Keresés

Részletes keresés

pavarotti Creative Commons License 2018.12.30 0 0 259

Nem, nem is tudtam hogy van ilyen.

Androidon Locus "gyárilag" ajánlottak között található classic tuhu térképet offline-ba töltve használtam.

Hol/Hogyan érhető el az 5m-es?, illetve elérhető-e webes kimeneten is?

Köszönöm.

 

Akit érdekel egyébként az egyik terület ahol feltűnt ez: http://turistautak.hu/maps/mapnik/geojaunt.php?lat=47.96709&lon=18.90402&zoom=17&layers=00B00FFF&reset=

Az ösvény kanyarulatából és az első szintvonalból valamennyire sejthető, hogy a nyomvonal mellékvölgyben indul el, majd kacskaringóval kikapaszkodik a gerincre, de itt minden igen meredek, 10m-es osztással is lényegesen nagyobb "kanyaroknak" kellene lenniük a szintvonalakban egy helyes térképen. Jól mutatja az ellentmondást hogy az ösvény S alakjánál mintha (a völgyből felfelé indulva) vissza, lefelé tennénk meg a kanyarral több mint 10m szintet, miközben nyilvánvalóan pont a meredekség miatt van a "szerpentin".

Előzmény: vjano (258)
vjano Creative Commons License 2018.12.30 0 0 258

A turistautak.hu 5 m-es szintvonalas térképét használtad?

Előzmény: pavarotti (256)
haflinger Creative Commons License 2018.12.30 0 0 257

Online használható pl. OruxMaps programmal az Open TopoMap térkép, ami OSM alapú. Nagyon jó a grafikája, szinte mintha papírtérképet nézne az ember.

 

 

A másik kedvencem a TwoNav program, ami képes bitképes térkép (topotérkép, műholdkép) felett vektoros, akár útvonaltervezős térképek (pl. TUHU, OSM) kezelésére. Itt is lehet online térképekkel is használni, de én általában offline térképekkel használom.

 

Ez csak két, telefonon használható lehetőség, biztos mások is javasolnak majd náluk bevált megoldásokat.

 

Előzmény: pavarotti (256)
pavarotti Creative Commons License 2018.12.30 0 0 256

Csodálatos kis kirándulást tettünk az Észak-Börzsönyben, régi Zöld és Zöld kereszt jelzéseket érintettünk, Vilati, Godó-rét, Disznós-gerinc Drinó patak.

Ami ide tartozik, hogy életemben először lényegében csak GPS-t (Locus, Tuhu) használtam, amire jelzettség és papírtérkép híján (fujj, utálom magam de így alakult) szükség is volt és be is vált.

Viszont meglepve tapasztaltam, hogy az utak, nyomvonalak tökéletes pontossága mellett (egyértelműbb és jobb mint a nyomtatott térképen, nyilván a nagyítás lehetősége miatt is) a domborzat, a szintvonalak viszont borzasztóan elnagyoltak, "közeli" tájékozódásra szinte használhatatlanok (sokkal rosszabbak mint a nyomtatott térképeken).

 

Akár fizetősen, de elérhető-e online jobb, részletesebb domborzat ábrázolás? Mind a Cartographia, mind a Szarvas papírtérképek ebből a szempontból (szintvonalak sűrűsége, pontossága) erősen verik a kütyün (telefonon), vagy gépen általam látottakat (terkep.turistautak, turistautak.openstreetmap).

csuszka7 Creative Commons License 2018.11.25 0 0 255

Látom ezzel másnak is van baja....

csuszka7 Creative Commons License 2018.11.04 0 0 254

A Google Map-re, ill. a Google Earth-re hogyan lehet geocimkézett képeket feltölteni?

Órákat keresgéltem, semmi ilyen funkció....

Neten is kutattam, régi írások vannak, már nem aktuálisak amiket leírnak.

Vagy már nem is lehet feltölteni, vagy most mi van???

 

köszönet

 

csuszka7 Creative Commons License 2018.11.04 0 0 253

Köszönöm a segítséget

efemm Creative Commons License 2018.11.03 0 0 252
Előzmény: csuszka7 (250)
olahtamas Creative Commons License 2018.11.03 0 0 251

mapillary app is jó!

Előzmény: csuszka7 (250)
csuszka7 Creative Commons License 2018.11.03 -1 0 250

Köszi szépen a segítséget!

És a geotag fotózáshoz nem ismersz egy bevált programot androidra?

 

köszönöm....

