Keresés

Részletes keresés

windy12 Creative Commons License 2006.12.27 0 0 8362

Szia!

 

Nehézkes ennek a problémának a megoldása. Az, hogy nagyon lejegesedik a kültéri, szerintem nem biztos, hogy normális, bár nem tudom a jegesedés mértékét. Nagy hidegben a kondenzvízcső mindenképpen elfagy, ezt csak egy kis fűtőszál beépítésével lehet megakadályozni. A 8336-os hozzászólásban feltettem egy képet egy kültéri egységről, ami egész télen fűtés üzemmódban hivatott dolgozni (azt hiszem, ugyanaz a márka, mint a Tied). Itt a kondenzvízcső csak kb. 30 cm-t halad a kültérben (a képen még nincs bekötve, de látszik a helye, ahol a beltérbe jut), mégis azt mutatja a gyakorlat, hogy ezt a kis szakaszt is fűteni kell, már -5 fokos külső hőmérsékletnél. Erre alkalmasnak találtuk a DEVI-Flex fűtőkábelt, amely 230 V-os, 6 W/méter teljesítményben is kapható. Ezt ügyesen bekötve és a kondenvezetékre erősítve (nem árt szigetelni a cseppvízcsövet) megoldást nyújthat a problémádra.

Előzmény: Nözsi (8360)
Nözsi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 8361

Elnézést. Előbb a kép lemaradt. Szóval erről lenne szó.

 

Elfagyott "csöpi-cső"

Nözsi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 8360

A klímafűtésre a növekvő gázárak miatt gondoltam. Ám azt nem vettem figyelembe, hogy a fűtés során a kültéri egységen keletkezett kondenzvizet valahogy el kell vezetni, ami 0 fok alatti hőmérséklet esetén elég izgalmas dolog. Valami megoldásnak pedig kell lennie, mert a klíma leírása alapján elvileg -20 fokig működik.

Tudna valaki valami használható ötletet arra, hogy hogyan lehet a vizet fagymentesen elvezetni, illetve arra választ adni, hogy normális dolog-e hogy a kültéri egységen kb 2-3 óránként nagyjából újnyi vastag jég keletkezik.

Ezt a jeget természetesen pillanatok alatt leolvasztja a működő kültéri egység, de a víz nem tud távozni az elfagyott csöpi-csövön, így a berendezés nemes egyszerüséggel magaalá csinál.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

00Egonka00 Creative Commons License 2006.12.27 0 0 8359
Igaz nem klíma, de igen közel áll hozzá : a páramentesítô.

Mire érdemes figyelni ezeknél, sajna be kell szerezzek egyet.
Esetleg gondolkodhatok mobil klímában? Vagy az túlméretezett erre a feladatra? kb. 40-50 nm-es nappaliba kellene... 2 gyerek mellett állandó mosás-szárítás mellett már gond a párás levegô egy családi házban :(

Köszönöm
offshoe Creative Commons License 2006.12.27 0 0 8358

khm, a #8354 felett valahogy elsiklottam. Mindenkitől elnézést a 'write only' üzemmódomért. :)

tanulmányozom a linkeket, aztán kérdezek megint

Előzmény: viricsi (8354)
offshoe Creative Commons License 2006.12.27 0 0 8357

Szia,

Igazából mindenképp kéne a 10fok alatti belső hőmérséklet. Az alább említett paraméterekkel elég lehet egy 1kW-os klíma ehhez?

 

Léteznek ilyen kis térfogatra készült, hűtőgépek.
Igen, de én első körben egy általános célú, így remélhetőleg olcsó darabban gondolkodom.

 

A sima mezei klímák csak 18 °C fokos külső hőmérsékletig működnek

Ez azt az oldalát jelenti, ahol a meleget adja le?

Az miben nyilvánul meg, hogy túlhűl? Amikor elkezd tágulni, akkor megfagy?

Előzmény: klimakiraly (8356)
klimakiraly Creative Commons License 2006.12.27 0 0 8356
Szia!

Léteznek ilyen kis térfogatra készült, hűtőgépek.

Nálunk itt Szeged a gumigyárban kellett volna telepíteni ilyeneket, mert egy német gyártású gépükön volt a Makói telepükön.

De mire sikerült árat szerezni a gép gyártójától, már nem is annyira kellet.

Egy szóval léteznek ilyen kis térfogatra gépek, de drágák.

Mozgass rengeteg levegőt rajta keresztül és akkor a 15°C fok -os levegő is elég lesz gondolom.

A sima mezei klímák csak 18 °C fokos külső hőmérsékletig működnek, az alatt már túl hűlnek. Nincs bennünk 'termosztát' mint minden gépjárműben.

