Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 475
megtaláltam
ez lesz az a topic amit kerestem
kerti grill avagy szalonnasütő -t akarok a kertembe
olcsón
viszont csinálni nincs kedvem, szerintem nem drágább venni
de hol érdemes?
Mycooka Creative Commons License 2010.02.13 0 0 474

A régi népi építészetben nagyon gyakori anyag volt, akár bent a faluban (nádtető), akár kint a legelőn (nádból készült cserény, kunyhó és társai). Igazából valami ilyesmire gondoltam. Csak azt akarom elkerülni, hogy ne úgy nézzen ki, minha összefújta volna a szél. De ezek szerint nincsenek kiforrott épület vagy építménytípusok, amit manapság nádból építenek és csak le kellene másolni. Hiába, a régi tudás nagy része veszendőbe megy ma, amikor a természetes anyagokat nem használják abban a formában, ahogy azt elődeink tették.

kisidi Creative Commons License 2010.02.11 0 0 473
Nem igazán drága dolog, mégsem gazdaságos, mert hamar megcsúnyul, beszürkül. A beltérre is használt dekornád meg elég drága, igaz nekem sok kellett volna nagyon, lehet azért éreztem így. Mindenesetre annak le van hántva a héja, így nem rongyolódik fél év után. Az olasznád inkább a bambuszra hasonlít, vastagabb.
Sokat segít szerintem esztétikailag is, meg tartósságban is, ha paneleket csinálsz belőle, pl. lekezelt-festett, vagy és telített tetőlécekből.
Előzmény: Mycooka (472)
Mycooka Creative Commons License 2010.02.11 0 0 472
Az a hagyományos nád, ami a legtöbb vízparton megél. Az olasz nádat így nem ismerem.
Előzmény: kisidi (471)
kisidi Creative Commons License 2010.02.07 0 0 471
Vízi nád, vagy olasz nád?
Előzmény: Mycooka (470)
Mycooka Creative Commons License 2010.02.07 0 0 470
Sziasztok!

A következő témában szeretném a véleményeteket kikérni. Kertes házban lakunk. Tavaly májusban költöztünk. Az udvar még teljesen csupasz. A közelünkben nagy mennyiségben van nád. Arra gondoltam, hogy most télen vágnék egy nagyobb mennyiséget és ha itt a tavasz, akkor építenék belőle valami kerti árnyékolós dolgot.
Ahová ki lehetne ülni, feküdni. Hogy könnyebben lehessen vele dolgozni, egy maroknyit összefognék dróttal alul, középen és felül, így képeznék belőle egy "egységnyit", amivel talán könnyebb dolgozni, mint ha szálanként akarnám rögzíteni.
Ezeket aztán lehetne tetőfedő és oldalborító anyagnak használni.
Szóval várom kreatív nádbarátok javaslatait, ötleteit.

