Keresés

Részletes keresés

QQ Creative Commons License 2003.12.18 0 0 555
Nem obi amirol kerdezek de nem fer be mashova.
Valaki hasznalt mar diamasolot ami csoalaku obihelyere tekerheto? Jo az egy 6mpixeles dslrhez is minosegben? meg negativokra?
Csak ugy gondolkodoba estem mert digitkepeim rendszerezem de a tortenelmerol se kene elfelejtkezni:o) es az tunik legolcsobb leggyorsabb modszernek. tudom hogy nem 4000dpi de megis mire jo?
papugaja Creative Commons License 2003.12.18 0 0 554
Szerintem nézzetek szét itt:

http://www.dvdtechnik.com

Nekem készségesen válaszoltak, aztán nem rendeltem tőlük semmit...

Előzmény: harm2 (553)
harm2 Creative Commons License 2003.12.18 0 0 553

"A mattkerrel igezad volt még az emailre sem válaszoltak..."

Olvasgattam a Fotomozaikot, és láttam benne a Mattker orosz obi hirdetését, tudjátok 16-tól 1.000 mm-ig (22-70eFt). No mondom, ezt megnézzük. Miután megtaláltam a foto szekciót -mert nem volt könnyű egy Mitsubishi alkatrészforgalmazónál ráakadnom- hát sehol sem találom az orosz obikat. Volt pár Sigma meg Canon obi -tán még Nikkor is- de a reklámozott oroszokról semmi. Akkor meg mi a mákosrétesért hirdetik, és írják oda a weblapjuk URL-jét??!?

Előzmény: karsika (549)
timartom Creative Commons License 2003.12.18 0 0 552
Én most D60-val használok egyet vagy már 1 éve, írj ha érdekel küldhetek képeket is.
Előzmény: Prof (550)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.12.17 0 0 551
Tesztfotó hegyek 10D-vel és Sigma 15-30-al:

http://fine.tok2.com/home/nakae/smp/10D/sigma15-30.htm#15-30

Előzmény: Prof (550)
Prof Creative Commons License 2003.12.17 0 0 550
Sziasztok!

Az túlzás lenne, hogy a közeli jövőben, de mindenképp szeretnék beruházni nagyon nagy látószögű, viszonylag kis átfogású zoom objektívbe, elsősorban csillagászati fényképezés céljára.

Eképp a hibátlan képalkotás elengedhetetlen. Most nézegettem körül, és találtam egy kedvemre való darabot a Sigma 15-30 F3,5-4,5 ES Aspherical DG DF személyében.

A gép EOS 10d lenne, illetve ha filmre dolgozok, EOS 650.

Van valakinek ilyenje? Van a segítségével készült képe?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Prof

karsika Creative Commons License 2003.12.17 0 0 549
Szia Puffin!

Köszi az infokat! NAgyot segítettél vele. A mattkerrel igezad volt még az emailre sem válaszoltak...
HA elkészültek a képek küldenél pár darabot a
p.karsa@freeamil.hu címre!

Mégegyszer köszi!!
megyek is megnézem a weben is!

Előzmény: puffin (534)
puffin Creative Commons License 2003.12.17 0 0 548
igen ez így pontosabb! :)
Előzmény: nikone (546)
hsoma Creative Commons License 2003.12.17 0 0 547
Puffin, Nikone:
Kösz a képeket és a tanácsokat!
Üdv: hsoma
Előzmény: puffin (544)
nikone Creative Commons License 2003.12.17 0 0 546
poor man's tele..

más szavakkal szegény ember egyetlen megfizethető árú profi obija...

Előzmény: puffin (544)
nikone Creative Commons License 2003.12.17 0 0 545

hsoma
átküldtem a képeket
Előzmény: hsoma (541)
puffin Creative Commons License 2003.12.17 0 0 544
van angol fórum, ahol úgy nevezeik, hogy poor man's tele..ez nagyjából azt jelenti, hogy nagyon jó az ár/teljesítmény aránya.
(ha gondolod, tudok képet küldeni ami ezzel készült)
üdv.
puffin
Előzmény: puffin (543)
puffin Creative Commons License 2003.12.17 0 0 543
nem volt 2.5/105-öm, de 4/300 kifejezetten kemény rajzú optika. ha elszánod magad, biztosan nem fogsz csalatkozni.
Előzmény: hsoma (542)
hsoma Creative Commons License 2003.12.17 0 0 542
Puffin!

