Keresés

Részletes keresés

SammyJR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 8178
Üdv!

Okosítsatok mán ki, abban a kérdésben, hogy miért kell egy klímát évente kétszer karbantartani? Nem elég egyszer szezon előtt átvizsgálni? Vagy a második ellenőrzés azt jelenti, hogy tisztán rakom el télire?

Másik kérdésem pedig a fűtéssel lenne! Visszaolvasva csak kapkodom a fejem, hogy mindenki fűt a klímával mint a kisangyal! Nem arról volt szó, hogy 5fok körül már nem szabad bekapcsolni a rendszert, mert a kültéri csapágyazása lehal, mert megdermed benne az olaj?

Előre kösz az okítást!

SammyJR
SaGa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 8177
Általában úgy van, hogy az elforduló lamellák mögötti peremben van 2-3-4 db csavar. Ezeket ki kell tekerni, majd óvatosan alulról felfele billentve leemelni az egész külső borítást. Néha az elforduló laellákat ehhez ki kell venni. Szoktak annyit hajlani, hogy le lehet őket akasztani a tengelyeikről. Ezen külön ajtót nem látok, ami mögött még bújhat meg csavar. Esetleg oldalt lehet még valami bepattanós fül, de nem szokás...

SaGa
Előzmény: pepetv11 (8176)
pepetv11 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 8176

 

 

 

Végre sikerült a kép.

 

 

 

 

 

Klima

Előzmény: pepetv11 (8175)
pepetv11 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 8175
?
pepetv11 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 8174
Bocsi a kép lemaradt ...
pepetv11 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 8173

Szevasztok.Megtudnátok mondani,hogy a képen láthetó Genex klimám beltérijét hogyan kell szétszedni?(pattintós?)

Segitségeteket köszönöm.

Ki szeretnék festeni,és nem akarom körbe festeni a burkolatot.

SaGa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 8172
A multi megoldás mindenképp gazdaságosabb, mint sok split. Az egy helyiséget hűtünk/fűtünk, a többi meg majd megoldja ahogy tudja módszer meg a lehető legrosszabb. A nem hűtött vagy fűtött zobák mér a szigetlésen belül vonják el vagy táplálják be a meleget, így csak rosszabb lesz. Ráadásul túl nagy lesz a különbség az egyes helyiségek között, ami tipikus nátha alap...

SaGa
Előzmény: bobby_30 (8167)
SaGa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 8171
A nyáron szereltettem föl a Gree klímánkat. Inverteres, 4 beltéri (2.2 kw /db) egy kültéri.
Ára 430 ezer körül volt, meg 280 ezer a szerelés. Ez volt a legolcsóbb a hasonló tudásúak közül.

Egyetlen hátrányát találtam: felmelegedés közben erősen pattog, mint pl a szekrények...

Percek alatt felfűti a kb 60 légköbméteres szobánkat (ez a legnagyobb háló, a másik kettő fele ekkora egyenként). A nappalit már nem tudja teljesen felfűteni, de nem is volt cél, mert a nappali másik felében van az a termosztát, ami a gázkazánt vezérli. A cél az volt, hogy a kazán ad egy 20 fokos alapfűtést, a klímával meg szobánként ki-ki magának rámelegít, amikor fázik. A fürdőszobában egy elektromos fűtőpatronnal szerelt csőradiátor (törölközőszárító néven közismertebb) esténként egy fél órát rádolgozik. illetve a radiátorok beállítása miatt a nappaliban 20 fok az a fürdőben 22.

A klímának van éjszakai üzemmódja, amikor (fűtő üzemmódban) az első két órában tartja a beállított hőfokot, majd lejjebb veszi eggyel, majd újabb 2 óra múlva mégeggyel, meg ilyankor csak egy kis zöld led jelzi, hogy megy.

