Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.21 0 0 2058

Ja.ja van nekem sok minden!

De látom megoldódott a kérdés.

Azért ha valamit nemtalálsz keress meg!

Sztív

Előzmény: vegas999 (2040)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.21 0 0 2057

Tudod egy olyan geapról kérdezted azt hogy megbízható-e amit arra készítettek hogy hosszú kalandtúrákra vigye a kalandór,ne keljen neki azzal foglalkoznia hogy mi van a blokkon belűl hanem tankólni és húzni a gázt.

A Ténéré modellek legendásak az egyszerűségükről,strapabíróságukról.

Ha megnézed a híres Paris-Dakar Rally-t a mai napig legalább is a YAMAHA nyert meg legtöbb futamot.Ugyan nem mindíg XT blokkal,mert vólt közötte 920-as negyhengeres is,de mégiscsak az XT 500 vólt az első hírnök a TÉNÉRÉ-k családjába.

Maga a TÉNÉRÉ egy túrásabb XT,amit kifejezetten a hosszú szervízháttér nélküli barangolásnak és esetleg az egy akárhól lévő sufniban való javításnak is megfelelt az egyszerű szerkezete.

Szóval a megbízhatósága megkérdőjelezhetetlen!!!!

A másik!

Azért kérdeztem hogy hol van a légszűrőház/nem okoskodásból/mert a kettes TÉNÉRÉ-t 86 tól gyártották,és azon már a tank alatt van a légszúrő,ennek nagyobb a kapacitása,önindítós,23 lityire csökkentették az üzitank térfogatát,az összes idom más,más a gyújtáselektrónika,az olalyhűtő a tank alá kerűlt a karbi mellől.

Egyértelműen más arca lett 86-tól ,ezért fúrcsáltuk többen hogy a tiéd 87 es.

DE!

Nagyon örülünk hogy TÉNÉRÉ-d van.ha raksz bele olajat mindíg akkor soha nem fog cserben hagyni.

Just goes.

Üdvözlettel:Sztív002

Előzmény: mr.blacki (2055)
vegas999 Creative Commons License 2005.11.21 0 0 2056

csao köszi a segítséget szerintem szükségem lessz a könyvekre , ha lessz valami a találkozóból akkor megköszönném ha elhoznátok kölcsibe. egyébként pont ilyen könyvre gondoltam  mint amit mutattál csak nekem nem a fej idomos hanem a másik kéne de szerintem  felépítésileg ugyan az a kettő.

 

egyenlőre csak két kérdésem lenne mi a gyári ülésmagassága és mennyi az alapsúlya a könyv szerint.

 

egyébként nekem lenne erre szükségem, mert az az igazság hogy megfertőzött a surján barátom aki most vette a biget. ő teljessen szétkapta hessler féle rugókat bele kis enduros átalakítások rajta és már kész is a paripa és nem is akármilyen :) . én is belegondoltam, hogy egy nagyon karcsú gépet nemigen szeretnék / lsd. sport enduro / viszont a szupertehén ha megborul és valami baja lessz ott fakadok sírva mellette, úgyhogy azon töröm a fejem hogy veszek egy ilyen fejidom nélküli tenerét / ilyenem volt ezelőtt / vagy egy biget,  és kicsit megbütykölöm aztán megyek vele árkon bokron, tudom enek a súja sem kifelyezetten endurózásra való , de azért jobban irányítható mint a mostani legalábbis nekem élvezetesebb volt mint 230kg ot terelgetni.

 

nah röviden ennyi

 

 

a találkozóról ez csak felvetés volt valakinek meg is kéne szervzni :) de természetessen csakis úgy lenne frankó ha mindhárom klubból el tudnátok jönni .....szerintem.

asszem beszélek is a mindenféle szervezések alfájával és omegájával  :) a csupek úrrel és megkérdezem lenne e kedve megszervezni

 

 

Üdv.

 

 

V3Gas

 

 

 

Előzmény: csg69 (2041)
mr.blacki Creative Commons License 2005.11.21 0 0 2055

Kösz a biztatást!!

De egy kicsit félre értettél.

Nem azután érdeklődtem, hogy milyen tipusú hanem a megbízhatósága érdekelt.

Ezt ne vedd sértésnek!!

A pontos tipusa : Yamaha XT 600Z TÉNÉRÉ.

Nos a légszurő az ülés alatt van.