Huhh... na szóval: kb. lágyabb, mint egy Nikkor 105mm/f:2.5 -es MF 100 -as Sensián

hsoma

Előzmény: puffin (537)
hsoma Creative Commons License 2003.12.17 0 0 541
Nikone (és mindenkji más érintett)!!!!!

megváltozott a mélcímem:
kemahali@index.hu
(hogy a frászba lehet megváltoztatni ezt az adatot a regisztrációban??????)
Üdv: hsoma
Előzmény: nikone (538)
faboferi Creative Commons License 2003.12.17 0 0 540
Hsoma! Strapabíróságilag csatlakozom az előttem szólókhoz, a lágyságra vonatkozó kérdésedre a válaszom határozott nem.
Előzmény: hsoma (536)
Suppiluliumas Creative Commons License 2003.12.17 0 0 539
Közben egy Tamron 100-300 F:5-6.3-as obi is képbe került. Ha vki tud róla vmit, megköszönném, ha írna róla.
nikone Creative Commons License 2003.12.17 0 0 538
hsoma
szia, nem faboferi helyett akarok válaszolni, csak mondom h. tudok küldeni az email-edre kettő felvételt. a másik: igazi profi objektív, nem kérdés h. mennyire strapabíró.
üdv: nikone
Előzmény: hsoma (536)
puffin Creative Commons License 2003.12.17 0 0 537
bár nem engem kérdeztél...mi az, hogy nem túl lágy?
strapabíró? (mármint a konstrukció? az nagyon
Előzmény: hsoma (536)
hsoma Creative Commons License 2003.12.17 0 0 536
Faboferi

Nekem nem okoz problémát a lassú AF (büszke FM2n tulaj vagyok...), de van egy kérdésem: nem túl lágy?, mennyire strapabíró?

Üdv: hsoma

Előzmény: faboferi (533)
puffin Creative Commons License 2003.12.17 0 0 535
ja a link:

www.kievcamera.com

jó böngészést...érdemes jól széjjelnézni a lapon.

Előzmény: puffin (534)
puffin Creative Commons License 2003.12.17 0 0 534
szia Karsika

valóban egy orosz (pontosabban ukrán) 300-as telére cseréltem. a forgalmazói ára 899 USD, ami nagyon barátinak mondható. pontos megnevezése: 2.8/300 Apo-Arsat, melyet a kievi ARSENAL cég készít (hadieszközökbe készített optikai elemek és egyéb fotóobjektívekkel egyetemben). természetesen nikon (f) bajonettes. gyakorlatilag a hasonlo MF nikkor koppintása. a kievi szaküzletben az eladó esküdözött, hogy ott van minőségileg, mint a japán lencse.
a saját tapasztalataim: nagyon impresszív darab, de a kidolgozás finomsága azért elmarad a nikkortól, a lencsék multi-coatingja nagyon kellemes és professzionális benyomást kelt. az élességállító gyűrű mozgása jónak mondható, bár nem igazán finom. a rekesz mozgás kifogástalan.
sajnos azt is el kell mondanom (az ukránok minden mellett azért még nem állnak a minőségellenőrzés csúcsán)...szóval ahogy el kezdtem játszani vele (tekergetni stb) megjelent néhány apró "porszem" az obi belsejében. mivel terepen még nem használtam, csak arra tudtam gondolni, hogy ezek bizony a fémalkatrészek bekopásából származó apró sorják...de csak egy pár darab. lényeg a lényeg a stúdió line-ban dolgozó fotó-műszerésszel kipucoltattam. Ő azt mondta, hogy nagyon jó darab és gyanítja, hogy nagyon szép lesz a rajza...hogy valójában milyen, azt éles helyzetben (időhiány) még nem tudtam próbálni, de előhívatlan negán vannak már képek (gyerek, asszony, kutya stb.. (többek között tc-301 kétszerezővel készítettek)...ha meglesznek majd küldök.

sum sum...(ha a minősége bejön, amit azért nagyon remélek) szvsz az áráért (~250 eHUF) nagyon-nagyon megéri (vö a hasonló nikkkor árral, melyet még használtan sem kapsz meg 400eHUF alatt)...

ja igen. hogyan lehet beszerezni? a mett-kert ne is hívd fel, mert nagyon töketlenek, meg hadováznak, hogy az "oroszokkal" nagyon nehéz üzletelni...úgyhogy nekik ez az obi nincs raktáron.
de nem kell csüggedni. nekem egy ismerősöm (kinn él kievben és semmit nem ért a fotóhoz) hozta be +300 USD dolcsi felárért. természetesen a az obihoz tartozó napellenzőket (kétfélét is adnak hozzá, egy majdenm optika méretű fémtubust és egy kisebb gumit)..szóval a napelenzőt szépen otthon hagyta, mondván, hogy ezek biztosan feleslegese. NA hallod, majd megpukkadtam...azóta ez is megjött....

a m
másik lehetőség: megrendeled a cég honlapján és akkor jön az egész szett (obi+napellenzők+szűrők+táska+első hátsó takaró), de természetesen akkor jön a vám és az áfa..kb. ott van az ember mint én a schwarz behozatallal (de ha szerencséje van a mukinak akkor sima csomagként átcsúszik és...)

