Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.14 0 0 215
Insider
Igazán nagyon izgalmas film volt, főleg hogy a szemeimet gyufaszállal kellett megtámasztani. Aztán a végére kb. 5-en maradtunk, de mi is az izgalomtól alig birtunk magunkkal.
Egy tanulsága volt a filmnek, Al Pacino hangja jó rekedt.
GYG Creative Commons License 2000.03.13 0 0 214
Hát azért azok a valós történelmi események kicsit másként estek meg. (l. Pocahontas)
Előzmény: szerencsefel (212)
Liquid_FX Creative Commons License 2000.03.13 0 0 213
Three Kings- Sivatagi cápák(micsoda hülye magyar címe van neki...) Erős közepes, szerintem. Az akciórésze elég eredeti, és látványos kis robbanások/karambolok bírnak benne lenni. A vége viszont förtelmes, a szokásos amerikai nyálözön/patriotizmus a köbön. Kár érte, mert néhol a rejtő-féle légiós sztorikra emlékeztetett.
szerencsefel Creative Commons License 2000.03.13 0 0 212
Tegnap láttam az Anna és a királyt. Nagyon tetszett. Végre egy klassz, romantikus film, amely ráadásul egy valós történeten alapszik. Nem "CSAK" 2 Oscarra jelöltem volna.
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.13 0 0 211
Ténleg át tették.
Hát igen mert a múltkor vki reklamált. Kösz.
Előzmény: kockasfulunyul (210)
kockasfulunyul Creative Commons License 2000.03.13 0 0 210
Most ezt a topicot miért kellett áttenni a Kultúrába? Pont az volt a jó benne, hogy a Tasztalról is könnyen elérhető volt, nem kellet keresgélni. :-((

Amúgy: Kettős Kockázat. Egész jó kis krimi, de túlbonyolított. Ez a nő nagggyon okos...

cornelius Creative Commons License 2000.03.13 0 0 209
Még semmit.
MrWallace Creative Commons License 2000.03.13 0 0 208
Péntek: A bennfentes
Szombat: Taxi, Madrid
Mind2ben kellemesen csalódtam, korrekt filmek.
beny Creative Commons License 2000.03.13 0 0 207
Sziasztok!

Én tegnap láttam a Kettős kockázatot. Szerintem jó film volt, nekem is tetszett, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Üdv.:
Beny

phaidros Creative Commons License 2000.03.13 0 0 206
Szeva!
tegnap nosztalgiáztam a Pacsovszky filmel, (Esti Kornél), minden elismerésem.
Látta valaki a "Mi szerelmünk"-et?
ph
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.11 0 0 205
kETTŐS KOCKÁZAT
Jobban tetszett mint a csontember. Nem rossz végül is...
elbéjé Creative Commons License 2000.03.11 0 0 204
T. Fizgerald:Függőkert.

Jó. Én bírom ezt az új vonulatot, a "szent család" mítosza után ezt a "leplezzük le a család, sokszor egy életre megnyomorító hatását", ebbe a vonulatba tartozik a dán "Születésnap" (ez volt a legjobb!!)az amerikai független "A boldogságtól ordítani", kicsit ebbe csippent bele az "Amerikai szépség" is, szóval vannak követői Bergmannak a "Fanny és Alexander" után. És kimondottan ügyes, tehetséges követők ezek, új hanggal, új filmes eszközökkel, jobb, mint egy pszichoterápiás kurzus.

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.11 0 0 203
Köszi JB drága vagy.
Előzmény: James Bond (202)
James Bond Creative Commons License 2000.03.09 0 0 202
Na ismét én!

OSCAR jelölések Winnie Pooh mozirovatában!


Lehet rajta vitatkozni... :o)

JB, aki nem jár moziba, de Maci révén mindent tud a filmekről! :o)

vicc Creative Commons License 2000.03.09 0 0 201
Bennfentes: többet vártam, de nagyon kifinomult eszközökkel hozza magát (MM rulla). Teremti a feszültséget, kerüli a harsány dolgokat és beint a cigarettának. De szerintem néha elidőz lényegtelennek tűnő dolgokon és ekkor a kommersz nézőnek csak a pihe-puha ágy jut az eszébe. Ja, frankó és változatos a zene. Talán nálulnk jobban bejön, mint Amcsiban.
vicc Creative Commons License 2000.03.09 0 0 200
Kettős kockázat, mint a Csontember. Vegyünk egy jó (lehetőleg alig használt) alapötletet, keverjük össze egy dekoratív (értsd: ennivaló) nénivel meg egy kevésbé bácsival és szórjuk meg bőségesen krimi-panelekkel (pl. esőkabátot üldözünk az utcán, elkapjuk aztán kiderül, hogy nemis) és kész. Nekem egy fokkal jobban tetszett, mint az Csontember (pedig attól többet vártam, de itt nem legalább nem jössz arra rá öt perc alatt, hogy ki a gyilkos), de közepes fölét érdemel csak. Üdítőleg hatott ez a három krimiszerűség így két hét alatt, bár a KK kommersz akciónak is elmegy olykor. Én a Ripley-t választanám...
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.09 0 0 199
Hali !