SaGa
Előzmény: windy12 (8166)
Mbazsika Creative Commons License 2006.11.21 0 0 8170
Egy kulteri+belteri sacc/kb 6-10eFt/alkalom. Fugg attol, hogy a szezon kozepen jut eszedbe, vagy marcius elejen.. stb.
Előzmény: bobby_30 (8169)
bobby_30 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 8169
Át szoktam nézetni, de egy pár ezresből megúszom általában a 3 konvektort+ a vízmelegítőt. Azt viszont nem tudom hogy mennyire jönne ez ki a klímánál. Pl. teljesítmény után kell fizetni, vagy db/ beltéri.
Előzmény: Mbazsika (8168)
Mbazsika Creative Commons License 2006.11.21 0 0 8168
Elvileg a gazkeszulekeidet is megfelelo idonkent (2ev?) felul kell(ene) vizsgaltatnod szerelove, az sem 2 filler.
Előzmény: bobby_30 (8167)
bobby_30 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 8167

Köszönöm a gyors reagálást. Viszont a fenntartási költségről nem esett szó. Ugyanis úgy látom esetleg ez lehet a döntő. Hiszen egy 3 beltéris klíma éves 2-szeri  karbantartási költsége számításaim szerint akár meghaladhatja a 2 havi jelenlegi fűtésszámlám. Tehát ezért vagyok nagyon gondolkodóban. Abban az esetben ha számomra nem gazdaságos a multi megoldás, legfeljebb teszek egy monót a legnagyobb helyiségembe, és ott rásegít a jelenlegi fűtésre. Más kandallót használ erre a célra, én klímát, hiszen a kandalló nem csinál hideget nyáron..:)

Előzmény: windy12 (8166)
windy12 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 8166

A melegérzet szerintem elég érdekes, mert ventillátoros légárammal is párosul a fűtés. Legjobban a parapetes fan-coil-okra hasonlít, hiszen ott is van ventillátor.

Egyébként egy helyesen méretezett  berendezés gyorsan felfűti a helyiséget, és lokális fűtést is könnyedén tudsz alkalmazni. Ezzel is sok költséget meg lehet spórolni.

Az, hogy milyen márkájú készüléket veszel, az leginkább pénztárca kérdése, habár a felső kategóriában igazán nagy különbségek már nincsenek.  Fujitsu, Daikin, Lg, Hitachi, ezek bármelyike megfelelhet az elvárásaidnak. Mindnek van valami kis előnye a többivel szemben, és egyik sem nyújtja az összes előnyt. Ha multi készülékben gondolkodsz ( egy kültéri egységgel) akkor nagyobbak is lehetnek az árkülönbségek.

 

Konkrétumokat igazából a hely és egyéb körülmények ismeretében lehet mondani.

 

 

Pannon-klimatech
Előzmény: bobby_30 (8165)
bobby_30 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 8165

Üdv!

 

A gáz árának emelkedése miatt felmerült bennem a jelenlegi konvektoros fűtésem teljes kiváltása, de legalább a kisegítése. Reális lehetőségként jön szóba egy inverteres klíma beszerelése. Van egy 30, egy 20, ill. egy 12 nm-es helységem, valamint egy 9 nm-es fürdőszobám. Ezeket a helységeket kellene kifűteni. A fürdőt esetleg meghagynám teljesen gázosra, ott úgyis keveset tartózkodok. Itt kérném a szakemberek segítségét. Mennyibe jönne ki maga a klíma, a telepítés, valamint a rendszer fentartása. Gondolok itt a karbantartásra is. Megbízható tipusok érdekelnének, mivel nem 1-2 évre vásárolnám. Bár mostanában elég sokat olvasgatom a fórumot, úgyhogy van egy kis rálátásom, köszönet nektek érte. Valamint az is érdekelne, milyen a melegérzete az embernek ha klímával fűt.

Olyan mint a konvektornál, vagy mint a padlófűtésnél. Ha van valakinek tapasztalata akkor megköszönném.

Bobi1 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8164
A kiszárítást mindig el szoktam végezni, az autóban is, meg a melóhelyen is. Itthon sajna még nincs klíma, majd tavasszal. Mindenesetre köszi a tanácsot.
Előzmény: klimakiraly (8163)
klimakiraly Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8163
Szia!

Köszi, így már értem, és egyben megnyugtató is, hogy az autó klímát nem kell olyan gyakran tisztítani, mivel az egy kicsit bonyolultabb, és költségesebb.

Hát ha nem szárítod ki mielőtt megállsz vagy állóhelyben, akkor ott sem minden fenékig tejföl.

A split klímák egy része már automatikusan kiszárítja magát, hogy a lecsapódott pára ne táplálja a lerakodott baktériumokat.

