Keresés

Részletes keresés

szotyika77 Creative Commons License 2023.06.12 0 0 102621

Na szuper, XPS-ig megvagyok, akkor már csak a drénlemez-geotextil-kavics hiányzik.

Milyen szélességű és mélységű kavicságyat érdemes csinálni? 

És hány cm-ig engedjük le a drénlemezt? 

Előzmény: trebront (102620)
trebront Creative Commons License 2023.06.12 0 0 102620

kavics és a lábazat közé mit szoktak tenni? Drénlemezt?

helyes sorrend: ház fal, vízszigetelés, esetleg szigetelést védő vagy tartó fal, XPS, drénlemez (sík oldala a ház felé néz), geotextilia, aztán az "egyméretű" kavicstöltés (sóder, stb.. nem jó)

Előzmény: szotyika77 (102619)
szotyika77 Creative Commons License 2023.06.12 0 0 102619

Délután/hnap reggel csinálok egy fotót és linkelem. (persze a hozzájárulásával! :) )

35 méter a házunk, és ráadásul elmondása szerint lejt is az udvara felénk, de ő tereprendezni nem akar. :) Igaz, hogy 3 hete volt nála egy bobcat rendbetenni az udvart, azóta nem néztem, hogy lejt-e még felénk. 

Köszönöm a tippet, megbeszélem vele. Én ajánlottam neki a beton vízelvezető folyókát, letenni a ház tövébe, persze a lejtést biztosítani neki, hogy az utca fele folyjon a víz. 

Vagy ez a kavicsos megoldás is jó lehet? Ilyen esetben a kavics és a lábazat közé mit szoktak tenni? Drénlemezt? 

 

Előzmény: Csokis (102617)
szotyika77 Creative Commons License 2023.06.12 0 0 102618

Eddig nem foglalkoztunk vele, mert nem tette a csatornakifolyóhoz a csatornát úgy, hogy a házunk felé vezesse a vizet. Köszönöm a tippet! :) 

Előzmény: Gyurco78 (102616)
Csokis Creative Commons License 2023.06.12 0 0 102617

Egy rajz (akár móricka), vagy egy fotó jó lenne. Mekkora a szintkülönbség, mi a hossz, stb. Mert lehet, hogy ha a telekhatáron leásol egy sor (akár újrahasznosított) 40*40-es beton járólapot, az már elég ahhoz, hogy elvezesd a vizet a házadtól. Kell -mondjuk- 20 méternyi, az 50 darab, bontottan 10 - 15 000 Ft a jófogáson, oszt' csíny letudva.

Előzmény: szotyika77 (102615)
Gyurco78 Creative Commons License 2023.06.12 0 0 102616

Birtokvédelem, bár ha 1 évnél régebben kezdődött a dolog, akkor már nem foglalkoznak vele.

Előzmény: szotyika77 (102615)
szotyika77 Creative Commons License 2023.06.12 0 0 102615

Sziasztok!

A házunkat anno mezsgyébe építettük, és a szomszédunk eddig nem csinált vízelvezetést a telkén belül, és ráadásul felénk is lejt a telke, azaz minden esőzéskor a csatornájából kifolyó víz a mi házunk felé indul meg (főleg úgy, hogy a lefolyó aljához tett csatorna a házunk felé néz).

Na mármost én nem szeretném, hogy kárt tegyen a házunkban. Anno a lábazatra tettünk 10cm vastag xpst melyet 60cm mélyen ragasztottunk fel, és kb 20cm látszik ki belőle.
A kérdésem az lenne, hogy milyen vízelvezető megoldások vannak, hogy ne a házamhoz vezesse a vizet?

 

Telekfeltöltés esélytelen, hallani sem akar róla. Én felajánlottam neki, hogy létezik beton folyóka, amit megfelelő rétegrenddel tegyen le. Vagy ásassa fel a kertet, tegyen le PVC csövet, és csináljon egy szikkasztót.
Úgy olvastam, hogy neki kell gondoskodnia a telkén belül a vízelvezetésről, viszont ő erről hallani sem akar, engem zavar, én oldjam meg. Na ez persze nekem nem tetszik, az én kertemben sem csinál senki egy kapavágást, énis megoldottam a másik szomszéd felé a vízelvezetést, oldja meg ő is.