 

Előzmény: farkzoli (249)
farkzoli Creative Commons License 2018.11.03 0 0 249

Androidra az egyik legjobb offline megoldás az Oruxmaps + Openstreetmap térkép. Az Oruxmaps be tudja tölteni a gugli kml fájlokat (a kmz az tömörített kml)

Program:

https://www.oruxmaps.com/cs/en/

Térkép + téma:

https://openmaps.eu/mapsforgedownload?lang=hu

Ez is jó projekt:

https://www.openandromaps.org/en/downloads/europe

Ehhez a térképhez is saját téma kell, pl. a Tiramisu még szép is:

https://www.openandromaps.org/en/oam-forums/topic/map-theme-link-collection

Az openstreetmap térképre amúgy is érdemes figyelni, mert nagyon feljött, rengeteg felület, földút rajta van, túrázásra is alkalmas.

Előzmény: csuszka7 (248)
csuszka7 Creative Commons License 2018.11.02 -1 0 248

Itt is felteszem a kérdést......

 

Sziasztok!

Ezzel az okt_full.kmz gps file-al a kék túra oldaláról (ami jelen pillanatban nem is letölthető) lehet valamit kezdeni, hogy mobil eszközzel is lehessen használni?

Milyen program kezeli?

Esetleg valamivel át lehet konvertálni, hogy a mobil is kezelje?

 

köszönet...

 

haflinger Creative Commons License 2018.10.28 0 0 247

Még egy oldal, ahol a 10 ezres és 100 ezres topotérképet  on-line böngészheted:

https://www.mepar.hu/mepar/

Előzmény: Apa27 (245)
olahtamas Creative Commons License 2018.10.26 0 1 246

Ha nincs rajta, hát rá kell tenni, és akkor rajta lesz :)

Mi hiányzik konkrétan?

 

Amúgy lehet még próbálkozni pár oldalon, pl.:

http://tajertektar.hu/map/bongesz.html

 

És hasonlók, de olyan frappánsan és jól használható térképről én sem tudok, ami ingyenesen használható lenne.

Jobb híján lehet beszkennelni papírtérképet, és azt használni, de az sem az igazi.

 

Szóval ezért buzdítok mindenkit arra, hogy vigyen fel adatokat az OSM-re, mert akkor előbb utóbb eljöhet a kánaán :D

Előzmény: Apa27 (245)
Apa27 Creative Commons License 2018.10.26 0 0 245

Köszönöm, hogy írtál. Igen...Tudom, hogy részlegesen szerepelnek, de nem teljes mértékben. És most pont olyanra gondolok, amit én személy szerint kerestem, de ezen pont nincs rajta. De nem csak az, hanem amerre én túráztam, azok közül az árkok, völgyek közül egy sincs ezen a térképen rajta. Azért keresek topográf típusút online. Már ha van... :)

Előzmény: olahtamas (244)
olahtamas Creative Commons License 2018.10.26 0 0 244

Szerepelnek rajta dűlők,völgyek, stb.. csak nem teljeskörűen, viszont az adatbázis bővíthető.

Előzmény: Apa27 (243)
Apa27 Creative Commons License 2018.10.26 0 0 243

Sziasztok! Én olyan online térképet keresek PC-re, mint a klasszikus papír alapú topográfiai térkép. Azt is megmondom, hogy miért. Nos, a modern https://turistautak.openstreetmap.hu/turautvonal.php   túraútvonal tervezők teljesen jók arra, hogy megtervezzünk egy kirándulást, de a környéken lévő árkod, dombok, hagyomány szerint elnevezett dűlők nevei nincsenek rajta. Amik viszont a papír alapúakon rajta szerepelnek. Ezért keresek olyan online térképet, amely ilyet tud. Illetve ilyen alkalmazást telefonra. Saját példa...: Hétvégén két hegycsúcsot terveztünk a barátommal, hogy megnézzük. El is mentünk oda, de, hogy milyen völgyekben mentünk, mi volt a nevük azt nem tudtuk. Ezért keresek ilyen online térképet, aki ezt netán tudnák. Előre is köszönöm a segítséget! :)

Alkapánó Creative Commons License 2018.06.04 0 0 242
Előzmény: vjano (238)
johnnyr Creative Commons License 2018.05.30 0 0 241

Sziasztok!

 

Nem tudja valaki, hogy tudnám a QGIS programba felvenni a régi katonai térképeket? 

 

http://mapire.eu/hu/

 

 

VéPetya Creative Commons License 2018.05.04 0 0 240

Köszönöm.

Előzmény: osm (239)
osm Creative Commons License 2018.05.03 0 1 239

Letöltöd innen https://turistautak.openstreetmap.hu/letoltesek.html a Országos Kéktúra gpx fájlt vagy amelyiket akarod.
A számítógépről USB kábellel csatlakozol a kütyüre adatátviteli módban(Mass Storage) és a gpx fájlt átmásolod a /Garmin/GPX/ mappába.
Ha turistatérkép is kell akkor letöltöd a  gmapsupp.img fájlt és átmásolod a kütyü /Garmin/CustomMaps/ könyvtárába.