erről egyenlőre ennyit. azóta rendeltem a cégtől egy 2.8/20 Nikon-F arsatot is, potom 170 USD-ért (röhej). ennek is gyönyörő a bevonata, nagyon kellemes obi. ezt már dián is próbáltam és azt kell mondanom, hogy super (kontrasztos, nagyon szép rajz...de 8-ra érdemes lehúzni a sarkok élessége miatt, de ez a világ összes wide optikájára igaz)...pikáns dolog, hogy attól számítva, hogy a cég lehívta a számlámról a pénzt (HUF-ban) 3 hétig nem történt semmi. mivel ez volt az első netes vásárlásom, elkezdtem ideges lenni. őrülten emileztem az usa-ba és kievbe egyaránt...mondták, hogy nyugi a lencse úton van. Na 3 nap különbséggel jött is kettő (egy atlantából, egy meg kievből)...természetesen az egyiket visszaküldtem.
szóval izgalmas buli ukrán lencséket venni, de bizton állíthatom, hogy ár/teljesítményben mindenkit vernek...csak a marketingjük csapnivaló..
érdemes meglátogatni a honlapot, ahol nagyon érdekes lencsék vannak (többek között középformátumhoz is)...lsd pl. perspectíva korrekciós (shift) objektívek)...

én a jövőben (főleg ha a nagy arsat bevállik) több lencsét is tervezek még beszerezni.

üdv.
puffin
bocs, hogy ilyen hosszúra nyúltam

Előzmény: karsika (528)
faboferi Creative Commons License 2003.12.17 0 0 533
Szia hsoma! Jó három évig használtam a Nikkor AF 4/300 IF ED-t, szólóban, TC-16A-val, TC-300-zal, TC-301-gyel. Típusváltás (C) miatt adtam el. Az AF nagyon lassú, számomra használhatatlan volt. De a rajzáról, felbontásáról, szóval a képminőségéről csak a legjobbakat írhatom. Elég tán annyi: mikor meglátták a barátaim (sokat látott természetfotósok) az első, ezzel készült madárfotóimat, dobtak egy hátast és rögtön ilyen optikát akartak maguknak. Azóta többen be is szerezték és nem csalódtak. Makrózásra is kiválóan alkalmas. A korlátait figyelembe véve (pl. AF, MF - lassú élességállítás) a magam részéről szívből ajánlom. Szép fényeket! Feri
Előzmény: hsoma (515)
iscsu Creative Commons License 2003.12.17 0 0 532
...aki kért annak viszek.

Vagy ebbe még belefértem?... Remélem. Na, mindegy, mára elég az idegből... :c|

Előzmény: QQ (527)
iscsu Creative Commons License 2003.12.17 0 0 531
Kézipoggyász? Mit tegyek, hogy nekem is legyen egy? 8'c(

Karácsony szelleme? 8c) <- (ennél jobb bociszemes smileyt nem tudok)

-iscsu

Előzmény: iscsu (530)
iscsu Creative Commons License 2003.12.17 0 0 530
Ezt nem olvastam, mikor az előzőt írtam. Ennyire nehéz a könyv? Nem fér be sehogy?
Előzmény: QQ (527)
iscsu Creative Commons License 2003.12.16 0 0 529
Oké, megbeszéltem a sráccal, ő hétfőn jön haza. Ha mondasz egy helyet, időpontot, a hétvégére bármikor, akkor elmegy érte, és kifizeti.

Nagyon megköszönném, odavagyok az ilyesmiért. Hoznál nekem is akkor egyet?

Előre is nagyon köszi!

-iscsu

Előzmény: QQ (526)
karsika Creative Commons License 2003.12.16 0 0 528
Szia!

Olvastam, hogy orosz gyártmányú obi-d van. Nos engem ez érdekelne milyen F bajonettes? 300/2.8? Olvastam a foto mozaikban hogy a matt-ker árul ilyen obikat. Valyon mennyi és neked honnan van? Elég kezdő vagyok és szeretnék egy telét venni ami nincs horror árban/ és elfogadható minőségű.
előre is köszi a segítséget.

Előzmény: puffin (522)
QQ Creative Commons License 2003.12.16 0 0 527
bocs de atgondoltam.
Es sulyhatarom van tehat aki kert annak viszek.
De tobbet nem tudok.
QQ Creative Commons License 2003.12.16 0 0 526
dec19-22 Bp utanna nyiregy jan5ig
itt egy link:
http://www.camerabooks.com/acb/showdetl.cfm?&DID=15&Product_ID=4387

Csak ha nagyon kell akkor viszek mert betelt a borond:o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!