Keresés

Részletes keresés

tamerlan Creative Commons License 2004.12.06 0 0 29
A levelibékám az üvegben jobban tudja mint ő az időjárást.
Előzmény: szabfer (15)
rev251 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 28

Szia!

 

Engem érdekelne a dolog, egyenlőre elvileg! Mid van (inverter, 230VAc-hez illesztő, stb.)

Ha még esedékes, írj (mail működik, ide is jó).

 

Üdv

Rev

Előzmény: csa1 (27)
csa1 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 27
Napelem, és a hozzátartozó cuccok. Tehát komplett rendszer.
Előzmény: dez1 (26)
dez1 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 26
Napelem vagy kollektor?  ENgem érdekelne végül is akár mindkettő, de inkább kollektor.
Előzmény: csa1 (25)
csa1 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 25
Azt tudom, pontosan ezért vagyok érdekelt a dologban . Az eredeti ár tört részéért vannak napelemek :) Ha érdekel valakit, akkor magánban szívesen segítek mindenkinek.
Előzmény: SirLeslie1 (23)
SirLeslie1 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 24

Viszont erdekelne a kovetkezo/hasonlo konfiguracio megepitese (nem lehet a tetore szerelni - kicsi a felulet):

http://www.nrel.gov/data/pix/Jpegs/08586.jpg

A koveto elektronika nem veszes (http://www.redrok.com/main.htm), inkabb a tukrok rogzitese - a foncsor tartasa/idojaras allosaga miatt... van otletetek ra, mibol lenne celszeru megepiteni? (esetleg valami nagyon fenyes/polirozott lemez?)

SirLeslie1 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 23
Előzmény: csa1 (22)
csa1 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 22
Sziasztok! A napelemekkel mi ujság van? Érdekel valakit? Van valami tapasztalat? Én tudnék segíteni sokat. Konkrétabban ebben : http://www.foek.hu/korkep/termek/20031.html érdekel. A Dunasolar napelemek. Üdv.
NeomatiK Creative Commons License 2004.07.07 0 0 21

Ez a napenergiahasznosítás is egy agyonmisztifikált dolog mint annyi minden az újdonságok terén, már ami az anyagi oldalát, költségeit jelenti. Az ilyen cégek arra alapoznak, hogy aki építkezik, az úgyis tele van pénzzel, illetve viszonylag kevés megrendelés mellett kell nekik a profitot termelni, tehát egy szolárcuccért irreálisan nagy pénzeket el lehet kérni.

 

Nem árt figyelembe venni tervezéskor, hogy az esetek többségében (szerintem 80%-ban) akkor van szükség melegvízre, amikor már/még nem hasznosítható a napsugárzás energiája. Ebből még lejön azon napok száma, amikor nem is lehet fizikailag hasznosítani a napsugarakat. Mindezek mellett a te helyedben nem költenék 1,5 M Ft +áfa-t erre a projektre. Inkább vegyél külön kapható napkollektort 60-80ezer Ft/db ~1,5 m2 felületű. Aztán egy épületgépésszel hozzátok össze a fűtés-,  melegvízrendszerre.

urbancsok Creative Commons License 2004.06.25 0 0 20
Jó pénzért, minden!!
Előzmény: kpl (19)
kpl Creative Commons License 2004.06.24 0 0 19
Tehát mégis van :-)
Aztán, ez itt egy napenergiás topic...
Előzmény: urbancsok (18)
urbancsok Creative Commons License 2004.06.04 0 0 18
A falfűtés kemény dió, mert nincs olyan kazán - kivéve a kondenzációsat - ami gazdaságosan tudná fűteni. És így a beruházás költségei nagyságrendekkel megnőnek.
Előzmény: kpl (17)
kpl Creative Commons License 2004.06.02 0 0 17
Gondolkodj padló vagy falfűtésben. Vékonyabb csőháló, komfortosabb hőérzet 35-40 fokos fűtőközeggel.
Előzmény: szabfer (15)
urbancsok Creative Commons License 2004.05.28 0 0 16
A készülékekre gyári kiépítés esetén 5 év a garancia.
A alacsok hőmérsékletű fűtés mindössze annyit jelent, hogy a terveződ nem 80 fokos vízre számítja ki a radiátorok méretét, hanem - mondjuk - 60-65 fokra.
Előzmény: szabfer (15)
szabfer Creative Commons License 2004.05.28 0 0 15
Jogos a két pont, időjárásra nincs gari :) max az Aigner Szilárd kft. mondhatna biztosat. Viszont a rendszerre kellene - arra mennyi garancia várható (általában)?