A Kettős Kockázat nekem tetszett, bár nem egy nagy szám. Nagyon szép néni, átlagos alakítással és Tommy Lee Jones a szokásos stílusával. Aszondom élvezhető.

A Szörny is tetszett, mert szerintem nem szokványos horrorfilm. Pl. a főszereplők közül senki sem, még a "rossz" főszereplő sem (!) hal meg !
Érdemes megnézni (persze csak annak, akinek bírja a gyomra a halivúdi szirupot)

Az Árvák hercegét én is nagyon ajánlom !!!

A Mr Ripley -ben az a legszomorúbb, hogy azelőtt Matt Damon ilyen filmeket is tudott csinálni mint: Esőcsináló, God Will Hunting, Pókerercok.
Ez a Ripley számomra elképesztő visszaesés (bár meg kell hagyni, hogy a szerepét jól játssza)


Big

kockasfulunyul Creative Commons License 2000.03.09 0 0 198
Pár-baj (Body Shots)

Csak egy megjegyzés. Annyira azért nem volt rossz, amilyenre az itt olvasottak alapján számítottam. De jó se.

Tripletheader Creative Commons License 2000.03.09 0 0 197
Bone Collector:

ultragagyi, extranyalas, total logikatlan. Meg ne nezze senki, nepgazdasagi erdek!

- th

GYG Creative Commons License 2000.03.09 0 0 196
A Csontember szerintem elég átlagos film, és Denzel Washington nem tudja feledtetni a már százszor látott kliséket. Nem beszélve a film befejezéséről, ami azért már túlzásnak is sok volt.
Persze meg lehet nézni, de abszolút felejthető.

A Harcosok klubja viszont semmiképp sem felejthető. Nem a véres jelenetek adják a film lényegét, hanem annak a totál üres életnek az ábrázolása, ami riasztó, és a vér látványánál is jobban felfordítja az ember gyomrát. Nem is beszélve a "szektásodás" jelenségéről.
Nem ez volt életem legjobb filmje, de figyelemreméltó a film.

James Bond Creative Commons License 2000.03.08 0 0 195
wicca Creative Commons License 2000.03.08 0 0 194
Mr. Ripley szerintem egészen jól indult, de egy teljesen átlagos, unalmas, és bőlére eresztett film lett belőle...:-(

Sonnenschein rulez...:-)

Előzmény: Törölt nick (171)
Kataca Creative Commons License 2000.03.08 0 0 193
miert?
pár bajt szerez tőle? :)
Előzmény: Misoka (192)
Misoka Creative Commons License 2000.03.08 0 0 192
Nehogy megnézze valaki a Pár-bajt!
phaidros Creative Commons License 2000.03.08 0 0 191
Ahoi!
Sajnos nem...
Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.08 0 0 190
Tegnap volt valaki moziban?
Gyötör Creative Commons License 2000.03.07 0 0 189
Szombat: Jeanne d'Arc
Nem igazán tudtam eldönteni, mi is szeretne lenni ez a film.
A romantkius kalandregénybe belerondított a durvaság. Az akciófilmbe a lelkitusák és a látomások. A filozófikus művészfilmet a kommersz és hatásvadász jelenetek verték szét. Így aztán kétszer hangosan is felnevettem a véresen - szó szerint - komolynak szánt jeleneteken, és az órámat nézve ásítoztam az igaz tartalomnak szánt lélekboncoló dialógusokon.
Ami elvislhetővé tette a filmet: az pár szép kép és beállítás, és kb. három ffi szereplő kellemes színészi játéka.

Hétfő: A napfény íze
Nagyon a hatása alá kerültem, szinte észre sem vettem, hogy múlnak az órák.
Érdekes, gyakran tényszerűen hű korképet festő, de persze azt az emberi sorsokon mégis valahogy tompítva bemutató szép film, nagy-kis történelmi korokról és kis-nagy emberekről.
Kár, hogy az eszmei mondanivaló összefoglaló megfogalmazása olyan szájbarágós, rosz ízű propaganda emlékeket idéző módon zárta a filmet. :-(

kockasfulunyul Creative Commons License 2000.03.07 0 0 188
Bone Collector/Csontember.

A történet alapvetően jó, a figurák kicsit sematikusak, Angelina Jolie jobb a Szeress, ha tudsz-ban, Denzel hozza a formáját. A történet vége túlságosan bonyolítva van, a megoldás olyannyira túlzás, hogy az ember már-már nem hiszi el. Azért jó krimi. Érdemes megnézni.

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.07 0 0 187
Anna és a király
zokogtam de csak majdnem...
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.06 0 0 186
No problem

Nekem legutóbb az ment az agyamra hogy akivel moziba voltam állandóan pisilni járt. mondjuk jó megértem Mr. Ripley-t én is szivesebben néztem volta a WC-ből

Előzmény: Silhouette (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!