Keresés

Részletes keresés

fórumozó Creative Commons License 2004.11.17 0 0 109

gaia

 

pete eltávolítása idő előtt az anya testéből

Előzmény: Törölt nick (108)
zygota Creative Commons License 2004.11.17 0 0 107

Invalides

 

Hamiskásan mosolyog

Előzmény: fórumozó (103)
vadi87 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 105
Versailles

f(x) = sin(3x^6)^2 függvény deriváltja
zygota Creative Commons License 2004.11.16 0 0 104

off

Elnézést kérek, figyelmetlen voltam, valóban most ismertem csak fel a játék szabályát (utolsó betű, kezdő betű). Egyébként a fánk a jó, de az nem felel meg ennek a szabálynak.

on

Előzmény: fórumozó (94)
fórumozó Creative Commons License 2004.11.16 0 0 103

arámi

 

XIV. Lajos építtette, a szajna déli partján, párizs dél-nyugati részén található

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.16 0 0 101

szittya

 

Hatalmasra növő kígyófaljta, szorításával öli meg az áldozatot.

Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.16 0 0 99

ókor

 

Még egy mesehős: a rókát szokták ezen a néven emlegetni, illetve ezt a jelzőt illeszteni hozzá.

Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.15 0 0 97

tálapó

 

 

Pom-Pom egyik mesehőse, nevében szerepel egy testrész és egy alkatrész is.

Előzmény: Jud55 (96)
Jud55 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 96

advent

 

piros ruhás, szakállas

Előzmény: Törölt nick (95)
fórumozó Creative Commons License 2004.11.15 0 0 94

lajhár

 

a sóskafélék családjához tartozik, szakállgyökere van és nyeles tenyeres levele, leve sebek lemosására alkalmas

 

off

előző kérdésben én is a fánkot fogadnám el

on

Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.15 0 0 92

Óperenciás

 

A szavannák lakója, hátsó két lába egy kissé rövidebb, emiatt esetlen a mozgása. És úgy üvölt....

Előzmény: Törölt nick (87)
franciakremes Creative Commons License 2004.11.15 0 0 90

OFF: orsó az egy horgász kellék,

a helyes megfejtés FÁNK ONN

Előzmény: Törölt nick (89)
pengefal Creative Commons License 2004.11.15 0 0 88
off mi az az orsó, ráadásul a feladványból az következik, hogy hosszú ó-val kellett volna irni nebulÓ on
Előzmény: Törölt nick (87)
zygota Creative Commons License 2004.11.13 0 0 86

Nebuló

 

Általában gömbölyűre formált, bő zsiradékban kisütött (könnyű) tészta.

Előzmény: Törölt nick (83)
zygota Creative Commons License 2004.11.13 0 0 85
Bocsi, az előző megoldást elkuffantottam, mert nem lapoztam a legfrissebbekhez és egy régire válaszoltam, de ettől még a feladvány lehet jogos?
Előzmény: zygota (84)
zygota Creative Commons License 2004.11.13 0 0 84

Cselédek

 

A ragadozók közé tartozó, ház és nyájőrzésre, vadászatra, stb használt, vagy kedvtelésből tartott négylábó állat, aminek ma már legalább 300 fajtája van.

Előzmény: pengefal (33)
fórumozó Creative Commons License 2004.11.13 0 0 82

saslik

 

afrika és a vele szomszédos Madagaszkár szigetének lakója, kelet-afrikában él, általában a fákon él, hosszú nyelvével kaparintja meg áldozatát, élve szülő

Előzmény: Törölt nick (81)
fórumozó Creative Commons License 2004.11.12 0 0 80

térerő

 

magyar színművész, színművészeti főiskolát 1956-ban végezte el, s utána két évadot a miskolci nemzet színháznál töltött majd callurl('http://www.mek.iif.hu/porta/szint/egyeb/lexikon/eletrajz/html/ABC11561/11585.htm'); 1959-től haláláig a nemzeti színház művésze volt, (jászai és kossuth dijas és kiváló és érdemes művészi cimet is kapott)

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.12 0 0 79

menyét

 

Ha mobiltelefonálni szeretnél fontos hogy olyan helyen legyél ahol van ilyen. Az Emil Rulez is megénekelte :)

Előzmény: fórumozó (78)
fórumozó Creative Commons License 2004.11.12 0 0 78

ultimátum

 

a világ legkisebb testü emlős ragadozója, vidéki településeken kártevőként tartják számon

 

 

Előzmény: Törölt nick (77)
fórumozó Creative Commons License 2004.11.11 0 0 76

Talár

 

Ismert filozófus (francia) mondta: "Nem az a szabadság, ha azt teheted, amit akarsz, hanem az, ha nem kell tenned, amit nem akarsz"

Előzmény: Törölt nick (75)
fórumozó Creative Commons License 2004.11.11 0 0 74

lámák

 

meredek röppályájú, robbanóanyag-töltettel ellátott közelharc eszköze, kézi erővel dobják

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.10 0 0 71

Akkor talán:

 

Kovács Krisztián ? (ha nem így van akkor bocs)

 

A Himalája egyik országa sok kolostorral és szerzetesekkel.

Előzmény: fórumozó (70)
fórumozó Creative Commons License 2004.11.10 0 0 70

off

barkóbbázunk: dupla K

on

Előzmény: Törölt nick (69)
fórumozó Creative Commons License 2004.11.10 0 0 68

némo

 

egyiptomi építőművészet jellegzetes motívuma, eredete ősi időkre nyúlik vissza

(a geometriában bizonyos hasábszerü szögletes testnek a neve) callurl('http://www.sulinet.hu/tart/ncikk/ai/0/3739/egyiptom1.html');
 

Előzmény: Törölt nick (67)
fórumozó Creative Commons License 2004.11.09 0 0 66

óra

 

a felületes közös lábszárhajlító izmok ina

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 64

Akkor:

 

EsőkabáT

 

 

Iskolában használatos, írószerek tárolására

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 62
Lehet más is a játékszabály, csak akkor állapodjunk meg valamiben :))
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.05 0 0 59

Khmm, szeretném egy kicsit tisztázni a játékszabályokat, ha lehetne. Az elején úgy látom úgy kezdtétek el, hogy adott volt egy szó, aminek az utolsó betüjével kellett kezdődjön a következő, kitalálandó szó. Erre a következő kitalálandó szóra kellett szinonimát(?) írni. Jól értelmeztem ?

Aztán utána átment a játék csak sima kitalálósdiba, nem igazán látom a logikát, hogy mi alapján következik az egyik szó a másikból. Pl. az utolsó esetben nem tom, hogy az óriás műlesiklásból hogyan következik az esőkabát.

Valaki elmondaná nekem a játékszabályokat ?

Előzmény: Törölt nick (58)
ma8r0k8a Creative Commons License 2004.10.28 0 0 57
Mars

Téli sport
Előzmény: fórumozó (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!