K.K.

Előzmény: Bobi1 (8162)
Bobi1 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8162

Köszi, így már értem, és egyben megnyugtató is, hogy az autó klímát nem kell olyan gyakran tisztítani, mivel az egy kicsit bonyolultabb, és költségesebb.

Az otthoni klímák karbantartása számomra sem kérdés. Ez is egy gép, és mint minden gépet ezt is karban kell tartani, ha azt akarjuk, hogy normálisan működjön.

Előzmény: klimakiraly (8157)
viricsi Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8161
Akkor azért az sem egy átlagos üzemeltetési állapot.
A gombatelep elég jól felismerhető, mert nagyon ragaszkodik a helyéhez, apró, nedves koszgolyók tömegének tűnik és tisztításkor egyáltalán nem porzik, hanem labdacsokban válik le.
Előzmény: klimakiraly (8160)
klimakiraly Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8160
Szia!

Van egy ügyfelünk akinek a nappalijában a klíma mindig megy. Csak mi kapcsoljuk ki mikor megyünk karbantartani. Légtisztítóként is használják non-stop, és a mókuskereke hasonló mint a képeken. Én inkább porra gyanakszom, de mint mondtam többször nem vagyok nagy a témában. De sajnos láttam már elég sok klímát ami minden volt csak nem tiszta.

K.K.
Előzmény: viricsi (8158)
klimakiraly Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8159
Képek lemaradtak.


Előzmény: klimakiraly (8157)
viricsi Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8158
"...Az általam ismert split klímák csak kb. 3% -át vezetik át a szűrőn egyszerre, a többi kosz egy része a mókuskeréken rakodik ki..."

Ezt a mondatodat kicsit korrigálnám, mert a kosz inkább a hőcsrélő felületén rakódik le és az, amit többek közt a doki képein is látunk a mókuskeréken, az általában egy nagy gombatelep, ami nem lerakódott hanem odatenyészett.
Természetesen ismét fontos hangsúlyozni, hogy egy átlag otthoni gépen valóban csak némi por lerakódást lehet a mókuskeréken találni.
Előzmény: klimakiraly (8157)
klimakiraly Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8157
Szia!

Az igaz, hogy van pollenszűrő, ami szűr, és egy év után …

A Magyarországi piacon lévő split klímákban még csak hasonló sincs.
Olyan mint a személyautókban hogy a teljes légmennyiséget egy pollenszűrőn keresztül vezessék.
Sőt az Én autóban már a belső levegő keringetés esetén is a teljes légmennyiség a pollenszűrőn halad át.
Az általam ismert split klímák csak kb. 3% -át vezetik át a szűrőn egyszerre, a többi kosz egy része a mókuskeréken rakodik ki. De azt mondják a prospektusok hogy ezzel is elérhető a kívánt hatás.

Csak hát mint a képek is mutatják ocsmányul néznek ki azok az alkatrészek amik a levegő árammal találkoznak.

Na ilyet ugye az Én autóm már nem produkál mert a teljes légmennyiség szűrve érkezik a mókuskerékhez.
Klíma hűtőtest nincs benne de a légszűrőházra nézve az is pollenszűrő mögé kerül ha jól ismertem fel helyét.
Már amelyikbe kér a tulaj. :-)

Remélem érhető amit mondani akartam, ég és föld a két technika.
(Sőt mivel már kapható 740mm széles 250mm magas 3,5kW -os split klíma is, na abba már egy csep hely sincs normális szűrőnek … és a "fejlesztés" a miniatürizálás felé halad még mindig. Nem a használható szűrők felé, ami miatt a klímák méretének növekedni-e kellene. Több nyersanyag kellene, meg sokan még így is nagynak találják a klímákat.)

Klíma Király
Előzmény: Bobi1 (8154)
Teo papa Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8156

Nem, mi?

