Keresés

Részletes keresés

mazsaroff.hu Creative Commons License 2005.01.18 0 0 46

Üdvözletem!

 Épületgépészeti kereskedelemmel, tervezéssel és kivitelezéssel foglalkozom 1993-tól. 2000-ben terveztem az első, már saját fejlesztésű falfűtési rendszeremre alapuló fűtési rendszert, melyet azóta több, mint 30 követett. Jelenleg, kiaknázandó az alacsonyhőmérsékletű fűtésrendszer adta lehetőségeket, alternatív hőtermelők (napkollektor, hőszivattyú) alkalmazásával, vagy annak későbbi telepíthetőségének lehetőségét biztosító rendszereket tervezek és kivitelezünk. Ezekre a rendszerekre gázkazánt is lehet telepíteni, ráadásul nincs szükség alacsonyhőmérsékletű üzemre, sőt modulációra sem a magas hatásfokú működéshez. A napkollektor és/vagy a hőszivattyú szintén "ráakasztható" a rendszerre, mint hőtermelő. Gyártáselőkészítés stádiumában van saját tervezésű napkollektorunk, amelynek óriási előnye, - természetesen kedvező ára mellett, hogy alkalmazásukkal kialakítható lesz olyan rendszer (Drain Back), amely nem igényel fagyállóval kevert vizet, és szoláris biztonsági szerelvényeket. Amint elkészül és üzembe helyezzük, a mérési adatokat honlapunkon (lásd nevem) közzé fogjuk tenni.

Bemutatkozásom alapján láthatják, hogy nem vagyok teljesen laikus. Sajnálom, hogy eldurvult a hangnem, a téma (Napenergia) nem érdemli meg, és inkább a korrekt tájékozódás elősegítése lenne a cél  -szerintem.

Véleményem szerint:

1.       Nem a falfűtéshez kell kazánt rendelni, hanem az adott fűtési rendszerhez, amely az épület hőszükségletét hivatott ellátni, tehát mindenféleképpen javaslom, hogy épületgépész mérnökkel konzultáljon, de leginkább terveztesse meg fűtési rendszerét.

2.       A gyári termékek természetesen nagyon jók, de sajnos a mai magyar valóság (pénztárcánk) nem mindig teszik lehetővé, - bármennyire is szeretnénk azt, hogy azokat építsük be.

3.       A gyári termékek, mivel tömeggyártásban készülnek, nem biztos, hogy épületünkhöz, vagy a tervezett rendszerünkhöz illeszthetők. Ilyenkor elkerülhetelen, hogy más, de a feladatnak megfelelő terméket tervezzünk és építsünk be.

4.       Napkollektor telepítése előtt el kell dönteni, hogy mit szeretnénk elérni alkalmazásukkal: Melegvízkészítés fürdéshez, fűtés rásegítés, medencefűtés, az év mely évszakában kívánjuk áldásos működését. Tudni kell, hogy a sík kollektorok (ilyet tudunk házilag is készíteni, valóban nem túl drágán) csak és kizárólag napsütésben (lehet részleges is) termelnek hőenergiát, tehát amikor leginkább kellene, akkor tudják a legkevesebbet nyújtani. A napkollektorok másik változata csak gyáriban létezik, ezek a vákuumcsövesek. Sajnos lényegesen drágábbak, mint az átlagos síkkollektorok, de ha valakinek van pénze megvenni egy szuper gyári síkkolektort, akkor nem biztos, hogy sokkal mélyebbre kell nyúljon a zsebébe ahhoz, hogy jó minőségű és lényegesen magasabb energiahozamú vákuumcsöves kollektor boldog tulajdonosa lehessen. A vákuumos már akkor is termel, amikor a síkkollektor még "átfordul a másik oldalára és alszik tovább", mert nem süt a nap.

5.       Dicséretesnek tartom, ha valaki csak azért, mert nem túl vastag a pénztárcája nem veti el a napkollektor alkalmazását otthonában, és inkább házilag készít magának (kézügyességét is bizonyítva), mégha az nem is működik olyan hatásfokkal, mint a gyári kollektorok, de akkor is spórol a gázzal, ezzel is védve környezetünket. Az ilyen embereknek minden támogatást meg kéne adni!

 Bárkinek segíthetek, keressen meg e-mailen, vagy telefonon. 

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 45

Kedves Urbancsok!

 

Azért nem kellene ilyen stilust használni ilyen dolgokra nyitott emberekkel szemben.

