Keresés

Részletes keresés

timartom Creative Commons License 2003.12.15 0 0 507
Már régebben írtam a 15-30-asról és csak jókat :). Már vagy másfél éve használom és nekem nagyon bejött. Nagyon jó rajza van, gyönyörű színeket produkál, gyakorlatilag nem aberrál, DSLR vázon semmi vignyettálás (analógon egy picit van), nagyon jó az obi felépítése.

Zavaró, az AF-MF közötti váltás (két lépés: van egy kapcsoló és az éllességállító gyűrűn is váltani kell, hogy ennek mi értelme?), meg akinek hiányzik (nekem igazán nem kellett) nincs HSM, így az AF egy kicsit nyekergős, de abszolút nem zavaró. Ja igen a szűrő dolog az elég nehézkes, mert csak hátulra lehet tenni zselés szűrőt (így bizony kiesik a CP szűrő). Én úgy oldottam meg, hogy vettem egy Cokin CP szűrőt és egyszerűen kézzel elé tartom, majdnem széles mint az obi beépített napellenzője, így elég könnyű tartani.

Összeségében szerintem egy kiváló obi, ár érték arányban pedig verhetetlen (a Canon 16-35-se vagy 4X drágább).

Ja igen én is D30-on használtam, ha érdekel küldhetek képet ami ebben az összeállításban készült.

Előzmény: iscsu (506)
iscsu Creative Commons License 2003.12.15 0 0 506
(Egyformán jár az agyunk...)

Engem is nagyon érdekelnének a vélemények, pont ugyanezekről az obikról, mivel egyre jobban úgy néz ki a dolog, hogy összejön januárra a gépvásárlás (ugyan 'csak' D30, de az obik pont ezek lennének hosszútávon (kiv. 28-135IS, mert nálam az lenne a kezdőobi)).

Tehát:
Sigma 15-30
Canon 70-200/4

(Az 50-es és 28-135-ös Canont már sokszor dícsértétek, azokban bízok.)

Én is köszönöm a véleményeiteket:

-iscsu

Előzmény: seerdani (504)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 505
seerdani,

a képet az érzékelö és a lencse késziti, a váz a Te konfortérzetedet szolgálja "mindössze".

Tanács: én 300d-t és 28-135 IS -t vennék (ezt is vettem)

Hacsak nem valamiért használnod kell a 10d custom funkcióit, és a szabaddaban állitgatható expomódokat.

Előzmény: seerdani (504)
seerdani Creative Commons License 2003.12.15 0 0 504
Sziasztok!

Leendő 10D-hez szeretnék öszeállítani egy obi-listát.

Ami biztosan benne lesz:

- Sigma 15-30
- Canon 70-200/4L + 1,4 extender
- Canon 50/1,8

És akkor itt jön a problémám.
Két obit néztem ki a 15-30 és a 70-200 közé:

Canon 24-85/3,5-4,5 USM

előnyök:

- ugyanakkora szűrő átmérő, mint a 70-200/4L

Hátrányok:

- Photozone, Photodo-n kisebb pontszámot kapott, mint a másik
- 60 euroval drágább

Canon 28-105/3,5-4,5 II USM

Előnyök:

- magasabb pontszámot kapott a fent említett két honlapon
- olcsóbb, így a külömbségből majdnem kijön a szűrök ára (mennyibe kerül egy polár erre, ami már megfelelő minőségű?)

Hátrányok:

- más szűrőátmérő, mint a 70-200/4L

Tudom, hogy a legjobb egy Canon 28-135 IS USM lenne, de az 200 euroval drágább, mint pl. a 28-105, és már így is túl sokba kerül az egész : (

Ti melyiket javasoljátok, és miért?

Segítségeteket előre is köszönöm

Üdv:
Seer Dániel

QQ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 503
ok megprobalom
Előzmény: Törölt nick (502)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 502
QQ,

én kérnék egy lenswork könyvet ha még idöben elolvasod :-)

Előzmény: QQ (501)
QQ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 501
A konyvet vagy az obit?:o)
A konyvet angliaban a Jessops-ban 10 font.
Az obi 1951 (ha jo emlekszem) kiadasu.
Has valakinek nagyon kell talan meg van idom beszerezni( a konyvet persze:o).
Előzmény: seerdani (500)
seerdani Creative Commons License 2003.12.15 0 0 500
Szia!