Ezért lenne szükségem szervíz könyvre mert jártasabb szeretnék lenni ezen a téren is. Azaz minden téren.

Ha SIMSON-ról vagy HONDA NSR-ről kérdezel azt vágom!

De ez a moci új nekem mint szűz lánynak a .asz. Bocs!

Minden jót majd még jelentkezem!

Előzmény: Törölt nick (2054)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.21 0 0 2054

Jóember!

Vagy tegyél már fel egy képet erről a geapról,vagy árúld el hol van benne a légszűrő és akkor elárúljuk milyen tipus.

Amúgy meg sok szerencsét hozzá,ne félj ha a dugó benne van nem fog cserbenhagyni!:)))

Sztív

 

VEGAS!!!!

Bízz bennem!

Vannak beállitási adataim,bár nekem ilyen könyvem nincs.

Az első TÉNÉRÉ-től az utolsóig,fúvókamerettől,karb szinkron,elektromos rajz/XT600z/

Neked kellene?

Stefi

Előzmény: mr.blacki (2053)
mr.blacki Creative Commons License 2005.11.21 0 0 2053

Köszönöm szépen a válaszotokat!!!

Így legalább 1 fokkal jobban bízok a mociba.

Azaz turázás szempontjából.

Ja írtátok, hogy biztos 87 es Tenere?

Igen, és biz tényleg berugó karos.

Lehet ,hogy utolsó szériás vagy sokáig ált a szalonban :-).

Nem tudom!

Mégegyszer köszönök mindent!

És majd ha nem zavarok töbször is vissza nézzek és csatlakozom a fórumhoz.

Minden jót! MR.Blacki!

Előzmény: Iceapo (2011)
MakLeod Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2052

A Stranglers-es buli a rézmálban 24-én, jövő csütörtökön lesz!

Várunk minden Stranglers kedvelőt szeretettel.

 

Rattus Hungaricus

 

Miki

MakLeod Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2051

Gyönyörű mély hangja van, és repül tőle a motor!

Egészen lentről már húz!

 

Az árát meg kell kérdeznem, mert mi csak a palástot csináljuk hozzzá, de meglepően jó ára van, azt tudom!

 

Miki

KARESZ600 Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2050

Milyen a hangja??

Mennyi az ára??

Előzmény: MakLeod (2048)
mrfrizbi Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2049

Kösz az engedélyt!

 

A strangelrs buli a Rézmálban már volt? Lesz még valamikor?

 

Az jobban érdekelne ;)

 

Carbon dob? nem rossz.... hangja milyen?

 

üdv

adam

Előzmény: MakLeod (2047)
MakLeod Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2048

Ezt a dobot, a motoromon, mi csináltuk!

Naggyon kíírálly!

Kell még valakinek?

 

Miki

MakLeod Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2047

Klónozás engedélyezve!

 

Itt lesz koncertünk Dec. 10-én (Hobo, P.Mobil, stb...) Szomjacs Csuka söröző

 

Miki

mrfrizbi Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2046

hello,

 

nekem nincs, csak annyi, hogy a 08rol-07re váltottam, és az jobb aszfaltra, szerintem kevésbé csuszik. Földuton is megállja a helyét ugy ahogy, valamint

Szati mester beszerzi k. olcsón ;)) (reklám OFF)

 

Amugy továbbra is tekergetjük az uj oldalt, itt pl  a tagok listája készült el... Ja nemmondta, hogy klonozzák?

clone wars

 

üdv

adam

Előzmény: KARESZ600 (2045)
KARESZ600 Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2045

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata Mitas E09-es gumiról,hogy birja az aszfaltot,milyen terepen...

                                                                                 Karesz:)

sárvi Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2044

Szeva Laca

Tudok adni külcsönbe én is egyet konkrét XT600 Ténéré/ XT600 1983-tól, azt hiszem 1988. gyártott típusok-ról szól. Egyel előbbi kiadás mint Csík Gabi szervízkönyve.

Szólj ha kell.

Előzmény: vegas999 (2040)
Iceapo Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2043
Erre most így hírtelen nem tudok mit mondani, az ötlet jó, de én szerintem még mindig nem tudok kimozdulni, nyögöm a tartozásokat, hacsak nem kapok akkora jutalmat hogy kitudjak!:( Ice
Előzmény: vegas999 (2039)
Iceapo Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2042
Aham mostmár kezdem érteni a képet, bár a művészetekben mindig is gyenge voltam, ez azt jelenti hogy bennem van a hiba és valószínű nem a képben!;)) Köszi a magyarázatot! Ice
Előzmény: mrfrizbi (2036)
csg69 Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2041

Szevasz Lackó!