 

Én Önt már megkerestem, konkrét árajánlatot is kaptam, de most elgondolkoztam, hogy Önnél szeretném-e megvenni a rendszert. Valahogy ami itt történik nem szimpatikus, pedig a levelek alapján az volt....

 

Vagy csak egy álneves betolakodó van itt?

 

Attila

Előzmény: urbancsok (43)
lv Creative Commons License 2005.01.11 0 0 44
Van arcod rendesen.
Na nem baj, engem nem zavarsz.
urbancsok Creative Commons License 2005.01.10 -1 0 43

Még szerencse, hogy a magadfajta mekk mesterek nem keresnek mekk!

 

Előzmény: lv (42)
lv Creative Commons License 2004.12.25 0 0 42
Mint írtam, magam is gondolkodom valamilyen napkollektoros rendszerről, melyben a kollektorokat szeretném HÁZILAG elkészíteni, viszont a rendszer többi részét én is úgy VENNÉM meg.
Nos, egy már biztos, nem az urbancsok.hu lesz az a cég, akinél ezt lebonyolítom.

Egyébként pedig kellemes ünnepeket MINDENKINEK!
jbercike Creative Commons License 2004.12.24 0 0 41
Segits, mert nem értem.
Ki az a Wolf?
Előzmény: remote access (38)
NeomatiK Creative Commons License 2004.12.24 0 0 40

"vén betyár" hozzászólását már nem olvastad, aki frankón megoldotta a napenergia hasznosítását, vagy csak nem birod elviselni, hogy urbancsok nélkül is másnak is süt a nap?

Előzmény: urbancsok (36)
NeomatiK Creative Commons License 2004.12.24 0 0 39

Úgy gondolom, hogy jelen esetben te vagy az a paraszt aki nemcsak hogy nem hagyja magát elvakítani, de nyílvánvalóan jobban is ért ezekhez a napkollektoros rendszerekhez mint pl. én. Így számomra nem világos, hogy miért nem osztot tapasztalataidat a magamfajta, profitorientált cégtulajdonosoknak azokról a rendszerekről, melyet már megépítettél.

 

Nem értem, hogy jön ide, hogy leparasztozol, de ez inkáb téged minősít. És ahelyett, hogy megválaszoltad volna a leírt kérdéseket, ami bizonyítaná, hogy jobban értesz hozzá, (addig csak egy cégtulajdonos vagy, akinek valóban a profitorientáltság a célja - ahogy írtad magadról - és elkülönül a szakmai hozzáértés részétől, mert azt az igazi szakemberekre bízza). Valamint ha olyan nagy szakértő vagy, miért nem a saját tervezésű és gyártású cuccaiddal kereskedsz?

 

Persze ha lenne ilyen, akkor azt is tudnád, hogy ezt nem csak azért nevezik rendszernek, mert nem csak egy vagy több napkollektor alkotja.

 

Engem csak a kollektor része érdekel, a többi átülthető a hagyományos fűtési rendszerekből.

 

Nyílván azt is tudnád, hogy egy szelektív bevonatú síkkolektor hány fokra melegszik fel szórt fényben, egyáltalán milyen fényviszonyok mellett működik.

 

A nagy szakértelmeddel ezt a kérdésemet se válaszoltad meg, hanem magaslóról dobod vissza a labdát.

 

És még egy észrevétel. Hozzászólásaidból sugárzik az a fajta kicsinyesség, mely garanciája annak, hogy te a büdös életben sem leszel képes egy ilyen rendszert megvásárolni.

 

Én inkább kreativitásnak nevezem, ha valaki olcsóbban elő tudja állítani a neki megfelelő eszközt, tárgyat, akármit, és azzal büszkélkedhet jogosan, hogy milyen jól megoldotta ezt a "feladatot". De jól látod, hogy nem fogok ilyen rendszerre 1millió körüli összeget kifizetni, mert nekem nem éri meg! Amit "házilag" összeállítok legfeljebb a profi cuccokhoz képest nem 100%-os lesz, hanem 80%-os, de tizedébe fog kerülni.

 

Előzmény: urbancsok (36)
remote access Creative Commons License 2004.12.24 0 0 38
Aki nem Wolf-ra áhítozó balek annak ez jár.
Előzmény: jbercike (37)
jbercike Creative Commons License 2004.12.24 0 0 37
Azt hiszem ez nem illő a témához! Talán ebben a "NAPenergia" közös kiaknázásáról polemizálók miatt is helyesebb lett volna árnyaltabban fogalmazni!
Előzmény: urbancsok (36)
urbancsok Creative Commons License 2004.12.23 0 0 36

Úgy gondolom, hogy jelen esetben te vagy az a paraszt aki nemcsak hogy nem hagyja magát elvakítani, de nyílvánvalóan jobban is ért ezekhez a napkollektoros rendszerekhez mint pl. én. Így számomra nem világos, hogy miért nem osztot tapasztalataidat a magamfajta, profitorientált cégtulajdonosoknak azokról a rendszerekről, melyet már megépítettél.

