"Makrózásra is kiválóan alkalmas": ezt természetesen a konverterrel, közgyűrűvel összerakott optikai rendszer rajzára értettem. De a Micro Nikkor azért más, különösen a kezelése a makrofotózás szempontjából, bár sajnos nem használtam.
nikone!
Kíváncsian várom a Tamron 180-as makro tesztfotóit, nálam is folyamatban van eme objektív beszerzése. Üdv! Feri
persze, ha veszel hozzá egy kétszerezőt... a közelpontja akkor is 2,5 m. vagy másra gondolt a faboferi? egyébként meg nemsokára készen lesznek a Tamron új 180-as makrójának a tesztfelvételei, aztánakkor te sem akarsz Micro Nikkort...
az elméletem sazrint felkeményedik a kb 5 blendébe nem fér be a dia. A dia is keményebb, mint a valóság, tehát vagy a feketéknél, vagy a fehérnél részletet vesztesz.
Ez vilagos de arra jo hogy 6mpixeles dslr minosegu kepek legyenek vagy attol is rondabb amit ezzel a kutyuvel lehet muvelni?
meg harom lencse is van benne:o)akkor csak objektiv.nem?:o)
a digi átfogása és a diák nagy árnyalatterjeselme miatt nem fog menni.
nem Téged próbáltalak erröl lebeszélni?
majd akkor lesz esély, ha a cmos átfogása a negáékhoz lesz hasonló (de inkább több), nem a diához.
részletezzem?
Próbáltam 10D+soligor-közgyürü+obival "szkennelni" de szerintem csapnivaló. Csak az lett elfogadható ami tökéletesen volt exponálva és kihasználta a teljes átfogását a diának. De ez is csak szódával. Pont úgy nézett ki, mint amikor olcsó sikágyas szkennerrel próbáltam diát digizni: még netre se jó, de komolyan. Végülis katalógizálásra használom majd egyszer...
Nem obi amirol kerdezek de nem fer be mashova.
Valaki hasznalt mar diamasolot ami csoalaku obihelyere tekerheto? Jo az egy 6mpixeles dslrhez is minosegben? meg negativokra?
Csak ugy gondolkodoba estem mert digitkepeim rendszerezem de a tortenelmerol se kene elfelejtkezni:o) es az tunik legolcsobb leggyorsabb modszernek. tudom hogy nem 4000dpi de megis mire jo?
"A mattkerrel igezad volt még az emailre sem válaszoltak..."
Olvasgattam a Fotomozaikot, és láttam benne a Mattker orosz obi hirdetését, tudjátok 16-tól 1.000 mm-ig (22-70eFt). No mondom, ezt megnézzük. Miután megtaláltam a foto szekciót -mert nem volt könnyű egy Mitsubishi alkatrészforgalmazónál ráakadnom- hát sehol sem találom az orosz obikat. Volt pár Sigma meg Canon obi -tán még Nikkor is- de a reklámozott oroszokról semmi. Akkor meg mi a mákosrétesért hirdetik, és írják oda a weblapjuk URL-jét??!?
Az túlzás lenne, hogy a közeli jövőben, de mindenképp szeretnék beruházni nagyon nagy látószögű, viszonylag kis átfogású zoom objektívbe, elsősorban csillagászati fényképezés céljára.
Eképp a hibátlan képalkotás elengedhetetlen. Most nézegettem körül, és találtam egy kedvemre való darabot a Sigma 15-30 F3,5-4,5 ES Aspherical DG DF személyében.
A gép EOS 10d lenne, illetve ha filmre dolgozok, EOS 650.
Van valakinek ilyenje? Van a segítségével készült képe?
Köszi az infokat! NAgyot segítettél vele. A mattkerrel igezad volt még az emailre sem válaszoltak...
HA elkészültek a képek küldenél pár darabot a
p.karsa@freeamil.hu címre!
van angol fórum, ahol úgy nevezeik, hogy poor man's tele..ez nagyjából azt jelenti, hogy nagyon jó az ár/teljesítmény aránya.
(ha gondolod, tudok képet küldeni ami ezzel készült)
üdv.
puffin
hsoma
szia, nem faboferi helyett akarok válaszolni, csak mondom h. tudok küldeni az email-edre kettő felvételt. a másik: igazi profi objektív, nem kérdés h. mennyire strapabíró.
üdv: nikone