Keresés

Részletes keresés

iscsu Creative Commons License 2003.12.16 0 0 525
Üdv!

A könyvet kb. mikor lehetne átvenni tőled? Debreceni vagyok, így egy barátom menne-fizetné-hozná, és saccra jó lenne tudni előre, hogy mikor lesz itt, mert akkor a srác úgy marad Pesten. Attól függően, hogy hogy sikerül ezt összeegyeztetni, nekem is kellene egy.

(Ja: hány oldalas? Összességében szerinted megéri?)

Köszi:
-iscsu

Előzmény: QQ (520)
Tamás000 Creative Commons License 2003.12.16 0 0 524
Na kiváncsi leszek, hogy ennek mi lesz így a vége. Mi az, hogy számla nélküli küldés? Kicsit furcsán hangzik egy ilyen kaliberű cégtől.
Előzmény: gusty (521)
szpájdermen Creative Commons License 2003.12.16 0 0 523
en is szeretnek egyet ha lehet.
Előzmény: QQ (520)
puffin Creative Commons License 2003.12.16 0 0 522
csatlakozom nikone-hoz. tényleg gyönyörű rajzú optika, érdemes megvenni. sajnos nálam a kétszerező (de nem tc-301) annyira levágta a kereső világosságát, hogy nehezen tudtam vele élesre állítani.
pontosításként, csak annyit, hogy a hátsó szűrőfiókba nem 52mm-es szűrők mennek, hanem harmincvalahanyasok. Sajnos én is megváltam tőle, mert használható 600 mm miatt (300+2x konv) vettem egy 2.8-ast (oroszt)
üdv
puffin
Előzmény: nikone (517)
gusty Creative Commons License 2003.12.16 0 0 521
http://www.bhphotovideo.com
Előzmény: harm2 (511)
QQ Creative Commons License 2003.12.16 0 0 520
Sziasztok!
Most szoljon akinek meg kell konyv.
Szerda estig.
4000Ft (nincs rajta hasznom es szep kerek szam:o)

hsoma Creative Commons License 2003.12.16 0 0 519
Nikone!
Kösz!
hsoma
Előzmény: nikone (517)
Suppiluliumas Creative Commons License 2003.12.16 0 0 518
Köszönöm. Jók a képek.
Előzmény: MZ-6 (514)
nikone Creative Commons License 2003.12.16 0 0 517
Üdv hsoma!
Egy hónapja adtam el. Nem azért, mert bajom volt vele, csak mert nehéz helyzetbe kerültem. Megsirattam. Nagyon-nagyon szép rajzú optika. Meg olyan igazi nehéz, tökös Nikkor. Kinyitható (52 mm-es) szűrőtartó, erős állványcsatlakozó stb. Egy term.fotós ismerős szerint a TC 301-es (csőrös) kétszerezővel is ragyogó. (Azt hiszem faboferi is használt). Én néhány portrét készítettem vele, csak ismételni tudom magam: nagyon szép rajzú optika. A németek (elég gyakran idézem őket) nemes egyszerűséggel csak így jellemezték: spitzenklasse!
üdv: nikone
Előzmény: hsoma (515)
iscsu Creative Commons License 2003.12.16 0 0 516
Megkaptam, köszönöm szépen!

Pont ilyesmik érdekeltek egyébként (nagyobb belteret mennyire fog be, mekkora a perspektivikus torzítása, épületfotó - végülis, ahol és amire főleg használja az ember), úgyhogy jól válogattál, mégegyszer köszi!

-iscsu

Előzmény: timartom (513)
hsoma Creative Commons License 2003.12.16 0 0 515
Mik a vélemények a Nikon AF ED 300mm/f:4 - es IF - éről (nem az AF-S)
Üdv: hsoma
MZ-6 Creative Commons License 2003.12.16 0 0 514
Ár/érték arányban a legjobb, lassú az AF, 300-as állásban 5.6-nál kissé lágy a rajza (szerintem nem vészes).
Ez a kép 300-as állásban Macro módban készült legtágabb rekesszel:
http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php?photo=7108&password=&sort=1&cat=500&page=1

és ez is, csak nem Macro:
http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php?photo=31967&password=&sort=1&cat=500&page=1

Előzmény: Suppiluliumas (512)
timartom Creative Commons License 2003.12.16 0 0 513
iscsu, a mail-ek mentek.
Előzmény: iscsu (508)
Suppiluliumas Creative Commons License 2003.12.16 0 0 512
Sziasztok!