Persze ha lenne ilyen, akkor azt is tudnád, hogy ezt nem csak azért nevezik rendszernek, mert nem csak egy vagy több napkollektor alkotja.

Nyílván azt is tudnád, hogy egy szelektív bevonatú síkkolektor hány fokra melegszik fel szórt fényben, egyáltalán milyen fényviszonyok mellett működik.

És még egy észrevétel. Hozzászólásaidból sugárzik az a fajta kicsinyesség, mely garanciája annak, hogy te a büdös életben sem leszel képes egy ilyen rendszert megvásárolni.

Előzmény: NeomatiK (21)
kpl Creative Commons License 2004.12.23 0 0 35
Üdv néked!!

Összeállítási rajz, pár oldalas - részletes, esetleg alapvető kérdéseket boncoló - technikai leírás és már teszem is ki a napenergia.fw.hu GYAKORLAT oldalára erbe kollega cikke mellé.

kpl
Előzmény: vén betyár (34)
vén betyár Creative Commons License 2004.12.22 0 0 34

Először járok itt , de gyakorlati tapasztalataim vannak.Több évi próbálkozás után 2003-ban előállítottam egy barkács kültéri zuhanyt. Az eszköz olyan hétvégi házban van , ahol áprilistól októberig tartózkodunk , gyakran több napon át ,de nem állandó jelleggel.

A felépítés egy használt 150literes hajdú bojler és két 180*60-as lapradiátor.

Két főt az adott időszakban jól kiszolgál.Sorozatos esős/borult napok esetén nem kielégítő , de ilyen esetekben a városi lakásban tartózkodunk , és így nem okoz gondot.

2004-ben egy hasonló rendszert gyári műanyag elemekből szereltem össze , de az a hőszigetelés miatt túlmelegszik és ereszt.Egyik rendszer sem került egy gyári napkollektor  beszerzési árába.Nem is fog addig tartani és nincs is olyan hatásfoka. De vidéken elmegy.

 

Szívesen adok tanácsot.

 

 

Előzmény: lv (31)
remote access Creative Commons License 2004.12.22 0 0 33
Szerintem óvatosabban számolj, a 3,5* energiaszorzó közelebb áll a valósághoz, hacsak nem termálkútból szerzed be a kinyerhető energiát
Előzmény: BGC (32)
BGC Creative Commons License 2004.12.22 0 0 32
Sziasztok!

A családom építkezés előtt áll és szeretnénk a lehető legjobban kiaknázni a nap és a geotermikus energiaforrásokat. A házban legalább 50%-ban padló és fal azaz alacsonyhőmérsékletű fűtés lenne. A napkollektorokkal az a gondom, hogy a nyári időszakban a felesleges hőt is el kell vezetni, de egyenlőre nem lesz medence, aminek a segítségével ezt meg lehetne tenni. A fűtésnél elsősorban a geotermikus fűtésre a hőszivattyúra gondoltunk. Állítólag 1 kw befektetett energiával 5 kw fűtési és 7 kw hűtési energia érhető el. Az lenne a kérdésem, hogy látott-e már valaki ilyet, mennyi a bekerülési költsége és a megtérülése. Én egy helyről tudok az pedig a M3 kevezető szakaszán egy peugeot szalon, amiben 100%-ban ilyen módszerrel oldották meg a hűtést és a fűtést. A gázcsonk be sincs kötve....

A rendszer működési elvét ismerem, de ennek ellenére aki tud valami infóval szolgálni, vagy esetleg használ ilyet az írjon bátran.

BGC
lv Creative Commons License 2004.12.21 0 0 31
Elfogadom, hogy aki ebből él, az nem lelkesedik a saját kivitelezésű kollektorokért. De valóban olyan óriási a különbség a gyári és a házi kivitel között? Mármint az árát leszámítva. :)
Én is beszereztem egy Környezetkultúra Egyesülettől a házi kivitelezéshez egy kis segédanyagot, viszont szívesen felvenném a kapcsolatot olyannal, aki már csinált is ilyet. Egy-két trükk érdekelne.
Nagyon tervezgetem az építkezést, és ha már, akkor jó lenne mindjárt valami ilyesmi rendszert is beépíteni. Én úgy gondolkodtam, hogy a kollektorokat magam állítanám elő, és csak a szükséges (és speciális, ha az) cuccokat venném meg.
Előzmény: urbancsok (12)
NeomatiK Creative Commons License 2004.12.10 0 0 30

Van ugyebár olyan napkollektor, ami a szórt fényt is hasznosítja. Csak az a kérdés, milyen mértékben. Mertha a 12 C fokos vízet melegít 14 C fokosra, akkor nem sok értelme van, csak az eladhatóságot célozza marketinges parasztvakítással.