Ez az alacsony hőmérsékletű fűtés micsoda?

Előzmény: urbancsok (14)
urbancsok Creative Commons License 2004.05.27 0 0 14
Szerinted van a világon olyan ember aki garanciát tud adni az időjárásra?
Ami viszont tény, hogy mennyi energiát képes egy kollektor termelni. Ebből és a már működő rendszerek adataiból jó közelítéssel lehet kalkulálni.
Én 40-50%-os megtakarítással és - 220-240 nm-es lakás esetén - 8-10 év megtérüléssel számolok. Azért az sem elfelejtendő, hogy olcsóbb sosem lesz a gáz!
Ha ehhez még a GKM pályázat 250 ezer forintját is hozzá teszed, akkor még kedvezőbb a "tájolás".
De ha most építkezel, beszélj a gépész terveződdel, hogy alacsony hőmérsékletű fűtést tervezzen. Ezzel még jobban hasznosíthatóvá válik a kollektorok által termelt energia.
Előzmény: szabfer (13)
szabfer Creative Commons License 2004.05.27 0 0 13
Most épitkezünk, és én is nagy kedvvel nézegettem a napenergiás fűtésrásegitéssel meg melegvizkészitéssel foglalkozó cégek honlapjait.

Ami számomra nem igazán világos, az a dolog anyagi vonzata: nevezetesen hogy mikor térül meg ez egy átlagember számára.

Tehát: 120 m2-es családi házat épitünk (+ ugyanekkora pince, de azt most ne számoljuk). Ahogy a weboldalakon néztem, egy ekkora házhoz (3-6 személy) egy ilyen rendszer kiépitése 1.500.000 + ÁFA környékéről indul.

Namost: amikor egy több mint 200 m2-es (+pince) ikerházban laktunk, a teljes ház fűtési+melegviz költsége (gáz) a legkeményebb hónapokban olyan 40.000 HUF körül volt.

Ha egy évben számolok mondjuk 6 hónapot ilyen költséggel (ami erősen felülbecslés ugye) az maximum 240.000 HUF/év.

Ez egy kisebb ház lesz, de hát ugye energiaárak meg minden, számoljunk tovább ezzel.

Namost, amig visszajön az ára egy ilyen cuccosnak, az ugye ideális esetben 6.5 év lenne ha 100%-ra ki tudná váltani a fűtést. Én legjobbb esetben is olyan 30% körüli megtakaritásokról hallottam/olvastam (télen el is tudom képzelni, hogy a kollektorból nem dől a gőz) -> az olyan 22 év körüli megtérülést jelent.

Nekem ez elég kevésnek/rizikósnak tűnik, mert addigra - ismerve napjaink minőségpolitikáját - szinte biztos, hogy gallyra megy a rendszer, lehet megint invesztálni bele a 100 ezreket. Ha egyáltalán ennyi idő múlva lehet kapni hozzá bármit is... :(

Egyáltalán, a telepitő cégek vállalnak valami garanciát arra, hogy az általuk eladott rendszer mennyivel csökkenti egy épület költségeit? Meg tudják ezt mondani előre?
Vagy ez afféle zsákbamacska, aminek a rizikóját nekem kell állnom?

Előzmény: urbancsok (12)
urbancsok Creative Commons License 2004.05.26 0 0 12
Sajnos, az ilyen kategóriától sokkal többet nem is lehet elvárni. Jól látható, hogy a ráfordított költség határozza meg a rendszer hatékonyságát.
Előzmény: _nyunyuka (11)
_nyunyuka Creative Commons License 2004.05.01 0 0 11
Sziasztok!

Üdv mindenkinek itt a topikon.

A tavaly a kezembe került egy ősrégi könyv, "Hőtermelés napsugárból" címmel. Építettem is egy egyszerű 2m*1m-es napkollektort a leírás alapján, egész jól működik a dolog. Egyelőre csak a kerti zuhanyzót látja el, de azt kiválóan :-))).