A következő obiról érdekelne a véleményetek:

Tamron AF 70-300 F:4-5.6 LD Macro

Kösz

harm2 Creative Commons License 2003.12.16 0 0 511

"Remélem megjön még karácsony elött. Ha megjön akkor referálok, hogy vált be a netes vásárlás."

Inkább arról referálj légyszíves, hogy hol rendelted. Vagy inkább arról IS. :-)

Előzmény: gusty (510)
gusty Creative Commons License 2003.12.15 0 0 510
Én most rendeltem USA-ból 28-135 IS USM-et 450 USD 5-7 napos szállítással. Számla nélküli küldést kértem, hátha megúszom a vám+áfát. De ha nem, még akkor is. Ugyanezt Ausztriában majdnem 600 Euróért láttam. Van némi különbség. Itthon 250k. :-)

Remélem megjön még karácsony elött. Ha megjön akkor referálok, hogy vált be a netes vásárlás.

Előzmény: seerdani (504)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 509
nem irtatok a sigmára fényeröt, a canon 17-40 f/4L-et is érdemes vizsgálgatni szvsz.
Előzmény: timartom (507)
iscsu Creative Commons License 2003.12.15 0 0 508
Nagyon érdekelnének a képek, ha küldöd, akkor az iscsu(at)vipmail.hu-ra légy szíves (14 mega még szabad rajta)!

Köszönöm!
-iscsu

Előzmény: timartom (507)
timartom Creative Commons License 2003.12.15 0 0 507
Már régebben írtam a 15-30-asról és csak jókat :). Már vagy másfél éve használom és nekem nagyon bejött. Nagyon jó rajza van, gyönyörű színeket produkál, gyakorlatilag nem aberrál, DSLR vázon semmi vignyettálás (analógon egy picit van), nagyon jó az obi felépítése.

Zavaró, az AF-MF közötti váltás (két lépés: van egy kapcsoló és az éllességállító gyűrűn is váltani kell, hogy ennek mi értelme?), meg akinek hiányzik (nekem igazán nem kellett) nincs HSM, így az AF egy kicsit nyekergős, de abszolút nem zavaró. Ja igen a szűrő dolog az elég nehézkes, mert csak hátulra lehet tenni zselés szűrőt (így bizony kiesik a CP szűrő). Én úgy oldottam meg, hogy vettem egy Cokin CP szűrőt és egyszerűen kézzel elé tartom, majdnem széles mint az obi beépített napellenzője, így elég könnyű tartani.

Összeségében szerintem egy kiváló obi, ár érték arányban pedig verhetetlen (a Canon 16-35-se vagy 4X drágább).

Ja igen én is D30-on használtam, ha érdekel küldhetek képet ami ebben az összeállításban készült.

Előzmény: iscsu (506)
iscsu Creative Commons License 2003.12.15 0 0 506
(Egyformán jár az agyunk...)

Engem is nagyon érdekelnének a vélemények, pont ugyanezekről az obikról, mivel egyre jobban úgy néz ki a dolog, hogy összejön januárra a gépvásárlás (ugyan 'csak' D30, de az obik pont ezek lennének hosszútávon (kiv. 28-135IS, mert nálam az lenne a kezdőobi)).

Tehát:
Sigma 15-30
Canon 70-200/4

(Az 50-es és 28-135-ös Canont már sokszor dícsértétek, azokban bízok.)

Én is köszönöm a véleményeiteket:

-iscsu

Előzmény: seerdani (504)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 505
seerdani,

a képet az érzékelö és a lencse késziti, a váz a Te konfortérzetedet szolgálja "mindössze".

