Keresés

Részletes keresés

hsoma Creative Commons License 2003.12.19 0 0 567
Faboferi
nem baj, akkor is spórolok, és jöhet a hiányzó tartomány is (80-200mm)
Üdv: hsoma
Előzmény: faboferi (566)
faboferi Creative Commons License 2003.12.19 0 0 566
"Makrózásra is kiválóan alkalmas": ezt természetesen a konverterrel, közgyűrűvel összerakott optikai rendszer rajzára értettem. De a Micro Nikkor azért más, különösen a kezelése a makrofotózás szempontjából, bár sajnos nem használtam.

nikone!
Kíváncsian várom a Tamron 180-as makro tesztfotóit, nálam is folyamatban van eme objektív beszerzése. Üdv! Feri

Előzmény: hsoma (564)
nikone Creative Commons License 2003.12.19 0 0 565
persze, ha veszel hozzá egy kétszerezőt... a közelpontja akkor is 2,5 m. vagy másra gondolt a faboferi? egyébként meg nemsokára készen lesznek a Tamron új 180-as makrójának a tesztfelvételei, aztánakkor te sem akarsz Micro Nikkort...
Előzmény: hsoma (564)
hsoma Creative Commons License 2003.12.19 0 0 564
Faboferi!
"Makrózásra is kiválóan alkalmas"
az első generációs 300/f:4 - es?, huhh, lehet, hogy megúszom a Micro-Nikkor vásárlást?
hsoma
Előzmény: faboferi (533)
offshoe Creative Commons License 2003.12.19 0 0 563
QQ!

A kapott "szken"-képed köszönöviszonyba sem lesz a DSLR-ed tudásával...

Előzmény: QQ (559)
kaptejn Creative Commons License 2003.12.19 0 0 562
erről egyenlőre ennyit. azóta rendeltem a cégtől egy 2.8/20 Nikon-F arsatot is, potom 170 USD-ért (röhej).

Ha esetleg budapesti vagy, valamikor megnezhetnem ezt az objektivet? Vagy esetleg van rola/vele publikus keped. Elore is koszonom!
Udv,

/kaptejn

karsika Creative Commons License 2003.12.18 0 0 561
ma jött a mail, hogy hamarosan lesz részletes ismertető a honlapon és árak is! kíváncsian várom , de szvsz idén már nem lesz semmi. meglátjuk..
Előzmény: harm2 (553)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.18 0 0 560
az elméletem sazrint felkeményedik a kb 5 blendébe nem fér be a dia. A dia is keményebb, mint a valóság, tehát vagy a feketéknél, vagy a fehérnél részletet vesztesz.
Előzmény: QQ (559)
QQ Creative Commons License 2003.12.18 0 0 559
Ez vilagos de arra jo hogy 6mpixeles dslr minosegu kepek legyenek vagy attol is rondabb amit ezzel a kutyuvel lehet muvelni?
meg harom lencse is van benne:o)akkor csak objektiv.nem?:o)
Előzmény: Törölt nick (558)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.18 0 0 558
a digi átfogása és a diák nagy árnyalatterjeselme miatt nem fog menni.
nem Téged próbáltalak erröl lebeszélni?
majd akkor lesz esély, ha a cmos átfogása a negáékhoz lesz hasonló (de inkább több), nem a diához.
részletezzem?
Előzmény: offshoe (556)
QQ Creative Commons License 2003.12.18 0 0 557
en specialisan erre kifejlesztet kutyut kerdezek.
Kerressetek ra a www.jessops.com-on a JES35SC kodu termekre.
Előzmény: offshoe (556)
offshoe Creative Commons License 2003.12.18 0 0 556
QQ!

Próbáltam 10D+soligor-közgyürü+obival "szkennelni" de szerintem csapnivaló. Csak az lett elfogadható ami tökéletesen volt exponálva és kihasználta a teljes átfogását a diának. De ez is csak szódával. Pont úgy nézett ki, mint amikor olcsó sikágyas szkennerrel próbáltam diát digizni: még netre se jó, de komolyan. Végülis katalógizálásra használom majd egyszer...

Előzmény: QQ (555)
QQ Creative Commons License 2003.12.18 0 0 555
Nem obi amirol kerdezek de nem fer be mashova.
Valaki hasznalt mar diamasolot ami csoalaku obihelyere tekerheto? Jo az egy 6mpixeles dslrhez is minosegben? meg negativokra?
Csak ugy gondolkodoba estem mert digitkepeim rendszerezem de a tortenelmerol se kene elfelejtkezni:o) es az tunik legolcsobb leggyorsabb modszernek. tudom hogy nem 4000dpi de megis mire jo?
papugaja Creative Commons License 2003.12.18 0 0 554
Szerintem nézzetek szét itt:

http://www.dvdtechnik.com

Nekem készségesen válaszoltak, aztán nem rendeltem tőlük semmit...