Fred_o Creative Commons License 2004.03.12 0 0 10
Nem Naplopó-s, de érdemes megnézni. Miskolcon a 2003-as év környezetbarát lakóháza lett. Fűtés és melegvíz készítés napkollektoros rásegítéssel. www.urbancsok.hu
Előzmény: béla007 (9)
béla007 Creative Commons License 2004.03.12 0 0 9
Hali !!
Most van tervezés alatt a házikonk és minap jártam a "NAPLOPÓ Kft-nél",csak használati melegvízben gondolkodunk, mi is magunk építenénk be a rendszert és pályázunk is. Kérdéseim lennének:
1;Van-e valakinek konkrét összehasonlítható erdménmye(megtakarítás)a napenergia felhasználásában.
2;Van-e valakinek konkrét tapasztalata a "NAPLOPÓ Kft -vel kapcsolatban.(Ha naplopós olvassa akkor,BOCS.)
Köszi
Zorge Salamon Creative Commons License 2004.02.29 0 0 8
Indult egy internetes szakportál a megújuló energiaforrások témakörében, a Zöldtech Magazin.
Többek között napenergiával is foglalkozik. Itt olvasható:
http://zoldtech.hu
kpl Creative Commons License 2003.01.28 0 0 7
van itt valaki ?
Előzmény: fflyer (6)
fflyer Creative Commons License 2002.10.16 0 0 6
Szia Gabinet!
Elkészült a napkollektor?
Mik a nyári tapasztalatok, mérési eredmények?

Kérjük oszdd meg velünk!

kpl Creative Commons License 2002.06.09 0 0 5
Helló Gabinet ! Hogy haladtok ?

kpl

Előzmény: Gabinet (2)
laca bácsi Creative Commons License 2002.03.20 0 0 4
Na meg ezt is:
http://napenergia.lap.hu/
laca bácsi Creative Commons License 2002.03.20 0 0 3
Ezt nézzétek meg:
http://www.reak.hu/hirlevel/12.htm
(napkollektor házilag)
Gabinet Creative Commons License 2002.02.16 0 0 2
Sziasztok......Két dolog van, ami a házi kivitelezés mellett szól. Több hazai terméket láttam és nem különbek, mint ami kézimunkával, kisszériában némi lemez és csőszerelői ismerettel megvalósítható. A másik, hogy a lakóhelyemen vagyunk hárman négyen, akik szeretnénk első kőrben a melegvíz napenergiás megnyerését kipróbálni. Ez azt jelenti, hogy 3-4 boylerre és 60-80 m2 panelre eleve volna igény. A boyler első darabjait vaslemezből, utólagos horganyzással készítjük, cca 300-350 L/db ürtartalommal. A panelekből 2 félét készítünk. Az egyik 'pillangó' felülettel kiegészített rézcsöves, ( svéd minta szerint ) a másik pedig sima acél lapradiátor felhasználásával, rétegezett polikarbonát fedéssel készűlne. Ezen a nyáron a két panelt teszteljük 300 l víz melegítésének adataival. Naponta 3x jegyezzük az adatokat, 7-13-19 órakor. A panelba épített hőérzékelő kapcsolja a forgató motort és a víz egy szigetelés nélküli fekete vastartályban lesz tárolva. A próbapanel 1 m2 felületű lesz. A hőmérsékletet a tartály alján és tetelyén mérjük. Az infócserében ha tudtok kérlek segítsetek. Érdekelnek az interneten felfedezhető oldalak címei, ebben a témakőrben. Természetesen szívesen átadjuk a megszerzett tapasztalatainkat.
stoki Creative Commons License 2002.02.14 0 0 1
Nem tudom mennyire vagy képben, de vannak egyesületek, ahol remekül el lehet lesni a fogásokat és még apróbb napkollektor előállító eszközöket is lehet kölcsönözni, vagy igénybe venni.
Nekem sikerült egy ezzel és a gyártással foglalkozó dokumentációt áttanulmányozni és látszólag a napkollektor előállítása igen egyszerűnek tűnik. Persze ehhez hozzátartozik az, hogy ez nem vákumos, hanem sima és persze nem is annyira tartós, mint egy profi eszköz, de összevetve a profi cuccok árával jóval alacsonyabb az előállítási költsége.
Mivel egy házi rendszer komolyabb költsége a napkollektor és a tároló együttese, ezért érdemes elgondolkodni a dolgon. De mivel a hatékonyság már tervezés kérdése, ezért talán célszerű lenne ezzel kezdeni, vagy elfogadni azt, hogy a rendszer nem a leghatékonyabban működik.

Én is gondolkodom ebben a házi fusiban és számomra az az egyik legfontosabb, hogy legyen inkább kevésbé hatékony, de legyen biztonságos, tehát ha házi macerába kezdetek, szerintem a Ti szemetek előtt is ez lebegjen.

Előzmény: Gabinet (-)
second Creative Commons License 2002.02.12 0 0 0
Gabinet,

milyen ötleteitek vannak a napkollektor házi kivitelezéséhez?

Sec.

Előzmény: Gabinet (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!