Keresés

Részletes keresés

timartom Creative Commons License 2003.12.12 0 0 495
Találtam egy jó kis oldalt, ahol egy profi fotós az általa használt obikról ír. Egész jó!
harm2 Creative Commons License 2003.12.12 0 0 494

"Használt már valaki Pentacon M42-es 100/f2.8-as objektívet? Van róla vélemény?"

Te MoJo2!

Időközben az jutott az eszembe, hogy ezt a kérdést miért nem teszed fel a Praktica topikban?

Előzmény: MoJo2 (484)
Százbolha Creative Commons License 2003.12.11 0 0 493
Optiform.
Előzmény: QQ (491)
KerGe Creative Commons License 2003.12.11 0 0 492
Én jártam egyben, de nem érdemes benézni, mert nagyon régi obik vannak, amik nem igazán mennek rá a digit gépekre. :) Ha mégis érdekel, akkor nagyjából el tudom mondani.

KerGe

Előzmény: seerdani (490)
QQ Creative Commons License 2003.12.11 0 0 491
Hol talalok Bp-n olyan boltot ahol rendeles nelkul van eos-m42 atalakito?Ha ilyen nincs akkor olyat ahol van rendelesre.Koszi.
seerdani Creative Commons License 2003.12.11 0 0 490
Ismer valaki Bécsben használt objektíveket értékesítő üzletet?

Üdv:
Seer Dániel

MoJo2 Creative Commons License 2003.12.11 0 0 489
Kirakatban láttam.
Nincs még meg a konverterem (EOS-on használnám), így kipróbálni még nem tudom. Viszont f/4 alá nem nagyon mennék vele.
(Amiről meg álmodozom: Canon EF 100/2)
Előzmény: harm2 (488)
harm2 Creative Commons License 2003.12.11 0 0 488

2,8/100? Nem ismerem. Akkor meg mit pofázok bele ugye... Volt egy 2,8/135-ös Pentaconom; állítólag igazi portréobjektív, szép, lágy rajzzal. Ezzel szemben ahogy én láttam, 5,6-8 körül kezdett észhez térni az obi, annál tágabb blendével én nem lágynak nevezném a képét, hanem homályosnak, elmosódottnak, kifejezetten életlennek. Persze én csak egy ámáteúr vagyok de nagyon. :-) Szóval IMHO vásárlás előtt próbáld ki, lőj el vele egy tekercset, és lehetőleg full nyitott blendével illetve tágabb blendékkel készíts képet jó sokat; ha nem életlen, akkor megveheted.

Előzmény: MoJo2 (484)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.10 0 0 487
70-200 4L + 1,4x: nagyon jó párositás, a konv szinte nem ront semmit. Tegnap teszteltem le (igaz hogy kis tárgytávon) a mm-es szines üveggyöngyökön.

A sigmákat nem tudom kommentálni, a 28-135 IS rajza nagyon jó. Itt esetleg túl nagy az átfedés, de ez elöny is lehet, én nem mindenhova viszem a teljes obikészletet.

ha lehet, löjél tesztet a szóba jöhetö obikkal. meg lehet lepödni...

Előzmény: seerdani (486)
seerdani Creative Commons License 2003.12.10 0 0 486
Sziasztok!

Nemsokára 10D tulajnak mondhatom magam.

Segítségeteket szeretném kérni objektív összeállításban:

Én jelenleg ebben gondolkodom:

- Canon 50/1.8 II
- Sigma AF-EX 15-30 mm 3.5-4.5 DG
- Sigma AF-EX 28-70 mm 2.8 DF
- Canon 70-200/4L

később: 1,4 konverter a 70-200-hoz

Mi a véleményetek?
Segítségeteket előre is köszönöm

Üdv:
Seer Dániel

MoJo2 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 485
Kimaradt egy vessző:
Portrézásra kellene egy jó, olcsó objektív.
Előzmény: MoJo2 (484)
MoJo2 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 484
Használt már valaki Pentacon M42-es 100/f2.8-as objektívet?
Van róla vélemény? Portrézásra kellene egy jó olcsó objektív.
Kösz!
tux Creative Commons License 2003.12.09 0 0 483
EF 3,5-4,5/28-105 USM volt és tetszett, a tesztek és a használók is dícsérni szokták. A másikat nem ismerem.

tux

Előzmény: vigintitria (482)
vigintitria Creative Commons License 2003.12.09 0 0 482
Kérdés:

EF 3,5-4,5/24-85 USM E 67

vs.

