Keresés

Részletes keresés

seerdani Creative Commons License 2004.01.06 0 0 585
Hát igen, ha a statisztikai alapigazságokat nézzük , akkor a nagy számok törvénye értelmében jobb 200 ember véleményére adni, mind 5-nek, hiszen a szélsőséges értékek jobban kiütik egymást :)
Előzmény: Badmotorfinger (584)
Badmotorfinger Creative Commons License 2004.01.06 0 0 584
Ez teljesen világos, amit írsz. Nem túl frappánsan jellemezve "Benne van a pakliban".

Kevésbé tiszta viszont, hogy akármilyen fórum, akármilyen topicjába nekem válaszoló 5-7 ember mennyivel objektívebb, a nyilván jobbra és balra is elfogult 30-40 (esetleg 100) Photozone-os véleménytől ? Matematikailag ugyanúgy van esélyem kifogni Cosina Béla amatőr ujongó ajnározását, mint Zeiss Géza fitymáló lekicsinylését, uyganarról az objektívről.

Előzmény: hsoma (583)
hsoma Creative Commons License 2004.01.06 0 0 583
Szia!

Ctrab kollega meg tudna dobálni egy -két független MTF teszttel

alapozás: ezt én is itt olvastam először, a hajam égnek állt a szubjektivitástól
módszer: (értsd: Photozone) nyilvánosan történt az obik értékelése, amiben elég sok hiba lehet, pl.:
lelkes kezdő szar obijának megadja a maximális pontszámot is akár ("milyen szép képeket tudok vele csinálni" -felkiáltással, de ha normális és 1 év múlva ránéz az 'alkotásaira', akkor hányingere támadhat)
másik véglet: 20 éve rutinos profi, középkategóriás obit leszarozza, lévén neki carl cejissz személyre szólóan csiszolta a lencséit, vagy Canon usm LLLLLLLL* obijai vannak (ez szerncsére ritkább)
'Az Alkotás' bevégeztével a lelkes ámateurok (én is így voltam vele) álmélkodva csodálják az előttük járók bölcsességét, és megveszik a tesztek szerint az obikat.
Ez így nem működik, kérdezni kell, azért vannak a fórumok, amikor összejött 5 -7 vélemény, akkor lehet átlagolni, értékelni, megvenni, és emellett(!!!!!) nézegetni az MTF teszteket.

Üdv, sok szerncsét: hsoma

Előzmény: seerdani (582)
seerdani Creative Commons License 2004.01.06 0 0 582
Szia hsoma!

Ha igaz, amit írsz, az elég gáz nekem, ugyanis én e két oldal segítségével választottam ki a leendő obiaimat :(

Mire alapozod az állításod?

Előzmény: hsoma (580)
faboferi Creative Commons License 2004.01.05 0 0 581
Szia Hsoma! Melyik 4/300-ra pályázol? Üdv! Feri
hsoma Creative Commons License 2004.01.05 0 0 580
Szia!

www.photozone.de Lens Test Guide , ugyanolyan objektív, mint a ~do (tehát semennyire:(

Üdv: hsoma

Előzmény: AmoSH (577)
karsika Creative Commons License 2004.01.05 0 0 579
HAli!

Itt egy cím mindenféle hasznos teszttel és obi tesztek is!!

http://www.bythom.com/nikon.htm

üdv: Karsika

Előzmény: AmoSH (577)
szistipisti Creative Commons License 2004.01.05 0 0 578
100kutya!

Nekem van Sigma 17-35 EX f2,8-4, Nikon D 100-al használom, igaz nem HSM, de ez nem is hiányzik egy nagylátónal nagyon. Éles, nem nagyon torzít, praktikus könnyű darab, az ellenfényeket nagyon nem szereti. Teljesen átlagos témáknál, tájképek, külső belső épület fotó vakuval is, tökéletes. Csak ne legyen nagy fénykontraszt, mert akkor azonnal fátyolos ködös kontrasztalan életlen rajzú kép lesz. Az árát nagyon megéri.