Géza
CBNora Creative Commons License 2009.12.17 0 0 469
Én nem vágyom kerti tóra, de jó ötlet, elég mély is ahhoz, hogy a halak jól átteleljenek benne.
Előzmény: kod1111 (468)
kod1111 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 468
Az egyik helyen szépen leszedték a tetejét befóliázták és kerti tó lett belőle, a környezetét szépen hozzá igazították. Jól néz ki.
Előzmény: CBNora (466)
kisidi Creative Commons License 2009.12.17 0 0 467
Hát arra is jó lenne éppen. Lehetne a tetejére csinálni egy üvegpiramist felülvilágítónak!
Előzmény: CBNora (466)
CBNora Creative Commons License 2009.12.16 0 0 466
Nem is feltétlenül esővíztárolásra gondoltam, hanem valami pótpincére. Elég messze van minden tetőtől, a szippantás is nehézkes volt annak idején, miután rendbe tettük a kertet, csak extra hosszú csövű szippantóval lehetett szippantani. Volt, hogy a férjem út közben üldözőbe vett egy-egy alkalmasnak látszó kocsit, hogy leírja az elérhetőségét. Nagy könnyebbség a csatorna.
Esetleg rakhatnék bele kaktuszokat telelni pl.
Előzmény: kisidi (465)
kisidi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 465
Az előző háznál volt olyan, hogy mivel nagyon közel volt az emésztő a szuterénhez és valszínű a diófa gyökerei csináltak egy kis utat a víznek, szóval szivárgott a pincébe, ezért fullra kiszívattuk, majd jött a szippantós kocsi és magasnyomással lemosta a falát, majd azt a vizet is elvitték. Már nem emlékszem, de vagy dupla vagy tripla vastagságban agrofóliával lett kibélelve. Akkor találtam erre egy nem finnyás segédmunkást. Utána működött rendesen a dolog.
Most ebben az emésztőben septofost használunk, jelentősen enyhíti a szagokat, ANTSZ is engedélyezi az ezzel kezelt szennyvíz föld alatti, vagy földfelszín árasztásos felhasználását, tehát spriccelni, locsolni nem szabad. Lehet, ha azt tennél bele, lebontaná a cuccot, ha még maradt benne- annyira, hogy már hígulva az esővízzel nem okozna gondot.
Tényleg vétek kihasználatlanul hagyni, ha már egyszer ott van.
Előzmény: CBNora (464)
CBNora Creative Commons License 2009.12.16 0 0 464
A kipucolás stb. engem is érdekelne. Nekünk is van egy használaton kívüli emésztőnk, pár éve üresen áll. Vagy ki tudja, nem néztem bele, de szennyvíz már nem megy oda.
Írd meg, ha tudsz valami megoldást.
Előzmény: kisidi (463)
kisidi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 463
Most úgy néz ki, hogy nem kerül sor a vízgyűjtőre, legalábbis csak más formában. Nagyon úgy néz ki, hogy hozzák a csatornát, és akkor a mostani szennyvíztároló átmenne ciszternába. Még azt kellene megoldani, hogy miként lehet úgy kipucolni, fertőtleníteni, vagy kibélelni, ha másképp nem megy, hogy megfeleljen arra a célra. 20-30 ezer ft-ot akkor nem áldozok a felszíni tárolóra, ez majd kell a kipucolásra, stb., viszont 6 m3-s ciszternát kapok cserébe. Lehet, a lefolyókat át kell majd variálni, hogy minden víz oda folyjon össze.
Előzmény: caterina3 (462)
caterina3 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 462
Hú, én ehhez abszolúte nem értek, de biztos jobb az, ahogy így leírod. Nem ismerem ezeket...
Előzmény: kisidi (461)
kisidi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 461
Azért amikbe eleve be van építve megfelelő magasságban a csap, és felül is van csatlakozó, amibe szűrőt lehet betenni, ráadásul olyan, hogy, ha megtelik, nem engedi tovább a hordóba, hanem megy bele az ereszlefolyóba. ez nagyon tetszik, nincs gond a túlfolyással.
Előzmény: caterina3 (460)
caterina3 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 460
Szerintem így akár egy ronda műanyag hordó is szóba jöhet, amely köré valamely olyan anyagból készülhet takarás, mely burkolható így (például fa).
Előzmény: kisidi (458)
caterina3 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 459
Igen, ez jónak tűnik! :-)
Előzmény: kisidi (458)
kisidi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 458
Gondolom ez jó lenne:
KERALASTIC T

