is tudott újítani, amikor már az újabb generációké volt a világ. Nem azért, mintha ez jelentene valamit (a Varex helye azért megvan a fotózás történetében), hanem mert a gép még ma is egyenértékűen használható a többi analóg belső fénymérős masinákkal.
Előzmény: ihagee (57)
ihagee Creative Commons License 2006.08.11 0 0 57

  Sziasztok!

 Végre van Travematom!!! Soósnál sikerült licitálnom, és egy barátom hozta el. Azt mondta neki Soós úr, hogy ilyet még ő sem látott.  Vadi újnak néz ki, szerintem nem sokat használhatták. minden kupak meg leírás megvan hozzá. Már csak tesztelni kell, és ha beválik - márpedig mi baja lenne, ha a 30-40 éves Lunasixem is jó - ,akkor jöhet az igazi ttl fénymérés. Ihagee

 

fecskea Creative Commons License 2006.08.06 0 0 56
sefotos Creative Commons License 2006.08.02 0 0 55
Ird már meg a mailemre, hogy mennyi az ára. Kösz.
Előzmény: vegyész60 (54)
vegyész60 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 54
Ha érdekel valakit, lenne egy eladó Exa Ia. Nagyon szép állapotban, 2,8/50 Domiplannal, igény szerint: pentaprizma vagy tükörakna, vagy pentaprizma és tükörakna. természetesen tokkal. Ha szükséges, kezelési leírásról xeroxot tudok adni.
fecskea Creative Commons License 2006.06.09 0 0 53
Köszi, ezekre gondoltam én is, mert egy öreg masinánál, ha egyszer elviszi az ember a mechanikushoz, minden előjön. Persze, ha mondjuk 10-12 ezer lenne az ár, akkor megkockáztatnám, régen volt már Varexem, és azt sem tudom, hogy milyem már. De úgy érzem, hiányzik.
Előzmény: ihagee (52)
ihagee Creative Commons License 2006.06.09 0 0 52
 Szia!

Szerintem is sok a 15 ezer. Valószínű, hogy tisztítást/kenést ilyesmit igényel, és akkor jelentősen nő az ár. A Pancolar jó objektív, de az ilyen gépemben -ha emlékeim nem csalnak- műanyag a mattüveg, és egy kicsit karcos. Azt jó lenne tudnod, hogy ebben milyen? A hosszú idő nem lényeges, mert számolva is lehet 4 vagy 6 s-ot exponálni. Igaz 1/5-öt kevésbé...  Ihagee

Előzmény: fecskea (51)
fecskea Creative Commons License 2006.06.09 0 0 51

Urak! Tud valaki mondani nekem valamit erről a gépről itt? http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=8528847

Jelentkeznék rá ugyanis, ha nem lenne ilyen húzós az ára. Meg aztán, bár kérdeztem, nem tudom, mi van belül? A szokásos Varex-betegségek? Nem látszik kívülről. Jó karban lévő masinának tűnik.

fecskea Creative Commons License 2006.05.30 0 0 50

Persze, az a klasszikus, ha nem stoppolunk fotoshopppal. De...Ezeknél a képeknél határozottan ront a villanydrót az összhatáson, és a photoshoppal lehet rajta javítani. A beavatkozás szerintem nem árt a stílszerűségnek. Van olyan, amikor kell a beavatkozás (épületfotó!). Különben a póznát is el lehet tüntetni...

Mindenesetre meg lehet próbálni, ha már beszkennelte barátunk a képet. Nem igaz?

Előzmény: optikus (48)
döbrögi Creative Commons License 2006.05.30 0 0 49
És ez még csak nem is Varex...
Fotosoppolni lehetne, szoktam is a szöszöket, de mit csinálnék a távvezeték oszlopával, hülyén nézne ki drót nélkül. :)

Csináltam egy nem túl egzakt tesztet, két géppel: Nikon F80 versus Exa0. Mindkettőn 50mm fix: Nikkor 50/f1,8D versus Meritar 50/f2,9.
Mindkét géppel fényképeztem, ugyanott, ugyanazt. Először a Nikonnal, majd a kapott fénymérési adatokat álítottam be az Exán (nagyjából).
A film is ugyanaz volt, Fomapan 200.
Ma megyek a Max laborba a negatívokért. Szkennelek, és remélem lesz csoda :)
Előzmény: optikus (48)
optikus Creative Commons License 2006.05.30 0 0 48
Hat szerintem igen szemcses ahhoz kepest hogy ilyen kismeretu a kep nem is szabadna latszani, ez kb 3200-as tmax... A villanydrotot meg nem fotosoppoljuk mert az ott van a valosagban is, jol hangzik, hogy varexel fenykepez utana meg fotosoppol...
Előzmény: fecskea (46)
fecskea Creative Commons License 2006.05.29 0 0 47

Varexos embertársaim! A Vaterán árulnak egy 1000-est, Tessarral együtt.