 

Gondoltam is, hogy majd mondod, hogy fotózzam le, oszt kűűdjem el emilbe'. Oszt a Kép Ernőn megnézed közelről a témát ;-))

 

Teo >

Előzmény: Bys (8152)
Teo papa Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8155

Az hát

 

De még hogy!! ;-))

 

Teo >

Előzmény: Bys (8153)
Bobi1 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8154

Na, eddig figyeltem a tisztítás vitát, de ezt most nem értem. Miért kerülne kevesebb por az autóklímába? Ha valami poros helyen jár, az az autó. Ráadásul belső keringetés esetén bizony a kocsiból szívja a levegőt, ahol ugyanúgy emberek ülnek, mint a lakásban, ugyanazok az anyagok, stb., ráadásul kisebb helyen, tehát a fajlagos koncentráció még nagyobb is lehet. Az igaz, hogy van pollenszűrő, ami szűr, és egy év után Budapesten elkeserítően néz ki, de a splitekben is van már mindenféle fantázianévvel ellátott szűrő, meg villámlás, meg hasonlók. :)

Ezzel nem vitát akarok indítani, csak tényleg érdekel, hogy mi okozza a különbséget.

Előzmény: Dr. Klíma (8150)
Bys Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8153

Akkó' jó.

Vmibű' nekem is kell élni, ugyi :)))

Előzmény: Teo papa (8144)
Bys Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8152
Azé' klímaszerelő zöldkártyával, nem 5m-ről gondoltam beletekinteni... :)))))
Előzmény: Dr. Klíma (8143)
Kicsitklímás Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8151

"Vannak laborok, ahol a különféle gombák, baktériumok, vírusok, stb. kitenyésztésével, vizsgálatával foglalkoznak.... Ők tudják neked a hiteles eredményt produkálni.... (vedd fel a kapcsolatot, vegyenek mintát, vizsgálják be, és írjanak róla jegyzőkönyvet...) ennyi az egész......és máris hiteles adatok birtokában vagy..... ezzel kapcsolatban további kérdés ????"

Igen, kérdeznék...  

Ti hányszor vizsgáltattatok be így klímát??? Mennyibe kerül egy vizsgálat egy hiteles jegyzőkönyvvel? :) A lisztporos mókuskerékről: Az a mennyiség, ami a lapátokon elhelyezkedik, az nincs a tüdőmben... Akkor most káros, vagy hasznos a klíma, hogy összeszedte? :) A példáid pedig extrém esetek, amik előfordulhatnak! Egy (tiszta)klíma forgatja, és szűri a levegőt! Ergo egészségesebb, mintha nem lenne!

Persze ezek csak belemagyarázások, egyetért mindenki azzal, hogy tisztítani, karbantartani kell a készülékeket! Csak hallottam már vállalkozót, aki október közepén akarta rábeszélni az ügyfelet a májusban karbantartott klíma ismételt "gombátlanítására"!

Sokan panaszkodnak a klímára, hogy nem bírják, allergiásak rá! Én sem bírom, ha max. fordulaton a fejemre, hátamra, stb. fújja az 5 fokos levegőt. Ha ügyes (gyakorlott) a klímaszerelő, legtöbbször megtalálja azt a helyet, ahol a legkevésbé zavaró a klíma! Ha ügyes a tulajdonos, nem viszi le 18-ra a hőfokot, ha a külső hőmérséklet 35 felett van!

Tehát: Ésszel használni, ésszel tisztítani, és nincs betegség!

Előzmény: Dr. Klíma (8137)
Dr. Klíma Creative Commons License 2006.11.17 0 0 8150
haliho :)

Az autóklímába jelentősen kevesebb poratka, gombaspóra, fonalas gomba, por kerül be, mint ami egy split klímába..... így az időarányos összehasonlításuk nem korrekt...
Előzmény: Teo papa (8149)
Teo papa Creative Commons License 2006.11.17 0 0 8149

Hehe

 

Tudok én olvasni a sorok közt, de pl a Te írásaid alapján erősen borúsnak láttam a helyzetet. Pedig pl autóklímát már néhány éve használok és nemigen kell vele különösen törődni. Pedig láttam már szétszedve is néhányat. Tehát annak ellenére, hogy ott volt a "sorok közt", hogy nem mindenki klímája lesz ilyen, mégis kicsit megdöbbentem, míg Viricsi "ki nem borult", hogy túlzásba viszed ;-) ... szóval egy laikus, aki otthonra akar klímát, lehet, hogy jobban megijed attól, amit beraksz ide, mint kellene. Ez pedig lehet, hogy tényleg nem szükséges :-)

 

Teo >

Előzmény: Dr. Klíma (8147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!