Fokozott terhelhetőségű, kétkomponensű poliuretán ragasztóhabarcs kerámia és kőanyagú burkolólapokhoz.
Alkalmazási területek:
A Keralastic fokozott terhelhetőségű reaktív műgyanta ragasztóhabarcs (R2). Kerámia, természetes kőanyagú és műkő burkolólapok, mozaikok ragasztása minden szokásos építőipari bel- és kültéri padlón és falon. Különösen alkalmas fém-, fa-, CK-lap, gumi-, PVC- és linóleum felületre. Nélkülözhetetlen az olyan természetes és műkövek (bármely márvány, zöld márvány, homokkő…) ragasztásához, amelyek víz hatására megváltoztatják méretüket és elmozdulhatnak (Mapei szabvány szerint C méretstabilitási osztály). Folytonos rétegként felhordva teljes vízzárást biztosítanak, ha a felületére ugyanolyan termékkel ragasztják a kerámiaburkolatot. Alkalmas vízzel alkalomszerűen érintkező felületek (például fa konyhapult) burkolására.
A Keralastic T (R2T) a Keralastic állékony (tixotróp) változata, és a függőleges felületek burkolására különösen alkalmas.
Műszaki adatok:
Nyitott idő: 50 perc.
Fugázható: 12 óra múlva.
Járható: kb. 12 óra múlva.
Teljesen terhelhető: kb. 7 nap múlva.
Alakíthatóság: nagymértékben alakítható.
Színek: szürke és fehér.
Felhordás: 4 vagy 5-ös sz. fogazott simítóval.
Eltartható: 24 hónapig.
Anyagszükséglet
2,5-5 kg/m2.
Kiszerelés
5 és 10 kg-os egységek (A:B = 94:6 súlyarány).
A Keralastic + Keralastic T CE minősítését a Technische Universität München (Németország) laboratóriuma által kibocsátott ITT n° 25040320/Gi (TUM) illetve ITT n° 25040471/Gi (TUM) számú tanúsítvány igazolja.
Alkalmas konyha és fürdőszoba burkolatának ragasztására.
Előzmény: caterina3 (457)
caterina3 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 457
Szerintem a Mapei oldalán nézd meg a termékeket, ott mindenféle ragasztó van. Nem biztos, hogy kell háló.
Előzmény: kisidi (454)
kisidi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 456
kisidi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 455
Ezeket csak piciben tudtam berakni.
kisidi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 454
Valami ilyenre gondoltam én is, hogy műanyag hálóval, amit a hőszigetelésekhez használnak bevonni és spéci(de milyen) flexi ragasztóval burkolni, vagy valami időjárásálló kőhatású festékkel-sprayvel (de milyennel) lekenni.
Előzmény: caterina3 (453)
caterina3 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 453

Esetleg valami kevésbé tetszetős tartályt lehetne terméskővel burkolni. Úgy emlékszem, mintha lennének terméskő burkolatok a kertedben, akkor illene is. Úgy rémlik, a Mapeinek vannak olyan ragasztói, amivel lehet különböző anyagokra ragasztani ilyesmit.

Előzmény: kisidi (451)
caterina3 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 452
A kemencére szerintem találsz kivitelezőt a kemencés topicban.
Előzmény: inick (449)
kisidi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 451
Esővíz gyűjtőhöz felszín felettihez keresek ötleteket. A szokásos zöld-kék hordóktól kiráz a hideg, bár praktikus.
Talán lehetne velük valamit kezdeni, átalakítani, bevonni, hozzátoldani stb.
Valami ilyesmik tetszenek, csak nagyon drágák.
ill. igazából az amfora és a kőtartály, csak más kővel.
kisidi Creative Commons License 2009.10.18 0 0 450
Fogalmam sincs. Próbálj meg kertépítős cégeket megnézni a neten, ha a referenciaképeken találsz ilyesmit, akkor vedd fel velük a kapcsolatot. Mindenesetre nem árt több cégtől árajánlatot kérni, de, hogy milyen anyagból építik, milyen kőből, fából stb, legyen benne az árajánlatban.
Előzmény: inick (449)
inick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 449

Sziasztok!

 

Tudtok mondani Bp környéki céget, aki vállal nyári konyha készítést? A vágyam egy amolyan 20-30cm magas fa/deszka emelvényen levő, nyitott oldalú, de tetővel rendelkező fa építmény. Ezen lenne tető alatt kisebb tapasztott kemence, emelt bográcshely, flekken sütő, fa tüzelésű rezsó, stb... Minden fa tüzeléssel. Valamint fa asztal padokkal.

 

(Januártól ez még engedélyköteles marad, vagy már csak bejelentési kötelezettség lesz?)

 

Köszi minden tippet, tanácsot, képet ;)

kisidi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 448
Köszike! Lehet, hogy valami ilyesmi lesz, mindenesetre sajnálnám azokat az egyforma 50-60 cm darabokat eldobni! Majd télen összeszögeljük, csavarozzuk. úgyis uncsi a tél a kerti munkák nélkül.
Előzmény: milrose (447)
milrose Creative Commons License 2009.10.15 0 0 447
Szia!

Ha több darabból állítanád össze, majd egymás mellé illesztenéd?
(a képeket a google-ról szedtem)

Nekem tetszenek a rusztikusak is.
Előzmény: kisidi (434)
kisidi Creative Commons License 2009.10.14 0 0 446
Mostanában eltűntek a barkácsáruházakból a 12v-os kerti lámpák, pedig kéne. Mindenhol a napelemes ledesek vannak, csak olyanok mint a szentjánosbogár, pedig praktikus lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!