Van valakinek tapasztalata, információja erről?

tamerlan Creative Commons License 2004.12.06 0 0 29
A levelibékám az üvegben jobban tudja mint ő az időjárást.
Előzmény: szabfer (15)
rev251 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 28

Szia!

 

Engem érdekelne a dolog, egyenlőre elvileg! Mid van (inverter, 230VAc-hez illesztő, stb.)

Ha még esedékes, írj (mail működik, ide is jó).

 

Üdv

Rev

Előzmény: csa1 (27)
csa1 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 27
Napelem, és a hozzátartozó cuccok. Tehát komplett rendszer.
Előzmény: dez1 (26)
dez1 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 26
Napelem vagy kollektor?  ENgem érdekelne végül is akár mindkettő, de inkább kollektor.
Előzmény: csa1 (25)
csa1 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 25
Azt tudom, pontosan ezért vagyok érdekelt a dologban . Az eredeti ár tört részéért vannak napelemek :) Ha érdekel valakit, akkor magánban szívesen segítek mindenkinek.
Előzmény: SirLeslie1 (23)
SirLeslie1 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 24

Viszont erdekelne a kovetkezo/hasonlo konfiguracio megepitese (nem lehet a tetore szerelni - kicsi a felulet):

http://www.nrel.gov/data/pix/Jpegs/08586.jpg

A koveto elektronika nem veszes (http://www.redrok.com/main.htm), inkabb a tukrok rogzitese - a foncsor tartasa/idojaras allosaga miatt... van otletetek ra, mibol lenne celszeru megepiteni? (esetleg valami nagyon fenyes/polirozott lemez?)

SirLeslie1 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 23
Előzmény: csa1 (22)
csa1 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 22
Sziasztok! A napelemekkel mi ujság van? Érdekel valakit? Van valami tapasztalat? Én tudnék segíteni sokat. Konkrétabban ebben : http://www.foek.hu/korkep/termek/20031.html érdekel. A Dunasolar napelemek. Üdv.
NeomatiK Creative Commons License 2004.07.07 0 0 21

Ez a napenergiahasznosítás is egy agyonmisztifikált dolog mint annyi minden az újdonságok terén, már ami az anyagi oldalát, költségeit jelenti. Az ilyen cégek arra alapoznak, hogy aki építkezik, az úgyis tele van pénzzel, illetve viszonylag kevés megrendelés mellett kell nekik a profitot termelni, tehát egy szolárcuccért irreálisan nagy pénzeket el lehet kérni.

 

Nem árt figyelembe venni tervezéskor, hogy az esetek többségében (szerintem 80%-ban) akkor van szükség melegvízre, amikor már/még nem hasznosítható a napsugárzás energiája. Ebből még lejön azon napok száma, amikor nem is lehet fizikailag hasznosítani a napsugarakat. Mindezek mellett a te helyedben nem költenék 1,5 M Ft +áfa-t erre a projektre. Inkább vegyél külön kapható napkollektort 60-80ezer Ft/db ~1,5 m2 felületű. Aztán egy épületgépésszel hozzátok össze a fűtés-,  melegvízrendszerre.

urbancsok Creative Commons License 2004.06.25 0 0 20
Jó pénzért, minden!!
Előzmény: kpl (19)
kpl Creative Commons License 2004.06.24 0 0 19
Tehát mégis van :-)
Aztán, ez itt egy napenergiás topic...
Előzmény: urbancsok (18)
urbancsok Creative Commons License 2004.06.04 0 0 18
A falfűtés kemény dió, mert nincs olyan kazán - kivéve a kondenzációsat - ami gazdaságosan tudná fűteni. És így a beruházás költségei nagyságrendekkel megnőnek.
Előzmény: kpl (17)
kpl Creative Commons License 2004.06.02 0 0 17
Gondolkodj padló vagy falfűtésben. Vékonyabb csőháló, komfortosabb hőérzet 35-40 fokos fűtőközeggel.
Előzmény: szabfer (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!