Itt: http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=8676942

fecskea Creative Commons License 2006.05.24 0 0 46

Ahhoz képest, hogy ennyi volt a bizonytalanság, meglehetősen jó az eredmény. A szürke tónusok kijöttek, a víz csillogása visszafogott. A szemcsézettség csak nagy méretben zavaró. Ami viszont az, a jobb szélről befelé haladó villanyvezetékek sora. (Photoshop!). Ezeknél rosszabb felvételeid ne legyenek!

 

Előzmény: döbrögi (45)
döbrögi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 45
Nos, próbálkoztam. De még nem hozom azt az eredményt, amit jóanyám 25 éve, ugyanezzel a géppel.

A film Fomapan Creative 200 nevű cseh csoda volt. Szerintem igen szemcsés.
A fénymérés a hasamra-ütök módszer szerint történt, a negatív úgyis elbír 1-2 FÉ tévedést... hát, nem mindig... Na jó, néha az F80-as gépemmel mértem fényt, és utána azt számolgattam tovább.

kompvíz

A hívást és a szkennelést a Soós, illetve szerződött partnere, a
http://www.marepixel.hu/
csinálta.

Azt hiszem, túl sok bemenő paraméter volt bizonytalan. Régi, ismeretlen gép; új, ismeretlen film; bizonytalan fénymérés; új, ismeretlen objektív (a Flektogon), és az ismeretlen kidolgozás, szkennelés. Szerintem itt-ott el is rontották a hívást, jópár kép alsó-felső széle hullámosan-foltosan fehér.

Folyt. köv.
ihagee Creative Commons License 2006.05.18 0 0 44
 Óóó de szép az a kis Exa!! Ha 8-11 körülig rekeszeled a Meritart, jól rajzol. Én 6x6-os Weltaflexhez kaptam diát, és annak a Meritarja is egész jól teljesített. Ihagee
Előzmény: döbrögi (43)
döbrögi Creative Commons License 2006.05.17 0 0 43
Köszönöm a tanácsokat, ma megvettem az említett Flektogont. Nem az általad említett fajta, hanem a 33 cm-es közelpontos. Viszont ennek is 22-es a legszűkebb blendéje.

Az Exa és a Flektogon
Előzmény: ihagee (42)
ihagee Creative Commons License 2006.05.16 0 0 42

  Szia!

Előző héten jártam Soóséknál, és volt egy 2,8/35-ös Flektogonja. Nem néztem meg, mert nekem van több is, de szerintem a makró változat volt, aminel 18 cm körül van a közelpontja (filmsíktól mérve!!) , és automatikusan állítja a rekesz nagyságát a kihuzat növekedésével!! Tehát szemmel látható, hogy a 8-as rekesz végtelenre állított távolságnál jóval nagyobb, mint 20 cm körül. Ha szép tiszta, megéri. Ihagee

 

Előzmény: döbrögi (38)
optikus Creative Commons License 2006.05.16 0 0 41
Előzmény: ik (40)
ik Creative Commons License 2006.05.16 0 0 40

Sziasztok!

Az újpesti fotóbörzén még nem jártam... és hétvégén el szándékozom menni.

Valaki tudja a helyszínt, hol lesz (intézmény, utca, stb.)? Valamelyik metróvonal érinti?

Kösz.

Előzmény: optikus (39)
optikus Creative Commons License 2006.05.16 0 0 39

Hat ha vegigolvastad akkor ez nem lenne kerdes;)

Soosfoto bp-en, es pont most hetvegen lesz fotoborze ujpesten.

 

Előzmény: döbrögi (38)
döbrögi Creative Commons License 2006.05.16 0 0 38
Jóestét,

találtam otthon egy Exa-t, egy 2.9/50 Meritar-ral együtt, keresőaknás kivitelben (518866 sorszámmal).
Végigolvasgattam a sok kapcsolódó weboldalt, és azt sütöttem ki, hogy rászánnék egy-két tekercs filmet és kipróbálnám prizmás keresővel és esetleg egy nagyobb látószögű objektívvel, legyen mondjuk 35mm.
Tudna a t. kollegák közül valaki segíteni, hogy hol lehetne beszerezni ezeket a hozzávalókat?
köszönöm
döb
ihagee Creative Commons License 2006.05.10 0 0 37

  Szia!