Itt egy kép vele: http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php?photo=935&size=big&password=&sort=1&cat=503

Előzmény: 100kutya (574)
AmoSH Creative Commons License 2004.01.05 0 0 577
Tudtok ajánlani egy olyan oldalt, ahol a Photodo-hoz hasonló objektív objektív tesztek vannak?
100kutya Creative Commons License 2004.01.05 0 0 576
Haaat....Majdnem mindenhova :)
Előzmény: szpájdermen (575)
szpájdermen Creative Commons License 2004.01.04 0 0 575
...es viszed magaddal mindenhova az 50-500-at? az mar akkora hogy szinte onvedelmi fegyvernek minosul :)
Előzmény: 100kutya (574)
100kutya Creative Commons License 2004.01.04 0 0 574
Sziasztok, es BUEK mindenkinek. Lencse vasarlas elott allok, es kineztem a Sigma 17-35 HSM et. Viszont ami tesztet a neten talaltam az egy kicsit elbizonytalanit. Szoval en egy 50-500as Sigmat is hasznalok, es en nagyjabol megvagyok elegedve vele. Ehez merten a 17-35os szerintetek milyen? Hasznal valaki ilyet? Ha igen, egy par szot legyszi. Jo, s rossz tulajdonsagai. Koszi.
Rebelx Creative Commons License 2003.12.24 0 0 573
En is kivanok mindenkinek bekes, boldog karacsonyt. Ujev elott meg talaxunk...

Rebelx

faboferi Creative Commons License 2003.12.23 0 0 572
Egy időre távozom, a legközelebbiig mindenkinek békés, boldog, álmokat megvalósító karácsonyt és az új esztendőben szép fényeket kívánok, valamint hogy mindig legyen Nálatok a fotoapparát és exponálni is sikerüljön, mikor minden idők legjobb témájára akadtok. Üdv! Feri
Prof Creative Commons License 2003.12.19 0 0 571
Sziasztok!

Köszönöm a Sigmaval kapcsolatos hozzászólásokat. A tesztképeket megnéztem (már a javát), sajnos a japán kódolás miatt minden hasznos információt nem tudtam leszedni. Az obi egyébként jónak tűnik, már csak a keret kell rá.

timartom!

Írtam az itt elérhető e-mail címedre. Ha nem jó, írj te az enyémre, kérlek!

Köszönöm előre is!

Üdv,

Prof

Előzmény: timartom (552)
Prof Creative Commons License 2003.12.19 0 0 570
szia timtomm!

Ne aggódj, pontosan tudom, hogy hogy kell egy csillagászatra használt objektívet tesztelni. Fontos, hogy nem éjszakai képeket akarok vele csinálni (arra van pl. Zeiss Sonnar 135/3,5), hanem elsősorban a különböző halojelenségeket szeretném lekapni. Erre kell a gyalázatosan nagy látómező (különösen egy 1,6-os szorzózú gépnél).

A városi fények tesztelésre sajnos nem jók: túl fényesek és van kiterjedésük. :-(

Nanu,

Prof

Előzmény: timtomm (568)
P.Peter Creative Commons License 2003.12.19 0 0 569
"találtam egy kedvemre való darabot a Sigma 15-30 F3,5-4,5 ES Aspherical DG DF személyében.
A gép EOS 10d lenne ...
... Van a segítségével készült képe?"

http://fine.tok2.com/home/nakae/smp/10D/sigma15-30.htm#15-30

Előzmény: Prof (550)
timtomm Creative Commons License 2003.12.19 0 0 568
Prof, irtad, hogy nagylatot tervezel csillagaszati fotozashoz.

Ami fontos: az obi minoseget nappali tajkepek alapjan NEM tudod megitelni!

Nekunk csillagaszoknak a legnagyobb baj a komahiba, ami ustokosoket rajzol csillagok helyett a kep szelere. Ajanlom teljes rekesznyilas melletti ejszakai varoskepek (a lampak mint a csillagok) kiertekeleset.

Regisztralj a photosig.com-on, ott talalsz a lencsevel keszult kepeket.

Udv:
timtomm

es derult eget!

Szubjektiv:
1. inkabb vmi fixfokuszosat ajanlanek.
2. a sigmat nem szeretem (olyan muanyag).