Hol lehet venni, és menniyért?
Seer Dani

Előzmény: QQ (499)
QQ Creative Commons License 2003.12.14 0 0 499
Sziasztok!
Most vettem egy canon kiadasu konyvet a cime:
EF Lens Work III The Eyes of EOS
Minden amit objektivekrol tudni kell felepites minden rovidites elmagyarazva abrakkal fenykepekkel objektivek kivul belul miden objektiv MTF-je, tortenelem szoval minden.
Nagyon canon fiilinges lesz az ember utanna:o)
Hallotatok mar a 50mm f0.95 rol? mert en mar igen:o)
ctrab Creative Commons License 2003.12.13 0 0 498
Hehe , jobbat tudok egy párat, csak gyűjtsd a pénzt:))
A kép minőségéért inkább az obi és te felesz mint a gép. Szerintem elégedett leszel, aztán később meg nem. Akkor is az obival leszel elégedetlen először:))
Előzmény: whitetiger (496)
andrei1 Creative Commons License 2003.12.13 0 0 497
Szervusztok!
180-as vagy 200-as Nikont keresek (AF vagy MF)ebben a kategóriában elfogadható áron.
Andrei
whitetiger Creative Commons License 2003.12.13 0 0 496
Hello mindenkinek, Attila lennék, és lenne egy-két kérdésem hozzátok.
Vettem egy EOS 300V-t, kérdezném hogy kinek mi a véleménye róla, milyen képet készít (tudom rajtam is, múlik) ténylegesen milyen nemű fotózásra a legalkalmasabb?
És láttam hozzá egy EF 90-300 DC nevű objektívet, erről mi a véleményetek, ki használta már, vagy tud valaki mást, jobbat?
És merre lehetne objektívhez hozzájutni egy kicsit olcsóbban?
Válaszokat várom, és előre is köszönöm a segítséget.

timartom Creative Commons License 2003.12.12 0 0 495
Találtam egy jó kis oldalt, ahol egy profi fotós az általa használt obikról ír. Egész jó!
harm2 Creative Commons License 2003.12.12 0 0 494

"Használt már valaki Pentacon M42-es 100/f2.8-as objektívet? Van róla vélemény?"

Te MoJo2!

Időközben az jutott az eszembe, hogy ezt a kérdést miért nem teszed fel a Praktica topikban?

Előzmény: MoJo2 (484)
Százbolha Creative Commons License 2003.12.11 0 0 493
Optiform.
Előzmény: QQ (491)
KerGe Creative Commons License 2003.12.11 0 0 492
Én jártam egyben, de nem érdemes benézni, mert nagyon régi obik vannak, amik nem igazán mennek rá a digit gépekre. :) Ha mégis érdekel, akkor nagyjából el tudom mondani.

KerGe

Előzmény: seerdani (490)
QQ Creative Commons License 2003.12.11 0 0 491
Hol talalok Bp-n olyan boltot ahol rendeles nelkul van eos-m42 atalakito?Ha ilyen nincs akkor olyat ahol van rendelesre.Koszi.
seerdani Creative Commons License 2003.12.11 0 0 490
Ismer valaki Bécsben használt objektíveket értékesítő üzletet?

Üdv:
Seer Dániel

MoJo2 Creative Commons License 2003.12.11 0 0 489
Kirakatban láttam.
Nincs még meg a konverterem (EOS-on használnám), így kipróbálni még nem tudom. Viszont f/4 alá nem nagyon mennék vele.
(Amiről meg álmodozom: Canon EF 100/2)
Előzmény: harm2 (488)
harm2 Creative Commons License 2003.12.11 0 0 488

2,8/100? Nem ismerem. Akkor meg mit pofázok bele ugye... Volt egy 2,8/135-ös Pentaconom; állítólag igazi portréobjektív, szép, lágy rajzzal. Ezzel szemben ahogy én láttam, 5,6-8 körül kezdett észhez térni az obi, annál tágabb blendével én nem lágynak nevezném a képét, hanem homályosnak, elmosódottnak, kifejezetten életlennek. Persze én csak egy ámáteúr vagyok de nagyon. :-) Szóval IMHO vásárlás előtt próbáld ki, lőj el vele egy tekercset, és lehetőleg full nyitott blendével illetve tágabb blendékkel készíts képet jó sokat; ha nem életlen, akkor megveheted.