EF 3,5-4,5/28-105 USM E 58

Elvileg a 24-85 380euro, a 28-105 330euro. 28-135öt akartam, de a kettő közül kell választanom.
Tudom hogy a drágább optika nem mindíg a jobbat jelenti.

Tisztában vagyunk az 1.6os szorzóval is (EOS D60ra lenne), mely jelen esetben 38-106ot jelent valamint 45-168at. Számolok viszont azzal is hogy következő lépésnek vagy 70-200at vagy 75-300at vennék.

Egy két "lens test" honlap átböngészése után a 24-85öt lehúzták.

Kérdésem olyanokhoz szól akiknek tényleg van életközeli tapasztalatuk. Szeretném tudni ki milyen előnyöket illetve hátrányokat vélt felfedezni.

Előre is köszönöm nektek!

paller Creative Commons License 2003.12.07 0 0 481
faboferi: Erről ne "veszekedjünk", hiszen egyről beszélünk!!! :o)

Zs.

Előzmény: faboferi (464)
timtomm Creative Commons License 2003.12.07 0 0 480
Tokina AF 17mm/ F3.5 PRO AS APO (= AT-X 17 AF PRO?)

Erdekelne, hogy van-e valakinek a fenti obival tapasztalata, esetleg mit ajanlotok helyette nikon vazra.