 

Nekem van egy ilyen könyvem, szerintem minden benne lahat, ami neked kell.

Nekem még a 2004-es TT-nél is segített.

 

 

Ha jó, akkor üzenj, és valahogy megoldjuk.

A siófoki találka érdekelhet egy ex xt-s africa-st is?

 

csikgabi

Előzmény: vegas999 (2040)
vegas999 Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2040

más nincs valakinek xt 600 tenere mondjuk 84-89 gyártott tíousokról részletes szervízkönyve?  illetve pontos műszaki adatok érdekelnének. valaki segísen

 

.... számítok rád sztív :) te az ilyenekben mindíg nagy vagy .

 

 

Vegas

vegas999 Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2039

cső

 

................. nem akarok tippeket adni de mondjuk egy mindannyiunktől nem messze helyen mondjuk siófok, szívessen összefutnék veletek mikulás előpartyra egy kis borozás, sörözés, dumálásra természetessen ezt vegyék megukra a bigesek és a zafrikások is .............

 

/ persze hogy autóval .......... báár el tudom képzelni . hogy vannak mazohisták ..... /

 

 

 

Vegas

N.fero Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2038

Igazad van.

Idősebb motorknál semmi biztosíték nincs rá, hogy a kerekek eredetiek, sérülés miatt cserélhették őket. Ha eredeti akkor megegyezik a két keréken lévő dátum. Pontosan a márkakereskedők tudnak ( ha tudnak! ) mondani az alvázszámból.

Előzmény: KARESZ600 (2035)
szupertehén Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2037
nyihaaaaaaaaaa!
Előzmény: mrfrizbi (2036)
mrfrizbi Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2036

YO!

 

Ma mi is szomorúan elmotroztunk tehénnel, teljes szettben, összes dobozzal a téli garázsba. Legalább nincs ott egyedül, egy kis piros SR125tel fogják átdumálni a telet... :)

 

Amugy kiba jo idő volt, ugyértem sütött a nap, és 4 fok volt hozzá...

 

Ice,

 

a képregény arrol szol, ahogy bezombulok, motorral becsajozok, és akrobatikusan

elrepülök jól. A kis mikrofonos keci meg közvetíti ;) Recognise=felismer, azaz megismerem-e a motoromat, meg az arcomat? igen, még....

 

üdv

adam

 

 

Előzmény: Iceapo (2033)
KARESZ600 Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2035

A felniből sem mindig biztos.Nekem pl.felemás a két felnim.Szerintem némelyik öreg gépnél csak saccolni lehet biztosat.

                                                                                          üdv:KARESZ:))

Előzmény: N.fero (2034)
N.fero Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2034

Halihóóóó Fiúk!

 

Bizony itt a hideg, tegnap reggel -4Co volt hőmérséklet, de én ( és természetesen pici lányom is) motorral mentünk (én dolgozni a pici iskolába), de ma betakargattam, bebugyoláltam a mocit, eltettem télire. De lehet, hogy még előveszem.

 

Ha valaki nem tudja pontosan mikori a motorja nézze meg a felniket, a hátsó keréken bal oldalon (néha jobb oldalon), az elsőn jobb oldalon rajta van az általános adatok után hónap-év formátumban.

 

Aki még motorozik annak jó időt !!

Iceapo Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2033
A rekognájz-ot nem tudom mit jelent, és most nehogy azt írd válasznak hogy vedd elő az értelmező kéziszótárt, mert lehidalok!:) Köszi még mindig! Ice
Előzmény: szupertehén (2030)
Iceapo Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2032
Hát nem rossz, de nem értem, ha esetleg egy kis kommentet írnál hozzá! Köszi! Ice
Előzmény: szupertehén (2030)
mrfrizbi Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2031

KŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐKEMÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉNY!!!!!!

 

 

 :D:D:D

 

ad.

Előzmény: szupertehén (2030)
szupertehén Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2030
Hé MrFrizbi! Rekognájz?

Iceapo Creative Commons License 2005.11.18 0 0 2029
Írtam! Köszi!
Előzmény: Törölt nick (2027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!