Az a baj, hogy még az orosz cuccaimtól sem tudok megválni, nemhogy az Exaktáimtól! Az említett fénymérős prizmával együtt egy Varex 2b-t is meg kellett vennem, pedig csak a prizma kellett, meg a háború előtti Schneider Xenar bevonat nélkül (!), nehéz sárgaréz +króm kivitelben.  Csak beugrórekeszes Tessarból van sok, de azok meg olyan közönségesek, mint a nyúl Ausztráliában... Ihagee

Előzmény: j.t.maston (36)
j.t.maston Creative Commons License 2006.05.09 0 0 36
Azt a mindenit!

Nem eledó valamelyik? :)
Főleg a fénymérős verzió :)

Komolyan, valami más alkatrész vagy exás cumó cserébe?
Előzmény: ihagee (35)
ihagee Creative Commons License 2006.05.09 0 0 35

  Szia Mátyás!

 A mérőékes mattüveg szerencse dolga, én Soósnál vettem gyönyörű gyári dobozkájában, és azt hiszem még 400 ft sem volt. Aztán két olyan darab került hozzám véletlenül, hogy Soósék netes árverésén licitáltam, és az volt a gépekben. Az egyik egy szelénes fénymérős prizmában volt. Érdekes, hogy az egyiknek otromba vastag az ékek közti sötét vonala, egy másiké pedig szép vékony.

Redőnycsere a Csángó utcában Fobeszéknél lehetséges, én az összes Varexemet velük redőnyöztettem. A fekete csík szabályos , Exa 1a eredeti magyar nyelvű használati utasítása is megemlíti, hogy (azt hiszem) 80 mm fölött hajlamos így cselekedni.  Ihagee

Előzmény: j.t.maston (33)
vegyész60 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 34

tényleg csak az Ia jellemzője, hogy nagy(obb) teléknél fekete csík lesz a képen az egyik hosszú oldalon? (fölül)
Tényleg, pontosabban az összes csapózáras Exa jellemzője: tehát a típusszám nélküli ős Exa, az Exa I, Ia, Ib, Ic.

És nemcsak telével, hanem 50 mm-es objektív közgyűrűvel is, ha hosszabb a kihuzat. Kb. 20 mm-ig még nem zavar. Érdekes, hogy ez a vignettálás optikától is függ. Pl. Exa Ia-m 200 mm-es Pentaconnal nem mutatta ezt a fekete csíkot. Az objektív fősíkjától függ állítólag. Exa II-től, tehát a rendes redőnyzáras Exákkal már nincs ilyen.

Előzmény: j.t.maston (33)
j.t.maston Creative Commons License 2006.05.05 0 0 33
Sziasztok!

Most találtam ezt a fórumot, lám, kellemes meglepetés!

Nekem most (használható) egy Exa Ia-m van, de egy korrekt Exakta jó ideje tervbe van véve, csak mindig elmegy valamire a pénz... Van hozzá egy 29/2.8 Pentacon/Meyer, 50/2.8 Domiplan, Tessar, 100/2.8 Meyer Orestor, 200/4 Orestegor, kétszerező, közgyűrű, szal ami kell.

Csak egy rendes(ebb) váz kéne... Akad otthon egy Exa IIb és egy 500, de mindkettő redőnyhibás már...

Ami nagyon kéne:

Meg tudná valaki mondani, hol tudnék szerezni egy mérőékes mattüveget? Állítólag létezik. Sokat segítene...

Amúgy nálam napi használatban szinte az Ia, pedig jócskán idősebb nálam:) (én vagyok 23, a gép nem tudom mennyi, de nem lehetúl fiatal, mert Meyer cimkés Domiplan volt rajta, mikor vettem, nem Pentacon.

Tehát mattüveges ötlet?

Ja, tényleg csak az Ia jellemzője, hogy nagy(obb) teléknél fekete csík lesz a képen az egyik hosszú oldalon? (fölül)

mátyás
_Iksz30_ Creative Commons License 2006.05.03 0 0 32
Mi számít(ana) jó ajánlatnak, ha nem vagyok indiszkrét? : )
Előzmény: dixie35 (30)
ihagee Creative Commons License 2006.05.02 0 0 31

  Szia !

Ha mégis meggondolnád magad, én a Pancolart megvenném ha szép, mert már kettő nem egészen tökéletes van. A vázhoz elég lenne egy alapobi is, a Flektogon+Tessar+Sonnar elképesztően jó trió. Színesre is nyugodtan használhatnád (én diáztam/diázok is ilyen összeállítással! ). Ihagee

Előzmény: dixie35 (30)
dixie35 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 30

Sziasztok!

 

Eladnám jó állapotú Exakta Varex IIb tip. gépemet négy objektívvel csak egyben,

ha jóajánlatot kapok.

2.8/50 Tessar

2/50 Pancolar

2.8/35 Flektogon

4/135 Sonnar

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!