...


Szóval ez nagyon szép feladat lesz annak aki meg nyeri a projektet. :-)
Neked meg ha elsőre jót akarsz, drága.

Klíma Király
Előzmény: offshoe (8347)
viricsi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 8355
Itt is érdemes olvasgatnod:
http://www.vgf.hu/hkl/hutestechnika.php
Előzmény: offshoe (8353)
viricsi Creative Commons License 2006.12.27 0 0 8354

Olvass bele, talán tisztul a kép.

http://www.pointernet.pds.hu/ujsagok/transpack/2003-ev/03-apr-maj/tra-18.html

 

Az adagoló egy olyan alapvető szerkezeti elem a hűtőkörben, amely szabályozza az elpárologtatóba jutó hűtőközeg mennyiségét.Az adagolót nem kapcsolgatják, hanem beszabályozzák és innentől az végzi a dolgát ill. önmagát szabályozza. (nem térnék ki a többféle adagolószelep működési elvére)

Az elpárologtató a "hideg oldal", itt vonja el a hűtőközeg a hűtendő térből a hőt, a hűtőközeg elpárologtatása útján. Mint fizikából jól tudjuk, a párolgás hőelvonással jár, ez a hűtéstechnika alapelve. (természetesen a peltier elemes hűtésnél nem)

A kondenzátor a "meleg" oldal, itt adja le a készülék a belső térből elvont, valamint a komprimálás során felvett hőt.

Előzmény: offshoe (8353)
offshoe Creative Commons License 2006.12.27 0 0 8353

először itt, hátha mást is érdekel.  :)

az adagoló az micsoda? Ezzel szabályzom, hogy a kompresszált gáz mekkora mennyiségben jusson a hidegoldali radiátorra? Meg milyen gyorsan lehet ki-be kapcsolni egy ilyet, hogy ne makkanjon meg?

/meg mi a neve a két oldalnak, ahol a hideg keletkezik, ill, ahol a meleget adom át a külső környezetnek?/

köszi.

Előzmény: viricsi (8352)
viricsi Creative Commons License 2006.12.26 0 0 8352
Természetesen.
Előzmény: offshoe (8351)
offshoe Creative Commons License 2006.12.26 0 0 8351

:-))))))  kérdezhetnék magánba is esetleg?

Előzmény: viricsi (8350)
viricsi Creative Commons License 2006.12.26 0 0 8350
Természetesen lehet alacsonyabb hőmérsékletet is előállítani, "hekkelésbe" nem bonyolódnék bele, de némi gázhiányos állapot előidézésével, ill. adagoló alkalmazásával csökkenthető a hőmérséklet. Ez természetesen csak beszélgetés és nem szakmai tanács. :)))
Előzmény: offshoe (8349)
offshoe Creative Commons License 2006.12.26 0 0 8349

köszi! Ettől tartottam. Úgy emlékeztem, hogy a mobilklíma levegőútjába rakott kóláspalack se nagyon akart lehülni :(

De a 8-12-ből adódó, mondjuk 15°C-os belső hőmérséklet is már előrelépés, mert nem a kinti 35, plusz a még belső fütéssel megnövekvő hőmérséklettel találkoznak a peltier-k meleg oldalai.

A gondom ezzel már csak annyi, hogy így egy lépcsőt sem tudok elhagyni a hűtőrendszerből. / ha 0-5°C között elő lehetne állítani egy valami kompresszoros dologgal, azzal sok apróságtól meg tudnám kímélni magam/

A nyilást nem tudom lezárni, mert egy "konvejor" megy át rajta, de szerencsére nem alul vannak a nyílások.

A kompreszoros hűtőrendszereknél mennyi a hiszterézis? illetve kis "hekkeléssel" lehet-e külső termosztáttal vezérelni? Vagy ez már a soxázezer Ft-os kategória?

Előzmény: viricsi (8348)
viricsi Creative Commons License 2006.12.26 0 0 8348

Öt fokos levegőt nem fogsz tudni normál üzemben  kicsikarni egy átlagos klímából, de valószínűleg a céljaidra bármilyen gép megfelel majd. Valahogyan meg kellene oldanod a doboz zárttá tételét, mert ekkora nyitott rendszernél gyakorlatilag azt a helységet fogod hűteni ahol a doboz található, a dobozkádat pedig csak a pillanatnyilag átáramló levgő fogja hűteni, meglehetősen rossz hatásfokkal. Normál esetben egy átlagos klíma kilépő léghőmérséklete nagyjából 8-12 C.