 

Szerintetek mi a helyes megoldás? :)

Rollei Creative Commons License 2023.06.11 0 0 102614

Állítsd középállásba, vagy ECO-ra, ha van olyan a skálán. Az elég az átlagos kajához, úgy van kitalálva. Aztán ne piszkáld, hagyd, hogy időnként leolvassza magát. A kajákat meg fedd le, hogy ne párologjanak.

Előzmény: Balage-81 (102612)
Balage-81 Creative Commons License 2023.06.11 0 0 102613

Nem szoktam túl hidegre állítani, általában 6 fokon van.

Előzmény: Rollei (102604)
Balage-81 Creative Commons License 2023.06.11 0 0 102612

Ma 16 órakor kihúztam a dugót. Bedugtam a drótot a lyukba, de hátul alig csöpögött a víz. Pár óra után kivettem egy 1,6 kilós és egy 84 dekás jégtömböt a hűtőből. 1-2 liter víz kijött alul, úgyhogy jéggel együtt kb. 4 liter víz jött ki a hűtőtérből. Visszadugtam az áramba és meglátjuk mi lesz.

 

Előzmény: Rollei (102604)
occseb Creative Commons License 2023.06.11 0 0 102611

Sziasztok! 

 

A műanyag ereszcsatorna lefolyó elemeit összes szokták csavarozni valami önmetsző csavarral vagy passzosak annyira hogy csak az összerakás is elég összetartja?

Az ereszem hibátlan horganyzott fém, de a lefolyót ki kéne cserélnem mert a szomszédban szigeteltek és műanygot szeretnék hogy én meg tudjam csinálni. Gondolom a váltásnál nem lesz probléma, összerakható a két fajta.

Töck Jenő Creative Commons License 2023.06.11 0 0 102610

A műszaki ellenőr sem ért mindenhez. Szerintem három kellett volna. Egyébként így olcsóbb lesz a végére?

Előzmény: Atis57 (102609)
Atis57 Creative Commons License 2023.06.11 0 0 102609

Szia!

 S a Műszaki ellenőr --mire való? Sztem pont erre .....

Előzmény: oldmumus_v.2 (102608)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2023.06.11 0 0 102608

Ezt most felolvastam az érintettnek és a válasza a következő:
amíg egy autónál elég 1 db szakember, addig ennek a családi háznak az esetében:
villanyszerelő, redőnyös, burkoló, kőmüves, ács, bádogos, vízvezeték és gázszerelőkkel kellett volna érkezni.

Előzmény: botsinkai (102606)
sr1 Creative Commons License 2023.06.11 0 0 102607

Ez a parkettások rájbolása, a csontszáraz kemény fán 1-2mm mély hibán jól odaköt a lakkos fűrészpór. Fenyőre, főleg ha látszik is: hajóka vagy ágdugó sokkal és tartósabb és szebb megoldás.  Ez idővel elszíneződik a fenyőn. 

Előzmény: JAMIE222 (102605)
botsinkai Creative Commons License 2023.06.11 0 0 102606

Szóval ha tetszik egy ingatlan, akkor vásárlás ELŐTT köllene szakemberrel megtekintetni, nem utána...

Használt autót is illik vásárlás előtt szakemberrel megnézetni.

 

Nyertetek egy tapasztalatot.

Előzmény: oldmumus_v.2 (102602)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.06.11 0 0 102605

Fa-anyaghibák javításához még:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dRGZetbQf9c

Rollei Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102604

A vályút nem tudod kivenni, az egyben van a hátfallal, annak a része. Oda fut le a pára a hátfalról, és onnan csorog ki. Most nem is látszik, mert eltakarja a jég. Mivel eldugult, és már befagyott, nem tud kimenni a víz, ezért ami nem fagy oda, az megáll a hűtő aljában, a fiókok alatt, aztán jószerével kicsorog az ajtónál. Ezt találod meg a hűtő alatt. Amúgy sokat segít, ha a párolgó, nedves cuccokat, kész kaját, ilyesmit lefedve teszed be. Meg célszerű meggondoltan nyitogatni, és nem a végtelenségig szellőztetni, mert a gatyád is rámegy a villanyszámlára, meg a szobalevegő is elég párás.