Elore is koszi a segitseget.
tom

ctrab Creative Commons License 2003.12.07 0 0 479
Bocs ha félreértettelek, ez igaz:)))
Előzmény: faboferi (478)
faboferi Creative Commons License 2003.12.07 0 0 478
Bocs, ha pontatlanul fogalmaztam: Úgy értettem, hogy ADOTT GYÚJTÓTÁVOLSÁGÚ makrooptikát lehet a közelpontjával jellemezni, hiszen ez adja a nagyítás mértékét.
Előzmény: ctrab (468)
Majdnem Creative Commons License 2003.12.07 0 0 477
Hány kilós volt a kamera+gép? Ha könnyű, van hatása, ha nehéz lógathatsz egy ólomtömböt
Előzmény: QQ (476)
QQ Creative Commons License 2003.12.06 0 0 476
az IS-hez egy kis erdekesseg.
Regebben ha egylabu allvanyt hasznaltam volt hogy nem allitottam le csak logattam es ugy exponaltam. ahatasa hasonlo az IS hatasahoz mivel balanszkent log a remegest megszunteti inkabb lassu mozgassa valtoztatja.
Namarmost az is meg pont ennek a mozgastipusnak a kikuszobolesere valo inkabb. Tehat szinte tokeletes allokepet ad egy IS logatott egylabassal.
Lehet hulyesegnek hangzik de ha mozogni kell es nincs eleg feny bevalik.
Koen_brader Creative Commons License 2003.12.06 0 0 475
Egy csomo zoom-ra rapingaljak, hogy "macro", de valojaban 1:3-1:4 nagyitast tudnak csak. Szoval ez csak egy marketing fogas. Ovatos lennek mielott ezt elhinnem.
Az "igazi" makrok lemennek 1:1-re minden tovabbi trukk nelkul, sot egyes makrok gyuruje (mint pld a Micro Nikkor 105mm f/2.8) nagyitasi szorzoval is rendelkezik -- tehat m (meter), ft (lab) es nagyitasi faktort b elehet allitani rajta.
Előzmény: faboferi (464)
Ethan Hunt Creative Commons License 2003.12.06 0 0 474
WestEnd Pálvölgyi: bemegyek vmelyik nap, keresek egy konkrét tipust (kiváncsi voltam az itthoni árára). Azt mondja a csóka, ilyen nincs. Mondom van, igaz új modell, idén júniusban hozták ki. Ő nem hallott róla. Elkezdett hasonló modellekkel bombázni, mondom: nem, köszönöm én ezt keresem konkrétan. Erre ő: de hát értesem már meg, hogy olyan nincs. Érdekes, most itt figyel a gépemen...
Előzmény: Törölt nick (462)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 473
Bocs, de elég furán jött ki. A hozzászólásod előtt kb. tíz perccel beszéltem az egyik eladóval. :-)
Előzmény: Hantaboj (471)
P.Peter Creative Commons License 2003.12.05 0 0 472
Hogy mit tekintünk lágynak, az nagyrészt szubjektív, és hogy éppen mit akarunk fotózni :-) Pl. egy portrénál imondottan jó a lágy kép. De… Sajnos (még) nincs DSLR-em, csak már lőttem pár tucat képet a haverom gépével, és hónapok óta túrom a netet, gyűjtöm az infókat a jövőbeni összeállításhoz. A Sigma obiról is van már egy erősen szubjektív véleményem, mert majd szeretnék egy hasonló átfogású, megfelelő minőségű, ugyanakkor megfizethető obit. Sok képet néztem meg, és rengeteg véleményt olvastam. Ezek alapján úgy látom, a Sigma 70-300 APO Makro II optikai minőségben nagyjából azonos a Canon 75-300-as obijaival. Nekem mindegyik elfogadhatónak tűnik, más kérdés, hogy sokan a Canonokat is szidják. Amiben a Sigma jobb, az az ára, és a makróképessége (a már eltárgyalt korlátokkal). A Canon USM verzió előnye a gyorsabb, és halkabb fókusz (a sigma kicsit zajos, de nem nagyon, és néha bizony rángat rendesen), de ez csak néha vészes probléma. A Canon IS plusszban stabilizált, ez az előnye viszont egyértelmű, és azt hiszem, elég jelentős. A Sigmát szép, napsütéses napon próbálgattam, de még ISO 400-nál is kevés volt néha a fényereje, a szükséges záridőt sajnos nem mindig tudtam kézből megtartani (a fotózott téma elmozdulása más kérdés, azon az IS sem segít). Persze a megtartásban egy monopod is sokat segíthet, de nem mindig, és nem mindenhol használható. Mindezeket figyelembe véve szerintem a Sigma az áráért egy jó obi a kategóriáján belül.
Előzmény: Törölt nick (467)
Hantaboj Creative Commons License 2003.12.05 0 0 471
Nemtom. Utoljára negyed hatkor telefonáltam, de nem fotózásról.
Előzmény: Törölt nick (470)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 470
Veled beszéltem úgy tíz perce? ;-)))))))))))
Előzmény: Hantaboj (469)
Hantaboj Creative Commons License 2003.12.05 0 0 469
Az aktuálisan kapható 70-300 APO Macro Super (II? nincs ráírva) két fotója itt van. Egyik, másik.
Előzmény: Törölt nick (465)
ctrab Creative Commons License 2003.12.05 0 0 468
Azt hiszem félre érted.
Szerintem is makro obinál csak a leképzés számít a közelpont nem. Ettől még ott a legnagyobb nagyítás ahol stb, de ez mind nem számít csak a nagyítás. Azaz én pl. jobban örülnék ha a közelpont minnél messzebb lenne azonos nagyításnál, annál kevésbé kéne zavarnom az alanyom.
A makroobi feliratúak között tehát alig alig akad valóban makro, amit én is legalább 1:2 leképzésnél határoznék meg.
Előzmény: faboferi (464)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 467
Pontosan. Ami a kezemben volt, az kizárólag 300-on volt makróra kapcsolható. És erre mondta az eladó telefonba, hogy ez a legújabb. :-(
Egyébként mi a véleményed róla? Elfogadható a képminősége? Nem lesz túl lágy a kép?
Előzmény: P.Peter (466)
P.Peter Creative Commons License 2003.12.05 0 0 466
Azt a példány, amit én kipróbáltam, a Westendben a Pálvölgyiben vettük együtt a haverommal (úgy egy hónapja), majd én utána 'kipróbáltam neki' (a 300D-jével együtt :)
Az egyértelműen a legújabb darab volt, ha jól emlékszem, a régebbi (I-es) modellek a 300D-vel nem is mennek, csak elektronika-cserével. A kettő (I-es és II-es) abban is megkülönböztethető, hogy az I-es csak 300-as állásban kapcsolható makróra, a II-es pedig 200-300 között.
Előzmény: Törölt nick (465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!