Előzmény: offshoe (8347)
offshoe Creative Commons License 2006.12.26 0 0 8347

nem titok!  csak nem akartam mindjárt az elején tiborc panaszait idezúdítani  :)

Szóval egy szinte semennyire nem hőszigetelt fémdobozt kell alapszinten lehűtenem. Térfogata max 0,5köbméter. A tetején van két darab 35x25cm-es lyuk.

Meg benne kb 250W-nyi hőforás, amik tulképpen peltier-s temperátorok meleg oldala, valamint tápegységek elfűtött teljesítménye. A kinti levegő hőmérséklete max 40°C, de inkább csak 35°C. A levegőt szívhatja a bentről is, nem kell a külső 35-40°C-os meleggel küzdenie pluszban.

Mint említettem, a doboz nem is teljesen zárt és a hőszigetelése is gyatra, de ez  utóbbin valami polifoam kabáttal részben tok segíteni. A lukak kellenek rá sajna, befedni nem tudom. A kinézete pedig  leginkább egy gorenje mélyhűtőládára hasonlít. /fekvő hasáb/

létezik erre valami olcsó megoldás? Én első körben egy használt mobilklímára gondoltam, vagy a klasszikus orosz "béká" ablakklímára. Bár nem tudom, hogy egy eccerű mobilklímából ki tud-e jönni egyáltalán 5°C, amiből majd kiegyenlítve lesz valamennyi °C a dobozban.

 

Előzmény: windy12 (8346)
windy12 Creative Commons License 2006.12.25 0 0 8346
Nem teljesen hülye kérdés, csak így ebben a formában megválaszolhatatlan. Az, hogy hány fokos a kifújt levegő, függ többek között a beszívott levegő hőmérsékletétől, a ventillátorsebességtől, stb. Áruld el, mire kell, és ha tudunk segítünk, hogy alkalmas-e.
Előzmény: offshoe (8345)
offshoe Creative Commons License 2006.12.25 0 0 8345

T. Klímaszakik,

Egy átlagos mobilklíma hány C°-os levegőt tud kifújni? /bocs a hülyének látszó kérdésért, de nekem teljesen másra kéne.../

windy12 Creative Commons License 2006.12.24 0 0 8344

Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

 

 

klimakiraly Creative Commons License 2006.12.23 0 0 8343
Tartalmas ünnepet kívánunk minden kedves ügyfelünknek. K.K. Tartalmas ünnepet kívánunk minden kedves ügyfelünknek.
Dr. Klíma Creative Commons License 2006.12.23 0 0 8342








Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek !

Dr. Klíma
windy12 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 8341
Ha lehet, a könnyebb szerelhetőség miatt szoktunk nagyobb helyet hagyni, de itt nincs jelentősége, mert a gépről a kasztnit elölre lehet leszerelni.
Előzmény: Bigroli (8340)
Bigroli Creative Commons License 2006.12.21 0 0 8340
A leírás szerint nincs kikötve minimális távolság a mennyezet alatt. Multisplit esetén kell 30 cm, mert felül van a vezérlő panel.
Előzmény: windy12 (8339)
windy12 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 8339

Elolvasta.

 

Belül a helyiségben már előre kiépített kondenzvíz-vezetékbe kellett kötnie, aminek ez volt a magassága. Sajnos még öt centivel sem tudtuk lejjebb tenni a kültérit.

Előzmény: Mud Rider (8338)
Mud Rider Creative Commons License 2006.12.19 0 0 8338
kár, hogy a szerelő nem olvasta el a kültéri leírását.
Szabad távolságok a berendezés fölött résznél biztos össze voltak ragadva a lapok :)
Előzmény: windy12 (8336)
windy12 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 8337

A helyiségről néhány fotó:

 

 

   Ez egy mesterséges sóbarlang, ahol kb.22 fok C-t kell biztosítani télen nyáron. Alulról padlófűtés van, mely a kb. 30-40 cm. vastagságú sóréteget melegíti, magát a helyiséget a légcsatornás klíma fűti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

windy12 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 8336

Sziasztok.

 

Ez a Daikin inverteres légcsatornás készülék egy igen érdekes helyiség klimatizálását látja el. Télen fűti, nyáron hűti, valamint a levegő tisztítását is segíti.

 

 

Bys Creative Commons License 2006.12.12 0 0 8335
Há' ott írja :)))
Előzmény: Teo papa (8334)
Teo papa Creative Commons License 2006.12.12 0 0 8334

Hmm ..

 

De akkoo ménem azt mondod? :o)))

 

Teo >

Előzmény: tpapa (8333)
tpapa Creative Commons License 2006.12.12 0 0 8333
OFF Akarom mondani bal szélén... :oP ON?
Előzmény: tpapa (8332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!