 

Ja, és nézd meg, milyen fokozatra van állítva a hűtő! Ha túl hidegre, akkor folyamatosan, vagy majdnem folyamatosan megy a hűtés, és nem tud működni az önleolvasztós funkciója. Ezért a pára nem tud eltűnni a hűtőből, hanem a jeget hizlalja. Az enyém (mondjuk az Gorenje) a leghidegebbre állítva gyakorlatilag folyamatosan megy, és fagy rá a pára a hátuljára. Persze nem kell ilyenre állítani, semmi értelme.

 

Pakold ki, olvaszd le teljesen, pucold ki, és akkor látni fogod miről van szó. Persze eltart majd egy darabig, amíg az a sok jég leolvad. Nem szabad melegíteni, a legegyszerűbb, ha nyitva hagyod egy napra. Utána meg csak közepes, vagy eco fokozatra, vagy az ehhez hasonlóra állítsd, az untig elég. Akkor látni fogod, hogy időnként magától megáll a hűtés, és csöppek vannak a hátsó falon, ezek folynak ki a gyűjtőből alul. Ez a normális, ilyennek kell lennie, így oldja meg a gép a jegesedés megelőzését. Hagyni kell hagy csinálja, nem kell hidegebbre állítani.

 

Persze amíg nem olvasztod ki, és takarítod meg, addig a probléma nem fog megoldódni. És ha túl hidegre állítod, akkor vissza fog fagyni, főleg ha sok párolgó cucc van benne.

Előzmény: Balage-81 (102596)
Rollei Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102603

Én is ezt magyarázom, meg azt, hogy olvassza le, hogy hozzáférjen. 

Előzmény: irreverzibilis (102600)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102602

Nos felolvastam tableten a tulajnak ezt a kommentet

 

"Erre találták ki azt a mondatot, hogy  :a vevő megtekintett állapotban veszi meg az ingatlant az neki megfelel."

 

 

Vevőnek nincsenek röntgen szemei, hogy azt meg tudja ítélni, hogy ez meg az nem megfelelő. Ha pl. ez a téli kert nincs építve akkor

nincs az a jelenség ami előidézi a kis fenti terasz beázását. Hiszen az egész jelentősége és szerkezete megváltozott.

 

"A szakemberek hada járt ennél a háznál."

 

Nem véletlen hiszen egyre több probléma jelenik meg. Van a baráti társaságban egy valaki aki józan paraszti ésszel a  köv. mondta.

Egy jól megépített ház X idő alatt amortizálódik úgy el mint ez a ház nyolcada annyi idő alatt és 10x annyit kell rákölteni még ennyi éves korában,

hogy ne romoljon az állapota mint normál kivitelezés alatt a fenti X idő alatt.

Előzmény: a tömeg az tömeg (102601)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102601

  Ez a kérdés:

 

Nos a kérdés az, hogy érdemes-e az ismerősnek valami jogi procedúrát elindítania-e?

Ha van kidobandó sok pénze és sok sok ideje,akkor belevághat,de kicsi a valószínűsége, hogy nyerő lesz.

 

 Hibák nem konkrétak  és sok a közhely.

Utólag építettek egy télikertet.

 "hogy nem a most épült téli kerttel van a gond, hanem az eredeti épülettel. "

Lehet.

"........feleslegesen lett többször kirendelve és mindenféle dolgokat feleslegesen csinált meg."

 

 

Vajon mi volt az  felesleges munka ?

 

"Megoldás a szigetelés volt az eredeti épület egy részénél ami jelentős többletköltség volt."

 

Miért nem az egész házon csináltak víz szigetelést ?

 Amúgy az nem többletköltség volt,hanem a télikert járulékos költsége.

 

 " tüzelőanyagot kell után tölteni és kihamuzni a tűzteret"   tehát nem gázkazán hanem egy vegyes..  azt is kell karbantartani !

tüzelőanyagot kell után tölteni és kihamuzni a tűzteret

 

"hogy beázás, felhőszakadás után jött a szakember és közölte a végén az egész tető szakszerűtlenül lett kivitelezve."