Előzmény: Prof (550)
hsoma Creative Commons License 2003.12.19 0 0 567
Faboferi
nem baj, akkor is spórolok, és jöhet a hiányzó tartomány is (80-200mm)
Üdv: hsoma
Előzmény: faboferi (566)
faboferi Creative Commons License 2003.12.19 0 0 566
"Makrózásra is kiválóan alkalmas": ezt természetesen a konverterrel, közgyűrűvel összerakott optikai rendszer rajzára értettem. De a Micro Nikkor azért más, különösen a kezelése a makrofotózás szempontjából, bár sajnos nem használtam.

nikone!
Kíváncsian várom a Tamron 180-as makro tesztfotóit, nálam is folyamatban van eme objektív beszerzése. Üdv! Feri

Előzmény: hsoma (564)
nikone Creative Commons License 2003.12.19 0 0 565
persze, ha veszel hozzá egy kétszerezőt... a közelpontja akkor is 2,5 m. vagy másra gondolt a faboferi? egyébként meg nemsokára készen lesznek a Tamron új 180-as makrójának a tesztfelvételei, aztánakkor te sem akarsz Micro Nikkort...
Előzmény: hsoma (564)
hsoma Creative Commons License 2003.12.19 0 0 564
Faboferi!
"Makrózásra is kiválóan alkalmas"
az első generációs 300/f:4 - es?, huhh, lehet, hogy megúszom a Micro-Nikkor vásárlást?
hsoma
Előzmény: faboferi (533)
offshoe Creative Commons License 2003.12.19 0 0 563
QQ!

A kapott "szken"-képed köszönöviszonyba sem lesz a DSLR-ed tudásával...

Előzmény: QQ (559)
kaptejn Creative Commons License 2003.12.19 0 0 562
erről egyenlőre ennyit. azóta rendeltem a cégtől egy 2.8/20 Nikon-F arsatot is, potom 170 USD-ért (röhej).

Ha esetleg budapesti vagy, valamikor megnezhetnem ezt az objektivet? Vagy esetleg van rola/vele publikus keped. Elore is koszonom!
Udv,

/kaptejn

karsika Creative Commons License 2003.12.18 0 0 561
ma jött a mail, hogy hamarosan lesz részletes ismertető a honlapon és árak is! kíváncsian várom , de szvsz idén már nem lesz semmi. meglátjuk..
Előzmény: harm2 (553)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.18 0 0 560
az elméletem sazrint felkeményedik a kb 5 blendébe nem fér be a dia. A dia is keményebb, mint a valóság, tehát vagy a feketéknél, vagy a fehérnél részletet vesztesz.
Előzmény: QQ (559)
QQ Creative Commons License 2003.12.18 0 0 559
Ez vilagos de arra jo hogy 6mpixeles dslr minosegu kepek legyenek vagy attol is rondabb amit ezzel a kutyuvel lehet muvelni?
meg harom lencse is van benne:o)akkor csak objektiv.nem?:o)
Előzmény: Törölt nick (558)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.18 0 0 558
a digi átfogása és a diák nagy árnyalatterjeselme miatt nem fog menni.
nem Téged próbáltalak erröl lebeszélni?
majd akkor lesz esély, ha a cmos átfogása a negáékhoz lesz hasonló (de inkább több), nem a diához.
részletezzem?
Előzmény: offshoe (556)
QQ Creative Commons License 2003.12.18 0 0 557
en specialisan erre kifejlesztet kutyut kerdezek.
Kerressetek ra a www.jessops.com-on a JES35SC kodu termekre.
Előzmény: offshoe (556)
offshoe Creative Commons License 2003.12.18 0 0 556
QQ!

Próbáltam 10D+soligor-közgyürü+obival "szkennelni" de szerintem csapnivaló. Csak az lett elfogadható ami tökéletesen volt exponálva és kihasználta a teljes átfogását a diának. De ez is csak szódával. Pont úgy nézett ki, mint amikor olcsó sikágyas szkennerrel próbáltam diát digizni: még netre se jó, de komolyan. Végülis katalógizálásra használom majd egyszer...

Előzmény: QQ (555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!