Tanács: én 300d-t és 28-135 IS -t vennék (ezt is vettem)

Hacsak nem valamiért használnod kell a 10d custom funkcióit, és a szabaddaban állitgatható expomódokat.

Előzmény: seerdani (504)
seerdani Creative Commons License 2003.12.15 0 0 504
Sziasztok!

Leendő 10D-hez szeretnék öszeállítani egy obi-listát.

Ami biztosan benne lesz:

- Sigma 15-30
- Canon 70-200/4L + 1,4 extender
- Canon 50/1,8

És akkor itt jön a problémám.
Két obit néztem ki a 15-30 és a 70-200 közé:

Canon 24-85/3,5-4,5 USM

előnyök:

- ugyanakkora szűrő átmérő, mint a 70-200/4L

Hátrányok:

- Photozone, Photodo-n kisebb pontszámot kapott, mint a másik
- 60 euroval drágább

Canon 28-105/3,5-4,5 II USM

Előnyök:

- magasabb pontszámot kapott a fent említett két honlapon
- olcsóbb, így a külömbségből majdnem kijön a szűrök ára (mennyibe kerül egy polár erre, ami már megfelelő minőségű?)

Hátrányok:

- más szűrőátmérő, mint a 70-200/4L

Tudom, hogy a legjobb egy Canon 28-135 IS USM lenne, de az 200 euroval drágább, mint pl. a 28-105, és már így is túl sokba kerül az egész : (

Ti melyiket javasoljátok, és miért?

Segítségeteket előre is köszönöm

Üdv:
Seer Dániel

QQ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 503
ok megprobalom
Előzmény: Törölt nick (502)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 502
QQ,

én kérnék egy lenswork könyvet ha még idöben elolvasod :-)

Előzmény: QQ (501)
QQ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 501
A konyvet vagy az obit?:o)
A konyvet angliaban a Jessops-ban 10 font.
Az obi 1951 (ha jo emlekszem) kiadasu.
Has valakinek nagyon kell talan meg van idom beszerezni( a konyvet persze:o).
Előzmény: seerdani (500)
seerdani Creative Commons License 2003.12.15 0 0 500
Szia!

Hol lehet venni, és menniyért?
Seer Dani

Előzmény: QQ (499)
QQ Creative Commons License 2003.12.14 0 0 499
Sziasztok!
Most vettem egy canon kiadasu konyvet a cime:
EF Lens Work III The Eyes of EOS
Minden amit objektivekrol tudni kell felepites minden rovidites elmagyarazva abrakkal fenykepekkel objektivek kivul belul miden objektiv MTF-je, tortenelem szoval minden.
Nagyon canon fiilinges lesz az ember utanna:o)
Hallotatok mar a 50mm f0.95 rol? mert en mar igen:o)
ctrab Creative Commons License 2003.12.13 0 0 498
Hehe , jobbat tudok egy párat, csak gyűjtsd a pénzt:))
A kép minőségéért inkább az obi és te felesz mint a gép. Szerintem elégedett leszel, aztán később meg nem. Akkor is az obival leszel elégedetlen először:))
Előzmény: whitetiger (496)
andrei1 Creative Commons License 2003.12.13 0 0 497
Szervusztok!
180-as vagy 200-as Nikont keresek (AF vagy MF)ebben a kategóriában elfogadható áron.
Andrei
whitetiger Creative Commons License 2003.12.13 0 0 496
Hello mindenkinek, Attila lennék, és lenne egy-két kérdésem hozzátok.
Vettem egy EOS 300V-t, kérdezném hogy kinek mi a véleménye róla, milyen képet készít (tudom rajtam is, múlik) ténylegesen milyen nemű fotózásra a legalkalmasabb?
És láttam hozzá egy EF 90-300 DC nevű objektívet, erről mi a véleményetek, ki használta már, vagy tud valaki mást, jobbat?
És merre lehetne objektívhez hozzájutni egy kicsit olcsóbban?
Válaszokat várom, és előre is köszönöm a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!