 

 

 

hogy egy másik szakember jelezte, hogy a párkányok úgy

 

 

 

  A szakemberek hada járt ennél a háznál.  Nyilván mindegyik szapulja az elődjei munkáit !

 

 

Egy használt háznál mindig akadnak utólagos munkálatok.

Erre találták ki azt a mondatot, hogy  :a vevő megtekintett állapotban veszi meg az ingatlant az neki megfelel.

 Vajon mennyi volt a vételár ?

Csaknem telek ár ?

 

Előzmény: oldmumus_v.2 (102586)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102600

nem,a hűtőn belül van, műanyag borításon,oda csorog le a pára

 

Előzmény: Balage-81 (102599)
Balage-81 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102599

Mindjárt kipróbálom, de előtte áramtalanítani kell, ugye?

Előzmény: irreverzibilis (102598)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102598

a hűtőn belül,a polcok mögött is van egy LIK ami el tud dugulni,az is átjárható?

Előzmény: Balage-81 (102596)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102597

illetve én úgy tudom,hogy azzal a problémával fog foglalkozni a bíróság is,ami a vásárláskor nem volt látható, tehát ha szakemberrel megnézeti amikor vette és kiderülhetett volna akkor nincs utólagos reklamáció

Előzmény: botsinkai (102592)
Balage-81 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102596

Teszek fel képeket róla. A "vályú" nálunk nagyon kicsi és nem kivehető, így egy befőttesüveget használunk helyette. Azt könnyű üríteni és sokkal több fér bele, így ritkábban kell. Ennek ellenére mostanában sokszor áll mellette is a víz! Az utolsó előtti, vaku nélküli képen jól látszik. Szóval máshonnan is jön a víz. Nem a befőttesüvegből jön, mert azt hetente ürítjük, mielőtt még teljesen megtelne, így abból nem jöhet.

 

 

 

 

Előzmény: Rollei (102595)
Rollei Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102595

Én a helyedben leolvasztanám, aztán megnézném a hátfalon a kondenzvíz kivezető nyílását. A hátfal alján van egy vályú, ennek van egy kivezető nyílása, ami kivezeti a hátfalon lecsapódó és lecsorgó kondenzvizet a hűtőn kívülre. Valahol a kompresszor környékén egy tálcában ér véget, onnan párologtat a kompresszor hője.

 

Ez a nyílás, illetve a kivezető cső szokott eltömődni (algásodni, vagy penészedni, a fene tudja). Időnként pucolni kell. Én egy kb. 40-45 cm hosszú 1,5-es szigetelt  vezetékkel (MCU) szoktam, az pont el is fér a legközelebbi alkalomig az ajtó polcában. Ha különösen makacs a dzsuva, alulról is megbuzerálhatod. Észre fogod venni, amikor a vályúból kiürül a víz.

 

 

Előzmény: Balage-81 (102593)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102594

Felteszem csavar vagy szöghelyek. Lehet átmenő hiba, akkor kifúrni, valami facsapot beleragasztani, elcsiszolni.

Előzmény: erőnyereg (102590)
Balage-81 Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102593

Sziasztok!

 

Nem igazán ide tartozik, de nem tudom hol kérdezzem meg. Van egy 5 éves AEG hűtőm. Eddig semmi baja nem volt, az utóbbi időben viszont az alsó két polc mögött vastag jégfal alakult ki, ami a legvastagabb részén kb. 5 cm vastag. Mi lehet a gond és mit lehet tenni? Garancia természetesen már nincs rá. Hűteni jól hűt, de csöpög, folyik belőle a víz.

 

 

 

 

 

botsinkai Creative Commons License 2023.06.10 0 0 102592

Ügyvéddel értekezz a dologról.

 

Ügyvédi díjat, szakértői díjat (együtt párszázezer) lehet bukni a peren.

 

A feketemunkás-anyaginehézséges volt tulajjal szemben lehet akár pert is nyerni. Kérdés, lehet-e bármennyit érvényesíteni az esetleges pernyereményből pl végrehajtó által.

Előzmény: oldmumus_v.2 (102586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!