Előzmény: harm2 (553)
harm2 Creative Commons License 2003.12.18 0 0 553

"A mattkerrel igezad volt még az emailre sem válaszoltak..."

Olvasgattam a Fotomozaikot, és láttam benne a Mattker orosz obi hirdetését, tudjátok 16-tól 1.000 mm-ig (22-70eFt). No mondom, ezt megnézzük. Miután megtaláltam a foto szekciót -mert nem volt könnyű egy Mitsubishi alkatrészforgalmazónál ráakadnom- hát sehol sem találom az orosz obikat. Volt pár Sigma meg Canon obi -tán még Nikkor is- de a reklámozott oroszokról semmi. Akkor meg mi a mákosrétesért hirdetik, és írják oda a weblapjuk URL-jét??!?

Előzmény: karsika (549)
timartom Creative Commons License 2003.12.18 0 0 552
Én most D60-val használok egyet vagy már 1 éve, írj ha érdekel küldhetek képeket is.
Előzmény: Prof (550)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.12.17 0 0 551
Tesztfotó hegyek 10D-vel és Sigma 15-30-al:

http://fine.tok2.com/home/nakae/smp/10D/sigma15-30.htm#15-30

Előzmény: Prof (550)
Prof Creative Commons License 2003.12.17 0 0 550
Sziasztok!

Az túlzás lenne, hogy a közeli jövőben, de mindenképp szeretnék beruházni nagyon nagy látószögű, viszonylag kis átfogású zoom objektívbe, elsősorban csillagászati fényképezés céljára.

Eképp a hibátlan képalkotás elengedhetetlen. Most nézegettem körül, és találtam egy kedvemre való darabot a Sigma 15-30 F3,5-4,5 ES Aspherical DG DF személyében.

A gép EOS 10d lenne, illetve ha filmre dolgozok, EOS 650.

Van valakinek ilyenje? Van a segítségével készült képe?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Prof

karsika Creative Commons License 2003.12.17 0 0 549
Szia Puffin!

Köszi az infokat! NAgyot segítettél vele. A mattkerrel igezad volt még az emailre sem válaszoltak...
HA elkészültek a képek küldenél pár darabot a
p.karsa@freeamil.hu címre!

Mégegyszer köszi!!
megyek is megnézem a weben is!

Előzmény: puffin (534)
puffin Creative Commons License 2003.12.17 0 0 548
igen ez így pontosabb! :)
Előzmény: nikone (546)
hsoma Creative Commons License 2003.12.17 0 0 547
Puffin, Nikone:
Kösz a képeket és a tanácsokat!
Üdv: hsoma
Előzmény: puffin (544)
nikone Creative Commons License 2003.12.17 0 0 546
poor man's tele..

más szavakkal szegény ember egyetlen megfizethető árú profi obija...

Előzmény: puffin (544)
nikone Creative Commons License 2003.12.17 0 0 545

hsoma
átküldtem a képeket
Előzmény: hsoma (541)
puffin Creative Commons License 2003.12.17 0 0 544
van angol fórum, ahol úgy nevezeik, hogy poor man's tele..ez nagyjából azt jelenti, hogy nagyon jó az ár/teljesítmény aránya.
(ha gondolod, tudok képet küldeni ami ezzel készült)
üdv.
puffin
Előzmény: puffin (543)
puffin Creative Commons License 2003.12.17 0 0 543
nem volt 2.5/105-öm, de 4/300 kifejezetten kemény rajzú optika. ha elszánod magad, biztosan nem fogsz csalatkozni.
Előzmény: hsoma (542)
hsoma Creative Commons License 2003.12.17 0 0 542
Puffin!

Huhh... na szóval: kb. lágyabb, mint egy Nikkor 105mm/f:2.5 -es MF 100 -as Sensián

hsoma

Előzmény: puffin (537)
hsoma Creative Commons License 2003.12.17 0 0 541
Nikone (és mindenkji más érintett)!!!!!

megváltozott a mélcímem:
kemahali@index.hu
(hogy a frászba lehet megváltoztatni ezt az adatot a regisztrációban??????)
Üdv: hsoma
Előzmény: nikone (538)
faboferi Creative Commons License 2003.12.17 0 0 540
Hsoma! Strapabíróságilag csatlakozom az előttem szólókhoz, a lágyságra vonatkozó kérdésedre a válaszom határozott nem.
Előzmény: hsoma (536)
Suppiluliumas Creative Commons License 2003.12.17 0 0 539
Közben egy Tamron 100-300 F:5-6.3-as obi is képbe került. Ha vki tud róla vmit, megköszönném, ha írna róla.
nikone Creative Commons License 2003.12.17 0 0 538
hsoma
szia, nem faboferi helyett akarok válaszolni, csak mondom h. tudok küldeni az email-edre kettő felvételt. a másik: igazi profi objektív, nem kérdés h. mennyire strapabíró.
üdv: nikone
Előzmény: hsoma (536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!