Előzmény: VéPetya (237)
vjano Creative Commons License 2018.05.03 0 0 238

Nekem van 2014.08-as OMPCE Hiking.exe, 648MB.

Próbáltam feltenni a GoogleDrive-ra, de nagyon lassan töltődött, így felhagytam vele....Van jobb ötleted?

Előzmény: Alkapánó (234)
VéPetya Creative Commons License 2018.05.03 0 0 237

Üdvözlök mindenkiit.

 

A mai napon boldog tulajdonosa lettem egy Garmin e-trex touch 35 készüléknek.

Szeretnék egy kis segítséget kérni hozzáértőktől, hogyan tudnám az Országos Kéktúra nyomvonalát rátelepíteni a készülékre.

A segítséget előre is köszönöm.

olahtamas Creative Commons License 2018.05.02 0 0 236

EOV szerintem.

Előzmény: mj620di (235)
mj620di Creative Commons License 2018.05.02 0 0 235

Sziasztok. 

Lenne egy 6 jegyű gps koordinátám amivel nemtudok mit kezdeni.

Milyen formátum lenne? 

695.xxx

282.xxx

 

Köszönöm .

Alkapánó Creative Commons License 2018.04.30 0 0 234

Sziasztok!

 

Az Openmaps Közép-Európa turistatérkép régebbi (pl. 2014)

Garmin MapSource telepítő verzióját (.exe) keresem.

 

Ez az új felület nekem nem jön be, és sajnos egyes jelzések eltűntek itt-ott.

 

A régit sajnos nem mentettem le. :(

Az OMP oldalán az archívum nem működik.

 

Köszönöm! 

 

 

nemnevetelpicur Creative Commons License 2017.06.22 0 0 233

Nem sürgős,el nem tévedünk!

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: olahtamas (232)
olahtamas Creative Commons License 2017.06.22 0 0 232

Ez esetben egy használt 60CSx vagy 60Cx bőven megteszi, csak sajnos ritkán hirdetnek ilyet, kb. 30 eFt körül szokott néha felbukkanni.

És kel egy ismerőst keresni a környéken, aki valamennyit konyít a számítástechnikához és fel tudja programozni a számodra szükséges térképekkel, adatokkal.

Előzmény: nemnevetelpicur (231)
nemnevetelpicur Creative Commons License 2017.06.21 0 0 231

Nagyobb,nyomógombos volna a jó nekünk.

Annyira specifikus elvárásaim nincsenek,csak megbízható legyen.

A térkép frissítéssel,feltöltéssel tényleg meg vagyok lőve mert a számítástechnikához nem értek (az erdő jobban érdekel)

Megmondom őszintén,én azt hittem hogy megveszem,bekapcsolom s kész,működ!

 

Mázán lakom,egy mecseki völgyben.És innen barangolunk a kislányommal minden felé.

Általában nem úton,csak az erdőn át.

És szeretnék el jutni egyes előre kijelölt pontokra(szomszédos falvak,tavak,források,régi neves helyek).

Sokszor előfordul hogy utólag ránézve a térképre veszem észre hogy egyes helyekhez közel voltunk,csak hát a sűrű mecseki erdőben ügyesen kell tájékozódni.

Erre volna segítségül a kütyü.

Egyáltalán nem folyamatosan használnám.

Mert akkor el felejtenék ösztönösen tájékozódni,csak segítség ként.

 

Előzmény: olahtamas (230)
olahtamas Creative Commons License 2017.06.19 0 0 230

Használtan már 30-40 eFt-tól lehet jó GPS-eket találni.

Azt kell eldönteni, hogy hogyan és mire szeretnéd használni.

Ez persze róka fogta csuka esete, mert használat közben fog kiderülni :)

Nyomógombos, vagy tapizós? ( a tapizósnál nézni kell a kijelzőt, és eltalálni a gombokat, míg a nyomógombos, akár zsebben vagy kesztyűvel is használható)

Egykezes, vagy kétkezes ? (pl. esernyővel a kézben egy nagy képernyős tapizóst már macerás használni)

Kis készülék kis képernyővel, vagy nagyobb. (a kicsit nehéz látni, a nagyot cipelni kell és drágább is általában) 

Milyen sűrűn akarod frissíteni a térképeket rajta, és hányféle térképet használnál (csak turistatérképből is van vagy fél tucat)?

 

 

 

Előzmény: nemnevetelpicur (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!