Előzmény: MoJo2 (484)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.10 0 0 487
70-200 4L + 1,4x: nagyon jó párositás, a konv szinte nem ront semmit. Tegnap teszteltem le (igaz hogy kis tárgytávon) a mm-es szines üveggyöngyökön.

A sigmákat nem tudom kommentálni, a 28-135 IS rajza nagyon jó. Itt esetleg túl nagy az átfedés, de ez elöny is lehet, én nem mindenhova viszem a teljes obikészletet.

ha lehet, löjél tesztet a szóba jöhetö obikkal. meg lehet lepödni...

Előzmény: seerdani (486)
seerdani Creative Commons License 2003.12.10 0 0 486
Sziasztok!

Nemsokára 10D tulajnak mondhatom magam.

Segítségeteket szeretném kérni objektív összeállításban:

Én jelenleg ebben gondolkodom:

- Canon 50/1.8 II
- Sigma AF-EX 15-30 mm 3.5-4.5 DG
- Sigma AF-EX 28-70 mm 2.8 DF
- Canon 70-200/4L

később: 1,4 konverter a 70-200-hoz

Mi a véleményetek?
Segítségeteket előre is köszönöm

Üdv:
Seer Dániel

MoJo2 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 485
Kimaradt egy vessző:
Portrézásra kellene egy jó, olcsó objektív.
Előzmény: MoJo2 (484)
MoJo2 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 484
Használt már valaki Pentacon M42-es 100/f2.8-as objektívet?
Van róla vélemény? Portrézásra kellene egy jó olcsó objektív.
Kösz!
tux Creative Commons License 2003.12.09 0 0 483
EF 3,5-4,5/28-105 USM volt és tetszett, a tesztek és a használók is dícsérni szokták. A másikat nem ismerem.

tux

Előzmény: vigintitria (482)
vigintitria Creative Commons License 2003.12.09 0 0 482
Kérdés:

EF 3,5-4,5/24-85 USM E 67

vs.

EF 3,5-4,5/28-105 USM E 58

Elvileg a 24-85 380euro, a 28-105 330euro. 28-135öt akartam, de a kettő közül kell választanom.
Tudom hogy a drágább optika nem mindíg a jobbat jelenti.

Tisztában vagyunk az 1.6os szorzóval is (EOS D60ra lenne), mely jelen esetben 38-106ot jelent valamint 45-168at. Számolok viszont azzal is hogy következő lépésnek vagy 70-200at vagy 75-300at vennék.

Egy két "lens test" honlap átböngészése után a 24-85öt lehúzták.

Kérdésem olyanokhoz szól akiknek tényleg van életközeli tapasztalatuk. Szeretném tudni ki milyen előnyöket illetve hátrányokat vélt felfedezni.

Előre is köszönöm nektek!

paller Creative Commons License 2003.12.07 0 0 481
faboferi: Erről ne "veszekedjünk", hiszen egyről beszélünk!!! :o)

Zs.

Előzmény: faboferi (464)
timtomm Creative Commons License 2003.12.07 0 0 480
Tokina AF 17mm/ F3.5 PRO AS APO (= AT-X 17 AF PRO?)

Erdekelne, hogy van-e valakinek a fenti obival tapasztalata, esetleg mit ajanlotok helyette nikon vazra.

Elore is koszi a segitseget.
tom

ctrab Creative Commons License 2003.12.07 0 0 479
Bocs ha félreértettelek, ez igaz:)))
Előzmény: faboferi (478)
faboferi Creative Commons License 2003.12.07 0 0 478
Bocs, ha pontatlanul fogalmaztam: Úgy értettem, hogy ADOTT GYÚJTÓTÁVOLSÁGÚ makrooptikát lehet a közelpontjával jellemezni, hiszen ez adja a nagyítás mértékét.
Előzmény: ctrab (468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!